Bezinning, sport, spel en dans voor 700 CJV-ers Svoboda weerstaat Russische druk Apostel zijn van de Heer op eigentijdse manier Paasinvasie Baardgroei goed verwerkt blijft aan op school banden Vietnam Biafranen zouden bolwerk verlaten Een woord voor vandaag STRALEND WEER VOOR JEUGDDAG Doodvonnissen in Algerije Stanley Jones komt 9 juni Bezwaarschrift twee scholen in Raad van State PASEN EN PINKSTER OP ÉÉN DAG^ Duizend padvinders brachten Paasdag door in Vlaardingen BEROEPÏNGSWERK I Christus is opgestaan. Hij is de levende Heer. Daarom begint de brief van Paulus aan de Phïlippenzen met de woorden: „Paulus en Timotheus, dienstknechten van Jezus Christus." Een Heer heeft immers dienstknechten. Is het eigenlijk wel juist dat we over Christus als „Heer" spreken. Hij kwam toch op aarde om te dienen en niet om gediend te worden. Dat is juist. Maar Hij is ook niet de Heer qua geboorte, maar qua opstanding. Wij zijn er daarom mee gediend, dat Hij ons leidt. Hij immers heeft de kracht. Hij weet de weg. Hij kent de spraak. Zijn heerschappij is niet gericht op overheersing, maar op ons welzijn. Nu verbergt iedere dictator zijn persoonlijke heers zucht achter deze „welzijnszorg". Hij zegt te weten wat goed voor ons is. Maar zijn goedheid wordt als uitbuiting ervaren. Maar Christus is onze enige hoop op leven, omdat Hij de enige is die de dood heeft overwonnen. Wij zijn op Hem aangewezen, niet omdat Hij overgave eist, maar omdat Hij helpen kan. Daarom noemen Paulus en Timotheus zich met trots Zijn dienstknechten. Dat is geen inperking van hun persoonlijke vrijheid, maar daar zijn zij zelf mee gediend. Daardoor hebben zij zelf deel aan het eeuwig leven en kunnen zij anderen de weg erheen wijzen. We lezen vandaag: 2 Kronieken 101-19. DINSDAG 8 APRIL 1969 (Van een onzer verslaggevers) DELFT Van alle regionale jeugddagen, die gisteren traditio neel weer gehouden zjjn, had de voorbereidingscommissie van het Christelijk Jongeren Verbond blijkbaar de fijnste neus voor het Paasweer gehad. Hun „provinciale jongerendag 1969" speelde zich voor een be langrijk deel af in de open lucht en mede daardoor werd het voor zevenhonderd jongeren een stralende dag. De zeer gevarieerde dag werd in de Stadsdoelen van Delft geopend door de voorzitter van de CJV-Zuid-Hol- land, ds. J. G. Jansen uit Schiedam. Deze dag is een uitje voor jullie, zei hij, maar het gaat er toch ook om, dat we contacten leggen en de com municatie tussen de afdelingen "Onderling bevorderen. In dit verband wees hij op de bete kenis van het Paasfeest, waar Christus de hardnekkige scheiding tussen God en mens en tussen mens en medemens overwon. Vervolgens sprak de burgemeester van Delft mr. J. M. Ravesloot een woord van welkom. Hij wees op de historische betekenis van de stad Delft, die als prinsenstad altijd sterk (Vervolg van pag. 1) Files Zeer druk hebben het dit weekein de de mannen van de rijkspolitie ge had. Dat begon al vrijdagmorgen en dat herhaalde zich gistermiddag toen de buitenlandse kolonie weer op huis aan ging. Om dat verkeer in goede banen te leiden was het korps op volle sterkte gebracht en waren te vens de beide vliegtuigen ingescha keld. Daardoor én door de regelmati ge radio-uitzendingen, waarin tijdig werd gewaarschuwd voor opstoppin gen, kon veel stagnatie worden voor komen. Wat niet wegnam, dat zich op bepaalde plaatsen toch nog opstop pingen voordeden. Tegen zes uur gistermiddag ontstond een file bij Houten, op het punt waar de rijksweg van