Zeeman was predikant in „deftig" Den Haag Merkwaardig einde van dokter Rossi in Peyton Place BOEK - gespecialiseerd - BOEK Romantiek en misdaad SEM EN BENNY IN DORUS SHOW Ds. P. Lugtigheid met emeritaat Feike Asma op tv Uniek verschijnsel op de buis Niet alleen „Ik drink niet meer" Volksliederen gebundeld Verstaanbare taal „La grande Deutekom VANAVOND TE ZIEN ZONDAG TE ZIEN VANAVOND TE HOREN PROGRAMMA'S ZONDAG TE HOREN C. M. H. Bosch: Bronnen van onze geschiedenis. 56 blz., f 2.55. Uitg: Kok, Kampen. Meuleqhoff Amsterdam heeft de Science-fictionserie uitgebreid met de deeltjes 18, 19, 20 en 21. leder deeltje kost f2,90. Hal Clement schreef In twee fasen water (157 blz), Erie Frank Russell: De grote uittocht (219 blz.) en Jack Vance De sterrekoning. Van de hand van Alfred E. van Vogt verscheen De schakers van Nul-A. Martien J. G. de Jong: Het Neder landse gedicht na 1880. Lite- rair-historisch boek van 144 blz., 8,25. Uitg. Sijthoff In Lelden. Dr. F. L. G. Slooff: Vermo- gensaanwasdeling. Dit aktuele on derwerp uitvoerig besproken. Uitg. Samson Alphen a/d Rijn, 224 blz., f 29,50. Francis Clifford: De derde kant van de medaille. Avonturenroman. Uitgeversmij. W. de Haan, Hil versum. (218 blz., 9,90) Frederic Fleisher: De Zweden. Documentaire over het Zweedse levenspatroon. Uitgave: In den To ren, Baarn (287 blz., f 15.50) Anton Ent: Hagel en sneeuw. Gedichten. Uitgave: J. H. Kok N.V., Kampen. (34 blz., 3,95) Hugo Raes: De vadsige konin gen; Hugo Claus: De zwarte kei zer; Ivo Mlchiels: Het afscheid en Harry Mulisch: De versierde mens. Een eenmalige herdruk van 20.000 exemplaren van deze romans. Uit gave: De Bezige Bij, Amsterdam. Elk boek kost afzonderlijk f 2,90. De vier bij elkaar kosten 10. Anthonie Stolk; Mijn vader en de dom. Gedichten. Uitgave: J. H. Kok N.V., Kampen. (6 blz., 3,95) Cor van Heugten: Zeehengelat- lassen (vier) voor de Zeeuwse Delta en Belgische kust; de Af sluitdijk en de Groninger kust; en de kop van Noord-Holland; Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog. Uitgave: L. J. Veen N.V., Amsterdam. Elk deel heeft ca. 80 blz. en kost ƒ4,90. Hans Molenaar: Top Voetbal '69 - '70. Uitgave; De Boekerij, N.V., Baarn. (240 blz., 11.90) Paul Capon: Phobos het denk- monster. Voor de Jeugd van elf jaar en ouder. Uitgave: Wolters - Noordhoff N.V., Groningen. (126 blz., ƒ6,25) Prof. dr. W. Hagen De bouw kunst van de Barok in serie Kunst van Europa. Uitgave: Elsevier, Amsterdam - Brussel. (248 blz., veel ill., 39 en bij intekening op gehele serie 36) Dr. P. Peverelli: Geen blad voor de mond. Sexuele voorlichting in woord en beeld voor iongeren. Uit gave: Agon Elsevler/Roelofs van Goor, Amsterdam/Brussel. (64 blz.. ƒ6,50) Groot Margriet Huishoudboek. Gids voor de huisvrouw In de we reld ven vandaag. Uitgave: De Geïllustreerde Pers, Amsterdam (357 blz., 8,75) Dr. K. J. Kraan: Hoe is God? Meditaties. Uitgave: J. H. Kok N.V. Kampen (6& blz. 4,50) Dr. K. J. Kraan: Hoe leven wij? Uitgave: J. H. Kok N.V., Kampen. (120 blz., ƒ6,90) Philippe Muller: Het kind in zijn ontwikkeling. Uitgave: W. de Haan, Hilversum. (242 blz., ƒ14,90) geïllustreerd Elizabeth Enright: De zomer van de vingerhoed. Meisjesboek met beeldige Illustraties van Mace Post Uitgave: Arbeiders Pers, Amsterdam. (176 blz., ƒ6,15) Lajos Hevesi: De