Verbeteringen voor Leiden en omgeving NZH verhoogt de tarieven Panisch theater uitzichtloos stuk Sanctus Augustinus betrekt gerestaureerd Eigen Huis WEEKAGENDA NZH-zomerdienst gaat 4 mei in ie Woningbouw de Merenwijk Retourtje Europacup Hollandse Nieuwe op 30 mei Voor BRIUANT v. d. WATER Promoties in Leiden GEMEENTE LEIDEN TIJDSCHEMA CORSO - 15 s= IIEUWE LEIDSE COURANT Vt DONDERDAG 24 APRIL 19tf HAARLEM De zomerdienst voor 1969, die op zondag 4 mei ingaat, bevat geen in het oog lopende veranderingen in wat langzamerhand een beproefd schema gaat worden. Wel valt de doortrekking van lijn 60 (Noordwijkerhout - Leiden) naar de Lange Mare te vermelden, waar door frequentere verbindingen tussen Oegstgeest en het Leidse winkel centrum ontstaan. 'aki enw telle Er is aandacht besteed aan een dij verbetering van de frequenties in de vooravond op enige Leidse lokale telijl verbindingen, terwijl in praktisch alle richtingen een laatste aan sluiting op de treinen wordt geboden om 0.35. In dit kader valt tevens een speciale voorziening op lijn 93 voor het avondvermaak aan het Langevelder Slag te vermelden. Daar staan wat coupures in de vroege zater- en zondagavond tegen over. Hieronder volgen enige details van de nieuwe dienstregeling: Stadsnet Leiden Lijnen 13/14 Station-Noord-Centrum-Zuidwest- Station In aansluiting op de laatste treinen een bus om 0.35 van het Station naar Zuidwest en La-mmensohanis ingelegd. Lijn 15 Morskwartier - Leiderdorp Op zaterdagen vervallen de eerste [ritten, zodat om 6.25 in Leiderdorp Morskwantier (ais bestaand) iwordit begonnen en om 6.33 (in van 6.13) van het Station richting Leiderdorp. De twintig- minuitendiensst zal pas omstreeks uur in 'een half uur dienst over gaan (thans omstreeks 19 uur). Interlokale lijnen Lijn 30 Katwijk - Valkenburg - Leiden Gedurende de zomerdienst rijdt lijn 30 in Katwijk als gebruikelijk via Sportiaan Kampeerterrein Lijn 31 Katwijk - Hoornes - Leiden - Meerburg wij'k Hoornes zal met ingang van de zomerdienst in haar volle west- j oost-lengte worden bediend. De bus sen van lijn,31 zullen voortaan via de Provincialeweg in plaats van via [de Koningin Julianalaan de Molen- Dde«mnwe£ bereiken. re.Katwijk krijgt er van maandag tot ler-la me,t vrijdag een vroege dienst al-pn 6,05 van het Vuurbaakplein bij' (je Daar deze bus om 6.33 aan het - taitionsplein is, kan de vroege rit an 6.13 naar Meerburg vervallen. LEIDEN Het Vlaardingse bouw bedrijf Element N.V. heeft van het Leidse gemeentebestuur de vrijblij vende opdracht ontvangen een bouw plan te ontwerpen, dat ongeveer 1000 tot 1200 flatwoningen in zeven en drie woonlagen omvat. Dit plan is bedoeld voor de Merenwijk en moet nabij de Stinksloot komen. Verder onderzoekt de stichting Nieuwe Woonvormen mogelijkheden om voor de Leidse Merenwijk een plan voor 350 eengezinswoningen te maken in de woningwetsector. De huurprijs zou volgens een globale schatting tussen de f 200 en f 240 per maand komen. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Richard C F zn v I Yildiz en A E van der Werf; Gerrit J zn v L Pluimgraaff jen N A Haasnoot; Leonard zn v L Pluimgraaff en N A Haasnoot;; Jo- sephus H J zn v J C Verhaar en M Velthuijzen; Alexander zn v H Levahrt en A Spaanderman; Ca- ftarina M dr v A M Westgeest en C M Luk; SimQne dr v N H van Seggelen en M L C Verhoeven; Monia dr v M Karkri en M C P Feleus; Jacobus zn v A van der Laan en A Hartevelt; Jolanda A A dr v E H Broug en G Bostelaar; René M zn v F G J van den Broek en W Bekooij; Justin E zn v P A Vroon en N G Balder; Eric C zn v C Guldemond en G J Lagendijk; [Willem F zn v L Staffeleu en A Verhoeven; Cornelia W J L dr v E J J de Keuning en L C J A Volkers. OVERLEDEN: P W de Gooijer I j man; P H Hoogenboom 59 j man; M E van der Linden 1 j doch ter;; J W Duijm 65 j echtgenote van J A van Heumen; A L Oudenes 70 j