PETER STUYVESANT WEEKAGENDA Haarlemmermeerse raad tegen dubbele Kruisweg 'Er zit een haar in mijn soepeen leuke comedie Studenten weer in Eigen Hnis PASTORALE VERKENNING IN LEIDSE BINNENSTAD BEANTWOORDT AAN DOEL neem het uw Winkelier niet kwalijk... ...u geniet zoveel méér! BOUW DORPSHUIS IN LISSERBROEK KAN SPOEDIG BEGINNEN Goede prestaties Alphense atleten Leidse solidariteit met Tilburgse studenten sllEUWE LEIDSE COURANT 5 VRIJDAG 2 MEI 1969 Vrijdag 2 mei LcvendaaJ 101, 19.30 uur: Tienersociëteit: Flower-Power Party, met medewerking van Boy's Wonder"; Midden- en Oude- rensociëteit: Café boven. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub verzamelaars. Parochiehuis Maria Gijzensteeg, naast Overdekte. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Zaterdag 3 mei Afd. Leiden NCRV: 8 uur voorm. per bus vanaf station Leiden naar omgeving Schoorl. Levendaal 101, 19.30 uur: Midden- en Ouderensociëteit: Liberty Party met me dewerking van .The Baker Street Jazz Band" vestëstraat 40. 8.30 uur: Imperium met „Een slok aarde". OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot S.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Parochiehuis Maria Gijzensteeg, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur nam. Nel Oosthout met Ber nard Shaw's Jeanne d'Arc (in het Engels). 7.30 uur rondleiding. Zondag 4 mei Levendaal 101, 20.30 uur: Midden- en Ouderensociëteit: film. Marekerk. 7.30 uur: Dodenherdenking, spr. Godfried Bomans. Pieterskerk, 10.30 uur: jeugddienst in teken van nat. dodenherdenking. Maandag S mei Schouwburg, 8 uur: Centrum speelt ,.A- jax—Feijenoord" (Gerben Helllnga). Dinsdag 6 mei Staodhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Waaggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 u.: doorlichting. Afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Ver.: 7 u. station Leiden, naar het Hof van Fabiola. De Doelen, 8 uur: jaarverg. Drie-Octo- ber-vereeniging. Gehoorzaal. 2 en 3.30 u.: concert Jeugd-Kamerorkest voor leerlingen hoogste klassen lag. scholen. OEGSTGEEST Lage Voort 44. u gen. repetitie Ned. Solisten-Ensemble Woensdag 7 mei Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Schouwburg. 8 uur; Centrum met ..Ajax—Feijenoord" (Gerben Helllnga). Lakenhal, 8 uur: K. en O., modeshow cursisten. Breestraat 85. 8 uur: jaarverg. afd. Lei den CHU. Waaggebouw, 9 lot 12 en 5 tot 4.30 uur: doorlichting. Donderdag 8 mei Vestestraat 40. 8 uur: Imperium met ..Een slok aarde" (Heinricht Böll). tel. Imperium 41035. Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Vrijdag 9 mei Waaggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30: doorlichting. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 uur: ruilclub voor verzamelaars. Stationsweg 29, rest. Eigenzorg. 8 uur: Friese vereniging, jaarbijeenkomsl Zaterdag 10 mei Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met ..Een slok aarde" (Heinrlch Böll), tel. Imperium 41035. Schouwburg. 8 uur:a Haarl Toneelclub met ..Een mal meisje" (voor Litteris) Dienst-apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. De Oegstgccsisc Apotheek is op zondag 4 mei gesloten van 8 uur tot 24 uur. Doktcrsdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag avond 24 uur, de dokterstelefoon bellen, 5 maal 2. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u.. zondag van l tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongeval len wordt vaD dinsdag 12 uur (*8 middags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dtaconessenhuts van vrijdag tï uui tot zaterdag 12 uur door het St Ellsabcih ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op eondncen door het Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA: Jungleboek. alle leeftijden; nachtvoorstelling: Onze man in Havanna. 18 jr; do, vr en za 23.30 uur. L1DO: Ik een vrouw IL 18 jr. LUXOR: Villa Rides, 18 jr. STUDIO: Detective voor louche zaken. 14 jr. TRIANON? Mackenna goud, 14 jr. REX: Moord kan zijn wraaklust bevre digen, 14 jr. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten In klasse Ia, ib en 2e: dagelijks 10.301130, 14.