avonturen van Andras Jelky in drie werelddelen. Uitgave Arbeiderspers Amster dam. Klassiek meesterwerk van de Hongaarse (jeugd)litteratuur. (233 blz., 7,80) L. Kievit: Die geleden heeft. Me ditaties naar aanleiding van Bijbel teksten. Uitgave: J. H. Kok N.V. Kampen. (67 blz., ƒ4,95) Dr. A. E. Schouten en dr. ir. A. K. van der Vegt: Plastics. Hoofdlij nen van de huidige kennis en toe passing van de synthetische ma cromoleculaire materialen. Uitgave: Prisma, Utrecht/Antwerpen. (256 bw„ 2,65) Jean-Charles: Oh, een vogel met een kerstboom op zijn rug. Kinder humor. Uitgave: De Arbeiderspers, Amsterdam. (104 blz., ƒ4,90) H. Hoving: Dokter, is politieke onthouding afdoende? Humor rond de dokter. Uitgave: De Arbei derspers, Amsterdam. (80 blz., 4,25) Dr. A. J. H. Thiadens: De stam boekmens die niet sterven mag. Uitgave: Paul Brand, Hilversum. Verzorgd door de Werkgroep 2000. (98 blz., 6,50) Lew Besymenski: De dood van Adolf Hitler. Onbekende documen ten uit Moskouse archieven. Uitga ve: In den Toren, Baarn. (126 blz., 8.90) Annelies van Dijk: Meesters der Deense vertelkunst. Uitgave: Meu- lenhoff, Amsterdam. (158 blz., 3,25) Alweer een nieuwe misdaadserie op de televisie: vanavond begint de VARA met de eerste aflevering van „Ha- waii-vijf-0", genoemd naar een speciale (gefingeerde) afdeling van de Hawaiiaanse politie, waarvan Steve McGarrett chef is. De afleveringen duren, naar Amerikaanse traditie, 50 minu ten, aangezien de tien minuten reclamespots uit het uurpro gramma zijn gelicht. Naar bekend gebruik zijn het steeds afgeronde verhalen, waarin de politie, (nu op en om de zonnige Zuidzee-eilanden) achter misdadigers aanzit en het, hoe spannend het ook toe gaat, uiteindelijk wint. Hoofdrolspeler is Jack Lord, die oorspronkelijk werd opge leid voor koopvaardij-officier, daarna een beurs kreeg voor een universiteit waar hij voor namelijk schilderkunst bestu deerde en tenslotte de Kore aanse oorlog werd ingestuurd. Daar deed hij mee bij het maken van trainingsfilms en dat kreeg hem zo te pakken, dat hij na de oorlog probeerde een plaats te krijgen bij een maatschappij die tv-films maakte. Dat gelukte. In de V.S. heeft Jack al heel wat roem vergaard. Wij zullen hem wel dra kennen als Steve McGar rett. Uit de bestaande volksliede ren is een fijne keus gemaakt. De melodieën zijn voorzien van een partij voor blokfluit en van muziek voor begelei dingsinstrumenten. Er is niet veel fantasie voor nodig om het boek ook voor de piano te ge bruiken. De muziek is van ge zellige tekeningen voorzien. (f9.50) Vanavond brengt de VARA op Ned. I een speciale Dorusshow. Twee beroemde gasten bij Tom Manders zijn: Sem Nijveen en Benny Behr. Het is nl. precies tien jaar geleden, dat deze twee viool virtuozen, van huls uit klassiekers, een uitstapje maakten naar de lich te muze en een „act" weggaven In de Dorusshow. Zo'n jubileum moet worden ge vierd met hernieuwd optreden en met het ophalen van herinneringen aan „toen". Andere gasten van Dorus zijn Wim Scholten en het Hotcha Trio. ZATERDAG 19 APRIL 19Ó» Een musicus, die wij te wei nig op de beeldbuis zien, is Fei ke Asma. Maar morgenavond is hij er, bij de NCRV op Ned. 2 in een kort concert dat hij geeft op zijn „eigen" orgel in de Gro te Kerk van Maassluis. Hij im proviseert over psalm 138 en