REVANCHE SIJBRANDS? Quick Boys weer met Leen de Best Dinsdag begint 't Brinta-damtornooi KNWTJ controleert doping maar wil niet straffen Profronde van Leiden met Jan Janssen als ster Prognoses Controverse Sparta -Jan van Beveren groter geworden Korfbalteam tegen België Gesprek KNAU- Wil Westphal W. Veenstra naar PSV Soendergaard naar Ajax Zuidvogels testte nieuwe spelers S De Zijl nam revanche: 6-2 SCHEEPVAARTBERICHTEN llfüWC IÉÏÏ59C COURANT T7 VRIJDAG 20 JUNI 1969 (Van onze sportredactie) HOOGEZAND/SAPPEMEER Ongetwijfeld zal Ton Sijbrands erop zijn gebrand het vijfde internationale Brinta-damtornooi te gaan winnen. Na zijn tweede plaats in het Russische invitatietor- nooi in Samarkand, achter Andreiko, is hij op revanche belust. Het tornooi in Hoogezand dat dinsdag begint en duurt tot en met 5 juli, biedt daarvoor een goede gelegenheid. Niettemin lijkt Andreiko, die ook het vorige tornooi won, favo-, riet voor de eindzege. Nog meer dan Sijbrands is hij in staat zelfs de kleinste foutjes af te straffen, waarbij de Rus zeer koelbloedig te werk pleegt te gaan. Ondanks de aanwezigheid van nog twee Russen, oud-wereldkampioen Koeperman en de sterke Agafo.now en als verdere kanshebbers Baba Sy en in mindere mate Harm Wiersma lijkt het vijfde Brinta-tornooi een strijd te gaan worden tussen wereldkampioen Andreiko en de o.i. toekomstige wereld kampioen Sijbrands. De anderen zullen de overige prijzen verdelen. Op het tweede plan vinden we de Leidenaar Evert Bronstring, die te wisselvallig speelt voor een hoge eindklassering, de Zwitser se Nederlander Kuyken, ir. Van Dijk en de Amerikaan Smith. Zij eindigen voor de Surinamer Adjiedj, die althans op papier de zwakste is. Meer dan in de eregroep is de strijd in de hoofdgroep open. Uit gesproken favorieten zal men daarin niet aantreffen, of het moeten zijn de Fries Heeringa, die vooral in de laatste maanden succesvol is en de Fransman Delhom, die al eerder de hoofdgroep won. De Amerikaan Langley en de Surinamer Koning er ander maken hun internationale debuut. Men moet ook afwachten hoe sterk Me- chanski speelt, de 14-jarige jeugdkampioen van Rusland. Heeft die inmiddels voldoende ervaring opgedaan in tornooien, dan maakt hij evenzo een kans op de hoogste plaats. Geen favoriet De jeugdgroep is voornamelijk een Groningse aangelegenheid. Favoriet is Nederlands jeugdkampioen Haven, d;e waarschijnlijk het meest zal wor den beconcurreerd door de Groninger Riupassa. Samenstelling De groepen hebben de volgende sa menstelling: Eregroep: B. Adjiedj (oud-kam- pioen van Suriname), W. Agafonow {(Verschillende keren kampioen van [Moskou en sinds jaren één der sterkste Russen), A. Andreiko (we reldkampioen en winnaar vierde Brinta-tornooi), E. Bronstring (sterk speler met internationale ervaring), ir. G. E. van Dijk (oud-Nederlands kampioen). M Hisard (meervoudig Frans kampioen), A Kuyken (oud-kampioen van Zwitserland), ir. I. Koeperman (oud-wereldkampioen), C. 5-!mith (Eén d°r sterkste spelers van de Ver. Staten), Baba Sy (win naar le en 2de Brinta-tornooi, jaren lang kanshebber op wereldtitel, de laatste .iaren wat uit de running), T. Sijbrands (tweevoudig Europees