RUST NA LANGE AUTORIT Geen beslissing in boeiende bekerfinale Groots welkom voor mariniers r Spasski misschien naar volle winst ver weg? M isssk 2 uur rijden 1/4 uur rust drinkjijenrijik Werknemers accepteren Verblif a-plan Jullie hebben uitmuntend gewerkt J a arbeursbeker voor Newcastle Agostini won TT op eiland Man Ajax en FC Twenthe in Jaarbeursbeker ZATERDAGAVOND OPNIEUW EEIJENOORD-PSV: IN AFGEBROKEN PARTIJ: Eddy Merckx blijft geschorst VELUWS KROONDOMEIN OPEN Natuurtochten door bossen bij Het Loo DONDERDAG 15 JUNI 1SS» (Van onze speciale verslaggever) HILVERSUM Op 27 juni begint de eerste vakantie-explosie op de Nederlandse wegen. Scholen en metaalbedrijven sluiten dan hun poorten, terwijl bovendien een massale uittocht kan worden ver wacht in verband met de TT-races in Assen. Een tweede vakantiegolf volgt op 11 juli als gevolg van de sluiting van een groot aantal bedrijven in de zui delijke provincies. In Nord- rhein/Westfalen, dat zich voor de re creatie vaak op Nederland richt, ge beurt die dag precies hetzelfde. De derde en laatste hausse op de wegen tenslotte wordt op 25 juli ver wacht, als de vakanties van de bouw bedrijven, de textielindustrieën en een aantal collectief sluitende bedrij- KROMMENIE Met grote meer derheid zijn de werknemers accoord gegaan met het sociale plan van Tho massen en Drijver-Verblifa. De di rectie van het bedrijf en de werkne mersorganisaties hadden eerder al overeenstemming bereikt. Het sociale plan is bedoeld voor de gevolgen van de sluiting van de vestigingen in Krommenie, Utrecht, Dordrecht en Doesburg. De werkne mers betuigden hun instemming na twee dagen vergaderen. Op korte ter mijn zal het plan worden uitgevoerd. SCHIPHOL Een groots welkom irerd gisteren bereid voor de 150 ma niers die terugkeerden uit Curapao, aar zij bijstand hadden verleend in' erband met de ongeregeldheden. De bevelhebber van de zeestrijd- achten, vice-admiraal J. B. M. J. laas, was zeer tevreden over de ma imers. „Jullie hebben uitmuntend ewerkt", zei hij. „Dat wil ik hier adrukkelijk vaststellen". „We hebben zeven blikken zon- eschijn opengetrokken. Dan valt de uiskomst jullie niet zo tegen. Ik n blij dat de zaak nu voor elkaar en dat jullie, nu je er weer kunt orden gemist meteen naar huis zijn eruggekeerd. Het is de normale taak van het orps mariniers om klaar te staan, ereldwijd, waar het nodig is om ood te lenigen of rampen te helpen estrijden. Je zult het met me eens ijn dat het voor Curagao een ramp is jeweest, dat hebben jullie nu met 'igen ogen kunnen zien. Het is nuttig iat jullie er zijn geweest". Voor het BOEDAPEST Newcastle United leeft de jaarbeursstedcnbeker ge- vonnen. De Engelse ploeg versloeg isterenavond voor 37.000 toeschou wers Ujpest Dosza in Boedapest, ïewcastle United, had de huiswedstrijd van de finaleronde al net 30 gewonnen. De voorsprong van 3^—0 leek in de erste helft niet voldoende te zijn 'oor de Noordengelse club. Bene gaf Ijpest een voorsprong, en vlak voor ust maakte Göröes er 20 van. Newcastle, dat in -de eerste ronde 'eijenoord uitschakelde, kwam ech- er na de hervatting onstuitbaar te ug. Meteen na rust bracht Moncur Ie achterstand terug tot 12 en voor Ie tweede helft vijf minuten oud had Arentoft de glijkmaker op ijn naam gebracht. Twintig minuten 'oor tijd maakte Foggon, vlak nadat 'ij als invaller binnen de lijnen was jekomen, de winnende treffer. ^Newcastle United neemt de beker JDver van de huidige Englese kampi- lensploeg Leeds United, dat vorig aar in de finale sterker bleek dan ""erencvaros, ook een Hongaarse ver- niging. vele goede werk kregen de mariniers twee