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten tn klasse 3: maax.dak woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feesida gen 14.3016 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vnjdat 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16,30 en 19—v.u uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. tn het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuis Lelden derde klak dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds var. kwart voor 7 tot half acht, kraamafde ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart vooi 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 1 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van nau twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond var zes tot zeven. Klassepatiënten dageujk' van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest van hail twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tol 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSEN HUIS. uagelljks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot o u.; tierde kl. 1J5 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks i van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een balfuurtje voor vader van 6 tot half 7. NOORDWIJK Sole Mto klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half S en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplallénten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, tongkiiniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek er ibc-afdeilng kinderen woensdag van 7 toi 8 en zaterdag en zondag van half 8 toi half 4. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 8 u. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museuro De Lakenhal, Oude Sin- ge) op werkdagen van 10 tot u.. zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondag6 geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Waaggebouw, t.e.m. 2 mei: Zweedse ex positie: „The world of tomorrow" so wath?". Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 1: kine- tiese objekten van Ray Staakman, van 29 april 8.30 uur nam. tot 20 mei, dlnsd e/m vrijd. 1 tot 6 u., zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal: tekeningen Piet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april C-g 1016 u. .zond. 13—16 u., na 1 april dag. 10—17 u., zond. 13—17 u.) De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei, dag. 10 tot 17 uur, zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Pim de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie): foto's van Wim Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei). Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94: schilderijen grafiek van Egon Skovbye. van 17 april tot 8 mei, dinsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: marionetten Den Vermeire, poppen van Lucas Goudzwaard, wandkleden van Pau la Dietz. keramiek van Guy van Harden- broek en grafiek van Ronnie Meerts, van 3 mei tot 14 juni, dinsd. t/m zat. 9 tot 6 uur. WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling nagelaten werken van Kees Maks, van 5 tot en met 28 mei. maand, t/m zat. van 10 tot 17 u., ook dinsd. av. 8 tot 10 uur. MOBIF.1 KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Brandweer 5 maai 3. Politie: 5 maai Doktersdienst: 5 maai 2 (zat. 10 u. voor middag toi zondag 24 uur). EHD: 20645. LEIDEN Een groot aantal il lustere gasten heeft de feestelijke opening van het gerestaureerde Eigen Huis van de RK vereniging Sanctus Augustinus gistermiddag een bijzondere tint gegeven. In het Groot Auditorium van de uni versiteit klonken de -speeches van de voorzitter der vereniging, de heer C. van Teylingen, de voorzit ter van de stichting Eigen Huis, mr. W. Griindeman, de voorzitter van de bouwcommissie, de heer W. Doeve, en van Leidens burge meester, mr. C. G. van de Willi gen, die de zieke commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz, ver ving bij de officiële opening van het pand aan het Rapenburg. Op velerlei toonaarden