kampioen). H. Wiersma (jeugdkam pioen '66 on daarna snel naar de top doorgestoten). Hoofdgroep: R. Delhom (oud-kam pioen van Frankrijk), F. Drost, W. Heeringa, H. Kolk. E. Koningferander (Suriname). W Langley (VS), N. Me- chanski (Rusland). C. Pippel, A. Schotanus en M. Verleene (België). Jeugdgroep: Y. Haven (jeugdkamp, van Nedoriand), J. Goudt (A'dam), D. Riupassa (Appingedam), H. Janssen (Emmen), K. Hofstee (Stadskanaal), G. Nijdam (Haren), H. Aaldring, H. j Koning, B. Bergeman (allen Hooge- I zand) en A v. d. Vinne (Noordbroek). ROTTERDAM De tegenstelling tussen het bestuur van Sparla en doelman Jan van Beveren zijn don derdagavond opnieuw verscherpt. Het bestuur van Sparta dat donder dagavond vergaderde over de eisen, welke Van Beveren voor het nieuwe seizoen stelde, heeft de keeper van het Nederlandse elftal telefonisch la ten weten dat men niet bereid was aan zijn verlangens tegemoet te ko men. Van Beveren: "Ik ga de hele af faire nu opnieuw bepraten met mr. Jansen van Raay. Het wordt hard tegen hard. Of wij alsnog een kort geding, dat cfan wel eens een heeL lapg geding kan worden, gaan aan spannen zal afhangen van het ad vies van mr. Jansen van Raay." Sparta's voorzitter van de afdeling betaald voetbal, de heer Dolf Aar- se, was donderdag niet bereid enig commentaar op de affaire Van Beve ren te geven. ROTTERDAM Hel Nederlands zaterdagkorfbaltwaalftal dat op 21 juni te Vriezenveen zal aantreden te gen het nationale Belgische team is als volgt samengesteld: Aanval: dames: E. Elshout-Hen- driks, Th. Noordzij (beiden Rust Roest) Heren: P. Schaap (ZKC), T. Elshout (Rust Roest). Midden: Dames: F. Karstens, J. Karstens beiden (Achilles), Heren: J. Sanderse, J. Looise (beiden Swift). Verdediging: Dames: R. van der Giessen (Altius) S. van de Bij (Drachten). Heren: E. Slagt, W. van der Giessen beiden (Al tius) Reserves: Dames: F. Derks (Amicitia) T. de Heij (Drachten). He ren: H. Abbink (Amicitia) P. Boot (Altius) DEN HAAG Van een gesprek tussen het bestuur van de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie en oud- bondstrainer Wil Westphal, dat begin volgende week wordt gehouden, zal .het afhangen of de atleten Fred van Herpen, Sjouke Tel en Rudo Lieven- se op 29 juni in Breda inderdaad zullen starten in de hereninterland wedstrijd Nederland België. Van Herpen, Lievense en Tel heb ben verscheidene maanden geleden met nog enkele dames atleten ver klaard dat zij zolang de affaire Westphal niet was opgelost, zij zich niet meer beschikbaar zouden stellen voor vertegenwoordigende ploegen en zij ook niet in aanmerking wens ten te komen voor een eventuele af vaardiging naar de Europese atletiek- kampioenschappen die van 16 t/m 21 september in Athene worden gehou den. Overigens zal Van Herpen in Bre da zeker niet kunnen starten omclat hij geplaagd wordt door een blessure. DEVENTER De 23-jarige inter national Wietse Veenstra heeft don derdag een contract getekend met de Eindhovensc eredivisievereniging PSV. Veenstra, die het afgelopen jaar bij Go Ahead speelde, ging een ver bintenis voor een jaar aan. De transfersom ligt waarschijnlijk rond de 200.000 gulden. Geen juist beeld OM EEN EERSTE INDRUK te krijgen