ütudenten maken ernst met democratisering WEEKAGENDA PERNIX OP SCHOT TEGEN EXCELSIOR Schipper Wiron 1 gevonden discussies dit weekeinde voortgezet DS. VAN DOORN NAAR NIEUWKOOP NCI in aanbouw DE MANTELSPECIALIST Vijf gewonden in Leiderdorp Ook D'66 in het Leids Progressief Akkoord Auto te water Weekagenda Den Haag WE LEIDSE COURANT MAANDAG 12 MEI 1969 gIDEN' De activiteiten in het nanent Democratiseringscentrum iet Academiegebouw zyn in het keinde gewoon doorgegaan. Over- maar vooral 's nachts is het ge- Éopen geweest voor vele dis- i van werkgroepen, die zich ouden met een ryk gevarieer- la van onderwerpen, in de verschillende faculteiten j de acties door. Er komen elke r nieuwe bij. Zo zijn de so lgen bezig met het praten over irichting van het onderwijs in mende studiejaar. De hoogle- [i hebben de studenten al mede- igsrecht gegeven voor de re ten van de besprekingen. de subfaculteit van de schei- ie zijn de eisen van de studenten Plopenbaarheid van informatie en [vergaderingen door het facul- stuur goedgekeurd. In de ju- fche faculteit pleiten drie hoog- i, een aantal stafleden en stu- n voor inwilliging van dezelfde de Centrale Interfaculteit der ïgeerte is een actiegroep ge ld, bestaande uit alle stafleden i aantal studenten; doel: in- van een faculteitsraad, die ,uur van de faculteit moet Met de gedemocratiseerde eit van de theologen betekent al een forse inwilliging van de 1 van de studenten (die hun best om desnoods met demonstraties, de openstelling van de academie lite ook al is, hun eisen ook bij [aratoren kracht bij te zetten). Vóór Pinksteren het academiegebouw trokken afgelopen weekeinde twee dis- les vooral de aandacht: over de te volgen taktiek en een gesprek over het 'karakter van het informa tieve gesprek, dat een aantal stu denten vanochtend zou hebben met onder anderen curatoren. Duidelijk werd, dat de studenten onderscheid willen maken tussen een taktiek op korte termijn, die voor Pinksteren afgelopen zal moeten zijn, en een taktiek op middellange en lange ter mijn. De meningen waren niet verdeeld over de korte termijn: men streeft ernaar zo snel mogelijk het mede beslissingsrecht op het niveau van curatoren te verwezenlijken, al weet 55 jaar getrouwd LEIDEN Woensdag 14 mei a.s. gaan de bruidsdagen in van het echtpaar H. W. Schuchhard en C. Schuchhard-Klinkhamer, Zijlsingel 71 in Leiden, dat 55 jaar getrouwd is. Bruidegom (77 jaar) en bruid (75 jaar) zijn beiden nog goed gezond en ge nieten dan ook rustig van hun oude dag. Temidden van hun vijf kin deren, dertien kleinkinderen, vier achterkleinkinderen en verdere familie, zullen zij op 24 mei (tevens de verjaardag van de bruidegom) 't bruilofts feest vieren. Academische examens LEIDEN, 9 mei Doet. ex. klassieke taal- en letterkunde: de heer H J de Jonge (Leiden) c.l.; doet. ex Duitse taai en letterkunde:' de her' M F R Prangel c.l. (Delft); doet. ex. assieke taal- en letterkunde: mej. E H L A van Oyen (Den Haag) irlijmvi en i Maandag 12 mei ingskerk, 7.30 uur: begroeting ds. herv. wijkgemeente. Rijnl. Lyceum. Apollolaan Oegst- 8 uur: „sollstenconcours" In- olaire Contactcommissie, penkade 6. 8 uur: afd. Lelden Na- st. Ver., demonstraties door leden, brordgebouw Oegstgeest, 8 uur: nonstratle afd. Leiden en omstr. ICapperspatroonsbond. nburg 2, 8 uur: amateurfotografen, Ebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: ng. ice zaal. Gehoorzaal. 2.30 uur: afd. Ver. Hulsvrouwen, voorlich- ver m*z- Dinsdag 13 mei fuwburg, 8 uur: Tlmdelerclub, to- jel van Charlotte Hastings, Bona- Lakenhal, 8.15 uur: concert Roe- I Strijktrio, m.m.v. Henk Brlër, pla tschoten: kasteel Duivenvoorde. 