Christ, -gereformeerde stemmen over Kuitert „Bevolking toont begrip voor interventie Puzzelboek Hulp aan Oosteuropese pinkstergemeeiischappeu Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze.... Nog maar 8 dagen dan is het Ds. Toornvliet wil zendtijd Stichting wil kerken redden Alexius achter de Athos-monniken Boertien: Gastcolleges in Apeldoorn Pinkstercollecte 5 procent hoger Promotie van drs. P. C. Bos Paisley niet welkom in Genève NS nemen geen treinkaartjes meer terug OPINIES Blij feest van vrije evangelische vrouwen Georges Pompidou ligt ruim voor BEROEPÏNGSWERI ONDERZETTEGEL^rfW OF PLACE-MAT nu kunt u kiezen NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 JUNI 19óf Paulus schrijft aart de Philippenzendat ze moeten leven als burgers van het Rijk Gods die gewikkeld zijn in een vrijheids strijd. En dan schrijft hij: „Hierin is voor hen een aanwijzing van hun verderf, doch van uw behoud en dat van Gods wege." Het woord „hierin" wijst terug op wat Paulus reeds gezegd heeft. De standvastigheid van de christenen van Philippi, het feit dat zij medestrijders voor het geloof zijn, het feit dat zij zich geen angst laten aanjagen is een aanwijzingIn het Grieks wordt een juridische term gebruikt die spreekt van een bewijs gebaseerd op feiten. Wat bewijst dan die standvastigheid, die eenheid in de strijd, die zekerheid in bedreiging? „Voor hen verderf, voor u be houd", is het antwoord. Een dergelijke houding spreekt van overwinning. De mensen gaan beseffen dat deze christenen niet zijn te verslaan, dat hun geloof niet is uit te roeien. Het geloof wordt sneller uitgedragen door een dergelijke levens houding, dan door duizenden preken. Een preek heeft alleen een getuigende werking, als hij gedragen wordt door een hou ding van standvastigheid bij de gemeente. En juist nu hebben wij aan een dergelijke levenshouding be hoefte. Er wordt maar al te vaak gezegd: Sorry, dat ik een christen ben. Er wordt maar al te veel geklaagd over gebrek aan geloofskracht. Velen verontschuldigen zich voor hun christen zijn, alsof het iets is dat zij ook niet kunnen helpen, iets waarvoor ze zich in feite schamen. Als je sommige theo logen tegenwoordig hoort hebben de tegenstanders bij voor baat al gelijk. Geen wonder dat er dan geen getuigende kracht van ons uitgaat. Het bewijs ontbreekt. Het bewijs van de preek moet de geestelijke houding van de gemeente zijn. Dan gebeurt er wat. We lezen vandaag: Handelingen 9 32-43. Brieven die niet rijn voorden van naam en adrei kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding la verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten ln afzonder- I lljke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan gels te worden Ingesloten. Vraag: Wanneer draagt de bruide gom de hoge hoed op het hoofd? Als hij de hoed niet op het hoofd heeft, wordt deze dan in de linker- of rechterhand gedragen? Antwoord: De bruidegom zet de hoge hoed op voor de korte afstan den tussen huis en auto/ auto en stadhuis of kerk. Tijdens het rijden houdt men de hoed op de schobt of in de linkerhand, evenals de handschoenen. De hoed wordt dan met de open kant naar zich toe ge houden met iets gebogen arm. Wanneer hij de hoed opzet, verge- wisse hij zich even waar het strikje op het binnenleer zit. Dit strikje geeft de achterkant van de hoed aan. Opmerking: In deze rubriek bij het antwoord inzake het moeder- en kind-blad werd opgemerkt