Ruimte voor artistieke handvaardigheid aaiipiige mensen in Leiden die terder willen. gm GEMEENTE ALKEMADE BOUWCOMMISSIE MUZIEKSCHOOL HAARLMEER Bouwmanswoning Essenlaan 3: Converteerbare lening van Gist-Brocaoles Zuinig Londen: geen bezwaar legen fusie U n ilever-Breweries Er staan op het ogenblik veel banen voor u open. Vaak buiten Leiden. Misschien vindt u dat heel aantrekkelijk (andere stad ontdekken, andere mensen, weg van huis.) Maar wij geloven, dat wij - dicht bij huis - u toch een wijdere blik geven... Op uw toekomst. COUPON mewwE leiDse coukant 4 DINSDAG 10 JUNI I Wederopbouwwet Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkemade brengt hierbij ter openbare kennis, dat Burgemeester en Wethouders van die gemeente voornemens zijn om met toepassing van artikel 20 der Wederopbouwwet in afwijking van de partiële her ziening 1961 van het bestemmings plan ..Googerpolder" aan Muijs en De Winter's Bouw- en Aanne mingsbedrijf N.V. te Rotterdam ver gunning te verlenen voor de bouw van 141 eengezinswoningen en 71 garages op de aan de Middenweg e.o. te Roelofarendsveen gelegen per celen, kadastraal bekend in de ge meente Alkemade onder sectie B nrs 2092, 2093, 2094. 2095 gedeeltelijk en 2096. Belanghebbenden worden ervan in kennis gesteld, dat zi.i eventuele be zwaren tegen het realiseren van vo- renomschreven bouwplan binnen 7 dagen na de dagtekening van deze bekendmaking gedurende welke termijn het plan in de morgenuren ten kantore van de Dienst van Open bare Werken ter visie ligt schrif telijk ter kennis van Burgemeester en Wethouders kunnen brengen. Alkemade. 10 juni 1969 Het Hoofd van het gemeente bestuur voornoemd. P. M. F. SMOLDERS HAARLEMMERMEER Burge meester mr. F. Th. Dijckmeester heeft een bouwcommissie geïnstal leerd van de muziekschool Haarlem mermeer. Deze commissie zal de plannen voorbereiden voor een ge bouw ten behoeve van de mu ziekschool. Tot nu toe maakt de mu ziekschool gebruik van lokalen van enkele lagere en middelbare scholen. De bedoeling is één groot gebouw voor de muziekschool te zetten. Ge zien de centrale ligging binnen de Haarlemmermeer zal deze school vermoedelijk in Hoofddorp komen. In de bouwcommissie hebben zit ting: ir. A. Jonker (directeur open bare werken). J. L. I. Baljeu (ambte naar volkshuisvesting en bestuurslid van het Bouwfonds der Nederlandse Gemeenten), P. Kiel jr.) Directeur van de muziekschool), P. Botman (bestuurslid van de muziekschool en de Stichting Muziek- en Zangcul tuur). Ook enkele ouders maken van de commissie deel uit. Bejaarden gaan leeuwen kijken TER AAR Meer dan drie honderd bejaarden gaan donderdag 12 juni hun jaarlijkse uitstapje maken, s Morgens om half acht worden zij van huis gehaald. Op het terrein van de groenteveiling zet men de auto's in de rij. Om half negen vertrekt men naar Udenhout. waar een Brabantse koffietafel ge reed staat. Het volgende punt op het programma is een toóht door de Beekse bergen naar het wildpark om naar de leeuwen te kijken, 's Avonds dineren de uitgaanders in Bosoh en Duin. Als zij terugkomen in Ter Aar staart de muziekvereni ging Arti hen op te wachten. TER AAR De postduivenver eniging De Luchtsport hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Terguier, afstand 296 km. De duiven werden gelost om 5.50 uur. aankomst eerste duif om 11.04-39 uur. Uitslag: 1 en 7 B. Kroon, 2, 3. 