WEEKAGENDA verk meer rusthuis an gezeten zielen an werkplaats van ezeten geesten Reder Parlevliet naar Soestdijk Ds. Hortensius deed intrede in Leiden Internationale sfeer bij Sikkens5 sportfestival Leidse burenruzie met zoutzuur beslecht ANKERHORLOGE Katwijk levert koninginneharing bortdag Geref. f hooi vereniging f Leiden Toegelaten tot Rijnlands Lyceum Oegstgeest Molenbehoud in Rijnland Ds. Pannekoek naar Leiden Voorjaarsacties voor Biafra in Oegstgeest Verkeersongevallen ^UWI E LEIDSE COURANT MAANDAG 9 JUNI 1949 Ds. Bijl bij intrede in Leiden LEIDEN „Specialisten ondernemen soms activiteiten, die vreemd ken in het traditionele beeld, dat wü van de Kerk hebben. Toch is ze specialisering in het kerkewerk een goddelijke opdracht". Woorden deze geest sprak ds. A. J. Lamping bij de bevestiging van zijn op- Iger als jeugdpredikant van de Herv. gemeente, ds. C. H. Bijl. De Irede geschiedde gisteravond in een vooral met jeugdige kerkgan- bezette Pieterskerk. «JSSsS" Zoekt U een goed voor 30,- en 40,-. Of het allerbeste van 200,- en 400.- Eterna, Certina, Prisma, Junghans. Ewe, Anker, Roamer HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. KATWIJK De afslag in Kat wijk begon vanochtend met een hoerageroep van de kopers. Dit naar aanleiding van de medede ling van afslager Krijn van Duy- venbode, dat kantjes nummer drie en vier niet zouden worden ge veild, omdat deze haring bestemd is voor koningin Juliana. Sowel voor de bevestigingsover- ïking als voor de korte intrede- ïdikatie was als uitgangspunt ge- zen een gedeelte uit de brief van ulus aan de Efeziërs: „Aan een van ons afzonderlijk is de nade gegeven." Ds Lamping stelde, dat speciali- ing van het kerkewerk geen hob- en geen luxe is, maar een god lij ke opdracht. Vroeger gebeurde ■ze specialisering door vrijwilli gs in hun vrije tijd, maar onze gewikkelde tijd vraagt meer des- ndigheid en dus gespecialiseerde loepsmensen. Feugdwerk is specialistisch werk, idat jongeren het meest in een «stelijke conflictsituatie leven. De rk moet aanwezig zijn, niet als loriteit, maar als duidelijkmaker. activiteiten lijken soms vreemd, ir ieder doet dat op zijn eigen jze. Daarom moeten we niet vra- „moet dat nou?? als een jeugd- likant het bijv. nodig vindt een jdcafé te organiseren, aldus de estigende predikant, zijn intrede-preek zei ds Bijl, de meeste gemeenteleden con- iptief zijn en de minderheid pro- ;tief. De kerk is meer een rust- van gezeten zielen dan een ■kplaats van bezeten geesten. We ■ten samen met de andere ker- jonge mensen in de goede stand Ingen voor dienstverlening, opdat 'Kerk zal worden het zout der !e en het licht der wereld, zo loot de nieuwe predikant, a de intrede zong de gemeente 120: „O grote God, die |de zijt". Na afloop van de dienst de nieuwe predikant in het van de kerk verwelkomd. Ook zijn vorige gemeente (Wormer) •en er velen gekomen. Ds. Bijl Cornells Hendrik Bijl werd op 14 Justus 1935 te Amsterdam gebo- Hij bezocht eerst de HBS in, geboortestad, deed naderhand sexamen gymnasium A en stu- •de vervolgens aan de Gemeen- Universiteit te Amsterdam, hij in 1959 zijn kandidaats- ien theologie en ongeveer an- lalf jaar later in 1961 ook zijn izzelpromi nen ten winnaars van de kruis- >rdpuzzel in ons zondagsblad 24 mei zijn: le prijs f 10: touw C. Enthoven-den Hol der, Lisserdijk 409, Abbenes; prijs f 5: D. Harland, Oranje- icht 14, Leiden; 3e prijs f 5: A. de Vries-de Lugt, Drieplassen- ;g 14, Katwijk aan Zee. »De goede oplossers van de puz- B van 31 mei die in de prijzen leien zijn: le prijs f 10: mevrouw «nenburg-van Elswijk, Ho ogstraat 45, Leiderdorp; 2e prijs 5: A. W. Jansen, Papelaan 86, borschoten; 3e prijs f 5: J. Tuk- w, Adelborst van Leeuwenlaan B Sassenheim. ÉIDEN Vrijdag heeft de Gere geerde Schoolvereniging een (tdag gehouden voor de leerlin- van de zesde klassen van deze llen. Op de sintelbaan van de Ise Hout werd 's morgens een tiekprogramma