van de krachtsverhoudingen tussen teams uit de hoofdklas van de Kon. Ned. Korfbalbond en de Chr. Korfbalbond wordt morgenmiddag in Amerongen een zogenaamde ..toetswedstrijd" gehouden tussen SAMOS uit Utrecht en DKOD uit Heelsum. Samos degradeert dit jaar uit de hoofdklas van de KNKB en DKOD is kampioen van de CKB. Op zich is het voor de CKB-kampioen wat denigrerend van gelijke kracht te worden geschat met de zwakste club uit de KNKB-hoofdklas. Voor DKOD een extra prikkel om flink aan te pakken en te proberen een zo hoog mogelijke sco re te bereiken. Er is voor de club uit Heelsum alleen maar heel veel te win nen. terwijl we ons nauwelijks kunnen voorstellen dat SAMOS zich erg druk maakt. Overigens had de krachtmeting aan waarde gewonnen wanneer deze niet midden in de vakantieperiode zou zijn gespeeld, maar aan- het begin van de nieuwe competitie wanneer iedereen weer op „scherp" staat en de tramingen zijn begonnen. Een juist beeld krijgen de korfballeiders morgen in Amerongen on der geen voorwaarde. Come-back van Jan Nieuwstraten ER BESTAAT EEN KANS op »«n come- back van oud-International Jan Nieuwstraten in het eerste elftal van de Rotterdamse voetbalclub Zwart Wit. Nieuwstraten Is In elk geval opgenomen in de selectiegroep waaruit trainer Van der Gijp t.z.t. het eerste elftal gaat sa menstellen. Jan Nieuwstraten trok zich vorig sei zoen terug in verband met zijn studie voor het trainersdiploma C. Hij speelde diverse wedstrijden in het zevende elftal. Nieuwstraten slaagde onlangs voor het trainersdiploma en wil nu verder stude ren voor diploma B. Te doen gebruikelijk is dat men een jaar practijk moet op doen of spelen alvorens men als deelne mer tot deze cursus wordt toegelaten. Vandaar dat hij zich weer beschikbaar heeft gesteld voor Zwsrt Wit. Er is echter nog een kansje dat Jan Nieuwstraten, gelet op zijn staat van dienst in het zaterdag-elftal al in septem ber voor de B-cursus Wordt toegelaten. Dan gaat het hele feest bij Zwart Wit natuurlijk niet door. In het andere geval kon de routine van Nieuwstraten de Rot terdamse club op weg naar de eerste klas nog weieens van pas komen ofschoon de concurrentie met jonge kna pen als een Ter Mors en een v. d. Sande zwaar is. Minder inzet De nieuwe voetbal-indeling is reeds enkele dagen onderwerp van uitvoerige discussies. Krachten worden al weer naarstig afgewogen, vooral door de 2de klassers nu er extra promotie kansen zijn. Bij het bepalen van de krachten van diverse clubs worden even wel al te vaak oude maatstaven gehan teerd. Teams als Quick Boys. IJsselmeer- vogels, Huizen en Spakenburg zijn.te recht bekende namen, maar enkele op merkingen uit het clubblad van IJssel- meervogels mogen toch niet over het hoofd worden gezien. Men schrijft: ..Er is een kentering in de mentaliteit bij onze verenigingen. Er zal gewerkt moeten worden aan een or ganisatie in de ruimste zin van het woord, die mogelijk nieuwe impulsen kan geven aan het wel wat minder gloeiende vereniglngsvuur. Het is duidelijk dat met name de jeugd een mindere dosis inzet toont dan vroeger", aldus het clubblad. AMSTERDAM De Amsterdamse eredivisieclub Ajax heeft de Deen Söndergaard. die het