wan; W Groenheiden 69 j echtgen van P Noorlander. NKV Leiden in 1968 LEIDEN Uit het jaarverslag van de afdeling Leiden van het Neder lands Katholiek Vakverbond over 1968 blijkt, dat deze afdeling 2302 leden telt. Het C.N.V. en het N.V.V. hebben respectievelijk 2579 en 7538 'eden in Leiden zodat onze stad 12419 georganiseerde werknemers telt. Vernink: 8 pet dividend LEIDEN Het saldo van de ex ploitatierekening van Werninks Be ton- en Aannemingmaaitschappij N-V, geeft na afschrijvingen een stijging te zien. Het eindresultaat wordt echter nadelig beïnvloed door het besluit om enkele minder ren dabele afdelingen op te heffen. Voorgesteld wordt 8 pot dividend Wt te keren. In de avonduren wordt, bij vertrek van Meerburg, na 21 een uur dienst gereden. Bij vertrek van Leiden begint deze gehalveerde dienst om 20.33. Lijn 35 Voorschoten (Vlietwijk) - Wassenaar (Slag) De zomerlijn tussen Voorschoten en het Wassenaarse Slag rijdt alleen van 1 juni tot en met 31 augustus. De eerste dienst vertrekt om 8.50 uit Vlietwijk; de laatste om 19.20 van het Wassenaarse Slag. Lijnen 40/42 Noordwijk - Leiden - Leiderdorp Op werkdagen vervallen de eerste ritten van 5.40 van Leiden naar Leiderdorp en van 5.25 en 5.40 van Leiden naar Noordwijk. Op zater dagen bovendien de bus van 6.10 van Leiden naar Leiderdorp. Lijn 41 Katwijk - Leiden Zuidwest De kwartierdienst naar/van Leiden Zuidwest wordt tot 19.09 (bij ver trek Leiden Station) verlengd door de bus van 18.30 uit Katwijk te laten doorrijden naar Zuidwest. In omgekeerde richting wordt de kwartierdienst daardoor uitgebreid tot half acht. Lijnen 43/45 Den Haag - Wassenaar - Leiden De laatste bus van Den Haag naar Leiden eindigt voortaan aan het Station in plaats van aan de Lange Mare. Op zaterdagen rijdt de eerste bus van Wassenaar naar Leiden Lange Mare om 6.53, terwijl de eerste dienst van de Lange Mare om 6.49 vertrekt. Lijn 50 Leiden - Haarlem Op zaterdagen rijdt de eerste bus van Haarlem tot Lisse om 6.05 van Haarlem Station. Tussen Lisse en Leiden blijft de dienstregeling on gewijzigd. Lijn 60 Noordwijkerhout - Leiden Lange Mare Door de verlenging van lijn 60 naar de Lange Mare ontstaat er in combinatie metlijn. 43 weer een kwartierdienst tussen Oegstgeest (Leidisehuurt) .en het Leidse winkel centrum. Op de dienstregeling en materieel- omloop tussen Leiden Station en Noordwijkerhout heeft deze ver lenging geen invloed. Lijnen 90/91/92/93 Den Haag - Katwijk - Noordwijk - Haarlem De „negentigers" gaan in Katwijk de Secretaris Varkevisserstraat ver laten en de route van lijn 30 voor een groot deel volgen, namelijk de Drieplassenweg, Parklaan, Boslaan en Meeuwerïlaan, waarna ze bij Duinoord weer op hun traditionele route komen. Op lijn 90 vervalt op zaterdag morgen de vroege rit van 5.45 van Haarlem tot Noordwijkerhout. De laatste rit van Haarlem tot Noord wijk zal voortaan om 0.28 van het Station te Haarlem vertrekken, waardoor betere treinaansluitingen ontstaan. Op lijn 92 vervalt op zon- en feest dagen de vroege rit van 7.15 van Haarlem tot Hillegom. Lijn 93 rijdt weer door naar het Langevelder Slag, met een iets uit gebreider dienstregeling, namelijk de bus van 19.45 uit Haarlem (20.34 uit Sassenheim) op zaterdagen en zon- en feestdagen en de laatste bus (23.09 van Sassenheim) dagelijks door naar het Slag. In omgekeerde richting rijdt de laatste bus van het Langevelder- slag (23.40) door naar Hillegom. WARMOND Voor de twee hoofdprijswinnaars van de „Blitz"-loterij die de sportvereniging Warmunda heeft georganiseerd lig gen een drie- en een eendaagse vlieg reis naar de Europacup-finale in Madrid te wachten. Vanavond trekt men langs de huizen om de tweedui zend loten, die een gulden per stuk kosten, aan de man te brengen. Deze actie is de eerste van een serie, be doeld om genoeg geld bijeen te brengen voor een grootscheepse