Groenoordhal nog meer op de sport gericht OPLOSSING GEZOCHT 83,- DE KASTEN-SPECIALIST AUSTIN Stervend Rijnsburg Volgend cursusjaar al speelleerklas? Nieuwe Geref. school Storm Buysingstraat Twee winkeliers uit Alphen veroordeeld LEGKAST LEIDEN I Ook voorzieningen voor het 3-oktoberfeest nu Evenementen moeten groter exploitatietekort opvangen Rond 2 miljoen meer nodig Ook Leids bedrijf wordt gesloten •1800 Mknl GARAGE POOT Eethuis twee maanden dicht Ouderavond in Oegstgeest Dr. Hovens Gréve begraven NIEUWE LEIDSE COURANT LEIDEN R. en W. vragen de rapd een aanvullend kre diet van rond ttcee miljoen gulden voor de Groenoord hal, de veemarkt-sporthal, die in september wordt ge opend. De totale stiehtingskosten zijn daarmee gestegen tot f 12,7 miljoen. Met „normale" prijsstijgingen is al een bedrag van negen ton gemoeid, teaarvan vier ton voor rekening van de BTW komt. Daarnaast staand B. en \V. echter Investeringen voor ogen, die het ge bruik van de hal nog aantrekke lijker kunnen maken. Was aanvan kelijk gedacht, dat een derde van de hal door het bouwen van vaste opstanden voor het rundvee niet geschikt zou zijn voor andere doel einden, er komen nu lossen opstan den in, zodat de hal geheel door de sport kan worden gebruikt. De ex ploitatiemogelijkheden worden hier door belangrijk verruimd. Het aan tal kleedkamers en sanitaire voorzie ningen zal als gevolg hiervan ook moeten worden uitgebreid. Korfbal velden Op het terrein van de Groenoord hal komen enkele korfbalvelden met een afzonderlijk kleedgebouwtje. Verder is een halve ton nodig voor schoonmaakvoorzieningen, waarmee te weinig rekening is gehouden in het plan. Aangezien het de bedoeling ls voortaan ook de 3-oktoberkermis op het Groenoordtcrrein te houden, zijn er voorzieningen nodig op het gebied Ingezonden Hoe moeilijk het is een duidelijk ingezonden stuk te schrijven en vooral hoe moeilijk het is een inge zonden stuk goed te lezen, blijkt wel uit de reactie van de heer P. v/d Mey op mijn schrijven. Als ik schreef over wanbeheer en wanbe leid dan had dit uitsluitend betrek king op het beleid ten aanzien van het overgebleven oude dorpsschoon. Dit was tien jaar geleden in Rijnsburg nog vélop aanwezig. Als de heer v/d Mey zegt dat de huizen met aardige voorgevels achter die voorgevels niet bewoonbaar zijn dan heeft hij gelijk. Dat wil zeggen: op het ogenblik. Niemand heeft er aar digheid in, een huis te herstellen dat wellicht over een half jaar gesloopt zal worden. Gevolg: er wordt geen geld meer in gestoken, de huizen verkommeren en staan er verveloos en onbewoonbaar bij. Dat dergelijke huizen wel degelijk bewoonbaar ge maakt kunnen worden kan de heer v/d Mey gaan zien in bijv. Amersfoort, Maastricht, Leiden of nog dichterbij: Oegstgeest. Laat hij dan ook de bewoners van deze hui zen eens vragen of ze er met plezier wonen. Bovendien kunnen oude hui zen, indien noodzakelijk, inwendig totaal modern verbouwd worden zonder het uiterlijk te schaden. Als de heer v/d Mey spreekt over een „voorliefde" voor Rijnsburg dan heeft hij veel gemeen met de door mij genoemde notabelen die hun mond vol hebben van historie maar in de praktijk zich er niet om be kommeren. Ze spreken als over een dierbare overledene, terwijl deze nog, zij het zwaar ziek, in hun mid den verkeert. Wié sprak over nuch ter? Verder hoop ik dat de heer v/d Mey nog eens de moeite neemt een keer langs de Vliet te lopen en dan de huidige toestand te vergelijken met het beeld uit zijn kinderjaren. Laat hij mij dan eens vertellen of het gezicht van het dorp ten goede of ten kwade veranderd is. Er wordt weieens een pand gesloopt, zo schijft de heer v/d Mey. Het aantal huizen gesloopt in de laatste jaren beloopt ongeveer veertig, waarbij ik mij be perk tot het Moleneind, Vliet Noord en Zuidzijde en Rapenburg. Daaron der waren huizen uit de zestiende eeuw. Dat de Rijnsburgers niet zo on verschillig zijn bleek mij uit de vele positieve reacties die ik kreeg op mijn schrijven. Wat betreft de grote vooruitgang van Rijnsburg op het gbied van de woningbouw en alles wat hierin be reikt is door gemeente en de alom- gewaardeerde woningbouwvereni ging. „Spinoza", dat valt buiten het onderwerp van gesprek, omdat het hier gaat over de oude dorpskern en niet over plan West enz. Juist in deze tijd van betrekke lijke weelde waarin het mogelijk is zoveel te doen, moeten wij de kans grijpen om het oude te ontzien en in ere te houden. Dat is niet alleen een Rijnsburgs maar vooral een natio naal belang! P. G. de Geus Wassenaar, Van Zuilen van Nijeveltotr. 