begeleidt de zang van de Young Credo Singers, die onder leiding staan van Arie Pronk. Een uniek verschijnsel op onze beeldbuis is Peyton Place, het dorp waarover iemand deze week schreef: „het regent er nooit, uitge nomen toen bij die ene on weersbui". Voor tv-critici is zo'n mededeling een nieuw tje, want hun is het practisch nimmer beschoren, Peyton Place te zien. Zij hebben dan altijd op het andere net een belangrijke documentaire of •en actuele „special" te be oordelen. Toch bekruipt mij soms het verlangen, dit ellenlange dorpsverhaal te leren kennen, want wanneer je onverhoeds terechtkomt in een gezelschap dames, sta je als zielige eenza me. De enige bijdrage die je kunt leveren, is de wetenschap: de Amerikaanse tv-makers wil den Peyton Place stoppen bij de 500ste aflevering, maar ze heb ben er nog veertien bijgemaakt. Men kijkt je dan minachtend aan: „Wie wil je daarmee nu bang maken? Wij zijn pas even over de honderd afleveringen". „Jawel", zeg je (als je ver bijsterd raakt van de ingewik kelde gebeurtenissen die je „even" worden uitgelegd op een toon alsof men over de naaste familieleden spreekt) „maar misschien gaat het van nu af aan reusachtig hard. De AVRO wil er deze zomer haast achter zetten en elke week afleverin gen vertonen". Heel even heb je dan alle be langstelling. „Is dat zo? Nou, maar we hebben in elk geval nog 400 afleveringen tegoed". En voort gaat het gesprek over een mevrouw die haar do ve kind alles afpakt omdat ze het helemaal zelf wil verzorgen, en over een meisje, dat uitge huild heeft bij een andere me vrouw en over een zekere dok ter Rossi, die een heel fijne man schijnt te zijn. Op dat mo ment gaat er in je achterhoofd een van die gemakkelijke jour nalistieke opbergluikjes open, en je zegt: „Dokter Rossi, hè? Ja, de 514e en laatste aflevering eindigt er mee, dat hij van moord wordt verdacht. Nee, de arrestatie is er niet meer bij. Het verhaal is zomaar uit, iedereen kan er verder bijborduren, wat hij wil. Ik heb daarvan bericht uit Amerika gehad." Dit nu blijkt een kleine misdaad te zijn. Alle ogen sta ren je wantrouwend en woe dend aan. Er valt een diepé stilte. Tja, weet jij, als nooit-kijker, nou wie dokter Rossi is! „Verdacht van moord? Dokter Rossi? Dat is onmogelijk! Bela chelijk! Wie zou hij nou moeten vermoorden?" Onder deze woe dende kreten door gonst het gesprek verder. Telkens schie ten nog verwijtende blikken op je af. Iemand vraagt tenslotte wie dat onbetrouwbare bericht dan wel heeft afgegeven. „De tv-maatschappij", pro beer ik me nog te redden. En dan schiet me iets beters te binnen: „Maar het is natuurlijk alle maal spel. Die acteur, hè, Ed Nelson, die dokter Rossi speelt, gaat meteen over naar een an der feuilleton, dat heet „Sha- dowman". Gek hè, hij ver dwijnt als moordenaar, maar hij komt even later in dat an dere verhaal als detective te rug. Als dat nou geen merk waardig einde van dokter Rossi is..." Niemand lacht met me mee. „Stadskerkewerk is het Evangelie daar brengen, waar het niet is. Ik heb vertrouwen in de toekomst. Het Stads kerkewerk is van Sod, waar toe hij mij destijds heeft ge roepen. God zal al deze men sen, die erbij zijn betrokken en die de ware blijdschap heb ben leren kennen, zeker niet in de steek laten, ook niet zónder mij." Aan het woord is ds. P. Lug