Fundamentalisten gaan ook herstelbetalingen eisen Zending kan geen predikanten vinden voor Oost-Indonesië Hogere prijzen, dan i ook hogere lonen 11 Nieuwe anglicaanse kerk in Engeland Alles van en over Bonhoeffer bijeen kLntukjSSÖi Een woord voor vandaag Negers spuwen in avondmaalswijn BEROEPINGSWERK Uw probleem is het onze.... Geref. willen Gem eigen in Ned scholen Standaardediti Statenvertaling al lang in inaa Wereldraad prij rietsuikeractie LAATSTE VLUCHT OP 30 JULI ZATERDAG 21 JUNI Y Filippi 2 begint als een heel practisch hoofdstuk. Paulus ver telt de lidmaten van die gemeente en ons precies, hoe we ons als christenen te gedragen hebben. Het gaat daar om het le ven van de christen. Maar Paulus is er de man niet naar om alles op de kaart van het leven te zetten. De basis van een waarachtig leven is altijd weer een waarachtige leer. Je kunt orthodox zijn en er niet naar leven. Orthodoxie is geen enkele garantie voor een leven naar Gods wil. Maar je kunt de goede leer niet ondermijnen, zonder dat het op een gegeven ogenblik in het leven gaat blijken. De goede leer wijst ons de weg naar het goede leven. Die leer komt uit in de woorden „Christus Jezus, die, in de gestalte Gods zijnde Deze woorden zijn voldoende om over na te denken. Eer Christus mens werd, verscheen Hij aan de wereld als God, zegt Paulus. Christus is niet gescha pen; Christus is van eeuwigheid. Christus, die op aarde kwam, kwam tot Israël in de woestijn en openbaarde zich telkens opnieuw aan Israël. Dit is van belang. Christus is niet zomaar een mens. Hij is ook niet een groot mens. Hij is zelfs niet de beste mens die ooit geleefd heeft. In Christus reikt niet de mens naar de hemel. Dan zou hij op één lijn staan met Boeddha, Confucius en vele anderen. In Christus komt God in deze wereld. De kloof tussen God en mens wordt overbrugd van de andere kant. Waar al onze pogingen faalden, slaagt Hij. Daarom is er hoop ijoor ons. We lezen vandaag: Ezra 9 1-15. We lezen morgen: Ezra 10 1-17. (Van onze kerkredactie) NEW YORK Steeds meer kerkdiensten worden verstoord in de Verenigde Staten door militante negers. Ze hebben de kerken en synagoges begin mei aangeslagen voor 1800 miljoen gulden in herstelbetalingen. Dat bedrag is nu al opgelopen tot 3,5 miljard gulden. Zo lang dat geld niet op tafel ligt, zullen ze overal diensten verstoren onder het motto: „Zwarte zondagen". Intussen heeft dr. Carl Mc Intire een „christelijk manifest" aangekondigd waarin de fundamentalisten herstelbetalingen eisen van de geves tigde kerken. Negers gekleed in zwarte truien en ganiseren wij zwarte zondagen in de- met zwarte baretten op verstoorden wegblijven. Zonder waarschuwing or- onlangs de morgendienst in de j ze parochie." rooms- katholieke kathedraal van St. Louis. Ze drongen het liturgisch centrum binnen en één van hen be gon de hoofdzakelijk blanke ge meente toe te spreken via een hand- versterker. „Fase twee van de zwarte zonda gen is begonnen." zei hij, „onder meer zullen we in de beker van de avondmaalstafel spugen om van de wijn weer water te maken en we zullen het avondmaalsbrood afpak ken van de predikant en het gaan uitdelen aan arme negers." De r ooms-katholieke gemeentele den kregen te horen dat de negers zes maanden lang diensten zullen blijven verstoren. „Als u daarvan niet gediend bent," zei de negerlei der, „dan kunt u beter uit de kerk SER: Prijsstop moet weg Geen politie NED. HERV. KERK Beroepen te Nieuwpoort (toez.): kand. J. Stelwagen te Utrecht; te Nieuw-Lekkerland en te Scherpe- nisse: kand. Tj. de Jong te Genderen N.B.); te 's Grevelduin-Capelle (toez.): D. v. Vliet te eZtten-Andelst; te Avereest-Balkbrug (toez.): H. Roest te Soest; te Vleuten en de Haar (toez.): N. H. Kuipérl te Amsterdam-Sloter- meer. Bedankt voor Maassluis (vac. H. F. Meijer)-toez.: W. W. Verhoef te Hoenderlo. Beroepbaarstellingen: kand. Tj. de Jong, Doeverensestraat 16 te Gende ren; kand. A. K. Ploeger, Flamingo straat 19 te Wijchen: kand. drs. J. Stelwagen, Heukelslaan 52 te Utrecht; kand. K. L. Westland, Taanderdwars- weg 11 te Huizen (N.H.). Emeritaat verleend aan ds. G. F. Voorhoeve te Ovezande. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Nagele-Tolle- beek: kand. J. D. Heynen te Epe, die bedankte voor Eemnes-Veenhuizen (Dr.). Bedankt voor Katwijk a. d. Rijn (a.s. vac. A. C. v. Beek): H. J. Koffrie te Spijkenisse. Emeritaat aangevraagd door ds. J. Koppe te Urk. GEREF. KERKEN (vrQgem.) Beroepen te Haarlem: drs. D. Ded- dens te Leeuwarden. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor de benoeming tot koopvaardijpred. te Hamburg: M. de Boer te Amsterdam-noord. VRIJE EN WANG. GEM. Aangenomen de benoeming tot vlootpred.: A. Jonkman te Kampen. Brieven die niet itjn voorzien van naam en adrea kunnen niet ln behandeling worden genomen. Ge heimhouding ij verxekerd. Vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten ln afzonder lijke brieven worden aesteld. Per brief dient een gulden aan gele te worden Ingesloten. Vraag: Iemand is, toen hij verlen ging van zijn rijbewijs aanvroeg, af gekeurd wegens zijn ogen. Hij is 64 jaar en kan op afstand nog zeer goed zien. Alleen kleine letters kan hij niet lezen. Hij kan zijn rijbewijs praktisch niet missen. Welke moge lijkheden zijn er om zijn rijbewijs te verlengen of is tegen deze beslis sing geen beroep meer mogelijk? Antwoord: Hij kan zich voor ver lenging van zijn rijbewijs laten her keuren door een oogarts, als hij een nieuwe eigen verklaring aanvraagt, invult en opzendt aan de stichting Centraal bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen, P. C. Bou- tenslaan 1, Rijswijk. Vraag: Mijn zoon reed met zijn bromfiets op een voorrangsweg. Een Duitse automobilist vergat te stop pen en veroorzaakte een ongeluk, waardoor mijn zoon een been brak. Wij zijn alleen voor wettelijke aansprakelijkheid verzekerd. De po litie heeft rapport opgemaakt en ge concludeerd dat mijn zoon 10 km te hard reed. Heeft mijn zoon schuld? Wie moet de onkosten van het zie kenhuis betalen en hoe moet ik han delen wanneer de verzekering van de Duitse automobilist de onkosten wil verhalen? Antwoord: Als uw zoon schuld heeft, is de verzekeringmaatschappij van uw zoon de dupe. Ze heeft er dus alle belang bij dat de schuld vraag behoorlijk wordt uitgezocht Zij zal zeker niet weigeren u een advies te geven over de vraag of het raadzaam is de Duitse automobilist een proces aan te doen. Vraag: Hoe reinig ik een smoeze lig slangeleren tasje? Antwoord: Met leerzeep, te krij gen ln een leerwinkel. GOUDA De synode van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland, die onlangs bijeen kwam, heeft een beroep gedaan op de gemeenten, om een gulden per lid per jaar bij te dragen voor het stichten van eigen scholen voor lager onderwijs. Eigen scholen worden wenselijk geacht, omdat men zich zorgen maakt over de invloed, die van vele (ook christelijke) scholen uitgaat op de jeugd van de gemeenten. Er zijn al enkele eigen scholen en in verschillende plaatsen wordt aan de oprichting gewerkt, maar de stich- tingskosten vormen tot nu toe een groot struikelblok. Omdat ook de werving van perso neel .niet eenvoudig is, werd een beroep gedaan op de jeugd, om het beroep van onderwijzer of onderwij- Advertentie) Steun gevraagd voor het Haagse initiatief van Verontrusten Het Haagse initiatief een schrijven te rich ten aan de Generale Synode onzer kerken, waarin bezwaren werden geuit tegen aan sluiting bij de Wereldraad van