Amersfoort overgaat in rijksweg 12. Verder was er enige stagnatie bij Hoevelaken In de richting van Amsterdam, op de Scbipholweg, op de weg van de Afsluitdijk naar Amsterdam, op de weg Meppel-Zwol- le en aan de Schouwense kant van het veer Zijpe - Anna Jacobapolder waar wachttijden van een uur wer den genoteerd (ondanks het feit, dat met twee boten werd gevaren). Het verkeersplein Oudenrijn heeft het drukke verkeer over het alge meen goed verwerkt. Er deed zich wel eens filevorming voor, soms uit lopend tot vijf tien kilometer, maar deze moeilijkheden losten zich ook weer op, al ging dat wel eens ge paard met een paar.fikse deuken en al kwamen velen dan ook uren later ••wacht Maar dat kan nu eenmaal niet an- an :erhalf miljoen Nederlandse en een half miljoen bui- e.fde wegen en op dezelfde tijden moeten rijden. Slechts degenen die de secondaire wegen kozen voor hua dagje uit, kwamen vlot uit de voeten. Strand-treinen De Nederlandse Spoorwegen onder vonden vooral drukte op de lijnen naar de stranden van Zandvoort en Hoek van Holland. Al het reservema- terieel moest er voor worden ingezet. Dit betekende, dat op de lijn Amster dam - Zandvoort vijftien extra trei nen reden (waardoor 10.000 reizigers konden worden vervoerd) en op de lijn Rotterdam - Hoek van Holland twee extra treinen te hulp moesten komen (vervoer: 3000 strand-reizi- gers). Ook op andere lijnen was het vrij druk, maar door de vorige jaren op gedane ervaringen, kwamen de spoorwegmannen niet voor onop losbare problemen te staan. Opstoppingen In Rotterdam, dat gisteren door de voetbalwedstrijd Feijenoord Sparta nog een extraatje kreeg te verwerken, ontstond op een der uitvalswegen naar Den Haag een moeilijke situatie, toen daar, op de Gordelweg, twee auto's frontaal in botsing kwamen. De brandweer moest een van de beide bestuurders uit zijn wagen zagen. Alle zeven inzittenden van beide auto's kregen verwondingen, het verkeer op de Gordelweg was anderhalf uur lang in beide rich tingen gestremd, het duurde uren eer deze verkeersknoop was ont ward. Een knaak voor een taak DEN HAAG Zaterdag trekken alle leden van de vier padvind'st)ers-orga- nisaties er weer op uit om de vernieuw de actie „Een heitje voor een karwei tje" aan te pakken. Het huis-aan-huis-werk maakt echter plaats voor grote projecten. Zo komen er o.m. spelen, wedstrijden, shows, de monstraties. wagenspelen en kinderker- missen voor de jeugd. Wat de grotere individuele karweitjes betreft: die worden behalve onder het motto „een heitje voor een karweitje" ook verricht onder dat van „een knaak voor een taak". Waarmee de padvinders maar duidelijk willen ma ken. dat een rijksdaalder ook welkom DEN HAAG Ofschoon de Scho lieren Belangen Organisatie achter de rug van de directeur van de Chr. detailhandelvakschool om stencils op school heeft verspreid, blijft de heer J. H. Ottevangers bereid te spreken over zijn beslissing, die in bepaalde kringen nogal opzien gebaard heeft: de leerlingen van de school aan de Schenkweg zijn voortaan gebonden op bepalingen voor hun haar- en baardgroei. „We hebben er zeer lang over ge sproken, maar toen bleek dat de leer lingen toch doorzetten, heb ik ge zegd: Jk bepaal dat er wel baard- en flinke haargroei mag zijn, maar dat dit binnen bepaalde grenzen moet gebeuren." Komplot tegen staat ALGIERS Een revolutionair ge rechtshof in Oran heeft vandaag drie Algerijnen ter dood veroordeeld wegens samenzwering tegen de vei ligheid van de staat. Twee van hen, Krim