afgelopen jaar voor Rapid Wien speelde, gecontrac teerd. Soendergaard tekende voor twee jaar. Ajax verkocht Van der Weyde, die 'n het B-clftal van de Amsterdam mers uitkwam aan de eerste divisie- «jjlb BCH. AMSTERDAM Een brief van de vereniging van beroepswielrcnners over de doplng-controle naar aanleiding van de affaire-Merckx heeft geleid tot een gesprek van deze organisatie met de KNWU-vertegenwoordigers P. van D*jk en J. F. van Baarlen en een WBW-delegatie. bestaande uit Peter Post en Karei Jansen, bijgestaan door adviseur Fred Racké. De WBW bad in zijn brief gevraagd, of het, gezien de gebeurtenissen van de laatste we- I ken rond Merckx. nog wel zin had om een doplng-controle te houden. De partijen kwamen tot een geza- menlijk standpunt, namelijk dat men niet zo opeens de controle kan stop- j zetten. Zij waren het echter wel eens dat er ten aanzien van de doping controle iets dient te veranderen. Wat dat echter moet zijn, wist men ook niet. Ook de gepensioneerde arts Van Dijk kon wat dat betreft geen uitsluit sel geven. „Dat moet door experts uit gedokterd worden", zo zei hij. Staande ae biMratomi de yvgw- vertegenwoordigers zich achter een schriftelijk protest, dat de KNWU woensdag aan de FICP (de beroepsor ganisatie in de UCI) heeft gericht over de zaak-Merckx. ..Het is een fel protest", aldus de heer Van Dijk. De KNWU stelt zelf dat „de controle bij verrassing" ge handhaafd dient te worden. Wel zal de nationale wielerorganisatie overwe gen bij een eventuele controle een mo gelijke straf in afwachting van hervor mingen in het dopingreglement niet uit te spreken. De tekst van het communiqué luidt als volgt: 1. De KNWU heeft fel geprotesteerd tegen de uitspraak van de FICP in het dopinggeval Merkcx de WBW sluit zich bij dat protest volledig aan. 2. Ondanks dit betreurenswaardige voorvaL dat de gehele dopingcontrole op losse schreven zet. meent de KNWU als nationale bond. dat zij met de do- ping-controle moet doorgaan. 3. De YYBW kan njet genoemde puf ten volledig accoord gaan, mits inder daad de nodige hervormingen en on derzoekingen bij de doping-controle zullen plaatsvinden en daarbij door middel van inspraak rekening zal wor den gehouden met de wensen van de WBW. een en ander binnen afzien bare tijd te realiseren. 4 De KNWU handhaaft het principe, dat de doping-controle bij verrassing moet worden gehouden. De KNWU heeft de wens van de WBW. dat bij een eventuele controle bij beroepsren ners een mogelijke straf niet zou wor den uitgesproken in afwachting van de eerder genoemde hervormingen, in overweging genomen. 5. De KNWU en de WBW dringen er bij de FICP op aan binnen korte tijd een aanvang té maken met de reeds toegezegde herziening van de doping-reglementering. waarbij de WBW verzoekt, dat de door de FICP gedane toezegging inzake raadpleging der bercapsrenners gestand wordt ge daan". Julien Stevens bleef vooruit WOHLEN De Belgische treinlo- pcr Julien Stevens heeft gisteren de negende etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. Hij bouwde via een vloeiend gereden solo een voorsprong op van 29 seconden die door geen enkele andere renner meer kon worden overbrugd. Poursuite- specialist, de