OFFICIEREN, RIDDERS OP KONINGINNEDAG Defensie Sociale zaken en volksgezondheid Volkshuisvesting Economische zaken Verkeer en waterstaat DINSDAG 29 Af'RIL 1969 Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot riM«r in de orde van de Nederland** Lee*»: ■cbout-bij-nacht J. van Dapperen, te 's-Gravenhage, luitenant-generaal C. Koster, van hel wapen der artillerie, te "s-Gravenhage; generaal-majoor J. W. Thijssen, van de dienst- groep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te 's-Gravenhage; generaal-majoor D. Berlijn, van de dienst- groep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Soest; tot offider in de orde van Oranje-Nassao, met de zwaarden. b|j bevordering: kapitein ter zee H. van Mastrigt, te Leidschendam; kapitein ter zee van administratie G. Jansen, te 's-Gravenhage; tot officier in de orde van Oranje-Nassau, by bevordering: C. F. Amsterdam, directeur Defensiezaken van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven; tot officier in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: kapitein ter zee H. Starink, te Den Helder; kapitein ter zee P. J. F. van der Meer Mohr, te 's-Gravenhage; kapitein ter zee van de technische dienst A. H. D. Hoppener, te Voorhout; kapitein ter zee van de technische dienst ir. J. B. Blaauw. te 's-Gravenhage; kapitein ter zee van de elektrotechnische dienst C. J. W. Muilwijk, te Oegstgeest: kapitein ter zee van administratie mr. A. D. van Leeuwen, te Schiedam; kapitein-luitenant ter zee N. Delfos, te i Noordwijkerhout; kapitein-luitenant ter zee J. H. Mendels, te Den Helder; luitenant-kolonel der mariniers D. Ruim- schotel, te Rotterdam; i kapitein-luitenant ter zee van speciale diensten drs. M. Ruitenberg, te 's-Gravenhage; kapitein-luitenant ter zee van speciale diensten W. C. Lemaire, te Voorschoten; Hr. Ms. adjudant kolonel mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmcnn, van de grote staf, te Wassenaar; Hr. Ms. adjudant Lo!cnel W. F. K. Bischoff van Heemskerck, van de grote staf, te Wassenaar; reserve-kolonel C. C. Geertsema, van de grote staf, te Soest; kolonel H. W. Zoomers, van het dienstvak .van de intendance staf, te Apeldoorn; kolonel ir. E. W. J. Bruins, van het dienstvak van de technische staf, te 's-Gravenhage; brigade-generaal mr. dr. W. Kasten, van het dienstvak van de militair juridische dienst, te Leiden; brigade-generaal D. B. de Jong, van het wapen der infanterie, te Deventer; brigade-generaal J. C. Welleman, van het wapen der infanterie, te Arnhem; kolonel G. Mensink, van het wapen der infanterie, te 's-Gravenhage; luitenant-kolonel C. Marchand, van het wapen der infanterie, te Hilversum: de eervol ontslagen luitenanGkolonel S. Poerbodipoero, van het wapen der infante rie, te 's-Gravenhage; kolonel E. J. baron van Voorst tot Voorst, van het wapen der cavalerie, te 's-Gravenhage; kolonel A. Wortman, van het wapen der artillerie, te Harderwijk; kolonel W. F. G. Stein, van het wapen der artillerie, te 's-Gravenhage; kolonel C Ros, van het wapen der j artillerie, te Voorburg; luitenant-kolonel A. Maat, van het wapen der j artillerie, te Ede; luitenant-kolonel C. J. Dijkstra, van het wapen der artillerie, te 's-Gravenhage; luitenant-kolonel T. Meines, van het wapen der artillerie, te 's-Gravenhage; kolonel G. A. G. Kuijs, van het wapen der genie, te 's-Gravenhage; luitenant-kolonel A. van Ramshorst, van het I wapen van de verbindingsdienst, te Doorn; kolonel J. J. W. Veenendaal, van het dienst vak van de technische dienst, te 's-Gravenhage luitenant-kolonel jhr. J. A. G. von Schmidt auf Altenstadt, van het wapen der Koninklijke marechaussee, te 's-Gravenhage; kolonel W. B. C. van Dinter, van het dienst vak der militaire administratie, te Roosendaal; luitenant-kolonel H. Putters, van het dienst vak van de geneeskundige troepen, te Amersfoort; kolonel-arts K. A. Lijfering, van het dienst vak van de geneeskundige dienst, te Groningen; commodore G. Koning, van de dienstgrocp van de officieren van de Koninklijke lucht macht, te Rheindahlen (W. Did.); kolonel N.A.N.V. Rhemrev, van de dienst- groep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te 's-Gravenhage; kolonel J. J. Singor, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Leidschendam; luitenant-kolonel M. G. Geschierc, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Uden; luitenant-kolonel mr. J. M. M. Maas, van de dienstgrocp van de officieren var. de Koninklijke luchtmacht, te 's-Gravcnhage; tot officier in de erde van Oranje-Nianao: t legerpredikant. in rang gelijkgesteld met luitenant-kolonel, ds. A. G. H. Kroneman. van