TROTS OP BIJDRAGE AAN RUIMTEVAART Krant van FORMAAT Overplaatsing gaat niet zo gemakkelijk Klinieken voor aan „drugs" verslaafden Samenwerking heeft Staa Is in i j nen/DSM meer glorie gebracht 300 ZIJN OUDER DAN 50 Yerblifa GROOT VERTROUWEN IN VAKBEWEGING Minister Bakker: Belangrijk aandeel van NLR Feestweek geopend GEVAREN VAN WEKAMINEN Smartegeld - 90 mille - voor dienstmeisje Dordts personeel Verblifa vat sluiting fabriek rustig op Berging UK 204 Chaplin (80) vierde verjaardag in stilte TURKl)OODT 8 MENSEN 7 DONDERDAG 17 APRIL 1969 (Tan een onzer redacteuren) VOLLENHOVEN Minister Bakker (verkeer en waterstaat) heeft vanmiddag in de Noord oostpolder de feestweek geopend ter gelegenheid van het gouden jubileum van het Nationaal lucht- en ruimtevaartlaborato rium (NLR). Dit gebeurde tij dens een bijeenkomst in de ves tiging van het NLR in de Noordoostpolder, waarbij ook koningin Juliana (vanmorgen terug uit Canada en vanavond op verjaardagsbezoek bij klein zoon Maurits op Het Loo) aan wezig was. Vanwege dit jubileum is vandaag een expositie geopend en worden morgen en zaterdag open dagen ge houden: iedereen is dan welkom om te zien wat het NLR allemaal doet. Volgende week woensdag en donder dag herhaalt zich deze presentatie in j het laboratorium aan de Amster damse Sloterweg. Wat het NLR doet? De minister zei er dit van: „We hebben in ons land I geen astronauten. Als in Nederland wordt gesproken over lucht- en ruimtevaart, dan gaat het om een i meer bescheiden toelevering van i kennis en vernuft, als een kleine bij- drage tot een groot geheel. Maar toch I een bijdrage, waarop we een beetje trots mogen zijn. En het NLR heeft daarin de laatste halve eeuw een be- langwekkend aandeel gehad". Pionier 1 In dit verband zwaaide de minister vooral lof toe aan de voorzitter van I de stichting NLR, prof. dr. ir. H. J. van der Maas: „U bent net geen man van het allereerste uur geweest, maar u heeft zich door uw prachtige werk zozeer onderscheiden, dat het mij gepast lijkt u met terugwerkende kracht als pionier te kwalificeren". Met voldoening constateerde de minister, dat het NLR steeds meer werk verricht voor vliegtuiggebrui kers, wat de financiële resultaten gunstig beinvloedt. Werd in 1957 nog maar 15 procent van het werk voor deze klanten gedaan (de rest betrof ontwikkeling van nieuwe vliegtui gen), thans is dit aandeel opgelopen tot 43 procent. Afzet Toch zei hij te hopen, dat het NLR ook in de toekomst het nodige kan. blijven doen voor de constructie van nieuwe „vlieg- en andere tuigen". „De Nederlandse industrie heeft de voorbije jaren mooie verkoopcijfers kunnen presenteren en het lijkt erin te zitten, dat de afzet ook in de na bije toekomst een redelijke omvang kan houden". Wat het NLR betreft, vond hij het echter noodzakelijk, dat op het ge bied van research de krachten inter nationaal gebundeld worden. „Men kan in Europa eenvoudig niet anders als men op de wereldmarkt wil blij ven concurreren". Uw sleutel tot opgewekter autorijden is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie" waardoor u nèt iets sneller reageert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. Speurwerk (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Staatssecre taris dr. R. J. H. Kruisinga van sociale zaken en volksgezond heid overweegt klinieken in te richten voor de verpleging van aan verdovende middelen ver slaafden. In een brief aan de Tweede Kamer geeft hij nog eens een overzicht van de symptomen en gevaren van deze middelen, meer in het bijzonder de zoge naamde wekaminen. Hij schrijft dat situaties waarin de mens bedreigd wordt, maar ook psy chische voorstellingen die met op winding, spanning of angst gepaard gaan, het geestelijk en lichamelijk functioneren ingrijpend kunnen wij zigen. Wekaminen hebben invloed op bloedvaten, darm, luchtwegen en