enaat en curatoren willigen eisen eidse studenten in JJï i w WEEKAGENDA Gouden Philidor recipieerde Op 30 mei beslissing over de fusie Kunstkring-Toonkunst Jeugdkoor Ex Animo zong en speelde Financiering Leidse „ver pleegtor en \lpen bijna ^verkoopbaar BRILLANTEN SIERADEN JUWELIER v. d. WATER A/E LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 MEI 1WR 1IDEN Hei college van curatoren van de Leitlse universiteit ft gisteren verklaard het medebeslissingsrecht van alle groeperingen ip alle niveau's in principe te erkennen als uitgangspunt voor het •leg omtrent de structuur van de universiteit. Dit houdt in, dat doP groepering bij voorbaat van enig beslissingsrecht wordt uitgesloten, eisen van de studenten zijn alle volledig ingewilligd, zij het soms it andere termen. Het college aanvaardt de toelating van waar- pers tot haar vergaderingen, het verenigt zich met de openbaarheid stukken betreffende het universitair beleid, het is bereid omtrent wijze, waarop dit beleid tot stand komt openbaarheid te betrachten ;ondigt aan in geval van principiële zaken van algemeen universitair w ng openbare vergaderingen met representatieve vertegenwoordigers 0 ouden. dit punt hadden de studenten met alle betrokkenen b$t. Het Leidse curatorium zal een actieve informatiever- oiding bevorderen. Het erkent een ite omschreven verantwoordelijk-, ten opzichte van de gehele uni taire gemeenschap. In een structuur sluiten de curato- een verantwoordingsplicht naar g len niet uit. c I t college van curatoren is be- mee te werken aan de samen- ng van één rapport, als ant- d op de vragen van minister iga over de organisatie en het ■I mr van universiteit en hoge- >1, in welk rapport de stand- ;n van alle groeperingen zijn 3nomen. Het college heeft minis- 'eringa verzocht de datum van ding van het antwoord van de 'rsiteit naar een later tijdstip te huiven. Preambule In '0 ie -Tor het Presidium Senatus is mee- f ld. dat in de vergadering van ;i is gebleken, dat geen bezwaar at|at tegen openbaarheid van ver- n*ingen met desgewenst een of e representatieve vertegen $igers als waarnemer. Het waar- rschap moet nog nader worden di ciseerd. Voorlopig is het be- ge{ in die zin. dat geen „gegevens nt personen en zaken mogen n<en verstrekt, waarin de econo- ri e concurrentiepositie van de irsiteit door openbaarheid ern- ef ou worden geschaad, voor zo- iet in verband met andere uni- e eiten en hogescholen", s e formulering heeft het kern- 1 it van de hooglerarenvergade- vergenomen van de studenten. erklaring van het college van ro>ren betekent een radicale om- 0- ing in het beleid. Een week ge- nog had het universiteitsbe- bij monde van prorector prof. l Kuenen in de Pieterskerk de ^■*ran»de studenten allemaal af- j8"- [jverdere acties van de studen- idic het Academiegebouw nog gebruiken als permanent dis- zijn nog onbekend, is eeft een werkgroep een zoge- igde „preambule" opgesteld, die leporwaarden aangeeft volgens een structuurcommissie zal kèi gaan werken en die zelf uit beginselen voor de nieuwe bevat. curatoren en senaat is al een ïurcommissie voorgesteld naar '"bdel van Tilburg, waar elk van leperingen het recht van veto Maar de studenten willen deze lecke hernieuwd EN Burgemeester C. G. illigen heeft in gezelschap in echtgenote gistermiddag hieuwde winkel van War- aan de Breestraat 151-153 ld. Het is een van de twee ie-zaken, die Warnecke drie limgerie-foundationwin- Leiden bezit. De burgemees- mde de verbouwing van panden werd één nieuwe, winkel gemaakt een voor de Breestraat; wat irom zo verheugend vond, hij zoals hij zei, ook zelf e Breestraat werkzaam is. len toekomstige groei van met behoud van zijn cen- nctie, achtte hij naast uni- t en industrie