KW 74 won haringrace WEEKAGENDA Algemene verkiezingen T.A.S. over een week Medische diensten in Leiden en omgeving Ruit zomermantels zijn enorm,,iri'f Eerste Hollandse Nieuwe bracht f1.003,- op Kantoor bedrijven Examen gymnasium DE MANTELSPECIALIST Personeel universiteit bijeen "Sportvisserssalon" in Voorschoten 7 andartspn GEMEENTE LEIDEN 11 nieuwe leidse courant vrijdag 30 mei 1969 De bemanning van de KW 74 „Tetman Hetteposeerde na aankgmst in IJmuiden op het bovendek. Resp. links en rechts na ast het eerste kantje holland- se nieuwe, schipper A. Guyt en reder M. Noordenbos. foto Kruyt ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 27 mei Rijksuniversiteit: Doet. ex. Ned. recht: oiej. M F de Boer Leiden): doel ex. Franse taal- en letter kunde: de heer J Helmus (Leiden), mej. W Burger (Den Haag). Vrijdag 30 kl[ Breestr. 85, 8 u.: ledenvergadering Kunstkring „Voor Allen". «Boshuis, achter Hoflaan 76: tentoonstel ling vakantiebesteding. Bevrijdingsplein, 7.45 u.: turnde- nonstratie Jahn. 8.45 u.: vlag- en lam- iioi)optocht door Zuid-West einde Bos- Zaterdag 31 mei Vestestraat 40, 8.30 u.: „Imperium" met en slok aarde". legstgeest: Het witte Huis, 2.30 —5 u.: ïaaksoc. „Palamedes". \ntonius-clubhuis, 8 u.: toneelavond ot ieders Genoegen. „Drie meisjes ge raagd". Boshuis, achter Hoflaan 76: tentoonstel- ng vakantiebesteding. Warmonderbos (lijn 50 richting Haar- i), 2.30 uur: natuurwandeling, uitgaan- van Chr. Jeugdbond voor natuurstudie Ned. Jeugdbond voor natuurstudie. Instituut Vorming Natuur). Maandag 2 juni Sporthal Zuid-West, 7.30 uur: volleybal- lemonstratie, Zuid-West Actief. Dinsdag 3 juni Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: slui- ngsmlddag afd. Leiden Ned. Ver. van luisvrouwen. Stadhuis, 7—8 uur: spreekuur Bouw- Breestraat 19. 7—8 uur: spreekuur Chr. migratiecentrale. Kantine Royal. 8 uur: tafeltennis, uld-West Actief. Woensdag 4 juni Stadhuis, 4—6 uur: spreekuur soc. ladsvrouw. Gymzaal Moussorgskystraat, 9 uur: con- itietraining. Zuid-West Actief. Donderdag 5 juni Kantine Royal, 8 uur: contactavond De atuurvriend. Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met Een slok aarde". Jeugddorp Voorschoterweg, 7 uur: aint-lh, Zuid-West Actief. Vrijdag 6 juni Kantine Royal, 8 uur: bal voor ouderen, üid-West Actief. Zaterdag 7 juni Jeugddorp Voorschoterweg, 2 uur: atle- ek voor de jeugd, Zuid-West Actief. Ocgstgeest: Het Witte Huis, 2—5.30 uur: ihaaksociëteit Palamedes.. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: ilder Apotheek, Lammenschansweg 7. 23553. zaterdag-, zondag-, avond- en nacht- enst van apotheek R. van Breest Smal- nburg te Leiderdorp wordt waargeno- en door de Zulder Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend De dienst van Apotheek Voorschoten ordt op zondag 1 juni van 's morgens 8 tot 's avonds 22 uur waargenomen de Zuider Apotheek. Doktcrsdiensl Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen kter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 k" 5 maal 2 bellen. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondag l tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN >e poliklinische oehandeling na jiigwa. wordt van dinsdag 12 uul Cs nnduag- I woensdag 12 uui waargenomen dooi t Diaconessenhuls Van vrijdag iz uui I zaterdag 12 uur door het St Elisabeth jkenhuls (Hooigracht) Op andere werk gen en op zondagpn door bet Aeade isch Ziekenhuis FILMS CAMERA: Rosemary's Baby. 18 'jaar, ""0. 7 en 9.40 uur, zo alleen 7 en do, vr en zat-nacht 24 uur: Hol- tdse nieuwe, 18 jaar; jeugdipatinee zo wo 2.30 uur; De man met het zwarte asker. LIDO: De val van Rome. 14 jaar, dag- 0 en 8 uur. ook zo. CUXOR: Help. mijn broer is hippie. 14 ar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2-30, A45. en 9.15 uur. JEX: Rosso, de Mexicaan, 14 jaar. dag 0, 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 vr en zat-nacht 23.30 uur: Mini-week- i 18 jaar, STUDIO: Het uur van de moord. 