werd dank toegezwaaid aan hen, die de 5 ton kostende restauratie van het nieu we home mogelijk hebben ge maakt. De heer Van Teylingen ging in zijn rede netelige vragen niet uit de weg. De vereniging heeft nog steeds een functie voor de katholieke studen ten, al is die in het zesenzeventig-ja rig bestaan ongetwijfeld veranderd. De nieuwe functie is het organiseren van vormingswerk, waarvoor het nieuwe Eigen Huis alle kansen biedt. Burgemeester Van de Willigen meende, dat dit nieuwe gebouw de groei van de vereniging, die nu on geveer dertienhonderd leden telt, ten zeerste zal bevorderen. In optocht trokken vereniging en gasten naar het eigenlijke doel, daarbij luidruchtig geëscorteerd door het eigen fanfarekorps, de Hoempaband. Centrum van de stoet op het Rapenburg was een gigan tische bierton, vernuftig met een motor uitgerust, waarin de grote trom had plaats genomen. Op een receptie van het bestuur, die hierna volgde, kwamen velen hun felicitaties aanbieden. Onder hen ook mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, wethouder S. Men ken en rector-rhagnificus prof. dr. L. Kukenheim. Personeel op slap KOUDEKERK De jaarlijkse uitgaansdag voor het personeel van de N.V. Beton Centrale Koudekerk, N.V. Eerste Nederlandse Bulk Over slag en het Garagebedrijf Van Aalst Koudëkerk N.V. duurde dit keer een weekend. Zaterdagmorgen om half acht vertrokken 60 man perso neel met hun vrouwen en verloof den naar Schiphol, vanwaar men met een chartervliegtuig de reis voortzette naar Frankfurt. Vandaar reden twee bussen naar Mainz, waar het m.s- „Rotterdam" om half twaalf de reis naar Rüdesheim begon. Zondag ging de boottocht verder naar Keulen. Daar wachtten om 4 uur twee bussen voor de terugtocht maar Nederland. In Schaesbergen bood de -direktie een afscheidsdiner i aan. Wij hadden veel verwacht van de nieuwe Peter Stuyvesant in 25 King Size verpakking. Véél, maar dit slaat alles! Wij kunnen het nauwelijks bijhouden. De medewerkers in onze fabrieken doen al het mogelijke en soms het onmogelijke. Neem het uw winkelier dus niet kwalijk als hij u een enkele keer niet meteen kan helpen aan Peter Stuyvesant. Peter Stuyvesant, de King Size filter sigaret die over de hele wereld gerookt wordt omdat hij zoveel beter is. Peter Stuyvesant, nü 5 van die geweldige sigaretten méér! Trudy Labydie de rol speelt van het hippie. HAZERSWOUDE Woensdag avond 7 mei om half acht, is er een algemene vergadering van de Co- operatieve Raiffeisenbank Hazers- woudeKoudekerk. van onze schouwburg een niet ver moede ruimte. Het was voor de leden van K. en O. een prettige afsluiting van de toneel series. A. C. Bouwman. LEIDEN Drie jaar geleden begon „There is a girl in my soup" (Et- zit een haar in mijn soep) van Terence Frisby in Londen te lopen en sindsdien gingen er meer dan 1200 voorstellingen. Wij kunnen ons dat best voorstellen, want Frisby weet precies wat de Engelsen lusten. Een beetje ondeugend en frivool met leuke woordspelingen, die in het. overigens goede Nederland': van Alfred Pleiter niet allemaal uit kwamen. Het gegeven is heel simpel. Een fri vool volkshippie, dat een oudere heer op zoek naar groene blaadjes aan de haak slaat. Dat geeft de schrijver die over een grote dosis (Engelse) humor beschikt de gelegenheid het publiek te amuseren met dwaze situaties en aardige tekst. Soms zijn'er Pygmalion- achtige scènes; die zijn de beste, al thans naar onze smaak. De rol van de rijke Robert Danvers, die alles van koken afweet is voor Ton van Duinhoven eten en drinken. Hij kreeg uitstekend tegenspel van Trudy Laby als het ondeugende hippie. Er zou in haar wel eens goede Pygmalion kunnen schuilen. Deze twee maakten deze voorstelling tot een feest van de gulle lach, waarvoor zij met veel ap plaus werden beloond. De anderen sloten zich daar goed typerend en vlot spelend bij aan. Al leen het spel van Louis Borel drukte het tempo een beetje. Jan Retèl zal met plezier hebben gC4 regisseerd. Een woord van lof voor de ontwerper (Colin Winslow) en de uitvoerder van het décor (Henk Cor- duwener). Het