dat dit een tolmensii is. Het is echter broedblad. Antwoord: Moeder-en-kind-blad, ook wel geheten kindje-op-moeders schoot, is de tolmia menziesii (de naam werd helaas verminkt). Broed blad heet bryophyllum. Dat is een vetplant en wijkt sterk af van de gewone bloemen. Vraag: Hoeveel weegt een baby nijlpaard bij de geboorte? Antwoord: Ongeveer 40 kilo. af hankelijk van voeding, variëteit, enz. Vraag: Hoe kan men zelf nagaan of staatsleningen uitgeloot zijn? Antwoord: In de Staatscourant, te bestellen bij de Staatsuitgeverij. De abonnementskosten (ƒ45) kan u zich besparen als u inzage neemt in een openbare leeszaal. Elke bank kan u ook inlichten. Vraag: In uw antwoord inzake af koop rentezegels staat: De uitbeta ling is al geschied of zal voor 1 juli geschieden aan hen. die ge boren zijn tussen 1 ju li 1902 en 1 januari 1909 of in 1944 t/m 1950. Uw opgave is onvolledig. Ik zelf ben in 1906 geboren. Mijn laatste kaart geeft een bedrag aan van ƒ1275,15. De uitbetaling geschiedt alleen aan hen, die niet boven een bepaald bedrag uitkomen. Antwoord: Aangezien voor u een groot bedrag aan rentezegels is ge plakt, zal u op 65-jarige leeftijd ou derdomsrente gaan ontvangen. Er wordt slechts tot afkoop overgegaan, als de te verlenen ouderdomsrente minder zou bedragen dan ƒ60 per jaar. Vraag: Wie geeft Keesings Histo risch Archief uit? Kan het ook in een bibliotheek aangevraagd wor den? Is er ook literatuur over de 19de en 20ste eeuw? Antwoord: Het adres van de ad ministratie is Ruysdaelstraat 71/5, Amsterdam. In de meeste grote plaatsen zijn bibliotheken, die dit Archief hebben. Literatuur over de 19de en 20ste eeuw is te krijgen in elke goed gesorteerde boekhandel. VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V. I KERKSTR.25, AMSTERDAM,TEL, 2327271 Al 12.000 abonnees (Van onze kerkredactie) BLOEMENDAAL „Een Woord voor de Wereld", de stichting rond het werk van radiopredikant ds. G. Toornvliet, streeft naar een zendmachtiging. Zodra het daartoe vereiste leden tal (15.000) binnen is, zal een aanvraag worden ingediend. Op het ogenblik bedraagt het aan tal abonnees op het contactblad van de stichting al rond de twaalfdui zend. De Stichting stelt zich voor om dan niet alleen lezingen van ds. Toornvliet uit te zenden. De ge dachten gaan uit naar actue le reportages en een vragenru- briek op materieel gebied. Sinds begin mei spreekt ds. Toorn vliet elke zondagavond van kwart over acht tot kwart voor negen voor radio Luxemburg (49,26 meter). Dat is echter duur en bovendien is de ontvangst voor veel mensen moeilijk. (Van onze kerkredactie) GRONINGEN Een Groninger commissie gaat oude kerken redden. Onder voorzitterschap van ds. B. Kristensen te Gamerwolde is de stich ting „Oude Groninger Kerken" opge richt, die tot doel heeft oude kerken, die met de ondergang bedreigd wor den te verwerven en te behouden voor het nageslacht. Op het ogenblik moeten veel ker ken op het platteland in Groningen gesloten worden, omdat de bevolking uit vele dorpen is weggetrokken. Daardoor worden veel kerkelijke ge meenten gecombineerd en worden be paalde kerkgebouwen zelfs helemaal overbodig. Dit is geen kerkelijke stichting, maar toch wordt geprobeerd om de gebouwen voor de eredienst te behou den. Waar dat niet mogelijk is wil de stichting er een andere geschikte be stemming aan geven. Het adres van de stichting is voorlopig postbus 339 te Groningen. ATHENE Patriarch Alexius