MEJUFFROUW MOET NAM AFSCHEID VAN EEIDEN Verschil van mening binnen het universiteitsbestuur H. Stenz nam afscheid van volksuniversiteit K. en O. Timdelerclub op dreef in 'Bonaventura Standwerkersconcours op Leidse warenmarkt Handje bezeerd. Flinkerd zijn. Mama heeft jodium. Zonder pijn. Dubbele lente Drie maanden cel voor Leidenaar Afdeling Rijnland D'66 opgericht Treedt college van curatoren af? GOUDEN ARMBAND of COLLIER JUWELIER v.d. WATER GEMEENTE LEIDEN 19 5 «WE LEtOS€ COURANT 3 WOENSDAG 14 MEI 196? Na dertien jaar maatschappelijk werk LEIDEN In een bovenzaal an de Zuiderkerk was het gister lid dag een gezellige drukte. Me- iffrouw C. J. Moet zouwegens et bereiken van de pemsioenge- echtigde leeftijdafscheid nemen art alle mensen met wie zij de jgelopen dertien jaar heeft sa- tengewerkt. Zij is al die jaren mtschappelijk werkster geweest an de Geref. Stichting voor laatschappelijk werk. De heer A. de Koning, voorzitter &n de stichting gaf een indruk van et werk, dat mejuffrouw Moet heeft erricht. Voor zij naar Leiden kwam ad zij de, leiding van een tehuis oor zedenopbouw in Den Haag. let maatschappelijk werk trok haar «er en zij kwam in dienst bij de eidse stichting. In haar avonduren Jgde zij in Haarlem de School oor Maatschappelijk werk. „U had geen gemakkelijke taak ier in Leiden, maar u was niet P te krijgen door moeilijkheden", eer De Koning vertelde over de aan bejaarden en zieken, iets veel extra werk betekende. Maar mejuffrouw Moet zocht al- 1 d naar oplossingen en wist ze ook vinden. „Het zal een groot gemis n als u weg bent, maar we zijn g gelukkig met uw toezegging, it u drie dagen per week uit Hee- p 1 oktober gaat de ude veemarkt dicht LEIDEN Op woensdag 1 okto- r wordt voor de laatste keer vee- arkt gehouden op het oude vee- arktterrein. De eerste markt in de oenoordhal heeft plaats op 10 ok- ber. Op 20 en 21 augustus houden de recteuren van het marktwezen in is land een congres in het Waag- bouw alhier. Zij zullen ook de oenoordhal bezichtigen en daar n maaltijd gebruiken. betadine jodium LIS SE Het lang aanhou- koude voorjaarsweer in de Bollenstreek iu in de uitbundige bloei van en zogenaamde dubbele len- e". Dit verschijnsel treedt vrij élden op. Eens in de acht of jaar, namelijk alleen als Ie voorjaarstemperaturen, aard aam. lichte nachtvorst, ot ver in mei aanhouden. Bol- loemen zijn zeer klimaatge- 'oelig en gaan pas bloeien bij !e temperatuur waarbij ze zich l naar soort behaaglijk voelen. Zo komt het. dat, op het genblik in bijvoorbeeld de zowel narcissen en cinten als vroege en mid- ellate tulpen bloeien. Ook <ele botanische tulpensoorten, lie over het algemeen neiging 'ebben vroeg te bloeien, tonen u pas hun exotische tinten nder de in jong groen staande omen en bloeiende heesters, warmte en vooral re- en onweer niet te zeer par- pi gaan spelen, is het moge- Ijk dat men op Keukenhof de lubbele lente tot en met Pink- toren zal beleven. renveen, uw nieuwe woonplaats, zult overkomen om uw opvolgster in te werken." Hij overhandigde de vertrekkende maatschappelijk werkster een en velop met inhoud. Verscheidene andere medewerkers van mejuffrouw Moet voerden hier na nog het woord. Dr. K. Dronkert, voorzitter van de kerkeraad van de Geref. Kerk, hul digde de stilheid en trouw, waarmee mejuffrouw Moet altijd te werk gaat. Op de fcto: De heer A. de Koning overhandigt de vertrekkende me juffrouw Moet een blijk van dank baarheid. LEIDEN Het stuk dat de to neelvereniging „Timdelerclub" gisteravond in de Schouwburg opvoerde behoort, volgens regis seur Henk van der Broek, geen thriller te zijn-, tiij haddan ook vermeden er al te veel spanning in te leggen. Het ging om „Bona ventura", van Charlotte Hastings. Het stuk speelt zich af in een klooster en daarom zegt de regis seur: „Was het haar bedoeling ge weest een thriller te schrijven dan had Charlotte Hastings het stuk niet in een klooster laten spelen". Tijdens een watersnood vluchten vele mensen naar het hoog gelegen klooster. Er strandt ook een politie auto waarin een ter dood veroor deelde schilderes zit met twee be wakers. Natuurlijk worden ook zij liefdevol opgenomen door de zus ters. Zuster Mary is een erg aardige vrouw, even lief als de andere non nen. Zij kan de'gedachte maar niet van zich afzetten dat Sarat Carn, de schilderes, onschuldig is veroor deeld. Ze \verd beschuldigd van moord door vergiftiging op haar broer. Zuster Mary sleept er kranten knipsels bij om het proces te kunnen nalezen. Als zij een aardig eind ge vorderd is met haar naspeuringen verbiedt de moeder-overste haar verder te gaan met tegen het besluit van de rechtbank in opstand te ko men. Door toeval ontdekt zuster Mary toch de waarheid: Niet Sarrat, maar de in het klooster wonende, aller aardigste dokter Jeffreys, heeft de broer uit wraak een te grote dosis slaapmiddelen gegeven. Jeffreys be kent, besluit zijn betoog met „jullie krijgen me lekker toch niet" en springt van de hoogste toren van het klooster. Behalve dit verhaal zaten er in het stuk verscheidene dialo gen over de innerlijke moeilijkheden van non en ter dood veroordeelde. Na diefstal f 250,- DEN HAAG Een 20-jarige bouwvakarbeider uit Leiden heeft op 2 maart ingebroken in een woning aan de Conradstraat te Leiden en daar een bedrag van f 250 gestolen, voor welk feit' hij zich voor de Haag se rechtbank te verantwoorden had. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en de bouwvakker veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van de tijd, die hij in voorarrest heeft doorgebracht. Een zeer goede vertolking gaf Ernst Werkman. Hy speelde de rol van Willy, een geestelyk gestoorde jongen die in het klooster helpt, en deed dat op sublieme wijze. Ook Agnes Ouwerkerk-v.d. Bly als de lieve, vriendelijke zuster Ma ry speelde overtuigend. Samen met de andere spelers maakten zij het stuk tot een succes. B. en W. van Leiden: Bevolkingsregisters niet onleesbaar B en W hebben geantwoord op vragen van het raadslid H. Ampt- meijer (PSP) over de toestand waar in een aantal registers van de Bur gerlijke Stand en het Bevolkingsre gister verkeert. Het is niet juist, dat onvervangbare kopieën onlees baar aan het worden zijn. zo ver klaren B en W. De fotokopieën van de bij de stad huisbrand in 1929 vernietigde ge boorte-, huwelijks- en overlijdens- regdsters over de periode 1812-1929, die zijn vervaardigd in zwart/wit (witte letters), verkeren in goede staat, en zijn goed leesbaar. De kwa liteit is niet verminderd, terwijl evenimin te verwachten is, dat dit binnen afzienbare tijd zal gebeuren. Vervanging van deze kopieën is dan ook niet noodzakelijk. De bevolkingsregisters waarever in een ingezonden stek in ons blad werd gesproken, betreffen de jaren 1860-1880. De meeste van deze re gisters zijn bij de stadhuisbrand ge red. Enige registers zijn echter ge havend. Hierin kan op geen enkele wijze verbetering worden gebracht. Zweilandermolen gerestaureerd LEIDEN In de loop van 1968 is de