vie ring in 1970 van het vijfentwintigja rig jubileum van de vereniging. Leidse en Alpliense industriëlen zoeken samenwerking ALPHEN /LEIDEN De In- dustriële Cliulb Alphen aan den Rijn en de Leidsohe Vereeniging van In- dustrieelen beraden zich over mo gelijkheden van samenwerking. Er is een tweetal informele contactbij eenkomsten gehouden. Deze resul teerden in de afspraak, dat genoem de verenigingen elkaar op de hoogte gaan houden van de verskillende activiteiten, terwijl de mogelijkhe den voor nauiwere samenwerking in studie zijn genomen. HAARLEM De N.Z.H. wil de tarieven verhogen. Deze verhoging was feitelijk al „rond" toen de prijs- stop van de regering op 8 april afkwam. In de zomerdienstregeling, die op 4 mei ingaat, staan de nieu we tarieven al vermeld. Er is nu ontheffing van de prijzenstop aan gevraagd. Het was de bedoeling de verho ging op 4 mei te laten ingaan en voor abonnementen op 1 juni, Eén van de wijzigingen is, dat de vaste aanslag in het interlocale tarief voor alle secties gelijk wordt. De zes- retourenkaarten worden zowel voor de interlokale lijnenals voor de stadsnetten in Leiden en Haarlem vervangen door twaalfrittenkaarten. De zesrittenkaarten voor de stads netten mogen bovendien voor over stapjes worden gebruikt. De regeling komt erop neer, dat voor trajecten tot zeventien kilo meter een enkele reis vijf cent meer gaat kosten. Afstanden van twee secties (van 1,7 km) gaan een dub beltje meer kosten. De twaalfretourenkaarten zijn in tegenstelling tot de huidige zes- retourenkaarten onpersoonlijk en kunnen dus door meer leden uit een gezin worden gebruikt. Bovendien zijn ze op interlokale lijnen onbe perkt geldig. Twee miljoen tekort De stadstarieven worden voor een gewoon „enkeltje" (waarop gedu rende een uur mag worden overge stapt) verhoogd van 45 tot 50 cent en een kinderkaartje van twintig cent tot een kwartje. De zesritten kaarten, die nu recht geven om over te stappen, gaan f 2,40 kosten (nu f 2,10)De maandabonnementen LEIDEN Het kan, dachten we, geen toeval zijn, dat Fernando Arrabal zijn kunst „panisch theater" noemt. Uit zijn jeugd zijn veel complexen overgeble ven, die niet zo zeer te herkennen zijn in het motief als wel in de vorm. De in alle opzichten impo tente mens, die toch iets groots wil doen, vlucht in de verbeel ding, in het theater. Dit gegeven is geen vondst, maar de vorm, waarin Arrabél dit uitwerkt is niet algemeen. Hij ligt in het ge bied van droom, nachtmerrie en realiteit. In die boze dromen ligt de paniek, de, misschien wel onnodige, angst. Zijn moeder, (hij heeft zijn vader amper gekend) heeft hem dat begrip wel bijgebracht. „Ceremonie voor een vermoorde neger", dat gisteravond werd opge voerd door K. en O. door het Zuide lijk Toneel Globe, is een uitzichtloos stuk, wat Krijn ter Braak, die voor décor en regie verantwoordelijk was, ook in het totaal gesloten décor, zon der 'ramen, alleen een deur accen tueerde. In die kamer leven twee mannen, Vincent en Jeroen. Ze presteren in geen enkel opzicht iets, ook seksueel niet. Ze vluchtten nu in de schijn. Dromen dat zij de beste acteurs van de wereld zijn. Dan duiken namen op, die een type vertegenwoordigen. Romeo, Don Juan, de natuurfiguur Franciscus, Cyrano. Bij niets-preste- rend heeft de jaloezie vrij spel, wat uitloopt op de dood van de neger, hetgeen hun toch geen uitkomst brengt. Al vinden we vele dingen bij Arra bal wel verklaarbaar, dat wil niet zeggen, dat we met alles zo gelukkig waren. Als in Marokko geboren Spanjaard heeft hij een andere aard en een ander temperament dan wij. Zo vonden wij het tweede tafereel als geheel tamelijk onkies. En het gehuil en gejammer van Luce een erbarmelijk gekrijs. Daartegenover staat dat de slotscène van het derde tafereel, waar zij Luce een kus wil geven, lyrisch-poëtisch is. Ton Lutz, 'Frank Aendenboom, Pleuni Touw