Alphense banken gaan sporthal financieren Jeugdraad van Oegstgeest niet te sterk gebonden Leeftijd en openbaarheic buiten de verordening I Geslaagden christelijke technische school Alp hen Echtpaar Wijfje (Nieuwkoop) vijftig jaar getrouwd EEN BEZORGER Gemeenteraad vergaderde Kwiek en Lenig boekte goede vooruitgang NIEUWE LEIDSE COURANT 19 VRIJDAG 30 MEI 1969 De boerderij van de heer Salm in Hazerswoude, waar gister avond de bejaarde heer Salm en diens zuster lafhartig werden overvallen en ernstig werden mishandeld. Voor verslag (zie pag. 1) Streekderby om Rijnstreekbeker HAZERSWOUDE Zaterdag- avond om kwart voor zeven komen de teams van St. Bernardus en Kou dekerk .tegen elkaar uit op het ter rein van de Rijndijkse vereniging. Inzet van deze voetbalwedstrijd is de Rijnstreekbeker, destijds beschik baar gesteld door A. en C. van der Voort Opsteüing: Gerard Zand vliet; Aad Hogervorsh Henny Valk, Gerard Ossevoort; Gijsbert Spie renburg, Wim Kaptein; Jan en Ted de Boer, Jos van der Zwaan, Pim en Albert van Webten. NKOV bespreekt fusie HAZERSWOUDE De midden standsverenigingen uit Hazerswoude en1 Koudekerk (de christelijke ver eniging en de r.k. middenstands vereniging N.K.O.V.) en de winke liersvereniging „De Rynpost" wil len binnenkort tot fusie overgaan. Woensdagavond 4 juni om acht uur is er in restaurant „Groenendijk' een vergadering voor de leden van de N.K.O.V., waarin een en ander ter sprake zal komen. HAZERSWOUDE Hazerswoudse F Boys speelt zaterdagmiddag om 4 uur 'n vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste team van de on langs opgerichte Benthuizer Sport club '68 (BSC). Omstreeks dezelfde tijd spelen de veteranen van Haz. Boys en St. Bernardus in het sport park. De tweede teams ontmoeten elkaar om twee uur. ALPHEN In de kantine van de chr. technische school zijn gister avond de getuigschriften uitgereikt aan de leerlingen van de avondschool en de lascursussen. De geslaagden zijn: 5-jarige cursus: T J de Bruin, Boskoop; H van Duyn, Al phen a.d. Rijn; A Geers, Boskoop; G A den Hartog, Alphen a.d. Rijn; P C de Jong, Koudekerk a.d. Rijn; P Langeveld, Hazerswoude; J Lekx, Koudekerk a.d. Rijn; H Oppelaar, Alphen a.d. Rijn; J C Rademaker, Alphen a.d. Rijn; P van Roon, Nieuwveen; J Roos, Woubrugge; G H van Rijswijk, Alphen a.d. Rijn; W Th Schrama, Alphen a.d. Rijn; A Streef land, Zwammerdam; M van Tol, Hazerswoude; P H F Tuinen- burg, Alphen a.d. Rijn; J W Ver meulen, Zwammerdam; E Versluis, Bodegraven; J A Westgeest, Koude kerk a.d. Rijn; H Witte, Bodegraven; J J Zuidema, Nieuwkoop; A J M Goedhart, Alphen a.d. Rijn; N Groe nendijk, Alphen a.d. Rijn; A M J Groen in 't Wout, Aarlanderveen; N J Heemskerk, Hazerswoude; L van Kreuningen, Alphen a.d. Rijn; C J M van Rooijen, Hazerswoude; P W Smit, Nieuw Vennep; B Versloot Moerkapelle; A H de Vos, Leimui- den; cursus gezel-temmiren: J W van Arkel, Alphen a.d. Rijn; J L J van Dam, Bodegraven; D H Esveldt, Ter Aar; HAW Gorissen, Nieuw koop; G A J Groen (met lof) Ha zerswoude; A M M de Heij, Alphen a.d. Rijn; Th A P Hoppenbrouwer, Alphen a.d. Rijn; H van der Horst, Alphen a.d. Rijn; C Koopman, Ter Aar; A van der Leede, Alphen a.d. NIEUWKOOP Morgen en j zondag is het groot feest in de I bescheiden woning van het echt- i paar J. A. Wijfje - M. Wijfje-Van der Sluis vanwege het gouden j huwelijksfeest, dat beiden dan met hun kinderen, kleinkinderen en overige familieleden hopen te vieren. Zowel de bruidegom (79) als de bruid (80) is in