'Voor veel mensen is zo'n auto echt een toverdoos' PRiMlUlLlAl Wegenwachter G. Sprenger uit KA TWIJK: C I i IA T nu r"'m f250,~" in prijs verlaagd! FIAT-AGENT Hoe Leiderdorp feest viert „Produkt" komt van eigen bodem Zaterdag trekt bloemencorso door de Bollenstreek Koninginnedag in Valkenburg F eestpro gram nut Voorschoten IJ meUWE LEIDSE COURANT 5 DONDERDAG 24 APRIL TWP b J t J j t j„maar dat doet aan de auto niets af Als auto's in prijs worden verlaagd, moei u altijd Nee. konkurrenten in z'n prijsklasse heelt de Pri even uitkijken. Daar zit vaak wal achter. mula niet. Nü niet en vóór de prijsverlaging niet. 'n Steelse blik naar konkurrenten in de prijsklasse Maak daarom gauw n alspraak voor 'n Primula bijvoorbeeld proefrit, met de Fiat agent in uw woonplaats. K Niets van dat alles bij de Autobianchi Primula' Er Da s nu interessanter dan ooit T' komt géén nieuw model waarom zouden we diei lange lenige lijn, dat slanke silhouet veranderen? - 1 Er-zijn liefhebbers genoeg voor En z'n gróótste Prijzen vanal I DaOUj'i kracht Fiat motortemperament gokombineerd met fzezc:/f voorwielaandri/ving. Wat kan 'n sportieve rijder Inclusief BTW t OOMj". meer verlangen? *a' Bom KOREVAAR GARAGE Leiden: Katwijk aan Zee: Alphen aan den Rijn: Leiden: FA. GEBR. H. EN J. HUISMAN GARAGE „SEINPOST" (A. KUYT) AUTOMOBIELBEDR. BAAY N.Y Korevaarstraat 43. Tel. 01710-42146 Levendaal 76. Tel. 01710-34000 Drieplassenweg 7. Tel. 01718-3014 Van Foreestlaan 17. Tel. 01720-384" Varkenmarkt. Tel. 01710-22945 LEIDERDORP Op 25. 26, 28. 29. 30 april Kermis op het terrein Oc- kenrode-Loevestein. Woensdag 30 april: 7.45 uur Verza melen van de leerlingen van de Chr. School Zijlkwartier, RK School „De Meijegaard" en Prins Willem Alexanderschool bij de Chr. School „Zijlkwartier". Deze kinderen gaan, voorafgegaan door het Leidse Jeugd orkest en Drumband „Den Burcht" naar de verzamelplaats voor de au bade op de Ericalaan-Mauritssingel. 7.30 uur Vertrek van de Drumband van het Patrimoniumpark. die via Achthovenerweg en Hoofdstraat de leerlingen van de W. de Zwij- gerschool afhaalt, waarna gezamen lijk gemarcheerd wordt naar de ver zamelplaats voor de aubade op de Ericalaan-Mauritssingel. De leerlingen van de Chr. School Kastanjelaan, Kon. Julianaschool en RK Engelendaelschool verzamelen op de speelplaats en gaan onder lei ding van hun leerkrachten naar de verzamelplaats voor de aubade. 8.45 uur AUBADE bij het Ge meentehuis. Na afloop gaan de leerlingen der klassen 4, 5 en 6 naar de sportterrei nen voor de kinderspelen. 9 uur De kinderen van de kleu terscholen ,,'t Kwetternest", „Op 't Meye Weytje", ,,'t Splintertje, Chr. Kleuterschool Kwikstaartplein stel len zich op op de speelplaats van ,,'t Kwetternest". Vertrek met muziek van „De Burcht" naar het gym nastieklokaal aan de Splinterlaan waar een Kleuterfeest wordt gege ven. 9.30 uur Kinderspelen voor leerlin gen van de klassen 4, 5 en 6 der lagere scholen op de sportterreinen aan de Hoogmadeseweg. 9.30 uur Kinderfeest in het Dorpshuis: alle le klassen van de Kon. Julianaschool, RK Engelen daelschool, Chr. School „Zijlkwar tier", RK Meyegaardschool en Prins Willem Alexanderschool. 9.30 uur Kinderfeest in „Irene" voor alle 2e klassen van de Chr. School „Zijlkwartier, RK Meyegaard school, Prins Willem Alexan derschool en alle 3e klassen van de ze zelfde scholen. 