Sporthal Cleijn-Duin nadert voltooiing VLEET "STERVEND GEEFT VAST RIJNSBURG" NIET DE GEEST NETTE CHAUFFEUR Kloof kan jongeren op verkeerde pad brengen Kustbrigades willen Biafra helpen SPORTMINNEND KATWIJK KRIJGT FRAAIE HAL /fftWt Rit met tankauto liep goed af Fijn! Weer JAARFEEST „De blijde boodschap" J. Vink voor Katwijkse christenvrouwen Velen voelen zich aangetrokken tot sectarische groepen Oceaanvaart BEKENDMAKING BEKENDMAKING Visserijnieuws bij de Expeditiebedrijf C. Koelewijn ,De Springplank' viert feest nieuwe leidse courant 9 donderdag 17 april 1%? NOORD WIJK Onverantwoor delijke lieden hebben een stunt uitgehaald, die slecht had kunnen aflopen. In de nachtelijke uren ver schaften zij zich toegang tot een tankauto, die, geladen met onge veer 8000 liter olie, op de Schaf- ferstraat geparkerd stond. Men slaagde er in de motor te starten en met grote snelheid weg te rij den in de richting Leiden. Ternau wernood kon op het opengebroken weggedeelte bij de veiling „Flora"1 een aanrijding worden voorkomen. De olie-auto werd door de olie- en kolenhandel Fa. P. van den Haak Zn. 's morgens vermist. Aangif te bij de politie volgde. Later op de dag zag een personeelslid van de fa. Beuk de oliewagen onbe heerd staan in de omgeving van het station te Leiden. NOORDWIJK Het Comité Welzijn Bejaarden erf Minder-vali- den te Noordwijk organiseert maandag 12 mei de jaarlijkse boot tocht voor chronisch zieken en minder-validen. Met ambulances van het Roode Kruis en door par ticuliere autobezitters zullen de deelnemers naar Warmond worden gebracht, waar de boot gemeerd ligt. Met kapitein Neuteboom uit Leiden aan het roer belooft het een prachtige dag te worden met als einddoel de havens van IJmuiden. KATWIJK Eind mei, begin juni zal de sporthal die momen teel in aanbouw is in Katwijk, ge reed komen. Aldus uitvoerder Maas vo,n het aannemingsbedrijf N.V. Pellikaan uit Tilburg. Werklieden zijn druk in de weer om de sporthal van binnen het aanzien waard te maken. De leek kan zich nauwelijks inden ken dat de sporthal over zo'n goefb zes weken voor gebruik ge reed is. Maar de heer Maas zegt het. De hal wordt een aanwinst voor sportminnend Katwijk. De opper vlakte is 32 bij 42,50 m2. Dat is dan de grote zaal. Er komt een kleine zaal (opp. 14 bij 21 m2), die gebruikt zal worden voor bijvoorbeeld tafel tennis en denksporten. Hier zal een toneeltje in worden aangebracht In de grote zaal kunnen sporten beoefend worden als volleybal, basketbal, zaalhandbal, zaalvoetbal, badminton en microkorfbal. Volgens de heer Visser, chef van de betreffende afdeling op het ge meentehuis, en zijn assistent de heer Den Hartog, is er al een behoorlijke belangstelling voor de sporthal, die overdag gebruikt zal worden voor schoolgvmnastiek. Na 4 uur 's-mid- digs tot 's avonds 11 uur kunnen de reinigingen over de zaal beschik- kt n. Overigens houden beide heren zich op de vlakte wat betreft de exploita tie en de officiële opening. Heel te recht, want eerst zal de gemeente raad zijn fiat moeten geven. „Wij verwachten dat een voorstel zeer binnenkort in de raad zal komen", aldus de heer Visser. Niet op zondag De gemeentelijke sporthal zal ruim een miljoen gulden gaan kosten. De NV Pellikaan heeft een standaardontwerp voor sporthallen, maar de bouwtechnische dienst van Katwijk heeft enkele wijzigingen aangebracht. Sporthal „Cleijn-Duin" krijgt een telescopische tribune, die aan ongeveer vijfhonderd personen plaats zal bieden. Hoewel de sporthal in eerste instantie bestemd is voor de sport verenigingen, wordt bekeken of de zaal voor andere doeleinden ge bruikt kan worden. Gedacht wordt ondermeer aan dc mogelijkheid „Cleijn-Duin" tijdens de zomermaanden beschikbaar te stellen voor „slecht-weer-recreatie". Dit onderandere ten gerieve van de badgasten. Zondags zal de sporthal waarschijnlijk gesloten blijven. De genen die van de sporthal gebruik zullen maken hebben de beschikking over vier kleedkamers (twee voor dames en twee voor heren), waarvan twee geschikt zijn voor gebruik door lichamelijk gehandicapten. Verwacht wordt dat de bedrijfslei der van het Sportfondsenbad door B. en VV. ook benoemd zal worden als bedrijfsleider van de sporthal. De sporthal zal een restaurant rijk worden, waarvan de exploitatie zal worden verpacht. Dit restaurant zal ook bezocht kunnen worden door publiek dat met de sporthal niets te maken heeft. van de Bijbelklas in gebouw DE RANK, Golfbaan, Noordwijk. Vrijdagavond 25 april, half 7. Toegang vrij voor alle schoolkinderen, 'o het bijzonder voor onze oud-leden en hun familie. KATWIJK De eredienst is het onderwerp voor de jonge lidmaten- kring Noord op vrijdag 18 apr. om 8 uur. Plaats: De Hoeksteen. KATWIJK Over dienaren, ou derlingen en diakenen gaat de lid- matenkring Noord-Oost praten on der leiding van ds. G. Boer. Dit ge béurt op donderdag 17 april om 8 uur in wijkraad Oude Kerk. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE, 18 april Hoogwater 4.13—16.20; laag water 0.0612.28 (springvloed). KATWIJK De veranderingen die in de loop der eeuwen plaats hebben gevonden op deze wereld hebben duidelijk hun weerslag gehad op het geloofsleven van de mensen. Dit betoogde de heer J. Vink gister avond op een vergadering van de christelijke vrouwenbond Hoornes in Katwijk. Hij ging ervan uit dat we ook nu nog in een steeds opnieuw veranderende wereld leven. Het tempo van de veranderingen is nu zelfs ontstellend hoger dan vroeger het geval was. Als we den ken aan de snelheid van vervoer middelen dan zien we dat het paard met hooguit 40 km per uur zich lange tijd in de geschiedenis heeft weten te handhaven. Maar de auto kwam en plotseling zien we de curve duizelingwekkend stijgen als gevolg van de ontwikkeling van vliegtuig en raket. De computer be- invloedt het denken, de vernieti gingskracht gaat met de komst van kernwapens met sprongen omhoog en de moderne communicatiemid delen zorgen voor een verbreding van informatiemogelijkheden. De tegenwoordige snelle ontwik keling vindt echter zijn oorsprong in het verleden. De ruimtevaart wordt voorafgegaan door even spectaculaire gebeurtenissen rond pl.m. 1500 als Columbus Amerika ontdekt en de zeevaart oceaanvaart wordt. Einstein's wereldbeschouwing van „het stipje in de nevelvlek" is een uitloper van de theorie van de ver beterde Copernicus met zijn zon- middelpuntig heelal. Atoombom en buskruit liggen in eikaars ver lengde, terwijl de ontwikkeling van onze huidige democratie niet plaats had kunnen vinden als de boekdrukkunst er niet voor ge zorgd had dat de burgerij mondig werd door betere informatie. Geen wonder, dat het geloofs leven van de mens van toen en ook van de mens van 1969 geschokt werd door zoveel veranderingen die men te verwerken kreeg. Zoals vroe ger de Wederdopers zich aan deze veranderingen trachtten te ont trekken door het nieuwe Sion in Münster te stichten, zo slaken ve len tegenwoordig de verzuchting: Dit moet het einde van de wereld Burgemeester en wethouders der ge meente Katwijk maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12, lid 2 van de wegenwet bekend, dat het besluit van provinciale staten van Zuid-Holland van 13 december 1968, nr. XXV. tot onttrek king aan het openbaar verkeer van de noordwestelijke en zuidoostelijke oprit van de provinciale weg no. 1 naar de langs het Uitwateringskanaal gelegen Kanaaldijk, respectievelijk ter lengte van circa 130 meter en circa125 meter, bij Koninklijk besluit van 14 februari 1969. no. 21 is goedgekeurd. Genoemd besluit met de daarbij beho rende tekening ligt vanaf 18 april gedu rende veertien dagen op de gemeente secretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. Katwijk, 17 april 1969. Burg. en Wethouders van Katwijk de burgem. A. G. VERMEULEN de secretaris J. C. TIELEMAN Burgemeester en wethouders der gem. Katwijk maken bekend dat zij voorne mens zijn krachtens artikel 20 der We- deropbouwwet