Raad Voorschoten toe moeite met Boschgees Kunstkring gaat alleen verder Amerikaans studentenkoor in Leidse Pieterskerk Leefbaar Leiden en het Motorhuis Nota lager onderwijs te LEIDERDORP Kaartavond SJZ Leidse melkman de cel in Wijkraad blijft buurtvereniging Geen fusie met Toonkunst INGEZONDEN De Faam Leiden contra B. en W. Ongeluk met explosieven Weekagent Den Haai NffVWt ICIDSE COURANT 4 ZATERDAG 31 TFf'c heeft de mooiste bloembak in Leiden? LEIDEN Gezien het succesvol verloop in de drie voorafgaande ja ren zal in Leiden onder auspiciën van de Bloemisten-Patroonsvereni ging en de Kon. Ned. Maatschappij voot Tuinbouw en Plantkunde, afde ling Leiden, ook in 1969 onder het toepasselijke motto „Geef uw gevel een corsage" weer een grote bloem- bakkenwedstrijd worden gehouden. Aan deze wedstrijd kunnen zowel particulieren. zakenlieden. hofjes (collectief), als straatgroepjes (collec tief) deelnemen. Voor de mooiste en best verzorgde balcon- en gevelversieringen door middel van bloembakken worden enkele prijzen w.o. een wisselbeker beschikbaar gesteld. Een jury zal in de loop van de volgende maand en in augustus de naar de uitvoeren de commissie hoopt vele honder den bloembakken op balkons en aan gevels keuren en beoordelen. De actiecommissie 1969, gevormd door bestuursleden van bovenver melde organisaties, wekt alle bezit ters van bloembakken op hun „mi niatuur-tuintjes" zo goed mogelijk te verzorgen en zo mee te dingen naar een van de prijzen. Om de keurin gen vlot te laten verlopen verdient het aanbeveling aan de bloembakken (vooral op balkons) tijdelijk het huisnummer te bevestigen. LEIDEN Bij K.B. is dr. C. E. Vervoort, die tot dusverre als we tenschappelijk hoofdambtenaar ver bonden was aan de.Leidse univer siteit, benoemd tot gewoon lector in de sociologie van onderwijs en opvoe ding aan deze universiteit. LEIDEN Op 12 juni geeft het koor van de universiteit van Zuid-Carolina een concert in de Pieterskerk onder auspiciën van het Instituut voor Europese Studie vn Wenen en de Leidse Volks universiteit K. en O. Het koor staat onder leiding van Arpad I Darazs, Hongaar van geboorte en het programma vermeldt werk j wan Mozart (Ave Verum), Scarlatti (Exultate Deo), Orlande de Lassus (Jubilate D:o), Arcadelt (Ave Maria), Lotti en Langlais. Het concert wordt gegeven in het kader van een Europese good- wil-reis van het koor. LEIDERDORP B. en W. hebben de raad een bouwnota voor het lager onderwijs voorgelegd, die als een beleidslijn kan worden gezien. Er volgen ook nog nota's voor het kleu teronderwijs i het voortgezet on derwijs. Belangrijkste punten van de nota zijn: Te verwachten is, dat het leerlin genaantal van de scholen in de Oranjewijk en de Kerkwijk in de komende jaren vrij sterk zal gaan dalen. In verband hiermede is het niet meer verantwoord te achten om permanente voorzieningen te treffen voor bestaande noodsituaties in deze wijk. Het aantal, leerlingen uit de wijk Engelendael zal in de eerstvolgende jaren zodanig toenemen, dat de beschikbare en in aanbouw zijnde permanente scholen onvoldoende huisvestingsmogelijkheden hebben om de leerlingenstroom op te van gen. De bestaande en in aanbouw zijn de permanente scholen zullen vol doende zijn om het leerlingenaantal op te vangen als de huidige nieuw bouwwijken gesetteld zijn. Het in de eerstvolgende jaren te verwachten surplus aan leerlingen Bekendmaking Wederopbouwwet Burgemeester en wethouders van Zoe- terwoude maken bekend dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 