Leger des Heils Leiden 80 BEZWAREN TEGEN 'GEBOORTELEDEN' LEZERS SCHRIJVEN: WEEKAGENDA VERSTOPPING? Studenten lachen nu gemakkelijker Wil NZH subsidie van gemeenten? Ipgewekte jubileumsamenkomst in volle Petrakerk DUIKER- HORLOGES PIERROT De vragen van Amptmeijer BOLLEN D'R UIT.... PLANTEN D'R IN alles Vlieland Prof. Wiersma op afscheidscollege VAATWASMACHINES IEMCO N.V. Handje bezeerd. Flinkerd zijn. Mama heeft jodium. Zonder pijn. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE LEIDEN HAAST U DUS EU WE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 23 MEI 1969 REIDEN Het 80-jarige Leger des Heils in Leiden hield gisteravond i jubileumbijeenkomst in de stampvolle gereformeerde Petra-kerk. landelijke kommandant, Kaare Westergaard, was ervoor overgéko- m, burgemeester Van der Willigen en dr. P. L. Schoonheim waren gastsprekers, de Leidse zangbrigade en het Goudse Leger-muziek- rps zetten de avond muzikale luister bij. Er werd, uiteraard, véél ge- igen en veel muziek geblazen. De vreugde, de broederschap kwamen eds en in alles uit. Telkens hoorde men instemmend gemompel en ?ie spreide Halleluja's. ►iVisie-officier brigadier A. Krui- 1W(ga voerde de algemene regie. Het allemaal vlotte, enthousiaste ekers, die legerofficieren en on- r I officieren. Ze weten direct beslag hun publiek te leggen, dwingen mensen tot meezingen, al zijn de pp jen soms onbekend. u is het merkwaardig, hoe spoe- die angelsaksische melodieën bij >n aanslaan. De avond begon 1 een typisch heilsoldatenlied: od vormt zich een legerschare", rna zong de Leidse brigade, met aai ctronische orgelbegeleiding, van „stromen van zegen" en ging jad-ier Kruisinga voor in gebed. I echtgenote las het „danklied [(J verlosten' (Jesaja 12). ereldburger dunniandant Westergaard is een echte wereldburger. Hij werd Noorwegen geboren uit Deense s'lsofficierouders, werkte in IJs- ?eid. Engeland, Australië, bezocht ïei veertig landen het Leger. In Ne va land was hij chef-secretaris 27-1931), in Noorwegen en nu, is 1966, in Nederland, comman- ha t. Enfin, wat hij allemaal in zijn i ïn gedaan heeft, is veel te veel op te noemen. ij prees het Leidse korps als goed". Men bewijst hier veel st aan ..de ander". We geloven. God het Leger heeft verwekt vJfin Zijn handen houdt. We willen j i daden bekend maken. Moge Hij helpen", leze toespraak werd in het Neder- is gehouden, met een sterk smd accent. Later bleek, dat de mandamt zich veel gemakkelijker geestdriftiger in het Engels uit- IS' kt. ikbaar 11 te! qUIIK irgemeester Van der Willigen vond het niet vreemd, dat hij in muzikale omlijsting was ge- st. Wie over het Leger spreekt, kt immers tegelijk aan muziek, cis burgemeester releveerde de tal- Élegeractivitei'ten, het jeugd- de tienerclubs, de samen'kom- ïet lenigen van de nood. Hij e getallen, waarop het Leger can zijn. Het stadsbestuur is iar voor alles wat het voor de gemeenschap verricht. Deze K^tigjarige doet het nog niet npjes aan; vol elan gaait men njder en „ik zie ook voor de jgjentig een gloriedag in het ver- mjet oog-laag O o heer Schoonheim, groot vriend van het heilsleger, betreurde het, de kerken vaak nog zo hoog iJin, dominees op hoge kansels, boven het volk uitreikend. Onze nskatholieke vrienden zijn ge- )cig bezig, de altaren laag te en. William Booth verkoos de e at, sprak tussen en met het Heilsoldaten brengen koffie de getroffenen, vrouwen en nen zijn bij lien gelijkwaardige. w i hetzelfde werk. Hier staat land alleen, iedereen is opge- en in de gemeenschap, at doet je wat, he.t maakte je w, dat samenwerken, dat lousiaste samenzingen. Ik spreek ,kt u als een broeder in Christus. e lat ik in Hem geloof, geloof ik t in mezelf en in de wereld. Het 92 e wonder is. dat Hij naar mij t. Hij geeft mij de kans te hel- al was het alleen maar met kopje koffie, w geloof in Jezus, omdat de toe- et van Hem is. Dat doen ook de sen van het Leger. Die blijd- p, die glimlach van het geloof, et verjaardagsgeschenk van de 'liigjarige aan ons. want Jezus lenigt de smart, de poort staat jc open. Halleluja in Goudse korps" speelde enkele keren ook alleen, o.a. Michael 'ons variaties op „Onward tian soldiers" („The martial En het klonk goed en zuiver. 