Ter Aar nabij de Korteraarshoek geboren. Toen de bruidegom zijn bruid naar het Nieuwkoopse gemeentehuis bracht was hij in dienst als wegwerker bij de Nieuwkoopse polder, welke functie bij 42 jaar heeft vervuld. Zijn taak was het toen de wegen in de polder te onderhouden en re gelmatig na te lopen. Dat was toen een nogal veel omvattend werk im mers alle wegen waren toen z.g. grindwegen; asfalt kende men toen nog niet in de polders. Hij moest ervoor zorgen, dat het door de paard en wagens weg gere den grind weer in het wagenspoor kwam en dat de gaten in de weg wer den opgevuld. Naar mate er later meer auto's op de weg kwamen, werd dit een steeds moeilijker opgaaf om dat de auto's en vooral vrachtauto's het grind wegreden, waadroor er z.g.- wasborden in de weg ontstonden. Een uitkomst was dan ook de komst van het asfalt, waardoor de wegen tevens ook stofvrij werden. Van de vijftig jaar heeft het echt- par er ruim 46 gewoond in de woning Nieuwkoopseweg 23 en de andere vier jaar in een woning wat meer „in de polder" aldus de bruid, maar ook aan de Nieuwkoopseweg. Het echtpaar heeft zes kinderen en 22 kleinkinderen. Foto: Het bruidspaar temidden van bloemen en foto's van hun kinderen. Rijn; H G Rademaker, Alphen a.d. Rijn; F A Rietveld, Alphen a.d. Rijn; B M Stigter, Bodegraven; J F Stolwijk, Bodegraven; P van Velde, Alphen a.d. Rijn; L Westmaas, Al phen a.d. Rijn; P J van Wijngaar den, Nieuwkoop; J H Meijer, Alphen a.d. Rijn; afd. metselen: W M van Dorp, Hazerswoude; C Koopman, Zwammerdam; L van Oeveren, Al phen a.d. Rijn; afd. meubelmaken: J J Duim, Bodegraven; G J van Greu- ningen, Zwammerdam; afd. elek trisch lassen: M Arbi, Nieuwkoop; J F Dagevos, Alphen a.d. Rijn; A C Delfos, Bodegraven; W F Kempe naar, Noorden; J van Luiing; Wou brugge; C Poot, Hazerswoude; P B Pijncacker, Bodegraven; P Schellin gerhout, Koudekerk a.d. Rijn; G J Sinke, Alphen a.d. Rijn; J H J Ver bij, Alphen a.d. Rijn; T Vergunst, Koudekerk a.d. Rijn; G G Vroege Bodegraven; K J Weber, Alphen a.d. Rijn; autogeen lassen: M Arbi, Nieuwkoop; J F Dagevos, Alphen a.d. Rijn; J van Luiing, Woubrugge; C Pont. Hazerswoude; P Schellinger hout, Koudekerk a.d. Rijn; G J Sin ke, Alphen a.d. Rijn; T Vergunst, Koudekerk a.d. Rijn; G G Vroege, Bodegraven; elektrisch lassen: H Th de Heij, Koudekerk a.d. Rijn. Woubruggenaren waren op slap WOUBRUGGE Begunstigd door prachtig weer maakten de leden van de CBTB, afdeling Woubrugge en omstreken, donderdag met hun da mes een gezellig uitstapje naar Noord-Brabant. Op de heenreis werd een koffie pauze gehouden in restaurant De Lught bij Geldermalsen. Vervolgens stond een bezoek aan de elektro nische wonderen van het Evoluon te Eindhoven op het programma. Nadat men hier ook nog genoten had van een echte Brabantse koffie tafel, vermaakten de deelnemers zich 's middags rond de vennen van Oisterwijk. De dag werd feestelijk besloten met een geslaagd diner in restaurant De Gouden Leeuw te Montfoort- 0 Het vrijwel voltallige gemeente- personeel maakte donderdag onder ideale weersomstandigheden met de dames een gezellig uitstapje. Na de koffiepauze in De Lucht ging het ook op Eindhoven aan, waar men het bekende Evoluon bezocht. In Klein Speyk te Oisterwijk deed men zich te goed aan een smakelijke Bra bantse koffietafel. Volop genoot het gezelschap op een zwerftocht door de prachtige Drunense duinen. Uiter aard moest hierna weer de dorst worden gelest Te Harmeien voegden zich in Het Wapen van Harmeien het