Er gaat nog een schelpenvisser over het Katwijkse strand Hoe laat is het? Kijk op uw Prisma horloge! Kies uit de volledige Prisma kollektie! Toegelaten tot Bonaventura DUIKER HORLOGES PIERROT Johan is gezonde baby na beenmergtra nspla n ta tie Grote vreugde in Leids gezin Toegelaten tot „Don BosccT Baggeraar Jac. van Rijn: Hoeveel soorten schelpen er zijn Nou, er zijn grote en kleintjeshè... N, Handje bezeerd. Flinkerd zijn. Mama heeft jodium. Zonder pijn. betadine jodium LEIDEN Toegelaten aan de Bonaven- turacollege tc Leiden als leerling van de eerste klas: Joost v/d Aardweg. Voor hout: Toon Ashman. Roel van Akkeren. Kees Baas. Voorhout; John Bakker Roe- lofarendsveen; Rcné Bastlaans Leider dorp: Wini'rled van Beek. Marjo Bemel- mans. Bodegraven; Erlc-Jan Bcrendsen, Paul Bergervoet. Voorschoten: Rob Berg man, Els van Berkel Roelofarendsveen; Frans Beukeboom Hazerswoude: Martin Beuman Voorschoten: Rolf Blomberg, Ronnie Bleyswijk Voorhout: Kees-Jan Blonk, Paul de Boer Hazerswoude: Arnlk Boons, René v/d Boor. Tom v/d Borg Voorschoten: Jan Borst Rljpwetering. Leo v/d Broek Nleuwe-Weterlng: Martin Brlxterman Warmond; Irma Brugmans. Arno v/d Bulk, Hazerswoude; Elco Bur gering. Jan Burgmeijer Sassenhelm; Rudl van Buul Voorhout. Nick Cornelisse. Hans Creighton. Martin van Dam Voor hout: Fons en Ruud Delnooz Waddinx- veen; Jacques Devilee. Kltty Diebeis Lei derdorp: Marijke van Diemen Zoeterwou- de: Joop van Diest, Wiet ten Doeschate Katwijk: Brlgitta van Dongen, Paul van Dongen Voorschoten: Martien Douw Voorschoten; Reny v/d Drift, Eric Droogh NoordwIJk: Piet Duindam, Simon van Dijk Ter-Aar; Anna van Egmond Leimui- den; Wardy van Emmerik Rljpwetering; André Engel Roelofarendsveen; Richard Epskamp. Wim v/d Eshof, Katwijk; Ans Ganzevles Roelofarendsveen: Paul v/d Geest Oud-Ade: Koos v/d Geest Oud-A- dc; Wim v/d Geest Leiderdorp; Jan v/d Geest Leiderdorp: Rolf van Gent Voor hout: Marlëtte van Gentevoort Bussum: Paul de Graaf. Johanna van Graas Lei- muiden; Frank de Grecf Leiderdorp: Kees Groen Zoeterwoude. Eddy Groenen Leiderdorp; Leo de Groot Hazerswoude: Anton de Groot, Voorhout; John van Haastrecht. Chris van Haastert Zoeter- meer: Irma van "t Hart Roelofa rendsveen; Hans van Heel Leiderdorp; Paul v/d Heijden Zoeterwoude; Lex Hoefsloot, Rob van Hofwegen Zoeterwou de; Dik Hogenboom Roelofarendsveen; Hans Hogenboom Roelofarendsveen: Jos den Hollander Oegstgeest: Marcel Hölscher Voorhout: Nico Hoogervorst Langeraar: Erik-Jan Hulberts Sassen helm; Hans Huigsloot Voorhout; Henk v/d Hulst. Leo Janssen Sassenhelm: Theo de Jong Roelofarendsveen: Sjaak de Jong Zoeterwoude: Rob de Jongh Voorschoten; Ronald Juffermans, Tonnle Kalker Nieu we Wetering; René Kallenberg, Koos van Kampen. Anton Kea Lcimulden, Hennle Kerkvliet, René Kersten. Leiderdorp: Kees v/d Klaauw, Dick Klein. Jan v/d Klein. Wim Knots Oegstgeest: Wim Koek, René Koek Roelofarendsveen; Marjolein Kool hof. Fred Koot Sassenheim; Lex Kop Oegstgeest: Hans Koreman. Peter Korver Hazerswoude; Bas v/d Kroft Warmond: Ronny v/d Laan Hoogmade; Frank