een bloeiende stand van het grootste be- Warnecke heeft aan het een prachtige roos toege- i aldus de burgemeester. commissie juist een technische op dracht geven, die neerkomt op het uitwerken van de preambule. Conflicten Ook wyzen de studenten het lid maatschap van curatoren van deze structuurcommissie af. omdat cura toren blijkens een motie van de ple naire vergadering beschouwd worden als behorende tot de Technische Ad ministratieve Staf De voltallige hooglerarenvergade- ring zal maandag bijeenkomen om zich te beraden over een discussie stuk van studenten over de demo cratisering aan de universiteit. De studenten houden zelf ook maandag avond een plenaire vergadering, waar de preambule aan de orde zal wor den gesteld. De curatoren hebben woensdag en donderdag vele uren over hun ver klaring vergaderd. Hun uitspraken betekenen een doorbreking van de impasse, waarin de plenaire verga deringen van de studenten hen had den gemanoeuvreedd. De kiem van verdere conflicten is in de preambule van de studenten al weer gegeven Het Presidium Senatus had met haar verklaring aanzienlijk minder moeite. Prof. Muntendam, die zijn functie als pro-rector had verbonden aan inwilliging van de eisen dei- studenten, verklaarde na afloop, dat alles bij het Presidium van een leien dakje was gegaan, „wat niet zo te verwonderen is, omdat de hooglera ren nu eenmaal veel dichter bij de studenten staan dan de curatoren". Kooitviik beroept ds. Pannekoek LEIDEN De De Hervormde Ge meente heeft ter vervulling van de vacature-ds. Joh. Poort (Kooiwijk) een beroep uitgebracht op ds. E. M. Pannekoek te Alblasserdam. Ds. Pannekoek. geboren in 1921, werd in 1949 kandidaat in Drente éh in dat zelfde jaar predikant te Ochlen: in 1959 werd hij predikant te Uithui- zermeeden en sinds 1965 werkt hij in Alblasserdam. Dirigent De Wolff gehuldigd LEIDEN B. en W. hebben de raad een voorstel doen toekomen voor de financiering van de „ver- pleegtoren" liet verpleeghuis voor chromsch zieke bejaarden, dat aan de Aaltje Noordewierlaan in Zuid west zal worden gebouwd en waar van de stichtingskosten op bijna ze ven miljoen zijn geraamd. Zoals be kend. is het verpleeghuis bestemd voor 150 patiënten. Het zal. evenals het interkerkelijke verpleeghuis, dat binnenkort in Leiderdorp wordt ge bouwd. een afdeling voor dagverple- ging krijgen, bedoeld voor reactive ring van bepaalde patiënten. RIJNSBURG Donderdag 22 mei zal in Rijnsburg weer de jaar- lijksche paardenmarkt worden ge houden. Het comité, dat nu reeds jaren achtereen dit historische eve nement stimuleert, heeft voor elk aangevoerd en verhandelbaar paard een premie van f 5 uitgeloofd. e ISBURG Nu het bolbloe- zoen definitief achter de rug nt zeker te worden vermeld, c-mzt van veiling Flora g sBde eerste zeven maanden van pfuwe boekjaar, dat in oktober begonnen, ruim 6 miljoen is uitgelopen op de omzet in boekjaar. Wel een dat men een uitstekende win ter de rug heeft, 'iploemenprijzen daalden in de week niet alleen door het t het pas Moederdag was ge- maar ook door de plotselinge Tulpen werden hierdoor onverkoopbaar en ook de bloemsoorten moesten een ge prijsdaling incasseren, tijnsburgse handelaren zullen tomende weken al het moge- «ten doen cm de publieke be lling te richten op de zomer- n die nu in aantocht zijn. "werden de eerste witte mar- pyrethrums en korenbloe- angevoerd. Opvallend is de heid duizendschoon uit de nog niet zo heel lang geleden -'fend van het veld kwam maar al tot kasbloem is gepromo- LEIDEN Het jeugdkoor E.v Animo bestaat 40 jaar en Herman de Wolff dirigeerde het die hele lange tijd. Daarom had de uitvoe ring, gisteravond in Den Burcht, een bijzonder karakter. Het begin was niet zo feestelijk. Ex