Kostersloon beneden vier gulden per uur Consument komt op eerste plaats Spasski tevreden met halve winst Mevrouw De Ruyter en mr. Van Riel uit GS GESPREK OVER OPSLAG Marius Flothuis Fors verlies Labour-partij Voorhoede-probleem in Ned. zaterdagelftal Volgend jaar niet herkiesbaar h Unil ever-voorzitter Har tog: Drs. Westerhout en dr. Albering uit de Kamer f* Vereniging militairen heeft nu 10.000 leden IN NEGENDE PARTIJ Johan Hoeksema wil terug naar Be Quick VVOG-Quick Boys nu op 17 mei a.s. Bas Goud lid sportcommissie van de KNWU Zondagsscholen vergaderen 13 WOENSDAG 7 MEI 1969 H. J. Lankhorst, fractieleider van de Pacifistisch socialistische partij in de Tweede Kamer, heeft besloten met ingang van 1 juni ontslag te nemen als Kamerlid. (Van onze sociaal-econ. redactie) UTRECHT De beloning van de kosters blijkt slecht de algemene loonontwikkeling in Nederland te vol gen. De richtlijnen, die worden uitge geven door de Protestants-christelij ke vereniging van kosters in Neder land. komen op dit moment niet ho ger dan f 3.88 per uur; in vele geval len komen de kosters echter nog niet aan dit uurbedrag. Op korte termijn zullen de bespre kingen met de kerkvoogdijen van de Ned. Herv. Kerk en de commissies van beheer van de geref. kerken wor den heropend en het bestuur van de kostersvereniging hoopt dan weer een aanmerkelijke verbetering in de richtlijnen te kunnen aanbrengen. Over de resultaten van deze bespre kingen is de vereniging over het al gemeen niet ontevreden, maar de toe passing in het land door de afzonder lijke kerken laat nog bijzonder veel te wensen over. Een onlangs gehouden enquête on der de kosters heeft uitgewezen, dat er nog dikwijls 80 uur per week (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Na de verkiezingen voor de Provinciale Staten volgend jaar maart, zullen twee leden van het college van Gedeputeerde Staten niet meer in het provinciaal bestuur terug keren: mevrouw mr. Chr. A. de Ruy- ter-de Zeeuw (soc.) en mr. H. van Riel (lib.) Mevrouw De Ruyter-de Zeeuw stelt zich niet meer verkiesbaar wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd en mr. Van Riel om gezondheidsredenen. Mevrouw mr. Christina Anna de Ruyter-de Zeeuw werd op 22 au gustus in 1907 in Rotterdam geboren. Zij studeerde rechten in leiden. Van 1931 tot 1941 was zij advocaat en procureur in Rotterdam. Van 1938 tot F'346 was zij tevens ambtenaar bij het jau voor arbeidsrecht van het Ne- ands Verbond van Vakverènigin- in de Maasstad. In 1939 werd zij lid van Provinciale Staten voor de PvdA en in 1946 lid van GS. Directeur Gedeputeerde mr. Harm van Riel werd op 18 februari 1907 in Hoofd dorp geboren. Van 1923 tot 1928 stu deerde hij in Leiden letteren en rechten. Nadat mr. Van Riel een half jaar adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel in Dordrecht was geweest, trad hij in dienst bij het bankiershuis Mees en Zoonen in Rot terdam, later gevolgd door een be noeming tot directeur van he't bij kantoor in Den Haag. In 1946 werd hij voor de VVD ge kozen tot lid van de Provinciale Sta ten en in juli 1954 volgde zijn verkie zing in het college van GS. Hij is in die tijd ook onder-voorzitter van de WD geweest. Naast deze politieke proci lid u Mevr. mr. A. de Ruyter- de Zeeuw Mr. H. van Riel funktie heeft hij nog tal van commis sariaten en is hij lid van de Eerste Kamer. Beiden hebben zich de afgelopen ja ren beijverd voor het tot stand ko men van een aantal recreatieschap pen in de provincie. De kracht van mevrouw De Ruyter-De Zeeuw lag in de behandeling van streek- en uitr- breidingsplannen, kortom de gehele ruimtelijke ordening in Zuid-Hol land. Mr. Van Riel had. gezien zijn grote deskundigheid op dit gebied, het be heer en toezicht op de financiën. On danks steeds groter wordende finan ciële moeilijkheden, is het hem ja renlang gelukt de Provinciale Staten een