van Moskou heeft in een telegram aan de Griekse premier Papadopoulos ge protesteerd tegen wat hij de schen ding van de rechten van de ortho doxe kloosters op de berg Athos noemt. Gelijk bekend heeft de Griekse re gering in maart een noodwet afge kondigd, die praktisch een einde maakt aan de acht eeuwen bestaande autonomie van de monniken op de Athos. De monniken hebben de zaak voorgelegd aan het Hooggerechtshof in Athene. Volgens de regering is haar maatregel noodzakelijk, om de kunstschatten in de kloosters te beschermen. (Vervolg van pag. 1) Hij was er ook van overtuigd dat de bevolking de militaire bijstand op de juiste wijze opvat. Indien de bij stand niet was verleend, aldus de gouverneur, zou de schade ongetwij feld veel groter zijn geweest De verbondenheid met Nederland is gro- 1 2 3 i S 6 7 8 9 2 3 4 S 6 7 8 9 BAARN Volgens tot dusver bin nengekomen gegevens bracht de zen dingscollecte, die met pinksteren in gereformeerde kerken werd gehou den, vijf procent meer op dan het vorig jaar. In de laatste tijd lopen bijdragen voor talloze kerkelijke ac tiviteiten achteruit maar de zending blijft kennelijk in de belangstelling van de gereformeerden. De Nederduitse Gereformeerde Kerk van Zuid-Afrika krijgt naast Engelssprekende gemeenten binnen kort ook een gemeente, die bestaat uit Portugese immigranten in Noord- Traévoal. Horizontaal: 1. dorpsvertelling, 2. brandverf - vriendin (Fr), 3. gevange nis - boom - gewicht, 4. twijg - plaats in N. Brab., 5. leger (Fr) - jongensnaam, 6. gebaar - huis, 7. bui tenhaven - klein kind - laagte in de Sahara, 8. vaarwel - plaats in Texas, 9. onbep. voornaamw. - gemoedsbe weging. Verticaal: 1. vijfhoek, 2. rivierin O. Azië - plaats in Zeeland, 3. iemand die treitert - plaats in Duitsland - telwoord, 4. telwoord - muziekoefe- ning, 5. vette vloeistof - eikenschors - in het jaar der wered (afk Lat.) 6. pookijzer - balspel, 7. god der liefde - bekende afkorting - zangstem, 8. boom - staatsbedrijf (afk.) - tot nader order (afk. Lat.), 9. plaatsje in Drente onder Borger - einde - scheik. ele ment (afk). Oplossing vorige puzzel. Hor. 1. geste, 5. poort. 10. Eder, 12. stee, 13. me, 14. alles, 17. in, 18. eng, 20. aak. 21. Ino, 22. en. 24. om, 25. slak. 26. soms. 28. et, 30. re, 32. aai, 34. dom, 36. rap, 38. ar, 39. sesam, 41. na, 42. riet, 44. Etna, 46. dadel, 47. staal. Vert 1. gemet, 2. eden, 3. se. 4. tra, 6. Oss, 7. Ot, 8. rein. 9. tenor, 11. slag. 15. la, 16. e.k., 19 gelei, 21. immer, 23. nat. 24. oor, 27. paard, 29 most. 31. opaal. 33. aria. 34. de, 35. ma. 37. Anna, 39. sté, 40. met, 43. -ed, 45. Ta. ter dan de meeste mensen denken. Naar zijn mening kan het extra con tingent mariniers op korte termijn naar Nederland terugkeren. Kamervragen Intussen heeft het Tweede-Kamer lid drs. H. Wiebenga (pac.-soc.) mi nister Bakker om inlichtingen ge vraagd over de aard en de motive ring van de door dë vakbonden op de Antillen uitgeoefende aandrang ingeschakeld te worden bij de voor bereiding van de Statenverkiezin gen. Is de minister met de vakbonden van mening dat er aanleiding be staat om te vrezen voor manipula ties van die verkiezingen? aldus de heer Wiebenga. Hij wil voorts weten of de gang van zaken bij de verkie zingen onder verantwoordelijkheid van de Koninkrijksregering valt. De fractieleider van de Arbubaanse volkspartij heeft in een telegram drs. Nederhorst, Tweede-Kamerlid voor de PvdA, geseind het eens