VLEET M. B. de afscheid Jong nam van LDM Katwijkse Reddingsbrigade geeft contactblad uit Carillon Stadhuis speelt niet meer Braat: 25 pet dividend „DE LANDBOUWER" Agenda raad Katwijk Op 2 augustus zeeprestatietoch t verkoopster of leerling-verkoopster Echtpaar Van Tilburg te Rijns burg in het goud Visserij nieuws bij de HMfUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 19 APRIL 196} /c» Vóór Pinksteren over nieuwe brug? O KATWIJK De nieuwe brug over het additionele kanaal in Katwijk zal vermoedelijk vóór Pinksteren voor het verkeer wor den opengesteld. Althans daar strééft provinciale waterstaat naar Het zal voor de doorstroming van het verkeer een grote verbe tering betekenen als deze oever verbinding klaar is. De brug krijgt tweemaal twee rijstroken en fietspaden. Foto D. Kruyt DELST Braat zal dit jaar 5 pro cent meer aan dividend uitkeren dan over 1967. Over 1968 wordt voor gesteld 25 procent (vj. 20 procent), waarvan 10 procent in contanten en 15 procent (vorig jaar 10 procent) in de vorm van niet-royeerbare certificaten van aandelen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 20 april: hoog water 5.1717.37, laag water 1.1313.36; maandag 21 april: hoog water 5.5118.13, laag water 1.43—14.06. Jonge of oude Leidse kaas van lijn steeds een verrassing op de boterham Voorstraat 36 - Telefoon 2136 KATWIJK Donderdagavond om acht uur komt de gemeenteraad bij een. De agenda vermeldt de volgen de punten: geven van een naam aan een weg in Cleijn Duin; verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Groen van Prinstérerweg, aan de heer C. Paulussen; verkoop van een perceel industrieterrein in 't Heen aan A. F. A. K.-Holland N.V.; Verle nen van een krediet voor het doen bouwen van twee woningen aan de Johan Frisodreef; aanvulling van de algemene saneringsreserve; benoe ming van een directeur van de ge meentebedrijven voor gas, water en elektriciteit; voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1967 van de ge meentebedrijven voor gas, water en elektriciteit; verjenen van krediet voor de aankoop van gas- en water meters; verlenen van krediet voor de aankoop van een bestelauto voor de gemeentebedrijven voor gas, water en elektriciteit; verlenen van krediet voor verbetering van de elektrici teitsvoorziening aan de Meeuwen laan en aan Rijnmond; verlenen van krediet voor het vernieuwen van een elektriciteitskabel in Secretaris Var- kevisserstraat; uit het grondbedrijf nemen van de grond in Cleijn Duin waarop de sporthal wordt gebouwd; garanderen van rente en aflossing van een door een inwoner aan te gane hypothecaire geldlening voor de bouw van een woning; verlenen vón krediet voor de uitvoering van een plan voor reconstructie en aan leg van wegen; mededeling met be trekking tot de exploitatie van het parkeerterrein in de noordduinen; verbenen van krediet voor het aan brengen van een toeristische beweg wijzering; verlenen van krediet voor het aansluiten van de strandopstal- len van de Katwijkse Watersport vereniging „Skuytevaert" op het wa terleidingnet; instelling van de dienst sporthal c.a.; wijziging van de gemeentebegroting 1968 en de begro ting 1968 van het grondbedrijf. Concert Wilhelmina RIJNSBURG De muziekvereni ging Wilhelmina geeft dinsdagavond om kwart, voor acht een uitvoering in de Maranathakerk. Dirigent is de heer Jan Mey. KATWIJK AAN ZEE Gisteravond kwam de Katwijkse Redding brigade in restaurant „Marina" bijeen. Voorzitter E. Wouda heette in het bijzonder oud-voorzitter D. C. O. Boekhoven welkom. Het bestuur heeft gemeend door het uitgeven van