Animo-voorzitter A. Vüyk, her dacht in zijn openingstoespraak de in september 1968 overleden, hoog -gewaardeerde assistente mevrouw D. Fabel-Sweeris, bij de zingende jéugd bekend als ..tante Dien". Dertig jaar lang was zij de stuwende kracht; een zorgende moeder voor haar Ex- Animo-kroost. We gedenken haar met eerbied.Op verzoek van de heer Vuyk namen de vele aanwezi gen staande een korte stilte in acht, waarna ze luisterden naar de zang van Wim ter Burgs „Het lied van de nieuwe hemel en de nieuwe aarde". Het is zeker een groot voorrecht, veertig jaar lang in volle lichame lijke, geestelijke en artistieke kracht een kinderkoor te kunnen leiden. „Je blijft er jong bij," zegt Herman de Wolff, „het is mooi en leuk werk". Ook deze keer merkte men weer het nauwe contakt tussen hem en zijn zangertjes op. De jeugd ver trouwt hem, zingt graag onder zijn leiding. Componist De Wolff heeft in de loop der jaren heel wat aan het re pertoire bijgedragen. Een omstandig heid, die bij dit jubileum wel een speciale vermelding verdient. Lang niet alle kinderkoorleiders zijn tot zo'n produktie in staat. Dat is een bijzondere gave. De grote meisjes misten we deze keer. Die leeftijd is dan ook tegen woordig wel heel druk bezet met mavo-, havo-, en andere taken. Het optreden was verdeeld over de kleintjes, de middengroep en de jongens, waarvan er trouwens ook een clubje in het zg. „grote koor" meezong. De jongste jeugd zong fris en ge animeerd aardige liedjes, o.a. „Vier vrolijke jongens" (Van Dam) en het geestige „Die domme kikker" (van de dirigent). Vooral het laatste klonk mooi en levendig, omdat ze kenne lijk de tekst intens mee beleefden. Het kleine koor gaf ook een leuke, gekostumeerde uitvoering van het zangspelletje „Jantje Kwiek en Mie- tekee bij de kabouters" (Van Dam). De grotere meisjes en jongens zon gen keurig beheerst „Prijs mijn ziel" j en twee liedjes van De Wolff („Echo", j met een echte naklank, en een bewerking van „Catootje"). Het viel I op, dat de verschillend geaarde tim bres vrijwel naadloos aanpasten. Van de beschaafd zingende jongens hoorden we de bekende canon ..Kom naar buiten" en het onsterfelijke „Wuf die spon". Het tweede deel van de avond was gevuld met de opvoering (in kostuum) van het zangspel in vier bedrijven „ErnstJulia", de roman tische geschiedenis van een prins en een burgemeestersdochter, die elkaar vonden en koning en koningin wer den. Herman de Wolff componeerde het. Voor het begon werd hij door de voorzitter zeer waarderend toe gesproken en met een mooi geschenk bedacht. De kinderen staat nog een feest middag te wachten. Joh. van Wolfswinkel De mooiste Kunstnijverheid uit vele landen Wij noemen dat Kunstnijverheid met een grote K Kom dus naar de Artishop als u s iets heel moois O zoekt HASSELMAN PANDER LEIDEN Gisteravond liield de schaakvereniging Philidor een druk bezochte receptie in de Bevrijdingskerk. Onder de velen, die geluk wensen overbrachten, was ook de burgemeester mr. Van der Willigen na mens het gemeentebestuur, de heer Kapsenberg. Ie secretaris van de K.N.S.B., dr. Selier, voorzitter van de L.S.B. en vele vertegenwoordigers van zusterverenigingen. Deze gelukwensen waren veelal vergezeld van geschenken of bloemen, terwijl enkele clubs gelukstelegrammen had den gezonden. Ook het gemeentebestuur had bloemen gestuurd. De lieer Kasenberg. sprekend na mens de KNSB, herinnerde eraan, dat Philidor eerst later deze naam had aangenomen. Was men mis schien verlangend de oudere naam genoot uit Leeuwarden na te stre ven? In elk geval was nu wel duide lijk. gebleken, dat de Leidse club minstens van dezelfde kracht was. Volgens spreker ligt een landskam pioenschap nu binnen het bereik. Dr. Selier. het