dagen prestatieverlof. WILLEMSTAD De hoofdredac teur van het Antilliaanse dagblad „Beiirs en Nieuwsberichten", de heer J. G. Kion, heeft onverwachts afscheid genomen. In een hoofdarti kel, dat de gehele voorpagina en de helft van de tweede pagina beslaat, neemt hij afscheid van zijn lezers. Hij zegt gedwongen te zijn Curacao te verlaten en naar Nederland te ver trekken. DOUGLAS Wereldkampioen Gi- acomo Agostini heeft gisteren de race in de 350-cc klasse van de TT op het eiland Man met enorme overmacht gewonnen. Op het moment dat Agostini zijn MV Agusta, over de eindstreep reed, had Findlay, die toen nog op de tweede plaats lag, een achterstand van bijna twintig kilometer. Agostini legde de zes ronden op het bergachtige circuit van in totaal 364 kilometer af in 2 uur 13 minuten en 25,4 seconden, zijn gemiddelde snel heid was 163,84 km per uur. In ver gelijking tot vorig jaar, toen Agostini het record verbeterde, was hij vier minuten langzamer. De uitslag van de wedstrijd der 350 cc's is: l. Agostini (MV Agusta) (Ita) 364 km in 2.13.25,4., 2. Stevenson (Aermacchi) (Ier) 2.23.36,4., 3. Findlay (Aermacchi) (Aus) 2.24.41,2, 4. Dickey (Seeley) (Gbr) 2.26.13,0., 5. Grotefeld (Yamaha) (Gbr) 2.26.44.0.. 6. Griffiths (AJS) (Gbr) 2.29.27,6. Agostini maakte de snelste ronde, 21 minuten en 46 seconden, wat een gemiddelde uursnelheid betekende van 167,3 kilometer. BOEDAPEST Nederland zal in het komende Europese tornooi om de Jaarbeursbeker vertegenwoordigd worden door Ajax en FC Twente. De clubs werden ingedeeld in respectie velijk de derde en de vijfde .groep. Ajax speelt tegen Hannover '96 (West-Duitsland) en FC Twente tegen de Franse club Rouaan. De loting in deze groepen luidt: Groep 3: FC Barcelona (Spanje) Odense (Denemarken)Jeunesse d'Exch (Luxemburg) Coleraine (Noord Ierland); Southampton (Enge land) Rosenberg Trondheim (Noor wegen); Hannover '96 (West Duitsland) Ajax (Nederland). Groep 5: Rouaan (Frankrijk) FC Twente (Nederland); Italiaanse club (nog onbekend) Sparta Praag (Tsjechoslowakije); Karl Zeiss Jena (Oost Duitsland) Goeztepe Izmir (Turkije); Vasas Gyoer (Hongarije) Lausanne (Zwitserland). V 'n Goede tip voor Vaderdag zeg het met bloemen Met een royaal boeket. Of een potplant vol kleur. Goed idee! Hij is er vast blij mee. ven in de oostelijke en noordelijke provincies beginnen. Met dit voor ogen heeft het Ver bond voor Veilig Verkeer een va- kantie-aktie op touw gezet onder de motto's „2 uur rijden, een 1/4 uur rust" en „Drinkjijenrijik". Voor radio en televisie zal in de komende maan den intensieve verkeersvoorlichting worden gegeven. Voor hen, die een buitenlandse vakantiebestemming op het programma hebben staan, ligt een brochure klaar, die van twintig Europese landen de voornaamste af wijkende verkeersregels geeft (aan te vragen bij Verbond voor Veilig Ver keer, Postbus 287, Hilversum, met bijplakking op briefkaart van 1 gul den aan postzegels). Achtergrond De door het Verbond opgezette campagne heeft een droeve achter grond. In de maanden juni, juli en augustus van het vorig jaar eiste het verkeer op de Nederlandse wegen 837 doden en meer dan 15.000 gewonden, Wat de ongevallencijfers betreft, blij ken de vakantiemaanden tot de zwartste periode van de verkeerson veiligheid te behoren. Onze nationale verkeersveilig heidsorganisatie gaat ervan uit dat een groot aantal van de honderddui zenden chauffeurs, die in de komen de weken en maanden over Europa zullen uitzwermen, over onvoldoende rij-ervaring en verkeersinzicht beschikt. Zij adviseert dan ook alle automobilisten, die minder dan 5.000 kilometer per jaar afleggen, een