Actie van studenten meer dan een generatieconflict Commentaar Radicalen: Congres beleid ARP over Uit de Haagse hof geplukt KRITIEK OP ARP ONRECHTVAARDIG' Boeiende mode "1^ PRAATHUISAAN HET RAPENBURG (LEIDEN) MOEILIJKHEDEN ZITTEN VEEL DIEPER Ba(a)rdman [„Hoop op nieuwe dtspraak PvdA" Uitstel foorstel Het gaat ook in Leiden zeer ernstig toe DE GAULLE IN IERLAND Melkman- wacht WE BEHEERSEN DE TECHNIEK EERDER DAN ONSZELF alles goed, en wer Discussies over voor en tegen nieuwe vakbond Dr. Schuring niet eens niet Huijsen: 5 MAANDAG 12MEM969 (V an onze onderwij sredacteur De Amerikaanse zanger Frank \Sinatra is een prominente figuur in het lustoord Las Vegas en hij was dan ook prompt aanwezig bij de opening van het Caesarspaleis in deze stad. Hij verscheen er in een ongebruikelijke gedaante en het was wel even wennen hem met baard en snor te zien. Het was voor een v, nieuwe film, zei Frank, maar welke film, daar liet hij zich niet over uit. LEIDEN Revolutionairen aan de slag. Na het machtsvacuüm aan de universiteit moeten wij beginnen aan de machtsovername in de maatschappij. De toekomst is ons. studenten, arbeiders en alle andere door de maatschappij verdrukten. Weg met de monopolies, weg met de autoriteiten. Leve de democratie; permanente revolutie". Jaap Westbroek houdt van krachtige taal. Aan de muur hangt de op roep van een oud-verzetsman: „Het is goed om in opstand te komen, maar gebruik geen ge weld". Een eindje verder de aan kondiging dat het systeem van collegekaarten afgeschaft is. Voorlichting op een ander pa pier: „Universitaire gebouwen zijn bestemd om onderwijs in te geven. Of degenen die dit onder wijs willen volgen al dan niet be horen tot de universitaire ge meenschap, doet niet ter zake". De werkgroep visionisten vindt het verkeerd dat beslissingen per univer sitaire geleding tot stand komen, dus via een principe van de minste ener gie. Er moet dwars door alle gele dingen heen naar visie gediscussieerd worden. Een stencil van het comité „Leef baar Leiden" kritiseert het dat deze arme stad met het laagste gemiddel de inkomen van ons land niets kan beginnen tegen de machtige werkge ver die de universiteit is. „Praathuis" Sinds de nacht van donderdag op vrijdag is de academie aan het Ra- snit (^an onze parlementsredactie) UTRECHT De a.r. radica- len hebben zaterdag in Bunnik besloten het Centrale Comité te vragen in februari 1970 een bui- jste ET is niet tot revaluatie (op waartse waardering) van de Duitse mark gekomen. Kanselier Kie singer heeft in het kabinet de oppo sitie van de socialisten getrotseerd. Een beslissing is uitgesteld, in elk geval tot na de Franse presidents verkiezingen. Of het ook tot afstel zal komen, hangt af van factoren die Bonn niet alle in de hand heeft. Als het aan Kiesinger ligt, zal er geen sprake van revaluatie zijn zolang de Bondsdagverkiezingen van september niet zijn gehouden. Hij wil niet on nodig stemmenverlies riskeren. Anders ligt dat bij de socialisten, die minder direct verantwoordelijk zijn voor het monetaire beleid. Want Kic- singers partijgenoot Strauss is minis ter van financiën. De speculatiegolf waardoor de Duitse mark meegesleept dreigde te worden was veroorzaakt door onenigheid in de Westduitse regering en in bank- kringen. Er zal een eind aan komen, nu een duidelijke beslissing is gevallen dat aan revaluatie niet wordt gedacht. Het is alleen zoals bij vorige crises de vraag, voor hoe lang. Het wachten is nu op de Franse pre sidentsverkiezingen en de devaluatie (waardevermindering) van de Franse franc, die daarna tot de mogelijk heden gaat behoren. De Fransen zullen wie ook tot pre- - sident wordt gekozen hun huid echter zo duur mogelijk verkopen. Zij zullen het Bonn erg moeilijk maken om revaluatie van de mark te blijven weigeren. ||ET was zaterdag een jaar geleden. dat een begin werd gemaakt met de Vietnamese vredesbesprekingen