14 jaar, B- 2.30. 7 en 9.15 uur, 2.30, 4.45, 7 en 5 uur. TRIANON: Casino Royale 14 jaar dag. 9. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN ieademlsch ziekenhuis voor patiënten klasse la, lb. en 2e: dagelijks jj®—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. 'oor patiënten in klasse 3: maandag ensdag, donderdag en vrijdag 18.1910. 'sdag 13—14, zaterdag 15—16. zondag al- neen christelijke en nationale feestda- 14.30-16 uur. rouwenkllniek: maandag t.m vrijdag 5-19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur 'dag 15.30—17 uur. 3assepatlCnten op de vrouwenkliniek elljlcs 10.30-11.30, 14-16,30 en 19-20 Op de afdelingen dergeneeskunde kur den de 6 resp 12 ia; iaien. In het belang (Van onze verslaggever) IJMUIDEN KATWIJK De eerste Hollandse Nieuwe is binnen. Om kwart voor acht donderdagavond werden de eerste kantjes aan wal gehesen. Het was de hektrawler KW 74, de „Tetman Hette", van N.V. Visserij Mij. „Kennemerland", die als winnaar van de haringrace 1969 de haven van IJmuiden binnenstoomde. Geheel onverwachts, want eer der werd gemeld dat de KW 141, „Willy" van N.V. Rederij v/li C. den Duik, om 6 uur zou arriveren. Terwijl een handjevol journalisten en wat overige belangstellenden op „de Willy" stonden te wachten, bleek al spoedig dat het niet allemaal volgens plan verliep. De „Willy" kwam niet, maar het was om ongeveer kwart over zeven, dat de „Tetman Hette" zich presenteerde. Ook de Katwijker 159, „Marian Ellen" van de Visserij Mij. „Insulinde" N.V. behoorde tot de favorieten. Het was dus de K W74. Schipper A. Guyt (55 jaar) uit Katwijk had reden om trots te zijn. „Pas om een uur of vijf vanmiddag kregen wij -in de ga ten dat wij een goede kans maakten. Wij hebben toen alles op alles gezet het eerste binnen te komen", aldus de schipper, die temidden van een gelukkige bemanning tal van felicita ties in ontvangst nam. Ook van reder M. Noordenbos, direkteur van „Ken nemerland", die pas te elfder ure vernam dat één van zijn schepen de eerste haring zou binnenbrengen en zich naar de vissershaven van IJmui den spoedde. Met 73 kantjes aan boord won de „Tetman Hette" de haringrace. „Onze eerste trek was ter hoogte van Farn- diep voor Longstone. De eerste drie trekken leverden niets op. De netten gingen stuk. Vanaf half vijf woens dag hebben wij haring gevangen, 's Avonds om 11 uur gingen wij terug naar IJmuiden", zo zegt schipper Guyt die al vanaf zijn 18de jaar op de visvangst gaat, maar pas drie jaar in dienst is van „Kennemerland". Sinds 1967 is hij schipper van de in 1966 opgeleverde „Tetman Hette". De „Tetman Hette" heeft eigenlijk veertipn bemanningsleden; één van hen was echter thuisgebleven in ver band met ziekte. „Vanmiddag hoor den wij via radio Veronica dat de „Willy" om 8 uur in plaats van om 6 uur zou binnenlopen. Wij wisten toen wel dat wij zouden winnen', aldus één van de bemanningsleden. Het is overigens niet de eerste keer dat een schip van rederij „Kennemerland" als eerste met nieuwe haring binnen kwam. Ook de KW 39, van dezelfde maat schappij, was ter haringvangst. „Het is een des te fijner succes omdat on ze maatschappij in april 40 jaar be stond", laat de heer Noordenbos we- t en.Dc haringrace is achter de rug. „Het is toch niet meer zoals vroeger", vindt schipper Guyt. „Toen stond het hier vol langs de kade, als het eerste schip binnenkwam". PRIMEUR Van IJmuiden ging de haring di- rekt naar Katwijk, 's Avonds verza melden kopers, reders en belangstel lenden, waaronder het voltallige col lege van B. en W., zich in het veiling lokaal aan de Prins Hendrikkade. Het üe patiënten Kunnei bezoekers lettel i ik bl i een patiënt worrleri loenelaien Elisaüethziekenhuls Leiden derde Kla:- dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, Kraamafde ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 lol 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelljk1 van zeven (ot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tol 14.30 uur. zon dag li lot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESBr'.Nhuit). i.agelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweedt kl. 1 15 tot 2 en 7 tot u u derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u., kinderafdeling dagelijks van I 15 tot 2 en van 6-30 tot 7 u ALPHEN Rijnoord alle klassen dage iljks van hall 5 tot half 8 op zondag van 4 tol hall 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en s-avonds van 7 tot 8, zaalplatlënten zon dgs. van I tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 er. zaterdags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnleh dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag er donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag var. 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tol 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longklinlek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van Nalf 3 toi half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op weikJag.i'i van 10 tot 5 u. ook «.aierrtae zondag va., i tot 5 uur. Sled Museum De .akennai. Oude Sir. gel op werkdagen van 19 tot 4 u.. zondags van 1 tol 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tol 5 uur. kassen zaterdags en zondags gesio TEN I OONSTEI.I.INGEN Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11. Ruimte-kalkulaties van Frank Gribllng, van 24 mei—13 juni dlnsd. t.e.m. vrtjd. 1—6, zat. 2—5 uur. Rapenburg 73: grafiek f£eas Buurman (21 mei tot en met 20 juni). Wassenaar: Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van Jan van Tongeren, van 2 t/m 25 juni, maand, t/m zat. van 10—17 uur, bovendien dinsd.a .vB10 uur. Lakenhaltentoonstelling Roeland Ko ning (schilder) t.g.v. 70ste verjaardag (schilderijen en tekeningen uit de jaren 1917—J969), van 7 juni—13 juli, dagel. van 10—17 uur, zondag van 13—17 uur. De Lakennal. schilderijen en gouaches uit 1954 - 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur, zondag 13 tot 17 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: marionetten Den Vermeire, poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dietz, keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei tot 14 juni, dlnsd. t/m zat. 9 tol 6 uur. Sociëteit Twenwei Breestraat 19 tot eind mei expositie schilderijen van Wil lem den Dunne, openingstijden dl wo. vr en zat-avond vanaf half negen. Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 juni, expositie Joe Frankhuyzen, ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur. Rapenburg 94. galerie 't Dulvenhuys: voorjaarstentoonstelling schilderijen, gra fiek, ceramiek, klelnplastlek en wandkle den van Berserlk, Lars Fohlin, Marjan de Glopper, Greetje Grijpma, Tosca van den Haak, Aulce de Vries, Marijke de Wit, Joan Sibecas, Llesbeth Wiersma en Gijp Zaalberg, van 20 mei tot 20 juni, dlnsd. Le.rn. zond. van 2 tot 8 uur. Expositiezaal Ars, Pieterskerkgracht 9: tentoonstelling „Leerlingen werken bij Ars" (Ars Aemula Naturae). Opening 17 mei. WASSENAAR kunstzaa) Heuff, Hof laan 7: tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks, van 5 tot en met 28 mei, maand, t/m zat. van 10 tot 17 u.. ook dlnsd. av. 8 tot 10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: 6 maai 4. Doktersdlenst: S maal 2 (zal. 10 u. voor middag lot zondag 24 uur). EHD: 20815. Donderdagavond om half twaalf was het „haring kijken" in Kat wijk. foto Kruyt was 11 uur toen afslager Krijn van Duyvenbode de aanwezigen verzocht de haring te gaan zien. Eerst werd de haring bekeken die door de „Tetman Hette" was binnengebracht en ver volgens ging het naar een koelhuis waar de pakken en emmertjes diep vriesharing van de KW 141 „de Wil ly" bekeken werden. De eerste indruk was dat de ha ring klein, doch van redelijk goede kwaliteit was. Het was een half uur na middernacht toen de eerste gong slag luidde en de heer N. Parlevliet jr., voorzitter van -de Vuurbaak", een korte toespraak hield. Direkt daarna begon Krijn van Duyvenbode met de afslag. De belangstelling was groter dan ooit tevoren. Het veilinglokaal kon nauwelijks alle aanwezigen plaats bieden. De reden: Katwijk liad de primeur. Zowel in Scheveningen als Vlaardingen was geen afslag. De eerste kantjes werden opgehou den. Uiteindelijk ging het eerste kantje voor f 1003.