294 van elektriciteit en waterleiding, waarmee rond anderhalve ton is ge moeid. Geen tourniquets De exploitatie wordt mede door bovenstaande factoren ongunstig beïnvloed. Ook zullen geen tourni quets kunnen worden geplaatst om dat dit óp praktische bezwaren stuit. Voorts zijn de vee-aanvoeren aan het dalen, wat betekent, dat de in komsten hiervan nu niet op f252.000 worden geraamd, maar op slechts f 197.000 per jaar. Het exploitatiete kort, aanvankelijk geraamd op f450.000 per jaar, wordt nu zeker f 120.000 hoger. Om dit tekort zoveel mogelijk te beperken, willen B. en W. de hal ook gaan benutten voor geldopbrengende evenementen, waarvoor een hoog gekwalificeerde kracht zal worden aangetrokken. Scheidsrechters gaan jubileren LEIDEN De afdeling Leiden van de „Centrale organisatie van voetbalscheidsrechters" (C.O.V.S.) gaat haar veertigjarig jubileum vieren. Ter gelegenheid hiervan recipieert het bestuur dinsdagavond 29 april van half 8 tot 10 uur in café Eigenzorg, Stationsweg 29. Tij dens de receptie zullen de heren Th. W. van der Klugt en A. van der Velden, die na 33 jaar hun be stuursfunctie neerleggen, worden gehuldigd. LEIDEN Zoals elders in ons blad is te lezen, sluit Thomassen en Drijver-Verblifa N.V., het grote Nederlandse verpakkingsconcern, in de komende anderhalf jaar vier fa brieken. waaronder een klein be drijf in Leiden. Dit betreft de Me- taaldrukkery W. F. Paauw en Zn., gevestigd aan de Hoge Rijndijk, die twaalf werknemers telt. Men rekent dit bedrijf tot de grafische sector. Het houdt zich bezig met het be drukken van conservenblikken en dergelijke. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM De advleskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Am sterdam op de volgende werkdag zijn on veranderd gebleven. Volgende maand zal prof. dr. E- H. van der Beugel, bijzonder hoog leraar in de westelijke samenwer king na de Tweede Wereldoorlog aan de Leidse Universiteit, aan de Harvard University te Cambridge, Massachusetts, drie colleges geven in het kader van de Erasmus Lec tures. In het kader van de uitwisseling tussen de Rijksuniversiteit te Gent en de Leidse Universiteit zal op donderdag 24 april prof. dr. E. van Bogaert, hoogleraar in het volken recht te Gent, in het Leidse Juri disch Studiecentrum „Gravensteen", een gastcollege geven over „Het recht van de individu op te treden in internationale procedures". Op donderdag 1 mei zal prof. dr. Gerda de Bock, directeur van het Semina rie voor Sociale en Gerechtelijke Jeugdbescherming van de Gentse Universiteit, een voordracht houden over „Inhoud en betekenis van het concept jeugddelinquentie". Op respectievelijk de vrijdagen 2, 16, 23 en 30 mei zullen in het Groot Auditorium van de Leidse Univer siteit prof. dr. A. Lijphart, gewoon hoogleraar in de leer der interna tionale betrekkingen, prof. dr. P. Emmelot, bijzonder hoogleraar in de biochemische oncologie, prof. dr. H. J. P. M. Dijkhuis, gewoon hoogle raar in de algemene geneeskundige Praktijk, en prof. dr. J. J. Sandler, bijzonder hoogleraar in de toepas sing van de psychoanalyse in de ge neeskunde, hun oratie houden. Op dinsdag 6 mei vindt de openbare les Plaats van dr. H. C. Hemker, gewoon lector in de- biochemie der hart- en vaatziekten. In het kader van het Studium Ge nerale 1968/1969 van de Leidse Uni versiteit wordt OP maandag 21, don derdag 24 en maandag 