een contactblad „De strandwacht" een beted contact met de leden te houden. De wintercursius E.H.B.O., die wordt gehouden in de kantine van de gemeentebedrijven onder leiding van de vrouwelijke docent dr Van Wijk en instructeur Ruurt Coorn, is bijna afgelopen. Binnenkort zul len meer dan 40 cursisten examen doen. De reddingsdemonstrataes worden dit jaar gehouden op zaterdag 26 juli. Medewerking verlenen de Ko ninklijke Marine en de NZHRM. Ook dit jaar staat weer een speciale attractie op het programma. Ook Foto-Kunsthandel D. Kruyt Voorstraat 9 Katwijk aan Zee. Evaugelisatiedienst in KATWIJK KATWIJK AAN DEN RIJN Morgenochtend om half elf wordt in de gymnastiekzaal van de school aan de Narcisstraat een interkerkelijke evangelisatiedienst gehouden. In de ze Open-Deurdienst komt spreken brigadier A. Kruisinga divisie-offi cier van de centraal Nederland di visie van het Leger des Heils te Amsterdam over het onderwerp „Drie maal drie is negen". De muzi kale onilijsting wordt verzprgd door het combo „The Glory Rithms", van het Leger des Heils te Haar lem-Noord. - In het protestants militair tehuis aan de Tulpstraat wordt een appar- dienst gehouden voor kinderen bene den zeven jaar. Na de dienst wordt in het militair tehuis gelegenheid gegeven onder het genot van een kopje koffie nader kennis te maken met het Leger des Heils en met bri gadier Kruisingma van gedachten te wisselen of vragen te stellen. Bridgeclub De Brug KATWIJK AAN DEN BIJN In hotel „De Roskam" speelde de brldgeclun „De Brug" de vijfde ronde in de onderlinge parencompetitie. De stand in de verschil lende groepen luidt als volgt: Groep A: 1 B de BruljnP Wamstee- ker 559 pnt.; 2 J van Leeuwen—J Vree burg 523 3 mevr. M Parlevllet—mevr. C Tlelkemeijer 516; 4 J de Jong—D van der Plas 502; 5 P de Haas—J Mekel 497; 6 L van der Vallc—J Parlevllet 465; 7 N ParlevlletA de Lange 458; 8 J Pluim graaf!—H van der Marei 444; 9 mevr N den Duik—mevr N de Lange 437; 10 dhr. en mevr. J de Lange 339. Groep B:1S Visser—C Duijndam 402 2 A Poot—A de Bulter 386 3 dhr. en mevr. A den Hoed 376 4 W Agema—mevr. J Duijndam 366; 5 mevr. T van der Spek— mevr L van der Hoogen 356; 6 N van Duij- venvóordeJ van Rijn 340; 7 D Parle vllet—mej. R de Best 336 8 P Parlevllet— M van den Anker 318. Groep C: 1 W Klos—M D Hage 382 2 C de nDulk—C Varkevlsser 3813 mevr. T de Haas—mevr. A Stilvoort 360 4 dhr. en mevr. C Ouwehand 356 5 L Kreft—A Luljten 353; 6 H Bool—P Kunse 351: 7 M Mik—mevr. M van den Anker 351; 8 mevr M van der Valk—Th van Schie 347. Groep D: 1 W van - 't HoffA van Duljvenvoorde 412; 2 W Schoneveld—J de Best 386; 3 L van Bergen Henegouwen— mej. R Dubbeldam 371: 4 mevr. Polanen— M Pluijms 368; 5 L Imthorn—mej. J van der Marei 359 6 nieJ- T Remmelzwaal— mej. J Kruger 350 7 T de Jong—P Ouds hoorn 333 8 dhr. en mevr. A Hoekstra 301. KATWIJK AAN ZEE De spreekuren van het Kraamcentrum van Het Groene Kruis zijn voortaan als volgt: iedere tweede en vierde dinsdag Zeeweg 123 en iedere eerste en derde dinsdag in de Pniëlkerk. Dan kunt ge ook plan nen maken, voor de toekomst. Vele Katwijkers we ten dit al. Neem daarom ook een spaarboekje bij de STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Bovendien een gun stige rente van 4 pet. voor dagelijks opvraagbaar. 