te Parijs. Sindsdien is er veel gepraat maar bijna niets gedaan. De oorlog duurt voort. Bij vlagen in alle hevigheid. Hanoi deed geen en kele concessie. Het gedraagt zich als ren onderhandelaar die weet dat de tijd in zijn voordeel werkt, de Daar staat tegenover, dat de regering te Saigon riet alle gebreken die haar aankleven niet zwakker uit de slijtageslag te voorschijn is geko men. I et tegend el lijkt het geval. Het is heel goed mogelijk, dat de Jongste voorstellen van het Bevrij- dingsfront (Vieteong) rekening hou den met de nieuwe ontwikkelingen die rich kunren voltrekken. Saigon zal er goed aan doen zich niet bespreking eivaD te onttrekken, tengewoon congres te beleggen, waar iedere anti-revolutionair welkom is en waar gesproken gaat worden over het fractiebe- leid, over het concreet maken van het eigen beleid („het ver kiezingsprogram 1967 vond iedereen imposant-progressief") over een eventuele partnerkeuze en over de democratisering bin nen de eigen partij. Als het partijbestuur daar niet mee instemt, zullen de radicalen opnieuw in Bunnik bijeenkomen om zich te beraden op deze „waanzinnige toestand". Dat klonk nogal dreigend. De radicale woordvoerders Iden- burg, Feddema en Faber zeiden ook zeer ongelukkig te zijn met de uitspraken van de a.r. woordvoerder in de Tweede Kamer, prof. Diepen horst, over de kwestie-Tilburg. „Een formalistisch-juridische benadering", noemde zij het, „met te weinig be grip voor de participatie-revolutie. ,Een archïsch verhaal'. Meer optimistisch waren de radica len (ongeveer 50 waren aanwezig) over het gesprek in „De Achttien". De discussienota van de radicalen, waarin gevraagd wordt eerst vast te stellen met wie „De Achttien" het program gaan uitvoeren alvorens het gesprek over samengaan voort te zet ten, is weliswaar nog niet van tafel, maar de radicalen vinden de uitspra ken van fractieleider Biesheuvel „hoopvol". Hij wees het kabinet-De Jong en de CDU-gedachte af en uit „persoonlijke gesprekken hebben wij de indruk", dat deze ltfn gevolgd blijft worden. Keuze Voor de radicalen is essentieel de samenwerking met anderen dan de confessionele partners. Zij vinden dat er een keuze gemaakt moet worden voor PvdA. D'66 en PPR. Zij hebben de indruk, dat de ARP geen uitspraak zal doen die „samen uit samen thuis" als motto heeft. Over de KVP? „Een eerste partner bij een progressieve concentratie, maar niet de huidige KVP". Waarom niet? „Er moeten eerst andere mensen in de KVP-leiding komen". Van de ontwikkelingen in de KVP zal het ook afhangen, aldus de a.r. radicalen, of hun hoop dat de PvdA de congresuitspraak over de KVP zal herroepen, bewaarheid wordt. De heer Vondeling zou hebben laten doorschemeren dat dat het geval zou zijn als de KVP zich uitspreekt voor samenwerking met de PvdA. Overleg Het PAK vinden de radicalen geen reëel alternatief. „Het PAK verkleint de mogelijkheden eerder". De heer Idenburg voegde daaraan toe: „Ik ge loof persoonlijk in een ander overleg waar D'66 wel bij is". De radicalen gaan actief worden. Zij willen openbare studieconferen ties beleggen over: bejaardenzorg, de confessionale organisatie (vakbewe ging, omroep, politieke partij) waar bij vooral van r.k. zijde een inbreng verwacht wordt, welzijn en verschil lende onderwerpen van buitenlandse politiek. „We willen niet alleen op onze partij mikken, maar ook nog iets verder", aldus mr. P. Idenburg. nu het heeft laten weten dal hel niets voelt voor voorstellen, die als pakket aanvaard of verworpen moeten wor den. penburg een „permanent discussie- en informatiecentrum" geworden. In de stijl van de fabeltjeskrant spreekt men ook van „praathuis". En ge praat wordt er. Wanneer de nieuwe studenten over „permanent" spreken, dan houden ze het ook op perma nent: er is altijd wat te doen. Zondagavond eerst een discussie over de maatschappijstructuur, waar bij men