tigheid, hervormd predikant, die vorige maand 65 jaar is ge worden en 1 mei met emeritaat gaat. Hij heeft een eigenaardige loopbaan achter de rug, begon als hulppredikant in Rotterdam, werd kort daarna predikant in Ommelanderwijk en was drie jaar later al emeritus, al was het dan om evangelisatiepre dikant in Deventer te worden. Maar wat er voor die tijd ge beurde, is niet minder opmer kelijk. Hij doorliep de zee vaartschool en voer later als derde stuurman om het geld te verdienen voor de theologische studie. Op negenjarige leeftijd wilde hij al predikant worden. Op een zondag in 1943 toen ds. Lugtigheid als evangelisatie predikant in Deventer preekte, vroeg een hoorcommissie uit Den Haag of hij de leiding van het nieuw te beginnen werk voor buitenkerkelijken in die stad op zich wilde nemen. „Dit aanbod trok mij aanvankelijk niet aan. Als het nu nog Rotter dam was geweest met zijn ha vens, schepen en bootwerkers zou ik misschien meer geïnte resseerd zijn geweest. Maar Den Haag, zo'n deftige stad..." „Toen ik echter later hoorde dat anderen, op wie een beroep werd' gedaan er ook weinig voor voelden, begreep ik dat het mijn roeping was naar Den Haag te gaan. Tegen God durf de ik niet nee te zeggen." Op 9 december 1945 stond ds. Lugtigheid voor het eerst in Den Haag op de kansel. Aan het eind van zijn preek zei hij: „Ziezo, daar ben ik dan, maar ik kan dit werk niet alleen aan. Ik heb binnen drie weken hon derd medewerkers nodig, an ders zie ik mij genoodzaakt me alsnog terug te trekken." Het gevraagde aantal medewerkers kwam er. Stadskerkewerk wil zeggen net Evangelie brengen aan bui tenkerkelijken door huisbezoek en colportage met het blad De Open Deur, maar ook door we kelijkse bijeenkomsten op woensdagavonden in het win terseizoen in het „Witte Huis" aan de Eerste Riemerstraat 6. Hier komen zeer uiteenlopende bezoekers. „Ik vind het een voorrecht, deze mensen in contact te mo gen brengen met God. Ieder jaar geeft een aantal van hen de wens te kennen belijdenis te doen van hun geloof en lid te worden van de kerk. Op deze wijze vinden velen de weg naar de wijkgemeente. Ik zie dit als een zegen van God op mijn werk." Dat het werk van ds. Lugtig heid bekend is, blijkt wel uit het volgende. Op een avond belt een jongetje bij hem aan. Pappa was dronken, mamma was weggelopen en hij en zijn broertje wisten zich geen raad. „Ik ben met het knulletje mee gegaan, trof pa goed in de olie aan. Ondanks dat was een gesprek nog mogelijk. Een tijd je later kwam iemand een kar weitje doen bij mij thuis. Was het toeval? „Ik drink niet meer", zei de man, „als ik dit volhoud, komt mijn vrouw bij Wrokkende blikken zijn mijn loon. Ik besluit te vluchten uit de verjaarsvisite. In de gang zegt mijn gastvrouw: „Je eh... hebt het zeker druk, hè? Maar waar om begon je nou over Peyton Place?" Ik leg haar niet uit, dat ik nooit aan Peyton Place denk, en er dus nooit over zou beginnen. Peyton Place en zijn heerlijk heden zijn niet weggelegd voor tv-critici... PHÉ WIJNBEEK Enkele maanden voor zijn overlijden sloot Piet Tiggers een overeenkomst met de uitge verij De Toorts (Haarlem) voor het bewerken van 23 Neder landse volksliederen. Hij kwam niet klaar met zijn werk; Jan Mul voltooide in zijn geest de taak. Christine Deutekom, de Amsterdamse