100 °o waterdicht Schokvrij Lichtgevend Met datum Vele modellen, ook voor jongens! Reeds vanaf 49.75 JUWELIER HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778 Eigen reparatie-atelier Het koor zong wat eenvoudige werk, maar had eveneens een aandachtig gehoor. Commandant Westergaard hield nog een geestdriftige rede in het Engels over het Legerwerk en zijn eigen ervaringen, een toespraak, die snel werd vertaald en als inleiding diende 'van de mooie kleuren- Legerfilm „Met hart en hand" 35 minuten). Men zag, hoe het Leger' des Heils in zijn tehuizen en instellingen werkt. „Mooi, maar (na twee jaar) eigenlijk al verouderd", zei de commandant. Want de ont wikkeling staat niet stil, het werk breidt zich snel uit; in korte tijd zijn er alweer veel mooiere tehuizen bijgekomen. Het slotlied van deze vreugdevolle jubileumavond was „Dankt, dankt nu allen God". Joh. van W. Het echtpaar Westergaard dat de jubileumsamenkomst van het Leidse Leger des Heils gisteravond leidde. Kaare Wes tergaard is de landelijke com mandant. Foto N. v. d. Horst Ds. Van den Akker (Den Bosch) op Hervormde classis Leiden LEIDEN Wie behoren nu eigenlijk tot de kerk? Dat is een vraag die in de Hervormde Kerk de laatste jaren weer sterk in de belang stelling staat.'En dat is ook wel te begrijpen: behalve belijdende leden en doopleden telt de hervormde kerk ook hen, die uit hervormde ouders geboren zijn, onder haar leden. Juist deze laatste categorie, de zoge naamde geboorteleden, vormt een punt van discussie. Kan de kerk in de toekomst verantwoordelijkheid dragen voor dit grote ledenbestand? Zit er een bepaalde theologie achter deze keuze? Al deze vragen kwamen aan de orde in het referaat dat drs. N. K. van den Akker uit Den Bosch over deze materie hield op de vergadering van de classis Leiden dei- Hervormde kerk in de Rank te Noordwijk. De basis van de hervormde ker kelijke administratie wordt gevormd door de registers van de burger lijke stand. Deze opgave zal dik wijls door allerlei traditionele fac toren bepaald zijn. Alleen weigeren mensen dikwijls zelf de kerkelijke consequentie te trekken van de uit spraak die zij op het gemeentehuis hebben gedaan. Met het gevolg dat de kerk bij haar pastorale bear beiding telkens het hoofd stoot bij mensen die, bij wijze van spreken, wel burgerlijk maar niet kerkelijk hervormd wensen te heten! Gevol gen: onduidelijkheid, een financiële belasting, schijn van hervormd im perialisme. Niet gelukkig Vorig jaar heeft de Synode de bestaande situatie in een schrijven aan de kerkeraden nogal sterk verdedigd. Inleider was daar beslist niet gelukkig mee. Zijn bezwaren zijn in de eerste plaats van theolo gische aard. Achter deze kerkelijke praktijk staat een verbondstheoïogie, die be denkelijk is. Wanneer in de Bijbel sprake is van het verbond, dat zich uitstrekt van geslacht tot geslacht, is hier met name Israël bedoeld en niet de kerk. In de tweede plaats ziet inleider bezwaren van kerkelijke aard: in de romantische idee van de volkskerk of de ideologie van Nederland als protestantse natie liggen de achter gronden van deze kerkelijke prak tijk. In onze tijd is liet ook van oecu menisch standpunt uit gezien on mogelijk deze situatie te continue ren. Ds Van den Akker begrijpt wel dat de kerk gelukkig moet zijn met een administratie die op de gegevens van de burgerlijke stand terugga'at. maar ieder weet wel hoe willekeurig de