10 uur Zwemwedstrijden voor jon gens en meisjes van 12 t/m 16 jaar in „De Does". 10.45 uur De kinderen van de kleuterscholen „Marijke", „Engelen bak',' „Kruimeltje", „Klein Duimpje" en „De Ruigenhek" verzamelen op de speelplaats van de Kleuterschool „Marijke" aan de Bernhardstraat en gaan naar het gymnastieklokaal Eci- calaan hoek Hoogmadeseweg waar een Kleuterfeest wordt gegeven. 13.30 uur Kinderfeest in het Dorpshuis voor de leerlingen der le klassen Willem de Zwijgerschool en Chr. School Kastanjelaan en 2e klas sen Willem de Zwijgerschool, Kon. Julianaschool en RK Engelen daelschool. 13.30 uur Kinderfeest in „Irene" voor de leerlingen 2e en 3e klas Cja. School Kastanjelaan en 3 klas W™- lem de Zwijgerschool, Kon. Julia naschool en RK Engelendaelschool. 15 uur Korfbalwedstrijd Velocitas 1Fiks 1 op het Velocitasterrein aan de Hoogmadeseweg. 17 uur Gecostumeerde optocht voor kinderen van 4 t/m 14 jaar. Verzamelen om 16.30 uur aan de Fred, flendriklaan. Er zijn mooie prijzen te winnen voor de fraaiste en origineelste deelnemers(sters). Na afloop prijsuitreiking in de brand weergarage aan de Berkenkade. Route van de optocht: Fred. Hen driklaan Wilhelminastraat, Julia- nastraat, kruising Mauritssingel, Tuinstraat, Akkerstraat, Hu- brechtstraat, Hubrechtplein, Hoofd straat, Koningstraat, dr. De Bruyne- straat, Hoogmadeseweg, Kastanje laan, Burg. Brugplein (ontbinding). 19.30 uur Open Bridgedrive ifl^het Wegrestaurant. Aanmelden bij Kruidenier, Acacialaan 4, tel. 30577. 20 uur Jeugdsociëteiten „Kwart Over" en „Happy Jack" organiseren een dansavond m.m.v. San Hart- wijck in gebouw Irene. Leiderdorpse bejaarden gaan op 14 juni uit LEIDERDORP Reeds 22 maal heeft de Leiderdorpse gemeenschap jaarlijks een autotocht aangeboden aan haar bejaarden. Ook nu heeft het comité de plannen klaar. Binnenkort gaat men de deuren langs om een bijdrage in ontvangst te nemen. De begroting gaat boven de f3000 uit, geeft dan ook mild. De grote dag is zaterdag 14 juni. Vele ouderen kijken er al verlangend naar uit!. Girorekening: 251576 tn.v. E. Kronenburg. Koninginnefeest in Bu rgem eesterswijh LEIDEN Het comité Koningin- nefeest Burgemeesterswij k heeft weer een programma samengesteld voor Koninginnedag, 's Middags zijn er van 2 tot 6 uur kinderspelen voor de jeugd van 4 tot 14 jaar. De dag wordt om half 10 geopend met een optocht met muziek, ge volgd door kinderspelen op het plein Cobetstraat—De Laat de Kan terstraat. Ook 's middags zijn er kinderspelen, terwijl ook een pop penkastvoorstelling wordt gegeven, 's Avonds draait van 7 tot 9 uur het rad van avontuur. Burgerlijke stuud Noordivijkerhout NOORDWIJKERHOUT Geboren Marcel M A zv J CM Immerzeel en A H M Oostdam, Franciscus J zv F M E de Beer en A C A Kampert, Theodorus H H zv T C Mens en A M P v d Berg, Johanna R zv H W M Heemskerk en M A T de Kuijper Martinus C zv C A Kokkelkoren én A C Noordermeer, Martinus E E zv E E Wildoër enJCM Bul lens. Ondertrouwd: J W Kaptein en M M H Kroon, J Duivenvoorde en E F. Kruijk. Getrouwd: C M Kroon en A M T Vermin, P Mijnders en A Hulzenga A v d Berg en G Vermolen, J H Daalman en W M Pompo. Overlieden: D M Warmerdam 61 nn f Vo,N l* Hogervorst, Marik# Büning 23 echtg v J H de Boer. BURGERVEEJS - Wie kent er niet de jongens