Gertjan (19) bereikt ideaal met boetiekje schaak bridge Unieke opname van helden-muziek bij Napoleons kroning NIEUWE PHILIPS-SNUFJES "ik Meevaller 2 x „ELIAS": GRANDIOOS Tussenzet ZATERDAG U JUNI 1969 „Het is al lange tijd mijn enige wens. Een eigen pandje met een boe tiekje erin dat ik geheel naar mijn eigen smaak kan inrichten.'" Het pro bleem was steeds het geld maar geluk kig is het gelukt otii ook die moeilijk heid opzij te schuiven". Aan het woord de jongeenergieke „Het plan zat al jaren in m'n hoofd" vertelt Gertjan die overdag nog op een interieur architecten bureau in Rotterdam werkt en 's avonds een eursus binnenhuisarchitect volgt aan de Academie voor Beeldende Kunsten. Het feit dat hij nog drie jaar moet studeren belet hem echter niet om een eigen zaakje te realiseren. „Ik heb het al eens eerder geprobeerd via de VVV in Rot terdam. Ik zat toen nog op de Mulo en de financiële moeilijk heden waren toen onoverkome lijk." Maar Gertjan toonde zich een doorzetter. Hij bleef op zoek en zo kwam het dat hij op zekere dag, toen hij op weg was naar het ponykamp van zijn tante in Rockanje, dat hij in Oostvoorne het oude pandje met het „Te koop" zag staan. „Ik was er onmiddellijk he lemaal weg van, maar ik be sefte dat ook nu met alles even gemakkelijk zou gaan." En daar had hij gelijk in, want bij het Borgstellingsfonds kon hij geen lening krijgen. „Ten einde raad stapte ik daarom maar naar de eigenaar, de heer P. J. Noorlander, om hem te vertellen dat het niet doorging." Een aanvankelijk te leurgestelde Gertjan ivas dolge lukkig toen de heer Noorlander met het voorstel kwam om een huurovereenkomst van één jaar op te maken. Gertjan zou dan va afloop het recht van eerste koper hebben. Rotterdammer Gertjan van der Hoest die met zijn negentien jaren waarschijn lijk een van Nederlands jongste boe tiekhouders gaat worden. Vrijdag heeft namelijk burgemeester Bolwidt van Oostvoorne Gertjans boetiek Mix in het oude pandje aan de Burgemeester Let- teweg geopend. bruiksartikelen zijn uitgevoerd in hippe dessins. Met deze verantwoorde kitsch, zoals Gertjan zijn waar noemt, mikt hij vooral op de vele toeristen die 's zomers naar Oostvoorne komen. Daar om heeft hij negen weken vrij genomen. In die periode zal de boetiek voor de hopelijk vele klanten dagelijks behalve zondags open zijn. „Ik vind het geweldig van mijn baas, dat ik zo'n lange tijd vrij kon krijgen. Nu kan ik mij tenminste in het begin ten volle\ aan de boetiek wijden." Dat be tekent echter niet dat de boe tiek daarna dicht gaat. Integen deel, daarna is de deur van Mix elke vrijdagavond tot ne- Correcpondentie aart de heer B. J. Nuys, Burg. Baumannlaan 163c, Rotterdam. Hoe fraai een contract ook wordt geboden, verscheidene factoren werken samen om re sultaat te boeken Factoren die niet altijd zijn te voorzien, ja. waarvan men volkomen af hankelijk is. Eén daarvan is de kaartverde- ling, vooral wanneer de tegenpartij niet heeft geboden. Verder speelt ook de keuze van de kaart in de eerste slag een belangrijker rol dan men zou verwachten. Uiteraard geldt dit zij het in mindere mate voor de keuze tijdens het afspelen. 