Lau- tcnslager Oegstgeest: Kees van Leeuwen Warmond; Paul Litjens Alkmaar; Cor van Loon Roelofarendsveen; Lidy Ludla- ge Roelofarendsveen; Jean Luykx Kat wijk; Marcel Maas. Sjef Maasdijk, Paul "t Mannetje Voorschoten; Freddy van Mee- gen, Jeroen v/d Meer Leiderdorp: Hans Mentink, Sjon Meijer Zoeterwoude: Han Möller Leiderdorp: Hans Nachtegeller, Frans Nellssen, Wim van Niekerk Bode graven: Wim Nieuwlnt Roelofarendsveen; Roland Nooyens. Jos Nijssen. Cornelia Obdeyn Lelmuiden: Sjef Oltheten, Peter Onderwater, Emtlle v/d Oord, Joost Paar- dekooper Zoeterwoude; Kees Peters, Joep Pleterse Voorschoten; Piet v/d Plas Roe lofarendsveen: Pleter Plomp Voorschoten: Sjaak v/d Poel Oud-Ade. Rietje v/d Poel Oud-Ade: Rob v/d Poel Zoeterwoude. Ton v/d Poel. Rob van Polanen Leider dorp: Cock v/d Pijl Ter-Aar; Rudie Pljn- naken. Hans Komijn. Hans van Rooden, Johnny van Ruiten Roelofarendsveen: Ton Schalks NoordwIJk: Carla van Schle Warmond; jan van Schilt, Manon de Slegte Noordwijk: Ruud Sllerlr.gs Leider dorp; Peter Smit Leiderdorp; Theo SpruU Roelofarendsveen; Charlotte S'ockermans Alphen a/d Rijn: Anna Slraath'f Lelmui den: Peter Streng Hazers vou'e: Ge van Strlen, Gerda Strobbe Lelmuiden: Peter Strook Oude-Wetering, '"arian Tanke Lelmuiden; Peter Thorn Leid-Horp; Ri chard UI jee Voorhout: ^eter Ulricn Lei derdorp: Leo Valk Leicerdorp: J hn Va- nrman Rijpweterlng: Ton an Veen Zoe terwoude, Antoo van Velzen Oegstgeest; Pleter Verdegaal Voorhout; Arno Verha gen. Rob Verhey Leiderdorp; Harry Ver hoef Oegstgeest; Pleter Vink Zoeterwou de; SJors van Vliet Zoeterwoude; Rob v/d Voort, Ton de Vos Bodegraven; Irene de Vrind, Hans Vrijburg Oud-Ade: SJonny Warmerdam Voorhout; Ronald de Weerd voorschoten: Patrick Went Voorhout; Frans Werter, Bertran Wesselman, Foni Westgeest Oegstgeest; Pim Wolterink Ha zerswoude; Han van Zaal Zoeterwoude: Jan Zandbergen. Jan Zandvliet Oude We tering; Ton Zevenhoven Zoeterwoude: Lenie Zoetendaal Nieuwe Wetering; Luuk v/d Zon. Paul v/d Zwaan Sassenheim. Waar geen plaats bijstaat is deze Lel den. Ouders geven school film projector LISSE Donderdag werd in de hal van de Chr. Nat. School een ouderavond gehouden voor het aan bieden van een geschenk van de oudercommissie aan de school. De presidente van de oudercommissie, mevr. Van Ginhoven-Kuipers, kon dank zij een spaaractie, een geluids- film-projektor aanbieden. Het hoofd de heer P. J. van der Worp. aan vaardde het prachtige geschenk mede namens staf en leerlingen. De heer Los van de Ned. Onder wijs Film (N.O.F.) draaide leuke schoolfilms. De jeugd bracht deze avond een zangnummer onder lei ding van de heer Roeleveld en een veel hilariteit verwekkend schetsje. 