mi nimum aan routine op te doen door voor „de grote trek" een paar flinke proefritten te maken. Onbekendheid Een tweede belangrijk gevaar in het vakantieverkeer betekent de gro te mate van onbekendheid met de afwijkende verkeers- en gedragsre gels in het buitenland. Teneinde hierin verbetering aan te brengen heeft het Verbond in de af gelopen weken een grote hoeveelheid voorlichtingsmateriaal verspreid zo als een reisfolder, die in een oplaag van een kwart miljoen exemplaren onder de werknemers van een groot aantal bedrijven is verspreid, en waarin o.m. gedragsadviezen zijn op genomen voor het rijden op autosnel wegen. Ten behoeve van motels, café's, wegrestaurants etc. werd voorts een wandkrant gemaakt. Het Verbond legt er de nadruk op dat na elke twee uur rijden een kwartier rust wordt genomen. Het drukt de minder ervaren vakantierij ders op 't hart dat deelnemen aan het massale verkeer geen vrijetijdsbeste ding is, maar een vak, waarvoor 100 procent concentratie is vereist om te kunnen anticiperen op de fouten van anderen. Alcohol Onvoldoende rij-ervaring en over vermoeidheid zijn niet alleen vijan den in het verkeer, maar ook over matig eten en drinken (alcohol!) en het gebruik van medicijnen, vooral de zogenaamde tranquilizers. Frisse lucht is noodzakelijk in verband met de versuffende werking van binnen dringende uitlaatgassen, waarin zich het zo gevaarlijke koolmon- oxyde bevindt. Roken achter het stuur komt de rijvaardigheid ook niet ten goede. Hetzelfde geldt trouwens voor atmosferische veranderingen (ij le lucht in hoog gelegen gebieden, een naderende depressie na zwoel weer), waaraan in 't algemeen nog veel te weinig aandacht wordt besteed. Met zijn Veilig Uit-Veilig- Thuis-campagne hoopt het Ver bond het tot nog toe stijgende lijn in het aantal verkeersslacht offers tijdens de vakantiemaan den dit seizoen af te vlakken of misschien zelfs naar beneden te buigen. (Van onze sportredacteur GER STOLK) Lazar Radovic, het in Eindhoven miskende Zuidslavische voet balgenie van PSV, beliefde limonade. Ijskoud, liefst een grote fles. In het lawaaierige Feijenoordstadion-restaurant was het gulle rondje voor zijn selecte Maasstedelijke kennissenkring na lange afwezigheid dan eindelijk weer een teken van leven. Of eigenlijk het tweede, want daarvoor, in een bekerfinale die voor het eerst in de geschiedenis het label enerverend meekreeg en qua sfeer en vertoond voetbal kon wedijveren met de Engelse Cup-finalr schit terde zijnde laatste tijd verbleekte, ster weer op grote hoogte. Een hoogte die ook door de Deense PSV-wervelwind Bengt Schmidt Hansen en Feijenoords frêle linksbuiten Coen Moulijn bereikt werd. Want zij waren de spelers die FeijenoordPSV, een bikkelharde slijtageslag, een pure topper ook, naar een bij vlagen subliem voet balniveau tilden. Zaterdagavond mogen zij dat opnieuw doen. Want Neerlands meest boeiende bekerfinale sinds mensenheugenis, ein digde zonder winnaar. Zelfs na een verlenging van twee maal een kwartier. In de verlenging kwam de reser vedoelman van Feijenoord Treytel onder de lat te staan. Eddy Pie- ters Graafland raakte geblesseerd. Verzorgers helpen hem het veld of. Vermoedelijk heeft hij een ge kneusde rib opgelopen. MOSKOU De 21ste partij tussen Spasski en Petrosjan is afgebroken. Het is nu reeds de elfde maai dat een gevecht een tweede zitting heeft be leefd, hetgeen accentueert, dat deze tweekamp toch wel een bijzonder stijdlustig karakter draagt. Het aanvaarden van risico's en uit dagingen bleek ook gisteren weer. Petrosjan, die in de match met de rug tegen de muur vecht koos Spaans, een opening