afgewerkt, t.w. C hardlopen, kastiebalwerpen, misloop en verspringen, estafette leverde twee win- op; de Zuiderparkschool en Hooglandse Kerkgrachtschool. idere atletiekonderdelen werd len door de Storm Buysing- rhool. De leerlingen die aan :isen voldeden krijgen een di- iddags speelde elke school vier lalwedstrijden. Hierbij toonde ëinedylaanschool zich de et einde van de dag reikte itter van de schoolvereni- heer Annes, de prijzen uit, |t hij speciaal de leerlingen van Chr. Kweekschool had bedankt i hun medewerking aan deze ge- Ede sportdag. »tslag: 1 Storm Buysingstraat- *>1 (wisselbeker) 58 punten; 2 [landse Kerkgrachtschool 53 p. sthoflaanschool 49 p. 4 Obrecht- tschool 48 p. 5 Kennedylaan- >1 47 p. 6 Kooiparkschool 41 p. adhouderslaanschool 37 p. 8 «■parkschool 35 p. /edvluclit van Leidse Postduivenclub IDEN Wedvlucht vanaf Corbell op pi. Gelost om 7.10 uur met westen- Aantal duiven: 186. 1 Bink-v d 419.005 13.06.35: 2 W v d Nleuwen- 418.264 18.37: 3 W Bey 419 964 20.36: 4 30 55; 5 W Onstenk 418.869 33.44; 6 Alphen sr. 417.667 36.31; 7 J van sr 38.19: 8 H Kievits 418.795 41.27; <1 Nleuwendljk 418.212 44.23; 10 W leuwendljk 45.37; 11 J van Alphen 12 W v d Nieuwendijk 46.34: 13 W 'oogt 419.005 47.43; 14 P H van Zonne- 48.01; 15 W v d Hoogt 20. kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Bijl van oktober 1961 tot fe bruari 1962 bij ds A. Th. Stegenga, predikant van de Hervormde ge meente van Amsterdam stage had gelopen (werkzaam was geweest als leervicaris), werd hij op 10 juli 1962 toegelaten tot de evangeliebe diening in de Herv. Kerk. Van 1 juli 1962 tot 1 september 1964 was hij werkzaam als secretaris van het directorium van het theologisch se minarium vanwege de Herv. Kerk „Hijdepark" te Driebergen. Op 6 september 1964 werd hij door ds Aalbers uit Oegstgeest, vormings leider van „Oud Poelgeest", beves tigd als predikant van de Hervorm de gemeenten van Wormer-Knol- lendam (met Marken-Binnen) en Jisp in de classis Edam. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de gemeenten van Wormer-Knollendam was ds Bijl o.a. praeses van het breed modera- men van de classicale vergadering van Edam; praetor van het breed ministerie van de ring Zaandam en praeses van de Raad van Overleg in de Zaanstreek. Academische examens LEIDEN. 6 juni Doet. ex. geschiede nis: de heer H G Keuken (Enschede); doet. ex. Ned. recht: de heer P Vogelen zang (Amsterdam); kand. ex. Franse taai en letterkunde: mevr. M B de Llarge Böhl- Kooi (Lelden), mej. J J J Ridder (Rotter dam), de heren J P Ravensberg (Maas sluis), G J H Toirkens (Eindhoven). Petrakerk centrum van zijn werk LEIDEN Na 's morgens te zijn bevestigd door dr. K. Dron- kert deed ds. H. Hortensius, afkomstig uit Harderwijk, gis teravond in de Petrakerk zijn intrede als predika-t van wijk 2 van de Geref. Kerk. Als tekst koos hij Handelingen 2, vers 43 tot 47: „En er kwam vrees over alle ziel en vele wonderen en tekenen ge schiedden door de apostelen. En al len, die tot het geloof gekomen en bij eenvergader d waren, hadden alles gemeenschappelijk; en telkens wa ren er, die hun bezittingen en have verkochten en ze uitdeelden aan al len, die er behoefte aan hadden; en voortdurend waren zij elke dag eendrachtig in de tempel, braken het brood aan huis en gebruikten hun maaltijden met blijdschap en een voud des harten, en zij loofden God en stonden in de gunst bij het gehele volk. En de Here voegde da gelijks toe aan de kring, die behou den werden." Het is bij 't lezen van deze woor den over de eerste Gemeente om er stil en verdrietig an te worden, want zó als het daar staat beschre ven. is het nu niet meer, aldus ds. Hortensius. De boodschap komt niet meer zo door en er is veel kritiek op de Kerk. Heilige Geest iverkt Maar nu en in de toekomst moe ten wij toch steeds maar weer den ken aan dat beeld van de Kerk in Jeruzalem. Zó kan het zijn. Die men sen van de eerste Gemeente