sopraan die in enkele jaren de top van de internationale operawereld bereikte en van het kritische Italiaanse publiek de erenaam „La Deutekom" kreeg, is morgenavond in het AVRO-programma op Ned. 1 te horen en te zien. De AVRO eert haar nog een trapje hoger en kondigt haar op treden (in relais met het Concertgebouw in Amsterdam) aan als: „La grande Deutekom". Zij zingt opera en operette bij het Frysk Orkest o.l.v. de Brusselse dirigent Charles Vanderzand. mij terug, dat heeft ze beloofd!" In de kerstnachtdienst zag ik hen gearmd binnen komen." Verteller als hij is, gaat ds. Lugtigheid nog een poosje door. Over het echtpaar dat veertig jaar lang niet meer in de kerk was geweest. Een familielid stierf. Er was geen enkele toespraak. „Akelig", zei de man 'op de terugreis. „Was er maar een predikant geweest". Veer tien dagen later werd hij zelf begraven. Zijn vrouw herinner de zich zijn uitspraak en beschouwde deze als een laatste wens. Zij vroeg ds. Lugtigheid de begrafenis te leiden en vond de weg tot God terug. Voor pater Jelsma ging ver huizen, werkte ds. Lugtigheid vaak met hem samen. Verschei dene malen hebben zij samen een gemengd huwelijk ingeze gend. De belofte is, dat de kin deren een christelijke opvoe ding zullen krijgen. Een van die kinderen heeft de namen Hen- dricus, Simon, Petrus gekregen, respectievelijk naar zijn groot vader, naar pater Jelsma en naar ds. Lugtighèid. De predikant vindt de jeugd niet beter, maar ook niet slech ter dan-vroeger. „Ik ben sinds enkele maanden voorzitter van Vrienden van Youth for Christ en doe soms interessante ont dekkingen. Wel heb ik de in druk, dat veel ouders de ver antwoording niet aankunnen." Wat betreft de kerkgang is ds. Lugtigheid van mening, dat de „gewoontekerkgang" achter uitgaat. Dit wil echter niet zeggen, dat het christelijk ge loof terrein verliest. Er wordt ook vrij veel naar het Evange lie geluisterd via radio en tele visie. Zelf heeft hij over gebrek aan belangstelling niet te kla gen. Hij brengt het Evangelie eenvoudig, in een voor ieder verstaanbare taal. Sinds 1947 is Willy Meinders de naaste medewerkster van ds. In de naam des Vaders. Lugtigheid. Ze is niet alleen se cretaresse, maar bovenal pasto raal medewerkster. „Ik noem haar voor de grap „mijn baas", maar dat is een serieus grapje", lacht de predikant. Het is nog niet bekend wie straks zijn functie in het Stadskerkewerk zal overnemen, want het is niet helemaal dui delijk hoe dit werk zal moeten worden ingepast in de herstruc tureringsplannen van de Haagse hervormde gemeente. Ds. Lugtigheid zal het Stadskerkewerk in de over gangstijd wel blijven begelei den. Dit zal dan waarschijnlijk gebeuren in samenwerking met de collega's Cazemier en Hel- lendoorn. J. M. Vos-Schiller Nederland 1 VARA 7.07 uur Vervolgspel Nicholas Nickleby. 8.20 uur Bij Dorus op visite, show. 9;00 uur Per seconde wijzer. 9.50 uur Nieuwe politieserie Hawaii-vijf-O. 10.40 uur Achter het Nieuws. Nederland 2 KRO 7.30 uur De dwaze wereld van Tommy Cooper. 8.20 uur Film over de Jivaro-Indianen en hun guerrilla. 9.00 uur Aflevering De Wrekers. 9.50 uur Brandpunt-buitenspel (sport). Hilversum I VARA 8.15 uur Amusementsmuziek. 9.20 uur „Keurig hoorspel" Für Elise. 10.00 uur Metropoleshow. 10.42 uur Hoogtepunten uit voorbije programma's Hilversum II KRO 8.00 uur Verzoekplatenprogramma. 