Vertrouwensman bij adoptie lichtte de pleegouders op „Open" gesprek over de handel Na vijf uur schaak braken Spasski en Petrosjan op Sterke bezetting Amstel Gold-race Den Uyl en Ten Cate leggen ruzie bij Gezonde slankheid... 't zit in SANOVITE Potje voor moeders Collega doet ook Eis 15 maanden secr. Kinderbescherming Liefde niet in de politiek Lichtwedstrijden Van der Horst leidt Huizen-Spakenburg Nieuwe hoop voor Leicester City Veel kruideniers in 68 verdwenen Rcitsma donderdag in studenten-doel Ajax-legioen laat verstek gaan De heer T. Dicker voorzitter NWB 9 DINSDAG 15 APRIL 1969 (Van een onzer verslaggevers) BREDA Vanaf 1956 tot september vorig jaar was mr. W. van W. (46) gewaardeerd secretaris van de Raad voor de Kinderbescher ming in Breda. Hij was de vertrouwensman van de rechtbank bij adoptiezaken. Echtparen die een kind wilden adopteren, geloofden onvoorwaardelijk in hem. Tot het najaar 1968. Toen werd ontdekt, dat mr. Van W. (aanstaande) pleegouders oplichtte. Voor de Bredase rechtbank, waar hij tot dan een gerespecteerd figuur was, hoorde de inmiddels ontslagen secretaris van de Kinderbescherming giste ren een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden, met aftrek van vijf weken voorarrest, tegen zich eisen. pleegouders. Hij meende zelfs dat zijn collega in Den Bosch dit geld ook al inde, of in elk geval overwoog dit te gaan doen. Verdachte moest toegeven dat twee maatschappelijk werksters van de Kinderbescherming hem indertijd gewezen hadden op de onjuistheid van zijn manipulatief. Overigens verklaarde commissaris A. van der Ley van de rijksrecherche, dat van de tachtig tot honderd adop- tiegevallen sinds 1967, slechts in 24 gevallen betekeningskosten werden geheven. Van W. beweerde, dat hij in som mige gevallen het ontvangen geld voor bevallings- en verpleegkosten had doorbetaald aan de betrokken in ternaten. Dat was handje-contantje gebeurd, zonder enige kwitantie. „Dat is toch hoogst ongewoon. Het betreft hier toch geen markthandel", bracht de president in het midden. Verdachte: „In onze kringen gebeurt dit vrij veel. Dat is natuurlijk geen vrijbrief voor mij. Maar vele interna ten ontvangen het geld zo in de hand." Potje Van W. zou zich de laatste vijf jaar totaal zo'n zeventienduizend gulden hebben laten betalen door adopterende echtparen. Dezen ga ven aan hem het geld voor deur waarderskosten voor de beteke ning van de adoptievohnissen aan ongehuwde moeders. „Met deze kosteninning had u totaal niets te maken", zei rechtbank president mr. A. F. Stemfoort. Bovendien vroeg Van W. van pleegouders geldsbedragen variërend van ca. vierhonderd tot vijftienhon derd gulden, teneinde de kosten van bevalling en verpleging te voldoen. Deze kosten werden echter door verschillende instanties vergoed, en in een geval hadden de ongehuwde moeder en de vader de rekening van de kraamkliniek betaald. Bij de inning van dit geld hield van W. de pleegouders voor, dat zij bij een eventuele bevalling zelf toch ook de kosten hadden moeten beta len. Hij wees hen er ook op, dat de rekening van de kliniek anders aan de ongehuwde moeder moest worden aangeboden, waardoor voor haar na re situaties zouden ontstaan. Agressief Verdachte, die voor de balie een geforceerde zelfverzekerdheid aan de dag legde, betwistte büna agressief de gewekte indruk, dat hij pressie bad uitgeoefend op de betrokken «htparen om hem al dan niet te Walen. „Ik heb ze daarin altijd vol- /edig vrij gelaten." Hij vertelde op twee vergaderingen van secretarissen van de Kinder bescherming begrepen te hebben, dat het innen van deurwaarderskosten voor betekening voortaan door de se cretaris zou worden verhaald op de WOODLAND Acht mensen zijn zondag bij een brand in een houten boerderij in de buurt