die hij anders nauwelijks gebruikt. De partij ontwikkelde zich positio neel doch met veeL combinatoire on derstromingen, die achteraf gecon cludeerd door Spasski scherper zijn gezien dan door de titelhouder. Vermeldenswaard is hierbij, dat de Moskouse grootmeesters, bijna au grand complet in de perskamer aan wezig, lange tijd Petrosjans kansen hoog noteerden maar nadien moesten erkennen, dat de uitdager zeer diep en ver en juist had getaxeerd en gecalculeerd. Het duel verliep in de laatste uren voor Petrosjan ongemakkelijk. Hij boette materiaal in en kon on danks het loperpaar nog niet tot tegenactiviteiten komen. Vermoed wordt, dat Spasski's kansen op de volle winst reëel moeten worden ge acht. Vandaag wordt er verder gespeeld. Indien de uitdager wint leidt hij met 11V*-9V«, een geweldige voorsprong. Men vraagt zich in Moskou reeds af of Petrosjan op zijn 40ste verjaar dag nog titelhouder zal zijn die viert hij namelijk a.s. dinsdag of niet. Morgen heeft Petrosjan wit in het 22ste duel.;, ANALYSE Spasski; zwart: Pe- Wit: trosjan. 1. e2-e4, e7-e5 2. Pgl-f3 Pb8-c6 3. Lfl-b5, Technisch een verrassing, omdat de wereldkampioen zich vrij wel nooit op het Spaans inlaat. Overi gens is dit de tiende „verschillende" opening, die tot nog toe in de twee kamp is gespeeld: ongetwijfeld een na-oorlogs record. 3. a7-a6 4. Lb5-a4, Pg8-f6 5. 0-0. Lf8-e7 op Euwe's voorkeur 5. ..,Pe4: durven slechts weinigen zich in te laten. 6. Tfl-el, b7-b5 7. La4-b3. 0—0 8. c2-c3, d7-d6 9. h2-h3, Vooral de laatste jaren bijna zonder uitzonde uitschakelen. Bovendien past de tekstzet in diverse varianten in het koningsvleugel-aanvalsplan, nl. door middel van g4, en Pbl-d2-fl-g3. 9. Pf6-d7 10. d2-d4, Le7-f6 Deze opstelling er zijn tientallen andere mogelijkheden is omtrent de eeuwwisseling al door de Russische grootmeester Tsjichorin gespeeld. Het gehele systeem, dat boekenvol vari anten omvat, draagt zijn naam. 11. Lcl-c3, Pc6-a5 12. Lb3-c2, Pa5-c4 13. Le3-cl, Lc8-b7 In een par- tijd KavalekLengyel, IBM'68| speelde zwart (direct) 13. ,.,c5, doch na 14. d5, kwam hij later op de ko ningsvleugel in moeilijkheden. Het vrijwel onaantastbare centrum kwam vooral wit ten goede. Deze ervaring verklaart de volgende zetten van zwart. 14. d4-d5, Ta8-c8 17. Pbl-d2, c7-c6 Op dit ogenblik had wit tien minuten meer bedenktijd verbruikt dan Pe trosjan. 16. d4-d4, Ta8-c8 17. Pbl-d2, c7-c6 18. c3-c4. c6xd5 19. c4xd5, Dd8-c7. 20. Tal-cl, Dc7-b8 Een oordeel valt thans moeilijk te geven: vermoedelijk heeft wit een tikkeltje béter spel. Over het alge meen geldt, voor dit soort standen dat wit op de koningsvleugel moet opere ren, zwart op de damevleugel. 21. &2-a4, de grote surprise, die in de perskamer vele voorhoofden deed fronsen. Wit „mag" niet op de damevleugel actie voeren.... 21Pd7-c5 22. a4xb5, over het algemeen werd hier 22. a5, verwacht en daarna b4, met „opsluiting", ten einde tijd voor een actie op de ko ningsvleugel te krijgen. Evenwel, zwart kan vrij snel omgroeperen o.a. kunnen de paarden velden vin den en het is vermoedelijk de ge weldige verdienste van Spasski, dat hij juist in „dit type stand" de uit zondering heeft voorvoeld, namelijk wel actie op de damevleugel, ge baseerd op de in-activiteit van zwarts lopers. 22. a6xb5 23. Tc-al, Voorlopig speelt wit op „vasthouden"van zwarts dameloper. 23. b5-b4 24. Ddl-e2, Pb6-d7 nu dreigt o.a. 25. La6. 