van de Wegenwacht, die in hun gele Eendjes op de rijksweg rijden en bij nacht en ontij bereid zijn hulp te bieden aan gestrande automobilisten. In zomer en winter, of het nu regent of sneeuwtsteeds staan ze klaar om uw auto weer aan de praat te krijgen, om eens een vakterm te ge bruiken. Waar u als automobilist geen gat meer in ziet en al gauw geneigd bent te zeggen, dat ding doet het niet, laat hem maar wegslepen, daar draaien zij hun hand niet voor om en na enkele ingrepen en handelingen doet de motor het meestal weer. Een van deze wegenwachters is de langs de rijksweg Den Haag - Am sterdam hadden we met hem een gesprekje over het wel en wee van een wegenwachter. Wat mij persoon- lijk zo enorm boeit, is de afwisse ling in dit werk. at is wel het meest interessante. Je weet van tevoren nooi, wat je te doen krijgt Waar om die auto stilstaat en neer van die dingen. Je komt aan je ken nis door een opleiding te volgen en verder natuurlijk de ervaring, die je op de weg opdoet. Ik heb 6 jaar 's avonds op een autoschool gezeten en 11 jaar in de werkplaats. In dienst heb ik ook nog een technische opleiding gehad. Ik zat in de tanks maar een motor is een motor. Dat maakt verder niet zoveel uit. Plooibaar VTOORDAT jc bij de Wegenwacht komt, moet je eerst een herscho ling ondergaan. Niet iedereen kan zomaar de weg op. Die selectie is nogal streng. Je kunt wel een heel goede monteur zijn, maar je moet ook plooibaar zijn en enigszins over goede manieren beschikken. Wat ik de moeilijkste auto vind om te repareren? Dat hangt helemaal van de omstandigheden af. Ik mag graag aan 'n auto werken, die bij zonder ruim is. Waar je gemakkelijk bij de motor kunt. Als mensen met pech langs de weg staan, is er meestal een storing in het elek trische gedeelte. Iedere weersom- standigheid brengt aparte storingen met zich. Met regon moeilijkheden met de ruitenwissers en niet te vergeten met de ontsteking, die bijzonder kwetsbaar is. In de winter heb je de zuinige mensen, die anti-vries willen uitsparen. Als het gaat vriezen, wachten ze een paar dagen met het idee, het zal zo wel weer gaan dooi- Weekend "pR VALT nogal wat te helpen langs de weg. De laatste week had ik 68 gevallen. Als het een beet je druk is in een weekend help je er wel zo'n 18 per dag. Vooral op deze route. En dat op een stuk van 16 km. Het is een enorm druk station hier. Langzamerhand begin ik een auto te zien als een noodzakelijk kwaad. Ik zal bijvoorbeeld nooit, als ik een weekend vrij ben, mijn gezin in de auto zetten en gaan rijden. Dat komt ook waarschijnlijk, omdat ik in Kat wijk woon. In Amsterdam zou dat anders liggen; dan komt ook de noodzaak naar voren. Ik heb in mijn leven al heel wat ongelukken gezien. Nu doet het me niet zoveel meer, maar in het begin wel. Met kleine kinderen er bij nu nog wel. In het begin at ik niet. Vooral als het ernstig was. Mensen met het stuur in de borst en ledema ten afgerukt. Dat was wel bar. Op den duur ga je het zien als je werk. Dat is ergens wel een voordeel. Wraak T)E MENSEN nemen te veel risico's. Het typische is ook, dat iemand, die een snelle auto heeft, niet wil worden ingehaald door een auto, die minder snel is. Dat laat hij dan ook ogenblikkelijk merken en op hetzelf de moment haalt hij weer in. Wraak nemen op de weg gebeurt