hart en een stimulerende werking op het centrale zenuwstelsel dat zich uit in versnelde ademhaling. De staatsse cretaris geeft een overzicht van de bijwerkingen en gevaren van amfeta mine. SPORT Bij kortdurend gebruik: van ruste loosheid. spreekdrang, prikkelbaar heid, slapeloosheid en duizeligheid oplopend tot paniekreacties, die soms leiden tot moord- en zelfmoordnei gingen. Het gebruik is verwerpelijk ook voor sportprestaties, aldus dr. Kruisinga. Voor automobilisten geldt dat het aantal beoordelingsfouten toeneemt en het gebruik ervan aan zet tot het nemen van abnormale risico's. Bij voortdurend gebruik: acute vergiftiging, maar ook ernstige geestelijke afwijkingen, zoals psy chosen. Het kan leiden tot verslaving, met als gevolg wekenlang durende uitputtingstoestanden, gekenmerkt door slaapdrang, onverschilligheid en verlies van initiatief. Na plotselinge onthouding zijn veranderngen in de hersenfunctie waargenomen. ACHTERDOCHT De verslaafde is achterdochtig te genover zijn omgeving, vertoont werkschuwheid en toenemend sociaal verval. Er kunnen acute angst toestanden ontstaan: het ziektebeeld is moeilijk te onderscheiden van de schizofrene vorm van krankzinnig heid. Een Zwitsers onderzoek heeft in 1964 de „gevarenquotiënt van drugs" bepaald. Dit quotiënt was voor pijnstillende preparaten met opwek kende werking 1, voor tranquillizers 0,2 en voor wekaminen zelfs 3,8. Uit een bijlage (een memorandum voor de Wereldge zondheidsorganisatie) blijkt het toe nemend gebruik door schoolkinderen van de hoogste klassen van de lagere school, een Zweeds onderzoek. Aan 16 procent van de onderzochte schoolkinderen werden verdovende middelen aangeboden (64 procent marihuana). Anderhalf procent ge bruikte deze middelen en twee pro cent had deze middelen wel eens ge bruikt. Prof. Van der Maas vond die re search belangrijk „omdat men er de beschaving mee dient en de welvaart mee bevordert". „Hier gaat de „cost" (speurwerk) voor de toenemende „baet" uit. Dat blijkt wel als men onze westerse wereld met de ontwik kelingslanden vergelijkt. Deze zullen in sterker mate in onze verkregen welvaart moeten gaan delen en meer en meer het zelf moeten leren te doen". Op de bijeenkomst, die ook werd bijgewoond door minister Den Toom (defensie), werd verder gesproken door NLR-directeur ir. A. J. Marx. UTRECHT De directie van Thomassen en Drijver-Verblifa NV heeft naar het oordeel van de vakbonden te licht geoordeeld over de menselijke motieven bij de overplaatsing van werkne mers naar andere bedrijven. Gis termiddag werd bekend dat drie van haar vestigingen gesloten zullen worden. De vakbonden tekenen daarbij aan allerminst het optimisme van de di rectie te delen dat driehonderd van de negenhonderd overbodige werkne mers naar andere blikbedrijven over geplaatst kunnen worden. De huisves ting speelt daarbij een belangrijke rol. Garantieloon Er is woensdag, direct na het be kend worden van het directiebesluit Dordrecht, Utrecht en Krommenie af te stoten, niet emotioneel gereageerd. Dat is ongetwijfeld een gevolg van het feit dat de sluitingen pas zullen HEERLEN Het ziet er naar uit dat de investeringen van de Staatsmijnen/DSM zullen groei en naar een jaargemiddelde van 200 miljoen. In het streven naar schaalvergroting grijpt de onderneming alle effectieve middelen aan. Een aantal vor men van samenwerking zijn daaraan dan ook niet vreemd. In het jaarverslag van de Staatsmijnen/DSM wordt gelijk afge- FRANKFORT Het negentienja rige Turkse dienstmeisje Naide Erze- lebi-Karapinar, dat jarenlang door haar werkgevers, een Amerikaans echtpaar, was mishandeld, heeft van de rechter een smartegeld van negen tigduizend gulden toegekend gekre gen. Het meisje werd op veertienjarige leeftijd door het echtpaar Birch uit Turkije gehaald en moest volgens de talrijke getuigen vele vernederingen