lieten God in zich werken en zij geloofden in de kracht van de Heilige Geest. Door geloven is alles mogelijk. De Heilige Geest is ook nu nog aan het werk; dat blijikt bijvoorbeeld als jongeren de wens te kennen geven, dat zij belijdenis doen. Ook in onze tyd zal God steeds weer mensen toe voegen aan d kring van hen, die behouden worden. Namens de kerkeraad sprak ouderling Van der Zwan er zijn blijdschap over uit dat ds. Horten sius zich nu aan de Kerk van Leiden heeft verbonden en namens de cen trale kerkeraad deed dr. Dronkert dat. Deze releveerde nog de vele te leurstellingen, die het moedeloos makende beroepingswerk voor deze wijk had opgeleverd; des te groter is daarom nu de dankbaarheid. Aan gezien er niemand namens de classis aanwezig bleek te zijn, sprak dr. Dronkert ook nog een kort woord namens de classis. In zijn slotwoord dankte ds. Hor tensius onder meer de commissie van beheer en de leden van het dames- OEGSTGEEST Toegelaten zijn tot het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest: Hans Abrahamse, Oegstgeest: Mandy van Baaren. Oegstgeest; Ellen Bekker, Lei den; Eva Tltia Bérczy, Oegstgeest; Caro lyn Beydals, Voorschoten; Rosemarle Biegnolé. Noordwijk: Niek Jan Bink. Lei den; Barbie Blangé. Oegstgeest; Jan Blok. De Kaag; Peter Blom, Leiden; John van Bommel, Katwijk/Zee; Evert Jan Bonni- ke. Noordwijk; Thijs Bonnike, Noord- wijk; Margot Boon, Noordwijk: Carlen Bouvy, Noordwijk; Hans Maarten v/d Brink, Oegstgeest: Ben Broertjes, Amsterdam; Marlnus Brooshooft, Leiden; Tom Brugman, Oegstgeest; Kees Buur man, Sassenheim: Wietse Bijleveld. Oegstgeest; Robert Bijvoet, Oegstgeest: Hans Cats. Leiden; Ellen Dat, Oegstgeest: Rob Deeleman, Oegstgeest: Arthur Derksen. Leiden: Flip van Deventer. Voorschoten: Sander Djajadiningrat, Oegstgeest: Marjam Djajadiningrat. Oegstgeest: Kees Donker. Oegstgeest; Max v Dormolen, Oegstgeest; Coen Drlon, Leiden; Mark van Duyn, Oegstgeest; Jo- han van Duynen. Voorschoten; Tom Duysens. Oegstgeest: Hans van Dijk, Kaagdorp: Martin van Dijk, Oegstgeest: Sabine Flippo, Oegstgeest; Annemleke Fontein, Lelden; Ingela Forsberg, Oegst geest; Geertjan Frese, Oegstgeest; Petra Frets, Oegstgeest: Herman Jan Frlellng, Oegstgeest; Jet van Gelder, Leiden; Ger- ben Gerken, Sassenheim; Koen Go, Oegstgeest, Stef Groeneweg. Kat wijk/Zee; Marjan Groenewegen. Oegst geest; Ruud de Groot. Oegstgeest; René Grullemans. Lisse, Rob Grullemans, Lis- se; Kees Guyt. Katwijk; Josephlna van Haatten. Oegstgeest; Jeffrey Hanhart. Katwijk/Zee; Leo Harteveld, Lisse. Idske Hlemstra. Noordwijkerhout: Leo van Hoeken. Oegstgeest; Dlck-Jan Hogeweg, Oegstgeest. Kees den Hollander. Noord wijk; Margreet den Hollander. Oegst geest: Lydia Hooghwinkel. Oegstgeest; Jan Huber. Katwijk: Martin Huizing. Oegstgeest: Wim v/d Hulst. Leiden: Maai ke Hüsken. Warmond; Marjolijn van In- gen. Warmond: Carollen Irlk, Oegstgeest; Richard Isarln. Noordwijk/Zee: Evelien v. Iterson, Oegstgeest: Peter Jansen. Leiden; Taco de Jong. Noordwijkerhout: Anne- miek de Jong. Oegstgeest: Michel Jong, Leiden. Emétje Jonkman. Oegstgeest; Hans Carl Jumelet, Voorhout; Hanke Kamsteeg. Oegstgeest: Rob Keereweer, Oegstgeest: Roland de Kier, Oegstgeest; Kommer Kleyn, Oegstgeest: Jeroen van Klinken, Katwijk: Heiko van der Kloes, Oegstgeest: Anton Klok, Oegstgeest; An- nemarle Knol, Katwijk; Paul Knol, Voorschoten: Robert Kobes, Oegstgeest: Tllly Koerten. Oegstgeest; Helene Kok. Oegstgeest; Léon Konings. Ooegstgeest; Ariette Kooijman. Oegstgeest; Wtes Kooijman. Rijnsburg: Anlta Kreeften- berg. Sassenheim: Bastlaan Krumperman, Oegstgeest: Rudl v/d Kruyk. Warmond; Ariëns Kruyt, Oegstgeest; Harriet Krijt, Oegstgeest; Nlnl Kuiper. Oegstgeest, Hans Kuiperbak, Noordwljk/Zee Elk Lammers, Oegstgeest; TJeerd Langerhorst. Oegst geest; Suzanne Laurljssens, Voorburg; Paul Lebbink. Lelden; Franck Leenheer, Rijnsburg; Janlne v. Leeuwen. Leiden; Hans Lodder, Katwijk/Zee; Wim van