der Wederopbouwwet vergunning te ver lenen voor het oprichten van een beton- loods op het perceel kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude sectie nrs 1245 pn 1246, plaatselijk bekend Weipoortse- weg 86 Het bouwplan met de daarbij behorende bescheiden ligt vanaf 2 juni tot 14 juni 1969 ten gemeentehuize ter inzage. De eigenaren en gebruikers van de aangrenzende en nabijgelegen gronden en panden worden gedurende deze ter mijn in de gelegenheid gesteld even tuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. Zoeterwoude, 27 mei 1969 Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude. de burgemeester, •J A. DETMERS de secretaris, lo. H. J. M. SIEVERDING Personeel Zoeterwoude geklopt door RvA ZOETERWOUDE Een elftal mengesteld uit het gemeentepcrsoneel. speelde een voetbalwedstrijd tegen de Raad van Arbeid. Dit treffen op het Meerburgterrein besliste het Leidse team met 53 in zijn voordeel Het tweede zaterdagteam van SJZ was gastheer van het elftal van de betonfabriek „De Ringvaart". Het Zoeterwoudse elftal was kansloos en moest een 04 nederlaag, incasseren. ZOETERWOUDE SJZ heeft haar lange serie kaartavonden van het af gelopen seizoen besloten. De be langstelling die steeds groot is ge weest was op de slotavond wat min der. Er was nog volop spanning omdat het totaalklassement maar kleine verschillen te zien gaf. De uitslag van de avondwedstrijd is: 1. mevr M. d. Boer-Bwg, 2. mevr. H. Koevoet-Hogervorst, 3. M. M. Berg, 4. Th. Zandbergen. 5 B Belt. 6. R. d. Boer. 7. B. v. Klink. 8 mevr. P v. Klink-Schrama. Totaalklassement. 1 D. v. Kempen. X L. Zandbergen. 3. G. Ammerlaan. 4. Th. Zandbergen. 5. J. de Heiden. 6. W. Olsthoom. 7. B. Belt. 8. J. Rodewijk. 9. Hl y.d. Berg. 10. W. v. Slingerland. zal opgevangen moeten worden in nog te bouwen semi-permanente of noodlokalen. Voor de bouw van deze noodvoor zieningen zal voldoende bouwgrond beschikbaar móeten blijven. Ge reserveerd worden de percelen grond aan de Gaarmeesterstraat (waarop voorheen de bouw van de Rooms-katholieke lagere school was gepland), in de Houtkamp (bij de huidige bankgebouwtjes) en langs de Engelendael. In de uitbreidingswijken Binnen hof, Buitenhof en Voorhof zullen percelen grond worden gereserveerd voor de bouw van in totaal 15 scho len. In een later stadium zal bepaald worden of deze scholen in perma nente of semi-permanente bouw zul len worden gerealiseerd. Overwogen zal moeten worden of de bouw van een gymnastieklokaal bij de Willem de Zwijgerschool nog wel doorgang zal moeten vinden, ge let op de te verwachten dalende be hoefte. Gestreefd dient te worden naar de bouw van twee a drie gymnastieklo kalen in de Engelendael, zodat in totaal drie a vier lokalen voor het gymnastiekonderwijs beschikbaar komen. In de Hoven zal grond moeten worden gereserveerd voor de bouw van vier a vijf gymnastieklokalen ten behoeve van het lager onderwijs. LEIDEN Een 41-jarige Leidse melkman had op een avond de melk gelaten voor wat zij was en zich tegoed gedaan aan bier. Daarna was hij achter het stuur van een auto gekropen. Door zijn gedrag trok hij de aandacht van de politie. De Haagse politierechter veroordeelde hem tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid met aftrek van de tijd waarin het al ingenomen was, ter wijl drie maanden van de intrekking voorwaardelijk werden opgelegd. ililillLililllllilllliIIIIillllllliilliiiHllilllli„:>iiilll' Tekening op de expositie, die gisteravond in het Boshuis