de dienst van de protestantse geestelijke verzorging bij de Koninklijke landmacht, te Arnhem; prof. ir. IJ. Boxma. directeur van het Physisch Laboratorium der Rijksverdedigings organisatie T.N.O., te 's-Gravenhage; drs. K. de Pous, lector aan de Koninklijke Militaire Academie, te Amsterdam: J. S. Friederich, administrateur bij het codificatiebureau materieel voor de krijgs macht. te 's-Gravenhage; tot ridder in de orde van OnuJe-NaaM, met de zwaarden: luitenant ter zee der 1ste klasse P. J. A. Wehrens, te Den Helder, luitenant ter zee der 1ste klasse W. O. Dekker, te Leiderdorp; luitenant ter zee vlieger der 1ste klassa F. Bom, te Leiden; luitenant ter zee van vakdiensten der 2d« klasse oudste categorie J. Koning, te Valkenburg (Z.-H.); luitenant ter zee van vakdiensten der 2de klasse oudste categorie J. M. Botermans, te VI aardingen; luitenant ter zee van vakdiensten der 2de klasse B. C. de Koningh, te Den Helder; eerstc-luitenant der infanterie, gedetacheerd bij het korps mariniers in da Nederlandse Antillen, A. F. R. van Kesteren, te Curasao (N.A.); majoor J. A. M. Welling, van het dienstvak der intendance, te Apeldoorn; de eervol ontslagen majoor C, L. W. M. baron van Voorst tot Voorst, van het wapen der infanterie, te Overlangel (N.-Br.); de eervol ontslagen majoor M. W. Rooze, van het wapen der infanterie, te Oosterland (Z majoor J. C. Constandse, van het wapen der infanterie, te Roosendaal; majoor A. Mulder, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der infanterie, te Harderwijk; majoor D. van Esseveldt, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der infanterie, te Wassenaar; reserve-majoor mr. T. W. F. H. Smits, van het wapen der infanterie, te 's-Gravenhage; majoor J. J. de Roo, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der genie, te Geertruidenberg; majoor J. H. A. M. Bos, van het dienstvak van officieren van fortificatiën, te Breda; majoor G. W. baron van Dedem, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten van de technische dienst, te TOburf, kapitein A. W. van der Heijden, van het dienstvak van officieren-technisch-op?ichter yan de technischezlienst, te.Haarlem; majoor L. Schmelzer, van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der geneeskundige troepen, te Woerden: kapitein J. M. N. van der Winden, van het dienstvak van de officieren van vakdiensten, te 's-Gravenhage; de eervol ontslagen kapitein N. Wesselman, Financiën JOH AN BOSKAMP Ridder Oranje-Nassau van het dienstvak van de officieren van vak diensten, te Boxmeer; reserve-eerste-luitenant J. C. Niesthoven. van de nationale reserve, te Amsterdam; majoor A. P. de Jong. van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te 's-Gravenhage; majoor J. J. van Dort. van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Soest; majoor W. A. de Jong, van de dienstgroep van de officieren voor speciale diensten van de Koninklijke luchtmacht, te Leidschendam; majoor J. Noteboom, van de dienstgroep van de officieren voor speciale diensten van de Koninklijke luchtmacht, te Voorburg; majoor D. A. Steneker, van de dienstgrocp van de officieren voor speciale diensten van de Koninklijke luchtmacht, te 's-Gravenhage; majoor J. C. Sirag, van de dienstgroep van de officieren voor speciale diensten van de Koninklijke luchtmacht, te Loosdrecht; tot ridder in de orde van Oranje-Nam**: majoor D. Mewe, van de dienstgroep van de vrouwelijke officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Rijswijk (Z.-H.); mr. P. Buys, referendaris bij het ministerie van defensie, te Leidschendam; W. van Sluys, referendaris bij de lucht machtstaf, te Voorburg; H. H. Mylanus, technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten bij de inspectie der genie, te 's-Gravenhage; H. H. den Exter, ambtenaar in algemene dienst bij de luchtmachtstaf, te Haarlem; W. van Dijk, hoofdopzichter bij het arrondis sement West van het B.A.B.O.V., te Zeist; J. de Jong, werkzaam bij de N.V. Neder- DR. J. H. VAN ROIJÊN Grootkruis Oranje-Nassau Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau: drs. M. E. de Jonge, wonende te Katwijk aan Zee, gemeente Katwijk, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; H. G. Schuitémaker, wonende te 's-Graven hage. hoofdadministrateur bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; mr. E. Tinga, wonende te 's-Gravenhage, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; H. C. Boon. wonende te Alkmaar, hoofd inspecteur-directeur voor de Arbeidsvoor ziening in de provincie Noord-Holland; J. Sevenhuijsen, wonende te Epse, gemeente