Belkacem, die in Evian met de Fransen heeft onder handeld over de onafhankelijkheids verlening aan Algerije en die als lei der van het komplot werd aange merkt, en Tamsaout Belkacem, wer den bij verstek veroordeeld. Het der de doodvonnis geldt de verzekerings agent Amriat Slimmane. Van de 53 andere beklaagden in het proces werden er dertien vrijge sproken en kregen tien voorwaarde lijke straffen. De overigen kregen straffen van levenslang tot een jaar. Tegen de vonnissen is geen beroep mogelijk, wel kan gratie worden ver leend. Akli Belhassen, die tot twee jaar voorwaardelijke gevangenisstraf werd veroordeeld, onthulde tijdens het veertien dagen durende proces dat de samenzweerders in contact hadden gestaan met de geheime diensten van de Verenigde Staten. Israël en an- i dere landen. Daartoe heeft de heer Ottevangers een stencil op school verspreid met tekeningen van het uiterlijk, zoals dat niet is toegestaan. „Ze moeten er aan wennen, dat ze in het bedrijfsleven ze worden opgeleid voor leiding gevende functies ook binnen be paalde grenzen moeten blijven". De SBO heeft nu stencils op school verspreid. „Ik heb die jongen bij me geroepen en heb een lang gesprek met hem gehéd. In het vervolg mag hij de school in. Men mag best weten hoe wij erop deze school over den ken. Daarentegen wil ik ook best weten hoe anderen erover denken". De SBO noemt de maatregelen „enge bekrompen bepalingen die on aanvaardbaar zyn". Men is van me ning, dat één man niet mag beslis sen. „Dat is trouwens een bekende regel in het gehele Nederlandse schoolwezen, waar men de mond zo vol heeft van democratisering van het onderwijs. Deze regels zijn een stap terug", aldus het interscholaire blad Dat en de SBBO. met het huis van Oranje verbonden is geweest. „Delft is niet alleen een stad van achthonderd monumenten, maar ook van moderne industrie en van techniek", aldus mr. Ravesloot. Met het zingen van enkele liederen, begeleid door The Spare Time Sin gers werd het officiële gedeelte af gesloten. Vervolgens gingen dertien voetbal elftallen naar sportpark Harga te Schiedam, om daar onder HBSS-lei- ding te strijden om de Zuidhollandse CJV-trofee. Zestien volleybalteams gingen naar vier verschillende gym nastiekzalen, om uit te maken wie zich CJV-kampioen van Zuid-Hol land zou mogen noemen. In en om De Doelen bleven vijftien tafeltennissers en ruim twintig zes-kampers. En voor wie in dat alles nog niets van zijn gading vinden kon, was er gelegenheid tot volksdansen onder deskundige leiding. 's Middags genoot men in de Schouwburg van een rijk gevarieerd programma van Zuidhollandse CJV-amateurs, aan elkaar gepraat en gezongen door Mart van' Lenteren uit Maasdijk. De optredenden waren Viva la Musica uit Papendrecht, de volksdansgroep L en V uit Vlaardin- gen, het cabaret Popperet uit Den Haag en het cabaret Sjatté sjen uit Leiden. Aan het eind van de middag kwa men alle CJV-ers weer bijeen in De Doelen, om met elkaar een experi mentele jongerendienst te beleven. Klank, kleur, licht en beweging wis selden elkaar in deze dienst af. De moderne opzet van deze meeting, die onder leiding stond van CJV-jeugd- werkadviseuse mej. ds. J. de Ruyter, sprak alle jongeren aan. Deze stralende dag werd 's avonds besloten met een gezellig samenzijn, dat een bijzonder tintje kreeg door de medewerking van Sandra en The Blue Diamonds. Olympisch Hierbij werden met Olympisch protocol de sportprijzen uitgereikt door de voorzitter van de pjd-com- missie, de heer