is geopend. Zo zien de kinderen uit Zuidwest in de toekomst hun woonwijk. Foto Van der Horst. LEIDEN/VALKENBURG Luite nant ter zee arts 2de klasse der Ko ninklijke Marina A. T. van Ooste- rom uit Leiden is gisteren met een aantal andere officieren op het vliegkamp Valkenburg beëdigd. VOORSCHOTEN De raad, daartoe uitgenodigd door burgemeester en wethouders, deed gisteravond een principiële uitspraak over de op richting van wijkraden of wykcomité's. Dr. Pels (p.v.d.a.) hield een lang betoog over de wenselijkheid van het dichterbij de politiek brengen van de burger en over het ontstellend gebrek aan politieke interesse bij de burger in het algemeen. Nadat ook Mr. Esselaar namens KVP en Prot. Chr. Groep het probleem van de wijkraden benaderd had, stelde Baron De Vos van Steenwyk (v.v.d.) „Wij doen geen van allen voor elkaar onder met begrip te tonen voor het initiatief van de wijk Boschgeest, maar toch hebben we allemaal moeite met dit initiatief''. Dr. Pels (p.v.cLa.) diende daarna een conceptuitspraak in bij B. en W. waarin werd gesteld dat het wense lijk is de burgers zoveel mogelijk te betrekken bij verschillende be- stuursaspecten van het te voeren be leid, de initiatieven van burgers om privaatrechtelijke wijkraden tot stand te brengen dienen te worden toegejuicht, maar dat gezien de struc tuur en de omvang van de gemeente het niet urgent is over te gaan tot instelling van een nieuwe functionele bestuurslaag in de vorm van wijk raden met publiekrechtelijke be voegdheden. Deze uitspraak werd door B. en W. overgenomen en door de raad zonder hoofdelijke stemming aanvaard, waarmee het wijkberaad „Bosch- LEIDEN Wat gisteren eigenlijk de laatste avond van de Leidsche Kunstkring ..Voor Allen" had moeten zijn. is een bijna opluchtend begin geworden van een nieuwe Kunstkring-periode. Bestuur en aanwezige leden, by elkaar een groep van zo'n 25 man, lieten unaniem een krachtig „tegen" horen by punt 7 van de agenda der algemene jaarvergadering, die in restaurant Van der Heyden werd gehouden. Het „neen" betrof het aangaan van een fusie met de Maatschappij voor Toonkunst, min of meer een noodzakelijke band. omdat de gemeente Leiden het volgend jaar geen subsidie meer wil verlenen als beide verenigingen-op-het-mii- zikale-viak niet samen zouden gaan. Vijf jaar lang is men met deze fusiegedachte bezig geweest en al les scheen reeds beklonken, totdat bleek, dat de Mij voor Tooonkunst een uiterst zwakke positie innam met een weinig rooskleurige finan ciële situatie (tekort van 900 gul den) en een nogal brokkelig be leid, dat geen duidelijkheid kon verschaffen binnen een gestelde termijn. Het bestuursstandpunt van de Kunstkring werd gisteravond ver duidelijkt door voorzitter dr. J. de Nobel, die het, gezien de situatie op het ogenblik, weinig zinvol achtte om tot fusie met Toonkunst over te gaan. Toonkunst telt momenteel 187 leden, van wie een groot deel ook lid is van de Kunstkring. De laatste jaren was er geen rekening en verantwoording meer geweest, hetgeen resulteerde in een tekort van 900 gulden. De voorzitter zag onoverkome lijke bezwaren om een zwaar be laste erfenis over te nemen: ,.ik wil in de pauze van elk concert de solisten kunnen betalen en niet, zoals dat bij anderen wel gebeurt, wel eens een keertje later doen". De heer De Nobel wilde als werk kapitaal minstens steeds 2000 gul den achter de hand hebben; het tekort overnemen van Toonkunst zou dat onmogelijk maken. Van de zijde van het Toonkunst- bestuur