100% waterdicht Schokvrij Lichtgevend Met datum Vele modellen ook voor jongens! Reeds vanaf f 49.75 JUWELIER HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TEL 20778 Eigen reparatie-atelier KATWIJK Wie op een stralende dag in zijn blote bast aan het strand ligt en van tijd tot tijd afkoeling zoekt in het water zal j vaak constateren, dat de gang naar het zilte nat niet altijd even- I plezierig is. Dat is dan als dikke lagen schelpen het strand bedek- ken. De harde kalkranden doen Izeer aan de van schoeisel versto ken voeten. Op jongere leeftijd daarentegen vond je de verlaten huisjes van de weekdieren hele maal geen lastige obstakels. Daar- j voor ging je naar het strand. Op de eerste plaats natuurlijk om zandkastelen te bouwen, maar toch ook om schelpen te zoeken. Met de zondagse broek hoog opge trokken vlak langs de vloed- of eblijn. Heerlijk. De zeldzame zocht je er tussen uit. Van namen had je geen flauw benul. Dat kwam later pas, als je voor je biologie-leraar een collectie schelpen of con- chyliën zoals ze officieel heten moest aanleggen. Dan ging je een paar keer voor je verdriet langs het strand. T?EN MAN die alles van schelpen weet is de heer Jac. van Rijn. Hij is de laatste van de Katwijkse schelpenvissers. Zomer en winter I trekt hij met paard en wagen '"l langs het strand om de verlaten .1 huisjes van de Mollusca of rank- potige Cirripedia, de twee soorten weekdieren waarvan de schelp af- jka komstig is, weg te halen. Hij is de enige nog in Katwijk, die schelpen vist. 'roeger en dan spreken we van voor de oorlog waren er wel Jel-j een stuk of veertig schelpenvis sers in het oude vissersdorp. Nu niet meer. Er is geen boterham teni meer in de schelpen te verdienen. geJ De kalkfabriek is ook uit het vis sersdorp verdwenen en al rouwt niemand daarom, toch is weer een beroep waar een vleugje ro- rol-J mantiek om heen hing verdwe- we{ en. De schelpenvissers noemen ichzelf baggeraars en als we de bij-j heer Van Rijn moeten geloven en waarom zouden we dat niet heeft het baggeren ook vroeger nooit een vette boterham opgele- doublé dameshorloge, sportief model 89,- (doublé dameshorloges reeds vanaf 64,-) doublé dameshorloge, exclusief model 105,- gouden dameshorloge 165- (gouden dameshorloges reeds vanaf 180,-) doublé dames-hanghorloge, zeer modieus 99,- (in diverse uitvoeringen) !HPrisma b nlogen Ibffahloo SLockproof ▼1MJWWS JWS we LEIDEN De volgende leerlingen 'wo nende in ons verschljningsgebied) werden geplaatst ih het 1ste leerjaar (brugklas) van de r.-k. technische school Don Bosco: F C M Aanhane. Katwijk; J D Brauch- man. Oegstgeest; J W A Borst, Zoeter woude; PPM Bruines. Zoeterwoude: M P J M van Benimelen, Zoeterwoude: J C Bentvelzen. F C de Boer, Hazerswoude: I» Boers. L G van Bohemen. NoordwIJk: s Bos. CAP Bouwens. J N C Berg. Zoeterwoude: J M v/d Bogaerd. J H M Bruines, Zoeterwoude: W M den Blanken, Zoeterwoude: P P Bastlaans, Voorscho len; J Captein. Zoeterwoude: A Dierokx, Voorschoten: W G P v/d Drift. Zoeter woude: A J Ciere. J C. M Elsgeest, Hoog made: W C A van Elk. Oegstgeest: G den Etsen. Zoeterwoude: J Q M Flohr, Lei derdorp; P H Fase. Hazerswoude: C A Ge.