9.50 uur Vrij buitelingen. 10.00 uur Liedjesprogramma. 10.45 uur Goal, muzikaal sportprogramma. RADIO VANAVOND (Zaterdag 19 apr) Hilversum I 402 m 18.00 VARA Nieuws. 18.16 Commentaar op het nieuws 18.22 Licht instrumentaal Trio 18.45 Verzoekprogramma van klassieke muziek (gr. - gedeel telijk stereo). 19.30 Nieuws. 19.35 Artistieke staalkaart. 20.15 Stereo: Hobo en piano (opn). 20.40 Dansorkest. 21.20 Stereo: Für Elise. hoorspel. 21.50 Ste reo: Koorzang. 22.00 Stereo: Metropoleorkest. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Hoog tepunten uit de programma's van de afgelopen 14 dagen. 23.15 Stereo: Licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m KRO. 18.30 Nieuws. 18.46 Ac tualitelten. 19.05 Stereo: De 'srpingplank jonge arties ten met orkestbegeleiding. 19.30 Sjook: Jongerenpro gramma. 20.00 Verzoekplaten- programma. 21.50 Muzikale en andere yrlnneringen. 22.00 Liedjesprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Stereo: Muzikaal sportpro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE Nederland I NTS: 18.50 In kleur: De Fa beltjeskrant. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. VARA: 19.07 Nicholas Nickleby, TV-feullleton. STER: 19.56 Re clame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Bij Dorus op visite: amusementsprogramma. 21.00 Per seconde wijzer, quiz. 21.50 Hawaii-Vijf-0. TV-feullleton. 22.40 Achter het nieuws. NTS: 23.05-23.10 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 In kleur: De Fa beltjeskrant. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal i 19.03 Scala: Informatief pro gramma. KRO: 19.30 De dwaze wereld van Tommy Cooper. TV-feuilleton. STER: 19.56 Re clame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 De Jivaro-Indianen en hun guerrilla, documentair programma. 21.00 De Wrekers. TV-feullleton. 21.50 Brand punt-Buitenspel, sportpro gramma. 22.40 Evangelie. NTS: 22.45-22.50 Journaal. België. KANALEN NEDERLANDS 2 EN 10. 18.50 Zandmannetje. 18.55 HuCk Finn, tv-feullleton voor de jeugd. (16). 19.20 Autorama. 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoe klicht. 19.57 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Memoran dum van een dokter (2). 21.25 Henk van Montfoort. 22.00 E- cho. 22.30 Gehieme opdracht: politle-feuilleton (38). 23.20 Nieuws. RADIO ZONDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. (9.00 Sportmede- delingen). Humanistisch Ver bond. 9.45 Erasmus. een rede lijk mens. door de heer H. Bonger. IKOR: 10.00 Onder weg: kerkelijke kroniek. 10.30 Lutherse kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.16 Radiojournaal. 13.30 INFO: maandelijkse ad vies- en Informatierubriek. 14.00 Licht orkest en zangso- 11ste met Intermezzo van licht electronlsch orgelspel. NRU: 14.30 Stereo: Concertgebou workest met solist: klassieke en semi-klassieke muziek. (In de pauze: plm. 15.30-15.50 Tot beter begrip: een cursus mu- ziekluisteren.). VARA: 18.30 Stereo: Strijkorkest. 17.00 Ste reo: Pop-eye: Pop- en soul- music. 17.30 Voor de kinderen. 17.50 Nieuws NRU. 18.05 Mede delingen. 18.10 Langs de lijn: sportreportages en beschou- wlngen. VARA: 18.30 Kabat- toir: cabaretprogramma. NRU: 18.50 Bij nader inzien: journa listenforum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Viool en plano: klassieke muziek. 