vragen en ant woorden voor het loket dikwijls uitvallen. Dit bracht hem tot de uitspraak dal men van de administratieve nood beslist geen theologische deugd mag maken. Dit alles werkt bijzonder frustrerend voor een goed functio nerend pastoraat: dat kan alleen goed plaats vinden in een vrijwillig aanvaarde relatie. Wanneer men tegenwerpt dat de kerk op deze wijze haar verant woordelijkheid voor het volk niet draagt, stelt spreker dat de ge boorteleden niet vallen onder het pastoraat maar het apostolaat der kerk. Als kerk zullen we het moe ten aandurven de mensen op roya le wijze in de gelegenheid te stel len zich aan een relatie tot de kerk. die op deze wijze is tot stand ge komen, te onttrekken. Al voegde spreker er direct aan toe dat de kerk op even royale wijze de men sen, ook degenen die niet gedoopt zijn of geen belijdend lidmaat zijn geworden, in de gelegenheid moet stellen de band met de kerk aan te gaan. Doop In de discussie bleek, hoeveel vragen hier in elkaar grijpen. In het algemeen was men blij met het feit dat de kerkelijke adminis tratie, die in het verleden vooral in de steden chaotisch is geweest, tegenwoordig veel overzichtelijker is geworden. Maar kan men bij de doop wél spreken van een vrij willig aanvaarde relatie? Dit bracht ds v. d. Akker tot de uitspraak dat de doop eigenlijk niet ingeschre ven diende te worden in aparte kerkelijke registers, want met de doop wordt men ingelijfd in het lichaam van Christus. Via de toela ting tot het heilig avondmaal gaat men deelnemen aan het leven van een bepaalde kerk. Ook mogen we nooit uit het oog verliezen dat het verbond van Gods genade er wel degelijk is. Alleen is dit veel wijder .dan de omgrenzing van een kerk, zelfs veel wijder dan wat wij de onzichtbare kerk noemen. De classis besloot in de septem- bervergadering nog op deze materie terug te komen. De heer C. Hendriks, ouderling kerkvoogd te Leiden, werd afge vaardigd naar de provinciale kerk vergadering. Ds Van Malssen bracht verslag uit van het werk in het Academisch Ziekenhuis in Lei den. Uit het verslag van de penning meester bleek dat de classis Lei den in 1968 ruim een kwart miljoen gulden voor het zendingswerk had opgebracht. Daarnaast liet de reke ning van de classis zelf zien hoe de gemeenten ook nog eens een be drag van ongeveer 240.000 op ta fel brachten voor allerlei vormen van kerkelijk werk, dat geen plaat selijk karakter draagt. Appèl Ten slotte kwam de band met de wereldkerk tot uitdrukking in het appèl dat de zendingspredikant ds L. Flier, verbonden aan de Soenda- nese kerk, op de afgevaardigden deed, om zeer positief te staan tegenover de ontwikkelingshulp die de kerken bieden. Het gevaar dreigt altijd weer, zowel hier als in In donesië, dat de kerk zich in een isolement terugtrekt. Doch juist deze tijd zag ds Flier het als een opdracht aan de christelijke kerk in Indonesië om samen met ande ren. in dit geval de moslims, te werken aan een rechtvaardige maatschappij. Wis! u dat daar hele kleine pilletjes tegen |k|A||P|| AV bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: nUUlilLMA Het is opmerkelijk hoe een aantal politici er steeds weer in slaagt om bij de bevolking de schijn te wek ken. dat de democratie in Nederland goed functioneert. Als het meest ga ve voorbeeld hiervan trof mij wel de gemeenteraadszitting van maandag j.l. waar een verzoek tot interpella tie over de dienstweigeraars-affraire werd afgewezen. De zaak was nu wel afgedaan en de eerder gestelde vragen waren door B. en W. juist beantwoord. Zo luidde tenminste de mening van het merendeel der ge achte afgevaardigden, die hun slech te geweten op deze wijze trachtten te ontlasten. Dat deze weigering van de raad in brede kringen slecht werd opgeno men, bleek wel uit het commentaar van uw blad waarin terecht werd