8.30 solotoneel door Tob de Bordes, 7.30 dlelding. oorzaal, 2.30 uur: Ned. Ver. uwen. klelnkunstoabaret Dorlen maar en Jo Spiers, onessenhuls, 4.30 uur: afscheid end zuster, mej. A. P. Anspach. ggebouw. 2 tot 4.30 en 7 tot 9 30 uur: chtlng. ftekerk, 8 uur: afd. Mors Chrlsten- renbond, mej, Allaart over Hong- (met dia's). Leiden Ned. Chr. Relsverenlglng, 8 roorm.: vanaf station Lelden naar nde Betuwe. e Singel 236, 8 uur: jaarvergadering Chr. Besturenbond, huis. 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds, ingaat 19. 7 tot 8 u: spreekuur Chr. atiecentrale. 1H Woensdag 14 mei huis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. n, Vrouw. estraat 40, tel. 41035. 8.30 uur: „Im- n" speelt „Een slok aarde", ggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: chtlng. inderdag 15 mei (Hemelvaartsdag) sorzaal. 8 uur: Concert Hohner-or- Dultsland). Leiden Ned. Chr. Relsverenlglng, 8 oorm.: vanaf station Leiden naar i en landgoed Schaluinen. Ke" Vrijdag 16 mei ggebouw. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 loorlichting. istraat 85, 8 uur: ledenverg. kunst- Voor Allen. Koningskerk, 7.30 uur: rullavond verzamelaars. Zaterdag 17 mei oorzaal, 2 uur toneelvoorstelling De Jeskrant. el Holiday Inn, 5 tot 7 uur: receptie mum t.g.v. 50-jarig bestaan, estraat 40. tel. 41035, 8.30 uur: „Im- met „Een slok aarde" (Helnrich Dienst Apotheken pend voor spoedeisende gevallen op Hemelvaartsdag): Apotheek Her- Si Blanken, Hogewoerd 171, tel. n Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 21522. taterdag-, zondag-, avond- en nacht van apotheek R. van Breest Smal- te Leiderdorp wordt waargeno- flóor apotheek Herdlngh Blanken, dienst van Apotheek Voorschoten op zondag 11 mei en op He- aartdag van 8 uur tot 22 uur waar- nen door Apotheek Zuid-West. Oegstgeestse Apotheek is de gehele geopend. Dienst Hulsartsen zaterdagmorgen 10 uur de eigen r raadplegen, daarna tot zondag- 24 uur 5 maal 2 bellen. Museum molen De Valk elljks open van 10 tot 5 u.. zondag tot 5 uur, maandag gesloten. EÜANUEl.lNU NA ONGEVALLEN PuliKlHiisctiv uehuiitlelliig nu jugrvai vun dinsdag 12 uiu r« middags idag 12 uin waargenomen dooi ienhni vrijn. terdag 12 uni dooi nei St Klisunen. 'huls "(Hooigracht) Op andere weik en op zondagen dooi net Acade Ziekenhui» Films 4ERA: Jungle Book. a.l.. dag. 2.30. 7 15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 ên 9.15 uur; en zat-avond 23 30 uur: Four for 18 jaar. '0: De vijf geketenden 14 Jaar, dag. en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 XOR; Rosemary's Baby 18 Jaar. dag. 1 en 9 30 uur, zo Idem. X: Mackena's Gold. 14 Jaar, dag. 2.30, 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur zat-avond 23.30 uur: Verboden sex. uur. 1ANON: OSS 117 speelt met vrou- 18 jaar dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo '45. 7 en 9.15 uur. Bezoek li. en a eken huizen "iernisch ziekenhuis vooi patiënten Klasse ta. tb en 2e. dagelijks in 14 so ie en 19 20 uur patiënten in klasse 4; aiaai.dug, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14, zaterdag 15—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bl) een patiënt worden toegelaten. Ellsabethztekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde ilng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakltniek Lelden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dageiljk' van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest van hall twee tot half vier en elke avono dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSENHU1S: dagelijks eerste kl. 11 tot 12 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u ALPHEN Rijnoord alle Klassen dage iljks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot halt 8 Kinderafdeling dagelijks van 4 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader va' 6 lot half 7 NOORDWIJK Sole Mlo klasse-po- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en s-avonds van 7 tot 8. zaalplatlénten zon dgs. van 1 tot 3. dinsdag van l tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 er, zaterdags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, tongkllnlet dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag er donderdag evenwel van 7 tbt 8. tbc-afde Ilng dagelijks van half 3 tot half 5. Revo lldatiecentrum dinsdag en donderdag var 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half f tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdeiing kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 to> half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op wertJogiii van 10 tot 6 u. ook saterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De '.akennal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg it klne- tlese objekten van Ray Staakman, van 29 april 8.30 uur nam. tot 20 mei, dinsd e/m vrijd 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal, tekeningen Piet Noest, Deelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei, vóór 1 april dag 1016 u. .zond 1316 u.. na 1 apri) dag 1017 u.. zond 13—17 u.) De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei. dag. 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut llO, Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Plm de Vroomen. van 12 april tot 8 mei. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie); foto's van Wlm Raadsveld en Jan Snoek (9 april tol en met 9 mei). Galerie '1 Dulvenbuys. Rapenburg 94. schilderijen grafiek van Egon Skovbye. van 17 april tot 8 mei. dinsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3: marionetten Den Vermelre, poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dletz, keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei tot 14 juni, dinsd. t/m zat. 9 tot 6 Sociëteit Twenwei Brcestraat 19 tot eind mei expositie schilderijen van Wil lem den Dunne, openingstijden dl wo. vr en zat-avond vanaf half negen. OEGSTGEEST Zolder Terwee-school. Terweeweg 106: potterlc. schilderijen en tekeningen van Fem en Kees Hulst, van 12 tot 21 mei. open dag. van 2 tot 4u.en 20 tot 22 u.. zondag 18 mei van 10 tot 12 en 14 tot 16 uur. Buurt 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tot 25 juni, expositie Joe Frankhuyzen, ope ningstijden woensdag tot en met zondag van 20 tot 1 uur. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks. van 5 tot en met 28 mei. maand, t/m zat. van 10 tot 17 u„ ook dinsd. av. 8 tot 10 uur. MOHIEI KANTOOR ANWB ALARMNUMMERS Brandweei 5 maal 3. Politie. 5 maai 4 Doktersdienst 5 maai 2 (zat. 10 u. voor middag n» ">ndag 24 uur). EHP: 20645. men nog niet zeker, of dit moet ge beuren via een vertegenwoordiging van geledingen, of van visies, zoals van politieke partijen. NIEUWKOOP Na ongeveer an derhalf jaar. zal de herv. gemeente in Nieuwkoop weer een eigen pre dikant krijgen. Zaterdagmiddag ont ving men de mededeling dat ds. G. van Doorn, op het ogenblik predi kant in Aarlanderveen, het op hem uitgebracht beroep had aangeno men. Het zal nog twee a drie maanden duren voor ds. Van Doorn Aarlan derveen kan verlaten. W a ter pol on ieuws LEIDEN Weinig spanning, wei nig goed opgezette aanvallen en zeer weinig doelpunten; dat was de oogsit van de streekderby waterpolo tus sen het Leidse LZC en het Alphense AZC. In het warme waiter van de Vliet vonden de spelers kennelijk geen irtspirartiie. Was er al eens een aanval waar wat lijn inzat dan kwam het afmakende schot er niet uit. Doelverdedigers Meyerink AZC en Maassen (LZC) hebben het dan ook niet bijzonder druk gehad. Bij de Leidse ploeg was heit