Loon, Oegstgeest: Hester Lunslngh Scheurleer, Lelden: Gljs Leeyendljk, Oegstgeest; Zeger Luyendljk, Oegstgeest; Paul Lljsen, Voorhout; MVAAIKE Marijt. Noordwljk/Zee; Peter Mayer, Kat wijk/Zee: 'Lydia Meissner, Oegstgeest; Loes Meilink, Oegstgeest; Janneke v/d Mey, De Kaag: Simon v. Meygaarden, Voorhout: Marjolijn de Mooy, Oegstgeest: Hans Mulder. Noordwijk aan Zee: Lunet- te Nederpelt. Noordwljk/Zee; Marijke Nesselaar. Oegstgeest; Ellis Mienhuls, Lel den: Ruth van Nleuwpoort, Oegstgeest: Martin Nljenhuls. Noordwijk: Frédérique van Ogtrop. Noordwijk: Jan Herman Oort, Voorhout; Wout Osborne. Noord wijkerhout: Jan den Oude. Oegstgeest: Arien Parmentler. Oegstgeest: Susan v/d Pas. Voorschoten: Paul Peeters, Oegst geest: Barbara van der Plas. Leiden; Renee Platje. Sassenheim; Dirk Jan Postel. Oegstgeest: Joan Pouüs, Kat wijk/Zee; Paul Proost. Katwijk; Hugo van Putten. Lelden; Iris Ravelli, Oegst geest; Arnoud Rclnders, Noordwijk: Jo- landa Rlezebosch. Katwijk; Hennv Rol. Oegstgeest: Erik de Roo. Leiden; Gertjan Roos. Abbenes: Peter Roos, Lelden; Renée Roth, Leiden; Peterjan Rubingh, Noordwijkerhout: Niels Ruigrok. War mond: Reinier van Rijssen. Oegstgeest: Jacqueline Sander. Warmond; Paul San ders, Oegstgeest; Prapto Sastrosjoto, Lei den; Jan Schaafsma. Noordwijk/Zee; Ma rijke Schaart, Katwijk: Evert Scholtes. Warmond; Marjolein Schouten. Lelden; Erica van der Schrier. Oegstgeest: Anke Schueler, Oegstgeest: David Schweizer, Oegstgeest; Liesbeth Sillem, Oegstgeest; Arghje de Sitter. Oegstgeest: Nolleke Six Dijkstra. Oegstgeest: Annette v/d Sluys Veer, Oegstgeest: Harriet Snijders, Oegst geest; Marie Anne Stapel. Oegstgeest; Tim Star, Voorhout: Eppo van Straten, Leiden: Sipke Strikwerda. Valkenburg: Kristlne Teeuw. Leiden: Mickey Thung, Oegstgeest: Marlo Timmer. Oegstgeest: Gerrit Tonkeiaar, Katwijk/Zee; Roselle Tonkes. Oegstgeest; Janlne Tuinhof de Moed. Oegstgeest; Rlnus Vegt. Noordwijk B; Wictske Versprille. Voorschoten; Lau ra Vincken, Noordwijk; Liesbeth Vletter. Oegstgeest; Kees van der Voet, Sassen heim; Frans Vogelaar. Leiderdorp: Jan Vollaard. Warmond: Mlchiel van der Vij ver, Lelden; Hans Welink. Oegstgeest; Carollen van Weizen, Oegstgeest: Bernl Wendt. Oegstgeest; Carine van Winger den. Lelden: Geert Woltjer, Oegstgeest; Monique Wijnobel, Sassenheim: zlneke Zandbergen. Oegstgeest; Renée van Zon neveld. Oegstgeest: Hans Zwaan. War mond. Jan Zweegman, Oegstgeest: Dirk Jan Zweers, Lelden. comité, die zijn huis hebben schoon gemaakt. Ds. Hortensius werd op 13 sep tember 1928 te Naaldwijk geboren. Hij studeerde aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, waar hij in juni 1952 zijn kandidaatsexamen theolo gie aflegde. Nadat hy toegelaten was tot de dienst des woords en de bediening der sacramenten werd hij op 5 oktober 1952 door ds. S. D. van Lankhuijzen uit Naaldwijk beves tigd als predikant van de Geref. Kerk van Engwierum. Op 15 sep tember 1957 verwisselde ds. Horten sius deze kerk met die van Ommen en op 30 september 1963 werd hij bevestigd als predikant van de Geref. Kerk van Harderwijk. Ds. Hortensius heeft in de loop der jaren enige bestuursfuncties en deputaatschappen vervuld en zitting gehad in verschillende colleges en commissies. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Hendrik-Jan zn v H J Buis en G Vlasveld; Hans zn v H Heshusius en C M C Wij- nands; Johanna Maria Cornelia dr v B M Steenvoorden en J H M Faas; Bart-Jan zn v M R Adriaens en A J M van Oers; Joost Gerard zn v S G Lange en L Bouman; Ronald Willem zn v W A Roest en W M Heemskerk. Gehuwd: H G Keuls en H J van Meijgaarden. Overleden: C van Klaveren, 75 jaar, man; J Bakker, 56 jaar, man; M Dowit, 54 jaar, vrouw; C M van der Zwet, 65 jaar, man; A M van der Meer, 76 jaar, wed van J J van Leij- den; P E T M Vaessen, 69 jaar, wed van M G M Baggen; G H ten Brug- gencate, 48 jaar, echtgen van H Wij- benga; K W J Dittmer, 61 jaar, man; M