waren, volgens de Kunst kringvoorzitter, stemmen opgegaan die het beter achtten, tot liquidatie van Toonkunst over te gaan. In dat geval zou de Kunstkring Toon kunst willen verzoeken haar leden aan te schrijven om lid van de Kunstkring te worden. In het be stuur van de Kunstkring zouden dan enkele plaatsen kunnen worden gereserveerd voor Toonkunstbe stuurders. Subsidie verzekerd Secretaris J. H. Th. van Beest gaf te kennen, dat als deze sanering tot stand zal zijn gekomen, de ge meente voort zal gaan met subsi diëren. Tot welke hoogte is niet bekend. Daar had de wethouder van onderwijs, met wie de heer Van Beest een gesprek heeft ge had. niet op willen ingaan. De heer De Nobel zette tijdens het verloop van de vergadering wel een vraag teken achter het subsidiebeleid, dat in het geval van de Kunstkring op 60 cent per plaats neerkomt, wat in schrille tegenstelling staat tot de subsidiëring van anderen. Zowel voorzitter De Nobel als secretaris Van Beest wezen op de prettige sfeer, waarin de onderhan delingen met Toonkunst met het oog op een fusie waren gevoerd. De fusie mocht niet slechts materiële belangen nastreven. Ook was de heer De Nobel overtuigd van de goede wil van Toonkunst-zijde bij het overleg. Ook het Toonkunstbe- stuur is kennelijk niet op de hoogte geweest van de werkelijke finan ciële situatie. Uit de vergadering werd gesteld, dat de Kunstkring nog een behoor lijk aantal leden (562) heeft om voort te gaan met de concerten, die overigens toonaangevend moe ten zijn en blijven. Getracht moet worden, dat deze concerten zichzelf kunnen bedruipen. Na de stemming over het fusievoorstel ging de Leidsche Kunstkring, in 1925 opge richt, gewoon verder mèt bestaan. Er was niet meer op gerekend, wat merkbaar was aan de agenda, die nu plotseling werd uitgebreid met een bestuursverkiezing, waarbij de heren dr. J. de Nobel, L. Gerver- dinck en A. van Kapel werden her kozen. Het boekjaar 1968-1969 sloot met een nadelig saldo van 2210 gulden, hierop was een subsidie toegezegd door de gemeente van 1850 gulden, zodat 360 gulden in mindering van de reserve (die nu 2330 gulden wordt) gebracht wordt. De begro ting vertoont een naar tekort van ruim 4000 gulden. In dit licht be zie» werd de contributie, welke het vorig jaar niet was verhoogd, ge bracht op f 17,50 per jaar voor vol wassenen en f 10 voor de jeugd en studerenden. Het handhaven van een niveau van twee, drie jaar ge leden bleek niet meer mogelijk. De losse kaarten gaan vijf gulden kosten. geest" bestuurlijk gezien een buurt vereniging blijft. Na deze uitspraak verliet het volledige bestuur van de wijkraad „Boschgeest" de publieke tribune. Reclame De P.v.d.A. stemde principieel te gen het aanbrengen van reclame op de openbare weg. Met het reclame aanbrengen op sportterreinen en on der beheer van de sportverenigingen ging de hele raad akkoord. Alle sprekers waren enigszins verontrust over de vlucht van de reclame langs de openbare wegen. Het voorstel om dertig lantaarnpalen te voorzien van reclame kon echter de goedkeuring verkrijgen van tien van de dertien raadsleden. Het eigen voorlichtingsblad van de gemeente „Raadhuisklanken'' wordt in hét vervolg in gedrukte vorm uitgegeven. De raad verleende vlot het krediet van f 5.000 voor de uitgave van drie edities in 1969. Notabele dames op visite bij mevr. Den Haan LEIDEN Wethouder mevrouw N. A. den Haan-Groen is dinsdag gast vrouw voor 23 vrouwelijke wethou ders en één vrouwelijke burgemees ter uit den lande. De notabele dames worden omstreeks half elf door het Leidse college in het stadhuis ont vangen. Het gezelschap, waarin mevrouw C- M. 