ook. Pas nog onder Leiden, waar een man vlak voor een andere auto ging rem men in het spitsuur. Het gevolg: een kettingbotsing met vijf auto's. Al leen maar, omdat de man dacht, dat hij werd gesneden en wraak wilde Mmen. Ieder mens verandert praktisch, als hij achter het stuur zit. Je wordt zo gauw ook geprikkeld door mensen, die geen hand uitsteken of geen richting aangeven. Zulke din gen heb je, geloof ik, allemaal. Storing TTET FIJNE langs de weg is, dat je altijd dankbare mensen hebt. Dat is een bijzonder groot voordeel. Je weet ook nooit wat je te doen krijgt. Je begint 's morgens, het re gent hard en je denkt, ik zal wel niks te doen hebben. Je komt dan op de weg en merkt, dat het ritselt van de pechgevallen. Het is de variatie. De ene keer heb je een auto met een benzinestoring en dan weer een vrachtauto met iets anders. Ik kan een storing meestal gemak kelijk opsporen. Na een paar jaar krijg je een grote ervaring. Als je zo van de opleiding op de weg komt, heb je naar mijn gevoel twee linkse handen. Het zelfvertrouwen en de kunde komen met de jaren. Dan durf je, als je de storing hebt op gespoord, ook zo de motorkap dicht te gooien en te zeggen: start u maar. Het leuke is ook, dat je met zo weinig mogelijk handelingen de auto aan de praat moet krijgen. Dat boeit mij nog steeds. Als je bij zo'n grote auto komt, een enkele handeling verricht, terwijl de automobilist denkt, wat staat-ie nou te toveren en dan de motorkap dichtgooien en zeggen: hij doet het weer. Dan staat zo'n man met enorm grote ogen te kijken. Dat is prachtig. Voor veel mensen is zo'n auto nog een tover doos. Ongevallen UEN WEGENWACHTER heeft ook een gedegen EHBO-opleiding ge had, omdat als er ergens een onge luk gebeurt, hij er meestal het eerste bij is en dan moet weten, wat hij kan doen of moet laten. Verleden jaar hebben we 1000 keer assistentie verleend bij ernstige ongevallen. Dat is meer dan drie per dag. Ik heb nu veel meer zelfvertrou wen, als ik nu bij een ongeluk kom dan acht jaar geleden. Nu ga je echt handelend optreden. De meeste mensen willen een slachtoffer maar een beetje vertroetelen en zeggen: rustig maar, maar op dat moment is hij daar niet mee gebaat Het is ont zettend belangrijk, dat ze er niet mee gaan sjouwen. Je moet eerst bekijken, wat zo iemand heeft. Andersom komt ook voor. Er was een auto in het water gereden. De bestuurder zat er nog in en alle mensen stonden op de kant te kij ken. Er wou geen mens het water in. Ja, 's morgens om 8 uur. Je moet je ook wel twee keer bedenken, voor dat je er een keer inspringt. Daar gaat het niet om, maar het enige, wat die man nog boven water kon houdenf dat was ook genoegwas z'n neus. Klem tussen het portier. Bo vendien zat hij met zijn benen klem tussen de voorbank. Ik heb hem er uit weten te trekken ten slotte, maar hij heeft wel geluk gehad. af halen. Er lag bij het Schipholvia- duct twee maanden geleden een balk op de we. Er komt een man met een auto aan, rijdt over die balk heen en krijgt een lekke band. Zijn velg is krom, zijn band kapot. Hij wisselt z'n wiel ter plaatse en komt naar het Wegenwacht station en zegt: heren, ik wil u er even op attenderen, dat er een balk ligt in de tunnel. Ik kan het u nog laten zien ook. Het kost je zo honderd gulden. M'n band ka pot en m'n velg krom. Ik