Gorssel, hoofdinspecteur van de Arbeid A in bet 8ste district der Arbeidsinspectie; dr. E. H. Kampelmacher, wonende te Bilthoven, gemeente De Bilt. hoofd van het Laboratorium voor Zoönosen bij het Rijks instituut voor de Volksgezondheid; D- W. Ormel. wonende te 's-Gravenhage, secretaris van de Sociaal Economische Raad; mr. N. C. Beudeker. wonende te Amsterdam, lid van het Dagelijks Bestuur en penning meester van de Nederlandse Vereniging Sociale Zorg voor Minder-Validen A.V.O., tevens lid van het bestuur en penningmeester van de Sociale Werkplaats voor Minder-Validen 'Avoplast' aldaar. A. J. C. M. Brandenburg, wonende te Goirle, directeur-geneesheer van het St. Elisabeth- Ziekenhuis te Tilburg: prof. dr. J. Swierenga, wonende te Utrecht. hoofd van het longstation van het Sint Anto- mus Ziekenhuis aldaar; dr. J. H. M. Winters, wonende te Delft, apotheker aldaar, voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der Pharmacie; ir. G. Wijnstra, wonende te Loosduinen, gemeente 's-Gravenhage, directeur van het Keuringsinstituut voor Waterleidingartikelen KIWA N.V.; G. Dekker, wonende te Overveen, gemeente Bloemendaal. arts. secretaris-penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst; F. van Bakel, wonende te Utrecht, secretaris van hel Nederlands Katholiek Vakverbond; L. Stoel, wonende te Drachten, gemeente SmallingerlaniF, internist aldaar; Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot ridder in de orde van de Nt ir. J. Halm, te 's-Gravenhage, directeur- generaal van de Rijksgebouwendienst; tot offider in de orde van Oranje-Nam: mr. F. H. J. J. And nessen, te Bilthoven (gem. De Bilt), directeur van de Nederlandse Vereniging van Woningcorporaties Katholiek Instituut voor Volkshuisvesting; A. Leijten, te Rotterdam, directeur van de Eesteren te Rotterdam; B. Meijer, te Wassenaar, directeur van het Bouwbedrijf B. Meijer N.V. te 's-Gravenhage; D. Versloot, te Bilthoven (gemeente De Büt), voorzitter van het Algemeen Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid; ir. W. H. Vroom, te Helvoirt, regionaal directeur van de Rijksgebouwendienst in de provincies Noord-Brabant en Limburg; ir. W. Wissing, te Barendrecht, architect en stedebouwkundi ge; P, Zanstra, te Amsterdam, architect B.N.A.; D. ZuiderJ—-v. te Raam, architect B.N.A.; tot ridder in de ore; ik«cje-Nass«K landtchc Vcrcenigde Scheepsbouw Bureaux, te 's-Gravenhage; A. A. van Laere, werkzaam bij het Staats bedrijf Artillerie-Inrichtingen, te Zaandam; D. Hoogkamp, te Groningen, technisch hoofdambtenaar bij de Directie van de Volks- huisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Groningen; W. H. Jannink, te Haaksbergen, voorzitter van de Vereniging 'De Volkswoning' te Enschede; J. F, M. Janssen, te Venray, directeur van de Bouwmaatschappij Gebr. Janssen N.V. te Venray, mejuffrouw M. M. Koer se, te 's-Gravenhage, hoofdcommies bij de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid; G. A. Lugtenburg, te Zwolle, hoofdcommies A Ijij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening; J. P. van Ne» inf., te Deventer, districts- bouwkundigc A bij de Rijksgebouwendienst; G. J. Nijhuis, te Rijsscn, directeur van de N.V. Aannemersbedrijf en Timmerfabriek B. J. Nijhuis Zonen te Rijsscn; J. C. A. Overman, te Assen, gewezen hoofd commies A bij de Directie van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid in d* provincie Dreihhc; P. C. Schild, te 's-Gravenhage, referendaris bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening; H. J. van der Zee, te Utrecht, hoofddlstricta- bouwkundige bij de Rijksgebouwendienst; J. Smallenbroek, hoofdadministrateur van de Nationale Christen Onderofficieren Ver eniging/Christelijk Sociale Onderofficieren Vereniging, 'e Voorburg; MR. DR. C. IS. M. KORTMANN Commandeur Oranje-Nassau LEX KARSEMEIJER Ridder Oranje-Nassau PROF. DR. F. L. POLAK Ridder Nederlandse Leeuw Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tol ridder in de orde van de Nederlandse Lee*w. ir. S. Rienstra te Voorburg, hoofdingenieur directeur bij de Rijkswaterstaat; dr. J. Ph. Backx te Reeuwijk, algemeen voor zitter van de Scheepvaart Vereeniging Zuid; M. C. Kieft te Huizen, directeur Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij N.V.; A. G. de Vries te 's-Gravenhage, hoofddirec teur der PTT; ir. E. W. Ott te Zwolle, hoofdingenieur-direc teur der PTT/directeur van het telefoondistrict Zwolle: ir. A. W. Rcnaud te Arnhem, hoofdingenieur directeur der PTT/directeur van het telefoon district Arnhem: tot officier in de orde van Oraaje-Nasws: mej. mr. J. M. C. Romeijn te Voorburg, hoofd administrateur bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat: mr. Th. A. J. Vosters te Boxtel, watergraaf van het waterschap „De Dommel"; W. H. B. Dingen te-Rijswijk (Z.H.). directeur van de Algemene Dienst bij het Directoraat- Generaal van het Verkeer; J. Later te Hattem, rijkshoofdinspecteur van he Verkeer; drs. A. H. Rijnberg te Wassenaar, hoofdadmi nistrateur bij hel Directoraat-Generaal van het Verkeer; dr.