Zweilandermolen nabij het Ven- nemeer onder de gemeente Warmond volledig gerestaureerd. Nu inmiddels ook het schilderwerk aan deze, ver moedelijk uit de 17de 'eeuw dateren de, kleine wipvijzelmolen is voltooid, vormt hij weer een juweel in het landschap. Op zaterdag 31 mei zal de molen feestelijk in gebruik worden gesteld door de heer L. van der Steur, oud- voorzitter van de Koninklijke water sportvereniging „De Kaag". Dan wordt bovendien herdacht, dat op 11 maart j.l. de Rijnlandse Molen stichting 10 jaar bestond. OEGSTGEEST Om los van de afdeling Leiden zelfstandig pro gramma's voor de eigen gemeenten te kunnen opbouwen en zelf na te kunnen gaan welke samenwerkings mogelijkheden met andere politieke groeperingen er bestaan, is gister avond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg de afdeling Oegstgeest- Rijnland (omvattende de gemeenten Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg en Katwijk met een totaal ledental van omstreeks 23) van D'66 opge richt. Op 22 mei wordt in Voorhout een zelfstandige afdeling Voorhout- bollenstreek gevormd. Uit Leiden vertrok ene Heer Jansen op vakantie naar het land van de Fransen in en vrolijk ontspannen gemoed de zon en het strand tegemoet 'n Kamsteeg-occasion biedt prachtige kansen Grandioze kansen op een pracht-occasion zijn er op óe gezellige vakantie-show bij Kamsteeg-Leiderdorp. Morgen, Hemelvaartsdag van 's ochtends II tot 's avonds 6 uur. O ja, v. d. Valk Boumanweg 2. Een moede voetganger uit Leiden wilde eindelijk eens auto gaan rijden dacht zich suf over 't hoe ging tenslotte met moe naar Kamsteeg om een sof te vermijden. Een idee voor U? Voor morgen? Bij Kamsteeg in Leiderdorp een zonnige VW-Vakarvtie-Show. Met alle nieuwe '69-ers. Met vele fantastische occasions, in alle prijsklassen. In alle betrouwbaarheid. Morgen vanaf 11 uur aan de v. d. Valk Boumanweg 2. LEIDEN Zaterdag wordt op de Leidse warenmarkt weer een standwerkersconcours gehouden Dit gebeurt ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het studentengezelschap Exercendo, het „genoot schap voor stijl en uiterlijke welsprekendheid", dat elke maand bij een van de vijftien leden thuis vergadert. Er wordt dan een lezing gehouden, gevolgd door een discussie. Aan het standwerkersconcours zal een tiental marktkoopleiden, voor namelijk „laagwerker-s" en demon- strateurs, deelnemen. Het wordt ge houden in de Nieuwstraat en het smalle deel van de Hooglandse Kerkgracht. Doordat het concours op een zaterdag wordt gehouden, de topdag voor de markthandel, viel het niet mee een aantal deelnemers bij elkaar te krijgen. Het concours duurt van tien uur tot half vijf en de leden van Exer cendo vormen de jury. LEIDEN Er liggen nog steeds slaapzakken in een hoek van de Ge welfkamer, compleet met luchtbedden voor de studenten, die gisteren nog in het Akamediegebouw aan bet Rapenburg overnachtten. In over leg met de beheerdienst van de Akademie hebben de studenten afge sproken het gebouw tussen half vier 's nachts en 9 uur 's morgens te ontruimen, zonder daarmee de permanente discussies en ook het uitge breide informatiecentrum op te geven. Het is uitsluitend gedaan om het personeel van de universiteit de gelegenheid te geven ook eens rustig uit te kunnen slapen. De speculaties over de uitspraken van curaitoren en van het kernbe- stuur van de hooglerarenvergadering vrijdag nemen snel toe. Het gerucht, dat het college van Curatoren zal aftreden, heeft vastere vormen aan genomen, toen men herinnerd werd aan een interne uitspraak van het college, toen de discussie over het rapport Maris, dat verleden jaar grote deining veroorzaakte aangaan de de toen voorgestelde bestuurs structuur, aan curatoren de uitspraak ontlokte, dat zij zouden aftreden, als een nieuwe structuur in zicht zou komen. Dit zou een goede gelegenheid zijn Academische examens LEIDEN. 