sluitende begroting aan te bie den. wordt gewerkt en dat de beloningen onbegrijpelijk laag zijn. Dikwijls ligt dit niet aan de onwil ligheid van kerkvoogden of commis sies van beheer, maar aan de mentali teit van de kosters. Men vindt het maar moeilijk om de zaak van de beloning persoonlijk ter sprake te brengen en bovendien blijkt het in de praktijk niet eenvou dig aan de veelal oude leden van de kerkvoogdijen en commissies van be heer de huidige situatie op loonge- bied en de achterstand van de kos ters duidelijk te maken. Gaat het verenigingsbestuur op be paalde moeilijke gevallen af, dan blijkt steeds weer, zij het na lange gesprekken, dat men voor rede vat baar is ®ri een oplossing wordt gevon den. Onbekend De richtlijnen, die op landelijk ni veau met kerkvoogdijen en commis sies van beheer worden overeengeko men, genieten echter in het land te geringe bekendheid. Hier ziet de ver eniging de belangrijkste oorzaak van de soms ontstellend slechte beloning van sommige kosters. Men vraagt zich daarom af, of in de toekomst geen pogingen in het werk gesteld moeten worden om tot synodale richt lijnen aan de kerken te komen, zoals thans ook het geval is met de predi- kantstractementen. Enquête Op de enquête hebben. 540 van de 800 leden van de vereniging gerea geerd; 260 hervormden en 251 gere formeerden; uit andere kerkgenoot schappen waren er 29. Bij de her vormden bleek ruim de helft volgens de richtlijnen betaald te worden, maar bij meer dan 60 pet waren de pensioenen niet geregeld. De helft had een werkweek van meer dan 50 uur. Bij de gereformeerden bleken de richtlijnen in 65 pet van de gevallen toegepast te worden en bij 60 pet waren de pensioenen goed geregeld. Bij 68 oct was de werkdag meer dan 50 uur. Bij de kosters niet in volledige dienst blijken de moeilijkheden nog veel groter. Wat betreft de her vormden, worden de richtlijnen slechts in 28 pet van de gevallen toegepast, voor 79 pet is er geen pen sioen geregeld; toch werkt 40 pet nog meer dan 30 uur per week en 24 pet 50 uur of meer per week; bij 66 pet houdt men zich niet aan de sociale M. H. FLOTHUIS AMSTERDAM Aan de Uni versiteit te Amsterdam is gister middag de Nederlandse compo nist Marius Flothuis uit de hoofdstad cum laude gepromo veerd tot doctor in de letteren op een proefschrift getiteld „Mo- zarts Bearbeitungen eigener und fremder Werke". Promotor was prof. dr. Ph. Kempers, emeritus hoogleraar in de muziekweten schappen. De heer Flothuis, thans 54 jaar. studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en te Amsterdam waar hij in 1966 doctoraal examen muziekwe tenschappen aflegde. Behalve com ponist is hij sinds 1955 ook artistiek leider van het Concertgebouworkest. De in het proefschrift neergelegde studie tracht de motieven die aan leiding gaven tot het ontstaan.van Mozarts bewerkingen, te doorgron den en belicht de historische, com positorische en kwalitatieve aspac- tet der bewerkingen. ROTTERDAM „In de laatste ja ren zijn het aantal en de omvang van consumentenorganisaties aanzienlijk toegenomen. Unilever staat positief tegenover deze ontwikkeling. Wel acht de onderneming het noodzake lijk dat deze organisaties bij hun on derzoekingen en vergelijkingen van produkten met de grootst mogelijke objectiviteit en volgens wetenschap pelijk verantwoorde methoden te werk gaat". Dit zei vandaag de heer H. S. A. Hartog, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever N.V. Hij besteedde aandacht aan de wijze waarop Unilever aan de verlangens van de consument tegemoetkomt. „Waar de consumentenorganisaties hun werk doelmatig verrichten zo als in Nederland meestal het geval is betekenen zij een waardevolle hulp voor de fabrikant die op een concurrerende markt naar aanvaar ding van zijn produkten streeft. Het blijft voor deze organisaties echter moeilijk te oordelen over de „subjec tieve" eigenschappen