en mishandelingen ondergaan, vooral door mevrouw Birch, die van Turkse afkomst is. HENGELO De 67-jarige J. A. M- Kempers uit Deurningen is gister morgen in Hengelo (O.) verongelukt toen hij met zijn bromfiets de Olden- zaalsestraat wilde oversteken en werd aangereden door een vrachtwa- gen. Hij overleed ter plaatse. Kindermishandeling Het wordt hoog tijd dat er in Ne derland meer aandacht geschonken wordt aan de kindermishandeling. Zo nu en dan lezen we een kort bericht, dat weer een vader of moeder zo'n wurmpje zolang geslagen, gegooid en mishandeld heeft dat het voor de zo veelste keer in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Soms wordt zo'n kind, nadat het door goede verzorging en verpleging weer is bijgekomen, opnieuw aan de ouderbeulen uitgeleverd. Waarom ver zetten artsen, verplegend personeel, buren, familie en kennissen zich niet daartegen? Er is in Nederland toch ook nog zoiets als kinderbescherming? i Welk een laffe inborst moet men i wel hebben om zo'n wurmpje, dat niet !om het leven gevraagd heeft, in de I klauwen van z'n kwelduivels te laten. Wordt het geen tijd, dat de zwaarste straffen en de verachting van een heel volk dergelijke ouders tot het besef van hun gruweldaden brengt? J Laatst las ik dat er in Nederland jaarlijks 120 kinderen door mishande ling omkomen. Blijkbaar nog niet ge noeg om daarin verandering te bren gen. Wil men wachten tot zoals onlangs in België bijna gebeurde lynchpartijen het gevolg zijn? Hier behoren de autoriteiten maat regelen te nemen. De veiligheid moet ook voor de allerkleinsten gewaar borgd zijn. Ja, voor hen in de eerste plaats, omdat ze zich niet kunnen ver weren dan alleen door te huilen. Zie in gedachten, hoe ze hun stuk geslagen armpjes uitstrekken om hulp tegen hun beulen. SOS voor de klein tjes! Leiden J. Neuteboom Vredesberaad De vrede die de wereld zoekt, die is al lang gevonden, terwijl men nog elkaar vervloekt en bloedt uit vele wonden. Men doet alsof men het niet weet wat eertijds is geboden, J gevolgen zijn opnieuw steeds leed, gekrenkten en gedoden. I In tien geboden evenwel gaf God J de wetten voor het leven, doch bovendien, als nieuw gebod: uw naaste als uzelf, voor iedereen geschreven Alleen door dit oprecht te trachten mag men door strijd de vrede wachten. iRhoon P. de Lange rekend met de geruchten over een mogelijke samenwerking tussen Staatsmijnen/DSM en AKU in Arn hem. Tussen DSM en AKU zullen echter over en weer goede kontakten blijven bestaan. De totale omzet beliep in 1968 ƒ1086 miljoen gulden. De nettowinst nam met bijna de helft toe en ging van zestig miljoen gulden naar 88 miljoen gulden. De gunstige resulta ten zijn vooral afkomstig uit de sec tor chemische produkten. Door ratio nalisatie van de bedrijfsvoering, kon de voortgaande prijsverlaging ruimschoots worden gecompenseerd. Brandstoffen De personeelsbezetting is in de chemische sector gedaald met 3700 man tot 20.600 werknemers. De totale loonkosten daalden van ƒ412 miljoen tot 368 miljoert. De Staatsmijnen wijden uitvoerig aandacht aan de liquidatie van de sector vaste brandstoffen. In drie jaar tijds is de bezetting in deze sec tor verminderd van 25.000 naar nau welijks 10.000 personen. Het belang van Staatsmijnen in de exploitatie van het Nederlandse aardgas onderging een verdere uit breiding. De afzet van steenkolen volgde, vooral in het binnenland de verminderde productie: de export bleef op nagenoeg gelijk niveau. De voorraden konden evenals in 1967 aanzienlijk worden teruggebracht. ingaan op 1 januari, en 1 juli volgend jaar en 1 januari 1971. Gisteravond maakte president-di recteur mr. B. ter Haar bekend dat ruim een derde van het overbodig wordende personeel boven de vijftig jaar is. Honderd ervan zijn de zestig al gepasseerd. Het bedrijf garandeert voor hen het garantieloon. In de bedrijven