van Woodland (Californië) om het leven geko men. Twee kinderen van het gezin wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. Zij werden gewond. Wat er is gebeurd met het geld dat Van W. door zijn praktijken „overspaarde", werd niet duidelijk. De officier zei hierover: „We hebben geen bevredigend antwoord gekregen op de vraag waar het geld bleef. Ver dachte zegt dat Ihij het geld niet no dig had. Hij verdiende als secretaris 1825 per maand, en genoot inkomsten als leraar aan de sociale akademic en uit een commissariaat. Volgens ver dachte is er een pot gevormd voor uitkeringen aan behoeftige mensen, zoals ongehuwde moeders. Maar hij noemt geen namen van mensen, die zo'n uitkering gekregen zouden heb ben. Het zou in het belang van zijn verdediging zijn wanneer 'hij dat wel deed". De oficier wees er op dat kinderloze ouders die een kindje krijgen toevertrouwd, gemakkelijk geneigd zijn financiële tegemoetko mingen te doen. „Dit werd bereikt door een onjuiste voorstelling van za ken." Hij noemde het „ergerlijk" dat door deze zaak de hele kinder bescherming in Nederland in een kwaad daglicht is gesteld. De officier herinnerde eraan dat verdachte vijf weken in voorlopige hechtenis was gesteld, omdat deze het onderzoek bemoeilijkte. Van W. was ouderparen gaan bezoeken en gaf hun geld terug met het verzoek over de zaak niet met de politie te praten." Hij bena derde zelfs ambtenaren", aldus de of ficier", „om hen over te halen aan de gebeurtenissen een bepaalde uitleg te geven." Bij zijn eis stelde de officier als voorwaarde de terugbetaling van de ten onrechte geïnde geldbedragen. Ongenuanceerd De raadsman mr. A. van Velzen noemde het requisitoir van de offi cier ongenuanceerd. Het geld is niet onttrokken voor eigen gebruik. Ver dachte bewoont sinds vorig jaar wel een luxe huis, maar het is niet be wijsbaar dat hij daarvoor geld van pleegouders heeft gebruikt. Mr. Van Velzen was dankbaar dat het psychologisch rapport van profes sor Van der Loo over verdachte in deze openbare zitting met de grootste voorzichtigheid was behandeld. Hij wees de rechtbank erop dat het mo tief voor de daden van verdachte in dit rapport is tei'ug te vinden, zonder daarop verder in te gaan. De raadsmanzei dat de officier alleen maar denkt aan vergelding voor wat Van W. de maatschappij heeft aange daan. „Hoge bomen vangen veel wind", aldus mr. Van Velzen, en zei dat aan verdachte al veel leed is toe gebracht: publiciteit, ontslag als se cretaris, en het op handen zijnde ontslag als leraar en uit bestuurlijke en wetenschappelijke functies. Hij stelde voor een onvoorwaarde lijke vrijheidsstraf niet langer dan de vijf weken voorarrest op te leggen en voor een bepaalde tijd contact met het genootschap voor reclasse ring. Uitspraak over veertien dagen. Maurice Stans BRUSSEL - De Amerikaanse minister van handel, Maurice H. Stans, heeft gisteren in Brussel het denkbeeld gelanceerd van een „open tafel-conferentie", waarop alle handelsproblemen tussen de Verenigde Staten en de Europese landen in alle openheid geanaly seerd en besproken zouden moeten worden. De handelsbelemmeringen van niet-tarifaire aard zouden met een zelfde wederkerigheid als bij de Kennedy-ronde ten aanzien van de tarieven zo doeltreffend was gebleken, moeten worden onderzocht. Aan het begin van zijn veertien dagen durende Europese reis (vanmorgen kwam hij in Den Haag aan) zei minister Stans dat men niet meteen aan een tweede Kennedy-ronde moest denken. Hij noemde het voorbarig om bij deze „open tafel" suggestie meteen van een Nixon-ronde te spreken. „Wij moeten om te beginnen proberen volledig inzicht in eikaars problemen te krijgen en misverstanden over en weer opheffen. We gaan er niet van uit dat alle handelsbelemmeringen