te zijn met zijn motie over de vervan ging van het Statuut. Aruba, aldus het telegram, eist zelfstandigheid buiten Antilliaans verband. De frac tieleider vraagt om de steun van de PvdA en mogelijk andere Kamer fracties. AMSTERDAM Tol doctor in de economische wetenschappen is van daag aan de VU gepromoveerd drs. P. C. Bos te Eindhoven, werkzaam bij Philips als deskundige op het ge bied van ontwikkelingswerk. Zijn proefschrift handelt over de functies van geld, met name in ontwikkelings landen. Hij stelt daarin o.m. voor, situaties van gezond geld (monetair evenwicht), inflatie en deflatie enigszins anders te benaderen dan in de economische theorie gebruikelijk is. Deze bena dering lykt met name voor het on derzoek van de monetaire situatie in ontwikkelingslanden voordelen te bie den. Een en ander illustreert hij met een beschrijving van de ontwikke lingen in Argentinië over de afge lopen veertig jaar. De heer Bos is o.m. lid van het Centraal Comité der ARP en lid van de Raad van Bijstand van de VU. BERN De Zwitserse justitie heeft gisteren de Noordierse protes tante extremist ds. Ian Paisley de toegang tot Zwitserland ontzegd. Het besluit zou zijn genomen nadat vernomen was dat Paisley met enige aanhangers naar Genève wilde ko men om tegen het komende bezoek van de Paus aan de stad te proteste ren. Paus Paulus zal op 10 juni een bezoek brengen aan het hoofdbureau van de Internationale Arbeidersorga nisatie (IAO). DEN HAAG De Nederlandse Spoorwegen geven geen terugbeta ling meer op ongebruikte trein kaartjes, ook al staat vast, dat de plaatsbewijzen niet zijn gebruikt. Alleen voor abonnementen wordt een uitzondering gemaakt, mits aantoonbaar is, dat zij slechts een beperkt aantal dagen zijn gebruikt. De NS hebben hiertoe besloten omdat voor terugbetaling een te arbeidsintensieve administratie no dig is. Kaartjes, die in de voorverkoop zijn gekocht, worden wél terugbe taald, mits zij voor de reisdag worden ingeleverd. De KVP-senator Raedt heeft in middels vragen gesteld aan staats secretaris van verkeer en water staat. Hij heeft hem verzocht con tact op te nemen met de NS-di- rectie om verandering in het besluit te brengen. AMSTERDAM Bestuurders van de Vrije Universiteit hebben een brief doen uitgaan waarin ze een opiniepeiling over medezeggenschap aankondigen. Deze moet worden ge zien als een voorbereiding van het eerder aangekondigde overleg met alle geledingen der universiteit. De vragen zullen onder meer gaan over universitair kiesrecht, op zet van verkiezingen, onderwijs en onderzoek, ontwikkeling van de maatschappelijke orde en studen tenvoorzieningen. De terug te zenden formulieren zullen door een gespecialiseerd ac countantskantoor mechanisch wor den verwerkt. Directeuren en cura toren delen mee, dat deze proce dure het overleg en de democrati sering kan versnellen. dat Genesis 1 (Van onze kerkredactie APELDOORN De Apeldoornse hoogleraar dr. B. J. Ooster- hoff vindt dat de gereformeerde theoloog prof. dr. H. M. Kuitert „eigenlek geen plaats overlaat voor de schepping van de mens naar Gods beeld en voor het feit van de val". Maar het eveneens christe- lijk-gereformeerde Tweede-Kamerlid dr. C. Boertien (ar) vindt het meer dan verantwoord „professor Kuitert in Apeldoorn een aantal gastcolleges te laten geven". Beiden zeiden dit in een gesprek met drs. G. Puchinger. Opnieuw geeft drs. Puchinger be kende theologische persoonlijkheden de kans