10642 AV6 O V 8 4 2 73 H 8 C> H 9 5 O B AHVB9 Oost en West hadden hier een manche in geboden. Evenals in het tweede spel la ten wij zien welke factoren een rol spelen. In het eerste spel is dat de kaartverdeling. Het zwakke punt bij West is uiteraard de kaart. Ziet Noord k8ns om drie 'v'-slagen te maken, dan zorgen die met A voor één down. Zover kwam het niet. Zuid sloeg weliswaar in de eerste slag O H en kwam daarna slim B terug, maar dat baatte niet Die slag werd voor het aas van Noord. Terecht ging Noord ervan uit dat Oost/ West alleen down kunnen gaan, wanneer Zuid de boer-sec of boer-klein heeft en vervolgde dus met de vrouw, waarna Zuid de derde C introefde en Oost down ging Elke andere speelwijze van Zuid in de tweede slag levert Oost wel de manche op. Een meevaller voor de partij die een manche contract bood. laat het tweede spel zien Na biedingen in en A, probeerde Zuid maar 3 SA, wat warempel nog werd gemaakt. West hielp namelijk mei de uitkomst C3 B. A H V 6 2 V B 109863 H 6 Oost sloeg met Q7 A en vervolgde met de vrouw, die Zuid dook. Er volgde OAen klein, waardoor West aan slag kwam. Of West nu AH of C10 kiest, altijd maakt Zuid de resterende negen slagen zonder moeite: één A, één twee O en vijf 4». Een andere uitkomst dan B had het Zuid moeilijker gemaakt, maar deze meevaller werd door hem in dankbaarheid aanvaard. NDI. ete State damst de he don. I van li Wil lijn tl ,En it |root net e and West- be In je tw ijn 1 egd rote lacht roerdi gen uur en elke zaterdag tot tien uur open. „Aan het eind van het jaar maken we dan de balans op en dan kan ik pas zien of het een succes is geworden", zegt Gertjan ten slotte. Hij 'is genoeg realist om te aanvaarden dat het ook een flop zal kunnen worden. „Maar als het lukt, blijf ik in zaken..." RIEN VAN DEN ANKER lenna Daarna keerde ook het finan ciële getij. Via een kennis die voor het overige geld borg wil de staan, verkreeg hij nu f5000. En met dit geld ging Gertjan samen met zijn vrien den Roelof Fokkënga en Theo Rijerkerk aan de slag. Niet minder dan vijf muren werden weggebroken. „Het puin lag minstens veertig centi meter hoog en er waren twee vrachtwagens nodig om alles af te voeren". Zes weekeinden werd er dag en nacht in het oud pandje hard gewerkt. Het interieur is nu paars ge schilderd en langs de muren staan lange rekken van licht hout. De toonbanken worden ge vormd door lange schragen in dezelfde kleur hout. Met twintig spots is de sfeer in de boetiek dan compleet. De gehele inrichting is uiter aard een ontwerp van de toe komstige binnenhuisarchitect. Met opzet heeft hij zijn winkel tje de naam Mix gegeven, want men kan er werkelijk van alles kopen. Van onderzetters tot af fiches en van adresboekjes tot dienbladen. En bijna al deze ge- Twee eeuwen na de geboorte van Napoléon en 165 jaar na zjjn kroning tot keizer op 2 december 1804 in de Notre-Daine in Parijs heeft Philips als eerste een langspeelplaat gemaakt die gewijd is aan het muzikale gedeelte van deze historische dag. De op name werd uitgebracht door Phonogram. Hel In 1846 ontstane orata- rium ..Elias", op. 70 van Felix Mendelssohn Bartholdy, dat men wel als het grootste orato rium van de negentiende eeuw kan beschouwen, werd. kort na een op Philips verschenen op name opnieuw uitgebracht op drie LP's van EMI Electrola (SMA 91784/5/6). Hiervoor werd gebruik gemaakt van de oorspronkelijke Engelse tekst. In een geïllustreerd album be vindt zich een analyse van het werk benevens de volledige tekst met een Duitse vertaling. Opnametechnisch voldoet de ze interpretatie aan de hoogste eisen; door de schitterende ste reo-kwaliteiten wordt een onge hoord goede ruimtewerking ver kregen. De sterke dramatische kracht V3n de compositie wordt het be roemde New Philharmonia Or chestra onder de begaafde Spaanse dirigent Rafaël Früh- beck de Burgos. Een hechte sa menwerking is er met het Néw Philharmonia koor (leider Wil helm Pitz). met het klankrijke Wandsworth School Boys' Choir (onder Russell Burgess) en beroemde vocale solisten. In de titelrol in de bas- soli schittert Dietrich Fischer- Dieskau; mit minder impone- end is tenor Nicolai Gedda in zijn verschillende partijen. So praan Gwyneth Jones is ook zeer goed op dreef, vooral in dramatisch opzicht, hoewel zij een iets minder sterke indruk maakt dan onze landgenote El- ly Ameling bij de Philips- op name. Alt Janet Baker voldoet ge heel aan de verwachtingen, zij zingt zeldzaam expressief en zij staat ook qua zuiver vocale prestatie op eenzame hoogte. Hor. 1. gedeelte ener erfenis. 