- H. J. Van Zuylen te Rotterdam, directeur van de N.V. Rotterdamse Tramweg Maat schappij: mr. D. H. C. Ittmann te Utrecht, chef van de Dienst van Exploitatie bij de N.V. Nederlandse J. C. L. Heeren te Amsterdam, chef Etablisse menten Nederlandsche Stoomvaart-Maatschap pij „Oceaan" N.V. te Amsterdam; R. Rijkens te Heemstede, oud-onder-directeur N.V. Vcrcenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij te 's-Gravenhage; G. Holtkamp te Rotterdam, hoofdinspecteur bij ét Rijksdienst voor het Wegverkeer; mr. dr. J. P. Honig te 's-Gravenhage. admini strateur bij de Rijksluchtvaartdienst; C. J. van Scherpenzeel te Amstelveen, onder directeur, hoofd Dienst Logistiek bij de Konink lijke Luchtvaart Maatschappij N.V.; ir. L. L. Th. Hulst te Pijnacker, hoofdingenieur bij het Nederlands Instituut voor Vliegtuig ontwikkeling; A. Keijser te 's-Gravenhage, inspecteur in al gemene dienst der PTT/onderdirecteur Pont cheque- en Girodienst 's-Gravenhage; ir. G. M. Uitennark te Voorschoten, hoofdinge nieur in algemene dienst der PTT/hoofd Centrale Afdeling Draadomroep en Mobilo- fonie; drs. J. H. Soeteman te Apeldoorn, inspecteur in algemene dienst der PTT/bedrijfsarts; tot ridder in de orde van Oraajc-Naama: F. Schaap te Heelsum (gem. Renkum), lid va* de Commissie Binnenvaartrampenwet; G. Dorenbos ing. te Maastricht, waterbouwkun dige bij de Rijkswaterstaat; W. van Leeuwen te Goes, oud-technisch hoofd ambtenaar voor bijzondere diensten bij de Rijkswaterstaat; S. W. Blok te Dordrecht, oud-waterstaatkundig hoofdambtenaar Iste klasse bij de Rijkswater staat; Q- Ouweleen te Arnhem, technisch hoofdambte naar bij de Rijkswaterstaat; G. Spanjer te Zwolle, taxateur bij de Rijks waterstaat; ir. J. B. Mijs te Middelharnis, dijkgraaf va* het waterschap „De Dijkring Flakkee"; ir. R. J. V. Bongaerts te 's-Gravenhage, direc teur van het „Adviesbureau Bongaerts en Kuyper"; O. Belie te Nijmegen, chef tractie en materieel bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; P. L. Smulders te Utrecht, bureauchef bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; J. J. van Drent ie Utrecht, oud-chef werkplaats afdeling bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; J. Drijver te Utrecht, oud-technisch stafmede werker bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; a L ,?C£h?u<?t ,e Utrecht- oud-sektorchef bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; M. J. Ka boord te Utrecht, chef bijzondere con trole bij de N.V. Algemene Transport en Expeditie Onderneming Van Gend en Loos; D. S. yan Doorn te Zeist, chef afdeling Exploi tatie bij de N.V. Algemene Transport en Expeditie Onderneming Van Gend en Loos; J. H. M. Schots te Amby, directeur van bel Transportbedrijf Schols N.V.; H. A. H. Hylkema te Haren, oud-commodore Shell Tankers N.V. te 's-Gravenhage; M. Brugman te Rijswijk (Z.H.), hoofd werktuigkundige der N.V.'Nederlandsch-Ameri- kaansche Stoomvaart Maatschappij Holland- Amerika Lijn; T. M. Kuipers te Hooghalen (gem. Beilen), gezagvoerder N.V. Nederlandse Tank- en Paketvaart Maatschappij te Amsterdam: J. H. van der Meer te Hariingen, cargadoor; J. A. Stokmans, te Hazerswoude. bureaucbef voor bijzondere diensten der PTT; WJ- Beems te Amsterdam, bureauchef der PTT: C. N. Voerman te 's-Gravenhage. bureau chef voor bijzondere diensten der PTT; P. W. van Rijn te 's-Gravenhage, bureauchef der PTT; H. Verhoeven te Hardinxveld-Giessendam, directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoon kantoor; W. Griese te Rotterdam, bureauchef voor bij zondere diensten der PTT; J. Stuve te Amsterdam, technisch hoofd ambtenaar voor bijzondere diensten der PTT; H. de Mos te Amsterdam, bureauchcf voor bijzondere diensten der PTT; Onderwijs en Wetenschappen en Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: mevrouw M. J. C. van Hussen-Verbagen. presidente van de Stichting Katholieke ge zinszorg en van de Stichting R.K. Opleidings school voor gezinsverzorgsters te Eindhoven, wonende aldaar: mejuffrouw dr. L. F. Jens, stafdocente aan de Academie voor Sociale en Culturele Arbeid te Groningen, wonende aldaar. Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tol ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: drs. G. B. de Grooth. plv. directeur-generaal van de Buitenlandse Economische Betrekkingen van het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; ir. P. M. van Doormaal, wonende te Amster dam, commissaris van de Koninklijke Zout- Organon N.V.; dr. R. A. Jellema, directeur van de Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritusfabrieken N.V., te Delft; mr. G. A. Wagner, wonende te Wassenaar, directeur van de N.V. Koninklijke Nederland sche Petroleum Maatschappij te 's-Gravenhage; tot offider in de orde van Oranje-Nam**, by bevordering: dr. J. Ph. M. van Campen, directeur van de Verenigde Industrie- en Handelmaatschappij VIHAMIJ N.V, U Nijmegen; mr. H. R. Marius, algemeen secretaris van de Nederlands-Duitse Kamer van Koophandel, te 's-Gravenhage; tot officier in de orde van OraajeNa—ir dipl. ing. B. Adam. hoofdingenieur A bij de Octrooiraad, te 's-Gravenhage; mej. G. M. van Andel, administrateur bij bet Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; mr. J. H. R. Arends, administrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; ir. J. M. Ph. Bongaerts. directeur van de N V. Nederlandse Aardolie Maatschappij, te Assen ir R. Cox. wonende (e Stad-Deldcn, directeur van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Zoul- industrie te Hengelo (O.): prof. G. Diephuis, voorzitter van de Vcrcenigde Accountantskantoren, te Hengelo (O.); C. van Goor. plv. directeur van de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer van bet Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; ir. M. H. Huizinga. wonende te Doorwerth, ge meente Renkum. onderdirecteur van de N.V. tot Keuring van Elcctrotcchniscbe Materialen - KEMA - te Arnhem: Ph. A. de Jong. administrateur bij het Centraal Bureau voor de Statistiek, te 's-Gravenhage; mr. J. Jonkers, hoofdadministrateur bij bel Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; drs. H. Nathans, wonende (e Rotterdam, hoofdadministrateur bij bet Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage: mr. A. Poortman, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; prof. mr. W. L. Snijders, hoofdadministrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravcnhage; R. Verhagen, directeur bij bet Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravcnhage: drs. R. J. P. Vroom, wonende te Nijmegen, voorzitter van het hoofdbestuur van Vroom Drecsmann-Nedcrland, Coöperatieve Handels vereniging G.A.: ir J. van Zwet, wonende te Bosch en Duin. ge meente Zeist, directeur van Werkspoor-Utrecht N.V. te Utrecht; mr. W. A. van Dorp, wonende te Huizen (N.-H)., directeur van de N.V. Chemische Fa briek 'Naardcn' te Naarden (N.-H.); D. Langkemper, wonende te Aerdcnhout, ge meente Bloemendaal, directeur verkoop bij de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te Umuiden, gemeente Velsco; A. C. van Wijngaarden, algemeen directeur van Bruynzeel Fabrieken N.V., te Zaandam; ir. Th. P. van den Bergh. wonende te Wasse naar, directeur van Shell Nederland Raffinaderij N.V. te Rotterdam; Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, gemeente Velsen; A. van Dijk. te Beverwijk; W. F. Kempff. wonende te Landsmeer, chef Reproduklic-scctic bij Koninklijke/ Shell Laboratorium te Amsterdam; H. van Voorthuysen. wonende te Bussum. vertceenwrwfri»«r bii de N.V. Uzerhandel H. J. van Wuijckhuijse, directeur van de N.V. Schokbeton, te Zwijndrecht; F. W. Hummel, wonende te Westerschouwen, hoofd van de Commerciële Dienst bij de N.V. Oranje-Nassau Mijnen; H. A. A. de Kruijff, wonende te Steensel, ge meente Eersel, directeur van de hoofdgroep administratie van de N.V. Philip*' Gloeilampen fabrieken te Eindhoven; mr. J. A. de Roy van Zuydewijn, wonende tc Vught, algemeen directeur van .de Provinciale Noordbrmbantse Electricilcits Maatschappij N.V. PNEM tc 's-Hertogenbosch; drs. J. Veerman, directeur van de Hoofdindus- triegroep Licht bij de N.V. Philips' Gloeilam penfabrieken. te Eindhoven; 3. M. Ch. M. Drent, wonende te Heerlen, chef Afdeling Mijnmeten bij de N.V. Nederlandse Staatsmijnen; dr. ir. G. Hallie, wonende te Geleen, chef Sec tor Research en Ontwikkeling Grondstoffen en Anorganische Produkten bij de N.V. Neder landse Staatsmijnen; tot ridder in de orde van Oraaje-Nassau: C. Cassee, wonende te Haarlem, administra tief hoofdambtenaar bij de Rijksnijverheids- dienst van hel Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage; G. C. A. ter Morshuizen, referendaris bij dc Octrooiraad. te 's-Gravenhage; M. A. Plasschaert, wonende te Rosmalen, directeur van de IJkkring 