28 april door de Philosophische Faculteit der Leidsche Studenten in samenwer king met de Disputorenraad een voor alle belangstellenden toegan kelijk symposion over atomaire, biologische en chemische oorlogvoe ring gehouden. Op maandag 21 april zullen prof. dr. A. Quispel, hoogleraar in de ex perimentele plantkunde te Leiden, en prof. dr. J. A. Cohen, hoogleraar in de fysiologische scheikunde, toe gepaste enzymologie en radio-bio- logie te Leiden en directeur van het Medisch-Biologisch Laboratorium van R.V.O./T.N.O. te Rijswijk, spre ken over respectievelijk „Herbici den en ontbladeringsmiddelen" en „Defensief onderzoek betreffende A.B.C.-oorlog bij R.V.O./T.N.O.". Prof. dr. H. J. Groenewold, hoog leraar in de theoretische natuur kunde te Groningen, en dr. A. J. J. Ooms. directeur van het Chemisch Laboratorium van R.V.O./T.N.O. te Rijswijk, houden op donderdag 24 april een lezing over „Natuuronder zoekers en' hun wapens, nucleaire oorlogvoering" en „Chemische oor logvoering". „Biologische oorlog voering" en „Ethische aspecten" zijn de onderwerpen, waarover op maan dag 28 april respectievelijk dr. J. F. Ph. Hers, internist bij het Acade misch Ziekenhuis Leiden, en prof. ONVERWOESTBAAR COMFORTABEL REPRESENTATIEF Een kilometers-eter: dat is de nieuwe Austin Balanza 1800 Mk.ll. Sterk, krachtig, gebouwd: dezelfde BMC specificaties, die zo goed voldeden gedurende de Londen-Sydney Marathon. De Austin Balanza 1800 is gemaakt om snel over elk soort wegdek te rijden, heeft een hoge topsnelheid met de daarbij passende acceleratie, een grote gebruiks- doelmatigheid, en de stevigste carrosserie die ooit is gebruikt voor een serie-produktie wagen. De Hydrolastic® vloeistofvering en de unieke motorophanging houden het koetswerk vrij van trillingen. Servo bekrachtigde remmen zorgen voor veiligheid, de grote interieur ruimte geeft een maximaal zitcomfort. En dit alles met verbazend kleine buitenmaten. En er is een groot net ven enthousiaste AUSTIN- AUSTIN BALANZA 1800 Mk II dealers over geheel Europa. F 11.985,20* •■••-nu d»i 1.7Iann Financiering kan uiterst snel, discreet en soepel AUSTIN BALANZA 1800 Mk binnen onze eigen AUSTIN-organisatie geregeld AUTOMATIC F 13.244-* worden, •lnd. 0.8. Bel ons op voor een vrijblijvende proefrit I Inlichtingen worden gaarne verstrekt door VALKENBURG Z.-H., Hoofdstraat 104 - Telefoon 01718— 6947 LEIDEN - Lammenschansweg 132 - Telefoon 0171030347 AUSTIN DEALER voor Leiden e.o. SHOWROOM te LEIDEN: 's zaterdags ook geopend van 9-5 uur. dr. M. Jeuken S. J., hoogleraar in de theoretische biologie te Leiden en bijzonder hoogleraar in de wijs begeerte te Wageningen, zullen spreken. Alle lezingen zullen worden ge houden in de grote collegezaal van het gebouw Stationspein 10, Leiden, om half acht beginnen. Promoties in Leiden LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit is de heer G. J. Doekes tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Wheat grain proteins. Analysis of varieties by starch-gel electrophoresis". Pro- motor was prof, dr H. Veldstra. De heer Doekes woont te Wageningen. De heer J. Verweij promoveerde tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen op een proef schrift, getiteld „Vicinale effecten bij transmercurering". Promotor was prof. dr E. C. Kooyman. De heer Verweij woont te Leiden. DEN HAAG Het publiek dat het spul eet, merkt er in het alge meen niets van, maar als het in de keuken van deze eettentjes zou kunnen kijken, zouden de haren te berge rijzen, aldus de Haagse economische politierechter in de strafzaak tegen de eigenaar van een eethuis in Leiden, die voor twee feiten terecht moest staan, maar verstek liet gaan. Het eerste geval betrof een over treding vdn de Warenwet, gepleegd in zijn bedrijf in Alphen. Verder had hij in zijn zaak in Leiden de vleeskeuringswet overtreden. De of ficier van justitie wees erop, dat verdachte al eerder met de rechter in aanraking was gekomen in ver band met een