4% pet. voor Vz jaar opvraagbaar. pet. voor 1 jaar op vraagbaar. Kantoren: Katwijk a. d. Rijn: Rijnstraat 36. wordt op die dag geroeid. De zee prestatietocht wordt ook dit jaar weer gezwommen. De datum is voor lopig vastgesteld op 2 augustus. De samenwerking met de buur- brigades was, zoals altijd, prima, evenals met de strandpolitie. Uit het jaarverslag van secretaris J- Mostert bleek, dat het aantal donateurs, wer kende leden en steunende leden in juni 1968 551 bedroeg, onder wie 80 werkende leden. Activiteiten Op het gebied van de opleidingen geven de volgende cijfers een in druk van de activiteiten. Zwemdiploma A 41; Zwemdiplo ma B 24; Jeugdbrevet 1 5; Jeugd- brevet 2 10; Jeugdbrevet 3 7; Strand wacht jeugdbrevet boven 14 jaar 14; KRB strandwacht jeugdlbrevet on der 14 jaar 26; Strandwacht A 9; Strandwacht B 1; E-H.B.O. 34. Uit het financieel overzicht van penningmeester J. Pluimgraaf bleek, dat, de rekening over 1968 kon wor den afgesloten met een klein saldo. Dit stemde tot voldoening daar 1968 een jaar was met "bijzonder hoge uitgaven. Aan nieuw materiaal werd f 3400,- uitgegeven en f 2500,- aan onderhoud. In 1968 melden zich vele nieuwe leden waardoor f 1000,- meer aan contributie werd ontvangen. Ook met het gemeentebestuur werd een nieuwe subsidieregeling over eengekomen, waardoor het mogelijk was de nodige uitgaven te doen. Van de zeilvereniging „Skuyt- vaert" werd een bedrag van f 100.- ter ondersteuning van het KRB- werk ontvangen. Eigen zwemavond Sedert 30 november 1967 heeft de KRB een eigen zwembad in het Katwijkse zwembad. Het totaal aan tal zwemmers bedroeg in 1968: 6520, verdeeld over 50 weken. Een gemid delde van 134 zwemmers per avond- In die 50 weken waren er echter 11 avonden, waarop het aantal zwem mers minder bedroeg dan de- ver eiste 120. Het grootste aantal zwem mers op één avond bedroeg 172. Bij de bestuursverkiezing werden de heren E. Wouda, A. Parlevllet en S. Visser herkozen. Na bespreking van het komende strandwerk bleef men nog enige tijd gezellig bijeen- RIJNSBURG Volgende week donderdag zal het 50 jaar geleden zijn dat het huwelijk werd vol trokken van W. van Tilburg en G. M. van 't Hoog. De heer Van Tilburg is een ge boren Rijnsiburger, mevrouw. Van Tilburg woonde toen in Meeuwen, een plaatsje in Brabant vlak bij ALmkerk. De woning waarin het paar zich vestigde was de bekende boerenhoeve „Kloosterschuur". Het was het vorig jaar juist 100 jaar geleden dat de vader van de brui degom 2iich daar als zetboer vestig de. Omstreeks de eeuwwisseling wilde de toenmalige eigenaar het pand wel kwijt en werd de vader er eigenaar van. In 1922 werden de drie broers na het overlijden van hun vader de nieuwe bezitters en de oudste, de bruidegom van nu, werd de bewoner. De heer Van Tilburg is nu 77 jaar zijn vrouw is 72 jaar Beiden genieten nog een goede gezondheid. Ze hebben vier kinderen, 22 klein kinderen en één achterkleinkind. De heer Van Tilburg heeft in de Rijnsburgse gemeenschap een grote plaats ingenomen: 28 jaar heeft hij voor de A.R.P. in de ge meenteraad zitting gehad, waarvoor hij, toen hij zijn tijd tot heengaan gekomen achtte werd begiftigd met de gouden medaille in de orde van Oranje-Nassau; ruim 40 jaar heeft hij deel uitgemaakt van de kerke- raad van de Geref- Kerk, de eerste jaren als diaken daarna als ouder ling. Hij was een van de oprichters van de Coöp. Boerenleenbank en heeft daarin lange tijd een functie bekleed. Langdurige zieken maakten boottocht HILLEGOM Vrijdag maakte de r.k. invalidebond St. Liduina met de afdeling Hillegom van de „Zonne bloem" een boottocht met de „Alex van Waayenburg". Er gingen lang durig zieken, hoofdzakelijk invalide bejaarden mee. Medewerking werd verleend door de afdeling Hillegom der EHBO. Liggende patiënten kwa men met ziekenauto's en konden aan boord te bed liggen voor een der vele ramen. Ingestapt werd gistermorgen op het terrein van de Betonwarenfabriek „De Ringvaart", vandaar vertrok de boot tegen half tien voor een tocht over de Kager- en Braassemerme- ren. Er waren 80 patiënten aan boord en een dertigtal verpleegsters. Zij stonden onder medisch toezicht van dr. v. d. Kaaden Sr. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Tijdens de bezetting was Kloos terschuur een plaats waar veel on dergrondse activiteiten plaats had den: onderduikers bij de vleet en het blaadje Trouw werd er gedrukt. Een strop was het toen op een mooie warme zondag de rode haan de oude hoeve in de as legde. We veronderstellen zo dat het gouden echtpaar dinsdag in hotel De Monye aan de Sandtlaan vele handen krijgt te drukken. Zo spoedig mogelijk restauratie LEIDEN Het geluid van de 48 carillonklokken is gisteren vrij ab rupt tot zwijgen gekomen. Onderzoek heeft inmiddels uitgewezen, dat door weer en wind het speel- en ophangwerk zo is verzwakt, dat verder gebruik gevaar zou opleveren. Vorig jaar juni besloot de raad al tot een ingrijpende restauratie, waarvoor een bedrag van f 150.000 werd uitgetrokken. Deze kosten zullen worden bestreden uit een zgn. burger- zinlening van f 600.000. Het revisieplan, waarvoor de bei aardiers Leen 't Hart en Rien Ritter hebben geadviseerd, omdat o.a. het hergieten van 31 van de 48 klokken, het completeren van de beiaard met drie kleine klokken, de vervanging van 'het bestaande klavier door een met vier octaven, vervanging van de mechanische speelinriohting door een elektro-magnetisch speelwerk en vervanging en herstel van op hangwerk. Deze revisie zal worden uitge voerd door de Klokkengieterij N.V. Eijsbouts te Asten. B. en W. hebben de directeur van gemeentewerken Koninginnedag te Hillegom HILLEGOM Het Centraal Co mité Nationale Feestvieringen te Hillegom heeft het programma voor 30 april gereed. Om acht uur is er carillonmuziek in de Raadhuistuin; om half tien volgt er kinderzang on der leiding van de heer Richard Hei- dema en bieden leerlingen der SL Jozef jongensschool bloemen aan. Burgemeester J. Ch. I. van Niékerk houdt daarna een korte toespraak. Om 10 uur worden de honderden schoolkinderen op school getrak teerd. Na 10 uur maakt de Hillegomse Harmonie Kapel een rondgang. Klokslag 12 uur wordt aan een twin tigtal oudere inwoners van Hillegom een verrassing overhandigd. Een der hoogtepunten van Hillegoms Konin ginnedag is het kinder-bloemencorso met medewerking van het show- korps Wilhelmus uit Sliedrecht Om 1 uur is het Hof open voor de opstelling en een half uur later ver richt de jury de keuring. Om 2 uur gaat het kindercorso van start m.m.v. de r.k. harmonie „Crescen do", en H.H.K. en „Wilhelmus". De route is: het Hof, Hoofdstraat, Mariastraat, langs bejaardencentrum „Parkwijk", Mariastraat, Jul. v. Stolberglaan. Pr. Beatrixlaan, Meerstraat, Pr. Hendrikstraat, van Meerbeekstraat, Raadhuisstraat, waarna ontbinding in de Raad huistuin (het Hof). Aan de zuidzijde der Julianaschool vindt daarna de prijsuitreiking plaats. Om 14.30 uur geeft het „Wilhelmus" uit Sliedrecht voor „Parkwijk" een muzikale show. Spectaculair wordt om 15 uur de au tocross op het terrein tegenover de Steenfabriek, georganiseerd door de Eerste Beverwijkse Autocrossclub. Om 15.30 uur geeft „Wilhelmus" voor het r.k. bejaardencentrum „Bloemswaard" een muzikale show. Om 16.30 uur gaat de Oranje Ron de in het uitbreidingsplan Elsbroek 2 op gewone fietsen van start, die ge organiseerd wordt door de Ren- en Tourvereniging „De Bloembol lenstreek". 