Tsjech Jiri Daler, won de massaspurt en mocht zich twee de noemen. De organisatoren hadden overigens wel met de nodige tegenslagen te kampen. Want eerst moest de start van Davos naar Klosters verlegd worden ten gevolge van een tien cen timeter dikke sneuuwlaag op de Wolfgangspas en vervolgens moest van de oorspronkelijke route wor den afgeweken omdat zich bij Mühlehorn een ernstig verkeersonge luk had voorgedaan. De etappe van gisteren kenmerkte zich niet door veel ontsnappingspo gingen. Het tempo lag daar trouwens veel te hoog voor. Slechts Stevens slaagde er kort voor de meet in, weg te komen. Vittorio Adomi blijft lei der in het algemeen klassement. Jan Janssen staat daarin op een gedeelde negende plaats op bijna tien minuten. Gaat René Pijnen niet naar Tour? DEN' HAAG Het is de vraag of René Pijnen op 28 juni in Roubaix zal kunnen stapten voor de Tour de France. De Brabander heeft namelijk een oproep ontvangen om op 9 juli een begin te maken met het vervul len van zijn militaire dienstplicht. Die datum valt elf dagen voor de finish in de tour in Parijs. Willem II-Gazelle, het extra-sportie ve merk waarbij Pijnen onder con tract staat, heeft al een verzoek om uitstel ingediend dat op kor te termijn zal worden behandeld. Bij Willem II is men nogal optimis tisch over de uitslag omdat de mili taire autoriteiten in het verleden wel willend ten opzichte van topsporters zijn geweest. HUIZEN De 2de klasser Zuidvo gels uit Huizen heeft donderdagavond enkele nieuwe krachten getest in een wedstrijd tegen het militaire team van de basis Ermelo. Zuidvogels bleek door de komst van Sanoli en Manten (beiden Eemnes), Klaver (BW Bus- sum) en Huussen (Elinkwijk) aanval lend te zijn versterkt, terwijl jeugdkee per Benny Schipper zich op de plaats van Vlaanderen voortreffelijk weerde. In een aantrekkelijke wedstrijd gaf uiteindelijk de betere conditie de door slag ook al stond international Van Effrink meer treffers in de weg. Na 30 minuten scoorde Klaver 10 en moest zich meteen laten vervangen door Schaap. In de tweede helft lie pen de militairen uit tot 13 dankzij doelpunten van Jansen (Rood Wit), Stout en Pijn (Volewijckers). Manten kopte nog 23 in. Talen! Een rake en teven9 ware uitspraak, want leek het vroeger zo dat in pure dorpsgemeenschappen als Katwijk, Hui zen en Spakenburg het voetbaltalent met de vissersboten uit het IJsselmeer werd gehaald, nu de mentale inzet veel minder is. wordt het ook moeilijker een team op de been te brengen dat bijzonder sterk speelt. Quick Boys heeft die impasse bijna achter de rug en bouwt in nieuwe stijl. IJsselmeervogels en Spakenburg staat die tijd te wachten. Voetbal Is ook In de dorpen -niet meer de enige ontspanningsmogelijkheid, waardoor er wellicht gelukkig meer spreiding komt over allerhande clubs en de concentratie op voetbal duidelijk verslapt. WADDINXVEEN De heren van De Zijl hebben gisteravond be wezen ook wat anders te kunnen dan onverwacht wedstrijden te ver liezen. In Waddinxveen werd de Gouwe met de duidelijke cijfers 62 teruggewezen. In de Vliet deden twee andere ploegen het ook niet minder: de reserves boekten winst op de Meeuwen 3, de Zijl 3 