kerken, heeft veel adhesiebetuigingen opgeleverd. Ook waren er verschillende leden onzer kerken welke afschriften wensten te ont vangen. waaraan zoveel mogelijk werd vol daan. Dat een en ander nogal onverwachte finan ciële consequenties meebracht, Ijgt voor de hand. Uit door onze secretaris en pen ningmeester ontvangen blijken van instem ming, meent de laatste dat velen reeds een bedrag(je) tot bestrijding van alle kosten zouden hebben overgemaakt, indien hun het iulste gironummer bekend was geweest. Daarom wil hij dit alsnog gaarne vermel den. Giro 16 84 47, t.n.v. de heer C. J. Koornneef, Eerbeeklaan 64, Den Haag. (Penningmeester afd. Den Haag e.o. Ver. v. Verontrusten" Schrift en Getuigenis). zeres te kiezen en dan ook bij voor keur een betrekking aan een van de eigen scholen te aanvaarden. Niet alleen de jeugd, maar ook de bejaarden hadden de aandacht van de synode. Besloten werd een stich ting in het leven te roepen tot het stichten en exploiteren van een cen traal tehuis voor bejaarden. Voor dit doel zijn al verschillende grote giften binnengekomen. Als plaats voor vestiging wordt gedacht aan Gouda. De synode droeg deputaten Hoge Overheid op, om bij de regering nog eens aan te dringen op maatregelen tegen het zedenverval. Besloten werd om correspondentie aan te gaan met de Reformed Con gregations of North America, een kleine groep gemeenten van Neder landse afkomst. Ds. A. Breeman uit Paterson (VS) woonde de synode bij. Volgende week gaat ds. J. Pannekoek uit Terneuzen voor vier weken naar Amerika. De synode stond onder leiding van ds. F. Mallan van Gouda. Inmiddels heeft de Nationale Raad van Kericen zich cp de situatie bezon nen. De 33 aangesloten denominaties ontvingen een brief van het hoofdbe stuur, waarin afgeraden werd de hulp van de politie in te roepen. Dit hoofdbestuur wil dat de plaatselijke gemeenten de negers in staat stellen hun eisen op tafel te leggen. Maar zelfs de curatoren van het Interkerkelijke Bureaucentrum aan de Riverside Dr:ve in New York, waar vele kerkelijke denominaties en ook de Raad van Kerken gevestigd zijn, krijgen er genoeg van dat ne gers telkens opnieuw kantoren bezet ten. Ze kwamen bijeen om te bespre ken of het niet tijd is om politiebe scherming aan te vragen. Een (klei ne) meerderheid wilde liever nog even de situatie aanzien. Inmiddels heeft negerleider James Forman het personeel, dat in dit ge bouw werkt ongeveer 2200 man opgeroepen om te staken. Forman kwam /elf tijdens de staking naar het bureau om er met een spandoek te lopen. Aan de pers verklaarde hij, dat de staking een geweldig succes was. Volgens hem nam 85 procent van de blanken en 95 procent van de negers aan de staking deel. Volgens bureauchefs van de ver schillende kerkelijke kantoren lagen de cijfers heel anders. Nog geen 50 procent van de negers volgden For- man's voorbeeld en nog veel minder blanken. Volgens een opgave van de kantine was het aantal warme maal tijden dat die dag verstrekt werden veel meer dan de helft van normaal. Forman had dus kennelijk wat over dreven. Niet betalen De secretaris-generaal van de Re formed Church de Amerikaanse Her vormde Kerk, Marion de Velder, zei tijdens de openingsplechtigheid van de hervormde synode dat het mode- ramen besloten had niet op de eisen van Forman in te gaan. Wel wil de kerk naar hem luisteren als hij de synode wil toespreken. Ook de bekende evangelist, dr. Bil ly Graham, voelt niets voor de eisen van de negers. Hij leidt op het ogen blik een evangelisatiecampagne in de stad New York. James Forman had geëist dat hij tijdens die campagne zou mogen spreken, maar Graham heeft geweigerd hem op het podium toe te laten. De Verenigde Methodisten- kerk weigert eveneens geld op tafel te leg