kunnen wor den weggenomen, zelfs niet met de beste wil van de wereld", meen de minister Stans. Hij deelde met nadruk mee dat de regering- Nixon een liberale handelspolitiek wil voeren. Het overleg tussen minister Stans en de Europese commissie was geen onderhandeling, maar een serie alge mene uiteenzettingen en reacties over en weer over een aantal problemen in het handelsverkeer. Zowel aan Amerikaanse als aan Europese zijde bestaat het gevoel dat de resultaten van de Kennedy-ronde niet geheel tot hun recht komen als gevolg van non-tarifaire handelsbe lemmeringen. Van Amerikaanse kant stoot men zich aan groeiende moeilijkheden bij de afzet van landbouwprodukten uit de VS in de EEG, een dreigende EEG-heffing op grondstoffen voor margarine en echte of vermeende subsidies op Europese export. Europa klaagt dat er nog geen uit zicht is op het opheffen van de Ame rican Selling Price, die een extra-be lasting voor de Europese export vormt, en men maakt zich ook zorgen over mogelijke nieuwe heffingen op invoer uit Europa. Minister Stans zei te begrijpen dat de opheffing van ide American Sel ling Price voor de EEG een soort testcase aan het worden is. Hij be loofde bij zijn terugkomst in Ameri ka hierover met president Nixon te gaan praten. De nieuwe brug over de Ring vaart bij Schiphol krijgt meer gestalte. Als deze schakel in rijksweg 6 eenmaal in gebruik is betekent dit voor vele wegge bruikers, die nu nog over de be staande te smalle brug moeten „kruipen", een opmerkelijke ver betering. Op de foto: de nieuwe brug in aanbouw. Mr. Van Heijningen: EMST Op een gespreksdag van Binding-Rechts heeft mr. L. van Heijningen uit Den Haag gesproken over Christelijke politiek. Hij betoogde dat het besef van ei gen tekortkomingen grote terughou dendheid en bescheidenheid oplegt; daarom moet de christen zich keren tegen de waan van de dag," die het volmaakte pretendeert: vernietig de menselijke rassen door hen te ver mengen; vernietig het nationalisme; vernietig de boeren; vernietig de middenstand; vernietig de eigendom en de moraal, en er komt een betere wereld. Hierin beluisterde spr. de stem van de overmoedige dwaas. De wereld verbeteraars van deze dagen hebben deze lege huls achter de hand: totale ontwrichting, totale armoede, zowel stoffelijk als geestelijk. In dit verband keerde mr. Van Heijningen zich ook tegen het be ginsel der Evangelische radicaliteit, omdat het wel van de Bergrede, maar niet van het Oude Testament zou uitgaan. Het Evangelie kan men z.i. niét toepassen op een ge meenschap van velen, zeker niet van een volk. Hij vond het onjuist als het leerstuk der naastenliefde wordt ge bruikt om de PBO en sociale premies op te leggen, de ontwikkelingshulp goed te praten en belastingen te ver hogen. Het is christelijke politiek, te staan op de naleving van de Tien Geboden voor zover die de grenzen aangeven welke de mens in zijn vrijheid jegens de naaste in acht moet nemen. Dat betekent in de huidige situatie on verkorte handhaving van het Wetboek van Strafrecht. Een overheid die een slappe hand tegen misdadigers maakt, doch wel striemend optreedt tegen overtreders van de Wet op de economische delic ten, die feiten strafbaar stelt welke volgens spr. niet strafwaardig zijn. houdt op overheid te zijn, en is hoogstens nog dwingeland, meende mr. Van Heijningen. Spaanse auteur veroordeeld MADRID Het Hooggerechtshof in Madrid heeft gisteren het vonnis bekrachtigd dat werd uitgesproken over de rooms-katholieke auteur en socioloog Alfonso Carlos Comin. Hij werd tot zestien maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens een pu blicatie in een Frans weekblad. De auteur had hoger beroep aangete kend. MOSKOU In het Variete-theater te Mqekou is maandag de eerste van de