versloeg ZIOS 3. Hiermede is echter ook gewezen op de merkwaardige situatie dat zowel het eerste als het tweede ze vental moesten spelen. In principe is dit een onhoudbare situatie; De Zijl moest gisteren te water zon der Pont en De Boer, maar kon geen spelers uit het tweede ter vervanging meenemen. Deze moes ten immers zelf spelen, terwijl er dan ook daar weer een gebrek aan mankracht was geweest: ook het derde had een wedstrijd op het pro gramma staan! Ondanks deze moeilijkheden is De Zijl goed voor de dag gekomen tegen de Gouwe. In de aanvang leek het daar niet op. Ook de Gouwe kende de moeilijkheden van de Leiden aars en probeerde hiervan te profiteren. Met een sterk offen sief wilde zij zo snel mogelijk een voorsprong opbouwen en het scheen succes te hebben. Arie Troost maakte gebruik van een dekkingsfout en passeerde Theo Uitten hout. Een speler meer was het resultaat voor De Zijl van een ongelukkig incident. Albert Spijker en Leen Sol hadden een persoonlijk duel, dat Sol met de vuist meende te moeten uitvechten. Scheidsrechter Janssen ontging dit echter niet. en hij stuurde Sol het water uit zonder dat de Gouwe een andere speler in het veld mocht brengen. Even later kwam er een doel punt voor de Gouwe! Het was Gijs van der Leeden die een- vrije bal behendig op Troost plaatste, welke met een doortikje kon sco ren. Hierna werd De Zijl beduidend sterker en veroverde een veldover- wicht. Een overwicht, dat in de tweede periode de stand gelijk bracht, dankzij treffers van Loek van Kampen en Albert Spijker. Dit spelbeeld bleef gehandhaafd, en met twee doelpunten van Leo Onderwater in de derde en goals van Onderwater en Jacob Spijker in de laatste speeltijd, veroverde De Zijl de verdiende 26 overwinning. VOETBAL Vriendschappelijk: ARCONA (7.00), MaasdamMonster (4.15). KORFBAL 3A: Excelsior 4—TOP 2, 4C: ASSO —ONDO 3. Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Joop Riethoven, één van de grote mannen van de Leidse wielrenvereniging Swift, die maandag weer voor het eerst sinds vele jaren im Leiden een profronde organiseert, kan lekker vertellen. Zijn verhaal over het contracteren van Nederlands wielervedette nr. 1: Jan Janssen: „Ik kom bij hem in die enorme villa van hem in Ossendrecht en daar zat hij in zijn grote leren stoel. Van tevoren was me al verteld, probeer maar niks wat geld betreft met Jan Janssen want voor zijn schoonmoeder geeft hij nog niks voor noppes Maar de baten voor die ronde zijn voor het geestelijk gehandicap te kind, en ik moest hem dus wel voor niets zien te krijgen. Toen ik het woord centen liet vallen zakte Jan al onderuit. Hij trok aan een handle, kwam in een bijna verticale stand te liggen en zei: „Als het om de centen gaat dan ga ik er altijd gemakkelijk voor zitten." Niks ervan, zei ik, je kunt ge rust wel weer rechtop gaan zitten, want je krijgt helemaal geen cent. Nu had Jan eigenlijk vier jaar ge leden al toegezegd dat hij mee zou doen. Toen was ik nl. al met die ronde bezig. Dat was destijds bij de Ronde van Nederland. Ik zei toen tegen Jan dat het voor het gees- VOETBAL Om KNVB-beker Halve finale Maasdijk—SHO 3.00 2 (op terr. 