J. Kuylaars uit Lei den. Voetbal: Kompas, Maasdijk; vol leybal: Leyton I, Leiden; tafeltennis: C. van Twigt, Dordrecht; zeskamp: De Schakel, 's-Gravendeel. De padvinders op de Leger des Heils-dag in Vlaardingen. DEN HAAG De befaamde Ame rikaanse zendeling dr. E. Stanley Jo nes komt voor een korte tournee in ons land. Hij zal eenmaal in het openbaar spreken en wel op maandag 9 juni in de Utrechtse Domkerk. Stanley Jones is 85 jaar. In 1961 was hij voor het laatst in ons land. Memorandum circuleert in Praag PRAAG President Svoboda van Tsjechoslowakije biedt hef tige weerstand aan Russische druk om de regering van pre mier Cernink af te zetten en zelf het premierschap over te nemen. Sommige Tsjechoslo waakse le gerleiders zouden hun wantrou wen hebben uitgesproken in het huidige regime. Ze zouden be reid zijn mee te werken aan de vestiging van een marionetten bewind. Deze -berichten worden niet offi cieel bevestigd, maar ze circuleren als gestencild memorandum in Praag. Dit is niet ondertekend. Het zou af komstig zijn van enkele leden van het centrale partijcomité die willen dat Tegen Mammoetwet (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Volgende week wordt het eerste tegen de Mammoet wet gerichte bezwaarschrift door de Raad van State behandeld. De Paul van Vlissingenschool te Amsterdam en de A. E. Dudok van Heelschool te Utrecht maken bij de Kroon be zwaar tegen de weigering van de staatssecretaris van onderwijs om de beide scholen voor voortgezet gewoon lager onderwijs om te zetten in tot lager beroepsonderwijs aan te merken technische scholen. De staatssecretaris stelt zich op het standpunt, dat er in Amsterdam en Utrecht voldoende lagere technische scholen zijn. De beide scholen menen dat zij door de beschikking geen mo gelijkheid zien om aan hun doelstel lingen te beantwoorden. De beide scholen, die gericht zijn op Werkspoor NV, geven onderwijs gericht op beroepsrichtingskeuze en de voorbereiding tot de aansluitende vakopleiding onder de leerovereen komst. Omdat het lager voortgezet onderwijs in de Mammoetwet geen perspectief meer biedt, besloten de scholen toestemming te vragen tot omzetting tot lagere techische school. WENEN Zondag is op 59-jarige leeftijd in Wenen overleden professor Eduard Strauss, telg van het beroem de componistengeslacht. Met Eduard Strauss is het zesde en laatste mu sicerende lid van de Strauss-dynastie heengegaan. Hij was leraar aan het conservatorium en dirigent. In deze laatste hoedanigheid genoot hij we reldfaam vanwege zijn interpretatie van de werken van zijn beroemde voorvaders. (Vervolg van pag. 1) Ook de Zuidvietnamese premier Ngoejen Van Thieu bracht dit giste ren ter sprake bij de opening van het parlementaire jaar. Hij legde een uit zes punten bestaand vredesplan voor het herstel van de vréde in Vietnam ter tafel. Het plan houdt het volgende in: 1. de communisten dienen hun agressie te staken; 2. Noordvietnamese troepen en die van hun bondgenoten en kaders moeten volledig uit Zuid-Vietnam worden teruggetrokken; 3. de grondgebieden van de buur landen van Zuid-Vietnam (hier worden Cambodja en Laos mee be doeld) mogen niet worden geschon den en door Noord-Vietnam als ba ses worden gebruikt voor agressie tegen de republiek (Zuid-Viet nam): 4. Zuid-Vietnam zou een politiek van nationale verzoening aanvaarden; het in de fabrieken en kantoren be kend wordt. Schending Er zou ook in staan dat de Sow- jetunie Tsjechoslowakije beschuldigt de overeenkomst te schenden