ten hoogste 24 partijen om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Tigran Petrospan en uitdager Boris Spasski na 41 zetten afgebroken. Zwart heeft een pluspion, doch de indruk bestaat, dat Spasski zich met kans op succes zal kunnen verdedigen. Zeer, zeer velen stonden de komst van de matadoren af te wach ten. Spasski, uniek in een titelpartij, verscheen anderhalve minuut te laat. Hoofdartbier o'Kelly had de klok al aangezet. Kennelijk wilde de uitdager zich niet door rumoerige indrukken uit de voor concentratie laten brengen. Professor Euwe woonde de ope ningspartij bij. De eerste ontmoeting werd een hevig gevecht. Spasski poogde in een siciliaan een ope ningsvariant uit een partij SmyslovTal '59 te versterken. In hoeverre hij daarin slaagde zal de toekomst moeten leren. In elk geval bereikte hij gecompliceerd spel, doch de razendknappe verdediger die Pe trosjan is, onderdrukte explosies en kwam tot diverse ontlastende ruilen. De afgebroken stand lijkt op een puntdeling te kunnen uitlopen. De partij wordt vandaag voortge zet. Woensdag begint de tweede par tij. Petrosjan heeft dan wit. ANALYSE WIT: Spasski ZWART: Pe trosjan Siciliaanse partij. 1. e2e4, c7—c5 2. Pgl—f3, licht gezoem in de stampvolle zaal. Men herinnerde zich uiteraard, dat Spasski zich in lijn jongste twee kamp tegen Geiler van de „gesloten opstelling" had bediend, die met 2. Pc3, wordt ingeleid en over het alge meen een traag karakter heeft. 2. e7e6. De tekstzet dateert uit de tweede helft van de vorige eeuw, is van Paulsen afkomstig, en is de laatste jaren zeker zo populair als 2. Pc6, of 2. d6 3. d2d4. c5xd4 4. Pf3xd4, a7—a6 5. Lfl—d3, Pb8—c6 6. Pd4xc6, b7xc6 7. 0—0 d7—d5 8. Pbld2 lange tijd heeft men ge meend, dat 8. c4 gunstig zou zijn. Pachman heeft evenwel in Mar del Plata '62 laten zien, dat na 8. Pf6 9- ed5:, cd5: 10. cd5:, Pd5:, het sterk lijkende 11 Le4, met succes door 11. Ta7 kan worden bestreden. Chol- mov introduceerde 8. De2, teneinde op 8. Pf6 met 9. Lg5 andere wegen In te slaan. De tekstzet is ook gespeeld in de ontmoeting Smyslov—Tal, '59. 8Pg8—f6 9. Ddle2 Lf8e7 10. b2—b3 Stelt al problemen. Traditioneler is 10. Tel, 00 11. b3, waarna zwart succesvol met het tegenspel a7a5a4 gaat werken. Thans blijft de toren op fl en kan zwart in een situatie geraken waarin het tempo-verschil gaat spre ken. 10. 0—0 11. Lel—b2 a6—a5 12. f2f4 g7g6. Een verstrekkend besluit. Het haalt evenwel de moge lijkheid e5, Pd7., Lh7:f, Kh7.\, Dh5f, Kg8., Tf3, uit de stelling. 13. Tal—dl Direct f5 is misschien aanvecht baar, bijvoorbeeld 13. De4: 14. Pe4: Pe4: 15. De4:, Dd5. 13. Pf6—d7 14. c2c4 a5a4 15. f4f5 Trekt de Rubicon over. Wit kan de positie moeilijk me°r versterken en moet o.a. rekening houden met ruil op b3, en toreninval op a2. 15. e6xf5, 16. e4xf5 Le7—f6 17. Lb2xf6 Pd7xf6 18. De2f2 Wit speelt op „overwicht op de zwarte velden". 18. a4xb3, 19. a2xb3, Ta8a2. De sleutelzet van de zwarte defensie. Uit het vervolg blijkt, dat de positie van Pd2 en de zwakte g2 een rol gaan spelen. Dit laatste in combinatie met Lb7. 20. f5xg6 f7xg6 21. h2—h3 Dd8—e7. Schijnt naar b4, en brengt..., Da7 in de stand. Dit laatste verklaart wits nu volgende manoeuvre. 22. Df2d4 c6c5 23. Dd4—f4 Lc8—b7. Zie de opmerking na zet 19 van zwart. 24. Tdlel De7g7. Wit moet o.a. reke ning houden met een tussenschaak op d4. 25. Df4e3 d5—d4 26. De3—e6t Dg7—f7 27. De6—e2 Tf8—e8 28. De2f2 Tefixel. Zwart koerst gaarne op het eindspel, omdat zijn A-toren superieur is. 29. Df2xel Indien 29. Tel:, dan 29Pg4/. 29. Df7—e8 30 Delxe8t Pf7xe8 31. Ld3—e4 Ta2xd2 32. Le4xb7 Pe8—d6. Dekt f7 en maakt het „afsluiten" door Pf5 mogelijk. 33. Lb7—d5f, Kg8—g7 34. b3—b4, c5xb4 35. c4—c5 Pd6—f5 36. c5c6 Wit heeft waarschijnlijk geen tijd voor 36. g4, omdat zwart via 36Pe3 37. Tf7t, Kh6 tot een zeer kansrijke stelling geraakt. 