woord voerend na mens de LSB, zei dat hij zich voelde; als iemand die een oudere broer feli citeert met een jubileum. Immers de LSB is nog slechts 40 jaar oud, Phi lidor reeds 50. Maar Einstein merkte reecs cp de<l tiid een re ia'if is. Tegenwoordig begint men bij 50 aan zijn tweede jeugd! Deze periode is bij Pbili-'or a! bi - het grote aantal begaafde jongeren. Spreker wees op de taak voor de schaakclubs, in de toekomst docen ten te leveren voor de scholen voor het geven van schaakonderricht. Tenslotte bood hij het bestuur een fraaie schaakklok met inscriptie aan. I net bulwedst rijd Ds. Mackaay, voorzitter van het Leidse Schaakgenootschap en spre kend namens deze vereniging, wees op de goede verhouding die er de laatste jaren is gegroeid. In verhou ding tot andere grote centra slaat Leiden een zeer goed f;?uu'-. I-P- hoopte dat dit hoge peil gehand haafd zal blijven. Hij bood een jubi leum-voetbalwedstrijd tussen de bei de verenigingen aan benevens een schaakwerk naar keuze. De heer De Haas, sprekend na mens de feestcommissie, bood het bestuur een wisselbeker aan. die Enthousiasme itiet a rooi LEIDEN Over twee weken, op vrijdag 30 mei, zullen de leden van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" een beslissing moeten nemen over het al dan niet aangaan van een fusie met de Mij voor Toonkunst. Gisteravond heeft een groepje leden met enkele bestuurders gediscus sieerd over de fusiekwestie op een ledenvergadering in restaurant Van der Heyden. Erg veel enthousiasme voor de samenwerking bestond er niet. maar men behoefde nog niet te besluiten, want daartoe zou min stens een kwart van de (ruim 500) leden aanwezig moeten zijn geweest. Over veertien dagen moet driekwart van de opgekomen leden met de fusie akkoord gaan. De vergadering stond onder lei ding van secretaris J. H. T. van Beest wegens afwezigheid van voor zitter dr. J. de Nobel. De belang rijkste overweging om tot volledige samensmelting met Toonkunst te ko men was het feit, dat de Kunstkring, zoals de heer Van Beest het uitdruk te, met „de rug tegen de muur staat". „Er is sprake van een dwang positie. B. en W. van Leiden hebben te kennen gegeven, dat voor 1970 slechts een subsidie verleend kan worden als totale samenwerking met Toonkunst is bereikt". rnml Buurt 25 maandag: Oude Herengracht, Ververstr., Zijlstr., Oost Havenslr., Dwars Havenstr., West Havenstr., Ververspleln. Haven, Havenkade. Kalvermarkt, Kijf- gracht. Minnebroersgracht. Zuidsingel, Herengracht (belde zijden). Korte en Lange Langestr., Nieuwe Waardstr., Oosterkerkstr., Waardkcrkplein, Waard- kerkstecg, Waardgrachl, .Oranjegracht, Kaarsemakersstr., Looyerstr.. Weverstr., Vestestr., Groenestegen, Uiterstegracht, Kerksteeg. Buurt 27 maandag: Brecstr., Langebrug. Ketelboeterstccg, Schoolsteeg. Wolsteeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornbrugsteeg, Dwarskroon- brugsteeg, Maarsmansteeg. Mandema- kersleeg, Vrouwensteeg (geheel), Boom- markt, Aalmart. Nieuwe Rijn (geheel). Den Burcht. Burchtsteeg, Nieuwstr., Har- testeeg, Beschuitsteeg. Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhlnksteeg, Hooglandsekerkkoorstecg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden). Hoogstr.. Kaasmarkt, Hooigracht. SL Pancrassteeg, Van Driessenstr., Middelstegracht. Buurt 24 dinsdag: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijn dijk), v.d. Brandelerkade. Durieuxstr., Ti- boel Siegenbeekstr.. Roodenburgerstr., De Mey van Streefkerkstr., Cobetstr.. de Ridderstr.. Thorbeckestr.. Wasstr., de Laat de Kanterstr., Cronesteinkade. P. J. Blokstr.. Fruinlaan, de Gijselaarslr., Kernstr., Vordamstr.. Catharinastr. Buurt 26 dinsdag: Korevaarstr.. Plantsoen. 