Per dag gaan er duizenden porties saté de deur uit WEEKAGENDA 'eter Hoogkamer uit Oude Wetering: Prof. mr. A. L. Melai aanvaardde ambt BEZORGERS Leidse arts promoveerde op Valkenburgse schedel Leidse winkeliers moeten liet winkelen attractiever maken UNIEK VOOR LEIDEN N.V. DE NIEUWE LEIDSE COURANT Nieuwe hal Shulton le Leiden geopend Vt LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 JUNI 1969 )UDE W ETERING In het gemoedelijke dorpje stoot de Veerstroot een klein slagerijtjeIemand die niet Oude Wetering woont, zou niet vermoedendat hier- iter een vleesworenfobriek ligtwaar van \s morgens oeg tot 's avonds laat keihard wordt gewerkt. Alles (tait om één woord: saté. een produkt. dat de laatste en een enorme opgang heeft gemaakt. Was saté vroc- i r een exclusief hapje bij de Chinees, nu kan men bijna iedere snackbar zo'n portie kopen. man, die tijdig in de gaten ft gekregen, dat saté het hele- 1 ging maken en daarom al 5 troeven op dit produkt heeft ft, is Peter Hoogkamer (29). heeft goed gegokt, want zijn •iek, gehuisvest in een oud rderijtje, is nu al weer te klein, vmoet met man en macht wor- u gewerkt om aan de steeds lemende vraag te kunnen vol- s n- lijn produkt is echt afgestemd de smaak van het grote pu le. Je moet het niet te heet eindprodukt kant en klaar vacuumv er pakking. Foto W. Dijkman épmHfliiiiiiiPH"i!",n,!i len, anders zegt het publiek: voor mij geen saté, als men een keer heeft geproefd. En komen ze er ook nooit meer Voor de doorsnee-man is het j v te heet. (j Massapubliek ité komt oorspronkelijk uit Indië. r hoelang het al bestaat, zou ik weten. Als ik een paar jaar te- had gezegd, dat ik saté ging ma- had ik voor emmer gestaan en iedereen me voor gek verklaard, r zoals je ziet, loopt het lekker. had in het begin het slagerijtje de ruimte daarachter gingen worst maken. Dat ging goed en is er langzamerhand de saté bij- len. Ik hoorde hier en daar, er wel toekomst in zat. den duur is ook de vacuumver- ting gekomen. Op zo'n manier ik geprobeerd het massapubliek ereiken. Saté heeft maar een be- Vde houdbaarheid, maar ga je met mm werken, dan blijft het veel er goed. Ruim 8 weken. Produktie ben nu drie jaar bezig. Op 16de jaar ben ik bij Teekens gekomen en heb daar mijn oplei ding gehad. De laatste jaren was ik chef van de filialen in Leiden. Ik ben helemaal alleen begonnen. Nu heb ik een man of twintig per soneel. Het bijzondere van saté vind ik. dat ik veel verkoop. Ik sta er zelf van te kijken, dat ik er zo'n enorm succes mee heb. Ik heb een uurproduktie van 2400. Dat is een gemiddelde natuurlijk. Er wordt op zo'n dag ook koffie ge dronken en gegeten. Per dag gaan er ongeveer enkele duizenden porties saté de deur uit. In die richting zit het wel. Die produktie gaat naar bijna alle grootwinkelbedrijven in Nederland. Wat de prjjs betreft bind ik niet. maar ik adviseer ze wel. Als ze in de reclame gaan. gebeurt dat op mijn advies. Hoogtepunt Zomer en winter. Het blijft voor mij hetzelfde, 's Winters met die kou willen de mensen wel graag iets lekkers in huis halen en zomers heb ik mijn seizoenklan ten. Ik kan niet spreken van een hoogtepunt, want het gaat nog steeds in stijgende lijn. Elke maand verkopen we meer. Of daar een keer een eind aan komtMisschien wel. maar het is er nog niet. Na Nederland zitten we nu al in Duitsland en we gaan verder Duitsland in. Of het bij saté alleen zal blijven, weet ik niet. Het is de bedoeling meer produkten erbij te nemen. We hebben al de pindasaus in verschillende uitvoeringen en ik heb gelegenheid om worst te ma ken. Zo gauw we de ruimte heb ben. gaan we direct aan wat nieuws beginnen. We blijven wel echt in het vlees, maar wathet gaat worden? Het moet wel met de slagerij te maken hebben. Ik ver loochen mijn vak niet. Kwaliteit Ik had deze opgang nooit verwacht. Toen het ging lopen, heb ik de worst een stapje terug laten doen. Die heb ik op de achtergrond gegooid. Dat is ook een hele goeie slag geweest. Of ik zelf veel saté eet? Alleen