's Jacob-des Bouvrie de enige bur gemeester is, brengt vervolgens een bezoek aan de Mytylschool aan de Blauwe-Vogelweg. Na de lunch staan bezoeken aan de vuilverbranding en de Groenoordhal op het programma. Als tenslotte de thee in het stadhuis is genuttigd gaat het gezelschap omstreeks half vijf naar de eigen gemeenten terug. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Motorhuis, dat de zer dagen wordt gevierd, heeft het comité Leefbaar Leiden aan het personeel van dit bedrijf een open brief gestuurd. Deze luidt als volgt: U bent er de afgelopen vijftig jaar met de familie Boon in geslaagd een bloeiend bedrijf op te bouwen. Geen geringe prestatie als we de tijden van economische chaos, die ons de laatste halve eeuw hebben geteisterd in ogenschouw nemen. Een felicita tie zou op zijn plaats zijn, ware het niet dat er een schaduwkant aan kleeft. Die schaduwkant heeft alles te maken met het produkt. waaraan het Motorhuis zijn groei dankt: de auto. Want hoeveel plezier we aan dit vervoermiddel ook kunnen heb ben, het is een gevaarlijk monster geworden wat ons terroriseert. Dit ondanks het vele geld dat autobezit ters er voor over hebben. Gaat u maar bij u zelf te rade: U kunt uw kinderen niet meer rustig op straat laten spelen zonder te moeten vrezen voor hun levens. De hoeveelheid gassen, die een auto in vijf minuten produceert is genoeg om een gemiddelde garage vol mensen te doden (de Nazi's maakten van deze methode gebruik). Deze gassen worden vrij de lucht, die wij inademen, ingeblazen. Het onder houd van huizen in de binnenstad en andere plaatsen waar dagelijks de verkeerstroom langsraast, is zo ver veelvoudigd. dat kleine huiseigena ren dat bijna niet meer kunnen dra gen Het wandelen in de stad en vrije natuur is teruggebracht tot een karikatuur van wat het had kunnen zijn. Er zijn maar twee mogelijkheden. Of we accepteren de toestand, die op het ogenblik bestaat en die nog veel erger zal worden. Of we verzetten ons er tegen. In het eerste geval leggen we allerlei rapporten van verkeersdeskundigen. psychologen, sociologen, medici etc. naast ons neer en begeven ons in een toe komst, waarin we ons terug moeten trekken in onze huizen om aan het verkeersgevaar te ontsnappen. Een toekomst met gasmaskers voor de vervuilde lucht en telkens weer ho pen dat we er levend uit zullen ko men. In het tweede geval proberen we iets te doen aan het monster, dat ons zo bedreigt: de auto. De mogelijkhe den zijn er. Er bestaan nu al geluid en stankloze auto's, met een beter modern openbaar vervoer zou men in de stad al heel ver komen. Voor die plannen is niet alleen geld nodig maar vooral de medwerking van ie dereen. Leefbaar Leden voert op het ogenblik een actie tegen de auto en voor mensenlevens (ok die van het personeel van het Motorhuis). Deze actie is niet gericht tegen het Motor huis zelf of tegen hen, die er voor werken, maar voor een betere toe komst, waarin ook de personeelsle den van het Motorhuis en hun ge zinnen en zelfs het bedrijf een nieu we en veel bevredigender plaats zouden kunnen hebben. Comité „Leefbaar Leiden". Schilderwerk en luifels LEIDEN Op vrijdag 13 juni om drie uur s middags zal in de kamer van B. en W. in het stadhuis de Com missie voor de Beroepschriften een openbare vergadering houden. Onderwerp is een beroep van de directie van het modehuis „De Faam" n.v. te