halverwege tot het inzicht komt dat er een rapport uit Nijme gen bestudeerd moet worden en dat wordt dan ook prompt gedaan. Intussen begint een andere actie groep de pers te analyseren. Klacht: de kranten brengen de problemen aan de universiteiten terug tot een generatieconflict. De moeilijkheden zitten veel dieper. Pro-rector Muntendam heeft iets gezegd wat hij welwillend bedoelde: Het was wel goed dat de jongeren zich met deze problemen bezighiel den. Een training voor het leider schap van morgen. Men laat er geen woord van heel: „Het is géén „spie lerei" dc studenten ambiëren geen leiderschap en wat ze wel willen, willen ze niet morgen maar nu. De kranten kennen maar twee soor ten studenten: het langharig werkschuw tuig en de corpsleden. Leiden geeft een tussenvorm te zien; die is misschien wat gevaarlijker, voegt men eraan toe. Dit ter inlei ding. De discussie zelf wordt met een serene ernst gevoerd. Evenals in Til burg gelden er strenge orderegels: geen alcohol in de academie. In de zalen mag ook niet gerookt worden, alleen in de gangen; koffiebekertjes moeten opgeruimd worden. En men houdt zich hieraan; een bijna kloos terlijke sfeer. Wanneer de vergadering op gang komt, beleeft de verslaggever ogen blikken zoals hij ze maar zelden in zijn leven meemaakt. Van wat de journalisten schrijven deugt niet veel, maar waar in Nederland vindt men lezers die zo minutieus de krant uitspellen als sinds deze meidagen op het Leidse Rapenburg wordt gedaan? Er wordt een onderzoek ingesteld naar de termen die de verschillende kranten gebruikt hebben bij de ont wikkelingen in Leiden: is het acade miegebouw bezet of is het in bezit genomen? Men constateert dat een krant de wetenschappelijke staf ver keerd geplaatst heeft. Een ander blad heeft een verkeerde kop ge bruikt. Dit laatste wordt een interessante zaak: de krant sprak van een bezet ting, die er nog niet was, maar die men verwachtte. Wat zijn nu de over wegingen van de redactie geweest om in de kop het woord „bezetting" te kiezen. Vermoedelijk dat het met het aantal lettertekens aardig uit- i kwam maar daar heeft deze verga dering geen boodschap aan. Te lang Een of ander verslag moei te lang zijn geweest. Het werd ingekort en wel zo, dat toevallig de uitspraken van de autoriteiten en niet die van de studenten bleven staan. Men rea geert scherp op de vertekening die hierdoor ontstond: „De lezer krijgt de indruk dat wij alleen maar de onrustige jeugd zijn, die wordi toege sproken". Vanzelfsprekend kan het bij deze constateringen niet blijven: de zaak moet „operationeel" gemaakt wor den. Er wordt een kaartsysteem aan gelegd om de analyses bij te houden. Men zal per krant trachten na te gaan hoe het blad zijn lezers tracht te manipuleren; men hoopt subtiel bij de redacties te kunnen infiltreren met betere denkbeelden enz. Een leer zame avond. „Zonder van een complete crisis te willen spreken, meen ik de situatie die ontstaan is aan en rond de Til- burgse hogeschool te mogen bestem pelen als zeer ernstig", zei Veringa een paar dagen geleden in de Kamer. Wat zou de minister van Leiden zeggen? Het gaat er evenals in Til burg „zeer ernstig" toe, maar anders dan Den Haag denkt. In de late zon dagavond en -nacht discussiëren stu denten met serieuze aandacht over hun universiteit en haar plaats in de maatschappij. Nieuw leven in het oude academiegebouw. CORK Generaal Charles de Gaulle en zijn echtgenote hebben za terdag hun intrek genomen in een hotel in het Ierse toeristenplaatsje Parknasilla. Zij zullen in dit plaatsje in het graafschap Kerry in zuidwest- Ierland, een van de mooiste streken van het land, blijven tot na de pre sidentsverkiezingen in Frankrijk. De komst van de Gaulle naar Ier land was volkomen onverwacht. On geveer vijftig agenten bewaken het hotel tegen onder meer fotografen en journalisten, die uit alle delen van de wereld naar