dergelijk feit. Hij eiste voor de zaak van de vleeskeuringswet in Leiden 150 boete en sluiting van het bedrijf voor zes maanden. Voor de overtre ding van de warenwet werd 120 boete geëist. De rechter veroordeel de tot resp. 150 boete en twee maanden sluiting en 120 boete. Tuindersknecht stal munten en sieraden DEN HAAG U hebt nog een heel leven voor u, maak er wat be ters van dan tot nu toe, adviseerde de Haagse politierechter een 21- jarige tuindersknecht uit Leiden. Hij had ingebroken in een woning aan de Waldeck Pyrmontstraat en daar een aantal gouden munten en sieraden gestolen. Verdachte verklaarde, dat hij nu een heel ander leven was gaan lei den. Het was afgelopen met de drank, die een grote rol bij hem had gespeeld. De officier was er niet zo erg van onder de indruk, maar wilde hem niettemin een kans geven. Hij eiste 100 boete en drie maanden voorwaardelijk. OEGSTGEEST Wellicht zal met ingang van het nieuwe cursus jaar de speelleerklas voor het eerste jaar van het basisonderwijs op vele scholen, ook op die aan de Kamperfoelielaan, kunnen worden ingevoerd. Aldus de heer A. W. Rietdijk, hoofd van de protestants-christelijke school aan de Kamperfoelielaan, dinsdag tijdens de zeer geslaagde ouderavond in de school. De voorzitter van het schoolbe stuur. de heer A. Middeldorp, had in zijn openingstoespraak de moei lijkheden besproken, die bestaan rond de totstandkoming van een zelfstandig bestuur en eigen ver eniging van deze school (men is nog sterk verbonden aan de „moeder- school", de Hofdijckschool). Per 1 januari 1970 hoopt men echter de zaken „rond" te hebben. Aanpassing In zijn praatje over de verschillen tussen het vroegere en het huidige onderwijs op de lagere scholen legde de heer Rietdijk nog bijzondere na druk op de huidige aanpassing van de leerstof aan het kind tegenover de vroegere aanpassing van het kind aan die stof. LEIDEN/DEN HAAG Op Rhjjn- hof is gistermiddag mej. dr. C. Ho vens Gréve, die op 13 april op tach tigjarige leeftijd in Den Haag is overleden, ter aarde besteld. Onder de ruim honderd belang stellenden bevonden zich behalve familieleden en vrienden vele oud patiënten van dr. Hovens Gréve, die vijftig jaar lang huisarts in Leiden is geweest. Tijdens de sobere rouwdienst sprak de oudste neef van de overledene namens de familie. Hij kenschetste zijn tante als een vrouw, die haar patiënten door haar rustig en ver trouwenwekkend optreden op hun gemak wist te stellen, maar die an derzijds voor zichzelf allesbehalve toegeeflijk was. Ook vermeldde hij welke belangrijke plaats Leiden in *het hart van dr. Hovens Gréve in nam: dat zij de zilveren erepenning van deze stad mocht ontvangen, heeft zeer veel voor haar betekend. De moeilijke studiejaren de universiteit dulde in die tijd nauwe lijks vrouwelijke studenten binnen haar poorten werden door mej. mr. M. E. Blok gememoreerd. Van de WSL, waarvan de dokter praeses en later erelid is geweest was een delegatie aanwezig. Niet bij de dienst maar wel bij de eigenlijke begrafenis was aanwezig de in beide toespraken genoemde Aagje, de toegewijde huishoudster van de dokter, die een mensenleef tijd voor haar heeft gewerkt Tenslotte las ds. Schaap drie bij belteksten; een gedeelte uit psalm 139; Matth. 6:16 en 1 Cor. 13. In zijn gedenkend woord noemde hij dokter Hovens Gréve een markante, unieke gestalte; kenmerkend voor haar persoon achtte hij de warme genegenheid, de ingetogenheid, die ten grondslag lag aan zowel de pit tigheid als de kalmte en rust die haar eigen was. ALKEMADE Woensdag is met grote meerderheid van stemmen de heer A. R. Meima ing., directeur van de bloemenveiling, tot voorzitter van het bestuur van de Googerpolder ge kozen. Hij volgt de heer A. Roelofs op, die 27 jaar zitting in het bestuur heeft gehad, waarvan 23 jaar als voorzitter. Het doel van de avond, het kennis maken met elkaar en met de sfeer en gang van zaken in de pas opgerichte school, is ook in de geanimeerde dis cussie, de