voltallige college van B. en W. bij het ge zelschap, om mede aan te zitten bij een uitstekend verzorgd diner. Na enkele toespraken ging het weer op huis aan, terugblikkend op een al leszins geslaagde dag. TER AAT Het eerste elftal van dc voetbalvereniging Altior speelt zaterdagavond om zeven uur tegen het eerste van VDO uit Uithoorn om de HydraBlomAkerboom- beker. Venneper verloor weddenschap NIEUW-VENNEP De 23- jarige Gerard Alders, melkboer uit de Schoolstraat in Nieuw- Vennep, heeft zijn weddenschap die hij was aangegaan met en kele vrienden verloren. Tijdens een bijeenkomst in sporthalres taurant „de Krim", werd over eengekomen dat hij zes kilome ter in 22 minuten zou lopen. De weddenschap ging om een krat pils. Gerard Alders heeft het niet gered. Hij deed er 23 minu ten en 8 seconden over. „Het kost mij wel een kratje, maar dat heb ik er best voor over. Het is een stuntje omdat wij in Nieuw-Vennep graag een atletiekvereniging willen heb ben", aldus Gerard Alders. Zijn vriend Martin Schreurs zal proberen volgende week donderdag de prestatie van Al ders te verbeteren en het zes kilometer lange parcours van de Venneperweg naar de Lis- serweg v.v. in 22 minuten te lopen. Burgerlijke stand van Alphen ALPHEN Geboren: Johannes P van der Zande; Sylvester J van Leeu wen; Maartje L Teekens; Heieen J Dierdorp; Candace V Heyer; Leen- dert Groenendijk; Berto C van der Vis; Jan Vos; Jaap S P Verbeek; Eric van der Lee; Irene I de Bruijn; Johanna C van Greuningen; Willem H van Dantzig; Dennis W Verboom; Jolanda Bos. Ondertrouwd: Johannes J A van Zundert 19 jaar en Neeltje Verhoog 19 jaar; Hendrik F A van Wersch 24 jaar en Danamia M Spijker 24 jaar; Johannes A Th Plasmeijer 22 jaar en Cornelia Koopman 21 jaar Gehuwd: C Dozij en N Vogelezang; A W Starrenburg en N G A Kersber gen; B de Bruijn en N Romijn. Overleden: Margaretha K Griffioen e v Kammeraad 69 jaar; Cornells D Blom 60 ja.r; Leendert D Blom 60 jaar; Leendert Langbroek 87 jaar; Klaas van Keulen 71 jaar; Jan Broekhuizen 58 jaar; Cornelis Ver hoef! 86 jaar. OEGSTGEEST Na het schrappen van twee artikelen ging de gemeenteraad gisteravond akkoord met de verordening op de commissie van advies inzake het jeugdwerk, in casu de jeugdraad. Op voorstel van de heren Dorgelo (lib.) en Lagas (soc.) besloot de raad unaniem de betrokkenen zelf (de jeugdraad dus) te laten uitmaken of zy openbare of besloten vergaderingen zullen houden. Ook besloot men geen minimum leeftijd voor lidmaatschap van de jeugdraad voor te schrijven (voorstel van wethouder Thorn, na een poging van mevrouw Munting (lib.) om de aanvankelijk genoemde minimum leeftijd van 18 jaar te verlagen tot 16 jaar). De stichting van een vierde open bare lagere school werd goedgekeurd. Wel ziet men te zjjner tUd de plaats van deze school In het plan Haaswyk (overzijde Oegstgeester kanaal), zo dat de voorlopige plaatsbepaling (noodschool Lange Voort 255) zeker als een tijdelijke zaak moet worden beschouwd. Impasse Op verzoek van de heer Temminck (lib.) zullen B. en W. zoeken naar mogelijkheden om de impasse inzake de verkeerssituatie bij Lee- en Tol- brug via het provinciaal bestuur (G.S.) te doorbreken. Over deze zaak was een brief binnengekomen van een tweetal schoolbesturen. De heer De Graaf (soc.) opperde de aanleg van een voetgangers- en wiel rijderstunnel op het kruispunt Lange VoortAbtspoelweg, te realiseren bjj de reconstructie van de Abtspoelweg. Zwembadtarief Bij de rondvraag bleek