gen om oe economische ontwikkeling van de negers te helpen. In de resolu tie sprak het jaarlijks congres in Noord- Carolina uit, dat ze noch de organisatie van Forman, noch enige andere organisatie financieel zal steu nen. De moderamina van de Episco paals Kerken en van de Disciples of Christ wezen de eisen van Forman ook af. Afgescheidenen De negers hebben hun eisen samen gevat in een „zwart manifest", kenne lijk geïnspireerd door het „communis tisch manifest" van de vorige eeuw. Dr. Carl Mclntire. voorzitter van de Internationale Raad van Christelijke Kerken (ICCO heeft dit idee nu van de negers afgekeken. De militante be strijder van communisme en oecume- nisme komt volgende week met een eigen „christelijk manifest". Hij verzet zich tegen kerkelijke herstelbetalingen aan de negers, maar wil nu namens de afgescheiden kerken van Amerika eigen financiële eisen op tafel gaan leggen bij de grote gevestigde denominaties. Het grootste deel van het bezit van de kerken, zegt hij, is bijeengebracht door meelevende gelovigen. Deze zijn door de kerkvergaderingen in de af gelopen i_ren geschorst en aan de kant gezet. Het wordt tijd dat de kerken met vrijzinnige invloed her stelbetalingen gaan doen aan de bij- belgetrouwe groepen, vindt hij. (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG De vakcen- tralen hebben toegezegd zich sterk te zullen maken bij de bonden om het cijfer van circa vijf procent loonsverhoging vol gend jaar zoveel mogelijk te benaderen. Zij zien dit echter niet als een algemene loonmaat regel. Zouden de prijzen veel meer stij gen dan 3,5 procent, dan zullen in de contracten bepalingen worden opge nomen voor prijscompensatie in de lonen. Mocht de conjunctuur gunsti ger verlopen, dan zal een bijsturing mogelijk zijn in de vorm van spaar loon, pensioenvoorzieningen enzo voorts. Voorde werkgevers vraagt de SER eenv erzachting van het prijsbeleid. De prijsstop moet weg, omdat er te veel onbillijkheden in de praktijk zijn. De regering zal wel een wakend oog moeten blijven houden op de prijzen. Suiker? Ten slotte is de SER zijn verzoek nog niet vergeten, het BTW-tarief op gas, elektriciteit, water, kolen en olie af te schaffen, en voor suiker de ac cijns te verminderen. Dit kan in 1969 nog een daling van het prijsniveau meebrengen van bijna een half pro cent. De vakbeweging heeft afgezien van haar plan, 2 procent van de sociale premies ten laste te brengen van de werkgevers. Wat de economische situatie in 1970 betreft, verwacht men een hand- „Verzoening door Christus" zal het thema zijn van het baptisten-wereld congres, dat juli 1970 in Tokio wordt gehouden. Dit thema is ontleend aan 2 Korinthiërs 519 „God was in Christus de wereld met Zichzelf verzoenende". Fundamentalistische splintergroep (Van onze kerkredactie) LONDEN De Anglicaanse Orthodoxe Kerk is nu ook in Engeland vertegenwoordigd. Hoewel er van gemeentevor ming nog geen sprake is, heeft de Amerikaanse bisschop James P. Dees alvast een bisschop en een hulpbisschop voor Enge land gewijd. Deze fundamentalistische splinter- kerk ontstond in de Verenigde Sta ten, toen Dees de Episcopale (Angli caanse) Kerk, waar hij predikant was, verliet. Veel aanhang heeft hij niet gevonden. Wel kreeg hij bekend heid door zijn samenwerking met Carl Mclntire, de voorzitter van de internationale raad van christelijke kerken (ICCC). Samen waren zij enkele jaren gele den in India actief, toen daar een groep voormalige anglicanen uit de verenigde Kerk van Zuid India trad. Mclntire zamelde toen veel geld in, zodat zij kerken konden bouwen en Dees zorgde voor de bisschopswijding voor deze afgescheidenen. Ook heeft hij contacten in Oost-Afrika. De nieuwe bisschop in Engeland, W. C. Cato-Symonds, was