W Akerboom, 78 jaar, wed van C van Lent; M Vermeer, 55 jaar, echt- gen van G Schellingerhout; S Schaap, 53 jaar, echtgen van J M Kuijt; J Glasbergen, 66 jaar, man; C C Ruijg- rok, 47 jaar, wed van J F Deisting; N van der Eist, 78 jaar, man. Een hele eer voor reder N. Par levliet jr. uit Katwijk en zijn mannen, want de haring is door één van zijn schepen gevangen. Vroeger werd de zgn. koninginne- haring alleen geleverd door Vlaar- dingen. Zowel in Katwijk als in Scheveningen vond men dit alles behalve juist. Vandaar dat men ertoe overging de koninginneharing om de beurt te leveren. De kwali teit van de haring is beslissend. Vanmorgen was de heer W. J. v. d. Windt, hoofd van de dienst Nederlandse Haringcontrole in Kat- wyk en al spoedig was hij ervan overtuigd dat de haring van de KW 15, schipper Klaas v. d. Plas, van een dermate uitstekende kwa liteit was, dat dit zeebanket als koninginneharing zyn weg zou vin den. Zo zullen deze week vermoe delijk woensdag twee oranjege schilderde kegs, elk met een inhoud van circa vijf kilo, door een deputa tie uit Katwijk naar Soestdijk wor den gebracht en aan koningin Ju liana worden aangeboden. LEIDEN Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Rijnlandse Molenstichting (geves tigd in Leiden) heeft de heer A. Bicker Caarten een rijk geïllus treerd boekje samengesteld: „Waar 't om gaat tien jaar strijd om het molenbehoud in Rijnland". Het bevat bijdragen van autori teiten als prins Bernhard en minis ter mejuffrouw Klompé, waarbij de Prins uitblinkt door kortheid: „Vliegend over ons land treft mij altijd hoe bijzonder mooi de molens uitkomen in het landschap". Deze korte prinselijke bijdrage staat on der een luchtopname van de pol dermolen „Zelden van Passé" on der Zoeterwoude. In het boekje is ook te lezen waar het de Rijnlandèe Molenstichting nu wel om gaat. Ten eerste: de buiten gebruik gestelde poldermolen in Rijnland in eigendom te verwerven, bedrijfs- vaardig te herstellen, te onderhou den en zo mogelijk weer in bedrijf te stellen; ten tweede: deze molens in- en uitwendig in hun oorspronkelijke staat te houden of terug te bren gen; ten derde: de molen werven een voudig en gaaf te houden; ten vierde: te bevorderen, dat Maandag 9 juni Stadhuis, 7.30 u.: gemeenteraadsverga dering. Kantine Fa. Stokkermans, 7.30 u.: kla verjassen (Zuid-West AkUef). Dinsdag 10 Juni Jeugddorp Voorschoterwee, 7.30 u.: volksdansen (Zuid-West Actief). Breestr. 19, 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Stadhuis, 7 —8 u.: spreekuur Bouwfonds. Woensdag 11 Juni Gymzaal Moussorgskystraat, 0 u.: con ditietraining (Zuid-West Actief). Antonluskerk, 8 u.: concert Jeugdka- mer-Orkest (Zuid-West Actief). Voorschoten: Kasteel Duivenvoorde. 8.30 u.: liederenavond Maya Bazuky alt-mez zo en Ro van Hessen piano. Donderdag 12 juni Pieterskerk, 8 u.: concert South Caroli na University Concert-Choir. Jeugddorp Voorschoterweg. 7 u.: voet bal. jeu de boules, croquet en mi cro-korfbal (Zuid-West Actief). Vrijdag 13 juni Boshuis. Achter Hoflaan 78. 7—9.30 u.: ruilclub voor verzamelaars. Jeugddorp, Voorschoterweg. 8 u.: bal voor de jeugd 9 uur excursie naar broodfabriek en Schulton (Zuid-West Ac tief). Zaterdag 14 Juni Lutherse kerk. 8 uur: concert Texas Lutheran College Choir, religieuze liede ren en spirituals. 10 uur: speurtocht door Zuid-West (Zuid-West Actief). OegstgeestHet Witte Huls. 2 —5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Dienst Apotheken Van vrijdag 6 tot en mte donderdag 12 Juni 1969. Geopend voor spoedeisende ge vallen: Apotheek Reljst, Steenstraat 35, tel. 20138. Apotheek R van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. Dokters dienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen, daarna tot zondag 24 uur 5 maal 2 bellen. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandeling na .en wordt van dinsdag 13 uur Ca middags tot woensdag 12 uur waargenomen dooi net Diaconessenhuts Van vrijdag II urn tot zaterdag II uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acarie mlsch Ziekenhui» BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongeval len wordlt van dinsdag 12 u. ('s middags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellsabeth- zlekenhuls (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het |«jde- mlsch Ziekenhuis. Films CAMERA A bout de soufle, 18 jaar, dag. 2-30, 7 en 9.15 uur, behalve zo en wo 2.30 uur: Jeugdmatinee. Sjors van de Re bellenclub, do. vr en zat-nacht 23.30 uur: The naked Runner, 18 Jaar. LIDO De val van Rome. 14 jaar. dag. 2 30 en 8 uur. LUXOR Erotiek zonder masker, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Ontstuimlge begeerten. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur, vr en zat-nacht 23.30 uur? De prijs voor één nacht, 18 jaar. STUDIO Geheim ritueel. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON De langste dag. 14 jaar, dag. 2 en 8 uur, ook zo. SASSENHEIM De opkomst ven het Sikkens' sportfestival, dat zaterdag op het sportveldencomplex aan de Leidse Vaart werd gehou den, was weer groter dan vorig jaar. Een paar duizend mensen kwamen niet alleen uit alle windstreken van ons landmaar ook uit België ev Duitsland. De vrij koude wind kon aan het feest, dat gekenmerkt werd door goede sfeer en sportiviteit, geen afbreuk doen. Adj.-directeur Littooy van de Sik kens Groep opende met enkele wel komstwoorden. Hierna werden de krachten gemeten in allerlei takken van sport, waarbij een voetbaltoer nooi met 20 elftallen, een volley baltoernooi met 22 teams, een ten nis- en tafeltennistoernooi, een vis wedstrijd met 68 en een schietwed strijd met 140 deelnemers enz. Ook aan de jeugd die in talrijke mate aanwezig was, werd gedacht. Zo was er 's morgens een toneelvoorstelling in de aula, door de toneelvereniging „Panem et Circenses" die het stuk „Mecki en Maaike" presenteerde, waarna 's middags in één der ten ten een schilderwedstrijd werd ge houden waaraan een paar honderd kinderen deelnamen. Veel hilariteit was er voor het Cris-cras-cros crazy, geïnspireerd door de NCRV-zeskamp. Tijdens de lunchpauze trad het fanfarekorps „Cannite Tuba" uit Lisse op. De koffiedistributie was by de GWS- jeugd in goede handen. Aan het eind van het sportfeest, dat ook te beschouwen is als een enorme „fa miliereünie", werd de prijsuitrei king verricht door ir. A. van Driel, algemeen directeur. Vooraf sprak de heer Bourgeois van het bedyf Ternaet (België) dankwoorden aan het adres van de directie, de sport dagcommissie o.l.v. de heer Sanders voor de perfecte organisatie en allen die achter de schermen zoveel werk hebben verzet voor het slagen. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis vooi patiënten in klasse la. lb en 2e. dagelijks 10.30—11 30 14-30-16 en 19—20 uur. Vooi patiënten in klasse 1. maar. woensdag, donderdag en vrijdag 18.1918 dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestrte gen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 10.45—19.30 uui. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—18.30 en IS»20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen oene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege in hei belang van de patiënten Kunnen niet meet dan twee bezoekers tegelijk bU een patient worden toegelaten. Elisabethziekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 1 tot half acht. kraamafde- ilng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelliks van halt 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half I. eerste klas dagelilks van half 1 tot half 8. Annaklinlek l-eiden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien dinsdag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot teven Klassepatienten dagelijks van zeven tot acht. Psycniatrisch ziekenhuis Endegeest van half twee tot half vier en elke a< dinsdag en vrijdag 13 tot t4.30 