4e Binnenvestgracht, Rijnstr.. Kraaierstr., Havenstr. 2e en 3e. Ie. ie en 3e Gorteslr.. Geregracht, Levendaal, Pranjeboomstr.. Cathrljnenstr.. Baiba- rasteeg, St. Jorissleeg, Koenesteeg. Nieu we Brugsteeg. Wlelmakerstecg. Hogc- woerd. Watersteeg, Plantage, Utrechtse Veer, Veerstr. Buurt 29 donderdag: Zijlsingel, Rijnka de, Oosterdwarsstr., Munnikenslr., van Galenstr., Waardstr., Hermanstr.. Trompstr.. de gruyterstr., Evertsenstr.. Heemskerkstr., Oosterstr., van Speykstr.. Kortenaerstr., Tasmanstr., Overrljn. Buurt 30 vrijdag: Galgewater, Noordeln- de -f plein. Rembrandtstr., Oude Varkcn- venstr.. Witte Rozenstr., Justus Carelhuls. Jan van Goyenkade. Gerrlt Doustr., Vreewijkstr., Hugo de Grootstr., Bilder- dljkstr. Buurt 31 vrijdag: Kort Rapenburg. Ka- bcijauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelengracht. Nonnensteeg, Kolfma- kersteeg, Zegersteeg, 5c Binnenvestgracht, Sterrenwacht, Kaiserstr., Bakkersteeg, Molensteeg. Boisotkade, Kampersteeg, Conclëntiestr., Vliet, Douzastr., St.Ja- cobshof. St. Jacobsgracht, Jan van Hout kade, Hoefstr., Raamsteeg, Garenmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Sa- lomonsteeg. Kloksteeg, Scheepmakerstceg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststr., Zonne- veldstr.. Plcterskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berkendaelstr.. Pieterskerkgracht. Ple- terskerkstr., Pieterskerkhof, Papengracht. Het liefst zou de Kunstkring op eigen voeten blijven staan als ex clusieve vereniging, maar men was zich ervan bewust, dat dan toch wat water in de exclusieve wijn gedaan zou moeten worden in de vorm van meer populaire programma's. Finan cieel was de basis voor een nieuwe vereniging niet erg aanlokkelijk: Toonkunst heeft een tekort, van 990 gulden; de Kunstkring beschikt over 2400 gulden, zodat er heel wat van het Kunstkringsaldo afgeknabbeld zou worden, alvorens opnieuw te kunnen beginnen. Hoewel liet Kunstkringbcstuur zich nog over de kwestie nader zal beraden viel gisteravond toch de wens te beluisteren, dat Toonkunst, dat nog slechts ruim 180 leden telt. beter in de Leidsche Kunstkring zou kunnen opgaan. Het Toonkunstkoor wil niets met een l'usic te maken hebben en zal zich achter het vaan del van de Landelijke Maatschappij ter Bevordering van de Toonkunst scharen. Het Toonkunstorkest wil wel de band met de nieuwe vereniging blij ven behouden. Een nadelige post voor Toonkunst: de jeugdconcerten (waaryan onlangs het honderdste heeft plaats gevonden), is van het programma afgevoerd. Gehandhaafd blijven vijf kamerconcerten, die reeds in overleg met Toonkunst voor het komend seizoen zijn vastgesteld. „Deze concerten zijn voor ons het allerbelangrijkst", aldus de heer Van Beest, „onder welke naam dit ook gebeurt". Pn ogrumimi Het programma'69-'70 voor gezamen lijke verantwoording dus ziet er als volgt uit: 9 oktober het Neder lands Kamerorkest (mogelijk met een solist), 4 november Herman Krebbers, 13 januari Alexander Uninsky, 2 maart Malcolm Frager en 10 april het Tatrai-kwartet. Op de vergadering heeft de heer Van Beest voorts een overeenkomst tussen de besturen van Toonkunst en de Kunstkring bekend gemaakt. De fusie zou tot stand moeten ko men onder de volgende voorwaar den: samensmelting tot een nieuwe vereniging onder de naam: „Leidse Kring voor Toonkunst" met het doel het bevorderen van het muziekleven te Leiden: de vereniging zal eenzelf de band met het Toonkunstkoor en -orkest onderhouden als die welke nu bestaat tussen deze verenigingen en de Mij. voor Toonkunst; het eerste bestuur van de nieuwe vere niging zal bestaan uit 12 leden, van wie 6 aan te wijzen door Toonkunst en 6 door de Leidsche Kunstkring. Andere voorwaarden betreffen de artistieke planning