en André Beyde waren, volkomen opgewassen tegen hun taak. Spanning en ontspanning gaven een goed ritme aan de opvoering en werden vooral door Ton Lutz volko men beheerst. Het stuk wordt zonder onderbre king gespeeld. Daarna gaf Ton Lutz naar aanleiding van enkele vragen uit het publiek, dat in een vrij groot aantal na de „pauze", was gebleven een genoeglijke causerie over stuk, schrijver en probleemstelling. A. C. Bouwman. DEN HAAG De eerste Hol landse Nieuwe zal op vrijdag 30 mei te koop zijn. Dit heeft het Produkt- scliap voor Vis en Visprodukten vanmorgen in een vergadering be sloten. De haring ver ordening van vorig jaar is vrijwel ongewijzigd ver lengd, zodat ook dit jaar weer echte groene (zij het diepgevroren) haring verkrijgbaar zal zijn. Het systeem van het invriezen van de haring heeft bijzonder goed voldaan en men hoopt dit jaar op een vol ledig herstel van de markt. Men heeft een definitief afdoend middel gevonden om de haringworm on schadelijk te maken en reeds vorig jaar is gebleken dat het publiek weer in groten getale haring koopt. En nu maar afwachten of de sche pen ook inderdaad haring kunnen bemachtigen als de haringrace op 27 mei begint. Zoals bekend wordt er minder en minder gevangen, mede tengevolge van overbevissing op de Noordzee. De aanvoer was vorig jaar vele miljoenen kilo's minder dan in 1967. De organisatoren bereiden een programma voor voor zaterdag 24 mei. Vlaggetjesdag. Gezien het grote succes van de vlootschouw van voor de stadslijnen worden ver hoogd tot f 16,50 (voor één lijn of twee aaneengesloten trajecten) en f20 (gehele stadsnet). Het maand abonnement voor scholieren wordt een gulden duurder. De verhoging werd noodzakelijk om het voor dit jaar verwachte exploitatietekort van f 2 miljoen wat in te dammen. Donderdag 24 april Parochiehuls Maria Gijzensteeg (naast Overdekte), 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Wijkgebouw Staalwijk, 8 uur: Door Eendracht Verbonden. Microtheater Imperium, Vestestraat 40. tel. 41035, 8 uur: „Een slok aarde" (Heln- rich Böll). Schouwburg, 8 uur: K. en O., Zuidelijk Toneel Globe met „Ceremonie voor een vermoorde neger". Vrijdag 25 april Stationsweg 35, 8.15 u.: Kynologenver- eniglng Rijnland, forumavond. Zaal Zulderkerk, 7.45 u.: afd. Cen trum Christen-Vrouwenbond, ds. P. H. de Kleer te Monster over „De Hoop" Parochiehuis Maria Gijzensteeg (naast Overdekte). 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur nam.: doorlichting. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 9.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 u. in Holl. zaal: Nel Oosthout met Bernards Shaw's Jeanne d'Arc. Zaterdag 26 april Schouwburg, 8 u.: Haarlemse Toneel club met „Een mal meisje" (voor Litteris Sacrum). Burcht, 10-4 uur: Politieke Partij Radi calen, informatiestand bij de ingang. Zulderkerk, 8 u.: donateursconcert jeugd-kamerorkest Leiden. Den Burcht, 8 uur: toneeluitvoering DOS—DOB. Microtheater imperium, Vestestraat 40, tel. 41035, 8 uur: „Een slok aarde" (Heln- rich Böll). OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Maandag 28 april Stadhuis. 7.30 uur: gemeenteraad. Schouwburg, 8 uur: K. en O., modern toneel, Studio met „Tuin der Lusten" (F. Arrabal). Rapenburg 2, 8 uur: amateurfotogralen. Parochiehuls Maria Gijzensteeg, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Dinsdag 29 april Stadhuis, 7 tot 8 u.: Bouwfonds, spreek uur. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Rapenburg 2, 8 uur: alg. ledenverg. afd. Leiden Roode Kruis. Klein Minerva, 8 uur: openb. bijeen komst PPR, onderwijs een politieke zaak. Den Burcht, 8 uur: Suriname-avond NESBIC. Parochiehuis Maria Gijzensteeg, naast Overdekte: 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur nam. Nel Oosrhout met Ber nard Shaw's Jeanne d'Arc (in het Engels), 7.30 uur rondleiding. Donderdag 1 mei Schouwburg, 8 uur: K. en O., „Er zit een haar in mijn soep" (T. Frisby). Vestestraat 40 (tel. 41035). 