5. vaartuig, 10. achting. 12 water in Z.H., 13. kan men uit drinken, 15. onbep. voornaamw., 17. deel van de hand, 18 zulvelprodukt, 20. gewoonterecht (Ind.), 22. maanstand, 23. dat is (afk. Lat.), 25. telwoord. 26. rund. 27 uitnodiging. 31. lidwoord. 32 heden, 34. groot straatorgel, 41.Jboom. 42. bekende afkorting, 43 mu zieknoot. 44. voorzetsel, 45.. bij elkaar behorende voorwerpen, 47 stop van een vat, 49. haarvlecht. 51 kolenemmer. 53. Rom. keizer. 55. water in Utrecht. 58. tweetal. 59 vogel. 60. specerij. Vert. 1. onderste molensteen. 2 biersoort, 3 gewicht. 4. bijwoord, 6 nevenschikkend voegwoord. 7. een loodoxyde. 8. telwoord. 9 verzoek schrift, 11. uitroep. 14 teken, 15. pers voornaamw.. 16 scheik. elemenl (afk 17 de heilige taal der Boeddhisten. 19. vreemde munt, 21. aanw voornaamw.. 24 jongensnaam, 27. boom. 28 Europeaan. 29 lichaams deel. 30 boomloot. 33. soort van hond. 35 onbep. voornaamw36 plaats m Gelderl37 bijwoord. 38 gem In N Brab39. scheik ele ment. 40. wachtwoord, 4b half (Lat.), 46. maanstand. 47. sint (afk48 plaats in Gelderl.. 50. buitenhaven. 52. voorzetsel. 54 straat (Fr). 56 water in Friesland. 57 voorzetsel OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL 14. toga. IS larie. 18 ela 20 avond 23. m»:e. 25 genoeg 78 eender 27 teken. 90 glans 31 nol 32 arend 37 ine. 36 peper 40 poor 41 -a 47 6 reat. 6 atrand. 8 J ''iir' dadela ster. 11 loko. 16. angel. 17 innen 18 eigen. 19 steel. 21 vader 22 noren. 23 pel, 24 een. 28 koepel. 29. ge'ser 30 adie. 33 emoe. 34 dorkas. 35 spaat 36 drost. 38 etee. 40. pier. INZENDINGEN Oplossingen. uitsluitend op briefkaart, worden voor donderdag aan ons bureau verwacht. In de linkerbovenhoek vermelden: „Puz zeloplossing". Er zijn drie prijzen: een van f 10 en twee van f 5. FELIX MENDELSSOHN Een eervolle vermelding ten slotte voor de jongenssopraan Simon Wolf. Zoals vermeld. realiseerde Philips van dit werk reeds eer der een prachtige stereo- op name. met gebruikmaking van de Duitse tekst verzorgd door het Leipziger Radio koor en het Geivandhaus Orkest uit Leipzig o.l.v. Wolfgang Sawallisch. Het solistenensemble bestaat uil Elly Ameling, Renate Krahmer, Christel Klug en Ros- witha Trexler, sopranen. An- nelies Burmeister. Gisela Schröter en Ingrid Wandelt, al ten: Peter Schreier en Hans Joa- cnim Rotzscn. tenoren: Theo Adam en Herman Christian Polster, bassen,. In het bijzonder vallen de stemmen op van Elly Ameling en de bas Theo Adam. die voor al aan hel dramatisch gebeuren o.a. op de berg Karmel een bij zonder boeiend accent verlenen. De ruimtelijke klank van de drie platen is perfect. Zelfs de grote koorfragmenten komen -uisvrij door (Philips stereo 802 -889 891 L.Y. Musicologen hebben zich vaak vergist bij het reconstrue ren van het muzikale program ma bij de kroning van Napolé on de Eerste. Verondersteld werd dat de muziek geschreven was door Jean Frangois le Su eur (1760-1837), hetgeen echter onjuist bleek te zijn. Le Sueur heeft slechts enkele motetten gecomponeerd voor de kronings dag, waaronder de „Marche du Sacre" die werd