die bijna bij ie der produkt een rol spelen: het des sin en het aanvoelen van de stof, het uiterlijk van de auto, de geur van een stuk zeep, de smaak van een ham of van een worstje." De heer Hartog merkte op dat de producenten rekening moeten houden DEN HAAG Drs Th. J. Wester hout (soc.) en dr. L. A. H. Albering (kath. v.) zullen hun lidmaatschap van de Tweede Kamer beëindigen. Dr. Albering om gezondheidsredenen en drs. Westerhout vanwege zijn be noeming tot burgemeester van Wage- ningen. De heer Westerhout. die lid is ge weest van 1956 tot 1965 en sinds fe bruari 1967, was staatssecretaris van birnenlandse zaken in het kabinet- Cals. Dr Albering ,s ruim twaalf jaar onafgebroken lid van de Kamer ge weest. Hij is 65 jaar. Lange tijd was j hij secretaris van de KVP. met de grote verscheidenheid in het koperspubliek, alleen al omdat an ders het publiek de producent op de meest voor de hand liggende wijze zou bestraffen. „Men zou eenvoudig bij een ander kopen." „Wat de consument ook maar wenst, Unilever probeert het hem te geven. De enige restrictie is dat er voldoende consumenten moeten zijn met dezelfde wens, wil zij deze kun nen inwilligen tegen een voor hen acceptabele prijs." „Er zijn thans sociaal-psycholo gische methoden met behulp waar van Unilever vrij nauwkeurig kan onderscheiden tussen degenen die al tijd op een koopje uit z'ijn en daar graag een straatje voor omlopen en anderen die liefst hun inkopen altijd in dezelfde winkel doen, tussen dege nen die vooral vervuld zijn van hun uiterlijk en anderen die meer waarde hechten aan orde en properheid in huis". „Bescherming van de consument begint met het vaststellen van wat hij wenst en wat hij van een produkt verlangt, zowel wat betreft de effec tieve werking als de zintuiglijke waarneembare eigenschappen, bij voorbeeld het visuele aspect en tenslotte de prijs. Het is vandaag mo gelijk. alvorens grote uitgaven aan ontwikkelingswerk te riskeren, door onderzoektechnieken vast te stellen of een bepaald idee voor een vol doende aantal mensen aantrekkelijk I wetten, 40 net krijgt geen vakantie- I toeslag. Erebaantje Bij de gereformeerde kosters I niet in volledige dienst gelden de richtlijnen voor 80 pet niet, de pen sioenen zijn ook voor 80 pet. niet geregeld en de werkweek is voor 36 pet van de geënqueteerden toch nog 50 uur of meer per week en voor 30 pet meer dan 30 uur per week. In 68 pet van de gevallen zijn de sociale wetten onvoldoende geregeld en bij 90 Dct klopt de vakantietoeslag niet. In de meeste gevallen hebben deze kosters nog een volledige baan naast hun kosterschap en vervullen de ove rige gezinsleden grotendeels het kos- terswerk. De bereidheid om tegen een geringe vergoeding toch nog een groot aantal uren kosterswerk te ver richten valt veelal te herleiden tot de immateriële binding met de kerk, het erebaantje en de neveninkomsten via dc verkoop van koffie en frisdranken op vergaderingen. ■M*i'sip*? H. S. A. Hartog LONDEN De gemeenteraadsver kiezingen die deze week in Groot-Brittannië worden gehouden, lijken een grote overwinning voor de conservatieve partij van oppositielei der Edward Heath op te leveren. Volgens de eerste verkiezingsuitsla gen zouden Be conservatieven al 107 zetels in Engeland en Wales hebben gewonnen. De Labourpartij zou er 100 hebben verloren. In Schotland, waar gisteren in 26 plaatsen werd gestemd, verloor La bour achttien zetels en boekte een coalitie van conservatieven en pro gressieven een winst van dertien ze tels. De Schotse nationalisten wonnen slechts drie zetels, ondanks de hoge verwachtingen van deze partij. Een grote teleurstelling incasseerde Labour in het kiesdistrict Huyton van premier Wilson. De conservatie ven veroverden daar de meerderheid. Vanavond interland in het kort op tv ROTTERDAM De NTS verzorgt vanavond een samenvatting van de 'interland-voetbalwedstrijd