zeg: heeft u hem niet weggehaald dan. Nee, zegt-ie, daar heb ik niet aan gedacht. KEES DE LEEUW G. J. Thiemeprijs voor Leidse drukker LEIDEN De heer S. P. Burger hout uit Leiden heeft vanmorgen de Gerrit Jan Thiemeprijs, een bron zen medaille, ontvangen. De prijs is genoemd naar de oud voorzitter van de Nederlandse Bond van Boekdrukkers, die de onderschei ding heeft ingesteld „ter bevordering van de schone kunsten en de voor uitgang in de grafische techniek". De motivering van de toekenning van de medaille luidde: regelmatig goede cij fers en verdienstelijk in de praktijk. De heer Burgerhout heeft vorig jaar zijn diploma als jong-gezel vel- lendiepdrukker bij de Nederlandse Rotogravure mij. N.V. behaald. Zijn puntenlijst vermeldde veel achten en negens. Hij ontving de grafische on derscheiding met bijbehorende oor konde uit handen van de heer L. Blaauw, bestuurslid van de Vereni ging Vakopleiding, die hem aanmoe digde deze prijs te beschouwen als „Vertrekpunt voor een volgend tra ject-'. Puzzelrit Voorschoten VOORSCHOTEN Op Koningin dag houdt de auto- en motorclub „Voorschoten" in samenwerking met de Koningin Wilhelminavereniging de traditionele Koningin Julianarit voor auto's en motoren. Het betreft hier een oriëntatierit en er kan in verschillende klassen worden deelge- Romantiek TAE MENSEN denken altijd, dat dit werk in de zomer het fijnst is, maar daarin moet je je niet vergis sen. Krijg je een vrachtwagen met een klapband en die heeft er een 12 bij 20 omliggen, zo'n grote jongen, dan krijg je wel een natte rug. Ik doe dit werk nu al tien jaar, maar desondanks boeit het mij nog steeds. Je hebt gewoon enorm veel vrijheid. Ook nu we een mobilofoon in de wagen hebben gekregen. Sommigen WEGENWACHTER G. PRENGER (38): je was de koning op de weg. Foto W. Dijkman zeiden, dat ze gecontroleerd werden, maar dat zie ik niet zo. Vroeger op de motor was het ook een mooie tijd. Je pionierde hele maal op jezelf. Er zat toen echt een brok romantiek in je werk. Ik heb er vijf jaar op gezeten en het was geweldig. Je was ook geweldig. Als je nu uit de auto stapt, tracht je je zo veel mogelijk uit te rekken om te laten zien, dat je een vent bent. Vroeger stapte jc van de motor en was je meteen een kerel. Jc was de koning op de weg. Die weg noemde je ook mijn weg. Het was gewoon je bezit. En niet van rijkswaterstaat of Spanning JE HEBT ook veel attributen nodig tegenwoordig. Laatst nog stond er een auto in de brand. Behoorlijk. Ik heb wel een kleine blusser in de wagen, maar dat was niet voldoende. Je roept het wegenwachtstation op en dan komen ze meteen met kool- zuurblussers. In twee minuten was het bekeken. Later kwam de brand weer er nog aan, maar toen was de wagen al uit. Voor die heren was dat natuurlijk een grote teleurstel ling. Je krijgt altijd een zekere span ning over je, als je via de mobilo foon melding krijgt van een ongeluk, maar zo gauw als je de hele zaak hebt bekeken, is dat weer weg. Pech ;E MAAKT ook wel leuke dingen mee. Een van de mede-directeu ren van de Hoogovens stond nog eens met pech onder Warmond. Stom toevallig komen er twee van zijn. vertegenwoordiger langs. Die zou den op hun manier even hun best doen voor de baas. Het was zomer. Met hun witte overhemden doken ze onder die motorkap, maar het was gewoon Latijn