36 Td2c2 37. g2g4 Pf5—d6 38. Tfl—f4 d4d3 39 Tf4—d4 d3—d2 40. Ld5b3 Indien 40. Lf3, dan 30. b3r, en na 41. Td6:, b2/. 40. Tc2xc6 41. Td4xd2. (Afgebroken) SLEEUWIJK/ROTTERDAM Volgende week dinsdagavond om 8 uur speelt De Zwerver uit Kinder dijk een lichtwedstrijd bij de 3de klasser Sleeuwijk. Het is een ontmoe ting in het kader van de Licht-Cup- serie. Op woensdagavond 23 april om 8 uur speelt Zwervers (Lombardijen) om 8 uur tegen Heerjansdam. Mocht er op die avond een Europa Cupwed strijd via de TV worden uitgezonden dan zal de wedstrijd worden uitge steld. Vanavond speelt Zwart Wit in Rot terdam een lichtwedstrijd tegen Olympia, een 1ste klasser uit Gouda, Aanvang 8 uur. DEN HAAG De 'heer J. A. A. van der Horst uit Beverwijk is aan gewezen als scheidsrechter voor de beslissingswedstrijd tussen Huizen en Spakenburg om het kampioenschap in de 2de klas C van de KNVB. De wedstrijd wordt, zoals we gisteren in enkele edities nog konden melden, gespeeld op het sportpark Te Een in Baarn. Aanvang 4 uur. De strijd om de wereldschaak- hegemonie is ontbrand: uitdager Spasski doet hier de eerste zet in de eerste partij van het toer nooi dat gespeeld zal worden in een theater in de Russische hoofdstad. Tegenover hem aan het bord de huidige wereldkam pioen T. Petrosjan. AMSTERDAM Op enkele Itali aanse sterren na is vrijwel de gehele Europese top vertegenwoordigd in de vierde editie van de Amstel Gold-ra ce, die vrijdag a.s. tussen Helmond en het Limburgse Meerssen wordt gereden. Want onder de ruim 170 renners komen de namen voor van de Belgische geweldenaar Eddy Merckx, zijn landgenoot Walter Go- defroot, oud-tourwinnaar Roger Pin- geon en oef aam se wegsprinters als de Italianen üancelli en Basso, de Belg Reybrouck en onze eigen Harry Steevens (vorig jaar winnaar), Rini Wagtmans, René Pijnen en Harm Ot- tenbros. De grote „ontbrekenden" zijn onze geschorste landgenoten Jan Janssen en Jos van der Vleuten, de Fransman Lucien Aimar en de Italianen Gi- mondi en Motta LONDEN Het in de Engelse lea gue in degradatie gevaar verkerende Leicester City heeft na gisterenavond weer nieuwe hoop. Voor het eerst dit seizoen slaagde Leicester er in een uitwedstrijd te winnen. Sheffield Wednesday werd het slachtoffer (31). Everton nestelde zich op de derde plaats door een gelijkspel te gen Newcastle. Uitslagen: Chelsea Arsenal 2—1, Shef field Leicester 1—3, Everton Newcast le 1—S, West Bromwich West Ham 3—1. AMSTERDAM De toenemende koopkracht spreidt zich allerminst gelijkmatig uit over de verschillende bestedingscategorieën (zoals detail handel en horeca) en binnen detail handel en ambacht over de artikel- groepen, de onderscheiden winkel agglomeraties en winkeltypen. Dit schrijft drs. P. M. van Nieu- wenhuyzen in het rapport De toestand in het midden- en kleinbeT drijf in 1968, verwachting voor 1969. Zoals bekend, vormt het jaarlijks afnemend aantal vestigingen één van de facetten van het verschijnsel van bedrijfsvergroting en concentratie. Deze vermindering is vorig j,aar gro ter geweest dan in de voorgaande jaren. Het totaal aantal vestigingen in de detailhandel verminderde met 3900 (2,6 procent), waarvan meer dan de helft in de levensmiddelen branche. DEN HAAG De Nederlandse studentenvoetbalploeg, die donderdag 17 april op het universitair sportcen trum in Nijmegen uitkomt tegen Groot-Britannië, is als volgt samen gesteld: Reitsma (Zwart-Wit), v. d. Herberg (CJVV), Desar (UVS), Rós sing (Concordia) en Seunke (AFC); Hekman (DCG) en v. d. Sande (Leo- nidas); Tuunter (HOV), De Wit (ZVV), Tholen (KHFC) en Kemna (AFC). Het meespelen van Reitsma is in verband met zijn selectie voor het nat. zaterdagelftal