20.0C In-druk: Marx en verder. AVRO: 20.30 Stereo: Supercle an dreammachine: licht geva rieerd platenprogramma. 21.30 Stereo: Sopraan, bariton en piano: klassieke balladen. 22.10 Stereo: Omroep Orkest: klas sieke muziek. 22.30 Nieuws 22.40 Radiojournaal. 22.55 Ste reo: Licht gevarieerd platen programma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Ste reo: Badinerle: klassieke mu ziek (gr.) 9.00 Nieuws en wa terstanden. 9.15 Stereo: Lauda- te: oude gewijde muziek (gr.) 10.00 Eucharistieviering. 11 00 Nieuws. 11.02 Stereo: BBC Concert Orchestra: amuse ments muziek 11.47 Buiten lands commentaar. 11.57-12.00 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert: oude mu ziek. 12.40 Stereo: Vocaal ensemble: geestelilke liederen. 13.00 Nieuws. 13.07 Voor de jeugd. 13.30 Stereo: oude en klassieke kamermuziek. 14.10 Voordracht. NRU: 14.30 Sport reportages en ultslaben en lichte grammofoonmuzlek. CVK: 17.00 Samenkomst van het Leger des Hells. 18.00 Con vent: wekelijks halfuur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Het Geladen Schip: rubriek ln het raakvlak van kerk en cu* tuur. NCRV: 19.00 Nieuw. 19.07 Stereo: Klassieke gewilde muziek (gr.). 19.30 Het ambt in dlskussie. lezing 19 45 Stereo: Amusementsmuziek (gr.). 20.05 KRO: 20.30 Ste reo: Stereoklub: muzikale en technische tips voor stereo- fans. 22.00 Kruispunt: kerke lijk magazine. 22.30 Nieuws 22.40 Overweging. 22.45 Audio: muzikale informatie voor ken ners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo zaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke groeten: verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Neder landse Artiesten Revue. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - An kara - Madrid: programma voor de gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat - Athene - Warschau: programma voor de gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Muzletokantjes: licht gevarieerd muziekpro gramma. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Pop party. TELEVISIE ZONDAG Nederland I. NTS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal (met titels voor slechthorenden). 15.25 Wege ninformatie. 15.30 Openbaar Kunstbezit. 15.45 Gevarieerd familieprogramma. (gedeelte lijk in kleur). CVK: 17.00-18.00 Gereformeerde kerkdienst te Schoonebeek. NTS: 18.55 In kleur: De Fabeltjeskrant. IKOR/CVK/RKK: 19.00 Bijbel- vertelling voor kinderen. IKOR/CVK: 19.05 Kruisver hoor: discussies. 19.30 Sport. 20.30 Journaal. AVRO: 20.35 In kleur: High Chaparral. TV-feuiUeton. 21.25 La grande Deutekom: Opera- en operet teconcert ln het Concertge bouw te Amsterdam met Het Frysk Orkest en Christine Deutekom. 22.40 Kunstgrepen. NTS: 23.05-23.10 Journaal. Nederland n. NTS: 18,55 In kleur: De Fa beltjeskrant. 19.00 Journaal. NCRV: 19.05 Tweekamp: quiz tussen studententeams. 19.30 Koorzan? cn kcrkorgelspel: gewijde muziek. 19.45 In kleur: I am a Dutchman: Nederland bekeken door een Ierse bril. filmreportage. 20.35 Omroepor kest, klein Radiokoor. leden van het Radio Blazersensem ble en zangsoilste. 21.20 I-es Sylphldes. ballet van Chopin, door het Koninklijk Ballet van Engeland en solisten. 