voor hen. Toen ik er bij kwam, zeiden ze, we hebben het al gezien, wegenwacht, de auto moet maal niets meer. worden weggesleept. Hij doet hele- lk liet dat natuurlijk niet op me zitten en ging toch even kijken. Wat bleek nu. Domweg hing de bobine- kabel eruit. Verder was er niets aan de hand. Ik maak dat ding er aan en liet de directeur starten. Prompt sloeg de motor aan. Dat was natuur lijk geweldig. Ook als dames met pech staan, willen de heren zich enorm uitslo ven. Ook al zijn ze helemaal niet autotechnisch. Ik had nog eens een geval met een stewardess. Precies hetzelfde. Moest ook maar worden weggesleept. Geloof T7NIGE TIJD geleden belde er hele maal in paniek een oma op uit Amsterdam. M'n schoondochter is een dagje uit en ik moet de baby verzorgen, zegt ze, maar ze heeft de voeding meegenomen. Ze zijn naar Rotterdam met die en die auto en zo cn zo laat vertrokken. Ik zeg, ik zal kijken, wat we voor u kunnen doen. Ik leg de hoorn op de haak en op dat moment zie ik de bewuste wa gen net over de brug komen. We springen in de auto en houden de wagen aan. Het klopte inderdaad. Ik belde daarna die oma op. Dat mens was doodgelukkig. Die heeft maar één geloof meer en dat is de Wegen wacht. Een ander mooi geval. Die auto had een lekke band. Ik reed toen nog op de motor. Het was eenvoudig niet te geloven. Ik ga achter die auto aan en ik knipper continu met m'n licht. Hij reed echter zo hard, dat ik hem met de motor niet kon bijhou den. Eindelijk, na twintig km, gaat hij bij Rijnsburg de kant in. Hij stapt uit en zegt tegen mij: heeft u moeilijkheden, wegenwacht. Toen wist hij nog niet, dat hij een lekke band had. Er zat een velg onder. Die was gehelemaa, omgekruld als een haring die is opengesneden. Hij had het niet door. Typisch, zegt hij, ik heb niets gemerkt. En ik maar vol houden. Balk GZ IS OOK, dat de mensen, als er iets op de weg ligt, het er niet BOLLENSTREEK Zaterdag zal voor de 22e maal het Bloemencorso door de Bollenstreek trekken. De stoet zal bestaan uit 20 praalwagens, 8 versierde luxe auto's en 23 muziek korpsen. De lengte van de stoet is ongeveer 2400 meter. Hoewel het er eerst naar uitzag dat het Corso zou moeten worden uitgesteld kon op het laatste moment de beslissing vallen: het gaat door. Dit deelde de voorzitter van het ere-comité, de heer D. van der Hoop van Slochteren, burgemeester van Bennebroek donderdagochtend mee. „Wij hebben in spanning gezeten of het wel of niet door zou gaan. Uitstel zou echter tal van moeilijkheden hebben opgeworpen", aldus de heer v. d. Hoop van Slochteren. Ontzenuwen Het gerucht dat de bloemen uit het buitenland betrokken zouden worden, werd ontzenuwd. Zij het met enige moeite: de bloemen komen uit eigen omgeving. Dit keer heeft het Corso-Comité niet de beschikking over de veiling hallen in Lisse. Een oplossing werd echter gevonden in een grote circus tent die achter de hallen is geplaatst. In deze tent zullen de praalwagens VALKENBURG Voor de vie ring van de verjaardag van de Ko ningin heeft de Oranjevereniging Wilhelmina het volgende program ma samengesteld: 10 uur: poppenkastvoorstelling voor jongens en meisjes van 4 jaar en ouder in het Dorpshuis; 10 uur: een puzzelrit voor jongens en meis jes van 9 jaar en ouder, start van het Dorpshuisplein; 14.30 uur: volks dansen. een optreden van de beken de folkloristische volksdansgroep Achalay uit Leiden met Hollandse, Israëlische en Joegoslavische volks dansen. Dit optreden vindt plaats op het Dorpshuisplein. 