wethouder Van der Voet bereid een verlaging Alphen a. d. Rijn De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor enkele wijken te Alphen (gedeelte Noord) Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen: MevTonw van Leauwen. P. Florlszstraat 61. Alphen of Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 01710—31441. van het zwembadtarief met B. en W. te bespreken ten behoeve van groe pen en bejaarden, die gezamenlijk gaan zwemmen (Dienstverleningscen trum) en van individuele bejaarden Wilbert-drummers maakten furore in Luxemburg OEGSTGEEST Het enige Oegst geester muziekkorps, de Wilbert- drummers, slaat ook in de ogen van buitenlanders een uitstekend figuur. Deze week bewezen de 45 leden van de band dit in het Luxemburgse Echternach. Tijdens de jaarlijkse, door duizenden mensen uit verschei dene landen bezochte, springproces sie (afgelopen dinsdag), waaraan de Wilbert drummers voor het eerst deelnamen, oogstten zij veel waar dering. Hun is dan ook met aan drang gevraagd volgend jaar weer mee te doen. Van de ongeveer 26 deelnemende muziekkorpsen (harmonie en fanfa re) vielen de Oegstgeester drum mers met hun fleurige kledij, hun aardige groep majorettes (ook zy sprongen mee) en hun helderlonige muziek dan ook op. Dirigent W. B. Driessen had de partituren tevoren geschikt gemaakt voor zijn instru mentarium. In de avonduren gaf de drumband voor een publiek van enkele hon derden mensen nog een show. die evenzeer in de smaak viel. De drumbandleden (8 to>t 18 jaar) hebben van deze tocht naar Luxem burg, waarvan de heer A. Schlatt- man als promotor optrad, behalve erg genoten ook veel geleerd. Zij besluiten overigens deze drukke week met een bijdrage aan de offi ciële opening van zwembad Poel meer. aanstaande zaterdag. ALPHEN De raad heeft in het verleden besloten de rondvraag af te schaffen. Tegenwoordig krijgt men vaak het gevoel dat een rond vraag vooraf wordt gehouden. Ge zien het feit dat vooral de medede lingen en Ingekomen stukken aan leiding tot spreken geven. Burgemeester Gallas kon gister avond na de opening beginnen met twee prettige mededelingen. In de eerste plaats hebben Gedeputeerde Staten de Gemeentebegroting voor 1969 goedgekeurd. Men weet dus waar men dit jaar aan toe is. Ver volgens ligt er een plan tot bouw van een sporthal, dat met gunstig advies van G.S. naar het ministerie voor sport en culturele zaken ging, maar waarvoor realisering finan cieel niet haalbaar was. Een zestal bankinstellingen in on ze gemeente heeft zich nu bereid verklaard een lening van f 800.000 te verstrekken, een mogelijkheid in het kader van de burgerzinleningen. Voor de ontbrekende f 200.000 zal wel een oplossing worden gevon den. En zo zal het dan wellicht ook mogelijk worden dat dit plan op korte termijn van de grond komt, (letterlijk en figuurlijk). Zoals bekend is hiervoor grond beschikbaar bij het in aanbouw zijn de overdekte zwembad. De burge meester vertolkte de dankbaarheid van raad en college voor deze nieu we, zeer op prijs gestelde geste van de Alphense bankinstellingen. WOUBRUGGE Dat de snel ge groeide gymnastiekvereniging „Kwiek en Lenig" vooruitgang boek te, bleek donderdagavond in de bescheiden sporthal op het voetbal veld. Behalve diploma's werden ook me dailles uitgereikt aan de dames, ver deeld in verschillende graden van geoefendheid. Als bekwame juryle den van het KNGV traden op de heer H. de Geus en mejuffrouw B. van Houten uit Leiden. De meisjes van de derde-graad on derwerpen zich aan grondoefenin- gen, oefeningen op de even- wichtsbalk, de lange mat en de lage bok. De drie prijzen met medailles gin gen hier naar: 1. Bea Verzaal. 