's Avonds om 19.30 uur stellen de deelnemers aan de lam- pioenoptocht zich op het terrein van „St. Paulus" aan de Elsbroekerlaan op. Koninginnedag 1969 wordt te Hil legom besloten met een daverend lucht-vuurwerk op het terrein ach ter „bungalowpark Treslong". IJMUIDEN De tongschepen bij de route'bocicn noteerden weer goede resultaten. Sommige schippers gaven trekken van zeventig kilo door. Daar bij bevonden zich nog door elkaar genomen zes manden andere vis. Dit betrof in hoofdzaak schol. Aan tarbot viel in deze omgeving vrijwel niet te komen. Onder de Nederlandse kust was het een tamme boel. De treilers kregen de verhoopte hoeveelheden kabeljauw weer niet aan boord. Men moest te vreden zijn met zeer geringe beetjes van deze begeerde vissoort. Ook voor de kleinere eenheden was weinig suc ces weggelegd. Zij zochten een vrij groot gebied af zonder tot vangsten van betekenis te kunnen geraken. In het gunstigste geval kregen zij uit een trek tien manden hoops aan dek maar meestal was er veel minder te halen. In de Noord was er blijkens de opga ven van de voor de maandagmarkt thuisstomende vaartuigen weer veel kleine zwarte koolvis te achterhalen. De witte soorten waren heel wat schaarser. De vaartuigen in de buurt van 58 NB konden redelijke vangsten aan makreel naar zich toehalen. An dere vissoorten waren zowel in dit gebied als op 60 NB vrijwel niet te verschalken. De treilers kregen mini male beetjes schelvis, gul en kabel jauw aan boord. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 25 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 3150 kisten vis, waar van 880 kisten wijting, 105 kisten klei ne gul, 1450 kisten schol, 30 kisten tarbot, 10 kisten schar, 130 kisten di versen, 1460 stuks stijve kabeljauw en 27.500 kilo tong. Verder waren eT 160 kleine kisten schelvis, 720 kleine kisten wijting en 320 kleine kisten haring. Bij de tong stak de slips met kop en schouders aan de prijzenkant boven de andere soorten uit. Op de eerste afslag werd f 6,43 betaald. De grootste soort deed toen f3,38. De tong 1 was met een top van f6,30 redelijk aan de prijs. De kleinmiddel moest met een notering van f4.95 tot f4.31 een eind terug. Dit lot was ook de schol beschoren. De kleinmiddel en dc cen tjes moesten met een hoogste bod van veertig gulden ten opzichte van de voorgaande dag een tientje prijsgeven. De schol 2 zakte na een inzet van f36 naar f 17. De schar deed het met een gemiddelde van bijna veertig gulden iets beter. Voor de verse haring was de belangstelling gering. Meer dan een top van f22 zat er niet in. Op de laatste ronde kon men in de meeste gevallen voor f 14,40 terecht. Bij de schelvis werd uitsluitend braad aange troffen. Op de eerste ronde viel de interesse met een top van f 64 niet tegen later liep het niet zo best. Op de laatste afslag ging men niet verder dan tot f 37. De gestripte wijting moest een ge voelige aderlating ondergaan. De top daalde van vijftig gulden naar f 24 Voor de dichte wijting was het met een constante notering van f 12 weel een hopeloze zaak. Dit betekende weer veel werk voor de kattencentra- le. Deze instantie moest weer van de gul afblijven. Voor de grootste soort kwam een lang niet gekende top van f84 in de boeken van het Staatsvis- sershavenbedrijf te staan. De kleine gul deed toen f 73. Onder deze omstandigheden was er voor de op- va ngregeling niets te doen. De regels kabeljauw stegen in aanzien en aldus ook in prijs. Tien stuks grote waren op de eerste ronde onder de f134 niet te koop. Zij wisten later met groot gemak een terugval onder de honderd gulden te vermijden. Voor maandag Voor