Leiden tegen de weigering door B. en W. van een vergunning in gevolge de Verordening op het Stads- schoon 1965 voor het schilderen van de gevel van en het aanbrengen van luifeltjes aan perceel Oude Rijn 1. VOORSCHOTEN Gisteravond om kwart voor acht werd in de wijk Noord-Hofland een zoontje van de heer Slagmolen ernstig aan een dij gewond door exploderend bouw materiaal. Met een paar vriendjes had hij in een in aanbouw zijnde woning slaghoedjes en kogeltjes ge vonden, die worden gebruikt in de bouwerij voor het „injagen" van spijkers e.d. De jongens waren met stenen op dit explosieve spul gaan slaan. De politie onderzoekt nu hoe het mogelijk is. dat spelende kinderen zo gemakkelijk de explosieven in handen konden krijgen. LISSE Philatelica houdt dinsdagavond om 8 uur in de witte Zwaan de laatste vergadering van dit seizoen. Programma: verkiezing voorzitter en postzegelveiling. Maan dag 9 juni is het filatelistenloket van het postkantoor van 5 tot 6 uur 's middags geopend. KATWIJK AAN ZEE In het UNI-zaal aan de wethouder Ouwe- handstraat spreekt maandagavond om 8 uur de heer Jb. Klein Hane- veld uit Bodegraven over „De ko mende Vredekoning". Enige leden waren voorslandè i een dunnere editie en frequ j Burgemeester De Kool vond eq nummer niet erg, want het is nieuwsblad en de burger m; rustig een week over doen. Df De Klerk Wolters (P.C.) vei f zo mogelijk om een functionel blic relationscommissie. Dit het seniorenconvent besproken den. Dr. W. A. v. Heel n tropische tuinen LEIDEN Onlangs is dr. W.jj Heel, wetenschappelijk hoofdi werker aan de Leidse university de Bijzondere Plantkunde ene Rijksherbarium, voor een reis v; maanden naar een aantal troj j botanische tuinen vertrokken. I voornamelijk een bezoek brenge de Kebun Raja te Bogor (vooj, 's lands Plantentuin te Buitei,; en de bergtuin Tjibodas. Het onderzoek van dr. Van ligt op het gebied van de pla morfologie, de vergelijkende studie, die sterk verband houd het onderzoek over de evoluti planten. Daar deze tak van w schap in hoofdzaak beoefend gemakkelijk verkrijgbare Eur planten, is hij te sterk westers ge teerd. De bedoeling is dan ook pisch materiaal te onderzoekei bijeen te brengen. De reis van dr. Van Heel wor nancieel mogelijk gemaakt door sidies van de Treub-Maatsch het Treub-Fonds, het Greshoff's phius Fonds en het Van Leei fonds. Theaters: Zondag. 1 Juni. KO LIJKE SCHOUWBURG. 14 uur: voorstelling; 20.15 uur: Haagse Co ,.Èen vlo In 't oor" van Georges Fe NEDERLANDS CONGRESGEBOUW Willem-Alexander Zaal). 14.30 uur menadeconcert: Residentie-Orkest Antonjo de Almeida, m.m.v. Martin royo. sopraan. POPPENTHEATERS van Dcth, 14.30 uur: „De vogels vogeldief". Maandag, 2 juni. KONINK SCHOUWBURG. 2045 uur: Haagse die: ..Veel leven om niets" van Shakespeare. NEDERLANDS G-RESGEBOUW (Prins Willem-Al e* Zaal), 20.15 uur: Nederlands Kamer Dinsdag. 3 Juni. KONINK SCHOUWBURG. 20.30 uur: Haagse die: „Marya" van Isaak Babel. ZAAL. 20 uur.- Leerlingen van d ziekschool mevr. Regina Kolthoff- ger. VASTE BURCHTKBRK, Pot laan, 20.00 uur: Wim van der Panr gel. Woensdag. 4 Juni, KONINK SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse die: „Veertig karaat" van Barill Grédy. POPPENTHEATERS Gutdl Deth. 14.30 uur: „De gouden hand' Frank Koopman, 14.30 uur: „Het br telelland". OPENLUCHTTHEATER DERPARK". 14.00 uur: Lassie, de I Donderdag. 5 juni, KONINK SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse die: „De Humorist" van John Osbon Vrijdag. 