's-Hertogenbosch; S. Post, wonende te Groningen. Rijksconsu lent voor het Midden- en Kleinbedrijf en Toerisme in de provincie Groningen; W. H. L. Voorendonk. wonende te Leidschendam. hoofdcommies A bij hel Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage; J. A. C. Diepsmeer, wonende te Diepenveen, voorheen directeur van de N.V. Drukkerij 'De IJssel' voorheen R. Borst Co. te Deventer; N. L. Loeb, wonende te Abcoude, voorzitter van de Vereniging van Handelaren in Nieuwe Non-Ferro Metalen te Rotterdam; K. J. Dijkstra, wonende te Heemstede, erevoor zitter van de Haarlemse Broodbakkers Patroons- vereniging: C. J. Prins, wonende te Velsen. ingenieur met de status van sectorhoofd Nieuwbouw bij de Koninlijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te IJmuiden, gemeente Velsen; dr. W. J. Schmitz. wonende te Heemstede, al gemeen directeur van de N.V. Nederlandse Lu cifers-Handelmaatschappij v/h J. W Altema A Co. te Amsterdam; Th. Kok. wonende te 's-Hertogenbosch, be stuurslid van verschillende organisaties op het gebied van de middenstand. H. Schenkelaars, wonende te Waalre. directeur van de Firma H. Schenkelaars, Muziekinstru- mentenfabriek te Eindhoven; G. L. W. Sliepen, dinecteur van het Bureau voor Vreemdelingenverkeer, te Breda: J. N. Gerards, wonende te Heerlen, chef van de sector arbeidszaken bij de N.V. Nederlandse Staatsmijnen; A. M. Chr. Stevens, directeur/eigenaar van N.V. Hotel Prinses Juliana, te Valkenburg- H out hem; A. J. Th. Thijssen. directeur van de N.V. Uier- gieterij en Handelmaatschappij v/h Th. Thijs sen Zn., te Tegelen; Economische Zaken en Sociale Zaken en Volksgezondheid Bij Koninklijk besluit: is benoemd: tot ridder in de orde van de Nedtrtaad** Leeuw: jhr. O. Kraijenhoff, tc Nijmegen. tot ridder in de orde van Oranje-Nasaau: M. Bron. wonende te 's-Gravenhag*. referendaris bij hef Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; P. W. Blaas, wonende te Amersfoort, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau aldaar, D. Chr. van Proosdij, wonende te Maas tricht, administratief hoofdambtenaar A bij het 1ste district van de Arbeidsinspectie; A. Buijs, wonende te Tilburg, districts- bestuurder van hel Nederlands Verbond van Vakverenigingen; L. Sterringa. wonende te Amsterdam, voor heen secretaris van de Algemene Bond 'Mercurius'. Bedrijfsbond van Werknemers in de Handel, hel Bank- en Verzekeringswezen en de Vrije Beroepen; G. W. Jacobs, wonende te Breda, bestuurder voor het algemene werk van het Nederlands Katholiek Vakverbond in bet district Breda; -J. M. de Groot, wonende te Utrecht, voor zitter van dc Nederlandse Katholieke Bond van Werknemers in de Meubel-, Meubilerings-, Hout- en aanverwante bedrijven; A. J. van Verse veld. wonende te De Bilt. chef de bureau-administrateur en eerste medewerker van de penningmeester van bet Christelijk Nationaal Vakverbond tn Nederland; F. de Vries, wonende te Vdorburg, penning meester van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale; A. F. H. Landsman, wonende te Naarden. afdelingschef bij het Gemeenschappelijk Administratiekantoor te Amsterdam; J. J. A. Vayssier, wonende te Ulvenhout. gemeente Nieuw-Ginneken. directeur van hel districtskantoor Breda van het Gemeenschap pelijk Administratiekantoor te Amsterdam; P. W. van Noorden, wonende te Amsterdam, referendaris bij de Sociale Verzekeringsbank aldaar; mejuffrouw C. Kribbe, wonende te Rotterdam, voorheen referendaris bij de Raad van Arbeid aldaar; ds. D. A. Zijlstra, wonende te Amersfoort, voorzitter van het bestuur van de Vereniging Christelijk Blindentehuis Sonnehcerdt te Ermelo; dr. Chr. G. Recter, wonende te Almelo, hoofd van de Centrale Dienst Sociale Zaken van de Koninklijke Textielfabrieken Nijver- dal-Ten Cate N.V. aldaar; A. J. Hagreis, wonende te Borne, personeels chef bij de Textielfabriek Spanjaard N.V. aldaar; mejuffrouw M. W. Killian (Eerwaarde Zustei Matthée), te Nijmegen; mejuffrouw zr. J. C. Groneman, wonende t* Amstelveen, directrice van de verpleegsters- school van het Academisch Ziekenhuis van de Vrije Universiteit te Amsterdam; mejuffrouw zr. C. M. van Doorn, wonende te Amsterdam, besturend zuster van de Nederlandse Hervormde Diakonesscn- inrichting aldaar; Chr. L. van den Berg, wonende te Mij drecht. arts aldaar; C. Griep, wonende te Goes, arts aldaar; dr. E. Flaumenhafl, wonende te 's-Gravenhage, tandarts aldaar; mevrouw M. D. Cesar-Pollak, wonende te Amersfoort, lerares bewegingsleer; K. Rodenhuis, wonende te Gouda, directeur van de Goudse Waterleiding Maatschappij N.V.;- F. Dassen, wonende te Maastricht, oud