25. Lc2-d3. Pc5xd3 interessant is hier 25Ld5; 26. ed5:,e4 27. Pe4: Lal: (27. Pe4: 28. La7) 28. Pc5: Pc5: 29. Lh7:f, en aldus grootmeester Krogius in de Moskouse perskamer Feijenoord en PSV treden zaterdag avond opnieuw aan. Omdat, zoals glunderlaclicnde Kurt Linder het uit drukte. omdat de 11 einduitslag in feite een ruststand is. De wapen schouw van de Eindhovense trainer vormde overigens wel een bevesti ging van het alom gehoorde vermoe den dat PSV tijdens het volgende sei zoen tot Neerlands grote vier zal door dringen. De uitdrukkingen modern voetbal en klasse voetbal waren na afloop dan ook niet van.de lucht. Achillespees Vanuit een secuur werkende vier- mans defensie opererend, waar Zweedse prijsschutter Ove Kindvall door cipier Pleun Strik vakkundig uitgeschakeld werd, zocht PSV, veel al in de breedte combinerend, naar Feijenoords achillespees. Een achil lespees die vooral door Lazar Rado vic met pijnlijke trefzekerheid werd bloot gelegd. Zijn dieptepasses, zijn fluwelen kromme ballen ook, vonden altijd een medespeler. Daar ook, zo l -redeneerde het legioen massaal, 64000 man sterk opgekomen en bij tijd en wijle al in Europa-Cup-roes, I lag PSV's zwakke plek. Willy van der Kuylen, de killer bij uitstek, schoot namelijk wel vaak. i Maar niet met scherp want zijn in zetten stelden deze keer niet meer dan losse flodders voor. Toch zou de landskampioen voor de ouverture zorgen. Want nadat Van Stippent op een fotograaf gemikt had en Van der Kuylen loeihard had overgeknald, kwam dan eindelijk Coen Moulijn aan de bal. Een snelle een-twee met Jansen een uitgekookte trekbal zoals alleen hij dat maar kan, en een akelig harde schuiver van Henk Wery. Dat waren de ingre diënten waarmee efficiënt werkend Feijenoord. PSV's tot dan toe betere spel via een klasscdoelpunt teniet deed. 1—0. Doesburg PSV's geslepen grootmeester Rado vic lanceerde daarna wel Schmidt IHansen, maar Van. der Kuylen faalde andermaal. Na de hervatting laaiden de gemoederen af en toe hoog op, werd het spel van weerszijden har der. Sjef Dorpmans liet echter veel toe, maar hield de zaak goed in de hand. Dat was trouwens ook de peri ode dat ex-Spartaan Pim Doesburg van zich deed spreken. Katachtige reddingen hielden Ove Kindvall, eindelijk los van zijn waakhond, ring toegepast. Men wil ...,Lg4 I met winnende aanval voor wit. Evenwel na 29. Kh7: 30. Pg5t, Kg6. 31. Tal:, f6 is de zaak niet dui delijk. Dat zwart deze complicatie heeft willen vermijden is misschien begrijpelijk, doch de consequentie is toch wel een verkrampt spel op de damevleugel. 26. De2xd3, Lb7-a8 er dreigde bij voorbeeld 27. Db5. 27. Pd2-c4, Pd7-c5 28. Le3xc5, Tc8xc5 29. Tal-a4, h7-h6 doelloos was 29. Tb$ wegens 30. Ta8:, Da8: 31. Pd6:, enz. 30. Dd3-d2, Ld6-e7 31. Tel-al, La8-b7 32. Dd2xb4. f7-f5 zwart moet ruimte vinden voor zijn lopers. 33. Ta4-a7, Tc5-c7 34. e4xf5. indien 34. Pd6:?, dan 34Ld6: 35. Dd6: Telt- 34. Db8-c8 35. Pc4-e3, met deze en enkele volgende zetten consoli deert wit de positie. Het is niet on waarschijnlijk dat hij bij meer rest-bedenktijd agressiever was opgètreden. 35. e5-e4 36. Pf3-d4. natuurlijk niet 36. De4:?, wegens 36Lf6. 36. Le7-f6 37 Tal-fl, Lb7-a€ 38 Ta7xc7, Dc8xc7 39. Db4-a4, Te8-a8 40. Tfl-dl, Dc7-b8 verhindert 41. Pg4, wegens 41. Le2. De dreiging Pg4 speelt uiteraard een rol. In de afgebroken stand lijkt 41. Pc6, een zet met perspectieven. Coen Moulijn en Ruud Geels, in de verlenging door Frans van der Heide vervangen, van succes. Succes kwam er wel aan andere kant, toen Radovic zijn schot van 25 meter afstand het nodige effect mee gaf. Eddie Pégé besloot zijn (afscheids?)wedstrijd met een verschrikkelijke blunder. Hij liet de bal los, sprong deze in een vertwij felde poging weer na en bracht ver volgens de handen in ontzetting naar het hoofd. Want PSV, zeer construc tief spelend PSV, had