6 Juni. KONINK SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse die: „Veertig karaat" van BariH Grédy. THEATER IN DE STEEG uur: Cabaret Salvo: o.i.v. Inge Ti< „Psst". Zaterdag, 7 Juni, KONINKI SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse l die: „Een vlo in 't oor" van Gi Feydeau. POPPENTHEATERS Guidi Deth. 14.30 uur: „De kattenklnderpal Frank Koopman. 14.30 uur: „Het bra telelland". THEATER IN DE STEEG uur: Cabaret Salvo: o.I.v. Inge Tit „Psst". Zondag. 8 juni. POPPENTHEA Guido van Deth, 14.30 uur: „De katt< derpakker". Tentoonstellingen: GEME1 MUSEUM, Stadhouderslaan 41. ma zat. 10-17. zon. en feestd. 13-17. bovt wo.av. 20-22 uur: t.m. 6 juli: Nieuv Haag V 1870-1890: ..Ingenieurs bouwspeculanten": t.m. 29 juni: G uit de muziekbibliotheek: Julius Ri en zijn vriendenkring: t.m. 29 jun fred Eikelenboom: t.m. 27 juli: Copier (glaswerk) LETTERKt MUSEUM. Juffrouw Idastraat 11, m: vrij. 13-17 uur: documenten over de ode van 1750 tot heden. MUSEUM HET ONDERWIJS. Hemsterhuisstra ma. t.m. vrij. 12-16. zat. 10-16. zon. 1 uur: „Van Terp tot Deltaplan". Ni LANDS POSTMUSEUM, Zeestraat 8 t.m. zat. 10-17. zon. en feestd. 13-11 t.m 15 juli: „Vlagvertoon op de i gel". PANORAMA MESDAG. Zei 65b, ma. t.m. zat. 10-17. zon. 14-11 t.m. 8 juni: Marius Reijnierse (si PULCHRI STUDIO, Lange Voorho ma. t.m. zal. 10-16. zon. en feestd. uur: t.m. 7 juni: Voorjaarstentoons van werkende leden van Pulchri. Films: APOLLO: 12.15. 2.30. 7, 9.1 zon. 12.15, 2.30. 4.45. 7. 9.15: „De geb de", 18 jr: ASTA: 2.30. 7, 9.15, zon. 7.15. 9.30: „De overgave", 18 jr: BIJ 7. 9.30. zon. 1.45, 4.15. 7. 9.30: „Joani jr: CAMERA: 2.15, 7.15, 9.30 zon. 2.1 7.15. 9.30: „The Party", al.; CINEAi 11.30. 1.30. 3.30. zon. vanaf 11.30: jungle boek" a.i.: 5.30, 7.30, 9.30: „E in Zweden". 18 Jr: CITY: 2. 8: „Al laars vielen zij aan". 14 jr: CORJ 8 15. zat. 2. 7. 9.15. zon. 2. 4.15. I „Dievencarnaval" a.i.; DU MIDI: 8.1 7, 9.30. zon. 2.30. 7. 9.30: „Le grand i rant", a.i.: zat. wo. 2: ..Merlin de naar", a.i.: zon. 12? „De grote Ci a.i.: EURO CINEMA: 2. 8. zat. zon. 8: „The great race", a.i.: zat. zo I.30: ..Abott en Costello als loodgi a.i.: zat. 24.02: .Zomernachten in den". 18 Jr: FLORA: 2.30. 7. 9.15. 4.30. 7. 9.15: „Gevangenen van het g 18 Jr: vrij, zat. 24: „Kiss the gir make them die". 18 jr: HOLLW Wegens verbouwing gesloten: KR1 ON: 2.15, 7. 9.15, zon 1.45, 4. 7, 9.15 heim ritueel", 18 jr; vrij. zat. 23.30: love goddesses", 18 jr: METROPOL] 7.30: „Gejaagd door de wind", ODEON: 2, 8: Funny girl", a.i.; PLA: 2. 8: „Zorba de Griek", 18 jr; SAGE: 2.30, 7, 9.30. zon 1.45. 445, „Pokeren met de dood", 14 1r; RE3 II.30, 1.30. 3.30, 5.30, 7.30, 9.30, zon I.30: „Onstuimige begeerte". 18 jr II.30: „SJors, SJlmmie en de gorill. ROXY: 2.30. 8.15, vrij, zat. zon. 9.15: „De slag bij Anzlo", 14 jr: z „Elvis Presley held van het Luna a.i.; zat 24: „Dracula, Prins der d nis", 18 jr: SEINPOST: 8.15. zat. 8.15: „Mrs. Robinsons minnaar" STUDIO DE LUXEé 2, 3 ..De VJ Rome". 14 jr; STUDIO 2000: 8, vr! zon. 7, 9.30. do. vrij, di 2 zon 4: „lp streng geheim", 18 Jr: zat. wo. 2: zc „Wlnnetou keert terug", a.i.: TH 2.30. 7, 9.15 zon 7. 9.15: „Love in our time", 18 jr: vrij. zal. 24: „De gevai van haar hartstocht", zon. 1 en 3 chel Strogolf", wo 4 Juni: ..Het kaperschip". Koerier van tsaar", jr: DE UITKIJK: 2.30. 7.30. 9.45. 4.15. 7.30. 9.45: do. vrij: ..Frankei (1932). 18 Jr: zat. zon. ma: „De vogt jr, di. wo: „Levend ingemetseld". 18

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4