voorzitter van de Stichting ter Behartiging van de Belangen van het Gebrekkige Kind; mr. A. J. Winsser, wonende te Sao Paulo (Brazilië), adjunct-emigratie-attaché aldaar; Sociale Zaken en Volksgezondheid en Onderwijs en Wetenschappen Bij Koninklijk bestuif: zijn benoemd: tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. dr. H. C. Huizing, wonentfe te Groningen, audioloog, tot voor kort bijzonder hoogleraar aan de Rijksuniversiteit aldaar; Landbouw en Visserij en Sociale Zaken en Volksgezondheid Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot officier in de orde van Oranje-N*»»»*: prof. dr. J. Boldingh, te Vlaardingen, weten schappelijk medewerker bij Unilever N.V.; dr. ir. Theodora F. S. M. van Schaik. te Wasse naar, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Economische Zaken en Onderwijs en Wetenschappen Bij Koninklijk besluit: Bij Koninklijk besluit: zijn benoemd: tot ridder in de orde van de Nederlands* Leeuw: H. baron van Lawick, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van de directie Algemene Fiscale Politiek van het Ministerie van Finan- VV "de Vries, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van dc directie der rijksbelastingen te Groningen; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: jhr. J. P. A. van Lennep. firmant van de firma Nachenius Dudok van Heel. commissionairs in effecten te Amsterdam; ir. G. E. Mathysen Gerst, oud-voorzitter yan de Vereniging Effectenbeschermmg te s-Gra venhage; v, mr. J. van Schaijk. oud-agent van De Neder- landsche Bank N.V. te 's-Gravenhage; mr. J. A. Willinge, directeur van de N.V. Rot- terdamsche Scheepshypotheekbank te Rotter- J W. Brinkman, firmant van hel Belasting- adviesbureau Moret en Starke, Brinkman Co. te 's-Gravenhage; P. van den Broek, administrateur bij de afde- ling Algemene en Juridische Zaken van de Belastingdienst van het Ministerie van Finan ciën: drs. B. A. Bruggink. administrateur bij de directie Binnenlands Geldwezen en Financiën Publiekrechtelijke Lichamen van het Minuten* van Financiën; mr. E. Kronenberg, hoofdinspecteur van fi nanciën. plv. hoofd van de Inspectie der Rijks financiën van het Ministerie van Financiën; W. H. Lagendijk, accountant 1ste klasse bij de Centrale Accountantsdienst van het Mi nisterie van Financiën; mr. A. Y. A. Looijen, financieel attaché bij de Permanente Vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden bij de Europese Gemeenschappen te Brussel; mejuffrouw J. M. Verhoeven, administrateur bij de directie Binnenlands Geldwezen en Fi nanciën Publiekrechtelijke Lichamen van het Ministerie van Financiën; mr. dr. W. H. Dekker, onderdirecteur van het Rijksinkoopbureau te 's-Gravenhage; mr. P. H. Themmen. hoofdinspecteur van I 'f Rijks belastingen, hoofd van de inspect!* I der directe gelastingen. Iste afdeling, t* I Groningen; A. H. Kuiper, hoofdinspecteur van s Rijks belastingen, hoofd van de insp«tie der direct* belastingen. 1ste afdeling, te Hilversum; J. P. Joosten, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der ven- nootschapsbelasting te Rotterdam; H. Hendrikse. hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der ven nootschapsbelasting te Amsterdam; J. J. van de Weijer, hoofdinspecteur-titulair val 's Rijks belastingen, hoofd van de inspccti* der registratie en successie te Maastricht; H. W. van Delden, hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en successie te Utrecht; H. Ligthart Schenk, hoofd van het ontvang kantoor der directe belastingen Amsterdam t* Amsterdam: J. A. Bosse. hoofdontvanger van 's Rijks be lastingen, hoofd van het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te Wage- n in gen; C. Terhorst, hoofdaccountant bij de Rijks- accountantsdienst, hoofd van het 1ste bureau van die dienst te Rotterdam; A. F. Affourtit, hoofdaccountant bij de Rijks accountantsdienst, hoofd van het bureau van die dienst te Amsterdam; H. J. Hennink, hoofdingenieur van het kadas ter, werkzaam bij het bureau van de ruilver- kavelingsdienst te Arnhem; tot officier in de orde van Oritajt-Na****: dr. J. Hamaker, wonende te Delft, algemeen directeur van de Nijverheidsorganisali* T.N.O. t* 's-Gravenhage; E. J. H. Kallen te Willem, oud-vice-voorzitter van de Koninklijke Vereniging 'Het Neder landsche Trekpaard'; H. K. A. Koranyi te Bonn, adjuncl-landbouw- attaché verbonden aan Onze Ambassade aldaar; J. Langereis te Urscm. voorzitter en bestuurs lid van landbouworganisaties; W. van der Lee te Lisse. directeur van de Nationale Bloemenlentronstclling Keukenhof; J. F. Linden te Someren, directeur van de R.