van Thomassen en Drijver-Verblifa werken 165 gastar beiders. De heer R. Baarda verklaar de namens de drie vakbonden dat zij geloven in het vooruitzicht van over plaatsing, zoals dat is gesteld van directiezijde. De vakbonden blijven het echter onbegrijpelijk vinden dat het finan cieel zo gezonde bedrijf tot een slui ting van drie vestigingen is overge gaan. De concerndirectie zei voorts nog dat het verloop van het ruim zeven duizend man tellende personeel van Thomassen en Drijver-Verblifa on geveer 700 a 800 man per jaar be draagt. Bij de beslissing juist de be drijven in Krommenie, Utrecht en Dordrecht te sluiten heeft mede de arbeidssituatie in die gemeenten een rol gespeeld. Bevredigend Uit het jaarverslag van de blikfa- briek blijkt dat 1968 in financieel opzicht een bevredigend jaar is ge dweest. Dit geldt echter niet in gelijke mate voor alle productgroepen van de onderneming. De resultaten voor de groep bussen, bestemd voor pro ducten die niet geconserveerd wor den laten in toenemende mate te wensen over. Het gaat hier om de general line sector. De onbevredigende gang van zaken is een gevolg van het zeer uitgebrei de assortiment, het zeer arbeidsinten sieve karakter van een deel van het assortiment en het feit dat de produc tie over een relatief groot aantal fa brieken is verdeeld. Om deze reden wordt het aantal productieplaatsen verminderd. DEN HAAG De klacht van ex-kapitein Westerling tegen oud-premier Drees wegens aantasting van eer en goede naam zal door de officier van justitie in Den Haag, mr. Rosingh, worden geseponeerd. Westerling had de klacht ingediend na een uitlating van dr. Drees in Het Parool waarin hij het optreden van Westerling op Celebes een oor logsmisdaad noemde. Dr. Drees heeft in een gesprek met mr. Rosingh verklaard dat hij al in zijn radiopraatjes tijdens zijn pre mierschap de incidenten op Celebes als „moreel en juridisch onaanvaard baar" had aangemerkt. Westerling overweegt in hoger be roep te gaan tegen de beslissing van de officier. (Vervolg van pag. .1) Het besluit, zo wordt nog verno men, zou mede beïnvloed zijn door markt. Bij de fusie werden al twee mindergoed renderende bedrijven (in Delft en Oudenbosch) gesloten. En kele maanden geleden werd in Utrecht na het vertrek van de bedrijfsdirec teur geen opvolger aangesteld. Dat duidde er al op dat ook de vestiging in Utrecht zou worden opgeheven. Nader wordt nog vernomen dat in de vestigingen in Oss en Hoogeveen mensen die elders ontslagen worden, zullen kunnen worden opgevangen als daar plaatsen vrijkomen door natuur lijke afvloeiing. Ook is bekend geworden dat de vak bond enal op 20 maart een structuur- rapport van de directie hadden ont vangen, De directie erkende hierin dat het bedrijf op het ogenblik nog kern gezond is. Maar gezien de concurren tie uit andere EEG-landen achtte men het beter nu in te grijpen, dan op het moment dat het bedrijf zich op een hel lend vlak bevindt. Het is de vakbonden niet duidelijk waarom zeshonderd mensen het veld moeten ruimen. Zij wijzen erop dat door de sluiting van de vier vestigin gen slechts drie procent van de pro- duktle wordt afgesloten, terwijl bijna negen procent van het personeel wordt ontslagen. De Christelijke metaalbedrijfsbond heeft het volgende commentaar op de sluiting van de bedrijven gegeven: „Met deze maatregelen wordt geen ziekte bestreden maar wordt een schoonheidsoperatie uitgevoerd tot meerdere glorie van de kapitaalbezit ters." De vakbonden zijn bereid verder te onderhandelen over een afvloeiings regeling. Voor enkele groepen werk nemers is al een bevredigende rege ling getroffen. De personeelsleden die zestig jaar en ouder zijn en die veer tig dienstjaren hebben krijgen hon derd procent van hun loon uitgekeerd tot de 65-jarige leeftijd. De mensen in deze leeftijdsgroep die minder dan veertig