uur. dag li mi II en tot 3 uur DIACONESSENHUIS. dagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 ot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. tot 2 en 7 tot 8 u.; kindetadellng dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8, op zondag var 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks var 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinhdag van 1 tot half 3, donderdags vp^. half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeenospuium. longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag er donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag var. 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half I tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg werx.lrfgei van 10 tot 5 u ook zaterdag' zondag van t tot 5 uur. Sted Museum De .akennat, Oude gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Heempark. Oegstgeesterwcg (Kikkerpol der); flora van eigen bodem, dagelijks van 8-5 uur; van mei tot en met oktober op zat. en zon. 2-5 uur. Galei.e Walenkamp. Nleuwsteeg 11: Rulmte-kalkulaties van Frank Gribling, van 24 mei—13 Juni dinsd. t.e.m. vrijd. 1—6. zat. 2—5 uur. Rapenburg 73: grafiek Keas Buurman (21 mei tot en met 20 juni) Wassenaar: Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van Jan van Tongeren, van 2 t/m 25 Juni. maand, t/m zat. van 10—17 uur. bovendien dinsd.a .v8—10 uur. Lakenhal: tentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de Jaren 1917—1968). van 7 juni—13 juli. dagel. van 10—17 uur. zondag van 13—17 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: marionetten Den Vermeire. poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dletz, keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts. van 3 mei tot 14 Juni. dinsd. t/m zat. 9 tot 6 uur. Buut U0 Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 juni. expositie Joe Frankhuyzen, ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur Rapenburg 94, galerie 't Dulvenhuys: voorjaarstentoonstelling schilderijen, gra fiek. ceramiek, kleinplastiek en wandkle den van Berserlk. Lars Fohlln. Marjan de Glopper. Greetje Grijpma, Tosca van den Haak. Auke de Vries. Marijke de Wit. Joan Stbecas, Liesbeth Wlersma en Gijp Zaalberg, van 20 mei tot 20 juni. dinsd. te.m. zond. van 2 tot 8 uur. MOBIEl KANTOOR ANWB Elke donderdag van to tot 4 u. op Lammermarkt bij molen ne Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 6 maal 3. Politie: 5 maai t. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645 LEIDEN Twee families uit de Limburg Stirumstraat hebben al jarenlang ruzie met elkaar en zij uiten dat door op gezette tijden met elkaar te vechten. Het afge lopen weekeinde kwam het tot een hoogtepunt. Omdat beide gezinnen veel kinderen en schoonkinderen hebben, konden twee vrij grote „legers" worden geformeerd. De heren sloegen er goed op los en de vrouwen, vooral de moeders, bewezen over een uitstekend spraakvermogen te beschikken. Za terdagavond begon het gevecht, dat zich op straat afspeelde. Na een gezonde nachtrust hervatte men zondagmiddag de strijd. Men sloeg de tegenstander waar men hem raken kon. De strijd kwam tot een climax toe» één van de moeders een bus bijtend vocht, waarschijnlijk zout zuur, pakte en daarmee de buren begon te begooien. Een 19-jarige metselaar, behorend bij één van de families, kreeg het zuur in zijn oog en moest naar het Academisch ziekenhuis worden gebracht. Op dat ogenblik greep de politie in. Er waren veel blauwe ogen, schrammen, bulten en krabbels te betreuren. Ook van de kleding was niet veel meer heeL het karakter van de omgeving xo min mogelijk wordt gewijzigd. Uit het boekje blykt, dat pro vincie, gemeenten en molenstich tingen nu in Rijnland 33 polder molens in eigendom of beheer heb ben, terwijl het totale aantal wind molens in Rijnland, dus inclusief korenmolens en dergelijke veertig bedraagt. De stichting heeft zelf vyftien