8.30 uur: Im perium met ,.De slok aarde". Lakenhal, 8.15 uur: concert Colloquium Musicum. Kantine Royal, Rooseveltstraat. 8 uur: De Natuurvriend. Parochiehuis Maria Gijzensteeg. naast Overdekte. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: doorlichting. Vrijdag 2 mei Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub verzamelaars. Parochiehuis Maria Gijzensteeg, naast Overdekte, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: doorlichting. Zaterdag 3 mei imperium met JUWELIER HORLOGER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN De 10-jarige Lies Sol ly van de Morskade is gistermorgen om 11 uur, terwijl zij bij de Lucas van Leydenschool aan het spelen was, met haar hand door een ruit gevallen. Zij moest met een slag aderlijke bloeding in het Diacones- senhuis worden opgenomen. vorig jaar, die in acht jaar niet meer was gehouden, zal ook dit jaar wel worden overwogen de feestelijk gepavoiseerde loggers en trawlers met het publiek te laten uitvaren voor een tochtje voor de kust. Woensdag 30 april Schouwburg, 8 uur: Haarlemse Toneel club met „Een mal meisje" (voor Litteris Sacrum). Programma voor de viering van Koninginnedag 7.00 uur Reveille door vier drumbands 8.15 uur Aubade met politie- muziek op bet Stadhuisplein 9.00 uur Kinderfeesten in 4 bioscopen 9.00 uur Kinderfeesten in de buitenwijken 9.00 - 10.00 uur carillonmuziek toren Lodewijkskerk 9.30 - 10.30- 11.30 uur drie poppenkaastvoorstellingen in Den Burcht 9.30 uur Filmvoorstelling voor de jeugd in het Antonius Clubhuis 10.00 - 11.00 uur Sportdemon- stratie op het Stadhuisplein 10.00 uur Jeugdfestival Step- Inn, Breestraat 40 12.00 uur Ontvangst door Bur gemeester (Burgerzaal) 14.00 - 14.30 u"ur Start Oranje wandeltocht Burcht 14.30 uur interland voetbal wedstrijd NederlandSchot land, UVS-terrein 15.00 - 16.00 uur Openlucht- dansen op het Pieterskerk plein 16.00 uur Muzikale rondgang met wandelaars 16.45 uur Wandelaarsdefilé, Stadhuis 17.00 uur Prijsuitreiken aan de wandelaars, Burcht 20.30 - 21.15 uur Muzikale demonstratie en taptoe, Pieterskerkplein (.W.W) 20.00 uur Oranjebal in de Stadsgehoorzaal. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de -gehele week geo pend. Museum molen De Valk Dagelijks open van 10 tot 5 u„ zondag van 1 tot 5 uur, maandag gesloten. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandellng na ongevtu .en wordt van dinsdag 12 uur Cs middags* tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Films CAMERA: Jungle Boek, a.l.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, 30 april en zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur, do, vrij en zat-av 23.30 uur: Spion aan de muur. 18 jaar. LIDO: Goldfinger. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo en 30 april 2-30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Playtime, a.l,. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo en 30 april 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX; Zo schieten de Schotten In Texas, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur zo en 30 april 2.30, 4.5, 7 en 9.15 uur, vr en zat- avond 23.30 uur Scandall Nudi, 18 Jaar. STUDIO: Het uur van de wolf, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo en 30 april 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Louis de Funès als taxi chauffeur, a.l-, dag. 2 en 8 uur, zo en 30 april 2 en 8 uur. 8EZOKKUKEN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in Klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30-11 30 14.30- lü en 19—20 uur. Voor patlenter* tn klasse 3. maai.dag woensdag, donderdag en vrijdag 18.1519 dinsdag 13-14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.36—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patlCnt