13 mei Rijksuniversiteit Kand. ex. kunstgeschiedenis: mej. M L Verhoef (Luxemburg): kand. ex. w 3 W en N: de heren M F Blommesteyn (Den Haag). R C Bakhuizen v d Brink (Leiden); idem D: de heren Q P Lansbergen (Lei den). A J J van Veen (Leiden); idem Ni: de heer H P Lengbeek (Zoetermeer) idem N2: de heren j Honsen (Lelden), F W Scheygrond (Leiden); idem S2: de heren C S M Olsthoorn (Leidschendam), J W H Briedé (Voorburg); idem S3: de heer C I M Beenakker (Nieuw Vennep)idem S4. de heren A W F van Alphen (Leiden). H S Kleiman (Leiden), E J J Groenen (Lel den). E H van Veen (Leiden), H J M Roels (Leiden); idem F: de heer C J Th Hoes (Llsse); idem G: de heren H E Aldorf (Den Haag) mej. M A W v d Brand en de heer W H Bakker (Leiden), A J M Boer (Lelden). M Nubé (Leiden): doet. ex. wiskunde: de heer P J de Pagter (Den Haag); doet. ex. natuurkunde: de heren J Glezen (Leiden). E E M Houbiers (Lelden): doet. ex. scheikunde: de heren J C P Schreuder (Lelden). R F Croonen- borgh (Schiedam). A Polderman (Lelden); kand. ex. H W en N; de heer T J Calon (Leiden). LEIDEN In het bijzijn van burgemeester mr. G. C. van der Willigen namen personeel en be stuur van de Leidse Volksuniver siteit K. en O. gisteravond afscheid van de heer H. Stenz, die 24 jaar lang sinds de oprichting van K. en O., in het bestuur zitting heeft ge had. Vele blijken van hulde vie len hem in de bovenzaal van res taurant „De Doelen" ten deel. K. en O.-voorzitter prof. mr. A. Brouwer sprak zijn waardering uit over de grote activiteit vau de heer Stenz. Hij reikte hem de erepen ning van K. en O. uit en overhan digde hem een oorkonde. Directeur A. J. van de Pompe bracht in herinnering, dat de heer Stenz, die zich met name ontplooi de op het gebied van muziek en excursiesbovendien een groot aan deel heeft gehad in de oprichting van K. en O., op 4 mei 1945. Een weemoedig karakter had dit afscheid niet, want de heer Stenz (77) zal voorlopig nog min of meer actief aan de Leidse volksuniver siteit verbonden blijven. Foto; N. van der Horst om zonder prestigeverlies terug te treden voor de eisen van de studen ten. Speculaties De kaarten in het kernbestuur van de hooglerarenvergadering lig gen minder duidelijk geschud. Vol gens de laatste informaties is een gedeeltelijke inwilliging van de vier eisen van de studenten het meest waarschijnlijk. De speculaties rich ten zich vooral op de positie van de kernleden van zowel dit Presidium Senatns als van het Universiteits bestuur, de hoogleraren Kuenen en Muntendam. Prof. Muntendam heeft aange kondigd, dat hij de consequenties zal trekken uit een eventuele niet- inwilligirig van de eisen van de stu denten. Van prof. Kuenen wordt bijzonder weinig vernomen in het verloop van de hele aotie van de studenten. Wel is het opvallend te memoreren, dat curator Van Manen tijdens de massavergadering in de Pieterskerk bevestigend antwoordde op een vraag van de socioloog prof. Lam- mers, dat de eventueel in te stellen structuurcommissie een bindend ad vies zou kunnen uitbrengen. Prof. Kuenen, prorector van de universi teit, sprak dit vjjf minuten later uitdrukkelijk