Neder landPolen in het Feijenoord-stadion in Rotterdam. De uitzending via Nederland I duurt van 22.35 tot 22.55 uur. Commentator is Herman Kuip hof. GELIJKSPEL TEGEN VELOX: 11 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Vereniging van dienstplichtige militairen heeft thans ruim tienduizend leden. Bij de oprichting in 1964 was het de bedoeling om te zor gen voor meer ontspanning, maar langzamerhand is het een belangenvereniging geworden. In zestig kazernes en legerplaatsen heeft men nu een afdelingsbestuur, overkoepeld door een regionaal be stuur. Tweemaal per jaar wordt een algemene ledenvergadering gehouden. Op de laatste ledenvergadering werd besloten, dat men met elkaar zou stre ven naar een betere democratisering van het leger. De actiepunten die de vereniging heeft opgesteld om dit ideaal te ver wezenlijken. zijn o.a.: verbetering van de huisvesting en voeding van soldaten en korporaals, verbetering van de welzijnszorg, verbetering van de algemene ar beidsvoorwaarden, betere voorlichting over de mili taire dienst en de noodzaak daarvan, verbetering van de intermenselijke verhoudingen in het leger door o.a. het bevorderen van meer contact tussen de officieren, onder-officie ren, korporaals en soldaten, de vereniging streeft er naar, dat iedere militair na de diensttijd 's middags om vijf uur zich mag omkleden in burger. Commandanten Het bestuur van de vereniging deel de mee. dat men goede contacten heeft met het ministerie en dat men daar ook wel een zekere democratisering wil doorvoeren, maar dat men daarbij op moeilijkheden stuit bij de comman danten in de kazernes. Ook heeft men een goed contact met de vaste defensiecommissie van de Tweede Kamer en via deze commissie met alle politieke partijen en met de vereniging van chefs van staven. Een grote klacht van de vereniging is. dat alle besluiten, die op het minis terie worden genomen op een te korte termijn aan de vereniging om advies worden voorgelegd. „Wij willen te voren bij de besluiten worden betrok ken, „bij de brouwpot zitten", is de eis. Ook een klacht van de vereniging is, dat op de kaderopleidingen (voor offi cieren en onderofficieren) wordt ge waarschuwd tegen de activiteiten en het lidmaatschap van de VVDM. De sta tuten van de vereniging staan echter niet toe, dat onderofficieren lid kun nen worden. BARBASTRO De Brit Michael Wright heeft gisteren de dertiende etappe van de ronde van Spanje gewonnen. De rit ging over een afstand van 229 km van Moya naar Barbastro. De Fransman Roger Pln- geon behoudt de leiding in het algemeen klassement. (Van een onzer sport verslaggevers) ZEIST In een op behoorlijk peil staande, bij vlagen aantrek kelijke wedstrijd lieeft het voor lopig Nederlands zaterdagelftal I dinsdagavond in Zeist met 11 gelijk gespeeld tegen de Utrechtse 2de divisieclub Velox. Dat ge beurde in een duel dat tweemaal 35 minuten duurde, omdat het hoofdveld (met kunstverlich ting) niet mocht worden ge bruikt. De wedstrijd tegen Velox beteken de de laatste voorbereiding op de in terland tegen België die 17 mei in Wezep zal worden gehouden. Duide lijk bleek dat de voorhoede de meeste zorgen baart. Temeer nu za terdag in Luik is komen vast te staan dat het Belgisch elftal een sterke achterhoede heeft. Wil het Oranje team de Coupe Fcrnand Canelle be houden en dat is een soort morele verplichting nu het Drielandentor- nooi wordt beëindigd dat moet er met minstens 20 worden gewonnen. Het maken van doelpunten bleek voor de „voorlopigen" tegen Velox een hele toer, ofschoon er stellig kansen kwamen. Maar noch Gritter (linksbuiten!), noch Diepeveen of Francke konden een of meerdere ma len alleen voor de overigens uitste kende keeper De Hoog staande een doelpunt maken. De enige treffer van het bondsteam kwam in de 24ste mi nuut van de tweede helft van de voet van kanthalf Hanny Schievink. VIA DE PAAL