het plaatsje zijn gekomen. Het hotel Heron Cove (twaalf ka mers) is geheel voor de Gaulle afge huurd. Het ligt in een thans afgeslo ten park aan de intieme Kenmarebaai. De Gaulle wil met zijn plotselinge vertrek uit Frankrijk kennelijk bewij zen dat hij zich niet zal bemoeien met de verkiezingsacties voor zijn op- Misschien als symbool van de onvrijheid van de mensmaar waar schijnlijker een poging om iets nieuws onder de modezon te lanceren: deze „lichaamskettingen" van de Italiaanse ontwerper Alfredo Picchi uit Florence. De Florentijnse ketenen werden zaterdag getoond op een show in New York, het materiaal is van goud en zilver of gewoon van goud- en zilverkleurig metaal en kan zowel door dames en heren worden gedragen. Op de foto: een drietal geketenden. Piloot kon honderden kinderen ontwijken LOS ANGELES Een verbouwde bommenwerper uit de Tweede-We reldoorlog, die geheime elektronische apparatuur beproefde, is zaterdag avond midden in Los Artgeles neer gestort. De vier bemanningsleden kwamen om het leven, evenals twee mensen in het gebouw waarop het toestel viel. Er wordt nog een vrouw vermist. De piloot slaagde erin een park, waar honderden kinderen speelden, te ontwijken. Zijn poging om tussen twee gebouwen te landen, mislukte echter. Het ongeluk is te wijten aan motorstoring. volger. De nieuwe president wordt op 1 juni gekozen, zo nodig in een twee de ronde op 15 juni. Ex-president De Gaulles schijnbare aversie voor de Britten strekt zich niet uit tot het nabuureiland Ierland. De „man uit Frankrijk" is namelijk zater dag op het vliegveld van Cork aangekomen voor een privébezoek aan het graafschap Kerry in Zuidwest-Ierland. Premier Lynch drukt (op de foto) de hand van het vroegere Franse staatshoofd. Op de rug gezien mevrouw de Gaulle. Het echtpaar zal in het toeristenplaatsje Parknasilla blijven tot na de Franse presidentsverkiezingen. DOOR We leven weer in dagen, dat Ne derland zich gul en snel betoont om een nood te lenigen. We gooien een duit in het zakje en voelen ons dan eigenlijk heel braaf en tevreden. Toevallig bracht de post me de ochtend na de late avond (nacht) van de vijf miljoen van Mies het maandblad van de U.V.V. met de jaarverslagen over de vele activitei ten in 1968 verricht. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers telt zo ongeveer een dikke achtduizend medewerksters, van le den kan men niet spreken, want het is een „doe"-vereniging, waar een papieren lidmaatschap geen zin heeft. Het gaat niet om „de duit in het zakje" van een contributie, maar om een daad en ik zou bijna zeggen: een vriendelijke gezicht. In het bijzonder denk ik dan aan het bejaardenbezoek dat de U.V.V.- sters op zich nemen, hoewel dat maar één facet is. Alleen aan het bejaardenwerk namen 2725 mede werksters deel. In Pijnacker, waar pas een afde ling was opgericht, werd het volgen de gedaan: Er werd geholpen bij dc verhuizing van een bejaarde; ie mand hielp een oude dame haar fi nanciën in orde te houden; enige zieke bejaarden werden maanden lang verpleegd. Wat cijfers: 61 afdelingen orga niseerden 163 bejaardensociëteiten met 7700 bezoekers; 8 afdelingen or ganiseerden voor 1965 mensen va kantieweken; 60 afdelingen maakten uitstapjes met 7100 bejaarden, 29 af delingen leidden bejaarden zangko ren, met ruim 1200 deelnemers, in 79 afdelingen brachten medewerksters geregeld bezoeken aan bejaarden. Hoewel werk en tijd achter dit alles zit zal niet gemakkelijk te'be rekenen zijn. Maar ook hoeveel er varing en kennis van de problema tiek! En denken aan oplossingen! Niet door de U.V.V. uitgevonden, de volgende tip, die overigens ver gezeld wordt door de U.V.V.