gaf zelfs aan het toneel Gesprek Rijnlandflat over de vrijheid LEIDEN In de recreatiezaal van de Rijnlandflat aan de Bachstraat in Leiden Zuid West nemen zondag be zoekers plaats op uitnodiging van Experimenteel Kerkewerk van de Hervormde Gemeente. Het is een gespreksbijeenkomst. Dr. P. L. Schoonheim geeft enkele punten voor het gesprek over Vrijheid. Dit onderwerp is gekozen naar aanlei ding van de bevrijding 24 jaar gele den. De ontvangst is om half elf; de bezoekers wordt een kopje koffie aangeboden. Uiterlijk twaalf uur wordt het algemene gesprek geëin digd. Het bezoeken van deze gespreksbijeenkomst brengt geen verplichtingen mee. Experimenteel Kerkewerk wil nadrukkelijk elk standpunt en elke levensovertuiging ruimte geven in deze gesprekken. LEIDEN Over de verken ningstocht in het binnenstadge deelte van de Hervormde wijkge- meente Pniël, gelegen tussen Zijlsingel en Nieuwe Rijn, hebben wij onlangs uitvoerig geschreven. De resultaten van deze tocht, die ten doel heeft in een gebied met ruim 1200 adressen geïnformeerd te worden waar o.a. bezoek wordt gewenst, zijn uiteraard nog niet volledig. De medewerk(st)ers von den op verscheidene adressen de HAARLEMMERMEER De ge- meenieraau van .cu.n.^-. stelde donderdagmiddag een krediet van f 10.000 beschikbaar ten behoeve van de voorbereiding van een plan tot omlegging van de Kruisweg, de provinciale weg die dwars door Haarlemmermeer loopt. De provincie heeft laten weten voornemens te zijn de druk bereden Kruisweg tot een vierbaansweg te maken, wat vooral voor Hoofddorp consequenties zou hebben. De raad stond achter B. en W. in zijn mening dat uit verkeersoogpunt ernstige bedenkingen bestaan tegen het provinciale plan. De heer A. J. Visser (AR) sprak van éen heilloos plan en een kwalijke zaak. Na de discussies zei wethouder G. van Beem dat het college als uit gangspunt neemt dat er geen auto baan voor Hoofddorp moet komen. Vandaar dat B. en W. een vervan gende Kruisweg via Hoofd dorp-noord voorstellen. De raad ging hier volledig mee akkoord. De pro vincie zal haar standpunt bepalen als voldoende gegevens over het al ternatieve plan van de gemeente be kend zijn. LISSERBROEK Het voorstel tot het instellen van een markt in Nieuw-Vennep, werd aangehouden tot de volgende maand. Volgens wethouder drs. A. L. J. Coe- ncn is het college nog niet voldoende geïnformeerd. Er zal nog een bespre king plaatsvinden met de mid denstanders. Het voorstel tot het treffen van voorzieningen in de openbare lagere school in Lisserbroek, waarvoor een krediet werd gevraagd van f8300, werd goedgekeurd. De heer P. Cle mens (KVP) wilde in dit verband weten of het juist is dat in Lisser broek plannen bestaan voor de bouw van een zevenklr.ssige r. k. lagere school, waarin ook enkele klassen van de openbare school zouden wor den gehuisvest. Indien dit laatste het geval is. vond de heer Clemens het onjuist een krediet beschikbaar te stellen voor verbouwingswerk zaamheden aan de openbare school.- Wethouder drs. Coenen, zei dat de plannen er inderdaad zijn. Het zal echter nog geruime tijd duren voor deze zijn verwezenlijkt. De verbete ringen aan de openbare school acht te de wethouder zonder meer ge rechtvaardigd. De plannen voor de bouw van een dorpshui? in Lisserbroek zijn zover gevorderd dat op korte termijn met de werkzaamheden zal worden be gonnen. De raad stede de grond beschikbaar. De heer P. Clemens (KVP) vroeg of rekening wordt ge houden met voldoende parkeerruim te bij het dorpshuis. Wethouder G van Stam kan het raadslid ge ruststellen. Voor het treffen van voorzienin gen ten behoeve van de dependance van de openbare kleuterschool in Nieuw-Vennep werd een krediet van f 4800 beschikbaar gesteld. Handje bezeerd. Flinkerd zijn. Mama heeft jodium. Zonder pijn. betadine jodium Dodenherdenkiu g in Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Zondag om kwart over 7 zal een dodenherden king worden gehouden in de Her vormde kerk aan de Hoofdweg. Ds. J. L. Keijzer zal spreken over het onderwerp ,,Het gevaar van ver slapping!" Medewerking