tegen: het advies van de structuurcommissie zou niet bin dend zijn. Binnen het universiteits bestuur bestaat dus nu al duidelijk verschil van mening. subfaculteit. Hij stelt een faculteits raad voor als bestuursraad, die alle beslissingen neemt In deze bestuurs raad zitten de negen hoogleraren of lectoren van de verschillende af delingen, vijf leden namens het per soneel, vijf studenten en vijf leden namens de wetenschappelijke staf. die door al deze groeperingen heen op een programma worden gekozen. Ook dr. Roorda heeft als directeur van het totale chemiegebouw zitting in deze bestuursraad, aldus zijn voorstel. Een dagelijks bestuur zou uit vier man fcioeten bestaan en ge assisteerd worden door enkele ge specialiseerde commissies, met name op financieel gebied. De juridische faculteit heeft zich nog niet willen uitspreken over de eisen van de studenten om grotere openbaarheid en wacht het antwoord van het Senatus Praesidium op vrijdag af. Naar verluidt zou een actiegroep met o.a. hoogleraren weinig mede werking in de faculteit ondervinden. Officiële publikaties Ontwerp De acties in de diverse faculteiten gaan met steeds grotere snelheid voort. Vandaag heeft de subfaculteit van de sociologie de hele dag weer in werkgroepen vergaderd over de inrichting van de studie in het ko mende jaar. In de studierichting der scheikunde heeft dr. J. J. Roorda een ontwerp gemaakt voor een nieuwe bestuursstructuur van deze Zoekt U een voor 70,- en 100,- of 30U.- en 800.- Haarlemmerstraat 18) heeft ze Grote keuze in aüe prijzen Altijd voordelig. Maandags gesloten Krotopruimlngsverordening 1969 en verordening woningontruiming open bare werken 1969. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie (kamer 106) gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing zijn neergelegd de door de Raad in zijn vergadering van 28 april 1969 vastgesteld Krotoprui- mingsverordening 1969 en Verorde ning woningopruiming openbare wer ken 1969, welke in de plaats treden van de eerdere regelingen terzake. Ingevolge de Krotopruimlngsveror dening 1969 kan aan de bewoner, die een krot ontruimt, hetwelk na de ont ruiming wordt afgebroken, dan wel blijvend aan de bewoning wordt ont trokken, een tegemoetkoming in de kosten van verhuizing en wederin- richting worden verstrekt van f 750,-. Op grond van de Verordening woning ontruiming openbare werken 1969 kan een tegemoetkoming, eveneens van f 750,-, worden verleend aan de be woner, die binnen een door Burge meester en Wethouders te stellen ter mijn een woning ontruimt, over wel ke door de gemeente zal worden be schikt ten behoeve van de uitvoering van een openbaar werk of stedebouw- kundige voorziening. Een aanvraag om een uitkering, als bovenbedoeld, moet worden ingediend bij het Bureau Huisvesting, Hooigracht 79. uiterlijk binnen twee maanden na de datum, waarop de verhuizing heeft plaatsgevonden. Een aanvraagformu lier is bij dit Bureau verkrijgbaar. De nieuwe verordeningen zijn van kracht gerekend met ingang van 1 ja nuari 1969. De vanaf 1962 geldende „Krotopruimlngsverordening" en „Ver ordening vergoeding bij woningont ruiming" worden geacht te zijn ver vallen, te rekenen van 1 januari 1969 af, doch zijn indien zij voor de aan vrager gunstiger zijn— nog van toe passing op een aanvraag om toeken ning van een tegemoetkoming ten aanzien van een verhuizing, welk» vóór 16 mei 1969 heeft plaatsghead. Lelden, 14 mei 1969.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3