- de deur uit. Ko per was de inkoper van de Hillon- hotels. Vorig jaar was de aanvoer iets groter, maar toen werd twee dagen langer gevist. Henk Kamies LEIDERDORP B. en W. hebben de raad voorgesteld ten behoeve van de gemeentebedrijven een semi permanent kantoor te stichten aan de aVn Diepeningenlaan. B. en W. hebben het plan om een nieuw raad huis op deze plaats te situeren, laten varen; zij denken nu nog wel aan het bospark De Houtkamp maar dan in de richting van Winkelhof. De Groot's Houtbouw N.V. te Vrooms- hoop zal het genoemde kantoorge bouw bouwen. De KW 74, „Tetman Hette", stoomt de haven van IJmuiden binnen. foto Kruyt illlllllllllllllilllllllllilllliililllllllllllllllillilllllllllKlillllliillli LEIDEN Aan het Stedelijk Gymnasium zijn geslaagd voor het examen de volgende kandidaten: Voor diploma A: Adeline Idema Greidanus Noordwij k/Zee), Roe land Smeets (Zoeterwoude), Martine Verwey (Warmond), Max van Wee zei (Voorschoten). Voor het diploma B: Els Frielink, Rudy Jongeneal (Hazerswoude), Roddy Scheffer (Voorschoten), Ro nald van der Valk, Maarten Wit-, kam, Marie Josée Zalmann (Oegst- geest), Anneke Zuidema Sassen- heim Waar geen plaatsnaam werd ver meld, is di't Leiden. Het examen wordt met vier kandidaten voort gezet. dus in grote, grote verscheidenheid bij de MAiNTELSPECIALIST Leiden: Haarlemmerstraat 163 Dnklersdienslpn AARLANDERVEEN dokter Van der Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725-1308. ALKEMADE dokter Glansbeek, Populierenstraat 45, Roelofarendsveen, tel. 01713-2511; dokter Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712- 202. ALPHEN Zaterdag, dokter Van Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079, zondag, dokter Platteschor, Visserpark 4, tel. 2858. BENTHUIZEN dokter De Goeje, Dorpsstraat 20, teL 3636; bij geen ge hoor zie Zoetermeer. HAZERSWOUDE dokter Van der Berg, Busken Huetstraat 22. Hazers woude. tel. 01724-2344. HILLEGOM dokter Zimmerman, Hoofdstraat 123, tel. 5121. KATWIJK RIJN dokter Louwer- se, Bosplein 27, Katwijk a. d. Rijn, tel. 5805. KATWIJK ZEE dokter Timmers, Groen van Prinstererweg 41. tel. 4004. KOUDEKERK zie Hazerswoude. LANGERAAR dokter Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. LEIDEN tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen tot zondag 24 uur: teL 22222. LEIDERDORP zie Hazerswoude. LEIMUIDEN zie Alkemade. LISSE dokter Holl, Veldhorst straat 50, tel. 3155. NIEUW-VENNEP Dokter Nugte- ren, tel. 02526—2220. NIEUWVEEN zie Langeraar. NIEUWKOOP dokter Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-1555. NOORDEN zie Nieuwkoop. NOORDWIJK dokter Mulder, Nieuwe Zeeweg 69. tel. 2230. NOORDWIJKERHOUT Dokter Verdijen, 'Kerkstraat 28, tel. 02533 2285. OEGSTGEEST dokter Held. Ma- relaan 36. tel. 52255. RIJNSBURG zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM dokter Van Nes. Hoofdstraat 155, tel. 7119. VALKENBURG zie Katwijk Rijn. VOORHOUT - dokter Bots, Heren straat 45, tel. 7318. VOORSCHOTEN dokter Swen, Veurseweg 20, teL 2356. WARMOND zie Voorhout. WOUBRUGGE zie Langeraar. ZOETERMEER dokter Vaessen, Ambachtsherenlaan 105, teL 3346. ZOETERWOUDE zie Hazers woude. ZWAMMERDAM zie Aarlander veen. dpoihpkpn ALPHEN apotheek Allart. Raad- LEIDEN Een kleine tweehonderd leden van het technische en administratieve personeel van de