uitvoerig op zijn vragen in te gaan. Het gesprek ging over het thema „Hervormd-gereformeerd, één of gescheiden." Ditmaal gaven twee christelijkgereformeerden hun visie. Het gesprek werd gepubliceerd in RO, het maandblad van de reünisten organisatie van de Societas Studi- osorum Reformatorum (SSR). Als het gaat over de verhouding tot de Gereformeerde Kerken, brengt drs. Puchinger Kuitert ter sprake. Wat opvalt in dit gesprek is, dat prof. Oosterhoff zeer genuanceerd spreekt over het werk van de hoogle raar aan de Vrije Universiteit. Hoe wel hij bezwaren naar voren brengt, spreek hij zeker niet veroordelend. Oosterhoff kent Kuitert niet persoonlijk. Boertien heeft hem maar één maal enkele uren ontmoet. Vol gens de eerste is prof. Kuitert vooral bezig met de vraag „hoe het Woord Gods «moet gebracht worden in onze tijd". Met veel van wat hij schrijft zegt prof. Oosterhoff het eens te kun nen zijn. Beswaar Kuitert maakt onderscheid tussen het „traditum", de overgeleverde boodschap, en de „traditie," de wijze waarop de boodschap wordt ge bracht. Die twee mogen niet worden vereenzelvigd. Daar is prof. Ooster hoff het mee eens. Dan echter zegt hij: „Maar mijn bezwaar is dat Kuitert als ik hem goed begrijp, dat moet ik er dus wel bijzeggen! de histo rische traditie en belijdenis en ver kondiging op één lijn stelt met de bijbelse traditie, of wat hij noemt: het canonieke verslag van de eerste getuigen en heel de geschiedenis van de overlevering van het traditum." Hij voegt er aan toe: „Ik ben bang dat op de wijze zoals Kuitert het stelt het openbaringskarakter van de Schrift op de duur verloren gaat." In wat Kuitert gezegd heeft over Gene sis 1 tot 3 wordt, meent Oosterhoff," de kennisbagage van de bijbelschrij vers en de kennisbagage van ons op één lijn gezet. Terwijl naar mijn ge dachte de kennisbagage van de bij belschrijvers behoort tot de openba ring... God heeft in zijn openbaring zich bediend van vormen, ontleend aan de wereld en de tijd waarin Hij zijn openbaring gaf. Dat. betekent dus openbaring Gods is." Openbaring Op dit punt nam dr. Boertien het voor Kuitert op en interrumpeerde met de woorden: „Dat wil Kuitert ook." Prof. Oosterhoff vervolgde: „Ja, maar ik kom blijkbaar toch tot een andere conclusie dan Kuitert. Want voor mij behoren de schepping van de mens en de val tot de openba ringsinhoud, zij het dan dat dit dus wordt meegedeeld in een taal, zeg een symbolische taal, die voor de mensen uit die tijd duidelijk was. Terwijl Kuitert in zijn beschouwing eigenlijk geen plaats overlaat voor de schepping van de mens naar Gods beeld en voor het feit van de val." Dr. Boertien vraagt zich af of prof. Oosterhoff op dit punt niet te ver gaat. Graag zou hij zien dat Kuitert colleges kwam geven in Apeldoorn en prof. Oosterhoff zich zou kunnen richten tot Kuiterts studenten, in plaats dat zij elkaar langs schrifte lijke weg proberen te begrijpen. Hij zou niet graag de vinnige pen- nestrijd uit het verleden herhaald willen zien. Zoeken Dan zegt dr. Boertien: „Want wat er ook zij van formuleringen die prof. Kuitert gebruikt, ik ben er stel lig van overtuigd, dat hij op ernsti ge wijze aan het zoeken is naar ant woorden die vanuit de Schrift van daag moeten worden gegeven." Met enige verontwaardiging ver teld dr. Boertien een verhaal over Kuitert, hem verteld door een ouder ling: „Een dominee van één onzer kerken had bij sommige vrijgemaak- ten, die