anglicaans predikant tot 1948, toen hij in het onderwijs ging. Hulpbisschop Puper tos Pitt-Kethïey is een journalist. Ervaring Laatstgenoemde kan reeds op bis schopervaring bogen. Eerst l'et hij zich in Oekrains ballingenmilieu tot oojters-orthodox bisschop wijden. Later ni emde hij zich vertegen woordiger in Engeland van het „Ver en-" gde Oud-Katholieke Patriarchaat". Op een persconferentie vertelden beide heren, dat zij zich tot de Angli caanse Orthodoxe Kerk aangetrokken voelden om de grote zuiverheid in haar leer. Geweldig iverk van Deense student (Van een onzer redacteuren) MÜNCHEN In de zomer van 1949 waren enige theologie studenten uit de Scandinavische landen bijeen op de volkshoge school Linesund in Denemarken om met enkele Duitse theologie studenten van gedachten te wis selen. Zq wilden van hun kant het isolement van Duitsland na de tweede wereldoorlog door breken. De het jaar tevoren in 1948 in Amsterdam gehouden reldraad van Kerken had hen wereldconferentie van de We- tot dit ideaal geïnspireerd. Onder de Duitse deelnemers be vond zich Eduard Halier, die daar op Linesund een inleiding hield over Bonhoeffers „Gemeinsames Leben". De Deense student Jörgen Glenthöj werd door deze inleiding zo gegrepen, dat hij besloot zijn intelligentie en werkkracht (en die zijn niet gering) in dienst te stellen van de Bonhoef- fer-Forschung. Sindsdien is Glenthöj onvermoeid bezig geweest om de geheimen van dit korte leven en de lichtende ge dachten van Dietrich Bonhoeffer te onderzoeken en te publiceren. De voorlopige kroon op deze arbeid heeft hij zojuist, gezet met zijn in drukwekkende verzameling van alle vindbare documenten van en over Bonhoeffer uit de periode 1928 - 1945, die als deel vijf in de reeks „Die mündige Welt" bij Chr. Kaiser Ver lag te München het licht zag. Werkkracht Glenthöj heeft de documenten ge rangschikt naar de verschillende pe rioden in Bonhoeffers leven van zijn leervicariaat in Barcelona (1928—1929) tót zijn Abwehr jaren (19401945) toe. Iedere periode (in totaal 11, en gevolgd door een epi loog) is voorzien van een heider- geschreven inleiding, die de histo- (Van onze kerkredactie) OEGSTGEEST Na zich jarenlang in Indonesië geconcentreerd te hebben op het gebied om de Javazee, wil de hervormde zending nu haar activiteiten graag weer uitbreiden naar de meer oostelijk gelegen, en vaak meer geïsoleerde, gebieden. Al twee jaar lang worden daarvoor drie mis sionaire predikanten gezocht, maar er is nog niemand gevonden. Een appel op 15 jonge predikanten bleef tever geefs, zegt de beleidsnota die deze week aan de hervormde synode werd voorgelegd. „Jonge theo logen die wij benaderden bleken wel bereid tot het aanvaarden van een docentschap aan een theologische opleiding of een studentenpredi*- kantschap, maar niet tot het aanvaarden van een post zoals hier bedoeld." De zending blijft echter zoeken, omdat dit belangrijke werk geen verder uitstel kan lijden, zo wordt gezegd. Het ziet ernaar uit dat cr ook enige verande ring zal moeten komen in het werk in Kameroen. Volgens de beleidsnota is de vraag gerezen: „of op bepaalde plaatsen de kerk niet gebaat zou zijn bij de herindeling van de missionaire medewer kers en een anders gerichte inzet van de bijdrage van de zending." Oegstgeest wil daarover een gesprek beginnen met de Kerk van Kameroen en de Franse zending, die die kerk ook helpt. Ook ten aanzien van het Nederlandse beleid zullen enige veranderingen noodzakelijk worden. Al jaren wordt er gesproken over de noodzaak dat zending en werelddiakonaat elkaar vinden. Dat verlangen is er aan de zendingskant zeker. De nota zegt: „Het in hoge mate gescheiden optrek ken... achten wij zowel voor de groeiende samen werking met parallelle