twijfelachtig. AMSTERDAM De animo van het supporterspubliek voor de tweede wedstrijd van Ajax, op donderdag 24 april, tegen Spartak in Trnava valt tegen. Na alle moeilijkheden om kaartjes te bemachtigen blijven de reisorganisatoren er nu mee zitten. Dit blijkt op Schiphol, waar men al vele chartervluchten heeft moeten annuleren. Ook de kaartjes van de „KRO-stunt", in handen van het Rot terdamse reisbureau Tsjecho Travel Service, gaan nog niet vlot van de hand. Volgens de verwachtingen zul len slechts 2500 supporters Ajax in Tsjechoslowakije aan het werk zien, terwijl er tenminste 6000 kaartjes beschikbaar zijn. ZEIST De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Nederlandse Wandelsportbond heeft de heer T. Dicker tot voorzitter gekozen. De heer Dicker had reeds verscheidene jaren als tweede voorzitter zitting in het bestuur. Partijbestuur naar buiten eensgezind (Van onze parlementsredactie) AMSTERDAM PvdA-frac- tieleider Den Uyl en Nieuw Links-sympathisant Laurens ten Cate hebben hun openbare ruzie, althans voorlopig, bijgelegd. Het partijbestuur van de PvdA ver klaarde gisteren het algemeen te betreuren dat de discussie niet in een geest van kameraadschap is gevoerd. Den Uyl en Ten Cate hebben el kaar gistermiddag ontmoet, met voor kennis van partijvoorzitter Vonde ling. Het partijbestuur heeft kennis genomen van de mededeling van Den Uyl dat hij de in een interview in Vrij Nederland gebruikte term „fas cistoïde" niet van toepassing acht op Nieuw Links, terwijl Ten Cate ver klaart niet de bedoeling te hebben gehad aanvallen te richten op Den Uyl die diens integriteit aantasten. De zakelijke meningsverschillen blijven bestaan. Deze geschillen, die te maken hebben met maatschappelij ke veranderingen die het socialis tisch denken beroeren, zullen nader In het partijbestuur aan de orde ko men. Heerlijk met alle beleg. Verrijkt ontbijt en lunch. J ruzies zich niet weer zouden voor doen. LUKT MET De PvdA heeft de CPN meegedeeld geen boodschap te hebben aan de verklaring van de CPN waarin toena dering gezocht wordt tot linkse krachten in Nederland. „De CPN tracht groepen en personen in de PvdA, met name die in het pasgeko zen partijbestuur, in eikaars ogen verdacht te maken en tegen elkaar uit te spelen. De CPN zal in die opzet niet slagen", aldus een verkla ring. Sinds het congres is het aantal be dankjes voor de PvdA weer afgeno men. Landelijk is het netto ledenver lies ongeveer nul. In een verklaring over de situatie in het Nabije Oosten zegt de PvdA dat een duurzame vrede niet tot stand kan worden gebracht door een opgelegde oplossing. Rechtstreekse onderhandelingen tussen beide par tijen, met de erkenning van Israël als basis, kunnen slechts een oplos sing bewerkstelligen. Het partijbestuur zal zich binnen kort bezig houden met kwesties als Rijnmond en de problematiek van Rotterdam, de alternatieve dienst plicht en het zal in den lande infor- meren hoe men staat tegenover de motie-Den Uyl, waarin hij eist dat I de prijsverhogingen via gemeentclij- I ke belastingen moeten worden uitge bannen. MINDER GELUKKIG De heer Vondeling wilde wel toe geven dat van beide kanten, Den Uyl In Vrij Nederland en Ten Cate in de Friese Koerier waar hij aankondigde dat samenwerking met Den Uyl voor- j m laan onmogelijk kou lijn, minder ge- AlirdüUS ill IVOOrÓZCe lukkige uitlatingen zijn gedaan. c9 Ieder partijbestuurslid is vrij zich te uiten, mits men niet zover gaat aan de integriteit van een collega twijfel te doen rijzen. Dr. Vondeling i kon niet garanderen, dat dergelijke LONDEN Shell Essö heeft op zestig mijl voor de Britse oostkust aardgas gevonden. De hoeveelheid is zo groot, dat het hoogstwaarschijnlijk kan worden geëxploiteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9