vergunning te verlenen tot het bouwen van vier blokjes van 7 eengezinswoningen te weten: één blokje aan de Graaf Lodewijkdreef. één blokje aan de Nassaudreef en twee blokjes aan de Dillenburgdreef. kadastraal bekend als gemeente Katwijk, sectie B «rrs.: 6134, 4929 en 4930, alle gedeeltelijk. De bouwplannen met de daarbij beho rende bescheiden liggen vanaf heden tot 26 april a.s. op de gemeentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden gedurende deze termijn in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunningen bij hen in te dienen. betekenen. Hieraan weet de spre ker dan ook het verschijnsel dat velen zich aangetrokken gaan voe- Christenvrouwen over veranderende moraal LISSE Voor de afdeling Lisse van de Christenvrouwenbond sprak in Salvatori gisteravond mevrouw W. VisserScholten uit Den Haag over „eranderende moraal'. Daarbij wordt meteen gedacht aan sexuele moraal, maar er zijn nog zoveel an dere belangrijke zaken, waarbij de moraal aan de orde is. Mevrouw Visser noemde slechts het probleem van de ontwapening en vraagstuk over oorlog en vrede. In vele opzichten is de moraal veran derd, maar dit wil nog niet zeggen, dat alle verandering een verslechte ring is te noemen. Als voorbeeld gaf zij de afschaf fing van de slavernij en de emanci patie van de vrouw. Er is ook een verandering van moraal ten opzichte van de zondagsrust. Hoe het ook zij, daarin moet iedereen stelling ne men en zijn eigen positie bepalen. NOORDWIJK De heer C. J. Hoogstraten slaagde voor 't Vamor- examen rij-instructeur. len tot sectarische groepen, die van Jehova's Getuigen. Wielrennen voor jeugd HILLEGOM Ook dit jaar op Koninginnedag zijn er wedstrijden voor jongens op gewone fietsen. Ze worden verreden in de Zuid-Oost hoek van Elsbroek nabij de Ring vaart. Men behoeft zich niet van te voren op te geven maar kan dit voor de start ter plaatse doen. Er zijn drie afdelingen: 10 en 11 jaar, 12 en 13 jaar, 14 en 15 jaar. De eerste groep gaat om half 5 van start. Deelneming uitsluitend voor Hilegomse jongens. RIJNSBURG Misschien vindt iemand het jammer dat de oude troep aan de Spinozalaan is afge broken, waarbij men dan ook nog die oude pomp zo stijlvol vond. Maar er zélf in wonen, nee dat zal die „iemand" zeker niet doen. Of hij moet niets anders kunnen vin den. En die zijn er in Rijnsburg genoeg. Laat men eens een spreekuur van woningcommissie of woningbouw vereniging bijwonen. Misschien vindt men die Vliet zo mooi en karakteristiek en dan geven wij hem geen ongelijk; maar het is levensgevaarlijk als je in één van de winkels een boodschap moet doen. Daarom is sanering goed, ja zelfe noodzakelijk. Onze kinderen zullen ons eerder een verwijt maken als wij te laat begonnen zijn met slo pen dan te vroeg. Rijnsburg is een dynamisch dorp: alles leeft en beweegt. Het is voor Rijnsburg een levenskwestie. Daar om mogen wij blij zijn met huizen zoals de foto laat zien. Daarin kun nen wij leven volgens de eis van de tijd. Daarom mag Rijnsburg blij zijn met de sanering, met onze verbe terde wegen, met het plantsoen en hertenkamp, met onze nieuwe of vernieuwde kerken, met ons nieu we raadhuis, met het prachtige be jaardentehuis. Staande op de nieuwe brug over het Additionele Kanaal en in noor- IJMUIDEN In de Noord vingen de treilers op 60 NB voornamelijk koolvis. De kleine zwarte soort was in de meerderheid. De zwarte stroom ging vergezeld van uiterst geringe hoeveelheden gul, kabel jauw, wijting en haring. In de buurt van 58 NB kreeg men redelijke beet jes makreel aan boord. Bij de route- boeien noteerden de schepen goede vangsten aan tong. Het gemiddelde per trek lag op vijftig kilo. De grote re soorten hadden de overhand. De Gevraagd voor spoedige indiensttreding in het bezit van rijbewijs B.E' Aanmelden bij Parklaan 9, Katwijk aan Zee Telefoon 01718-2225 VALKENBURG Gisteravond vergaderde de afdeling Valkenburg van de Christen Vrouwenbond, on der leiding van mevr. v. d. Nagel