zondags voor de gezelligheid een paar porties en natuurlijk door de week wat om het produkt te testen. Dat doen we regelmatig. Zo hier en daar een zakje er tussenuit halen en proe ven. Dat gebeurt niet alleen bij ons. maar ook op het laboratorium. De mensen van de keuringsdienst komen hier ook elke dag. Kwaliteit staat bij mij op de eerste plaats. Ik heb momenteel orders lopen tot december toe Je moet echt een enor me planning maken, want je zit met de levertijd van dozen, verpakking en etiketten. Grote omzet Ik ben hier in m'n eentje begon nen. Toen maakte ik per dag een doosje of vijf. Ilt maak helemaal geen reclame. Niets. Ik werk ook helemaal niet met een naam. Ik moet alles hebben van de kwaliteit van het produkt. De ene klant moet de ander aanbrengen. Ik vind mijn eigen naam niet belangrijk. Als we maar draaien. Daar gaat het om. Als hier de winst maar binnenkomt. Het fijngehakte vlees ligt te wachten op de behandeling. Foto W. Dijkman Peter Hoogkamer (29) voor zijn slagerijtje. Foto W. Dijkman Op zo'n portie saté verdienen we echt niet veel. Dal is nog minder dan een dubbeltje. Het is echt een kwestie van grote omzet en weinig winst. Het is een luxe-artikel en je moet het brengen voor een gewone prijs. Ik kan het rustig gaan verkopen voor f 1.50. Dan krijg ik een klein groepje, dat het gaat kopen. Ik verdien dan aan een kleine omzet veel. Ik geloof, dat ik alleen maar gebaat ben by een grote omzet. Consument Ik krijg wel reacties, dat zijn al leen maar goeie. Ik heb persoonlijk helemaal geen contact met de con sument. Alleen met de leveran ciers. Die zijn hier allemaal komen kijken, voordat ik ging leveren. Al le grote mensen zijn geweest. Aan sommige klanten leverde ik om te beginnen twintig doosjes in de week. maar dat zijn er nu al 1200. Dat is in een week op. Het ene is nog niet in huis of er wordt al weer besteld. Dat zijn toch nog gauw 36.000 por ties Wanneer ik verwacht, dat de markt verzadigd is? .Nooit De machines vergen een enorme investering, maar na Duitsland begin ik in België en dan komt Frankrijk aan de beurt. En niet alleen saté. Allerlei soorten snacks. Als iets goed is, loopt het altijd. Het is voor het gemak van de huisvrouw. Die vacuumverpakking. Die steekt het in het water en zon der een baklucht heb je toch iets, wat gebraden is, op tafel. Die baklucht hebben wij al gehad. een eraf Die man maakt ook elke dag de kruiden klaar en dat meng sel ivordt eraan toegevoed. Op onze manier is dat een soort fa brieksgeheim. Ik wil van mijn artikel geen af- braakartikel maken. Als er morgen iemand naar me toekomt, die zegl ik doe het voor een stuiver minder, krijgt-ie niks. Ik maak ook niet meer klanten. Ik loop me niet meer warm om er nog iemand bij te krijgen. De mensen, die saté willen eten. kopen het toch wel, waar ze het kunnen krijgen. Drie jaar geleden werd het nog nergens verkocht en als je nu kijkt, zitten we overal. We hebben twee soorten ver pakking. Rood en groen. Laatst belde er een mevrouw op uit Harderwijk, die zegt: ik vind die saté in de rode verpakking niet zo lekker meer. Nu ben ik in die en die winkel geweest en daar hadden ze saté in groene verpak king. Die smaakt stukken beter. Ik moest wel lachen, toen ik 't hoorde. Die twee verpakkingen zijn voor verschillende groot winkelbedrijven, maar er zit ge woon hetzelfde in. Maar ja. die vrouw weet niet beter. KEES DE LEEUW Geslaagden Mulo c VOORSCHOTEN Voor het exa men MULO-A slaagden: de dames: M de la Mar. Voorschoten, B D Bi- ha rie. Voorschoten, M H v Diemen, Voorschoten; M T B Belt, Voorscho ten: C A Schot, Voorschoten: J M de Jong, Leiderdorp: P B Dijkstra, Leiderdorp: M H Both, Bodegraven; *P Broekeman. Bodegraven; I J Stolk, Voorschoten: *M A Meusen, Voor schoten. "C Homberg, Voorschoten; *P J v Hove, Leiden; *A J Marbus, Noordwijk: *N v d Zwan, Noordwijk; •A W v Griethuizen, Hazerswoude; •J C Jansen, Hazerswoude; *J Ver hoog, Katwijk; *M L de Wit, Kat wijk; *M Dekker, Noordwijk; *W G v d