van de kamer muziekavonden en de jeugdconcer ten (die inmiddels zoals gemeld ver vallen zijn, red.). De leden zullen op 30 mei weinig anders kunnen doen dan conform het voorstel van het bestuur te besluiten tot fusie, daar anders geen financiële grond meer onder de Kunstkring (en ook Toonkunst) voeten is. EHBO-ers niet een diploma LEIDEN De cursus voor hel verwerven van het Eenheistliplonia EIIBO, die in de afgelopen winter onder auspciën van de Kon. Ned. Vereniging voor EHBO werd gege ven en onder leiding stond van dok ter E. R. Ilavernians. is succesvol verlopen. Voor het examen, dat eind april en begin mei werd afgenomen door dokter J. L. Sonnevillc. slaag den ditmaal 66 van de 73 kandida ten. De docent en vereni- gings-instructeurs kunnen dus terug zien op fraai succes. Geslaagd zijn de dames: H. W. van Riel-Groeneweg. J. J. Vin- kestijn-Nolles, L. E. L. Zoutend- ij k-Gruhn, C. Nieuwenburg-v.d. Lin den. M. Bakker. J. H. van Beek, H. Bekema, M. v.d. Berg. H. Buit-Bik. J. van Deursen. V. J. Drost. C. Faas-Bik, J. Faber, H. Gordijn, I. den Haan, P. Heemskerk, B. Hen driks, A. W. M. Hermans, J.J. Hoe- len, R. Jansen, A. J. M. Kaptein, A. C. B. Klaassen. G. Knijnenburg. L. de Koning, A. M. Könings, E. H. de Kort, M. H. A. Korver. W. v.d. Kroef, J. G. A. v.d. Krogt, S. P. de Ligt, E. van Niekerk, J. M. van Nie- kerk, Y. Recourt, C. M. E. Olsthoorn, C. G. M. Paulides, L. de Ranitz, J. M. Lla Riviere, E. van Schie, P. Scheurwater, P. M. E. Schouten, J. v.d. Schrier, M. E. v.d. Sleet. A. W. Zwart, J. Triezenberg, J. v.d. Werf, J. van Willigen, D. Zout, E. van Zonne veld, en de lieren: G. H. Baars. D. Bakker, C. Bonnema, W. de Bruin, H. Chrispijn, Th. C. Ham, A. de Jon ge, C. Klarenberg, P. Kuivenhoven, C. van Leeuwen, P. Lems, W. J. v.d. Linden. W. A. H. Mulder. H. J. Mol. J. J. Nieuwenburg. N. Overdijk, P. J. Singerling en T. M. J. Valkenburg. vanavond zal worden uitgereikt aan de winnaar van het jubileumtoer- nooi en voortaan de inzet zal worden van een een- of tweejaarlijks toer nooi. Als laatste voerde de voorzitter, mr. Mulder, het woord. Hij dankte voor de vele blijken van medeleven. Wat de naamgeving betreft meen de hij. dat deze veeleer moet worden toegeschreven aan het groot aantal afstammelingen te Leiden van Franse Hugenoten; vandaar deze naam van een Frans schaakmeester, die zijn lijd ver vooruit was. „Hope lijk geldt dit ook voor onze vereni ging". Ds. Mackaay (links) feliciteert het bestuur van de goxiden schaakvereniging Philidor. Foto N. van der Horst nmiiHHiiiiriiiiiniiiiiniiiiiiiiiiintiiiiiiiiniHiniiiiiiiiiiifidillliifv de „eredivisie" is ook een Leids be lang. Vooral in de toekomst zal hulp van hogerhand nodig zijn - om geschikte lokaliteit te vinden voor begeleiding van de jeugd op schaak gebied. Het nieuwe Bondsbureau heeft al hulp toegezegd, maar dit is niet voldoende. Hierna maakte mr. Mulder nog bekend, dat Philidor de lieren A. Barkeina, Moonen, Sehuss, Wakka en Galjaard tot erelid heeft benoemd. Ereleden De LSB hoeft nooit te klagen over. de belangstelling van Philidorleden bij door haar georganiseerde schaak evenementen. Ds. Mackaay en de andere LSG-ers werden bedankt voor hun aanwezigheid. Er bestaat een gezonde rivaliteit tussen de bei de grootste clubs. Spreker zou het toejuichen, als ook LSG weldra weer, in de hoofdklasse terugkeerde en er weer een spannende derby kon plaats vinden. Ook jonge voetbal- lenae leden heeft Philicdr gmor-e. De aanwezigheid van dc burge meester werd zeer op prijs gesteld. De deelname van een Leidse club in Moderne diamantcolleclie Ringen mei Oriljant reeds vanaf 75.- OOK VERLOVINGSRINGEN Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. Zaterdag 17 mei Gehoorzaal. 