gesteld „dat men op deze manier de democratie een slechte dienst had bewezen". Zelf Zelf had de journalist die dit schreef de democratie wél een goede dienst kunnen bewijzen, door de vragen van het raadslid Ampt- meyer te publiceren, die deze tijdens de interpellatie aan de orde had wil len stellen. Gezien het belangwek kende karakter van deze vragen en het feit dat men daar kennelijk niet over wilde discussiëren, volgen zij hier: 1. Gezien uw antwoord op vraag 1, met name de passage, .hebben de politieke of maatschappelijke op zich zelf geen rol gespeeld" en uw antwoord 3c: een tewerk gestelde niet past in de structuur en het milieu van het ziekenhuis", bestaat dan de mogelijkheid dat in het verleden wél mensen zijn weg gestuurd op grond van hun politieke of maatschappij opvattingen? 2. Kunt u verduidelijken wat be doeld wordt met „niet passen in de structuur van het ziekenhuis"? 3. Kunt u voorkomen dat in de toekomst mensen worden weg gestuurd omdat ze een politieke of maatschappelijke opvatting hebben die niet door de leiding wordt ge deeld en welke opvatting op zich voor de leiding voldoende is om de genen met deze opvatting tot „niet- passend in structuur of milieu van het ziekenhuis" te bestempelen? 4. Indien u alsnog, al of niet naar aanleiding van het voorgaande, tot de conclusie komt dat er dienstwei geraars van Endegeest zijn verwij derd, louten en alleen om het heb ben van een bepaalde opvatting op publiek of maatschappelijk gebied en om het uitdragen van deze visie in een dienstweigeraarsblad, wilt u deze overplaatsingen dan ongedaan maken? Kees Wallc lid „Comité Solidariteit Dienstweige raars Endegeest" Splinterlaan 25 Leiderdorp (De heer Walle heeft blijkbaar over het hoofd gezien, dat wij al vóór de raadsvergadering een weergave publiceerden van bo venstaande vragen van de heer Amptmeijer. Red.) Kandidaat P. Brouwer nam al beroep aan KATWIJK Kandidaat P. Brou wer, beroepbaar gesteld door de classis Leiden van de Gereformeerde Kerken, heeft een beroep ontvangen en ook aangenomen van de Gerefor meerde Kerk te Sibculo (Ov.). Er is goed nieuws voor iedereen, die ineens tussen bloemen wil wo nen. Er is „DIXIEPACK" te koop. BLOEIRIJPE PLANTKLARE BLOEMEN; géén zaaien of ver spenen, dat hebben vakmensen voor U gedaan. Frisse, gezonde planten, barstensvol bloemen, klaar voor Uw tuin. klaar voor balkon of bloembak Kuiltje graven, water geven, af IN „DIXIEPACK" VERKRIJG BAAR: petunia's, vlijtig liesje. be gonia's. leeuwenbekjes, afrikanen, phloxen. verbena's, sneeuwkleedje. lobelia's, ageratuni en nog vele. vele soorten. VOL BLOEMEN. VAN heeft Nieuwe Rijn 50 Tfn 2 0824 (01710) LEIDEN ln het Groot Auditori um van de Leidse Universiteit heeft prof. dr. D. Wiersma, die sinds 1954 het ambt van buitengewoon hoogle raar in de forensische psychiatrie heeft bekleed, zijn afscheidcoilege gegeven. Na afloop werd in de Re ceptiekamer een receptie gehouden, die door zeer velen werd bezocht. In zijn afscheidswoord memoreer de de decaan van de faculteit der Rechtsgeleerdheid, prof. dr. W. H. Nagel, een psychologisch advies, waarin werd gesteld, dat prof. Wiersma slechts op de hoogte was van de school van Heijmans en Wiersma. de zgn. Groningse school der psychologie en geen goed docent was. Prof. Nagel zeide prof. Wiersma echter te hebben leren kennen als een extreem intelligent Leidse raadsleden: LEIDEN De raadsleden Gransch en Van Aken (PvdA) hebben B. en IV. gevraagd de raad zo spoedig mogelijk in te lichten over een subsidieverzoek, dat de N.Z.H. b(j onder meer de gemeente Leiden zou hebben ingediend. Bij voorkeur willen zij hun vragen zien beantwoord in een informatieve nota, die in de eerstvolgende raadsvergadering in discussie kan komen. Zij baseren hun vragen op een krentebericht, dat „waarschijnlijk is ontleend" aan