de IJmuidense maandagmarkt waren al bekend dc IJM 37 Delft met 1738 kisten en 324 kleine kisten di versen, de KW 41 Elisabeth Christina met 1710 kisten en de VL 105 Elisa beth met 1600 kisten. In Scheveningon In Scheveningen werden aange voerd 80 kisten wijting, 150 kisten kleine gul, 550 kisten schol en 6000 kilo tong. nu gemachtigd zo spoedig mogelijk de restauratie te laten beginnen. Verwacht wordt dat de werk zaamheden tot eind van dit jaar zullen duren, zodat het klokkenspel begin volgend jaar weer in gebruik kan worden genomen. Het gevolg is, dat Leiden het tot zolang zal moeten stellen zonder de muziekjes op de hele uren en zonder de weke lijkse bespeling op woensdag en vrijdag door de beiaardier. Zelfs de markering van de uren zal ont breken. WEST-DUITSLAND VERHOOGT HET DISCONTO BONN De Bundesbank heeft het officiële disconto met ingang van morgen verhoogt van drie tot vier procent. Burgerlijke stand Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT GEBO. REN: Dennis A M z v A P van Schii en G J P Broekhof, Beukenlaan 4: Geertruida A A, d v P Brama et A J T van Steijn, Kraaierslaan 12; Johannes W, z v L A de Klerk et G M Alkemade, Schoolstraat 8; Erit P M, z v P J Warmerdam en M van den Berg, Herenweg 52b; Mj. chael W L C z v W J Duijndam et J C M van Dam, Vermeulenstraai 26; Cynthia J W, d v J W P Bader en J van Kampen, Kerkstraat 66a. Martin J, z v W J G van den Oete- laar en G M Keiler, Havenstraat 3(1 Johanna M C, d v A J T de Groot en W H M van der Meer, Regen, vlietweg 3; Anja M, d v G E H Helmke en M E Hoffmann, S. Em. tdnekstraat 7; Alexander H, z vil G van den Nieuwendijk en M F vat Maanen, Pilarenlaan 6. ONDERTROUWD: G N Hermaw te Noordwijk en A C M Appelman. Havendwarsstraat 23; W T M vat Gerven, Langevelderweg 26 en C C M Brama, Julianaplein 12. GETROUWD: S P W Zuidhoek tt Noordwijk enTHM Bakker; W I Stijnman te Hillegom en G J vat Rheenen; N Duijvenvoorde en AC Zuiderduin. OVERLEDEN: Edelaar, 69 jr, echt-, gen v A C Huisman; J C Warmer dam, 74 jr. echtgen. v G Immerzeel LISSE De kerkeveiling gister, avond ten bate van de Hervormdt Gemeente heeft een bedrag opgt- bracht van f 20.561. LISSE In gebouw Welkom spreekt dinsdagavond om 8 uur J. Gravendeel voor de evangelisatie1 kring Bollenstreek. LEIDEN De heer M. B. de Jong nam gistermiddag afscheid van de Leidse Duinivater Maat schappij. Vijfenveertig jaar heeft hij bij dit bedrijf doorgebracht. Hoewel de heer De Jong nog drie jaar van de pensioengerechtigde leeftijd af is, is de oorzaak, dat hij nu afscheid neemt gelegen in het feit, dat het bedrijf wordt gereor- Voor de receptie bestond erg veel belangstelling. Dat is ook wel te verklaren, want de heer De Jong is van de oprichting af bestuurslid van K. en 0„ terwijl hij ook een aantal jaren bestuurslid van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel is geweest. Als president-commissaris van de Leidse Duinwater Maatschappij roemde burgemeester Van der Wil ligen de vele verdiensten van de heer De Jong, die altijd open stond voor vernieuwingen, ook op admi nistratief terrein. Hij begon in 1924 als aankomend bediende op de ad ministratie. In 1936 werd hij belast met de debiteurenadministratie, waarna hij w/st op te klimmen tot administrateur van de gehele finan ciële administratie. Geschenken waren er volop gis termiddag. Geldbedragen in de vorm van treinkaartjes kwamen van de zijde van burgemeester en direc- Gr. Kruis Nieuwkoop heeft plannen voor verbouwing NIEUWKOOP De leden van dé plaatselijke afdeling van Het Groene Kruis kwamen in het ver