Deijl, Noordwijk; de heren: Pvd Meij, Voorschoten; A F de Best, Katwijk; D G E Moolenaar, Voor schoten; L J Reedijk, Voorschoten; D L Scholten. Voorschoten; W L Stein- hart, Voorschoten; R H Mak, Alphen a d Rijn; *J L Ydel, Voorschoten; *J Blonk, Leiden; *R v Duuren, Leiden; *M Ottevanger, Noordwijk; *R H v d Wiel, Noordwijk. De met een gemerkte kandidaten slaagden bovendien voor het midden standsexamen. A f scheidsreceptie H. 4. Friebel ZOETERWOUDE Na de raads vergadering, die om half acht begint, houdt donderdagavond van half ne gen tol 10 uur de heer H. A. Friebel een afscheidsreceptie, die hem is aangeboden door het gemeentebe stuur. LEIDEN De heer A. J. Salomé. arts te Leiden, promoveerde tot doc tor in de geneeskunde op een proef schrift, getiteld „Een chronologisch onderzoek van de oude bevolking van Valkenburg fZ.H.)". Promotor was prof. dr. J. Dankmeijcr. Het proefschrift van dr. Salomé behelst een onderzoek van een gro te collectie oude schedels, die op het kerkterrein van Valkenburg (Z.H.' werden opgegraven. Eerst wordt een methode uitgewerkt en getoetst om met mathematische middelen, de dis criminantanalyse, op objectieve wijze de schedels te verdelen in een man nelijke en een vrouwelijke groep. Het is nu mogelijk het geslachtsver schil uit te drukken in een afstands maat, die kan worden verdeeld in een ..grootte"- en een „vorm"-factor. Met dezelfde methoden kunnen en- tropologische verschillen tussen geo grafische groepen worden onder zocht. De methode lijkt gevoelig ge noeg om de oorsprong van bevol kingsgroepen op te sporen. De Valkenburgse schedels worden vergeleken met andere schedelcol lecties- Hierbij kan worden aange toond. dat de Valkenburgers van Germaanse herkomst zijn, terwijl op grond van oude historische gegevens de mogelijkheid bestond, dat deze bevolking Keltisch van oorsprong zou zijn. LEIDEN in het groot audito rium van de universiteit heeft gis teren prof. mr. A. L. Melai het ambt van gewoon hoogleraar in het stral en strafprocesrecht aanvaard met het uitspreken van een oratie, getiteld „Het strafrecht en de cirkel van de abstractie". De voornaamste kenmerken van ons huidige strafrecht, aldus prof. Melai. houden nog steeds nauw ver band met de intellectuele en revolu tionaire beweging, die in de tweede helft van de achttiende eeuw de menselijke staat in Frankrijk bij kookpunt bracht. De wet was voor iedereen gelijk en de strafbaar verklaring van en handeling post factum was uitgeslo ten. De op rationalistische gionuen aangenomen verantwoordelijkheid van de mens die behalve ten aan zien van kinderen en gestoorden geen uiteenlopende waardering in concrete gevallen toeliet bracht in nauw verband met de eis van de gelijkheid een systeem van in de wet gefixeerde straffen mee. In dit stelsel had de rechter de beperkte taak te onderzoeken, of in feite aan de in de wet genoemde voorwaarden voor de strafbaarheid was voldaan om in het be vestige nde geval de door de wet aangegeven straf op te leggen. De rechtvaardiging van de straf werd niet gezocht in enige vergeldingsfilosofie, maar had in nauw verband met de aangenomen individuele verantwoordelijkheid van de mens uitsluitend exem plarische (afschrikkende) betekenis ter voorkoming of bestrijding van schadelijke of gevaarlijke inbreuken op de burgerlijke samenleving. Dit stelsel, waarvan grote invloed is uitgegaan cp de continentale rechtsontwikkeling, gaf in de wet de voor ieder gelijke afpaling van de burgerlijke vrijheid door nauwkeu rig de macht tot strafrechtelijk in grijpen van de overheid te omlijnen. De keuze van de straf en de bepa ling van de strafmaat binnen de Fabriek Er zyn plannen over een jaar een nieuwe fabriek te gaan bouwen. Ik lieb plannen, maar het is moeilijk daar nu al iets over te zeggen. Ik heb twee plaatsen op het oog. Leider dorp of Alkemade. Hier kan ik niet blyven. Dat is onmogelijk. Het moet iets moderns worden. Je moet de mensen iets laten zien Je moet een bepaald image zien te krijgen. Zo van: daar staat zijn fabriek en niet van: by zit daar ergens achter zijn huis maar wat te knoeien. Ik kan hier niet uitbreiden. Ik klap er aan alle kanten uit. Op topdagen zitten de mensen buiten te werken. Mijn huis staat boven vol met ver pakkingsmateriaal. Mijn kantoor, de slaapkamer van m'n dochter. Het is echter moeilijk voor mij om te zeg gen: dat ga ik doen. Ik maak het eerst veel liever waar. Personeel Ik heb echt geen momenten, dat ik zeg: ik kan geen saté meer zien. Het is mijn werk, maar ik maak er een hobby van. Van 's morgens 6 tot "s avonds 12. In het begin werkten we drie nachten in de week door. Aan het eind van de week zakte je dan als een blok in elkaar. Dan kon je niet meer. Op maandag was je weer een beetje fit en begon je op nieuw te draaien. Mijn personeel is fantastisch. Zon der mensen begin je niks. Ik ben de baas van de zaak. maar je mensen moeten het doen. Alles wordt ook in overleg gedaan. Als ik een nieuwe machine ga kopen, neem ik de jon gens mee. We gaan op de fabriek kij ken. waar ze worden gebouwd. Ik vraag altyd. wat zij ervan denken. Ik voer echt wel een sociaal beleid. Iedereen heeft het gevoel, dat-le mee telt. Dat vind ik belangrijk. Zeker in zo'n kwetsbaar beroep als dit. Afbraak Tk heb wel een bepaald recept om saté klaar te maken. Daar gaat één man over. Verder blijft ieder- MEN SCHRIJFT ONS: Naar aanleiding van wat ik in de krant las over 'n persconferentie, ge houden door een zien noem en ae Centrumcommissie (wie zijn dat? zou ik het volgende willen opmerken. Geloven de betrokkenen nu wer kelijk dat de „bedreiging" voor de Leidse binnenstad sonuilt in de par keergelegenheid bij winkelcentra als In den Bogaard, enz.? Ik geloof, dal de Leidse zaken eerst eens de hand in eigen boezem moeten steken. Wat hebben de zaken zélf te bieden. Een groot modemagazijn verbouwt zijn zaak, zéér summier, want de lift is nog steeds miserabel, gewoonlijk in beslaggenomen voor goederen vervoer. Bij deze Leidse zaak moei je kijken om het daarna in Den Haag te kopen. De geëtaleerde maat 36 is hier niet groter te krijgen, mei kinderbroeken idem. Nooit de juiste maat. Een warenhuis: van hetzelfde laken en pak; o.m. als de kleur verf er niet meer is, ga dan maar naar Den Haag hier is het hopeloos. Een kwartiertje lopen en je hebt het Leidse winkelcentrum gehad. Als de etalering minder burgerlijk en meer attractief was (minder op gestapelde massa's) zou de wanae- ling langer duren. Er is maar één zaak, die er werk van maakt, ra ra wie zou dat wel zijn? Den Haag is misschien geen mooie stad, maar het is er gezellig winke len. ze doen er wat aan bijvoor» beeld met staan of over de straat hangende bloembakken, koperen kaarsebomen, misschien kolder maar het geeft een gezellige sfeer. Veel luifels of een andere vorm van overkapping, heel belangrijk, want het regent zo vaak, veel be langrijker dan een parkeergarage op 100 m afstand. De parkeermogelijkheid is daar nog véél miserabeler dan hier. Je loopt vele malen dat kwartier en wie kankert er? Degene, die niet meer weet waar hij zijn auto heeft neergezet, na het vele zoeken om een vrij- plaatsje. Leiden geeft ten minste nog een kaartje uit waar de parkeerruimte op staat aangegeven Dat is een compliment! Nee. middenstand en grootwinkel bedrijven, niet één maar allemaal moeten jullie er voor zorgen dat je zaak de moeite waard is. En wat meer lui feitjes graag. Zorg dat het boodschappen doen winkelen gaat worden. Dan komen ze vanuil de Leidse omgeving naar hier, en de Leidenaren zoeken het dan in eigen stad. LEIDEN M. BOSCH-GANS DE KASTEN-SPECIALIST Hooglandse Kerkgracht 47-49 hoek Nieuwstraat, LEIDEN tel. 01710 - 33078 600 n^M>de,,e,, uniek in de kast en wereld Haarlem Den Haag i.v.m. de vakanties kunnen wij weer plaatsen in LEIDEN Aanmeldingen aan het kantoor: Steenstraat 37, Tel. 31441. door de wet gestelde grenzen be hoort tot de taak van de rechter- Deze ontwikkeling is gepaard ge gaan met de soms vermeende afbraak van metafysische