gelijkgemaakt. Een gelijkmaker die de Eindhovena- ren recht geeft op een hernieuwde poging Feijenoord van de double af te houden. Dit omdat er ook ip de verlenging niet meer gedoelpunt werd zelfs niet toen PSV Schalks voor Senders inzette. Klassevoetbal Zeiden èn dolgelukkige Kurt Lin der èn een bezadigde Guus Brox na afloop „Geweldig. Dit was pure pro paganda voor het voetjebal." En la chend; „Maar daar zijn wel twee klasseploegen voor nodig." En Eddie Treytel? Feijenoords eeuwige reser ve, na zijn goede spel tegen DWS toch weer buiten de ploeg gelaten, Een aanval van Feijenoord op het doel van PSV. Van links naar rechts Schrijvers, Van Doesburg (die de situatie mees ter blijft), Radovic, Kindvall en Wery. viel voor het eerst tijdens zijn Feije- noordperiode in. Eddie Pieters Graafland, de ongelukkige keeper, x-aakte namelijk vlak voor tijd na een botsing met Willy van der Kuylen geblesseerd. Een gekneusde rib maakte verder spelen onmogelijk. MILAAN „Eddy Merckx mag misschien onschuldig zijn, maar het onderzoek heeft geen enkel aankno pingspunt opgeleverd wijzend op eén samenzwering of een onvoorzichtig heid bij de dopingcontrole." Dit staat in een woensdag vrijgegeven commu niqué over het onderzoek in de do- pingkwestie-Eddie Merckx. geleid door de president van de internatio nale wielerfederatie, de Italiaan Ad- riano Rodoni. De conclusies van het onderzoek zijn: a. De controle op liet gebruik van stimulerende middelen is verricht volgens de internationaal gangbare regels. b. De voorschriften zijn op geen enkele manier overtreden. c. De apparatuur, die voor de con trole beschikbaar was, is de mo dernste in Italië. Aan de integriteit van alle betrokkenen bestaat abso luut geen twijfel. Het communiqué vermeldt verder dat de geruchten over sabotage, voor namelijk van de kant van de ploeg genoten van Merckx en ooggetuigen, op generlei wijze bevestigd konden worden. Het onderzoek is hiermee definitief afgesloten. Nederland beschuldigd van „grove inmenging" CARACAS De Venezolaanse communistische partij beschuldigt de Nederlandse regering van „grove imperialistische inmenging" tijdens de ongeregeldheden in Willemstad. Nederland wordt ervan beschul digd op Curagao meer dan driehon derd mensen om politieke redenen gevangen te houden. APELDOORN Het is voor de toerist dit jaar voor het eerst mogelijk een bezoek te brengen aan Nederlands grootste aan eengesloten natuurgebied, de Koninklijke Houtvesterijen Het Loo (ook wel Kroondomein genoemd). Dit gebied van 10.500 hectare is van ongekende pracht. Er zijn veel dieren in een bijna natuurlijke om geving waar te nemen, zoals edel herten, reeën, wilde zwijnen en mouflons. Het VVV Apeldoorn had verzocht het Kroondomein open te stellen. De verkregen toestemming houdt in dat het mogelijk is per bus de Houtvesterijen binnen te rijden en onder deskundige leiding een onge veer 2'/ï uur durende tocht te ma ken. De rit voert dwars door enkele rustgebieden van het wild. Ook verkreeg men toestemming om met de bus via een van de oprijlanen van paleis Het Loo te rijden en vandaar door een van de mpoiste lanen van ons land, de Ko ningslaan en een gedeelte van het koninklijke park, het Kroondomein binnen te gaan. Gezelschappen die op eigen gele genheid per bus naar Apeldoorn gaan, kunnen in principe van 18 juni tot 14 september dagelijks, be halve op zondag, aan de natuur tochten deelnemen. Voor belangstellenden die niet tot een gezelschap behoren, heeft het VVV Apeldoorn in samenwer king met de Veluwse autodienst een speciale avondrit at worpen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11