's Gravenzande) IJsselmeerv.WHC 3.30 1 (op terr. DVS. Ermelo) Landscompetitie VVOGSpakenburg 1 Quick B.—Exc. M. 3.00 1 KORFBAL Overg. A: Snel—ADO 3.30 1 Prom.: DVS—SSS 2 3.30 3 lijk gehandicapte kind was en toen zegde hij onmiddellijk toe. Ik vroeg hem toen: „Jan, geldt dat nou ook als je Tourwinnaar wordt?" „Ja", zei hij toen, „daar kun je echt wel op rekenen, dat maakt voor mij helemaal niets uit." Hij heeft gelukkig woord ge houden. Joop Riethoven glundert. Hij heeft het toch maar weer ge fikst. Jan Janssen is niet de enige vedette die maandagavond aan het parcours aan de Wassenaarseweg aan de start komt. In totaal zullen 60 renners aan de Leidse profronde meedoen. En dat allemaal in het kader van het vijftigjarig bestaan van Swift. Uiteraard doet Gerben Karstens ook mee, zo ook Peter Post. en René Pijnen. Verder o.a. Rini Wagt- mans en de gehele Caballero-ploeg met Steevens, Den Hartog, Duin- dam, Vianen, de gebroeders Scher pers en Haring, Koel, Gert Bongers, Leen de Groot en Cees Zoontjes. Zo is ook Willem II Gazelle aan wezig met o.a. Piet v. d. Lans, Jaap Oudkerk en Bart Zoet. Verder ko men ook Belgen, Duitsers en Engel sen aan de start. De ronde die om 6.30 uur begint telt mee voor de Trophee de Caballero (waaraan een geldprijs van ƒ5.000 is verbonden) en de Televizierprijs. De Leidse bedrijven hebben ruim twee en een half duizend gulden geschonken om de ronde te kunnen financieren. Ook gemeentewerken en de Leidse sportstichting hebben hun medewerking toegezegd. De baten van de ronde zuilen worden geschonken aan een Leidse BLO- school. (Van onze sportredactie) KATWIJK Leen de Best is weer terug in het eerste elftal van Quick Boys. De Katwjjkers kun nen in de laatste wedstrijd om de landscompetitie niet beschikken over Remmelzwaal en Verdoes (studie en mil. dienst), waardoor trainer Westhoven zowel Herman Plug als Leen de Best opstelde. Bram Barnhoorn verhuisde daardoor naar de rechtsback- plaats en Herman Plug wordt stopper naast Arie Haasnoot. Overigens kan Quick Boys in de strijd om de landscompetitie nog een derde plaats verove ren, wanneer men van een uitgeblust Excelsior weet te winnen. Dat zou nog een leuke klassering zijn voor de slechlgestarte blauw-witten en een be loning voor het betere spel in de tweede helft van de nacompetitie. Bovendien zou een overwinning op Excelsior een revanche zjjn voor het slechte spel in de eerste wedstrijd in Maassluis, die na zeer pover voetbal in 00 eindigde. Nu verwachten we een kleine zege van aanvoerder Cor van Duijvenbode c.s. Quick Boys komt uit in de volgende opstelling: doel: G Vooys; achter: Barnhoorn, Haasnoot en M v Duijn: midden: v d Oever, en De Best; voor: Van Duijvenbode, J v Duijn, Pronk en Van D\jk. DE BEST Eerste lijst Aclla 10 ZO Qemoy Amstelpark 19 O Hollandia Annenkerk 19 East London Arlstoteles 19 Bremen Anne Herfurth 19 VUsslngen Alamak 19 ZW Horta Amstelland 19 NO Bahla Acmaea 19 O Medan Ameland 19 N Amazone-ri vier Amsteldlep 19 O Manilla Batavier-5 19 Casablanca Capisteria 19 ZO Colombo Chevron Madrid 19 W Luder- itzbay Chevron Napels 19 ZW Kp Blanc Cartago 19 NW Flores Dlone 19 W Cochin Doelwijk 19 NO Mozambiciue Dutch Engineer 19 Ste- nungsund Daphnls 19 ZO