vooron derstellingen en het binnenhalen van de zogenoemde gedragsweten schappen in de strafrechtspleging. De huidige rechtspleging is niet minder abstract dan de klassieke, omdat de inmenging van de gedrags wetenschappen in de rechtspleging nauwelijks anders kan plaatsvinden dan in de vorm van uiteenlopende classificatiestelsels en interpretatie schema's, waarvan het wetenschap pelijke gezag niet ernstig valt te on derzoeken. Dit probleem wordt niet opgelost door de invoering van een proces in twee fasen (een jurist voor de vaststelling van de feiten cn een gezelschap van gedragswetenschap pelijk georiënteerde specialisttn voor de vaststelling van straf of maatre gel), omdat de rechter afgezien van hoger beroep of cassatie een voor hemzelf onherroepelijke beslis sing geeft, terwijl een kenmerk van een wetenschappelijk oordeel nu juist is gelegen in zijn herroepelijk heid. De heer J. A. van Haasteren te Leiden promoveerde tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen op een proefschrift, getiteld „Groeistoffen in plantentumoren (crown-gall)". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. Voorts is de heer F- W. Ecken- hausen tot doctor in de geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld ..A study of the perinatal acidbose equilibrium". Promotor was prof. dr. A. Sikkel. aimaGeri LEIDEN Mr. G. Schultz opende als algemeen directeur de nieuwe hal van de cosmetische fabriek van Shulton N.V. aan de Rooseveltstraat, die vier jaar geleden in gebruik werd genomen. Het nieuwe gedeel te, dat voorlopig alleen voor opslag wordt gebruikt, heeft een opper vlakte van 2450 m2. Er kan nog een verdieping op worden gebouwd. Wethouder S. Menken, die namens het gemeentebestuur sprak, zei, dat het gemeentebestuur liever een ves tiging of uitbreiding meemaakt dan een vertrek. „Want hoewel wij na tuurlijk wel een gewestelijk hart hebben, kopt dat hart altijd nog het hardst voor de gemeente Leiden zet", zei hij. Rode Kruis bezorgde invaliden een uitje LEIDEN De leden van de In validen bond afd. Leiden maakten een bootreis op initiatief van het Rode Kruis. Om 9 uur vertrok men van de Havenkade via Zijl. Kager- meer en Ringvaart naar Aalsmeer, waarna de tocht werd voortgezet langs de oude en nieuwe Schiphol naar Amsterdam. Hierna ging het over de Braas- sem richting Alphen naar Leiden, waar om 6 uur de auto's al klaar stonden om iedereen naar huis te brengen. De dag was tot in de puntjes verzorgd. Senatus presidium houdt openbare vergadering LEIDEN Maandag komt om half acht het Senatus Presidium van de Leidse universiteit bijeen voor zijn maandelijkse vergadering. Deze honderdste vergadering van het Senatus Presidium is tevens de eer ste openbare. Het besluit de ver gaderingen voortaan openbaar t« doen zijn werd vorige maand door het Senatus Presidium genomen. Zaterdag 21 Juni Jaagpad langs de Vliet. 10 uur: jeugd-viswedstrijd, comité Zuid-West Ac tief. OEGSTGEEST Het Witte Huis. tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Maandag 23 juni Kantine Stokkermans. 7.30 uur: klaver- Jassen (cimtté Zuid-West Actief). Diisdag 24 juni Geref. Kerk. Oude Vest, 8 uur: tweede einduitvoering Leidse Muziekschool. Breestraat 19. 7-8 u: Spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Jeugddorp. 7.30 uur: Volksdansen (co- mit- Zuid-West Actief) Breestraat 19. 8 uur: bijeenkomst VO- LA. Oranje-Nassauschool Asserstraat 1. 5-6.30 u: afscheidsreceptie ds D. J. Vossers als voorzitter Vereeniging voor Chr. Onder wijs. Ambachtsschool Haagweg, 3 u.: afscheid leraar J. van Wijk. KATWIJK AAN ZEE: Nieuwe Kerk, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Woensdag 25 juni Huize De Weipoort. Vrouwenweg l, l U.: OPENING TEHUIS. Stadsgehoorzaal, koffiekamer. 3 u.: di ploma-uitreiking Bedrijftechnische school. Ambachtsschool Haagweg. half 4diplo ma-uitreiking. Pieterskerk. 