2 uur toneelvoorstelling De Fabeltjeskrant. Motel Holiday Inn. 5 tot 7 uur: receptie Lugdunum t_g.v. 50-jarig bestaan. veslestraat 40. tel. 41035, 8.30 uur: ..im perium" met „Een slok aarde" (Heinrk-IT Büll). Zondag 18 mei 7.30 uur ds. Toi Maandag 19 mei Stadhuis. 7.30 uur: raadsvergadeiing. Waaggebouw. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Dinsdag 20 mei Waggebouw. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Stadhuis. 7 tot 8 ii.: Bouwfonds. Breeslr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigraliecentrale. Zuiderkerk. 8.15 uur: Collegium Musi- cum en Lelds Studentenkoor. Steenschuur 6. 8 uur: Leidse ver. post zegel verzamelaars. Woensdag 2i mei Schouwburg. 8 uur: Fons Jansen. Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed, waaggebouw. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Pomona-terrein, 7 uur: voetbalwedstrijd Geref. jeugd geen jeugdwijkraden. Donderdag 22 mei Schouwburg. 8 uur: Fons Jansen. Gerecht 10. 8 uur: afd. Leiden Ver. Huisvrouwen. J. P. Zwanenburg over hofjes. Foyer Gehoorzaal. 8.15 u.: Toonkunstor kest. solist Bas de Jong. klarinet. Waggebouw. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Kantine Clos en Leembruggen. Derde Binnenvestgracht, 7.30 uur; afd. Leiden Philatelica. contact-ruilavond. Vrijdag 23 mei Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 tot 9.30 uur: ruilclub. Vestestraat 4n. tel. 41035. 8 30 uur: Impe rium met ..Een slok aarde". Waggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313 Apotheek Voorschoten is op zondag 18 mei gesloten van 8 uur tot 22 uur. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn dc gehele week geopend. Doktersdlensi Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag avond 24 uur. de dokterslelefoon bellen. 5 maal 2. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u., zondac van 1 tot 5 uur. maandag gesloten. BEHAXDKI ING NA ONGEVALLEN De poliklinische oenandellng na uitgeval len wordt van dinsdag I? uur middags lol woensdag tï um waargenomen dom nel Dlaconessrnhuls Van vrijdag 12 um tot zaterdag 12 uur donr hei St F.llsaheth ziekenhuis iHnmerarhi) Op andere werk dagen en op zondagen door hel Aeade misch Ziekenhui» Films CAMERA - Naakt onder het leer, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9 15 uur, do en zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: do- vr- en zat- nacht 23.30 uur El Dorado. 18 jaar: do. zo en wo 2.30 uur: jeugdmatinec. L1DO De doodskus van dr. Fu Man- chu. 14 jaar dag 2.30 7, en 9.15 uur. do en zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Rosemarys Baby, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.30 uur. do en zo Idem. REX Dc tuin der nachtmerries, 18 Jaar. dag. 2 30. en 9.15 uur. do en zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO Avondzon voor een gangster. 14 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. do cn zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. TRIANON - Loving feeling, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. do en zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. .BEZOEK ('KEN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor pattemcr In klasse la. Ib en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse ;i: maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14. zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale fcestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—18.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks I0.30-n.30. 