opval lend dat Nico van Sittert weer was teruggekeerd, maar ook hij kreeg geen kans te doelpunten. Vooral in het begin was LZC wait meer in de aanval, maar de anders vrij produc tieve Dick Houthoff slaagde er in deze wedstrijd niet in te scoren. Wel deed dat Hans 't Hart. Scheidsrech ter Van der Velde was nogal gul voor AZC met zijn strafworppun- ten. zodat de gasten in de tweede periode aan een totaal van drie kwa men. Doelverdediger Jaap Maassen kreeg 't Hart voor zich op de vier meiter lijn De strafworp werd snel en correct genomen: 01. DLt zou het enige doelpunt van de hele wedstrijd blijven. Een wedstrijd waarin AZC op geen enkele wijze zijn hoge klas sering op de ranglijst van de eerste klasse heeft kunnen waarmaken. Lugdunum vierde kampioenschap LEIDEN In de kantine aan de Haarlemmerweg hield Lugdunum vrijdagavond ter gelegenheid van het behalen van 't kampioenschap in de 3de klasse A van de KNVB district West 2 een receptie. De he ren J. P. van der Reyden (voorzitter Sportstichting), Th. van der Klugt en H. Holswilder (belangencommissie Leidse KNVB) hielden speeches. Hierna kon ceremoniemeester D. Mulder (voorzitter jeugdcommissie Lugdunum) burgemeester Van der Willigen aankondigen. Ik ben eigen lijk invaller, zei deze, want eigenlijk zou wethouder Harmsen komen, maar deze was verhinderd. In een voetbalelftal neem je altijd de beste vervanger, maar dat kan van mij moeilijk worden gezegd. Ik weet van de voetbalsport weinig af. Het bestuur en spelers van kam pioen Lugdunum werden overstelpt met cadeaus, waaronder voor de spelers een gouden horloge en een badhanddoek in de groenwitte club kleuren. Ook waren er veel tele grammen en brieven met geluk wensen binnengekomen. Raadsagenda Lisse LISSE De raad komt woens dagavond bijeen. Agenda: aankoop twee woningen Kanaalstraat, be schikbaar stellen grond voor bouw r.k. kleuterschool in de Poelpolder, aankoop strook grond voor verbre ding Nassaustraat, voorstel aan gaande rioolwerkzaamheden in de Hobahostraat in verband met ver koop grond aan PTT. aanschaf leermiddelen Geref. school, rege ling eventuele schadevergoeding inzake verlaging brug over de Rijnsloot en benoeming hoofd open bare lagere school. KATWIJK Het nieuwe ge bouw van de Nederlandse Confectie Industrie dat in de Hoornespolder in aanbouw is, begint al aardig vorm te krijgen. Velen betwijfelen echter of wel gesproken zal kunnen worden van een fraaie aanwinst voor de hoofd straat van „de Hoornes". In de N.CJ. zullen ondermeer mo- dinettes worden opgeleid, die nu nog zijn gehuisvest op een koelhuis zolder aan de Tramstraat. elegante regenmantels, pakjes en mantels DE MANTELSPECIAJLIST oneindig gevarieerde kollektie )DE MANTELSPECIALIST verrassende kwaliteiten en dessins DE MANTELSPECIALIST prijzen die enorm meevallen Lelden: Haarlemmerstraat 163 LEIDERDORP Op de voor rangskruising Engelendael-Provin- cialeweg gaf zaterdagmiddag de 67- jarige heer U. uit Amersfoort met zijn auto geen voorrang aan een in de richting Alkemade rijdende auot, bestuurd door de 47-jarige heer Hogeboom uit Roelofarendsveen Beide auto's werden geheel ver nield door de hevige botsing. De heer U. werd zelf vrij ernstig ge wond; hij is in 't Diaconessenhuis opgenomen. Zijn vrouw kon na be handeling naar huis vertrekken. De inzittenden van de andere auto, het echtpaar Hogeboom en zijn vijftien jarig dochtertje ook. Mevrouw Ho geboom en haar docherje haddent verscheidene snijwonden opgelopen. Overh eidspersoneel Lisse vergaderde LISSE De afd. Lisse van de Bond van Overheidspersoneel hield in De Witte Zwaan de jaarvergade ring. Waarnemend voorzitter C. Stad herdacht in zijn openingswoord de overleden penningmeester, de heer H. D. Meijer, die meer