gesprekken met het per soneel en het bekijken van de werk stukken bereikt DONDERDAG 17 APRIL 19fl LEIDEN Aan de Storm Buysing straat wordt momenteel een systeem basisschool (lager onderwijs) ge bouwd voor de Geref. Schoolvereni ging. Vanochtend plaatste voorzitter S. J. Anes de eerste kolom. De school, die half september in gebruik kan worden genomen, telt zeven lokalen en een aula. Zij dient ter vervanging van de houten noodschool, die ruim honderd leerlingen telt. Door de langdurige noodbehuizing is dit aantal lager dan normaal. Als men weet, dat zeven tien jaar geleden al een raadsbesluit voor de nu in aanbouw zijnde school werd genomen, dan wordt het wel duidelijk, dat het de Geref. School vereniging wat deze school betreft niet heeft meegezeten. Aanvankelijk zou de school aan de Jacob Catslaan worden gebouwd. Omdat het weer in de afgelopen maanden ook niet meewerkte, heeft men de eerste paal ongemerkt voor bij laten gaan en besloten de eerste DEN HAAG Omdat hy op maan dagmiddag zjjn winkel voor het pu bliek had geopend, moest een 52- jarige detaillist uit Alphen zich voor de Haagse economische politierechter verantwoorden. By verordening is namelijk bepaald, dat de winkels die middag gesloten zijn. Verdachte beriep zich op het feit, dat hij zo wel grossier als detaillist is. Als grossier mag de zaak open zyn, maar het komt ook wel eens voor, dat hy een gewone klant helpt. U zult keuze moeten maken, zei de rechter. Of grossier of detaillist, De officier voorzag in de toekomst moeilijkheden en vorderde f 500 boete, waarvan f 400 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De rechter veroorzaakte conform. Voor hetzelfde geval stond een andere winkelier uit Alphen terecht. Hij gaf als reden op, dat de concur rentie te zwaar is. Hij had al bij de Kamer van Koophandel bezwaren ingediend tegen de maandagsluiting maar uit een enquête was gebleken, dat de meerderheid er voor is. De officier eiste f 500 boete, waar van f 400 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dit werd ook het vonnis. kolom feestelijk te plaatsen, wat dus vandaag is gebeurd. De nieuwe school zal plaats bieden aan ruim tweehonderd leerlingen. Foto N. van der Horst Stichting voor huur bejaardentehuis KOUDEKERK/HAZERSWOUDE Het nieuwe bejaardentehuis dat bouwd wordt aan de Burgemeesil Verheullaan krijgt morgen zijn „huu[ der". Om tien uur 's morgens zal r melijk een stichting in het levej worden geroepen, die het gebous gaat huren van de eigenares van 1 gebouw, de woningbouwvereniginj „Goed Wonen". De oprichting geschieden te Hazerswoude, ten over-. J staan van notaris Heenk; participan ten zijn gemeentelijke en kerkelijke instellingen uit Hazerswoude en Kou dekerk aan den Rijn. Het 74 bedden tellende bejaardentehuis, dat in 1970 moet worden opgeleverd, is bestemd voor bejaarden uit beide gemeenten Geslaagd concert voor bejaarden TER AAR Woensdagavond gaf het Nieuwkoop's gemengd koor een concert voor de bejaarden van cen trum Aarhoeve. Dirigent K. de Rooy kan terugzien op een succesvolle avond. Voor de pauze werden stem mige liederen gezongen. Men begon met een lied van da Palestrina en het zegekoor uit Judas Maccabeus en besloot met het Ave Verum Corpus van Mozart. Na de koffie werd het programma wat luchtiger. De Vier Weverkens van Felix de Nobel en Aupres de ma blonde vielen zeker in de smaak. De bejaarden genoten bijzonder van de vertolking van Ein Walzertraum van Oscar Strauss. WH HEBBEN DIE VOOR U I I I Als het maar op het gebied van bergruimte ie! Even een klein voorbeeld uit onze enorme sortering 1 Prachtig witgelakt met 4 legplanken, i 5 bergruimten, (demontabel). Alm.: hoog 166, diep 46, breed 51 era. Verder nog ee«i keuze uit alle soorten HANG-LEGKASTEN - WAND KASTEN - KEUKENMEUBELEN - COMPLETE KEUKENS - COMPLETE SLAAPKAMERS BUREAUS, enz. Hoogi. Kwfcgrockt 47—49 hoek Nieuwsfr. Td. 01710—33078 UNIEK In de KASTENWERELD

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4