molens in eigendom of beheer en van al deze vijftien molens wordt in het boekje een geïllustreerde be schrijving gegeven. (86 pagina's, Uitgave Spruyt, Van Mantgem en De Does N.V., Leiden, f6,50). LEIDEN Ds. E. M. Pannekoek, Herv. predikant te Alblasserdam, heeft het beroep van de Herv. Ge meente Leiden, uitgebracht in de va cature van ds. Joh. Poort, wijkge- meente Kooi wijk, aangenomen. Ds. Pannekoek werd in 1921 te Gorkum geboren. Hij was achtereenvolgens predikant te Ochten en Uithuizer- meeden. In 1965 verbond hij zich aan de herv. gemeente te Alblasser dam. Ds. en mevrouw Pannekoek heb ben drie kinderen, een meisje van 16, een jongen van 14 en een jongen van 11 jaar. Ds. Pannekoek, die in Utrecht heeft gestudeerd, bedankte dezer dagen voor een beroep uit Fijnaart. Diamanten huwelijk LEIDEN Vandaag vieren de heer en mevrouw Daalmeyer-Tel- jeur, Herensingel 45, hun 60-jarige echtvereniging. Enkele dagen ge leden ontvingen zij bezoek van bur gemeester Van der Willigen. GESLAAGD DEN HAAG Voor het examen Lagere Opleidingen aan de Chr. Detailhandelsvakschool zijn o.a. ge slaagd: Gert en les Roos, Zoeter - meer. Rob Sloots, Katwijk en Wim Sprink. Oegstgeest. WARMOND Na maanden van voorbereiding is het zover dat een begin kan worden gemaakt met de verbouwing van de Burcht tot pa rochiehuis. OEGSTGEEST Aan de adie „Help een handje" hebben in april zes Oegstgeester scholen meegewerkt. Door het verzamelen van spaarzegel- tjes bracht de Hofdijckschool f 261 bijeen, de Julianaschool f 89, de school aan de Kamperfoelielaan f 72. de Willibrordusschool f 51, de Ou- denhofschool f 44 en de Jenaplan school f 15, samen f 532. Daarbij komen ruim f 800 van de collectebusactie op 3 mei, waaraan vrijwel alle winkeliers medewerking verleenden. De totale opbrengst van de voorjaarsactiviteiten ten behoeve van de slachtoffers van het Nigeria/ Biafra conflict bedraagt dus ruim f 1332. Rijnlands Lyceum OEGSTGEEST Geslaagd voor het eindexamen Rijnlands Lyceum: VI-Gymnasium-A: Lodewijk van Eeghen, Oegstgeest Paul Jaeger. Obgstgeest. afgewezen 1 kandidaat VI-Gymnasium-B: Arend Saaltink. Sassenheim. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Ba rend Adriaan z v P J de Kort en Y J M van der Ark; Hendrik Adri aan z v L van Ruiten en A I H Leu- ne; Johanna Petronella Machtilda d v J M G F Schol te en J W E Burg graaf; Anthonius Henricus Chrisos- thomus Jacobus z v M W M Vlek en MAM Nieuwenhoven; Irina Maria d v J Cornelisse en E van Deventer. Ondertrouwd: M J van der Putten en E R de Weerd; JJHJ Schretlen en W J H C van Harteveld; R C H J Roosen en J M Verberg. Getrouwd: H L W Angenent en N de Meij: C Bol en E Nauta; S M Eg- ger en L C Prade; F W Rijke en J Kool; R T G Prins en J F van Duij- nen. Overleden. C Guldemond w v A de Water; H A Schorn e v J K Zier- fuss. KATWIJK Zaterdagnacht om streeks 2.30 uur kwam een onbeken de jongeman de politie waarschu wen dat in de Noordduinen tussen Noordwijk en Katwyk twee gewon de jongens lagen. Het bleken T. van Schie en J. H. Daalmeyer (beiden 18 jaar en uit Leiden) te zijn. Zij waren met de bromfiets uit een bocht gevlogen en in het prikkel draad terecht gekomen. Men achtte het nodig hen over te brengen naar het Academisch Ziekenhuis. De 25-jarige verpleegster Ria de Lange, kwam met haar bromfiets te vallen in de Koningin Julianalaan. Zy geraakte van het fietspad en wil de er weer oprijden. Door de ver hoogde trottoirband viel zij. Zij werd overgebracht naar Huize „De Wil- bert", waar zij werkzaam is. Zondag kwamen twee bromfiet- ierL,met elkaar in botsing in de Zuidduinen. Eén van hen nam de bocht te ruim en botste tegen de uit tegenovergestelde richting komende bromfiets op. De 16-jarige W. v. d. B. en zijn duopassagier de 17-jarige A F S., beiden uit Leiden, werden hierbij gewond en door een kam peerder naar het Academisch Zie kenhuis ln Leiden gebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3