de Mooy. Dc heer ff. M. v d Andcl, hoofdinspecteur van de gemeentepoli tie te Den Haag, sprak over Jeugd zonder toekomst- jeugd met toe komst. Spreken over de jongeren, houdt in: zichzelve weerspiegeld te zien in deze generatie, ten goede of ten kwade. De ouderen zijn geneigd al les klakkeloos te accepteren; de jon geren daarentegen zeggen al nee voordat zij goed en wel weten waar over het gaat. Zij stellen veelal vra gen die ons allen aangaan, zoals: Wat geeft de maatschappij ons voor toekomst en Wat doet de kerk voor ons? Wij verwijten de jeugd vaak dat ze te veel kritiek hebben, maar wij kritiseren zelf de jeugd te veel. Zij moeten immers de kans krijgen zich te ontplooien, waarbij de ouders leiding en zekerheid moeten geven. Een uitspraak van een jeugdige delinquent tegenover de heer Van den Andel luidde: Mijn ouders ver keren in. een onzekere zekerheid en ik in een zekere onzekerheid. Een dergelijke kloof tussen twee genera ties brengt spanningen te weeg die de jongeren op het verkeerde pad kunnen brengen. Zij gaan zich thuis eenzaam voelen en niet meer op hun gemak, verkiezen de vrijheid en ko men dan veelal in verkeerde krin gen terecht. Er is dus wel degelijk jeugd zon der toekomst; jeugd dus die zegt; la- ten we vandaag leven want morgen gaan we naar de bliksem. Een der gelijk ongebonden en bandeloos be staan gekoppeld aan een ongezonde negatieve groepsvorming leidt dik wijls tot misdaad en gewelddadig heid. Het spreekt vanzelf, dat dit verschijnsel zich meer voordoet in tijden van welvaart dan van armoe. Als ouderen staan wij tegenover deze jongeren bijna machteloos voor al wanneer er ook nog verdovende middelen in het spel zijn. Natuurlijk is er ook een jeugd met een an dere levensopvatting, jongeren die wel geloven in een toekomst en die daarvoor verantwoordelijkheid wil len dragen. De heer Van den Andel lichtte zijn causerie toe irfet vele voorbeelden uit de politiepraktijk. De jaarvergadering zal worden ge houden op 7 mei; dan zal mevrouw Wesseling uit Den Haag, voordrachts kunstenares, optreden met het stuk Desirée en Napoleon van Annemarie Selinko. schol was hier betrekkelijk schaars. Onder de Nederlandse kust was nog niet veel te beleven. De kleinere eenheden kregen uit een trek nau welijks acht manden diversen aan dek. De wijting was de meest voor komende vissoort. Enkele combina ties zochten naar haring maar zij kwamen bedrogen uit. Wat er was Aan de' IJmuidense markt verschenen 18 vaartuigen. Zij zorg den voor een aanvoer van 1165 kisten vis, waarvan 120 kisten wij ting, 65 kisten kleine gul, 10 kisten gul en kabeljauw, 720 kisten schol, 15 kisten schar, 48 kisten diversen, 500 stuks stijve kabeljauw en 10 000 kilo tong. Verder waren er 87 kleine kisten schelvis en 510 kleine kisten wijting. De tong was wat duurder dan op de voorgaande dag. Als enige soort klom de tong 1 boven de vijf gulden. Op de eerste afslag werd f5,29 be taald. Later moest hiervan ongeveer zestig cent worden prijsgegeven. De slips verbeterde zijn positie met een notering van f 4,99 tot f 4,22 in be langrijke mate. De kleinmiddel slaagde er op de eerste ronde in de vier guldengrens met f0,30 te door breken. Dat betekende een verbete ring van ruim twee kwartjes. De tarbot was met een koers van f7,50 tot f 6,40 iets meer in trek. Voor de schol nam de belangstelling na de opleving van de laatste dagen af. Voor de vier grootste soorten werd een gemiddelde van veertig gulden genoteerd. De schol 2 was na een inzet van f38 op de laatste afslag voor f 25 te koop. De schar haalde met een top van f 52 twintig gulden terug van het verlies van de voor gaande dagen- De schelvisproduktie bestond alleen uit braad. Hiervoor werd steeds zestig gulden betaald. Voor de dichte wijting was de inte resse met een notering van f 12 weer uiterst gering. De gestripte wijting deed het met een koers van f28 tot f 21 beter. De kattencentrale had weer geen vat op de gul. De grootste soort