die na re invasie in augustus in Moskou is gesloten. Deze overeenkomst behelsde het terugtrekken van de Russische tanks uit de steden in ruil voor het inwilligen van Russische eisen door Praag. Van die terugtrekking komt nog niet veel terecht, volgens regerings kringen in Beieren. Na de ijshockcy- rcllen zou Rusland zijn troepenmacht in Tsjechoslowakije met minstens twintigduizend man hebben versterkt. Ook in het memorandum staat dat de Russen voortdurend versterkingen aanvoeren. Bovendien zouden leger eenheden van het Warschaupact wor den samengetrokken aan de Tsjecho- slowaakse grenzen. Tegen demonstranten zal zeer krachtig worden opgetreden, staat verder in het memorandum. Op be togers zal zonder waarschuwing wor den geschoten. Russische patrouilles -a;s ui uaaertvaq ubbS apao ap uannz den waar Russische militaire kam pen zijn. Politie, militie en leger van Tsjechoslowakije zyn in staat van paraatheid. In het memorandum staat niet wie op eventuele betogers zullen schieten: Russen of Tsjechoslowaken. LAGOS De Biafranen zouden Oemoeahia, de laatste grote stad die zij bezitten, ontvluchten uit vrees voor een federaal offensief dat spoe dig zou beginnen. De eerste federale divisie onder kolonel Mohamed Shu- wa trekt vanuit het noorden zuid- de hereniging van de twee staten j waarts op naar het Biafraanse hoofd- Op de afdelingsdag Zuid-Holland-Noord van de Bond van gereformeerde jeugdverenigingen in Scheveningen werd gisteren afscheid genomen van presidente Ineke Jonker (midden) en secretaresse Wil van de Bosch. Tevens werd oud-voorzitter Jan Snellink (links) tot erelid benoemd. Vietnam dient te worden bepaald bij de vrije keuzen van de gehele Vietnamese bevolking op democra tische wijze; er moet een doelmatig systeem van internationale controle zijn en betrouwbare garanties tegen her vatting van communistische agres sie. Een woordvoerder varr het Zuid vietnamese Bevrijdingsfront in Parijs noemde het plan „niets nieuws". Vol gens hem was dit opgesteld door de VS. Hij zei verder dat de Zuidvietna mese leiders helemaal geen einde aan de oorlog willen maken en de VS de vrije hand laten om hun agressie voort te zetten en voor onbepaalde tijd hun bezettingstroepen in Zuid-Vietnam handhaven. SCHEVENINGEN „Met Pasen komen de moeilijke men sen er niet aan te pas. Geen bio logen, psychologen en theologen. Christus toonde zich na de op standing aan de gewone mens. Met Pasen kun je kiezen. Dan zal het moment er zijn, dat Pasen en Pinksteren op één dag vallen. Op je eigentijdse manier kun je dan. als je kiest, apostel zijn van de Heer. Apostelen op de fiets." Sipke van der Land, bekend gere formeerd spreker, gaf deze boodschap gisteren mee aan de hon derden bondsdagbezoekers van de af deling Zuid-Holland Noord van de bond van gereformeerde jeugdvereni gingen. Men had tevoren naar bezield ge zongen liederen van Henry Blackmon geluisterd en met enthou siasme op de toon van Congratula tions van Cliff Richard gezongen: „Met Jezus leven, je aan Hem geven is beter dan het mooiste dat de we reld biedt..." Zoals de stralende zon buiten over I het welhaast zomerse Scheveningen (Van een onzer verslaggevers) scheen, zo vrolijk en opgewekt ging het er in het Kurhauspaviljoen aan toe. 