enigingsgebouw Beatrix bijeen voor de jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer D. H. van der Voort. De voorzitter deelde mee dat het bestuur plannen heeft om nogal ingrijpende verbouwingen aan het wijkgebouw voor te stellen. Door de steeds verder gaande uit breiding van de diensten van het Groene Kruis moeten aan het ge bouw enkele voorzieningen worden aangebracht. Hoe men dit wil finan cieren is nog niet helemaal duide lijk. Omdat de afdeling nu 60 jaar bestaat werd gedacht aan een extra contributie voor de meer dan 1000 leden, waardoor al een flink bedrag bijeen zou zijn. De heer Van der Voort vertelde verder iets over de plannen van het gemeentebestuur om een Medisch Centrum te stichten. Er zijn al be sprekingen gevoerd tussen gemeen tebestuur, plaatselijke artsen en de besturen van de kruisverenigingen. Mevrouw Van der Wielle-van Wingaarde bracht haar jaarverslag uit waaruit bleek dat zuster Ver kade, na enige maanden van ziekte, weer aan het werk is geslagen en assistentie heeft gekregen van twee hulpverpleegsters. Het bestuur werkt plannen uit om gymnastiek voor bejaarden te gaan geven. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden H. G. Niesing, W. Stam en D. H. van der Vaart herkozen. Onder de velendie de schei dende heer De Jong van de L.D.M. gisteren de hand druk ten, bevond zich ook de wet houder Harmsen. Foto N. van der Horst teur, de heer C. de Jong. Namens het personeel en gepensioneerden bood de voorzitter van de jubileum commissie, de heer W. Handgraaf, een cadeaubon aan. Raadsagenda Rijnsbur RIJNSBURG De raad komi woensdagavond om 8 uur bijeea Agenda: beëdiging van de heer T. Langerak als plaatsvervangend secretaris, benoeming ambtenaar burgelij ke stand, huur grond en ont binding pacht in verband met park- aanleg in plan „West 2", beschik baarstelling krediet voor uitbrei ding garage gemeentewerken, wij ziging parkeerverbod Burchtstraat en nota inzake mogelijkheid tot op nemen piasvijver en toile(gelegen heid in plan „West 2". Kon. onderscheiden DEN HAAG De eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas sau, in brons, is verleend aan H Leeuwenstein, vakman A bij het mi nisterie van defensie, te 's-Gravenha- ge; en aan H. van der Kleij, behan ger-woningstoffeerder bij Bevers' Meubileringsbedrijven, te 's-Graven- hage. Gouden echtpaar HAZERSWOUDE Cornelia Op dam en Johanna Cornelia Opdam- Schouten uit de Dorpsstraat 135 zijn 7 mei vijftig jaar getrouwd. Bruide gom (83) en bruid (72) zijn allebei afkomstig uit Hazersiooude. De heer Opdam begon na zijn schooltijd de kost te verdienen in het boekenvak en werd vervolgens na militaire dienst handelaar in groenten en fruit in Hazerswoude en Boskoop In 1919, toen hij Johanna Schouten als vrouw nam, kocht hij het pand Dorpsstr. 135 en vestigde er een krui denierszaak. Tot 1960 heeft het echtpaar deze zaak gedreven en wist het een grote klantenkring op te bouwen. Het echtpaar, dat geen kinderen heeft, geniet van een goede ge zondheid. Alleen mevrouw Opdam is wat slecht ter been. De gouden bruiloft wordt in intieme familie kring gevierd. Alphen (60 jaarspeelt tegen Alphia (50 jaar) ALPHEN Op 30 april speelt Ah phens eerste elftal op het terrein achter het Bospark een wedstrijd te gen het eerste elftal van Alphia. Dew wedstrijd staat in het teken van de jubilea van deze verenigingen. Al- phen bestond vorige maand 60 jaar en Alphia bestaat (bijna) 50 jaar. De opbrengst van de wedstrijd Is be stemd voor de jaarlijkse uitgaansdal van de bejaarden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4