de Handels- en Transport-Courant, zoals zij meede len. Volgens dit bericht kan de NZH om het voor dit jaar geraamde ver lies van twee miljoen gulden onge daan te maken, kiezen uit de volgen de maatregelen: vermindering van het pakket vervoersvoorzieningen verhoging van de tarieven; het vragen van een bijdrage aan de gemeenten waar de NZH open baar vervoer verzorgt. KIES UIT 10 MODELLEN A.E.G. BOSCH ERRES GEN. ELECTRIC MIELE - RONDO GRATIS PROEFPLAATSING! Het bericht vervolgt: „Aangezien vermindering van de service op weerstanden van de desbetreffende gemeentebesturen stuit en verhoging van de tarieven op dit moment in het geheel niet in aanmerking komt, zoekt de directie van de NZH nu een uitweg via bijdragen in de exploita tiekosten van de gemeenten, te we ten Haarlem. Bloemendaal, Heemstede, Leiden, Leiderdorp en Oegstgeesl. Het overleg over deze bijdragen zou „al een maand of 15" lopen, zon der dat „er veel schot in zit". Voor Leiden en omgeving wordt een richtbedrag genoemd van f 200.000, als bijdrage in de exploita tie. geleerde, die behalve arts ook psy choloog en psychiater is en daaren boven beter op de hoogte van het Nederlandse strafrecht dan de ge middelde praktizerende jurist. De huidige studenten, aldus prof. Wiersma. lachen gemakkelijker dan die uit de jaren dertig, maar zijn hetgeen sedert 1954 altijd werd gestimuleerd, aanvankelijk met wei nig succes ook meer bereid tot het stellen van vragen, het maken van opmerkingen en het voeren van discussies. Dit is een zeer gunstig verschijnsel, evenals het verdwijnen van de schroom om over seksuele delicten te spreken. De toekomst der wetenschap, constateerde prof. Wiersma, is de zelfde als die der mensheid. Ten ein de daarover iets te kunnen zeggen memoreerde hij de langdurige on derzoekingen, die tot de opstelling van het disharmonische persoonlijk heidsbeeld hebben geleid. Dit wordt door zeer bepaalde eigenschappen van temperament, karakter en intel ligentie gekenmerkt, terwijl ook en kele gedragswijzen in de vroege jeugd karakteristiek zijn. Namens de commissie, die het afscheid had georganiseerd, over handigde prof. mr. J. M. van Bem- melen, emeritus hoogleraar in. het strafrecht, de strafvordering en de criminologie, prof. Wiersma het hul digingsgeschenk. Het was de com missie hekend, dat de publikatie van zijn studies over moorden uit de ne gentiende eeuw een hartewens van prof. Wiersma was. Te zamen met A. W. Sijthoffs Uitgeversmaatschappij N.V. heeft de commissie deze wens door de uitgave van „Moord en sensatie" kunnen vervullen. In cou vert overhandigde prof. Van Bem- melen nog een bedrag voor verdere publikaiies. betadine jodium 'Kabinet van Rijnland' voor ambassadeur LEIDEN Op 6 juni wordt om half zes in De Lakenhal een bijeen komst gehouden, waarin aan de Amerikaanse ambassadeur, de heer W. R. Thyler, een exemplaar van het door Th. Laurentius geschreven boek „Kabinet van Rijnland" zal worden aangeboden. Dit is een uit gave van Uitgeverij Canaletto te Alphen en Fibula-van Dishoeck te Leiden, De heer Laurentius zal eni ge anekdoten over Rijnland vertel len. tot 9.30 -4.30 ling Zending en missie op Leidse markt LEIDEN In de markstand van dr. Schoonheim en pater Matthee op de Hooglandse Kerkgracht worden morgen lectuur en informaties over zending en missie uitgestald. Ook zal het Pinksternummer van De Open Deur. een uitgave van de gezamen lijke Kerken, verkrijgbaar zijn. Dieter tie Graafschool börst' uit voegen NIEUWKOOP In de aula van de Pieter de Graaf-school werd gister avond de algemene ledenvergadering gehouden van de Vereniging Open baar Ondenvijs te Nieuwkoop. Notu len en jaarverslag werden goedge keurd. De peningmeester de heer J. Schuurman bracht een gunstig ver slag uit. Mevr. Schaap en de heer Schuurman wensten hun bestuurs functie