Kreta Dahomeykust 19 NW Ambon Eemlnnd 19 ZW Kp Verde ell Esso Amsterdam 20 Puerto la Cruz Frans v. Seumeren 19 He de Seine Gulf Italian 19 W Colombo Geestland 19 Dominica nr Preston Glessenkerk 19 NW Luderltz- baal Garoet 19 ZW Luderltzbaal Gulthansa 19 Z Land's End Hermes 20 Bremen Hercules 19 W Kingston Hollandsdtep 19 ZO Mahe isls 20 Pt of Spain verw Jason 19 Rotterdam nr Ant werpen Kelzerswaard 19 Tecsport rw Koratla 19 W Cambodja Le Havre Karachi 19 N Puertorlco Kenia IS Singapore nr Bang kok Krebsla 19 W Curacao Laarderkerk 19 ZW Kp Fi nis t«re Lelderkerk 19 O Muscat Lely 19 NO Kp Palos Leuvelloyd 19 Hamburg nr Bremen Lovellla 19 NW Walvisbayx Minos 19 O Cabodegata Monterland 19 ZW Cana- rische ell Medlterraneansprlnter 19 Z Beachyhead Mcrseylloyd 19 Penang Merwelloyd 18 Kaapstad Macoma 19 ZW Durban Madlsonlloyd 20 Yokohama Nederebro 19 Pt Swettenham Nederelbe 19 ZO Tokyo Xeptunus 19 NW Lissabon Nedereems 19 W Keywest Ouwerkerk 19 ZW Oporto Overljsel 19 ZW Luderltzbay Phlllppla 19 W Tunis Poeldijk 10 N Flores Pr Margriet 19 NW La Ro- chelle Provenierssingel 20 Aden Pericles 20 Bremen verw Phtlldora 19 Z Tenerie Polyphemus 19 Nagoya verw Queen of Sheeba 19 ZW Durban Randfonteln 19 Bremen nr Hamburg Radja 19 W Gibraltar Schiekcrk 19 Bremerhaven Sir Auckland 19 Z Mauritius Str Singapore 20 N Kp Arn hem Spaarnekerk 19 Z Colombo Sltula 19 NO Paramaribo Schlelloyd 19 Kaapstad nr Singapore Scheldelloyd 19 Singapore Stad Vlaardlngen 19 NO Flo res Ta ras 19 O Kp Bon Vasum 19 Z Abidjan Vltrea 20 Pt Alfred Vtvipara 19 O New York Wonorato 19 NO Puluwah Willemskerk 21 Melbourne Wonoglri 18 Callao Usclhaven 19 ZW Casquets Zaanland 19 ZO Malaga Zaria 19 Z Lissabon Zonnelcerk 19 pass Gibraltar Zuiderzee 19 W Oporto Tweede lijst Achilles 20 Area verw A In I tak 19 Charleston nr Philadelphia Amstelmoeln 19 NW Turks lsl Angolakust 19 Pt au Prince nr Santo Domingo Archimedes 19 Curacao nr Bremen Europe Arlstoteles K'dam Asterope 20 Kp Hatteras Adara 19 Xlhare nr Antwer pen Adulls 19 Liverpool nr Assab Basllaan Brot-re 20 NO Haifa Bermsse 20 NW Bergen Chevron Nederland 10 NW San Francisco Cheron 19 Aruba Cupisterla 20 ZO Cochin CHevron R'dam ZO w St Vincent Forestlake 19 ZW Vanoouvre Flvcl 20 ZW Lofoten Geertje Bulsman 19 Koepma- holmen Hollanilüdreef i9 Z Altu 1*1 Kalydon 20 ZO Acapulco Kaiclysia 20 Z Albany Khasiella 19 Punta Cordon nr New Orleans Kloostcrdljk 19 NO Bermuda Kara 20 O Bandar ahshar Koratla 21 Singapore verw Koudekerk 20 Mojl nr Hong kong. La Llbclla 20 New Hork verw Lion of Judah 20 Hamburg Mulnlloyd 19 N Aruba Mcdon 20 Carupano verw Memnon 19 Nlckerle Moerdlj k 19 NW Cabo Marnclloyd 19 Mombasa nr Djibouti Nederlek 19 NO Paaseiland Nederllnge 20 Flmaru nr Bluff Papcndrecbl 20 Cartagena Parkhaven 19 Santos nr Bue nos Aires Parthenon 20 ZO Kp Hatta- ras Pendrechl 19 ZW Lapaz Kochab 19 Casablanca nr Bordeau Stad Delli 19 ZO Bermuda Str Colombo 30 Adelaide nr TFremantle Sltula 19 O Paramaribo tr Ackland 20 Mauritius verw TJHlwong 19 Pt Swettenham verw Walcheren 19 Rio de JMA- NEIRO NR Rotterdam Westertoren 20 San Juan Willemskerk 20 NO Sydner

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 17