--er. Van Goozen. Hoogmade: J L A J v/d Geer. Zoeterwoude: J J van Goozen. Hoogmade: P A M van Goozen, Hoogma de; A M van Grieken. Warmond; W J Groen in "t Woud. Warmond: G H J Groenewoud. NoordwIJk; J Geerstma. G Gertenaar. H C Groen. Hazerswoude: R 1. M Groen in 't Woud. C P v/d Hulst. C A A Hoogervorst. Zoeterwoude: I A van Haasteren. Oegstgear.t: P M Heemskerk. Warmond: J C W Hydra, Wassenaar: J C Heuzen, A H Hoogenboom, E W Hoogen- boom, Hoogmade: F G de Jong, Wasse naar: H C J A Joseph. Voorschoten; W J C M de Jong, Zoeterwoude: H J G Kop pers. Warmond: C A J Kortekaas. Leidschendam; J J van Klink: G J M Koot. Hazerswoude: P B M Kortekaas. Voorhout: Th van Kampen. Noordwljkcr- hout: H Klijn, Hoogmade; E J de Ko ning: G J A W Kootcr. Hazerswoude: J G Kroone, J W M van Leeuwen. Hoogmade. Van Ley den. Hoogmade: Th L H Lelie veld. Voorschoten; P A M v/d Linden. M J C v/d Laar. NoordwIJk: R A Leidel- meyer. Zoeterwoude; R R J t.angezaal. J P J van Leeuwen. Warmond: G P J Lourler. Hazerswoude; H V M v/d Meen» Oegstgeest: J B M v/d Meule. Leidschen dam: W Th M Mooyman, Zoeterwoude; C L M Mourits, Hazerswoude: PPM Meskers, Warmond: N F Molenkamp. Voorhout: S J M Mank, Alphen a/d Rijn; M P J v/d Meer. Zoeterwoude; F C v/d Mcy. CAM Mooyman. Zoeterwoude: J N M Mooyman. Zoeterwoude; A H M v/d Meer, Oegstgeest; A J C Mooyman. Zoe terwoude; R P v/d Ploeg, Hoogmade: J H Petit, A v/d Post, Koudekerk a/d Rijn: J D Pelgrim. J II M van Paridon. Katwijk: A W v/d Ploeg, Wassenaar: J L G Post, Wassenaar: J Prins. Sassenheim: J B M van Rooden. W M M van Rooden. J P M Reizevoort. Oegstgeest: P J van Rijn. Warmond: C M van Rijn. Woubrugge: F Th P Rafain. Hazerswoude; A J C Rosier. J A F Reibel. Zoeterwoude; B M P de Rooy. Warmond: M II Rozler: J J Si mons. Voorschoten: P van Steyn: R P Sloos: F A Steenvoorde. Noordwijk: H G van Schic. Warmond: J C M Schokker Voorschoten: J P Sllerings. Oegstgeest: S G M Stijnman. Warmond: Th M van Schaik: j A V van Schilt. Leiderdorp: A W J Schoo, De Kaag: Van Tongeren. Warmond: R J Trippe. Voorschoten: E C Trommelen: G F M van Tongeren. War mond: N A J M Turk. Zoeterwoude; W p van Vliet, Hazerswoude: R J van Velzen: A J J Verbij, Alphen a/d Rijn: W J Verhoog: C A M van Velzen. Zoeterwou de: N J L van Veen.- Warmond: A P Wouters, Katwijk: A J wijfje. Leider dorp: N J M v/d Werf. Hazerswoude: N H P WolffenbuttelH C M van Wijk. Hazerswoude: C R M de Winter, War mond; A P A Wesselingh. Hazerswoude: P J v/d Weyden: C F J Wiltems. Oegst geest: A van Weeren: A J L Wyrwas: G J v/d Willigen: F B Winkelhuis. Leider dorp: L J A van Zijp: F Zaal: J C Th Zandbergen. Zoeterwoude: J H W Zon- derop. Hazerswoude. Nieuwe leerlingen geplaatst in: klas Mt: M L M van Hout. Voorschoten: F A Winkelhuis. Leiderdorp J Zwetsloot. Hoogmade. Klas 2M: W P Zitman. Klas 3 Mt: FM NIJhuts. Voorschoten Klas 3T: A L M v/d Lee. Voorschoten. Klas 3E: II J van Duyn. Voorschoten: F p J M Nabuurs. Voorschoten: H E van Sambeeck, Voorschoten. Waar geen plaatsnaam Is genoemd. M deze Leiden. IIEUWE LEIDSE COURANT verd. De schelpen gingen toen naar de kalkfabriek. Nu levert de heer Van Rijn zijn schelpen aan bloemisten en tuinders, die gé bruiken om de afvoer te regelen in draineerpotjes. T/AN RIJN is niet alleen schelpen- visser, maar ook koeboer, die 27 stuks vee heeft rondlopen