14—16.30 en 19—20 den de 6 resp. 12 laar nlel worden toege laten. in het oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bU een patient worden toegelaten. Eltsabethzickenhuts Leiden derde fcla» dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- ung dagelijks van 9 tot 4 en 's avond» van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot I en kwari voor 7 tot half 8. eerste kla» dagelijks van half 7 lot half 8. Annaklinlek Lelden dagelijks van half mee lol half drie en bovendien op dinsdag-, vrudag- en zaterdagavond van zes tol zeven. Klasscpatienten dagelijks van zeven tol achu Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 toi 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSEN lil is dagelijks eerste kl. 11 toi 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 toi 2 en 7 tot derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: kinderafdeling dagelijks van 1.15 lot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tol hall 8 Kinderafdeling dagelijks van lol 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 lot halt 7. NOORDWIJK - Sole SJio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en "S-avonds van 7 tot 8. zaalplatlénten zon. ögs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeenospjtium. tongkJtniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 lot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longklinlek en ibc-afdcllng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondas van half 8 tot half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op weiKdagen van II) tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tol 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op wer s-jngeo van to toi 6 u. ook zaterdag, zondag van l toi 5 uur. Sted Museuro De '„akennal, Oude Sin gel op wcrkdageD van 10 tot 4 u„ zondags van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tol 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg lt klne- liese objekten van Hay Staakman. van 29 april 8.30 uur nam. tot 20 mei, dlnsd e/m vrljd 1 tot 6 u.. zal. 2 tot 5 uur. De Lakenhal, scniidenjen en gouaches uit 1954 19B9 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur, zondag 13 tot 17 uur. Galene Van der Vlist. Botermarkt 3: marionetten Den Vermeire. poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dietz, keramiek van Guy van Harden- broek cn grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei lot 14 Juni, dlnsd. t/m zat. 9 Lot 6 Sociëteit Twcnwel Breestraat 19. tot eind mei expositie schilderijen van Wil lem den Dunne, openingstijden di. wo. vr en zal-avond vanaf half negen. OEGSTGEEST Zolder Terwee-school. Terweeweg 108: potterle, schilderijen en tekeningen van Fem en Kees Hulst, van 12 tot 21 mei. open dag. van 2 tot 4u.en 20 tot 22 u., zondag 18 mei van 10 tot 12 en 14 tot 16 uur. Buut 110. Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 juni. expositie Joe Frankhuyzen, ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 lot 1 uur. Rapenburg 94. galerie 'I Duivenhuys: voorjaarstentoonstelling schilderijen, gra fiek. ceramiek, klelnplastlek en wandkle den van Berserik. Lars Fohlin. Marjan de Glopper. Greetjc Grijpma. Tosca van den Haak, Auke de Vries. Marijke de Wit. Joan Sibccas, Liesbcth Wiersma en Gijp Zaalberg, van 20 mei tot 20 Juni, dlnsd. t.e.m. zond. van 2 tot 8 uur. Expositiezaal Ars. Plelerskcrkgracht 9 tentoonstelling „Leerlingen werken bij Ars" (Ars Aemula Naturae). Opening 1" mei. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks. van 5 tot en met 28 mei, maand, t/m zat. van 10 tot 17 u.. ook dlnsd. av. 8 tot 10 uur, MOBIF.I KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij mcrien De Valk. AI.ARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie. maai 4. DoktersdlenM 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag toi zondag 24 uur). F.HD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3