dan 50 jaar lid is geweest van het CNV en van de oprichting af de afdeling heeft gediend als bestuurslid en penningmeester. Bij de bestuursverkiezing werd in zijn plaats de heer J. Opgelder gekozen. De aftredende bestuurs leden C. Stad en D. Florijp wérden herkozen. Hoofdbestuurder J. A. de Heer hield een beschouwing over actuele problemen, waarbij hij vooral aan dacht schonk aan de nieuwe ziekte wet voor ambtenaren. Verder maakte hij de leden erop attent, dat in juni aan het rijkspersoneel twee procent trendtoeslag zal wor den betaald, maar dat dit niet wil zeggen, dat nu alles is geregeld. Als in andere bedrijfstakken de CAO omhoog zal gaan, zal ook in 1969 alsnog een nabetaling van de trend worden toegepast. Minder ziekzoekers in Sassenheim SASSEHEIM In de exporthal van de fa. W. Moolenaar Zn. aan de Hoofdstraat, die hiervoor belange loos werd afgestaan, vond de jaarlijk se ziekzoekwedstrijd plaats, georga niseerd door de plaatselijke afdeling van de Algemene Vereniging en de landarbeidersorganisaties, in samen werking metde keuringsdienst en de Plantenziektekundige Dienst. Er kwamen 170 ziekzoekers om hun ken nis te toetsen aan de demonstratieta fels, wat beduidend minder was dan vorige jaren. SASSENHEIM Vrijdagmiddag opende slagerij NV C. P. v.d. Mey het vernieuwde winkelpand aan de Hoofdstraat. Was de vorige zaak 4% meter diep, de nieuwe is niet minder dan 14 meter met een hypermoderne inrichting. Er was grote belangstel ling voor de opening die werd ver richt door oud-wethouder Vogelaar. SASSENHEIM Uitslag oude duivenvlucht Neufvilles (Belg.) op za terdag 10 mei. In concours 334 dui ven. Aankomst eerste duif 9.35.48 snelheid 1515 meter per minuut. Uit slag: H. Spaargaren 1 7 16 64; J. Möhlmann 2 18 33 59; Gebr. v.d. Krogt 3 21 24 45 57; C. Drost 4; L. J. Drost 5 11 35 43; A. van Dam 6 8 29 30 39; J. Wowijs 9 17 38 55; G. Re- wijk 10 40 52 66; T. van Haaster 12 49; G. Ammerlaan 13 22 53 58; L. Slikkerveer 14 34 48 50; Th. Onder water 15 19 44 54; A. de Goeij 20 32; Gebr. Kruik 23 61: W. v.d. Zwart 25 26; P. Wolvers 27 36 37 46 47; A. v.d. Kwast 28; H. Langelaan 31; Luyten- Bentvelzen 41; H. v.d. Lans 42; W. van Harskamp 51 63: N. Koelewijn 56; Gebr. v.d. Kraan 60 65; P. Krom 62; Mevr. Slootweg 67. LEIDEN Pernix en Excelsior hebben zaterdag onder zeer moei lijke omstandigheden (een glad veld en een gestaag neervallende regen) een redelijk goede wedstrijd gespeeld. De inzet was de bezetting van de derde plaats in de Hoofdklasse. Per nix won verdiend met 73. In de eerste opstelling was Pernix sterker. De gevaarlijkste Delftse aan valler Jan Heemskerk werd door Frèd Breedveld uitstekend in be dwang gehouden. Zodoende kreeg de Leidse beginaanval alle tijd om tot scoren te komen. Na het niet be nutten van enkele goede kansen en het scoren van twee treffers, die wer den afgekeurd, was het Jacob Bak ker, die de score opende (10). Na 20 minuten had Ton Tieleman bij zijn derde doorbraak wel succes en vergrootte daar mee de Leidse voorsprong (20). De strijd ging ver der gelijk op met aan beide kanten redelijk goede kansen voor de aan vallers. Chris Heemskerk bracht de achterstand via een doorbraak terug op 21, doch kon een gelijke stand niet via de toegewezen strafschop realiseren. Nog voor de rust bracht aanvoerder Flip van der Kooij de stand op 31. Na de thee leek het nog spannend te gaan worden, toen Jan Mangert al spoedig voor 32 zorgde, doch Guido Bakema bracht de nodige op luchting (4—2). De strijd was gestre den, toen na een verdedigingsfout LEIDEN Het is niet onwaar schijnlijk, dat ook de afdeling Lei den van D'66 zal toetreden tot het zgn. progressief akkoord (PvdA-PPR- PSP). waardoor deze groep een meer derheid (twintig