en is tevens mede-eigenaar van koetsenverhuurderij. Dagelijks zit hij dus niet meer langs het strand. Alleen nog maar als het weer om te doen is en als hij er zin in heeft. Het is dus niet zijn hoofdbe roep. Dat was het van de vroegere schelpenvissers overigens ook niet. Die baggerden 's winters schelpen gingen zomers varen. Op de ha ringvangst. of op de „teelt" zoals de vissers zeggen. Dat noemden ze „overlopen". Baggeraar Van Rijn over schelpen: „Of ik alle soorten schelpen ken? Nee, er zijn twee soorten hè. Grote en kleintjes. En dan heb je ook nog, die nog dicht zitten. „Doosjes" noemen wij die, maar die moeten we niet hebben. Daar zit nog een diertje in. De schelp ervan is ook nog zacht. Daar heeft de kalkfabriek niets aan en daar moesten we dus ook niet mee aan komen". T\E SCHELP is wegens het gehalte aan aluminium-oxyde en kiezel- zuur meestal zwak hydraulisch of tewel zelfverhardend. Vandaar ook, dat de schelpen grote invloed hebben gehad op de vorming van de aardkost. Het zijn vooral de kleine, soms zelfs Ds. Keijzer (Abbenes) neemt afscheid ABBENES Zondag 15 juni zal ds. J. L. Keijzer afscheid nemen alls predikant van de hervormde ge meente Abbenes/Nieuw-Vennep. De afscheidsdienst begint om 3 uur. De. Keijzer aanvaardde onlangs een beroep van de hervormde ge meente in Beilen. Ruim vier jaar is hij predikant in Haarlemmermeer geweest. KATWIJK Maandagavond om acht uur zal in de grote zaal van Irene een besloten buitengewone le denvergadering worden gehouden van de AR kiesvereniging in Kat wijk. O.m. staat op de agenda ver meld de afhandeling van de contro verse tussen het bestuur en mr. J. v d Plas. lllUIUIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllll Deze foto is in maart van dit jaar genomen. Johan zat toen nog itn zijn steriele tent in het Academisch Ziekenhuis. Academische examens LEIDEN. 5 juni Doet. ex. Ned. recht: de heer Th G M Heere (Raamsdonkveer). mej. M Failé (Beverwijk), de heren R van Aken (Amsterdam). P F E Tesselaar (Lei den). mej. M van Erp (Den Haag). micro-kleine schelpjes, die lagen gevormd hebben en deze vorming nog voortzetten. De schelpen, die de heer Van Rijn vist hebben meestal slechts een doorsnede van hooguit 2 centimeter en bestaan uit één stuk, zoals bij slakken, of hebben twee klepvormige schalen, zols ook de mossels hebben. Er is een tijd geweest, dat de groten der aarde schelpen verzamelden. Onder de schelpenverzamelaars zullen er echter weinigen zijn ge weest, die zich eigenaar mochten noemen van de schelp van de tweekleppige reuzenmossel Tridac- na Gigas; een mossel, die een schelp heeft van maar liefst 2 a 3 honderd kilogram. Tegenwoordig is het schelpenverzamelen „uit", al zal men hier en daar nog wel eens een (meestal tropische) schelp te genkomen, die dan op een antiek stuk meubilair staat. Houdt men de schelp aan het oor, dan kan men de zee horen ruisen. CCHELPENVISSER VAN RIJN houdt de schelpen, die hij vist aan zijn oor. Hij hoort de zee elke dag. Hem is het er enkel om te doen zoveel mogelijk schelpen bij elkaar te