4, 8 en 10 gebroeders Spring in 't Veld; 5 B. Wassenberg; 6 en 9 H. van Emmerik. (Van onze correspondent) VOORSCHOTEN De Bouwmanswoning Essenlaan 3 te Voor schoten ligt slechts enige honderden meters van de drukke Veurse- weg, de bezoeker waant zich verre van de woelige wereld, niet het minst door de ruime leeftuinDe eigenaresse, mevrouw L. de Lang- van Schaik, is sedert I960 druk doende te redden van deze oor spronkelijke 17e eeuwse grote woning wat mogelijk is en heeft het bezit ondergebracht im een stichting, die gelegenheid biedt tot het verkrijgen Van handvaardigheid in vele vormen van artistieke crea tiviteit. De Stichting genaamd „Oud-Woel wijk'* is vorig jaar april in het leven geroepen. Voorzitter is burgemeester L. de Kool, het bestuur wordt verder gevormd door afvaardigingen van de Raad van Samenwerkende Kerken, de Federatie van Vrouwenvereni gingen, het Departement van het Voorschotense Nut en de Re-. monstrants-Doopsgezinde Kring, die als eerste de bouwmanswoning ont dekte en nog steeds bijeenkomsten in de woning houdt. De Stichting „Oud-Woejwijk" wil het belangrijkste deel van de stich- tingsacte nastreven: „Iedereen kan hier in alle vrijmoedigheid werken met die materialen, die hem of haar het meest aanspreken, waardoor de mogelijkheid ontstaat eigen schep pende gaven te ontdekken en te ont wikkelen onder deskundige leiding". De deskundige leiding is er in me vrouw A. M. van Melle-Brijlandt, die volledig gediplomeerd vakleer kracht is. De ruimte is gevonden in de vroeger stalruimte, die nu gele genheid biedt aan groepjes om de technieken te leren van boetseren, potten kneden en bakken, houtbe werking. lederbewerking, sieraden HAZERSWOUDE Hazerswoudse BB-ers onderscheiden HAZERSWOl'DE Acht vrijwil lige leden van de Bescherming Be volking zijn maandag tijdens een bindingsavond in het parochiehuis onderscheiden. Burg. C. G. v Dobben de Bruyn speldde de heren J v d Berg, J de Boer, P den Hooglander. A Luyken, "^h Spierenburg, H v d Voort en A v d Zwaan de medaille op, die zij na tien jaar trouwe dienst ver diend hebben. De heer J v Ofwegen kreeg de B-ster voor 5 jaar plichts betrachting. De heer De Koning van de A- kring Zuid-Holland stelde de on derscheiden BB-ers een draagspeld c.q. strikje in het vooruitzicht. Binnen afzienbare tijd zal in Ha- zerswoude weer een nieuw hoofd zelfbescherming BB moeten worden benoemd, nu de heer M. G. Blok, ambtenaar ter gemeentesecretarie, binnenkort zal vertrekken naar Lek- kerker. De vrijwillige brandweer uit Ha- zerswoude belegt vrijdag om acht uur een avond in restaurant Groe nendijk. Slagvaardige kampioen HAZERSWOUDE Na twee wed strijdavonden is Chris Klop er in geslaagd, het clubkampioenschap ta feltennis van de vereniging Slag vaardig te veroveren. In de eind strijd versloeg hij Egbert van Ben- nekom met 15—21 21—15 12—21 26 —24 en 21—19. De kampioen van 1968. Jacob de Jong, moest genoegen nemen met de vierde plaats: Hans Zandbergen werd derde. Aan de wedstrijden na men in totaal veertien personen deel, In twee poules. De beste zes .gtreden om de ereplaatsen. Dc Vlug op hel bad HAZERSWOUDE De vlag wap perde maandag op het bouwwerk van het overdekt instructiebad aan de Potgieterlaan'Herman Heyer- mansstraat in Rhynenburch. Het hoogste punt van dit belangrijke project is bereikt. Er komt een bassin van 25x8 m en een verstelbare bodem. Wedstrijd- zwemmen en waterpolo zullen mo- lijk zijn. Het bad. het eerste over dekte in de schoolinspecties Gouda en Alphen aan den Rijn, wordt, in oktober in gebruik genomen. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE - Ge boren: Esther dv M Roeloffs en J A Slap- pendel. Ondertrouwd: G B T Wansinck en J B Luiten, W B M Arts en P C E Niersman Gehuwd: C J Assman en E H Blanken. C W v Schie en J M Ja cobs. DELFT Gist-Brocades N.V gaat op korte termijn over tot uitgifte van US dollars 15 miljoen in aandelen converteerbare obligaties op de inter nationale kapitaalmarkt- Rentepercentage en conversie koers zullen na inschrijving bekend worden gemaakt. In Nederland zal het prospectus voor deze emissie op 9 juni worden gepubliceerd. Op dinsdag 17 juni stelt een syndi caat onder leiding van bank Mees en Hope N.V de inschrijving open op de ^gifte. Ze is in stukken van no minaal 1000 US dollar aan toonder met jaarcoupons per 1 januari tot de koers van 100 procent. Rentepercentage en conversiekoers zullen eerst na de inschrijving worden bekendgemaakt. De datum van in schrijving is bepaald op dinsdag 1 juli. De opbrengst van de emissie zal dienen ter financiering van de uit breiding der activiteiten van het Gist- Brocadesconcern en het daarmee sa menhangende noodzakelijke bedrijfs kapitaal Laatste marktdienst VOORSCHOTEN Vrijdagavond om 7.45 uur wordt de laatste markt dienst van dit seizoen in de Dorpskerk gehouden. Deze markt- diensten, uitgaande van de Raad van Samenwerkende Kerken te Voorscho ten. worden in september hervat Vrijdagavond wordt de liturgie ver zorgd door mevrouw Borleffs. WOUBRUGGE - Leerlingen en leidsters van de Bijzondere Kleuter school maakten zaterdag met parti culiere auto's een geslaagd uitstapje naar Rotterdam. Hier werd een be zoek gebracht aan de diergaarde Biij- dorpt maken emaillerenstoffen versie ren (batikken), poppen en marionet ten maken, vlecht- en weeftechnie- ken en zomaar versieringen voor feestdagen. De laatste jaren is de Nederlander zuinig geworden op zijn monumen ten, nu wil men het oude in stand houden. De jaren voor de laatste wereldoorlog dacht men er wat ge makkelijker over en zo is de bouw manswoning volgens de dienst Mo numenten geen afspiegeling meer van een 17e eeawse boerderij, hoe wel de trekken nog aanwezig zijn. Het verloren gegane stuk oudheid zoals een oven is niet meer terug te krijgen, maar de sloop- en moder niseringswoede van vroegere eigena ren heeft nu het voordeel van een ruime en lichte werkgelegenheid in een romantische stijl. De Stichting „Oud-Woelwijk" werkt zonder subsidie, dit in te genstelling tot de Stichting „Creatief centrum Voorschoten", toch zi^n zii elkaar niet als concurrent. De stich ting legt meer de nadruk op de tech nieken van de handvaardigheid, ter wijl het „Creatief Centrum" het zwaartepunt laat vallen op de moge lijkheden tot expressie. Het cursus geld is gelijk bij de beide stichtin gen, f 15 per maand. De Stichting „Oud-Woelwijk" aan de Essenlaan 3 is een wereldje apart tussen de haast van deze tijd. De twee lammetjes springen in de leef tuin met als enig doel te zijner tijd de wol te leveren voor het spinne wiel. Hoewel zij met de twee keffen de hondjes, waarvan er een steeds weer koekjes weet weg te bedelen, ideale speeldiertjes zijn voor die jongste cursisten van 8 jaar. Nu worden reeds cursussen gege ven aan jeugdgroepjes vanaf 8 jaar op de woensdagmiddagen, aan groepjes huisvrouwen, maar ook aan de bejaarden. Vele verenigingen hebben reeds de vergaderruimte ontdekt aan de ach terzijde van de woning, waar rond een oude schouw gezeten in gemak kelijke stoelen of op houten raam- banken, programma's worden afge werkt. De Stichting „Oud-Woelwijk" pro beert op eigen wijze de mens van de twintigste eeuw de liefde voor de handvaardigheid