zetels) in de nieuwe gemeenteraad hoopt te krijgen. Op 19 mei houdt D'66 hierover een ver gadering. Collectant wekte argwaan LEIDEN Een eerlijke, met em mer collecterende, Leidse man werd vrijdagnacht met argwanend oog be keken. Hij had de hele avond naar de televisie gekeken en voelde de gevoelens van menslievendheid naar boven kruipen, al naar gelang het programma vorderde. Tegen midder nacht nam hij het besluit ook te gaan collecteren. Hij legde een tientje in de keukenemmer en ging op stap. Hij had ehkele guldens opgehaald toen een heer argwaan kreeg. Deze man belde de politie en meldde het feit dat een verdacht uitziende persoon stond te collecteren op de Jan van Houtkade. De politie ging onmiddellijk naar de aangegeven buurt toe en trof de collectant aan op de hoek van de Lammenschansweg en de Zoeter- woudsesingel. Al gauw bleken echter zijn goede bedoelingen. De politie heeft het geld op de rekening van de mgr. Beckers-stichting gestort. E. R. Frans voorzitter van de PSP Leiden LEIDEN Tijdens een bijeen komst van de P.S.P-, afdeling Leiden, werd besloten akkoord te gaan met het kernprogramma, dat met PvdA en PPR wordt opgesteld. De heer E. R. Frans werd tot voorzitter gekozen als opvolger van de heer D. van Dokkum, die nu onder-voorzitter is. De heer H. Amptmeijer werd tot voorzitter van de PSP-raadsfractie benoemd. Zoals bekend, is de heer Frans 1 mei afgetreden als raadslid; hij wordt opgevolgd door de heer W. de Vroomen. aan Delftse zijde Jacob Bakker vrij onder de korf kwam en gemakkelijk kon scoren (52). Hoewel Jan Heemskerk voor 5—3 zorgde was de echte vechtlust bij Ex celsior wel verdwenen. Chris Heems kerk werd nauwelijks gevaarlijk meer en het Delftse team moet het in het algemeen hebben van enkele individuele uitblinkers zoals de ge broeders Heemskerk. Flip van der Kooy en Fred Breed veld bepaalden de eindstand op 73 door beide van ver raak te schieten. Daarmee viel de verdiende overwin ning van Pernix iets te ruim uit. Nieuwe voorzitter voor St. Matthias gevonden WARMOND Toen in 1968 de heer Th. R. de Vroomen, die jaren lang voorzitter was van de muziek-, zang- en toneelvereniging „St. Mat thias'' ontslag nam, heeft het bestuur leden en donateurs verzocht naar een opvolger uit te zien. Er kwam van die kant echter geen voorstel, zodat het bestuur zelf een kanidaat moest zoeken. Tijdens een algemene verga dering in 't Trefpunt maakte nu waarnemend voorzitter P. de Vetten bekend, dat de heer P. J. Baas, ge meentesecretaris, bereid gevonden Is het voorzitterschap op zich te nemen. De aanwezigen konden zich met zijn kandidatuur volkomen verenigen. De heer Baas beloofde zich volle dig voor de vereniging te zullen in zetten en hoopte op goede samenwer king tussen hem en de overige be stuursleden en op steun van de leden en donateurs. AANRIJDING OP VOORSCHOTERWEG LEIDEN Zaterdagavond om half negen had op de Voorschoterweg, tussen de Brahmslaan en de Chur- chilllaan, een ongeval plaats. Een personenauto, bestuurd door een 28- jarige Voorschotenaar, werd van ach teren aangereden door een auto, bestuurd door een 36-jarige Hage naar. Hoe het ongeval precies is ge beurd is niet bekend. De Leidse po litie verzoekt daarom personen die het ongeval hebben gezien, zich in verbinding te stellen met het politie bureau. LEIDERDORP Zondagmiddag reed de heer S. uit Leiden met zijn drie weken oude auto Fiat 500 na een slip het water van de Zijl in. Hij wist tijdens de valpartij eruit te springen en naar de kant te zwem men. Later op de middag werd zijn auto boven water gehaald; deze lag zes meter uit de kant op een diepte van vier meter. KOUDEKERK „Ons Genoegen" nam met 181 dudven deel aan de wedvlucht vanuit St. Ghislain 196 km. Err werd gelost om 7 uur 20. De eerste prijsduif kwam binnen om 9.58 uur, de 45ste om 10.38 uur. De uitslag: 1. H Sehellingerhout 1—24—39; 2. C. P. de Keijzer 2—25 31, 3. M Schellingerhout 3, 4. J Compier 42634, 5. Gebr De Wit 5—8—23—27—30—33—37—41, 6. H van Vegiten en Co 69161928 40, 7. G Biesheuvel 715, 8. Comb Hoogenboom 1021323543 44—45. 