krijgen. Hij hoeft geen haast meer te maken, want zijn concurrenten zijn verdwenen. Hij kan het op zijn gemak doen. Vroeger was dat anders. Met vaak 40 schelpenvissers tegelijk stroop ten ze het strand af. En als er één een laag gevonden had, dan waren in een mum van tijd de anderen er ook bij om de schelpen weg te grissen. Het spreekwoord: „Elkaar in de wielen rijden" komt dan ook uit jargon van de schelpenvissers. Wanneer liggen er schelpen op strand? De heer Van Rijn: „Daar kun je niets van zeggen. Dat is zo verschillend. De ene keer heb je schelpen bij hoog water, de andere keer bij laag water. Voor ons is het natuurlijk het gunstigst, als de wind van de wal komt. Dan word je ook niet zo nat. Komt de wind uit zee, nou dan kun je je lol op. Drijfnat kom je dan thuis. Geen oliegoed is daar tegen bestand. T\E SCHELPENVISSERS hebben niet over belangstelling te kla gen. Zeer zeker niet in het badsei zoen. Duizenden nemen dan foto's. Laatst kwam er een badgast naar de heer Van Rijn toe en zei: Ik heb u al eens gezien. Op een foto bij een zakenrelatie in Amerika. Foto's van schelpenvissers zullen zeldzaam worden. Nu kunnen ze nog genomen worden. Schelpen visser Van Rijn baggert nog. Maar hoe lang nog? (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De moeder van Johan (in een flait in Leiden-Noord) kijkt wel wat bezorgd als er wéér iemand komt. kijken naar haar baby, maar toch laat ze hem vol trots zien, haar „wonderbaby". Vanuit de deurope ning zien we het 10Va maand oude jongetje in zijn box zitten. Nieuws gierig trekt hij zich aan de spijlen op. Even later heeft hij het wel ge zien en pakt zijn blokken om ver der te speln. In alle opzichten een wonderbaby. Op 16 juli vorig jaar werd het kind geboren. Toen Johan zeven weken oud was kreeg hij zijn eerste kin derziekte. Een beetje spugen. Bij andere kinderen gaat zoiets van zelf over. Johan bleef ziek. Men bracht hem naar het Elisabeth- ziekenhuis maai- de doktoren kon den niets doen. Het afweermecha nisme tegen infecties bleek niet le werken. Johan werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis waar hij onder de hoede van de kinderart sen J. L. Dooren en zijn assistent J. de Koning kwam. Riskant GESLAAGD DEN HAAG Aan de Chr. De- tailhandelsvakschool Schenkwég zijn geslaagd voor het diploma Lagere Opleiding: Kees van Herpe. Noordwijk, en Kees Noort, Katwijk. KATWIJK Woensdag 11 juni speelt Katwijk op zijn terrein in de Hoornes tegen VEP. Deze wedstiijd begint om 19.15 uur. KATWIJK Om twee plaatsen in de geselecteerde jeugdafdeling speelt Katwijk morgenmiddag tegen DFC op zijn terrein in de Hoornes. Aan vankelijk was deze wedstrijd be paald op 16.30 uur, hij begint echter om 15.30 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN De autotocht voor bejaarden uit Katwijk aan den Rijn wordt dit jaar op 24 juni gehouden. Men kan zich za terdag tussen 3 en 5 uur opgeven in de Roskam. WARMOND De harmonie en de drumband zullen zich zaterdag om 20.15 uur aan de bevolking presente ren tussen de Burgemeester Schölvinckstraal en