Francke was alleen door De Hoog gekomen. De Velox-keeper had de inzet van de Zeeuw ver buiten zijn doel kunnen pareren. Schievink ving de bal echter op en mikte van grote afstand met een boogschot net raak. Via de binnenkant van de paal ging de bal in het doel. Daarmee werd het 11, want Velox (met Cor Adelaar en Pietje de Vries als gangmakers) had in de eerste helft onverwacht de leiding genomen. Een kogelhard schot van De Vries beukte de lat, waarna Kabeau vrij simpel kon raakkoppen. DEFENSIEF STERK Het bondsteam liet vooral defensief uitstekend werk zien. De achterhoede speelde ronduit sterk, waarbij de middenveldspelers Den Rooycn en een steeds beter draaiende Schievink zich aansloten. Problemen te over waren er in de voorhoede. Vrijwel geen combinatie klopte, terwijl de aanvalsacties zo simpel en zo steriel waren dat het niet verwonderlijk Onze Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner in actie tijdens een simultaan partij schaak met de Tilburgse studenten, die de universiteit bezet houden. Geen gymlokalen voor scholen kleuterleidsters LEEUWARDEN Nog steeds moe ten opleidingsscholen voor kleuter leidsters het zonder gymnastiekloka len doen. Dit duidt op een blinde vlek in de visie van de overheid. Ook de lijdensweg die bijvoorbeeld basisscho len moeten afleggen voor bouwver gunning van zo'n lokaal is verkre gen duidt in die richting. Dit hield vandaag de heer B. Bud- dingh', voorzitter Bond van bestu ren van protestants-christelijke op leidingsscholen voor kleuterleidsters, zijn gehoor voor bij de opening van een nieuwe opleidingsschool in Leeu warden. MORPATH Bij een ontsporing van de sneltrein LondenAberdeen zijn vannacht zeven reizigers om het leven gekomen. Meer dan honderd in zittenden raakten gewond. Van vijf gewonden is de toestand ernstig. De oorzaak van de ontsporing bij het sta tion van Morpath in de buurt van Newcastle is niet bekend. Het was het ergste spoorwegongeluk sinds zestien maanden in Engeland. De locomotief en de eerste twee rijtuigen v»n ''e nachtexpre? Bjn zwaar bescha- i. gd. De tien overige wagons liepen uit de rail MOSKOU Spasski heeft de 9de matchpartij, die maandagavond na 40 zetten was verdaagd, niet kunnen winnen. De stand is nu 5'/i3'/t voor Spasski. Petrosjan heeft vandaag in de tiende partij wit - Dat de wereldkampioen overeind is gebleven heeft vele Moskouse cracks aan het commentariëren gezet. Men was er vrijwel zeker van. dat de voordelen, die Spasski in de eerste zitting had behaald, royaal voldoende moesten zijn voor een nauwkeurig afspel. Na de partij werd die mening o.a. door grootmeester Bondarewski, de secondant van Spasski, naar vo ren gebracht. Hij meende, dat op de 46/47ste zet de doorbraak a5 grote kracht had kunnen hebben. Daarnaast wordt er in Moskou op gewezen met name arbi ter-perschef Rochlin huldigt die op vatting dat Spasski in de slotstand met een puntendeling akkoord is ge gaan, omdat hij vreest zich te zullen uitputten, zeker nu er vandaag op nieuw zware eisen aan de conditie k'*nn«n worden gesteld. Hoe dit zij. Petrosjan is. vermoede lijk „ten onrechte", door het oog van de naald gekropen. De sportliefheb bers kunnen hierover tevreden zijn. De spanning in deze tweekamp zal er door kunnen toenemen. Wit: B. Spasski. Kb3. Dtl. Tf2. Tgl. Le3. Pc3, Pd2. Pi. a4, b5, d3. e-L g5. Zwart: T. Petrosjan. Kg8. Dd8. Ta7. Le8, Lg7. Pc7, Pf8:. pi. b«. c5. d6. eó. «6, h5. Er volgde: 41. Pd2—c4Voor de hand liggend. daar wit het vooral moet hebben van de doorbraak aó. *1Pf8h7 Een verrassing, natuurlijk het resultaat van huisvlijt. 42. Dfl—g2wit gaat niet In op 42. Pb6:, Pb5: 43. abS:. Dbfi: (dreigt.... c4f. enz.) 44. Dc4, Tb7. en zwart heeft tegen spel. ♦2Lg7—f8 43. Tf2a2, Ta7—b7 44. Kb3c2, Lf8—e7 45. Tgl— bl. Dd8—b8 46. Ta2—b2, Pc7-a8 47. Tb2-a2. Op dit ogen blik had wit tot 47. a5, kunnen overgaan. Vermoedelijk is dan zwarts beste ant woord 47. Ta7:, de consequenties zijn niet duidelijk.Wat thans volgt is een „loos spel", kennelijk bedoeld om tijd te win nen. Wit kan namelijk altijd vrijwel iden tieke standen ..oproepen". 