9. Jac de Jongh 11—13—17— 183842. 10. G van Klaveren 12, II. Dr. J Faber 14—20—22—29, 12. L Smits 36. TER AAR De atleet Jack Smits lid van atletiekvereniging Holland te Leiden heeft het afgelopen week einde deelgenomen aan een inter nationale wegwedstrijd over 25 km. Aan dit in Keulen gehouden atletiek- festijn was het Europese kampioen schap over 25 km verbonden. Jack Smits, die zich dit seizoen een plaats in het veld van grote lo pers heeft weten te veroveren, liep het zware parcours in een tijd van 1.29.14 u. Van de 375 deelnemers werd hij veertiende. Hij was de beste Ne derlander. KOUDEKERK De Oranjever eniging „Koudekerk" die voor de burgerij een drie dagen durende kermis en op zaterdagmiddag een groot vuurwerk had georganiseerd, heeft de feestelijkheden zien misluk ken door de stromende regen. De kermisexploitanten hebben niets kunnen verdienen; het vuurwerk moest worden uitgesteld. NIEUWVEEN De Chr. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Nieuw- veen-Zevenhoven heeft het seizoen afgesloten. De heer J. J. Roovers ge meentesecretaris van Nieuwveen, die was uitgenodigd om te spreken over de geschiedenis van Nieuwveen nam de aanwezigen al spoedig mee naar vroeger tijden. Hij wist op prettige wijze zijn toehoorders te in teresseren, Vuftjgii y IJMUIDEN Het stoffelijk overschot van één van de opva renden van de vergane IJM 210, de Wiron 1, is in volle zee gevon den. Vanmiddag werd het lichaam van schipper C. Haasnoot a.an boord van de IJM 221, de haven van IJmuiden binnengebracht. LISSE De damclub Lisse speel de de derde ronde in de bordenwed- strij. Uitslagen: B van DamS. Im- mrs 11;G van er SteltC Helle- mons 02; H van DrumenC v d Voet 11; M OnosA Balkenende 02; Chr de WeerdJ v d Loo uit- gest.;L SchippersTh Boode 02; P van de SteltM v d Wetering 02; J van Honick vrij. Maandag, 12 mei: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Toneelgroep Centrum: „Centrum vermoordt pianiste" van Paul Pörtner. KURZAAL, 20.15 uur: Orkestvereniging „Muslca" oJ.v. Alfred Salten, m.m.v. Jan Wijn, plano. Dinsdag, 13 mei: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Nieuw Rotter dams Toneel: „Plaza Suite" van Nell Si mon. GOEDE VRIJDAGKERK. 20,15 uur: Karin Ostar, sopraan; Henk Meyer, tenor; Jan Athos, bas: Sander van Marlon, or gel, het Residentie Bachorkest, het Ge mengd Koor „Die Haghe". Woensdag. 14 mei: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Nederlandse Comedle: „Alles voor de tuin" van Ed ward Albee. OPENLUCHTTHEATER ZUIDERPARK 14.00 uur: John van Brus- sel's bonte kindertreln. POPPENTHEA TERS Guido van Deth, 14.30 uur: „De koningsdochter en het tovermannetje": Frank Kooman. 14,30 uur: „De pantoffels van Koning Koukleum". Donderdag. 15 mei: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 14.00 uur: Haagse Come dle: „Veertig karaat" van Barlllet en Grédy. 20.30 uur: Haagse Comedie: „Ma- rya" van Isaak Babel. Vrijdag. 1G mei: KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come die: „Veel leven om niets" van William Shakespeare. KURZAAL, 20.00 uur: Vere niging „De Vrije School". Zaterdag. 17 mei: KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come die: „De Humorist" van John Osborne. KLOOSTERKERK. 