de Beatrixlaan. Op verscheidene plaatsen ctI de mars worden onderbroken vo«T een show. NIEUW-VENNEP - Woensdag 11 juni 8 uur houdt de vereniging „Phil'atelica", afdeling Aalsmeer en omgeving, een bijeenkomst in de kantine van de Vicon in Nieuw- Vennep. Er staan ondermeer een veiling en een verloting op het programma. LEIDEN Een verwarmings ketel voor het Gemeente-Archief aan de Boisotkade, dat wordt ge restaureerd en uitgebreid, kon met geen mogelijkheid door de deur. De enige oplossing was het dak open te maken. Dat gebeurde uiteraard heel netjes. En daar zakte de ketel"dan op zijn plaats. Het is allemaal goed verlopen. Foto N. van der Horst Tohan leed aan Swiss type gamma- globulinemie. Een ziekte waar bij het ruggemerg niet in staat is afweerlichaampjes tegen infectie te Produceren. Men besloot over te gaan tot een beenmergtransplantatie. Een zeer riskante onderneming, want als het mislukte zou het de dood van Johan tot gevolg hebben. Eerst werden er pogingen gedaan met het beenmerg van de vader en het oudste zusje. Ten slotte bleek het beenmerg van het jongste zusje Ineke, dat morgen acht jaar wordt, geaccepteerd te worden door het lichaam van Johan. Het slagen van deze beenmergtrans plantatie was een wereldpremière. Het ongelofelijke gebeurde: het kind, dat in zyn korte leventje wel zo'n beetje alle infectieziekten kreeg die er te krijgen zijn. werd een gezond kind. ~V"ier weken geleden heeft men Jo han uit de steriele tent in het ziekenhuis heel stilletjes naar huis Johan slaapt en speelt nu in zijn eigen kamertjein zijn eigen bed. Foto Van der Horst lllllll|ll|lllll||l||||l|l||!!IIITIIIIIII!llllllllllllllllllllllll|llllllllll KATWIJK Aan 728 leerlingen van twintig Katwijkse scholen kon een verkeersdiploma worden uitge reikt. In totaal namen 744 leer lingen aan de examens deel. van wie 98 zonder één fout slaagden. Zestien kinderen moesten worden afgewezen. KATWIJK Maandag zal in Katwijk de jaarlijkse sportdag wor den gehouden voor de leerlingen van de Zonnebloemschool. Daarop volgend is er dinsdag 10 juni een feestdag, omdat het schoolgebouw dan 12' jaar in gebruik is. Woensdag 11 juni wordt een ten toonstelling gehouden van 2 tot 4 uur en van 7.309.30 uur. gebracht. Het wer deen tweede geboortefeest. Moeder hoefde niet meer elke dag het steriele pak aan om bij haar kind te kunnen zjjn. Johan speelt, zit, loopt, staat en on danks zijn isolement begint hij ook al enige woorden te babbelen. Hij moet nog enige tijd in zijn kamertje blijven. Dit. vertrek wordt elke dag helemaal ontsmet. Maar als het gezin allen thuis is, als er geen bezoekers zijn, dan mag Johan in de huiskamer even in de kinderstoel. En de zusjes mogen met hem spelen. De ove rige familie moet nog op een af standje blijven. Vreemd bezoek wil het gezin hele maal vermijden om een beetje tot rust te komen na dit inspannende jaar vol emoties. En om te kunnen genieten van het feit dat Johan thuis is. Dat is dan ook de reden dat we geen naam en adres mogen vermelden. n.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3