dienstjaren hebben krijgen gedurende 2Vi jaar honderd procent en daarna 85 pro cent uitgekeerd. Dat geldt ook voor mensen van 58 en 59 jaar met meer dan 25 dienstjaren. De directie heeft ook toezeggingen gedaan dat de ontslagenen recht heb ben op herplaatsing en omscholing. De vakbonden hebben hoop dat er tenslotte een goede afvloeiingsrege ling uit de bus komt (Van onze Dordtse redactie) DORDRECHT De 220 per soneelsleden van de Dordtse ves tiging van Thomassen en Drij- Beate Klarsfeld die november vorig jaar tot een jaar gevange nisstraf werd veroordeeld, om dat zij bondskanselier Kiesinger in het gezicht had geslagen geeft een pen aan haar echtge noot, de Franse journalist Serge Klarsfeld, tijdens de rechtszit ting gisteren te Berlijn, waarin haar beroep wordt behandeld. Achter haar de verdedigers Horst Mahler en Egon Gets. Ruimteleer In het Londense Hiltonhotel is men duchtig, maar gracieus, van leer getrokken tijdens de jaarlijkse leer- show, waar men het soms weer barstige materiaal in de meest ele gante vormen weet om te buigen, zo als hier een ontwerp van Paul Mi chel, een „ruimtekostuum" met bij behorende laarzen en helm, gemaakt van zilverkleurig leer. URK Een bergingsbedrijf uit Vlissingen zal proberen de zaterdag op het IJsselmeer gezonken kotter UK 204 te lichten. Twee bokken van elk honderd ton hefvermogen zullen eerst trachten het schip recht te zet ten waarna het mogelijk moet zijn het leeg te pompen. Aangenomen wordt dat de lijken van de vijf be manningsleden zich nog in het schip bevinden. CORSIER SUR VERVEY Met een bolhoed en 'n stokje en twee schoenen met hallelujah- tenen leeft bij velen nog de figuur van de bekende filmko miek, regisseur en zelfs compo nist voort. Maar de thans tach tigjarige heeft zich reeds lang uit zijn activiteiten teruggetrok ken na zijn laatste poging een film te maken ongeveer vier jaar geleden, die geen succes is geworden. Maar voor die tijd heeft hij formidabel veel gedaan voor de filmkunst. Hij was een van de weinigen die. toen dc sprekende film werkelijkheid werd, deze enorme overschakeling glansrijk overleefde. In 1965 kwam hij met zijn altijd j nog schone vrouw Ona O'Neill nog naar ons land om de Erasmusprijs in j ontvangst te nemen. Gisteren heeft hij in alle stilte zijn tachtigste ver- l jaardag mogen vieren in zijn Zwitserse villa in Corsier sur Vervey, waar het slechts aan een groep j schoolkinderen was toegestaan hem een serenade te brengen. Voor de rest 1 stelde hij er prijs op zijn geboortedag in de huiselijk kring te vieren. Hij is zich sterk bewust van zijn jaren en zal nu geen films meer maken. Eer uit de F.S. Samenvallend met zijn 80ste ver jaardag bereikte ons juist een bericht uit Amerika, dat dc Cultureel-histo- rische raad van Hollywood Charlie's oude studio op de hoek van Sunset Boulevard en La Brea Boulevard on der Monumentenzorg geplaatst heeft. Er mag derhalve aan het vijftig jaar oude complex niets meer veranderd worden en er zal een gedenkplaat in worden aangebracht. Chaplin trok er in 1919 in. Films, die wereldberoemd werden als „Shoulder Arma", „The Kid" en „The Circus" zijn daar vervaardigd. Daar werden ook de eerste geluidsfilms gemaakt Na de opkomst van de tv werd de studio door CBS in gebruik genomen voor het verfilmen van de Perry Mason-programma's. Op het ogenblik wordt de studio door de firma A M Records gebruikt voor de fabrica ge van grammofoonplaten. Het schijnt echter in de bedoeling te lig gen de ruimte opnieuw in dienst te stellen ten behoeve van de filmin dustrie. Voor de T. V. Hieruit blijkt dat Amerika toch nog vele vereerders van Charlie telt, alhoewel dat land hem veel kwaad heeft gedaan door hem uit te wijzen als communist, een beschuldiging waartegen Chaplin zich uitvoerig heeft verdedigd in zijn 500 bladzijden tellende autobiografie, die wij uitvoe