tekende voor een mooie top van f 75. Onder de f 54 kon men niet terecht. De middelgul schommelde tussen f 60 en f 53. De kleinste soort liet zich met een notering van f 55 tot f 50 evenmin van het voorste plan verdringen. Het beetje kabel jauw ging voor f 126 per kist van 125 kilo van de hand. De regels grote kabeljauw haalden een gemiddelde van tachtig gulden. De kleine exem plaren zaten tussen zeventig en zestig gulden. Vandaag aan dc markt Vandaag meldden zich aan de IJ muidense markt onder meer de IJM 99 Egmont met 1320 kisten, 264 klei ne kisten diversen en 30 stuks stijve kabeljauw en de KW 187 Elly met 200 kisten schol. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 50 kisten wijting, 150 kisten kleine gul, 250 kisten gekochte ha ring, 100 kleine kisten haring, 300 kisten schol en 2000 kilo tong. delijke richting kijkend zal men tot de erkenning komen dat „stervend Rijnsburg", ondanks enkele gapende wonden nog lang niet de geest heeft gegeven. De foto toont duidelijk aan dat een roemrucht verleden niet revaleert boven een verantwoord heden. Een operatie doet pijn Gewoonlijk worden rotte plekken uitgesneden. Zelfs is het soms nood zakelijk het mes er dieper in te zet ten om te bereiken dat men tot in het hart kan doordringen. Niemand zal ontkennen dat een operatie pijn doet, maar als het leven er mee ge moeid is zou aarzelen funest zijn. Daarom is een veertig jaren gele den een aantal personen, van wie de meesten overleden zijn, begonnen het mes er in te zetten. Dat waren géén fanatiekelingen. Hn opvolgers hebben wel oog voor historische waarden, maar gezond heid en leefbaarheid zijn meer waard dan een oud gezicht, waar aan bovendien geen schoonheid te ontdekken valt. Sentiment is niet laakbaar, maar als het slachtoffers kost moet het worden veroordeeld. Misschien vindt iemand het jammer als bijv. het vroegere bejaarden tehuis de Rijnsburgers spreken van „het weeshuis" zou verdwijnen, maar wat een prachtig dorushuis zou hier gebouwd kunnen worden. KATWIJK De Katwijkse Red dingsbrigade overweegt deel te ne men aan de bondsstranddag die op 28 juni a.s. te Monster wordt ^gehou den. Als uitwijkdatum is vastgesteld 3 juli. Op de in Haarlem gehouden voor jaarsvergadering van de kontakt- commissies van de kustbrigades, Koninginnefeest in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN Dinsdagavond 29 april 8 uur begin nen in Katwijk de feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana met een taptoe in de tuin van 't raadhuis, het gemeen tebestuur aan te bieden door muziek verenigingen en de beide oranje verenigingen. De oranjevereniging in Katwijk aan den Rijn heeft voor woensdag 30 april het volgende programma samengesteld: 's-morgens van 8 uur tot 12.30 uur voet- en handbaltoer- nooi op het terrein van KRV in de Kooltuin, voor jongens en meisjes uit de vijfde en zesde klassen van de verschillende lagere scholen; van 9.30 uur tot 10 uur aubade voor het raadhuis door leerlingen van de der de en vierde klassen van de Katwijk se lagere scholen. Van 9.15 uur tot 10.15 uur wordt een poppenkastvoor stelling gehouden in de hal van de Prinses Beatrixschool aan de Louise de Colignylaan voor de kleuters wo nende in de Koestal; van 11 tot 12 uur wordt een voorstelling gegeven voor kleuters afkomstig uit het Mo- lenblok. Deze voorstelling vindt plaats in de hervormde school aan de Narcisstraat. Voor de kinderen uit de eerste klassen van de lagere scholen treedt van 10 tot 11 uur en voor kinderen uit de tweede klassen van de lagere scholen van 11.15 tot 12.15 uur in het Patronaatsgebouw de goochelaar en sneltekenaar Alberto met zijn clown tjes Ronny en Johnny op. De Boerenkapel verzorgt 's-mor gens van 8.30 tot 12 uur een muzi kale rondwandeling met een aubade aan de bewoners van huize „Callao" (9.30 uur) en de bewoners van huize „De Wilbert" (11.15 uur). 