2. Lia Willemse en Trudy Zandstra, 3. An ja Witte. De oudere meisjes van de tweede en eerstegraad deden gecompliceer dere oefeningen. Hier werd de bok vervangen door de hoge kast. Bij de tweede graad gingen de prijzen naar: 1. Etie Horjus, 2. Jan- nie van Dorp, 3. Marjan van Beye- ren. Bij de eerste graad naar: 1. Ot- tolien Vos, 2 Cora Waalraven, 3 Inge van Luiing. Eerder waren nog diploma's van het KNGV uitgereikt aan de volgen de jonge leden: Meisjes 6-9 jaar: Coby Slingerland, Anje van Waas, Jac. van Oostende en Trudi Robbe. Meisjes 9-12 jaar: Hilda Roosema- len, Mies-Marie de Jeu en Wendela Kamp. Jongens 8-12 jaar: Nico van Delft, Harry Wester. Gert Jan Boer en Jo- han van Dam. Verscheidene sprekers betuigden in de loop van deze vergadering nun vreugde over deze mededeling, die, aldus de heer v. d. Vlies, mede dienstig is om een achterstand in te halen. Mej. Donker deelde ook wel in deze vreugde, maar zij vond het een kwalijke zaak dat Ged. Staten hun goedkeuring onthielden aan het raadsbesluit tot bouw van een aan tal kleuterscholen in de gemeente, die dringend nodig zijn. Burgemees ter Gallas zei, dat deze zaak in een bespreking met Ged. Staten reeds de aandacht had. Evenals het uit blijven van goedkeuring op bouw plannen in Noord, waarop de heer Scherpbier de aandacht vestigde, want de continuïteit in de woning bouw komt hierdoor in gevaar. Het financieringsvraagstuk ligt in Den Haag nog steeds zorgelijk, zei de voorzitter, die overigens toch wel goede hoop had, dat men de Al phense belangen in het oog zal hou den. De heer Brokaar bracht de stuk ken inzake de oprichting van een Stichting voor open Bejaarden- werk ter sprake. Hij wees op het belang van dit werk en wenste de Stichting succes. Wethouder Paats bepleitte bij voorbaat clementie bij de raad. Want als in de volgende vergadering een voorstel aan de orde zal komen tot subsidiëring van een enquête waarin moet worden nagegaan welke werkzaamheden in en vanuit deze Stichting moeten worden verricht, zyn reeds een hon derdtal dames voor dit doel op pad De subsidie moet dus achteraf wor den verstrekt. Dat komt overigens wel vaker voor, want de heer Bergsma maakte later nog enkele opmerkingen die lachertjes werden over het vaststel len van bedragen voor verlichting van de Sint Jorisstraat. Ook deze voorzieningen zijn al getroffen maar de werkzaamheden in die omgeving waren oorzaak dat men niet op het raadsbesluit kon wachten, aldus wethouder Duin. Huurverhoging De heer Van der Vlies had aan burgemeester en wethouders schrif telijke vragen gesteld over een min der juiste handelwijze van de wo ningbouwvereniging rondom de laatste huurverhoging. Men had de huurders onvoldoende geïnfor meerd naar zijn mening. De beant woording van zijn derde vraag door het college had spreker niet bevre digd. Daarin werd gesteld, dat de werkzaamheden te omvangrijk zijn geworden voor administratie in de avonduren. Spreker vond dit motief niet sterk. Er is echter een centra lisatie op komst tussen de bouw verenigingen waarin men op een gemeenschappelijk beheer overgaat, zei wethouder Goedhart. Dit kan niet in een handomdraai maar waar schijnlijk zal men medio augustus een bureau in een flat openen. Het voorstel tot huur van een woning in wijk Hoorn en die ge schikt te maken voor