op het punt stonden te kie zen tussen gereformeerd of christe lijk gereformeerd, nogal wat succes gehad door zich tegen Kuitert te ver klaren. ...Ik vind dit een klassiek voorbeeld van wereldgelijkvor migheid, want in de kerk spreken we niet van successen." Prof. Oosterhoff was het op dit punt volkomen met dr. Boertien eens. Hij zei met hem „dat professor Kui tert geen toetssysteem der waarheid mag worden". LONDEN Het algemeen Brits vakverbond TUC heeft op zijn bui tengewoon congres in Croydon met overgrote meerderheid het rege ringsvoornemen verworpen om in een nieuwe wet op de arbeidsverhou dingen een strafclausule voor wilde stakingen op te nemen. Bij een stemming met mandaten bleek dat 8,25 miljoen TUC-leden te gen deze maatregel waren, en slechts 359.000 voor. CONFERENTIE IN HAARLEM (Van een onzer medewerkers) HAARLEM Hulp aan de pinkstergemeenten in Oost- Europa was het voornaamste punt van de agenda van de Euro pese pinksterconferentie, die deze week in Haarlem is ge houden. Deze conferentie was georganiseerd door de Europese Pinksterge meenschap, waarbij in Nederland de Broederschap van Pinkstergemeenten (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM Ruim elfhonderd vrouwen hebben gisteren in het con grescentrum van de RAI het twin tigjarig bestaan van het Vrije Evan gelische Vrouwenwerk herdacht. De bijeenkomst had een bijzonder fees telijk karakter. De voorzitster, mevrouw M. L. Timmerman-Hoekendijk sprak met grote dank over de afgelopen jaren. Ze waarschuwde wel voor fêteren van onszelf. Niet alles immers noodt tot stralende blijheid, zoals conflic ten in de kerk, politiek, overheid en rassenonlusten. Men verstaat elkaar niet meer en luistert niet meer. Luisteren is een inspannende zaak. De problemen van de jongeren zijn ook geen eenvou dige zaak. Is het een wonder, dat ze zoekend rondtasten? Tsjechische dankbaarheid (Van onze kerkredactie) WENEN Een Tsjech is spe ciaal naar Oostenrijk gereisd om het bijbelgenootschap daar een gift te brengen. Het was zijn ma nier van bedanken voor al wat het Oostenrijks Bijbelgenootschap doet voor de landen achter het ijzeren gordijn. Hij kwam 45 gulden brengen en zei er bij: „Het is maar een kleine gift, maar ik kan ten minste op deze manier mijn dank en die van mijn vrienden overbrengen". De mensen van het bijbelge nootschap wilden eerst de gift niet aannemen. Ze zeiden hem dat tiij er maar iets van voor zichzelf moest kopen. Maar hij stond er op dat de gift werd aan vaard. In 1969, waar techniek zich inzet om leven en dood te regelen zijn wij heel gewoon samen, voelen we ons verbonden met al onze zendingsar- beid. Emancipatie Ondanks haar waardering voor de emancipatie zei de voorzitster: veel vrouwen hebben zo de pas versneld, dat ze nu voorop lopen, maar man en vrouw moeten samen lopen. Juist deze wereld van techniek heeft schreeuwend behoefte aan vrouwen, die nooit voorbijzien aan het feit, dat zowel man als vrouw hun eigen aard gaan verliezen. Het hoogtepunt van de dag vorm de de musical „Het wereldje", nadat de dames een rondvaart hadden ge maakt door de Amsterdamse grach ten. Er werden gisteren door de dames veel mooie liederen gezongen, waar van „Wij zingen van zijn glorie" op de wijs van Rule Britannia even aan de Londendse proms in de Al- bert Hall deed denken. Solistische bijdragen waren er ook en de jonge Paul Peter Spiering, viool en Mar leen Spiering op de vleugel kregen