verleent mej. I. Kulk (trompet). ALPHEN De chr. muziekvereni ging Arti et Religioni geeft dins dag 6 mei 's avonds om acht uur in gebouw Nabjj het jaarlijks popu laire concert. De uilvoering is in verband met de subsidieverlening gratis. In zekere zin vervangt deze uitvoering de openluchtconcertcn in de muziektent. bewoners niet thuis of ontvingen het verzoek terug te komen. Voorlopig geven de antwoorden ze kerheid dat de pastorale verken ningstocht aan zijn doel beant woordt. Tientallen bezoeken wor den afgesproken. Inlichtingen over cursussen. jeugdwerk, bejaar densociëteiten enz. zijn gegeven. Vooral is het waardevol, dat aller lei opmerkingen en vragen die zonder deze actie beslist niet aan de oppervlakte waren gekomen, nu bekend zijn en ter harte kun nen worden genomen. Het is bij deze pastorale verken ningstocht vooral begonnen om contact met mensen. Elke bedoe ling van een onpersoonlijke theo retische enquête is afwezig. Ondertussen geeft met name een aantal negatieve reacties een beeld van de kerk dat tot snelle wijzi gingen in optreden en organisatie van de kerk(en) zou moeten leiden. Dr. L. Schoonheim en zijn staf wer ken aan een nader overzicht. ALPHEN Op de sintelbaan in het sportpark Elzenhagen in Am sterdam zijn enkele uitstekende prestaties door Alphense atleten ge leverd. Wil Broekman behaalde in de finale verspringen meisjes A een eerste plaats met een sprong van 5 04 meter. Dini de Hey verbeterde haar persoonlijke prestatie op het discuswerpen meisjes A tot 28.80 meter- Zij werd hiermee vijfde in de rangschikking. Wil Broekman wierp de 1 kg discus tot 24.16 meter. Peter Konijnenburg. eveneens AAV36c. werd op de 800 meter jongens B tweede met een goede tijd van 2 min. 13.1 sec. Op ds 100 meter maakte hij een tijd van 13.3 sec., terwijl hij de discus tot 25,84 wegslingerde- Clubgenoot Harry Rom'bouts liep de 100 meter in 13.6 sec. en de 150 meter in 4 min. 57 sec. Wil Broek man liep de 100 meier in 14.2 sec- en werd hiermee vijfde. Ingrid Hoo- geveen werd zowel op de 60 meter als bij het vérspringen vijfde met respectievelijk 9-2 sec. en 3.62 me ter. Dini de Hey behaalde op het nummer kogelstoten een afstand van 7.55 meter. Dodenherdenking De Kaag-Abbenes DE KAAG Op zondag 4 mei om half acht zal in de rk kerk een samenkomst worden gehouden. Pas toor v d Lugt zal deze openen. Hier op volgt een meditatie door kand. G. S. Alma, met als onderwerp: „Bij wie vind ik mijn toevlucht?" De gezamenlijke koren verlenen me dewerking. Door omstandigheden kan de tocht naar het monument niet doorgaan. ZWAMMERDAM De Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen organi seerde de laatste avond van het sei zoen. De heer J. G. Beunder sprak over de historie van Zwammerdani. Na een inleiding werden dia's ver toond van de in de loop der jaren ver gaarde schatten. LEIDEN De sluiting van de ho geschool in Tilburg heeft ook in Leiden een reactie opgeroepen. Gistermiddag heeft bet bestuur van de Algemene Leidse Studen tenvereniging aan de curatoren van de Leidse universiteit een te legram gezonden, waarin het mee deelt, dat het de handelwijze van het Tilburgse hogeschoolbestuur met beslistheid heeft verworpen. En verder zegt het: „Bovenge noemde vergadering nodigt u uit hetzelfde te doen en vraagt tevens de verzekering uwerzijds, dat u er nimmer toe zult overgaan de voortgang van het onderwijs tegen de wil van de betrokkenen onmo gelijk te maken". Voor vanmiddag twee uur werd een bijeenkomst in het Academiege bouw aangekondigd om de demo cratisering van de universiteit te bediscussiëren en solidariteit met de Tilburgse studenten te betui gen. In een pamflet, dat met het oog op deze bijeenkomst is verspreid zegt het bestuur van de ALSV, na verschillende mislukte pogingen tot democratisering te hebben toegelicht: „We zitten met een aantal aardige babbelaars en vele mooie woorden worden tot studenten gesproken. Maar zelfs aan de allereerste voorwaarden voor werkelijke inspraak ont breekt het nog geheel".

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5