bewoning door een gehandicapte, had de aandacht van de heer Trouwborst. Deze zaak loopt al wat lang zei hij. Wethouder Deerenberg dacht, dat het laatste niet iodig zou zijn. In elk geval heeft het college oog voor de urgentie. Rolstoelivoning In een ander voorstel kwam deze zaak nogmaals naar voren, nl. om een aangepaste woning in te richten voor rolstolgebruikers in een com plex woningen in Alphen-Noord. De heer Bergsma zei, gelukkig te zijn met deze voorstellen. Maar wat het laatste betreft, was hem liever geweest, als er niet „een" maar „een aantal" had gestaan, Uit de beant woording door de wethouders Dee renberg en Paats bleek, dat het col lege volop bezig is zich over deze zaak te informeren. De heer Scherpbier vroeg of de wyziging in het bouwplan in Noord voor een aangepaste woning ook consequenties had voor de huur van de andere woningen. Volgens wet houder Deerenberg zal dit niet het geval zijn, maar wordt dit opgevan gen door hogere subsidiëring. Ove rigens kwam de wethouder over deze zaak in de clinch met de heer Bergsma. Want wethouder Deeren berg verweet de heer Scherpbier, dat hij, als lid van de commissie voor Openbare Werken, dingen vroeg die hij al wist. Maar de heer Bergsma zei, dat recht daartoe aanwezig is, commissievergaderingen zijn nu eenmaal niet openbaar. Dat het gymnastieklokaal van Hou-Vast aan de Celebesstraat op advies van de Inspecteur voor de lichamelijke opvoeding en de de dienst Gemeentewerken vanaf sep tember niet meer door de Openbare- stholen gebruikt zal worden, kreeg ook de aandacht van meerdere spre kers. Volgens de heer Van der Vlies was het bestuur niet op de hoogte gesteld en wilde het bepaalde voor zieningen aanbrengen. Met het bestuur zal nog worden overlegd of het wel verstandig is dit te doen. zei wethouder Paats. Want er is een gymnastiekzaal in aan bouw aan de Anna van Burenlaan en wellicht zal over twee jaar de sporthal ook dienst kunnen doen Het zal wellicht onverstandig zijn voor een oud gebouw hoge kosten te maken. die een kijkje in het bad (en restau rant) willen nemen. Mevrouw Gou verneur (kath.) had dit aan de orde gesteld. Ook naar de bouw van een sauna by het toekomstige instructiebad (vraag van de heer De Graaf) had de heer Van der Voet wel oren. Burge meester Van Eyslnga verzekerde voorts de heer De Graaf dat de ge vraagde „witte speelweide" er komt. Lange Voort In de'verkeerscommissie komen in juni enkele vragen van de heer Lagas ter sprake: gereserveerde parkeer- vlakken voor gehandicapten bij het winkelcentrum Irislaan, fietspaden of aanduidingen daarvan op de Lange Voort en een algeheel parkeerverbod langs deze weg. Mevrouw Munting drong aan op spoedige instelling van een jeugdna- tuurwacht; de heer Dorgelo op alsnog stimulering van samenwerking tus sen de openbare en r.k. bibliotheek. De heer Temminck vernam ten slotte dat de stichtingsacte van de Interkerkelijke stichting voor een be jaardencentrum (vermoedelijk komt dit in de Overveerpolder) Is gepas seerd. Culturele Vereniging TER AAR Voorzitter S. Ph. Soesan kon op de algemene leden vergadering van de Culturele ver eniging maar een gering aantal le den welkom heten. Uit het jaar verslag van de secretaresse mevr. Van Beijeren bleek dat de vereni ging nu 264 leden telt. Mevrouw Daamen wist voor wat het finan ciële gedeelte betreft juist de eind jes aan elkaar te knopen, met de subsidie van 600 van de gemeen te, de entreegelden en de contribu tie. Mevr. Van Beijeren en de heer