met hun viool-romance no. 2 van Beethoven zelfs een staande ovatie. PARIJS Georges Pompidou kan volgens de laatste opiniepeiling reke nen op veertig procent van de Fran se stemmen bij de verkiezingen voor het presidentschap op 15 juni. Zijn concurrent Alain Poher zou 29 pro cent van de stemmen krijgen. Dertien procent had zijn standpunt nog niet bepaald en achttien procent verklaar de niet te zullen stemmen. Van de kiezers, die al weten op wie zij gaan stemmen, geeft 58 procent de voorkeur aan Pompidou. is aangesloten. Eerder zijn dergelijke conferenties gehouden in Rome, Frankfort en Newport (Wales). De volgende conferentie zal in 1971 injvi Zagreb (Joegoslavië) zijn. Er waren afgevaardigden uit Bel gië, Frankrijk, Duitsland, Engelandj Zwitserland, Portugal, Joegoslavië en waarnemers uit de Verenigde Staten; Het is tot nu toe niet mogelijk ge-j bleken, om afgevaardigden van* Oosteuropese pinkstergemeenten terj conferentie te krijgen, maar men! heeft goede hoop, dat dat bij de vol gende conferentie in Joegoslavië wel het geval zal kunnen zijn. Er is in Oost-Europa vooral behoefte aan bij bels en bij bellessen. j 1 Vrijheid De Joegoslavische afgevaardigd-""" de kon spreken over de grote vrij heid, die er in zijn land voor de evangelieverkondiging is. Aan reizen}— naar de verschillende conferentie: wordt de pinkstermensen niets in d< weggelegd. Als gastvrouwè' van deze conferen| I tie trad de Haarlemse gemeente in d< Immanuelkapel (voorganger ds. A. Agtereek) op. Aan de openban avondsamenkomsten werd meege werkt door het nationaal pinkster- koor en door het koor van de centra le pinksterbijbelschool in Den Haag De NCRV maakte van de laatste samenkomst opnamen die vanavont zullen worden uitgezonden in he programma „Wijd als de wereld". Ned. Herv. Kerk Beroepen te IJsselmonde: dr Goedhart te Roterdam-Delfshaven. Bedankt voor Hollandscheveld voor Wierden: G. C. Post te Giessen dam. Emeritaat verleend aan ds. J, Tjeb bes, pred. voor b.w. (geestel. verzor ging gerepatrieerden in N.-Holland) t< Amsterdam. Geref. Kerken. Aangenomen naar Rotterdam-Delfs haven (evang. pred.-vac. C. J Honig) P. H Steenhuis te Doetinchem. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Delfszijl: J. J. de Vrie te Nijkerk. Aangenomen naar Avereest-Dedems vaart: kand. M. H. Sliggers te Haar lem, die bedankte voor verschillend! andere beroepen. Vrije Evang. Gem. Benoemd tot vlootpred A. Jonkmai te Kampen. Het n eer in Europa weer max.temp. gisteren nee slag Amsterdam onbew. 15 0 Brussel onbew. 15 0 Frankfort regen 14 11 Genève regen 10 13 Innsbruck geh.bew. 10 2 Kopenhagen h.bew. 13 0 Locarno geh.bew. 12 6 Londen zw.bew. 13 0 Luxemburg zw.bew. 13 0.2 Madrid l.bew. 25 0 Majorca h.bew 19 München geh bew. 7 8 Nice h.bew. 0 Parijs onbew. 14 4 Rome regen 21 1 Wenen zw bew. 17 26 Zürich geh bew. 8 13 wat u wilt hebben als u 'n nieuwe abonnee opgeeft! Schrijf op de bon duideli|k hel gewenste nummer i DAIMLER 1886^ l DURYEA 1893 3 PANHARD- IEVASSOR 1895 4 FIAT 1901 5 POPEWAVERLEY 1907 6 LANCHESTER 1895 Inzenden aan Bureau van dit blad Ik geef op als nieuwe abonnee: betaalt: per kwartaal per maand plaats: als beloning voor mijn aktiviteit kies ik 1 ONDERZET-TEGEl, nr 1 PLACE-MAT en.... schrijf ons beslist eens als U place-mats hebt of alle 6 tegels! Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant, Antwoordnummer 267, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2