21.45 Vechten voor vrede, discussie 22.20 Avondoverdenking. NTS: 22.25-22.30 Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte gram. muz. en rep. (7.30-7.35 Van de voorpagl- REO: Uitgeslapen (vervolg) 9. Stereo: Klass. en mod. orkest- muz. (gr.). (9.35-9.40 Waterst.). 10.00 v.d. vrouw. NRU: 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Mod. orkest werken (opn.). VPRO: 12.00 Blauwe maandag: ge var. progr. 12.26 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.29 Stereo: Mu zikale aanwinsten. 12.52 Opspraak, lezing. 13.00 Nws. 13.11 Informatie: ontwikke lingswerk. 13.20 Pro memorie. 13.25 Klass. kamermuz. (opn.). 14.25 Schoolradio. NRU: 14.45 Promenade-ork. AVRO: 15.15 V. d. vrouw. 15.45 Dixltime: jazz In oude stijl (gr.) 16.00 Nws. 16.02 Scala: Pianorecital: mod. muz. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Stereo: VOslkmuz. (gr.) Overheidsvoorlichting: 17.40 Samenwerking met ontwikke lingslanden. Redactie: Thon Raes. AVRO: 17.55 Meded. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerle: klass. muz. (gr.) ged. stereo). (7.30-7.32 Nws. 7.50-7.55 Over weging: 8.00-8.10 NWS.). 8.30 Nws. 8.32 V. d. hulsvr. 9.00 Gymn. v. d. hulsv.r). NRU( 10.00 De komende week ln het nederlandse muziekleven, muz. lezing. KRO: 11.00 Nws. 11.02 V.d. zieken. 11.30 Bejaar denprogramma. 11.55 Meded. NCRV: 12.00 Los-vast: gevar. progr. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Meded t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws. 12.41 Act.) 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Pianorec. mod. muz. 15.00 Herv. mlddagdienst. NRU: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: Informatie over Noord-Brabant. afgewisseld met muz. (16.00-16.02 Nws.) 17.20 Overheidsvoorlichting: Nationale Blindenprojecten in Suriname. Vraaggespr. van J. Slmoills met dr. K. Hesllnga. NCRV: 17.30 V. d. kleuters. 17.45 V. d. jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor en licht Instrum. sextet. 18.19 Uitz. v..h. Geref. Pol. Verbond; spr.: dhr» W. G. Booftink, voorzitter van het G.P.V. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Fit!; licht platenprogr. 10.00 Nws. 10.03 Popstation. (11.00 Nws.). TROS: 12.00 Nws. 12.03 Lynx (of Los). KRO: 13.00 Nws. 13.03 Act. 13.06 T.N.T.: licht platenprogr. 14.00 Nws. 14.03 Pop-in: licht platenprogr. 15.00 Nws. 15.03 Holster: pop en countrymuz. 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr...- popmagazine. 17.00 Nws. 17.02 Act. J7.07-18.00 Draaljijofdraallk: verzoekpla- i tenprogr. 1 8.35 uur 9.25 uur 7.05 uur 7.30 uur 8.35 uur 9.20 uur 9.45 uur Nederland 1 AVRO (CVK/IKOR) Theologische discussie: de geloofwaardigheidscrisis van het christelijk geloof. Aflevering High Chaparral. Christine Deutekom zingt in het Congres gebouw. Kunstgrepen. Nederland 2 NCRV Studentenquiz Tweekamp. Zang en orgelspel uit Maassluis. Concert met Caroline. Brits ballet: Les sylphides. Laatste uitzending Vechten voor de vrede. Hilversum I AVRO 8.00 uur (VPRO) In-druk, maandelijks magazine. 8.30 uur Platenprogramma, populair. 9.30 uur Balladen van Cari Loewe. 10.10 uur Omroeporkest speelt 10.55 uur Theo Strengers in ,,'tMag geen naam hebben". Hilversum II KRO 8.05 uur (NCRV) Zondagavondzang. 8.30 uur Stereoclub. 10.00 uur Discussies in Kruispunt. 10.45 uur Audio, serieuze muziekinformatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 19