16 uur: be hendigheidswedstrijden tussen de juniorenëlftallen van de voetbal clubs KRV uit Katwijk, Rodenburg uit Leiden en Valken '68 op het Dorpshuisplein. Verder staat een bingo-avond op het programma, die om 20 uur begint VALKENBURG De Coöpera tieve Raiffeisenbank houdt vanavond om 8 uur een algemene ledenverga dering in het Dorpshuis. Op de agenda staat onder meer: verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heer S. M. Poot (kandidaten zijn de heren S. M. Poot en P. van der Perkver kiezing van een lid van de raad van toezicht wegens periodieke aftreding van de heer J. van der Meij (voor gesteld worden de heren J. van der Meij en A. H. de Wit): benoeming .reserve-bestuursleden, statutenwijzi ging en wijziging van het huishoude lijk reglement. worden opgebouwd. In tegenstelling tot vorige jaren zullen de werkzaam heden, die met de opbouw van de praalwagens verband houden, niet voor vrijdagmiddag 12.00 uur kun nen worden beëindigd. Waarschijn lijk zal dit de gehele dag nog in be slag nemen. Aantrekkelijk Niettegenstaande dat, zal het pu bliek toch in de gelegenheid worden gesteld van 13 tot 24.00 uur de ten toonstelling in de Circustent te be zoeken. Misschien is het zelfs extra aantrekkelijk omdat men dan ook ooggetuige kan zijn van de opbouw van de praalwagens. De politie heeft in verband met het bloemencorso extra maatregelen ge nomen. De televisie zal een uitzen ding in kleur opnemen van het bollen streekevenement, dat ook in Euro- visieverband zal worden uitgezonden. Ter gelegenheid van het Corso wordt een kleurenfoto en een dia-wedstrijd georganiseerd, waaraan iedereen kan meedoen. VOORSCHOTEN In Voorscho ten is door de Koningin Wilhelmina vereniging een uitgebreid feestpro gramma samengesteld rond de ver jaardag van de koningin. Vanavond wordt het feest al inge zet met een snelschaakwedstrijd in „De Werf", voor de winnaar is de K.W.-beker beschikbaar. Vrijdag be gint in het Cultureel Centrum 's middags om 4 uur de film voorstelling voor de schooljeugd. Zaterdagmiddag om 2 uur wordt het lunapark op het M.O.C.-terrein geopend en deze kermis draait daar na met uitzondering van zondag tot en met 30 april. Zaterdagavond is er in het Cultureel Centrum een to neel-dansant, verzorgd door de Nutstoneelgroep. De baten van deze avond zijn bestemd voor het te bou wen zwembad. Maandagavond om 7.30 uur volkszang op de Voorstraat met me dewerking van een harmoniege zelschap. Na de volkszang een lam pionoptocht door het centrum. Woensdag 30 april om 9.30 uur de kinderoptocht, waarbij vijf muziek gezelschappen medewerking verle nen. Om 11.15 uur een demonstratie door majorettes. Om 12 uur zwem wedstrijden in het instructiebad, verder een tweetal puzzelritten, kin derspelen en om 5 uur de traditione le voetbalwedstrijd Rouwkoop-SVLV. Nieuw is de ontvangst in de raad zaal van de medewerkenden aan de festiviteiten om 5 uur. 's Avonds om 8 uur in het Cultureel Centrum een beatavond. SASSENHEIM De collecte voor de samenwerkende organisaties op het gebied van kinderbescherming heeft f 1285 opgebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5