47. Le7d8 i. Kc2d3, Le8—d7 49. Tbl—al, Fh7 f. 50. Kd3C2. Ld7e8 51. D«2—c2. I,dS—c7 Tal—fl. I,c7—d8 53. Ta2—al. Pf8h7 54. Tfl—gl. Ph7—f8 55. Le3—d2. PfP—h7 56. Tal— a3, Ph7—f8 57. Tgl—alDe concentratie op de a-lljn wijst op ..de doorbraak". Daar zwart er niets tegen kan doen brengt hij de enige SCHIEVINK: doelpunt bleek dat er weinig doelpunten vie len ofschoon de bondsploeg qua veldspel had moeten winnen. DIEPEVEEN ZWAK Een duidelijk afronder mist men en het zit er niet in dat deze nog voor de match tegen de Belgen kan worden aangetrokken. De KC ver zuimde om als laatste poging Wim Kruisweg van WZC in het veld te roepen om b.v. de andermaal falende Diepeveen te vervangen. Vedder en Francke hadden tenminste nog de verdienste van grote activiteit. Grit ter had bepaald ook al een zwakke dag en voorzetten op maat waren er niet of nauwelijks. Wie dan ook straks de Belgische deur moet ope nen, is nog niet duidelijk. De bondsploeg speelde in de vol gende formatie: doel: Reitsma; ach ter: Gouman, Van Effrink, Van Zij- derveld en Smid; midden: de Rooyen en Schievink; voor: Diepeveen, Francke, Vedder en Gritter. ZWOLLE Johan Hoeksema wil na twee jaar onder contract te heb ben gestaan bij de Groningse ere-di- visieclub GVAV weer terug naar het amateurvoetbal. Hij heeft overschrij ving aangevraagd naar zijn vroegere club Be Quick uit Zwolle. Hoeksema woont in Emmeloörd en is als jour nalist werkzaam bij de Zwolse Cou rant. Johan Hoeksema, voorheen spelend voor Be Quick en het Groninger Oranje Nassau, bereikte in 1967 het Nederlands zaterdag-amateurelftal. Hij kwam daarmee zodanig in het nieuws, dat hij werd gecontracteerd bij GVAV. In deze Groningse se- mi-profclub kwam Hoeksema echter niet verder dan een plaats in het reserve-elftal. Niettemin wil GVAV Hoeksema na afloop van dit seizoen niet laten gaan. Er zal een nieuw contract wor den aangeboden. Dat zou betekenen dat wanneer Hoeksema toch naar de amateurs terug wil hij een jaar niet zal mogen spelen. HARDERWIJK De voetbal wedstrijd VVOG Quick Boys, die in het kader van de landscompetitie op Hemelvaartsdag zou worden ge houden, is verschoven naar zaterdag 17 mei. Op Hemelvaartsdag is de VVOG-aanvalsleider Posthumus met het Nederlands amateur-elftal in Finland. De^ wedstrijd in Harderwijk begint op 17 mei om 6 uur omdat eerder in de middag om 3 uur in Wezep de interland Nederland—België zal worden gehouden. AMSTERDAM Bas Goud uit Dordrecht is benoemd tot lid van de sportcommissie van de KNWU. Het nieuwe lid van de sportcommissie is thans consul van het district Zuid- Holland-Zuid, welke functie hij voor lopig blijft waarnemen. De heer Goud volgt in de sportcommissie Cor Blekemolen op, die per 1 januari van dit jaar was teruggetreden. AMSTERDAM/UTRECHT Zater dag zullen twee landelijke zondags schoolverenigingen hun jaarlijkse ver gadering houden. Het zijn de Gerefor meerde Zondagsschoolvereniging Ja- chin in de Pniëlkerk in Amsterdam- West en de Hervormde Zondagsscho- lenbond op gereformeerde grondslag in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht. Hoofdpunent van de vergadering van Jachin is een toespraak van drs. A. Broek, directeur van de Christelij ke Jeugdraad over Informatie of in filtratie. 57Pf8h7 58. a4—a5. b«xas 5». Pc4xa5. LdSxaj 60. Ta3xa5. Pa8—c7 De laatste grendel oo de deur. 61. Tal—bl Ph7—18 62. Ld2e3 Pf8—d7 83. De2— f2 Kg8«7 64. Kc2—d3 Kgl—gZ 65. Df2a2 Pd7—bfi Na enige overweging berustte Spasskl hier In remise. Verder ..op winst" s w-len Indien al gemotiveerd zou nog uren spel vergen. Vooa srtog Is ee.i instplan moeilijk aanwijsbaar

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 13