's Ochtends sprak Sipke van der Land. die als voorbeeld Houdini aan haalde. die het ook wel eens erg moeilijk wilde doen. „Maar bij het grote wonder en de verrassing van de paasdagen past geen moeilijk doen, dan zijn de sprookjes van de baan en dan vangt het spiksplinter nieuwe aan". Voordat er 's middags geluisterd kon worden naar de Shepherds, naar de Four Sounds en het cabaret Joris Schiks, werd er in de ochtenduren afscheid genomen van twee bestuurs leden. De gemiddelde leeftijd van de le den van de gereformeerde jeugdver enigingen is 19 jaar, de bond bestaat vier maal zolang (76 jaar) en bijna 15 jaar daarvan heeft Wil van den Bosch de verenigingen gediend. Bij het afscheid van de secretaresse werd een telelens en andere fotoappa ratuur aangeboden, naast een fraaie gouden ring. Presidente Ineke Jonker moest af scheid nemen na zes jaar voorzitter schap. Zij kreeg een gouden armband. De scheidende bestuursleden blijven in enkele functies in het gerefor meerd jeugdwerk werkzaam. Tussen door werd oud-voorzitter Jan Snel link tot erelid benoemd. Als opvolgster van Wil van den Bosch wier moeder ook in de bloe metjes werd gezet werd gekozen Irene Flinterman uit Monster. DEN HAAG Het genootschap der Vrienden (Quakers) doet in een brief aan de ministers en parle mentsleden een beroep op de rege ring, al het mogelijke te doen, opdat het conflict Nigeria-Biafra langs niet-militaire wegen kan worden op gelost. Ook willen de quakers, dat de re gering zo'n openheid zal betrachten, dat er zekerheid komt over haar hou ding tegenover het geschil. Ten slotte vragen zij de grootst r"»ebjke steun voor de slachtoffers. kwartier. Volgens het Nigeriaanse le ger hebben federale troepen de stad Ozoe Okoli, veertien kilometer ten noorden van Oemoeahia al bezet. Oemoeahia zou nu binnen het be reik van de Nigeriaanse artillerie zijn gekomen. De bevolking van de stad, 29.000 voor het uitbreken van de bur geroorlog, is in aantal sterk toegeno men doordat talloze vluchtelingen uit andere delen van Biafra zich hier hebben gevestigd. De Biafranen zeggen vrijdag Ozu Okoii te hebben bezet, en nu noord waarts op te trekken. Een Biafraanse kolonel heeft verklaard dat zijn troe pen de beste brigade van de Nigeri aanse eerste divisie hebben versla gen, en acht kilometer naar het noor den hebben teruggedrongen. De fe derale troepen ontkennen dit. Nigeriaanse officieren durven niet te beweren dat de val van Oemoea hia het einde voor de Biafranen zou betekenen. Shuwa heeft verklaard: „Niet Oemoeahia is belangrijk. Be langrijk zijn de vliegvelden bij Oeli en Ihiali. Ook is het belangrijk de Biafraanse eenheden door een of fensief tussen Okigwe en Orloe van elkaar te scheiden." Predikanten en pastoors vierden het avondmaal SLUISKIL Vier rooms- katholieke geestelijken, een gerefor meerde predikant en twee hervorm de hebben vorige week samen het a- vondmaal gevierd in het Capucijner klooster te Sluiskil in Zeeuws-Vlaan- deren. Met zijn zevenen maakten zij deel uit van het convent van pastores in Zeeuws-Vlaanderen. De avondmaalsviering noemden zij een experimentele afsluiting van een reeks gesprekken over geloofszaken. De enige gereformeerde predikant, ds. J. Th. Heemskerk uit Axel be diende het avondmaal, dat uit wijn en ouwel bestond. Verder werd van protestantse zijde deelgenomen Joor mej. ds. H. B. de Neeling uit Kloosterzande en ds. P. J. Pennings uit Axel. HANNOVER De Nederlandse danser en choreograaf Pieter van der Sloot, momenteel nog werkzaam bij het Landestheater in Hannover is met ingang van 20 augustus van dit jaar benoemd tot directeur van de balletgroep van de Stadtische Buh- nen in Munster in Westfalen. VLAARDINGEN Mede dankzij j het fraaie lenteweer en een goede I