Leidse universiteit hebben gisteravond vergaderd over hun reactie op de democratiseringsacties, die de laatste paar weken de universiteit in beweging hebben gebracht. Resultaat van het overleg is, dat er een commissie is geformeerd, die over een week algemene verkiezingen zal uitschrijven, om zo representatieve vertegen- wordigers af te kunnen vpardigen naar de vergaderingen van de struc- tuurcommissie, die binnen afzienbare tijd van start zal moeten gaan. Daarvoor had de vergadering een ander voorstel te verwerken ge kregen, ingediend door de besturen van de vereniging Technisch Admi nistratieve Staf (ongeveer 600 le den) en van de ambtenarenbonden, verzameld in de Personeelsdelegatie Informeel Overleg (ongeveer 700 leden, voor een deel dezelfde als die van de vereniging TAS). De besturen pleitten voor een afvaar diging van negen personen, drie van de vereniging TAS, drie na mens de Personeelsdelegatie en drie namens de 1100 andere, ongeorgani seerde ambtenaren. Dit voorstel werd door de verga dering duidelijk niet gepruimd. In het uiteindelijk geaccepteerde voor stel achtte men een democratische controle meer gewaarborgd. Ook vond men het niet juist, dat verte genwoordigers van het personeel van de universiteit maandag een informeel gesprek zouden voeren met curatoren, hoogleraren en we tenschappelijke staf. In dit gesprek zouden aan de hand van een discus siestuk van prof. Maas gezamen lijke uitgangspunten geformuleerd moeten worden, die de basis voor onderhandelingen met de studen ten zou moeten vormen. Zoals bekend hebben de studen ten eveneens een dergelijk stuk op gesteld, de zogenaamde preambule, en aan de andere groeperingen om commentaar gevraagd. Een gesprek over het stuk van prof. Maas zou pas werkelijk zinvol kunnen zijn, wanneer er ook van het Technisch Administratieve Personeel een re presentatieve afvaardiging zou kun nen optreden. Kandidatuur De algemene verkiezingen van de personeelsvertegenwoordigers zullen worden voorbereid door de lieren Van Bentveld, Vogelenzang, Bern hardt, Du Prie en Sonneveld. Met deze kandidaatstelling had de ver gadering, die een goede doorsnede vormde van al het aan de universi teit werkzame personeel weinig moeite. Bij deze voorbereidingscom missie kan ieder personeelslid zich kandidaat stellen voor het uitein delijke overleg in de structuurcom missie. De kandidatuur van enige leden van het huidige bestuur van de vereniging TAS is overigens vrij wel zeker. Op een eveneens gisteravond ge houden vergadering van de Con- ventsraad van de wetenschappelijke staf is een voorlopige afvaardiging gevormd voor het overleg in de structuurcommissie. Dit met het oog op de noodzakelijke continuï teit in de huidige snelle ontwikke lingen. Aangewezen zijn: dr G. J. M. Hooghwinkel, dr G. J. van den Berg en mr R. in 't Veld. Over een definitieve samenstelling van de afvaardiging zal de gehele we tenschappelijke staf zich nog uit spreken. VOORSCHOTEN Aan de voor avond van de opening van het vis- seizoen is Voorschoten verrijkt met een trefcentrum voor sportvissers, dat in de wijde omtrek zijn weerga niet kent. De heer Hans Albers, in het gehele land bekend als een belangeloos voorvechter voor verbetering van de sportvisserij en schrijver van tal loze artikelen op dit terrein, sprak er in zijn korte openingswoord zijn vreugde over uit, dat met het in ge bruik nemen van deze Salon voor Sportvissers op het gebied van de voorlichting een mijlpaal is bereikt. Wat in Voorschoten tot stand is gekomen sinds hij drie jaar geleden als gast-voorlichter door hengel- sjxirtvereniging Onze Hobby was uitgenodigd, vindt in dit voorlich tingscentrum zijn bekroning. Achter de naar de wensen van Monumentenzorg gerestaureerde ge vels van de vroegere pandjes Tram- steeg 2. 4, 6 ligt nu een eldorado voor iedere rechtgeaarde hengelaar. Voorzitter J. Teske en de heer Hans Albers zullen hier de belangen van de Voorschotense sportvissers be hartigen. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester L. de Kool en de heer C. J. de Bruin, architect uit Rotterdam. huisstraat 206. tel. 3185. BOLLENSTREEK apotheek te Sassenheim, Hoofdstraat 190, tel. 02532-6169. KATWIJK apotheek De Jong, Kon. Julianalaan 18, Katwijk a. d. Rijn. tel. 4370. LEIDEN zie weekagenda. LEIDERDORP zie weekagenda. OEGSTGEEST zie weekagenda. VOORSCHOTEN zie weekagenda. W ijkvprplpging AARLANDERVEEN zuster Brou wer, Zevenhoven, tel. 01723-364, b.g.g. 264. ALPHEN Zust er Koning,. Acacia- straat 34. tel. 4722. BENTHUIZEN zuster Schouwe- naar, Beelaertspark 2, Benthuizen, tel. 01790-3682. BOLLENSTREEK zuster Meijs- sen. Vermeerstraat 2, Voorhout, tel. 7796. HAZERSWOUDE (DORP) zie Benthuizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK) zuster Van der Leer, B.G. Cortslaan 34, Leiderdorp, tel. 01710-23109. KATWIJK Chr. Wijkverpleging tel. 5737, zuster Smit, Helmbergweg 91: Groene Kruis, tal. 5693 of 2702, zuster Van den Eijkhof. LEIDERDORP zie Hazerswoude (Rijndijk). KOUDEKERK zie Hazerswoude (Rijndijk). LISSE zuster Dubbeldam, Wa genstraat 40, tel. 3882, b.g.g. 4117. LEIDEN Groene Kruis: zuster v. d. Zeeuw, Stieltjesstraat 52, tel. 21669; zuster Burghoorn, Marislaan 7, tel. 20613. NIEUW-VENNEP Zuster Swane- veld, Beinsdorpstraat 2a, Nw-Vennep. tel. 02526—2741. NOORDWIJK Wijkcentrum van Panhuysstraat, tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT komt vrijdag OEGSTGEEST zuster De Jonge, Lijtweg 1. tel. 54500. SASSENHEIM zuster Groene- stege, Friezen horst 27, tel. 7463. TER AAR zie Aarlanderveen. VOORHOUT zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN zuster Wiege- rink, Curielaan 13, tel. 2052. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarlander veen. ZEVENHOVEN zie Aarlander veen. ZOETERMEER zuster De Jong. Ambachtsherenlaan 711, tel. 3357. ZOETERWOUDE zie Hazerswou de (Rijndijk). ALPHEN tandarts Jonker. Wil helminalaan 64, spreeku. van 12 tot 12.30 u. BOLLENSTREEK tandarts Meu- lemans, Laan van Rijckevorsel 10, spreeku. 5.30—6 u. KATWIJK tandarts Mast, Bou levard 136, tel. 2537, spreeku. van 11.30—12.30 u. VOORSCHOTEN - tandarts Dek- ker, Handellaan 41, spreeku. vanaf half tien. Officiële publikaties Landelijk deel der gemeente Leiden Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland bij besluit van 16 april 1969, G.S. no. 548/1, hebben vastgesteld de grenzen van het landelijk deel van de gemeente Leiden, zulks ingevolge artikel 1, lid 3, van de eVrordening bescher ming landschap Zuid-Holland en artikel 1, lid 4, van de Woonschepen verordening Zuid-Holland. Het besluit ligt met de daarbij behorende ovex-ziohtskaart geduren de twee weken voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling Openbare Werken (Stadhuis kamer 112). Leiden, mei 1969. Gemeente Koudekerk aan den Rijn Burgemeester en wethouders van Koude kerk aan den Rijn brengen ter openbare Kennis dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 20 der Wederop- bouwwet vergunning te verlenen aan de ^atexfalt te Koudekerk aan den Rijn voor de bouw van 2 opslagloodsen zulks m afwijking van het geldende uit breidingsplan op het perceel kadastraal bekend gemeente Koudekerk aan den Rijn sectie B nr. 2851 gelegen aan de Hoogewaard. Eigenaren van aangrenzende en nabij gelegen percelen worden in de gelegen heid gesteld van het bouwplan kennis te nemen en hun eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde ver gunning uiterlijk 12 juni bij hun college in te dienen. De betreffende stukken liggen vanaf he den tot en met 12 juni 1969 ter gemeente secretarie alhier ter inzage. Koudekerk aan den Rijn, 30 mei 1969 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester. VAN DER LINDEN De loco-secretaris, CHR. G. M. VAN DE VEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5