gespeeld bij de triomfale entrée van het keizer lijke paar in de kathedraal. Napoléon, die een groot be wonderaar was van de Italiaan se operamuziek en gedurende zijn veldtochten in Italië veel voorstellingen bezocht van de toendertijd vermaarde compo nist Giovanni Paisiello (1740-1816), schreef in 1797 een prijs uit voor de beste composi tie ter nagedachtenis van Ho- che. Paisiello's werk werd be kroond boven dat van onder an deren Cherubini. Niet verwonderlijk was het dat Napoléon, die het ceremo nieel dat tijdens het oude ré gime had bestaan in alle pracht en praal wilde herstellen, de Italiaan Paisiello in 1802 naar Parijs liet komen. Na twee jaar vroeg Paisiello, teleurgesteld door de jaloezie en de intriges van de Franse componisten, ver gunning aan Napoléon om te rug te mogen keren naar Italië. Napoléon liet hem gaan maar gaf hem eerst de eervolle op dracht een Mis en een Te Deum te componeren voor de dag van zijn kroning. Op 2 de cember 1804 was Paisiello al vertrokken naar Napels en leid de zijn opvolger Le Sueur hel muzikale gedeelte van de cere monie. De manuscripten van de Mes- se du Sacre en het Te Deum van Paisiello zijn tetwevon- den in de kapel van Tuilerieën evenals andere gegevens over de kroningsdag. De totale kos ten van de kroning bedroegen vijf miljoen francs. De geschen ken van Napoléon aan de kardi nalen en bisschoppen hadden een waarde van meer dan 45.000 francs. Voor het muzika le gedeelte was slechts 30.000 francs uitgetrokken. Le Sueur beschikte die dag over twee orkesten en twee ko ren. Behalve de leden van de kapel van Tuilerieën werkten alle beroemde solisten van die tijd mee, in totaal ongeveer 400 mensen. Philips maakte van deze he roïsch geladen gelegenheidsmu- ziek een voortreffelijke opname in de akoestisch unieke Notre Dame met medewerking van 200 musici en koorleden en drie van de meest bekende operaso listen: Mady Mesplé (sopraan), Gérard Dunan (tenor) en Yves Bisson (bas). Het Te Deum en de Messe du Scare van Giovanni Paisiello evenals de Marche du Sacre van Le Sueur werden uitge voerd onder leiding van Ar- mand Birbaum. De beroemde Franse organist Pierre Co- chereau bespeelde het grote or gel van de Notre Dame. Een verrassende indruk is, dat deze kroningsmuziek minder van van ons af lijkt te staan dan het jaar van componeren aan geeft. (Philips LY 837921 - 24.50) Dit is een gravure naar het schilderij van Jacques-Louis David (1748-1825), dat de kroningsplech tigheid in beeld brengt. De schil der werkte hieraan van 1805 tot 1807. Het tafereel (6.10 x 9.32 m.) toont het moment waarop Napole on, na eerst zichzelf te hebben getooid met twee gouden lauwer takken. zijn vrouw Josephine zal gaan kronen. Paus Pius VII (mid den) maakte de reis van Rome naar Parijs in de veronderstelling dat hij Bonaparte zou kronen. In plaats daarvan mocht hij slechts toezien bij de consecratie van een self-made" keizer. Philips wil het de Nederlandse hulsvrouw steeds gemakkelijker maken. Zo werden een tweetal nieuwe stofzuigers gelanceerd die' zeer wendbaar zijn en opmerkelijk weinig lawaai produceren. De zgn. draaitopstofzuiger heeft een zes meter lang katrolsnoer dat door een simpele druk op de knop in het apparaat wordt opgerold. Men kan het snoer naar elke gewenste richting uittrekken. Ook werd een stofmeter in de draaitop ingebouwd. Daar door kan men het volraken van de wegwerpstofzak controleren. De draaitopstofzuiger weegt zes kilo. De sledestofzuiger heeft een ingebouwd „maga zijn" van veertig stofzakken. Proefnemingen hebben bewezen dat dit aantal voldoende is voor een jaer „probleemloos" stofzuigen. De inhoud van één volle stofzak is 2.5 kilo. Andere kenmerken uitgekiende voetschakelaarj luchtstroomregelaar op de steel en de ,.nooit-meer-bukken"-zuigmond. De prijs van de draaitopstofzuiger is f 199 De sledestofzuiger kost f 169 Op muziekgebied introduceerde Philips een stereo- cassettespeler met ingebouwde versterkers voor de auto. De „autocassettefoon" is geschikt voor het weergeven van musicassettes en kan zonder combi natie met de autorgdio worden gebruikt. De bedie ning van het apparaat, compact en modern van vormgeving, is zeer eenvoudig. Zonder dat de aan dacht van de weg behoeft te worden afgeleid, kan het met een simpele handbeweging worden in- of uitgeschakeld. Met behulp van een eenvoudig hef boompje kan de cassetteband snel heen en weer worden gespoeld. Met dit apparaat dat zonder luidsprekers f 299 kost. brengt Philips voor het eerst in Europa ruimtelijke weergave in de auto Philips bracht ook een nieuwe stereo-bandrecorder op de markt die geschikt is voor stereo-opname en weergave. Het apparaat kan zowel in horizontale als in verticale opstelling worden gebruikt. Tevens kan het als versterker dienst doen. Tijdens de opname kan via ingebouwde of extra luidsprekers worden meegeluisterd De maximale speeldjur (met extra langspeelband) bedraagt voor mono-opnamen vier maal twee uur, voor stereo-opnamen twee maal twee uur. Het apparaat heeft 17 transistors en 6 dioden De signaal/ruisverhouding is minder dan 50 dB. De bandrecorder kost f 699. Correspondentie «en de heer H. I. I. Slavekoorde. Goudrelnetstraat 12S. Den Haag. Indien U ooit de behoefte mocht gevoelen Uw inzicht in het ont dekken, opzetten en uitvoeren van combinaties te verdiepen, verzuim dan niet als eerste stap in die richting aan de schaffen .Lerne kombineren" van Han9 Muller, eer uitgave van Rattmann, Hamburg Bil'stedt 2. Het boek bevat nie' minder dan 500 diagrammen, ge rangschikt naar typen en motieven Mét commentaar uiteraard. Zodr. U dit boek bestudeerd hebt, ben U een flink aind gevorderd op dr weg die tot Let „betere schaken' leidt. Een groot voordeel achtei wij. dat hij elke oplossing niet tr op het bot uitbeent, maar voldoer de ruimte laat voor detailonde zoek van de lezei Aan Müller's kapittel over d< „tussenzet" zijn onze opgaven var deze week ontleend. Hij zegt er niet veel van. maar dat weinige slaat de spijker precies op de kop Een combinatie moet dwingend zijn Wie vóórdat hij een combina tie uitvoert niet 11 e mogeltjk- ditic roek (2) Uit een partij Bronstein Kotov (Moskou 1946) heden van de tegenstander onder zoekt, loopt het gevaar dat hij oijnlijk door oen „tussenzet" wordt 'errast. Iedere schaakspeler weet natuur ijk dat vele combinaties ergens zen „lek" hebben, en dat slechts zen betrekkelijk laag percentage /an alle uitgevoerde zombinaties mbeschadigd tot het gewenste doel leidt. Het komt zelts niet zei- Jen voor. dat een combinatie •.laagt, hoewel zij niet qeheel cor eet is. Dat komt dan doordat de egenstaoder het lek niet heet' ipgemerkt. of althans niet de beste /eg ter verdediging gekozen heefl Het zal U stellig enige troost jeven dat zelfs de allersterksten m het schaken niet voor ..lekken' in hun combinaties gevrijwaarr zijn. hetgeen dan ook uit de na men van de olj onze opgaven be trokken schaakspelers wel blijkt Maar in het algemeen kan men zeggen dat het percentage misluk kingen afneemt naarmate het spel peil van de spelers hoger ligt (1) Uit een partij Fleischmann- Blume (Berlijn 1947) abcdefgh In deze stelling had zwart 1 Tg8 moeten spelen. Hij deed ech ter 1 Pd7. Hoe