-ver- zuchting „Wat stöm dat wij daar nooit aan gedacht hebben!" Ia3 ik eveneens in Raad en Daad. Het gaat over een Haarlemse „be- jaardenwacht". Het komt steeds vaker in het nieuwe, dat een bejaarde dagen lang ziek en onverzorgd blijft of sterft zonder dat iemand het merkt Nu hebben de Haarlemse melkbe zorgers op zich genomen een wakend oogje te houden op de bejaarden in hun wijk. Krijgen ze voor de tweede dag geen gehoor, dan bellen ze een alarmnummer, waar onderzocht wordt wat er aan de hand is. Het kan niet eenvoudiger, want de melkman kent zijn klantjes. Enig ri sico is, dat de bejaarden zelf de zaak in de war sturen door niet te ver tellen wanneer ze een paar daagjes uit gaan en het dus loos alarm wordt. Maar in het algemeen is de melk man een populaire figuur en zal de bejaarde zijn „oppas" wel willen waarschuwen. De methode zal wel niet overal bruikbaar zijn, want in flats komt de melk meestal geruisloos via net benedenportaal binnen, maar in me nige wijk zal het systeem prachtig kunnen werken! CPJ•voorzitter waarschuwt: (Van onze correspondent) ARNHEM Wc moeten oppassen als jongeren niet dc fout te begaan de wereld direkt te willen verande ren, desnoods met geweld. Dutschke en Cohn-Bendit doen het al ver keerd." Dat zei de voorzitter van de Ne derlandse Christelijke Plattelandsjon- gerenbond, Tonny Verhage, op de bondsdag in Arnhem voor de uit alle delen van Nederland samengestroom de plattelandsjongeren. „We moeten nuchter zijn", meende de heer Verhage, „zowel in het op merken van misstanden als in onze reakties daarop. Als we iets willen veranderen kan dat alleen op een positieve manier. In de praktijk kan dat betekenen dat we ons in moeten zetten wanneer er een aktie is voor een ontwikkelingsprojekt of dat we helpen waar we kunnen." Kritisch De heer Verhage had de rellen op Koninginnedag en de afwezigheid van de jongeren bij de dodenherden king kritisch gadegeslagen. Hij zag er behalve vernieuwingsdrang voor namelijk machteloosheid in. „We zien de geschiedenis en het heden en we zeggen: zo kan het niet" „We leren sneller de techniek be heersen dan ons zelf, zo zei de heer Verhage, „zodat we de techniek ver keerd gebruiken en op het laatst ook niet meer baas kunnen." In zijn openingsritueel van de bondsdag, „Invasie" genoemd, werd voorzitter Verhage bijgestaan door dichter-dominee Jaap Zijlstra en T»ne Spiritual Singers. Afscheid werd ge nomen van de landelijk secretaresse, Sierd Veldhuis. De 29-jarige Harm Bont uit Pal- lert, gemeente Vlagtwedde, is giste ren om het leven gekomen toen hij met zijn auto tegen een boom opreed. Israël (14) Uit het ingezonden stuk van de heer D. v. d. Boogaard kan men opmaken dat hij de bijbel „goed" schijnt te ken nen. Ik zou hem echter wel willen advise ren zich te zetten tot het lezen van Romeinen 11 en van dit hoofdstuk vooral de verzen 17 t/m 19 en 25 t/m 33 met bijzondere aandacht te lezen. De betiteling „Messias, de Here Je zus Christus" is overigens een „dub bele porte-briseé-deur die aan twee kanten sluit".... Leidschendam L. Pagrach-Karp Israël (15) De heer D. v. d. Boogaard schrijft, dat het Joodse volk alleen uitverko ren zou zijn om de Messias voort te brengen en dat dié bijzondere positie daarmee afgelopen zou zijn. Ik vraag mij af wat wij dan met de woorden van Mozes in Deuterono- mium 30 vs 1-10 aanmoeten. Als men daarbij bedenkt wat er de laatste tien tallen jaren met Israël gebeurd is, is het toch wel duidelijk dat er met dit volk iets wonderlijks aan de hand is. De God, waarover mejuffrouw Van Houwelingen schreef, is voor mij nog steeds dezelfde en niet een woestijn god, die op wraak uit is. Alblasserdam P. Breems Israël (16) Het volk Israël is en blijft het uit verkoren volk. In de bijbel staat ner gens. dat het verbondsvolk ophield te bestaan bij de geboorte van de Here Jezus Christus. Wél staat er, dat God met Abraham en al zijn nakomelingen een eeuwig verbond sloot Daarom kan dit volk, ondanks alle verdrukkingen, niet vernietigd wor den. De verzameling van Israël in zijn eigen land is nu al begonnen. Den Haag N. Öüborg In