organen der Nederlandse Hervormde kerk als voor ons beider participatie in missionair en diakonaal werk elders in de wereld schadelijk." De nota vervolgt: „Wij weten dat de leiding van de generale diakonale raad met de huidige toestand evenmin gelukkig is. Laten we de moei lijkheden om meer coördinatie een eenheid te brengen echter niet onderschatten, juist omdat zij meer door niet-theologische factoren bepaald worden dan door principiële verschillen." Al jaren geleden werd gesproken over de mo gelijkheid dat Aziatische zendelingen met erva ring op bijzonder gebied naar ons land zouden komen voor zendingsarbeid hier. In de pers werd dat plan tamelijk enthousiast ontvangen. Volgens de nota heeft de interkerkelijke commissie die iet moest uitwerken het er wat bij laten zitten. Pas onlangs is de commissie voor het eerst bijeen leweest. Beschouwingen De synode ontving ook het jaarverslag van de ending. Als altijd biedt het eerste hoofdstuk met de algemene beschouwingen rijke stof voor be zinning. De hervormde zending is niet erg geluk kig, zo blijkt, met het rapport over de zending dat door de wereldassemblee van Uppsala is op gesteld. Het wordt „een spiegel van de verwar ring en verdeeldheid van mening die er in de wereldkerk over de zending leeft" genoemd. De verwarring is een gevolg van de „snelle en radicale veranderingen" van onze tijd. „Daardoor verandert de boodschap van Gods liefde tot haar niet, maar verouderen wel bepaalde wegen om die boodschap te brengen. Sommige delen van het eeuwenoude karrespoor dwars over de Veluwe van Harderwijk naar Arnhem zijn nog steeds intact. Maar niemand bewandelt ze nog om naar een van deze twee plaatsen te reizen. Heel wat verwarring is er, omdat zendingen soms wel op oude weggedeelten blijven lopen zonder te besef fen dat die thans niet meer bruikbaar zijn." Niet aan bod Maar het is niet mogelijk één nieuwe weg aan te wijzen. De zending wordt in onze tijd gecon fronteerd „met een voortdurende wijziging van de wegen die de zending dient te bewandelen. Daarom moet zij „zich opnieuw rekenschap gevan van de boodschap waarmee de zending zich tot de wereld richt." Sommigen leggen daarbij de nadruk op het bereiken van de enkeling, anderen alleen op de gemeenschap. Sommigen willen alleen spreken over verzoening tot God en anderen alleen over medemenselijkheid. De hervormde zending zii met de moeilijkheid dat zij weigert op dit punt een keus te doen. In Uppsala kwam juist die stem eigenlijk niet aan bod. zo wordt geklaagd. rische en persoonlijke situatie nauw keurig belicht. De documenten zelf zijn zodanig gekozen, dat zij een uit nemend beeld geven van deze vrese lijke tijd en van Bonhoeffers on verschrokken strijd. Aan het bijeenzamelen van deze documenten moet een enorme werk kracht ten grondslag gelegen hebben en tal van reizen om de overal verspreide archieven te doorzoeken moet Glenthöj hiervoor hebben ge maakt. Het resultaat is een boek, dat onmisbaar is als bron voor Bonhoef fers biografie. Sinds Bethge Bonhoeffers werken en leven in talrijke publicaties heeft bekend gemaakt, is er in Duitsland cn ver daarbuiten een indrukwek kende Bonhoeffer-Forschung ontstaan. Reeds telt de Chr. Kaiser-reeks „Die mündige Welt" vijf dikke delen. Dit vijfde deel van Jörgen Glenthöj is werkelijk een be kroning van deze reeks. Die mündige Welt ,V-Dokumente zur Bonhoeffer-Forschung 19281945. Herausgegeben von Jörgen Glenthöj, is een uitgave van Chr. Kaiser-Verlag. München. 