rig hebben besproken. Toch heeft hij zijn tegenzin nog overwonnen, en nog wel voor de tv die hij eveneens af wees, door een reeks uitzendingen waarin hij optreedt in tien afleverin gen onder de titel „De wereld van Orson Welles". Zo heeft Charlie een goed besteed leven achter de rug en het mag voor hem een goed rusten zijn in de avond van zijn leven met zijn vrouw en zeven kinderen. ISTANBOEL Een jonge moorde naar, de 23-jarige Nebi Berber, die onlangs uit de gevangenis was ontslagen, heeft gisteren in de Turkse plaats Isjaklar acht mensen dood geschoten en acht anderen gewond voordat hij in een vuurgevecht met de politie zelf dodelijk werd getrof fen. De familie van zijn meisje was erop tegen dat hij met haar zou trouwen. ver-Verblifa NV hebben de me dedeling van de hoofddirectie dat het bedrijf per 1 januari 1970 moet worden gesloten vrij rustig opgenomen. Zij werden ingelicht op een bijeenkomst in de kantine, die maar kort duurde. Daarna konden de werkne mers naar huis gaan om de tries te boodschap te verwerken. Commentaren werden bij het verlaten van de fabriek nauwe lijks gegeven. Opvallend was in tussen dat men een vast vertrou wen blijkt te hebben in de vak beweging, die al heeft meege deeld dat zij een hoge prijs zal bedingen voor de gevolgen, die de reorganisatie van het concern met zich meebrengt. Een 57-jarige employé vertelde dat het bericht voor hem als een donder slag bij heldere hemel was gekomen. Men had geen vermoeden dat het Dordtse bedrijf kennelijk verliesgevend is. want er was werk genoeg. Voor de meeste jongeren was het niet zo'n grote klap. Een 62-jarige werknemer, die al 46 jaar aan de „blikfabriek", zoals het bedrijf in Dordt wordt genoemd, ver bonden is verklaarde zich ook geen zorgen te maken. „Ik heb alle vertrouwen in de vak bonden en beslist ook in het bedrijf", aldus zijn commentaar. Enkele Belgi sche gastarbeiders zagen hun toekomst niet zo rooskleurig in. Zij hebben eerst in Oudenbosch gewerkt en toen de Verblifa-fabriek daar werd opgeheven gingen ze nog Wat verder van huis, namelijk naar Dordt Waar zij nu naar toe moeten is hun nog niet duidelijk. ANDER WERK Overigens heeft het bericht in Dor- j drecht in het algemeen niet zo'n diepe indruk gemaakt. Natuurlijk wordt be treurd dat het bedrijf moet worden op geheven, maar de situatie is hier ge lukkig zo dat de meeste metaalbedrij ven zitten te springen om arbeidskrach ten. Verwacht wordt dan ook dat de meeste van de werknemers van de „blikfabriek" binnen afzienbare tijd een andere betrekking hebben. Dat neemt niet weg dat men toch we! verontwaardigd is over het feit dat al leen economische belangen een rol schRnen te spelen in liet beleid van Thomassen en Drijver - Verblifa N.V. Het concern staat er allerminst slecht voor, integendeel, het jaarverslag spreekt hieromtrent duidelijke taal. De mens wordt weer als sluitpost gebruikt. „Voor de vakbonden betekent dit dat zij het onderste uit de kan zullen ha len". aldus de heer J. de Bruin, dis- trictsbestuurder van de Christelijke Me taalbedrijfsbond. MOTIEVEN Na de bijeenkomst in de kantine hebben de gezamenlijke vakbonden een circulaire verspreid, waarin daar de nadruk op wordt gelegd. Voor de reorganisatie, aldus deze circulaire, gelden uitsluitend economische motie ven. De voordelen, die uit de sanering voortvloeien, gaan in hoofdzaak naar de kapitaalverschaffers. De vakvereni- eingen kunnen voor deze gang van za ken dan ook geen verantwoordelijk heid aanvaarden. Intussen ziin de directie en de vak- verenieingen besprekingen begonnen over een sociaal plan. waarbij de aan de reorganisatie verbonden problemert van verschillende kanten zullen wor den benaderd. De inkomensgarantiere* gelingen en de schadeloosstelling zaï« len hierbij een belangrijke rol spelenA

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7