neer te leggen; bovendien werd het bestuur op negen leden ge bracht voor de combinatie van advi serende organen als de oudercommis sie en de kleuterschoolcommissie. Het werd aangevuld met de heren S. van de Berge. S. Hazeberg en J. van Muilwijk. De school telt ruim 250 kinderen die de beschikking hebben over zes lokalen en- twee dependen ces. In het nieuwe leerjaar zullen er een achtste en negende leerkracht bij komen, waardoor opnieuw naar ruim te zal moeten worden omgezien. Overleg met het gemeentebestuur heeft nog geen oplossing gebracht. LAATSTE GELEGENHEID TOT ONDERZOEK: Dinsdag 27 mei Woensdag 28 mei 14-16!* en 19-21% uur; 9-12 en 14 -16% uur: in het WAAGGEBOUW, Aalmarkt. Vrijdag 23 mei Boshuis, achter Hoflaan 7 uur: rutlclub. Vestestraat 40. tel. +1033. 8.30 uut. impe rium met.„Een slok aarde". Waggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tol 9.30 uur: doorlichting. Dinsdag 27 mei Pieterskerkstraat 1. 8 u.: Leidse Assu rantieclub. L. Ph. Vos over rechtsbijstandverzekering. Breestr. 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Stadhuis, 7 8 u.: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Waaggebouw Aalmarkt. 2—4.30 en 79.30 u.: doorlichting. Woensdag 28 mei Trouwkamer stadhuis, 4 —6 uur: spreek uur sociale raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde. 8.30 u kamermuziekavond, Residen tie-Strijktrio. Waaggebouw Aalmarkt 9-12 en u. doorlichting (laatste dagi. Donderdag 29 mei Vestestraat 40. 8.30 u.: „imperium" met „Een slok aarde". Boshuis, achter Hoflaan 76: tentoonstel- valAntiebesteding. Vrijdag 30 mei Breestr. 85, 8 u.: ledenvergadering kunstkring „Voor Allen". Boshuis, achter Hoflaan 76: tentoonstel ling vakantiebesteding. Bevrijdingsplein. 7.45 u.: turnde- monstratie Jahn. 8.45 u.: vlag- en lam pionoptocht door Zuld-Wesl einde Bos huis. Zaterdag 31 mei Vestestraat 40, 8.30 u.: „Imperium" met „Een slok aarde". Oegslgecst: Het witte Huis, 2.30 —5 u.: schaaksoc. „Palamedcs". Antonius-clubhuls, 8 u.: toneelavond Tot Ieders Genoegen. „Drie meisjes ge vraagd". Boshuis, achter Hoflaan 76: tentoonstel ling vakantiebesteding. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen, vanaf vrijdagmiddag 17.30 u. tot maandag 26 mei 's morgens 8 uurfdus ook op 1ste Pinksterdag): Haven Apotheek, Haven 18. tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt op deze dagen waargenomen door de Haven Apo theek. De Oegstgeeslse Apotheek en Apotheek Voorscholen zijn geopend. Museum molen De Valk Dagelijks open van to tot 5 u„ zondig van l tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De pollkllniscne oenanaeling na oitgevm ien wordt van dinsdag 12 uur miduag? tot woensdag lï uut waargenomen dooi net Dlaconessenhuts Van vrtjflag 12 uui tot zaterdag 12 uut door net S1 Elisabeth ziekenhuis (Hontgracnti Op andere werk dagen en op zondagen door net Acade •msrh ZleKennul» Films CAMERA The hapiest miljonaire. a.l„ dag. 2-30 (beh. wo) 7 en 9.30 uur; zo. ma en wo 2.30 uur: Dik Trom en het circus: do. vr en zat-nacht 23.30 uur: Finale In Berlijn. 18 Jaar. LIDO Play Dirty 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo en ma: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Rosemary's Baby. dag. 2.30, 7 en 9230 uur, ook zo en ma. REX Tarzan en de Jungleboy, 14 J„ dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo en ma: 2.30, 4.45 ,7 en 9.15 uur; vr en zat-nacht 23.30 uur: De onbevredigden. 18 Jaar. TRIANON: Casino Royale, 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur zo en ma: 2-30, 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO Yellow Submarine, 14 jaar, dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo en ma 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZUEIsUK EN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten tn klasse la. Ib en 2e. dagelijks 10.30—11.30. 