-K. lagere land- en tuinbouwschool aldaar: E. J. Luichjes te Ruinerwold. mengvoeder- fabrikant en bestuurslid van organisaties op het gebied vin veevoeder; J. de Meer te Rotterdam, oud-directeur van het verkoopkantoor van de suikerfabriek Puttershock; F. W. Mikkers te Waalre. voorzitter en bestuurslid van zuivel-, veeteelt- en land bouworganisaties; A. H. Nicrs te Epe, directeur van de N.V. Olie- •n Vetraffinaderij 'de Oosterenk': J. G. Offermans te Bunnik, referendaris bij de Cultuurtechnische Dienst; C. A. C. Oomen te 's-Gravenhage. algemeen secretaris der Koninklijke Vereniging 'Het Nederlandsche Trekpaard'; J. A. van Overklift te Munnekezijl (gemeente Kollumerland), bestuurslid van landbouw organisaties; H. G. Röbers te Enschede, bestuurslid van veeteeltorganisaties; J. Roosjen te Leeuv/arden, provinciaal inspecteur voor Friesland van de N.V. Grondverbetering en Ontginningsmaatscbappij Grontmij.; S. Schaper te Grootebroek, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de bloembollenteelt; F. A. van der Sluis te Arnhem, inspecteur bij de Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij; P. Soepboer te Britsum (gemeente Leeuwarde- radeelpraktijkleraar aan lagere landbouw scholen; P. Ton te Oost-Souburg (gemeente Vlissingen). oud-voorzitter en bestuurslid van landbouworganisaties; A. C. Vahl te Usselmuiden, voorzitter en bestuurslid van tuinbouworganisaties; B. Weersink te Weerselo, voorzitter en bestuurslid van landbouworganisaties; L. de Wit te Marum. voorzitter en bestuurslid van veeteeltorganisaties; tot ridder in de orde van Oranje-Nasaau: i K. Boersma, oud-directeur van het kantoor 1 Groningen van de N.V Slavenburg'» Bank: I A. H. Bohlmeijcr, hoofdbeambte bij De N*- derlandsche Bank N.V. te Amsterdam; D. Carmio, oud-direclcur van het kantoor Gro ningen van de Nederlandsche Middenstands- bank N.V.; A. L. M. van Waesberghe, directeur van het i kantoor Eindhoven van de Algemene Bank Nederland N.V.; W. van Bokhorst, referendaris bij de afdeling Comptabiliteit van het Ministerie van Finan ciën; F. H. J. I. Roosmalen, technisch hoofdambte naar 1ste klasse der domeinen bij het rentambt Wieringermeer te Wieringerwerf; P. E. Savenije, adjunct-accountant 1ste klasse bij de Rijksaccountantsdienst, met de persoon lijke titel van waarnemend accountant, bij het bureau van die dienst tc Arnhem; C. A. Westermann, adjunct-accountant 1ste klasse bij de Rijksaccountantsdienst, met de persoonlijke titel van waarnemend accountant, werkzaam bij de Fiscale Inlichtingen- en Op sporingsdienst tc Amsterdam; J. Bakker, hoofdconü;oleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der invoerrechten en accijnzen te Winschoten; J. G. A. van 'i Huilenaar. hoofdcontroleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der om zetbelasting te Eindhoven; H. Perdok, hoofdcontroleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen te Hoogezand; W. A. Minnaard, hoofdcontroleur A van 's Rijks belastingen ter inspectie der direct* belastingen. 2de afdeling, te Leiden; J. Meester, hoofdcontroleur A van 's Rijks belastingen ter directie der rijksbelastingen t* Groningen: H. Boom, hoofdcommies-secretaris van 's Rijks belastingen werkzaam bij de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst te Amster- dam; D. Aartsen. hoofdcommies van 's Rijks belas- j tingen ten kantore van de hypotheken en bet J kadaster te Arnhem: A. H. Bruins, hoofdverificateur-controleur der invoerrechten en accijnzen te Antwerpen, toe gevoegd aan dc Vertegenwoordiger van de Nederlandse dienst der invoerrechten en accijn zen in België en Luxemburg; B. Veenstra, hoofdverificateur der invoerrech ten en accijnzen te Enschede; H. J. B. Kruisman, hoofdverificateur der in voerrechten en accijnzen te Eindhoven; W. A. J. Wolf, hoofdes&aieur van de waarborg van platina, gouden en zilveren werken, hoofd van het kantoor van de waarborg van platina, gouden en zilveren werken te Utrecht; S. de Moor. technisch hoofdambtenaar 1st* klasse van het kadaster, werkzaam bij hel bureau van de landmeetkundige dienst te Eindhoven. Financiën en Landbouw en Visserij Bij Koninklijk besluit: is benoemd: tot officier in de orde van Oraaj*-N'a*M: drs. P. P. J. Bakx, directeur van de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Landbouw en Visserij, Onderwijs en Wetenschappen en Sociale Zaken en Volksgezondheid Bij -Koninklijk besluit: is benoemd: prof. dr. W. K. Hirschfeld, te Leersum, hoog leraar in de erfelijkheidsleer bij de faculteit der diergeneeskunde van de Rijksuniversiteit t* Utrecht. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 17