368 bldz. prijs ing. DM 32; geb. DM 36. having van de gunstieg conjunctu een geringe daling van de produk en een toeneming van de spanning de arbeidsmarkt, waardoor het aam werklozen waarschijnlijk zal dal 55.000 tot 45.000. ROTTERDAM De stichting handhaving van dc Statenvertali heeft met verwondering kennis gei men van de mededeling van het Jp derlandsch Bijbelgenootschap, het een commissie van predikani i heeft ingesteld, die het NBG mi adviseren over de meest gewen uitgave van de Statenvertaling. Deze stichting heeft namelijk re< in mei 1968 een commissie ingesti 1 die een standaardeditie van de S tenvertaling voorbereidt. Dit werk goede voortgang maakt, geschiedt overleg met de grote commerci bijbeluitgevers in ons land. Deze commissie bestaat uit personen. Onder andere werken vn hervormde zijde mee ds. J. Catsbu ds. P. J. Dorsman, ds. J. v. d. Ha ds. S. de Jong, ds. J. P. Verkade ds. A. J. Wijnmaalen; van chris lijke gereformeerde zijde ds. Baan, ds. H. van Leeuwen en ds Slagboom; van de gereformeerde meenten ds. P. Blok, ds. J. van Hi ren, ds. C. Harinck, ds. P. Honko ds. G. J. van den Noort, ds. J. C. 1 Ravenswaay, ds. A. W. Verhoef ds. E. Venema; van de gereformee gemeenten in Nederland ds. F. Mal en van de oud-gereformeerden ds du Marchie van Voorthuysen en J. van Prooijen. De stichting constateert, dat h werk, dat door het kerkvolk zeer waardeerd wordt (het contactb Standvastig verschijnt in een opli van 40.000 exemplaren), blijkb niet het vertrouwen heeft van NBG. Zij zou het zeer betreuren, als tot gevolg zou hebben, dat de v warring op het gebied van de uit ven van de Statenvertaling zou b ven bestaan. GENEVE De wereldraad 1 Kerken heeft in samenwerking 1 Sodepax (een Geneefs-Vaticaans# c ganisatie ter bevordering van on wikkelingssamenwerking en vrei met een aantal deskundigen een s dieoverleg gevoerd over de opvoed van de kerken in Europa in de rii ting van meer ontwikkelings menwerking. Deze consultatie was zeer te spj ken over de rietsuikeractie in Nee" land. In een resolutie werd gezi „Wij bevelen dit voorbeeld aan kerken aan ajs methode om voor nomische rechtvaardigheid te den. Wij vragen hen dergelijke ci pagnes te organiseren, om huis\ wen en consumenten in het algei op te voeden in de wijze, waarop een eerlijke kans kunnen geven i de producenten in de ontwik! lingslanden." vle^h tlKF.. i - w^vlucht van 15 min.J.3p«~i a f 27,5< we vlucht van V2 uur. KlaalJoor3pe^f R Y - p'i'ogetad of woonplaat' gQ. - (boven typ« ylucht van - ~»rtnrami uur: 3 persvf 150 Om moeilijkheden met de indeling Ie voorkomen is hel nodig dat u zich met z'n drieën voor een vlucht opgeeft. Het is ook veel gezelliger: U komt altijd bij elkaar te zitten. f*c nvSSteiln^ aan bureau van r Noteert u voor een rondvlucht, type: AI Dl (aankruisen wat u wenst) 1MI lpl I 1naam: 2. naam: 3. naam: correspondentie-adres: •plaats: telefoon:. Wij hebben reeds aan u betaald: (voor 3 personen totaal) en wel per O giro contant we komen per: auto trein bus bij voorkeur op: Vermeld duidelijk de datum in een der onderstaande vakjes voormiddag namiddag 's avonds U kunt kiezen tussen de woensdagen en zaterdagen tot en met 30 juli. HO E SN WAT Deze KWARTET-rondvluehten (alleen op woensdagen en zaterdagen) worden georganiseerd vanuit luchthaven Rotterdam en zijn alléén voor KWARTET-abonnees. Er wordt gevlogen met ervaren verkeersvliegers, die geen dolle stunts uithalen maar u in een modern, comfortabel vliegtuig laten genieten von deze fascinerende ervaring. Terwijl men op z'n beurt wacht is een gezellig restouront en een zonnig terras ter beschikking, vanwaar men het af- en oanvliegen kon volgén. Alle gewenste inlichtingen over lijndiensten of over leren vliegen zijn ter plaatse te krijgen. Aon het eind van de vlucht wordt u als herinnering een Oorkonde overhandigd. Uiterlijk twee dagen voor u aan de beurt bent krijgt u de instapkaart thuis. biril H—m iiniiiw iiim to nmtma

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2