14.30-16 en 19—20 UUI. Voor patlenteri in klasse 3. maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19, dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maanaag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepattenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. 11. net belang van de patiënten kunnen met meet dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Elisabethztekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart vooi 7 tot half acht, kraamafde- ung dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart vooi 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van nalf 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Leiden dagelijks van half twee toi half drte en bovendien op dinsdag- vrijdag- en zaterdagavond van zes lot zeven. Klassepattënten dagelijks van zeven toi acht. Psycntatrtsch ziekenhuis Endegecst. van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSEN H uit. uagelyks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweeoe kl. MS tot 2 en 7 tot s u derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; Kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tiénten dHgelijks van 3 tot nalf 5 en s-avonds van 7 tol 8. zaaipiattenten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van hall 7 tot balf 8 en zaterdags van 1 tot haJf 3. KATWIJK Zeehospitium. tongkllniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- iing dagelijks van nalf 3 tot half 6. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Lcngkllnlek cn tbc-afdehng kinderen woensdag van 7 lot 8 cn zaterdag en zondag van half l tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Sleenstraat: op c.cikdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op weiku^g^. van 10 tot S u. ook <.atern<is. zondag va. 1 toi 5 uur. Sted Museum De .aiu-nnai, Oude tiin- gel op werkdagen van lü tot 4 u.. zondags van 1 tol 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburgj: op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot S uur. kassen zaterdags en zondags gesio- IEMOONS I ELLLNGEN Galerie Walenkamp. Nieuwstceg 11: Rulmtc-kalkulatles van Frank Grlbllng. van 24 mei—13 Juni, dlnsd. t.e.m. vrljd. 1—6. zat. 2—5 uur. Rapenburg 73: grafiek Keas Buurman (21 mei tot cn met 20 junlj. De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tol 26 mei, dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt s. marionetten Den Vermelre, poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dletz, keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei tot 14 Juni, dlnsd. t/m zat. 9 tot 6 uur. Sociëteit Twenwei Breestraat 19. tot eind mei expositie schilderijen van Wil lem den Dunne, openingstijden dl wo. vt en zat-avond vanaf half negen. Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 juni, expositie Joe Frankhuyzen, ope- uiugstljden woensdag tot cn met zondag van 20 tot 1 uur. Rapenburg 94, galerie 't Dulvenhuys: voorjaarstentoonstelling schilderijen, gra fiek, ceramiek, klelnplastlek en wandkle den van Berserlk, Lars Fohlin, Marjan de Glopper, Greetje Grljpma, Tosca van den Haak, Auke de Vries, Marijke de Wit. Joan Slbecas, Liesbeth Wiersma en Gijp zaalberg, van 20 mei tot 20 Juni, dlnsd. t.e.m. zond. van 2 tot 8 uur. Expositiezaal Ars. Pieterskerkgracht 9- tentoonstelling „Leerlingen werken bi| Ars" (Ars Aemula Naturae). Opening 17 mei. WASSENAAR kunstzaal Heulf, Hof laan 7: tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks, van 5 tot cn met 2$ mei. maand, t/m zat van 10 tot 17 u.t ook dlnsd. av. 8 tot 10 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot u. op Lammermarkt bij molen De Valic. ALARMNUMMERS Brandweer s maal 8. Politie: 5 maal 4. Doktersdienst: B maal 2 (zat. M u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3