8 uur: concert Ned. Ka merorkest. Ned. Kamerkoor en Haags Matrozenkoor (Holland-Festival). Donderdag 26 Juni Louise de Colignyschool Kagcrstraat. half 3: afscheid retrix mevrouw H. A. M. Nijwcide-Vlniges. Don Bosco-lts Boerhaavelaan, 8 u.; di ploma-uitreiking. Sporthal, half 8: badmintondemonRtratie door Smash (comité Zuid-West Actief). Vrijdag 27 Juni Schouwburg, 8.15 uur: Liesbeth List be geleid en afgewisseld door het trio Louis van Dijk, Holland Festival. Zaterdag 28 Juni OEGSTGEEST - Het Witte Huls. 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek R. van Beest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week geopend. De Oegstgcestsc Apotheek Is op zondag 22 juni gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apo theek Voorschoten is op zondag 22 juni gesloten van 8 uur tot 22 uur. DOKTERSDIF.NST r.lot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, de dokterstelefoon bellen. 5 maal 2. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u zondag van 1 lot 5 uur. maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 u. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabe- thziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. FILMS CAMERA Mensen ontmoeten elkaar. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vr en zat 23.30 uur: De zonen van Katie Elder. 18 Jaar. LUXOR Andrea. 18 Jaar. dag 2,30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LIDO Amlgos. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Helga en Michael 18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9-15 uur. zo 2.30 4.45, 7 en 9 15 uur. vr en zat 23.30 uur: Breng de Bli- marek tot zinken. 18 jaar. STUDIO Therese en Isabelle. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4 45. 7 en 9.13 uur 18 jaar. TRIANON De langste dag. 14 Jaar, dag. ook zo 2 en 8 uur BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. lb en 2e dagelijks 10.30-11.30, 14.30 16 en 19-20 uur. Voor patiënten in klasse I maandag, woensdag, donderdag cn vrijdag 18.15-10. dinsdag 13-14. zaterdag 15-16. zondag alge meen christelijke en nationale feestdagen 14.30-16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30-16.30 uur, zondag 15.30-17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30. 14-16.30 en 10-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt wörden toegelaten. Ellsabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en "s avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlëntcn dagelijks van zeven tot acht. f Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuis. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot s u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot halv 7. NOORDWIJK Sole Mlio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en s avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tol half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tol half 3. Reva lidatiecentrum dinsdag cn donderdag van 7 tot 8 cn zaterdag en zondag van half 8 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllniek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstra»» op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden Rapenburg op werdkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondag van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTE LLIN GEN Heempark. Oegstgeesterweg (Klkkerpol- den; Flora van eigen bodem, dagclljka van 8-5 uur: van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2-5 uur. Rapenburg 73: grafiek Keas Buurman (21 m eitot en met 20 Juni). W.ASSENAAR: Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7. tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Jan van Tongere. t/m 25 Jui. maand, t/m zat. van 10-17 uur, bo vendien dins.a. v. 8-10 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de Jaren 1917-1969). van 7 Juni-13 Ju», dagcl. van 10-17 uur. zondag van 13-17 uur. Buut 110 Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 Juni. expositie Joe Frankhuyzen. ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: S maal 4. Doktersdienst5 maal I na». 10 u voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3