20.15 uur: Wlm van Beek. orgel, m.m.v. het Rotterdams Ka mer Muziek Ensemble „Intertexta" o.l.v. Gerard Akkerhuis. NEDERLANDS CON GRESGEBOUW (Prins Willem-Alexander Zaal), 20.30 uur: Residentie-Orkest o.l.v, Alain Lombard, m.m.v. Daniel Wayen- berg. plano. POPPENTHEATERS Guido van Deth. 14.30 uur: „Koning Vip en de kast". Frank Kooman. 14,30 uur: „Slik, de slak". THEATER IN DE STEEG. 20.30 uur: The Dutch music and Comedy Show „Neerlands Hoop in bange dagen", m.m.v. Freek de Jonge en Bram Vermeu len. Tentoonstellingen: GEMEENTE MUSEUM. Stadhouderslaan 41. ma. t/m zat. 10-17, zon. pn feestd. 13-17, bovendien wo. av. 20-22 uur: t/m 1 juni: Oude Chi nese Kunst uit het Museum voor Oostazi- atlsche Kunst te Berlijn; t/m 6 Juli: Nieuw Den Haag V 1870-1890; „Ingenieurs en bouwspecuianten"; t.m. 29 Juni: Gre pen uit de muziekbibliotheek: Julius Röntgen en zijn vriendenkring. LETTER KUNDIG MUSEUM. Juffrouw Idastraat 11, ma. t/m vrij. 13-17 uur: Documenten over de periode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. Hemsterhulsstraat 2e. ma. t/m vrij. 12-16, zat. 10-16, zon. en feestd. 13.30-16 uur: „Van Terp tot Deltaplan". NEDERLANDS POSTMUSEUM. Zeestraat 82. ma. t/m zat. 10-17, zon. en feestd. 13-17 uur, t/fn 15 mei: „Kunstwerken op de postzegel". Films: APOLLO: 12.15. 2.30. 7. 9.15, zat. zon 12.15, 2.30, 4.45, 7. 9.15: „Gungala, het naakte pantermeisje". 14 Jr: ASTA: 2.8: „De val van Rome" 14 Jr; BIJOU: 2. 7, 9.30; zondag 1.45, 4.15, 7, 9.30: „Meneer Hawarden". 18 jr; CAMERA: 2J5, 7.15. 9.30. zondag 2.15. 4.30. 7.15, 9.30: „The Party" a.l.: CINEAC: 9.30, 11.30, 1.30, 3.30. zondag vanaf 11.30: „Jungleboek", a.l.: 5.30, 7.30. 9.30: „RachelRa chel". 18 Jr; CITY: 2, 8: „Als adelaars vielen ze aan" 14 Jr; CORSO: 2. 8.15, zat 2, 7, 9.15, zon 2. 4.15. 7. 9.15: „Het wonder van de liefde, deel II: De liefdespart ner" 18 Jr: DU MIDI: 8.15 zon 2.30, 8.15: „The bridge on the River Kwal". 14 Jr; zat. wo 2: „Dertig jaar vrolijkheid" a.l.: zon 12: „De grote Caruso", a.l.; EURO CINEMA: 2 8. zat. zon. wo 4. 8: „The great race", a.l.; zat. zon. wo 1.30: „Lau rel en Hardy als zoetwatermatrozen". a.l.; zat 24.02 .Ontsnapping uit de Jungle". 18 Jr: FLORA: 2.30. 7. 9.15. zon 2, 4.30, 7. 9.15: ..Dr. Sex" 18 Jr; vrij. zat 24: „Apachen op het oorlogspad". 18 Jr; HOLLYWOOD: 2.30. 8.15, vrij, zat. zon 2.30, 7, 9.15: „De zondares van Assyrlë", 14 Jr; zat 24: „De terugkeer van Frankenstein". 18 Jr; KRI- TERION: 2.15, 7, 9.15, zon 1.45, 4, 7. 9.15: „Je t'alme. Je t'aime", 18 Jr; vrij, zat 23.30: „Hollandse nieuwe". 18 jr; METRO- POLE: 1.30. 7.30: „Gejaagd door de wind" 14 Jr; ODEON: 2. 8: „Funny girl", a.l.: OLYMPIA: 2. 8: „Benjamin, dagboek van een puber". 18 Jr; PASSAGE: 2.30. 7. 9.30, zon 1.45, 4.15, 7. 9.30: „Hang ze hoog, 18 jr; REX: 9.30, 11.30. 1.30. 3.30, 5.30, 7.30. 9.30. zon vanaf 1.30: „Amlgos". 18 Jr; zon 11.30: „SJors. SJlmmle en de gorilla", a.l.; ROXY: 2.30, 8.15. vrij. zat 2,30, 7. 9.15, zon 7. 9.15: „Lijken plaveien zijn weg", 18 jr: zon 12: „Tickle me". 14 Jr: zon 2.30: „300 Spartanen". 14 jr; SEINPOST: 8.15. zat, zon 2. 8.15: „The graduate". 18 Jr; STU DIO DE LUXE: 2.15. 7.15. 9.30. zat. zon 1.30, 4, 7.15, 9.30: „Honderd geweren". 18 Jr: STUDIO 2000: 8. vrij. zat. zon 7. 9.30, dl-av besl. voorst., ma. di. do. vrij 2. zon 4: ..A shot in the dark". 14 jr; zat wo 2. zon 1.30: „De man met het zwarte masker", a.l.; THALIA: 2.30. 7. 9.15. zon 3, 7. 9.15: „Duivels gevaar". 14 Jr; vrij. zat 24: „De zonen van Katie Elder". 18 Jr: zon 1: Merlin de tovenaar", a.l.; wo 14 mei: „Finale in Berlijn". 18 Jr: DE UIT KIJK: 2.30, 7.30. 9.45, zon 2. 4.15, 7.30. 9.45, do vrij: „De brulden van Dracula" (i960). 14 Jr; zat. zon: „De zoon van Fran kenstein" (1919), 18 jr: ma, dl: „Kasteel der monsters" (1966), 14 Jr; „De Spookrij ders" (1962), 14 jr. vu

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7