J. Kranenburg bedankten als be stuurslid. De heer De Korte te Langeraar werd nieuw benoemd. In het komende seizoen komt o.a. Johan Kaart met Potas en Perle- moer, Jules Croiset, en een orgel concert van Piet van Eg mond. GOUDEN ECHTPAAR TER AAR Op donderdag 5 juni hopen de heer J. van Harten en mevrouw M. van Harten-Voet hun gouden huwelijksdag te her denken. Jan van Harten werd op 28 september 1892 aan de Geer weg geboren in een gezin van acht kin deren. Dat was meteen aanpakken; zelfs al voor het eind van de offi ciële schooltijd was Jan aan het werk. Eerst bij de boeren, vervol gens meesterknecht in Boskoop en bouwvakarbeider in Amstelveen. Toen was hij al getrouwd met me juffrouw M. Voet, geboren te Uit hoorn in 1897. In 1923 werd het houten huis aan de Geerweg gebouwd. De brui degom werd tuinder, een vak dat hij met kunde en liefde tot 1963 beoefende. Kerkelijk gebonden aan Nieuw veen, heeft de gouden bruidegom twintig jaar in het bestuur van de Hervormde Evangelisatie gezeten, waarvan zeventien jaar als pen ningmeester. Dat werk en de zon dagsschool had de liefde van zijn hart en zijn vrouw was daarbij de altyd aanwezige trouwe hulp. Burgerlijke staml Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Gebo ren: Robertus zv A J J van Bentem en E T Doolaard; Gerdien dv C J de Kuijer en M Bilstra; Eduard zv H Koolhaas en G de Groot; Martinus zv C van Munster en J A M Groote man: Nicolaas zv J Vegt en S Smits; Judith dv D K van Blaricon en P Warmenhoven; Edwin zv L Bokhorst en A Schreuder; Johan zv O L Ben- tinck en A E Willink; Jerry zv E M de Zwager en E Klerks; Peter zv J de Vries en P A de Beer; Carl zv J de Groot en E M Bok; Mark zv G T Berends en M S C Alberts; Muriël dv J A J de Lange en C H M Koen- ders; Marianne dv J G G M Prüst en P de Peuter; Alexander zv G C Mul der en G C Samplmon; Manuel zv M Martinez Valencia en C Valencia Badas; Ronald zv C G Heemskerk en C L H Warnlk; Simone dv F van Millingen en C J Groepenhoff; Mar garetha dv J J Tensen en J M van Elderen; Antonlus zv A F Beeren- donk en E M Trompert; Jasper zv K Kimstra en J G Sinnema. Ondertrouwd: Kroeskop. Pieter Jan. 24 jr. en van Vliet, Everdine Elisabeth Wilhelmina, 23 jr; Gomes, Johannes Mattheus, 27 jr en Boef. Pietertje, 25 jr; Oosterhof, Jan, 23 jr en de Haan. Grietje 24 jr; Meeuwig, Johannes Willem, '25 jr en Spaans, Maria Erzsébet Ilona, 23 jr; Bo- neschansker. Albert. 30 jr en van Rijswijk, Johanna 25 jr; Sloep, Bar- tholomeus Johannes Joseph Aoysius. 23 jr en de Lely. Francisca Maria, 21 jr- Gehuwd: Kohsiek, J en Pisart, I; van der Beek, Chr. H J en Knook, J H; Kusters, J L en Ummels, M J M; van den Engh, A en de Koter, J R; Divendal, J B en Gieske, H H; 1ste Feber, P I en Heuseveldt, A; Zwiep, J H en Heijmann, MEJ; Sijmens, C en van der Veldt, T W; de Wever, W en Bloemkolk, R J M; Pals, B en Roubos, N M; Zaalberg, P J en de Maar, M L D; Jutte, J J M en Raap horst, E S A M. Overleden: de Vries, M, 59 jr geh met J Rabbers; van der Luit, 74 jr geh met J Baartse. HAZERSWOUDE In het kader van de toetreding van Hazerswoude tot dc Raad der Europese gemeen ten is een eerste kontakt tot stand gekomen met de Duitse gemeente Waldkappel, enkele kilometers ver wijderd van de Oostgrens van Duitsland. Binnenkort zal een ver tegenwoordiging naar Hazerswoude komen, teneinde te bezien of tus sen beide gemeenten nauwere kon takten tot stand kunnen worden ge bracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 19