worden toegelaten. Ellsabethziekenhuis Leiden derde Klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot hall acht, tweede Klas dagelijks van hall 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot hall 8. eerste klas dagelijks van hall 7 tot hall 8. AnnaKuniek Leiden dagelijks van hall twee tot hall drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlenten dagelijks van zeven tol acht. Psycniatrlsch ziekenhuis Endegeest van hall twee tot hall vier en elke avon* dinsdag en vrijdag 13 lot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DlACONESBLNiïUij) „agelljks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 lot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot a u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.i kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle Klassen dage iijks van hall 5 tot half 8 op zondag van 4 tot hall 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 0 met bovendien op dinsdag en donderdag een halluurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, tongkilntek dagelijks van hall 3 tot halt 4, dinsdag en donderdag evenwei van 7 tol 8. tbc-afde- Ung dagelijks van hall 3 tot halt 5. Re va tidatieeentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van halt drie tot halt vijl. Longkllniek en tbc-ardeling kinderen woensdag van 7 toi 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi half 4. NOORDWIJK - Sole Mio klasse-pa UëiUen dagelijks van 3 lol halt 5 en s-avonds van 7 tot 8, zaalplatlenien zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op weikdagen van KJ tol 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheoen. Rapenburg op wei van KJ tot 5 u. ook zaterdag zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De aritennal, Oude Sin gei op werkdagen van 10 tot 4 u., zondags van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp». Nieuwsteeg l: kine- tiese objekten van Ray Staakman, van 29 april 8.36 uur nam. tot 20 mei, dlnsd. e/m vrijd. 1 tot 6 u., zat. 2 tot 5 uur. De Lakenhal, tekeningen Piel Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag 10—16 u. ,zond. 1316 u., na 1 april dag. 1017 u., zond 13—17 u.) De Lakenhal: schilderijen en gouaches uit 1954 1969 van Bram Bogart, van 12 april tot 26 mei, dag, 10 tot 17 uur. zondag 13 tot 17 uur. Soc. Buut 110, Nieuwe Beestenmarkt 15: tentoonstelling van werk van Plm de Vroomen, van 12 april tot 8 mei. Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: te keningen J. J. Schoonhoven en reliëfs F. Damslé, 4 tot 25 april, geopend dinsdag t.e.m. vrijd. 1 tot 6 u., zal. 2 tot 5 u. en na afspraak. Rapenburg 73 (trappenhuis Academie): foto's van Wlm Raadsveld en Jan Snoek (9 april tot en met 9 mei). Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: schilderijen van Matthleu Wiegman, tol 30 april, dlnsd. t/m zat. 9 tot 6 u.. zondag l tot 5 uur. Galerie 'I Duivenhuys, Rapenburg 94: schilderijen grafiek van Egon Skovbye. van 17 april tot 8 mei, dlnsd. t/m zondag van 2 tot 8 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: schilderljene en gemengde tech nieken van Rle van Goor. reliëfs en plastieken van Ellen Roos en ceramiek van Gert de Rijk, opening 5 april 4 uur, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur, dlnsd. av. 8 tot 10 uur, zond. na afspraak, t.e.m. 30 april. MOBIEL KANTOOR ANWB ALARMNUMMERS Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maai 4. Doktersdlerist 5 maal 2 (zat. 10 i middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. Op donderdag 1 mei zal Sanctus Augustinus in een nieuw habijt ge stoken zijn. Dan zal namelijk de Leidse Rooms-Katholieke Studen ten-Vereniging na een jaar breken en bouwen haar door de commissa ris der Koningip in Zuid-Holland, mr, J. Klaasesz, te openen gerestau reerde „Eigen Huis" aan het Rapen burg 24 weer betrekken. Het ge