's Avonds om 8 uur wordt een po pulair concert gegeven in de mu ziektent bij „De Roskam", door Har monie Katwijk. In Kativijk KATWIJK Woensdagmiddag 23 april gaat de Stichting Jeugdwerk in het clubhuis De Springplank de eerste verjaardag vieren. Op 23, 24, 25 en 26 april zal deze gebeurtenis worden herdacht. Woensdag 23 april is er een feest middag voor de 812-jarigen; don derdag 24 april worden alle jongelui om 7 uur verwacht voor een brood maaltijd; vrijdag 25 april zal om 7 uur een feestavond zijn voor de jongens en meisjes van 12—15 jaar; zaterdag 26 april om 7.30 wordt voor de oudere jeugd een feestavond ge geven. De leiding deelde ons mee dat voor de jongens en meisjes van 1215 jaar het zwemmen op Vrijdagavond is vervallen; daarvoor in de plaats is de voetbaltraining gekomen. De 2e wedstrijd van tafeltennis en biljarten voor jongens van 15 jaar en ouder zal op 28 april om 7.30 uur in het Parochiehuis zijn. waaraan ook werd deelgenomen door enkele afgevaardigden van de K.R.B. werd een voorstel gelanceerd hulp te gaan verlenen aan Biafra. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling zo mogelijk tienduizenden fles sen met briefjes op zee los te laten. Uit de vergadering werd een drin gend beroep gedaan om de glasfles- sen in ieder geval door plastic te ver vangen; De noordpost komt door de aan wezigheid van een nieuwe strand- exploitant ten noorden van de post afgelegen te liggen ten opzichte van het vrije strand. Men overweegt deze post verder noorderlijk te plaatsen. Een beslissing op korte termijn is niet te verwachten, vooral omdat de ontwikkeling van strandbedrijven naar 't noorden door toekomstige annexatie zal toenemen. NOORDWIJK De heer P. C. van de Most van Spijk, secretaris van de afdeling Noordwijk van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkun de hield tijdens een vergadering in „Hof van Holland" een interessante causerie over het ontstaan en de ontwikkeling van het boomkwe kerscentrum Boskoop. Hij wees on der meer op de omvang en de ty pische geaardheid van het veenge bied, waar Boskoop is ontstaan. De heer Van Wieringen besprak de kweek van fuchsia's. De heer Van Wieringen, die het kweken van fuchsia's als hobby beoefent, stelde voor de leden van T. en P. elk drie planten in drie variëteiten beschik baar. Te zijner tijd dienen deze planten ingezonden te worden voor een expositie. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" werden de volgende schutters winnaar van een wisselmedaille: 1 P Slingerland, 2 J Luyckx, 3 D v Beelen. In de KSO-competitie wer den de wisselmedailles gewonnen door: 1 J P Goudriaan met 59 pun ten, 2 L Pfister 56. In de le klas werd J P Goudriaan winnaar. KATWIJK Tussen acht en tien uur gisteravond is ingebroken in een drietal woningen in Katwijk. In alle gevallen had men zich door het ver breken van een ruit aan de achter kant van de Woning toegang ver schaft. In totaal is een bedrag van ongeveer f 400 buitgemaakt. Het be trof woningen aan de Secr. Varkc- visserstraat, de Duinroosstraat en de Schoolstraat. VALKENBURG Gisteravond omstreeks kwart over zeven vond een ongeval plaats op de Hoofdstraat ter hoogte van R\jnlust. Een VW- sportwagen reed, komende uit de richting Leiden, twee lantaarnpalen omver; er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De personen auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Vermoedelijk was de bestuurder dronken. HILLEGOM Ook dit jaar wor den, op Corsozaterdag 26 april, mo zaïeken gelegd. Er zijn verschillende klassen: A: grote mozaïeken voor be drijven, opp. meer dan 16 m2; B: gro ter dan 16 m2 voor verenigingen en particulieren; C: kleinere mozaïeken van verenigingen en particulieren; D: Jeugdmozaïeken. Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 18 april Contante prij zen. Londen 8.71—8.71'/> New Vork 3.63V» 3.63% Montreal 3.37"/.—3.38 Parijs 73.32— 73.37, Brussel 7.23—7.23%, Frankfort 90.36% —90.41%, Stockholm 70.37%—70.42 14.06'/», Lissabon 12.77'/»-

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9