bij te brengen. In LONDEN De Britse board of trade heeft geen bezwaar tegen een fusie van Unilever en Allied Brewe ries. Ze is tot de conclusie gekomen dat deze fusie niet in het nadeel van het openbaar belangzal werken. Allies Breweries zal nu nagaan of de onderhandelingen met Unilever zullen worden hervat. De president commissaris van Unilever, Lord Cols, zei dat binnen enkele dagen een ver klaring van de fusie zal worden ge publiceerd. De afgelopen maanden hebben zich aanzienlijke veranderingen op de ef fectenbeurs voorgedaan en ook op de geldmarkten, zo zei hij. Overwogen wordt of de onderhande lingen kunnen worden voortgezet. ULFT De Koninklijke fabrieken Diepenbrock en Reigers N.V. zit goed in de orders en heeft geen onverkoch te voorraden. Aldus mededelingen aan de aandeelhouders. Onvoorziene omstandigheden voor behouden, werd over het lopende boek jaar een onveranderd dividend van 26 procent in het vooruitzicht gesteld. september starten weer de nieuwe cursussen en reeds nu bestaat gele genheid zich op te geven bij me vrouw Tideman, telefoon 3324, waar bij men geen keuze behoeft te ma ken met betrekking tot de uit te voeren technieken. Voorspoedig jour voor Visserijbank NIEUWKOOP De Coöp. Visserfj- banik-hield gisteravond in De Bank de jaarvergadering. Waarnemend voorzitter C. den Hertog herdacht de heer W. Visser, de voorzitter, die het afgelopen jaar plotseling over leed. 1968 is voor de bank een zeer gunstig jaar geweest. Het bedrag aan spaargelden is van 2 naar 3 mil joen gestegen. De winst bedroeg f 22.435,02. wart aan het reservefonds zal worden toegevoegd. Met ingang van 1 juli zal de bank op dinsdag en vrijdag van 8 tot 10 uur zijn geopend. In de vacature, die is ontstaan door het overlijden van de heer Visser, werd de heer B. Bodegraven ge kozen. De Visserijbank gaat over tot een verhoging van de rentevoet. Men heeft de rente vastgesteld op voor dagelijks opeisbaar geld en bij 3 maanden vast, 5% voor 6 maanden vast, 5tzCc voor 12 maanden vast, 6% voor 18 maanden vast en 6V2% voor 2 jaar vastgezet geld. De hypotheekrente voor oude hypotheken zal 6 "6% zijn, terwijl voor nieuwe hypotheken 7% rente moet worden gevraagd. KOUDEKERK De klassen 3. 4 en 5 van de Chr. school „De Rank" zijn op schoolreis geweest. De tocht ging naar Berg en Dal, waar onder meer het Afrika-museum werd be zocht. Verder naar „Burgers Die renpark" in Arnhem. Vooral het bezoek aan de „Safari" waarbij de leeuwen om de bus heen liepen viel bijzonder in de smaak. De py- ramide van Austerlitz werd op de terugreis aangedaan. Het ligt in de bedoeling, om met de 6e klas drie dagen naar een jeugdherberg in Bergen op Zoom te gaan. KOUDEKERK Tydens de sport dag die gehouden is in Alphen aan den Rijn. op het terrein van de voet balvereniging „Alphen" en waaraan werd deelgenomen door leerlingen van de lagere scholen voor het open baar onderwijs, wist de Koudekerkse jeugd de „Willem Kruiswijk"-beker te winnen. Diamanten huwelijk in Niéuw-Vennep NIEUW-VEN NEP Mnnndas zal het feest zijn bij het echtpaar Koolhaas-GoudriaanDan is het. zes tig jaar geleden dat de heer J. Kool haas zijn mej. A. Goudriaan naar het gemeentehuis leidde. De bruidegom, is nu 85 en de bruid 81 jaar. Zij wonen nog steeds aan de Rijnlanderweg 1411 vlak bij de buurtschap 't Kabel, waar bei den werden geboren. Toen zij trouwden in 1909 werkte de heer Koolhaas bij een landbouwer bij wie hij in dienst is gebleven. Evenals bij zovelen het geval was, was de heer Koolhaas tijdens de wintermaanden