weerlegde Bronstein dat? (3) Uit een partij TylerWinter (Hastings 1933) abcdefgh £wart aan zet hoopte op de re misecombinatie 1 Txe4 2. Lxe4t Dxe4t 3 Tg2 De1t Hoe weerlegde wit deze combinatie? abcdefgh Zwart had iuist op cl een toren geslagen, in de mening dat wit terstond zou moeten terugnemen. Hoe weerlegde de witspeler dit? OPLOSSINGEN: Oplossingen van de opgave uit onze rubriek van 7 lunl. (1) Barczay - Forintos. Natuurlijk Is TdZl een gev/eldige dreiging. Moar zwart schrok ei niet van nn speelde koel bloedig l. Dc8 i 2. Id8t Kh7 I I (En daar koml de aap uit de mouw. Wit ken de zwane dame niet slaan wegens pat) 3. T8d7 Ook 3. T2d7 deugt niet wegens 3Dxd8 4 T*d8 en zwart staat wederom oat) 3 De3 4 Kf4 en hier werd de partij remise gegeven Een aeestioe oat-reddmp (2) Sombor Hempson Wit kan pion gS niet redden en ook nlel met zijn koning spelen. Maar hij Kon wèl 1 g4 i I spelen en na 50 minuten nadenken be rustte wit in hei door de zwartspeler aangeboden remise Waarom Omda' nu na 1 Txg5 2 gxh5 Txh5 een pat stelling ontstnat. waarvan wit door 3. Te7t l gebruik kan maken Ook met endere zetten bereiki zwart niets (3) Studie van Sehwors. Slechts een korte oplossing; 1 Pd5 d1D 2. Tg4 i f Dreig' eeuwig schaek door PdS-t6 g8-f6. Indien zwart nu 2Dxdb speelt be reikt wit een Daistellmq dooi zljo torer .•«eg te offerer En op 7 Kne /oigt opnieuw 3. Pe/ met iistdreiging Vanzelf sprek°nri behoeft zwart na 2 DxdS 3 Th4t de witte loren mei ie ne r. maai hij kan zich niet aan echaak|e6 van die toren onttrekken, en dat is evengoed Het weekblad Libl heeft haar lezeressen vraagd: „Hoe stelt de derlandse vrouw zich ideale man" voor?" Wt het de mooie jongen v de tandpasta-glimlach? Don Juan, de charmeifldl Lopen de voorkeuren v ,,de" man bij jong en vrouwelijk Nederland een? Het nummer 14 juni geeft er het gende antwoord op. MISTER MAN ziet uit als een doodgewone h\ vader. Tienduizenden wen kozen met elkaar ideale man-type: de «islBf betrouwbare, niet al spraakzame, in een onopti lende auto rijdende man. draagt een sportcombina jsf" pakt voor de gezelligheid en dan een borrel, is tro niet opwindend, wel zaam. Hij heeft weinig kaas ge ten van levenskunst, hij niet bij de pakken neerzit zijn karakter is van meer lang dan zijn figuur, maar\ sloddervossenbaardstop[ en rafels aan broekspijpei de Nederlandse vrouw gediend. De jeugd toont meer tr resse voor de vlotterd met sportwagen, meisjes zien I ideaal graag in sportt de ouderen houden het m op liet nette pak. Jonge stellen eerzucht, charme, sp i tiviteit, mannelijkheid op pj De Nederlandse vrouw „de" man het liefst als voorbeeldige vader, streng •d't zijn tijd, hoe jonger de vro 5e- destemeer verlangt ze een speelse vader, moei 14 van veertig plus vot 'ner meer voor gezag. (Een tri dat toont dat „de" vr aan het veranderen is!), de opvoedingzo vindt kan ze 't zelf wel af. Van een mooi bord kun niet eten. Daarom moet lslt ideale man een redelijk komen hebben. Redelijk: de éne vrouw betekent een eigen huis met gan centrale verwarming, ki g i bad en droomkeuken. De der vindt een huurhuis i der gerief al „redelijk". En wat is het ideale bc~ voor meneerDokter, len ingenieur, piloot, journaf zeeman, monteur, boer tuinder. Hoffelijkheid is jonge vrouwen een avtiek grip, de oudere genen hecht veel umorde aan galt tterie. Een bloemetje - als i' hi rassing - wordt hogelijk «'-■ •vaardeerd. kleinzerig!) wordt zwaar aangerekend een complimentje op zijn doet wonderen. Conclusiet Vedetlandse vrouw is i haar ideaal getrouwd

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 16