organisatie is de nationale padvin- dersdag van het Leger des Heils maandag een groot succes geworden. Ongeveer duizend padvinders uit di verse delen van het land waren 's morgens om negen uur in bussen of per trein aangekomen teneinde in Vlaardingen een uitgebreid program ma af te werken. Allereerst werden in de scholenge meenschap „Groen van Prinsterer" en in de Remonstrantse Kerk wel- komstdiensten gehouden, die onder leiding stonden van off'cieren van het Leger des heils. De Terr. Jeugd Secretaris, majoor en mevrouw Heijnsdijk, en de Nationaal Commis saris voor Leger des Heilsgroepen in Nederland, envoy I. K. Schrale, be zochten beide bijeenkomsten. Het jeugdmuziekkorps en de tam- boerijmgroep van het Vlaardingse Le ger des Heils ver'eeoden medewer king in de Groen van Prinsterer- school. In de Remonstrantse Kerk traden het jeugdmuziekkorps en het combo van het Leger des Heils te Schiedam op. Na de lunch deden de honderden padvinders met veel enthousiasme mee aan een zogenaamd Postenspel en een Vossenjacht. De jongens en meisjes raakten hierdoor in zo'n uit gelaten stemming, dat de slotbijeen komst in de Pniëlkerk hieronder enigszins te lijden had. De toespraak van Kaare Wester- gaard, commandant van het Leger des Heils, was door het lawaai nau welijks te volgen. De „Salvation Beats" uit Schiedam en het Vlaar dingse muziekkosps van het Leger des Heils wisten zich beter „verstaan baar" i te maken, hoewel zij niet de verdiende aandacht kregen. Tot slot werd het Paasspel „Gevon den bij het kruis" van Fred Hill door Heilsoldaten uit Den Haag opge voerd. Majoor Heijnsdijk toonde zich bijzonder tevreden over het verloop van deze nationale padvindersdag. NED. HERV. KERK Beriepen te Nijverdal (toez.): J. Fol- kertsma te Apeldoorn: te Wormerveer: J. Visbeek te Kats en Wilhelminadorp (Z.): te Gouda en te Vlaardingen: P. Vermaat te Ooltgensplaat. GEREF. KERKEN Beroepen te Scheveningen: Th. Fer- werda te Diernen-Watergraafsmeer- Bijlmer. te Waddinxveen: D. J. Mod deraar te Voorschoten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Melissant: A. W. Verhoef te Barneveld. die bedankte voor Alme lo, voor Boskoop en voor Veenendaal. Bedankt voor Klaaswaal, voor Rot- terdam-zuidwiik en voor Slikkerveer: J. C. Weststrate te Meliskerke. j Horizontaal: 1. verfstof, 4. hoepel, 1 7. meisjesnaam, 8. hoofddeksel, 10. voorzetsel. 12. reeks, 14. geit, 15. vroegere Koningin van Spanje, 16. trustee (afk.), 18. onbekende, 19. meisjesnaam, 22. schrijfkosten, 24. land in Europa, 25. gebruikt men voor béd vulling, 26. raapstelen, 28. oude lengtemaat, 30. muzieknoot, 31. bloeiwijze, 33. tweemaal (lat.), 35. zuster. 37. vreemde munt (afk.). 38. bedelaar, 40. voorzetsel, 41. vreemde munt. 42. rivier in Nederland. Verticaal: 1. dier. 2. afnemend ge tij, 3. vlug, 4. latwerk, 5. voegwoord (Fr.), 6. nachtgewaad, 7. vervoermid del, 9. reeks, 11. kort muziekstuk, 13. wilddief. 15. plaats in N. Brab. 17. onderaards afvoerkanaal, 18. zwarte, 20 van elk evenveel (op recepten), 21. vaartuig, 22. water doorlatende, 23. een zekere, 25. pet (Vlaams), 27. slaapziekte, 29. plaats voor duiven, 32. lichaamsdeel. 33. grap, 34. snoer van een hengel, 36. gewicht, 38. vreemde munt (af.). 39. welaan. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. Unie, 2. idee, 3. tolk, 4. drom, 5- evoë. 6. klap, 7. oven. 8. enge, 9. tram, 10. stap, 11. vork, 12. Amer, 13. löss, 14. laan, 15. ever, 16. noot.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2