in de crisisjaren zonder werk. Het echtpaar heeft wel zo het één en ander meege maakt. Ook in de laatste wereldoor log toen op korte afstand van hun huisje bommen vielen. Het diamanten echtpaar heeft drie kinderen die ook in Nieuw-V ennep wonen. Verder zijn er vijftien klein kinderen en dertien achterkleinkin deren. Als het bejaardenpension Westerkimin Nieuw-Vennep ge reed zal zijn, hopen de heer en mevrouw Koolhaas daar hun intrek te nemen. Het reeds onbewoonbaar verklaarde huisje zal dan wel tegen de vlakte gaan, wat ongetwijfeld weemoedige gevoelens bij hen I opwekken. Vrijdag 13 juni zal men 't brui paar kunnen feliciteren tijdens receptie die wordt gehouden in Bron", het jeugdgebouw naast christelijke gereformeerde kerk Nieuw-Vennep. Veilig-V erkeerwage terug in Nieuivvee NIEUWVEEN Hel informs centrum van het Verbond Veilig Verkeer, dat in maant Nieuwveen was, trok zoveel bela stelling, dat er voor velen geen legenheid was gebruik te maken de geziohts- en reactievermogen! De plaatselijke afdeling van Verbond heeft daaróm besloten informatiecentrum nog eens te la terugkomen. Evenals in maart zal de wa op de parkeerplaats van het enigiiigsgebouw Kwiek staan, openingstijden zijn: maandag 9 j 11-13 uur: 14-17.30 uur; 19-21.30 n dinsdag 10 juni, 10-13 uur, van 14 uur. Hel resultaat van de test wordt gevuld op een formulier dat de w gebruiker meekrijgt. WOUBRUGGE In Gouda sla den voor het examen Mulo-B 1 Slingerland en Marijke Bonteba Zoals u wellicht al weet, is 3M Company een van de grootste concerns ter wereld. Met "dochters" in een heleboel landen. In Nederland te Leiden. Wij zijn hier nog niet zo heel lang gevestigd. Dat houdt in, dat de sfeer bij ons nog jong is. Wij zijn in de groei. En onze medewerkers groeien met ons in hun carrière. Re gelmatig doen zich promotie kansen voor. Wij beloven hier geen koeien met gouden ho rens maar reële mogelijkhe den zijn er voor ambitieuze mensen die van aanpakken weten. Initiatiefrijke doorzet ters die beslist niet houden van suf en saai. Wat kunt u bij ons gaan doen? Wel, daar gaan we het hier niet over hebben. Daar voor zouden we pagina's nodig hebben. Gezien de veelheid aan functies die wij bieden. Voor praktisch elke aanleg hebben we een pas sende werkkring. Vrijwel elk schooldiploma kan bij ons een basis zijn. Bovendien... aan de (Coupon versturen in een ongefran* keerde enveloppe aan Machtigings nummer 251, Leiden) Ik maak graag gebruikvan uw uitnodiging voor: O Vrijdag 13 juni 14.00 uur O Zaterdag 14 juni 10.00 uur (hokje zwart maken) NAAM ADRES. baan die u nu kiest, blijft u niet gebonden. Overstap pen naar een terrein waar uw capaciteiten beter tot ontplooiing komen is altijd mogelijk. Werken in Leiden heeft voor u nog een voordeel: u hoeft minder te^ reizen. Wachten in weer en wind op bussen en treinen is er niet bij. De tijd die u zo wint, is prettiger te besteden. Wij geven u dit alles ter nuchtere overweging. Helpt 't bij uw besluitvorming als u eerst nader met ons kennis maakt Dat kan. Op vrijdag, 13juni te 14.00 uur en zaterdag, 14 juni te 10.00 uur. Wij tonen u dan welke mo gelijkheden er bij ons zijn; wat 3M aan produkten allemaal maakt. Uw vragen beantwoor den we dan zo uitvoerig mo gelijk. Wilt u met onderstaande coupon even uw bezoek aan kondigen. Met vriende'ijke groeten, WOONPLAATS 1 I I I I I I I I I I I I I I I MicamPANY I COmPANY Minnesota (Nederland)N.V., Rooseveltstraat 55, Leiden.tel. 01710 - 3 45 41.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4