bouw, waarvan de restauratie is ge realiseerd volgens een ontwerp van de architect ir. P. Haffmans, zal in ruime mate ten dienste staan van de gehele Leidse universitaire ge meenschap. De opening van het ten bedrage van ruim een haif miljoen gulder gerestaureerde „Eigen Huis" valt sa men met de viering van de zesenze ventigste dies van de vereniging. Op donderdag 1 mei begint om half drie in het Groot Auditorium van de universiteit een buitengewo ne algemene ledenvergadering van Augustinus ,die worldt besloten met de openingsrede van mr. J. Klaa sesz. Om kwart over vier vertrekt men met begeleiding van het Leidsch Studenten-Hoempagezelschap naar de overzijde van het Rapenburg voor de feestelijke opening van het „Eigen Huis", waar °m vijf uur de externe receptie van het bestuur wordt gehouden. Op vrijdag 2 mei wordt een „Walk and Talk"-lunch gehouden, waaraan onder anderen de Tweede Kamerle den mej. N. G. Barendregt, mej. mr. A. M. Goudsmit, drs. J. M. Aarden, dr. W. J. Schuijt, en de heer H. Wie gel zullen deelnemen. LEIDEN Aan de Leidse univer siteit is gisteren de heer M. van Rhijn, zenuwarts, verbonden aan het Hervormd Psychiatrisch Cen trum „Zon en Schild" te Amersfoort, gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op een proefschrift, ge titeld „Een endemie van struma en cretinisme in het Centrale Bergland van West Nieuw-Guinea". Promo ter was prof. dr. A. Querido. In het Proefschrift van dr. Van Rhijn worden enkele epidemiologi sche aspecten van een ernstige krop- endemie in het Centrale Bergland van West Nieuw-Guinea behandeld. De heer Wiebes Promoveerde tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift, getiteld „Calorie measurements on liquid and melling helium below 1.5 Kelvin". Promotor was Prof. dr. K. W. Taco- nis. De promotie geschiedde cum laude. Ook promoveerde de heer J. C. M. Beijersbergen tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. Promotor was PTof. dr. H. Veldstra. De heer Beijersbergen is geboren te Den Haag en woont te Lisse. Officiële publikaties ONTTREKKING AAN HET OPEN BAAR VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat van 25 april tot en met 8 mei 1969 ter gemeentesecre tarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 112) ter inzage zal liggen het bij beschikking van Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van 9 april 1969, G. S. no. 820, goedgekeurde raadsbesluit van 24 februari 1969, no. 50, tot ont trekking aan het openbaar verkeer van de gedeelten van de Morsweg en de Hoge Morsweg, die zijn gelegen tussen de onmiddellijk ten noordwes ten van de spoorlijn Leiden-'s-Gra- venhage gelegen Aquamarijnstraat en het perceel Morsweg nr. 203. Tegen de beschikking van Gedepu teerde Staten kan uiterlijk tot op de dertigste dag na de datum van deze aankondiging beroep worden ingesteld bij de Koningin. Het be roepschrift moet worden ingediend bij de commissaris der Koningin in deze provincie. Leiden, 24 april 1969. BOLLENSTREEK Hoe wel er sprake van is geweest dat het bloemencorso zou moe ten worden uitgesteld, is het nu toch definitief dat de kleurige shovj zaterdag door de bollen streek zal trekken. Om 10.10 uur zal het bloe mencorso op de Nassaulaan in Haarlem starten in de richting Sassenheim. Omstreeks 11.15 uur zal de stoet in Heemstede arriveren. Vervolgens gaat het naar Bennébroek, waar het om 12 uur kan worden verwacht. Om 2 uur zal het bloemen corso Hillegom passeren. In Lisse kan de stoet om 15.15 uur worden verwacht. Om onge veer 16.15 uur komt het corso in Sassenheim aan. In het centrum van Haarlem wordJt een gemiddeld tempo aangehouden van 4 km per uur. Na het passeren van het Houtplein zal het tempo wor den opgevoerd tot 4,8 km per uur. Van 12.45 tot 2 uur zal wor den gepauzeerd in Bennebroek (Willinklaan).

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3