Soesterberg SOESTERBERC. Vanuit een nieuwe gedeconfessionalisecrde beweging, die de werkelijke identiteit van het huidige NKV behoudt, is verder samenbundeling, die de veel vormigheid onder de werknemers als een feitelijk gegeven accepteert en daarvan een afspiegeling is, een ver eiste en een noodzaak. Dit is de mening van de heer A. F. Jentjens, voorzitter van de bij het NKV aangesloten katholieke bond van vervoerspersoneel, die tijdens de onlangs in Utrecht gehouden vak bondsvergadering van het NKV tegen de door het vakbondsbestuur voor gestelde beleidsconclusies met be trekking tot de toekomstige structuur van het NKV stemde. Tijdens de centrale raadsvergade ring van de katholieke werkende jongeren in Soesterberg gaf de heer A. F. Jentjens een to-'^hting op het standpunt van zijn h Hij is van oordeel dat een g< onfessionali- seerde vakbeweging de jongeren ook meer zal aanspreken. Machtsvorming Uit de discussies bleek, dat de heer Jentjens de voorkeur geeft aan machtsvorming, omdat slechts veertig procent van alle werknemers is aan gesloten bij een vakbond. Die veertig procent samen bereiken eensgezind, doch met behoud van eigen zelfstan digheid. meer dan gescheiden. De gebeurtenissen van de afgelopen week hebben het oordeel van Wim Bos, de voorzitter van de katholieke werkende jongeren (KWJ) aange toond. dat de huidige volksvertegen woordiging met enkele uitzonderin gen een groepje mensen is die de belangen van een bepaalde groep boven alles veilig willen stellen. Hij zei dit bij de opening van de centrale raadsvergadering in Soesterberg. De paraatheid van het parlement was daarbij voor de heer Bos het hete hangijzer. Hij noemde het slag vaardig dat de Tweede Kamer bin nen een week na het begin van de problemen in Tilburg bijeen kwam. Wim Bos vond het een schandaal dat het in de afgelopen vijftig jaar niet was gelukt om artikel 12 van de arbeidswet wekelijks vrije dag voor werkende jongeren voor onder wijs in een zitting te bespreken. (Van onze correspondent) GOES Het Tweede-Kamer lid voor de CHU dr. H. A. Schu ring heeft tijdens de jaarverga dering van de CH-Kamerkring Middelburg, zaterdag in Goes gehouden, kritiek geleverd op CHJO-voorzitter Jac. Huijsen, die zich onlangs afzette tegen het beleid van de ARP. Hij noemde de uitspraker niet ge rechtvaardigd en ook gevaarlijk om dat door deze negatieve benadering van gesprekspartners gemakkelijk een onaangename sfeer kan ontstaan. Daartoe mag de CHU volgens dr. Schuring geen aanleiding geven. Waardering Hij liet er geen twijfel over bestaan dat de ARP hem zeer aanspreekt. Hij vroeg de heer Huijsen zich niet in het verleden te verdiepen, maar de blik te richten op de toekomst. Sterk drong dr. Schu ring in dit verband aan op voort gaande samenwerking van de KVP, ARP en CHU in de Groep van Acht tien. Het kabinet-De Jong mag naar zijn mening niet de inzet worden van de komende kamer-verkiezingen. Niette min had hij veel waardering voor dit kabinet Hij was vooral erg tevreden over het beleid van de ministers Udink (ontwikkelingshulp) en Ve ringa (onderwijs). Sprekend over de politieke situatie in Nederland noemde dr. Schuring D'66 een jammerlijke teleurstelling. Bij deze partij is het eigen belang doel geworden. De PPR zag hij als een „doodgeboren onecht kind van de KVP". Een samenwerkingsverband van de Groep van Achttien met de WD kon hij zich moeilijk voorstel len. Studenten Uitvoerig ging de CHU-secretaris in op de moeilijkheden in de studen tenwereld. Het bestuurssysteem van de universiteiten schreeuwt volgens dr. Schuring om moeilijkheden. Hij was het wel eens met inspraak voor de studenten maar niet met de wijze waarop men dit doel 'ilde bereiken. Dr. Schuring wees ten-lotte op de wantoestanden bij het schlppers-on- derwijs. Verbetering niervan ver dient hoge prioriteit. M

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5