VLEET Wij zijn geroepen tot een gericht isolement Veteranen reservepolitie verlieten het korps adminisfratieve medewerkster Christelijke school in Valkenburg wordt met drie lokalen uitgebreid Verleenden B. en W. de hinderwet - vergunning op onrechtmatige wijze? Ds. Boer voor Calvijn WINKELMEISJE BEZOEKT ONZE SHOW VERLOTING OM NIET HOOFDPRIJS EEN DRAAGBARE RADIO WESTLAND Naaldwijk Visserijnieuws bij de NIEUWE LEIDSE COUI^ANT 4 DINSDAG 1 APRIL 1969 NOORDWIJK De oude kern van het korps reservepolitie in Noord- wijk nam gisteravond tijdens een bijeenkomst in het politiebureau offi cieel afscheid van de dienst. Ruim achttien jaar geleden werd het korps in Seinpost opgericht. De meesten van hen, aan wie gisteravond op de meest eervolle wijze dank werd gebracht voor de aan de Noordwykse gemeenschap bewezen diensten, waren bij de oprichting aanwezig. Slechts zelden mankeerden zij op de theorie- en oefenavonden. KATWIJK Maandagavond hield de Herv. Geref. mannenvereniging haar 19e jaarvergadering, ditmaal in het wijkgebouw De Hoeksteen. Zowel van verschillende zusterverenigingen uit de omtrek als uit de plaatselijke herv. gemeente was er veel belangstelling. De secretaris van de vereniging, G. Meyvogel, kon in zijn jaarverslag een ledental van 83 jnelden, waarna ook de heer A. Durieux ivat de financiële kant betrof, gunstige geluiden kon laten horen. Ds. G. Boer, plaatselijk herv. predikant, besprak enkele actuele kerkelijke problemen. De heer J. F. Basten, hoofdinspec teur-korpschef van het Noordwijkse politiekorps, merkte op, dat het af scheid weliswaar niet gebeurde met een bloedend hart en een traan in het oog, maar dat het toch een pe riode afsloot. Van 1951 af hadden de aanwezigen van de reservepolitie deel uitgemaakt. Een verjonging van het korps is noodzakelijk en daarom was voor de veteranen het moment van heengaan gekomen. Daarna sprak burgemeester J. N. Bonnike de reservisten toe. Jaren lang hadden zij hun vrijwillige taak volgehouden. De burgemeester her innerde aan gebeurtenissen in de in ternationale politiek, die destijds aan leiding gaven tot de oprichting van de reservepolitiekorpsen, wier taak het zou zijn het beroepspersoneel te vervangen als dat in tijd van nood andere taken zou vervullen. Tegen woordig denkt men wat meer paci fistisch, aldus mr. Bonnike, maar toch dient ook nu de reservepolitie paraat te zijn. Burgemeester Bonnike richtte woorden van dank tot inspecteur P. Verhoef, die destijds het korps had opgericht en daaraan leiding had ge geven. De volgende personen gingen het reservepolitiekorps verlaten: M. Am- meraal, P. C. Bedijn, H. ivan Duin, D. van Duin, A. C. van Egmond, Jac. Haasnoot, J. van der Linden, J. Ma- rijt, P. J. Mink, K. Passchier, C. Plug, J. Plug, L. van der Sar, J. van der Schalk, C. Tissing, J. F. Schelvis, C. J. E. Wouters en J. F. van Winsen. Met nog een persoonlijk dankwoord reikte de burgemeester de ontslag besluiten uit. Met de vernieuwing van het korps reservepolitie te Noordwyk is men inmiddels begonnen. De heer J. M. Huybers is belast met de werving en opleiding. Reeds ongeveer 25 jongere Noord wij kers hebben zich bereid ver klaard als reservepolitieman de ge meenschap te dienen. Het ligt in de bedoeling de sterkte tot 40 a 50 man BURGERLIJKE STAND VAN VALKENBURG VALKENBURG Geboren: Mar- tine Leonie, d v D G Pluim Mentz en 1 M van den Berg; Irene Simone, d v D G Pluim Mentz en I M van den Berg. Gehuwd: L A Schaap, 31 jaar en C Clement, 24 jaar; J Leeuwerke, 20 jaar en H Rhijnsburger, 19 jaar. Overleden: G den Heijer, echtgeno te van D Bloemendaal, 33 jaar; W E J van Laarhoven, echtgenote van T J van Essen, 29 jaar. VALKENBURG Donderdag avond vergadert de Gercf. Vrouwen vereniging „Maria en Martha" voor de laatste keer dit seizoen in de zaal van de Gercf. Kerk. Mevrouw Kromhout-Zwaan zal deze avond een inleiding houden over „Niet om de tuin geleld". VALKENBURG De vereniging voor Christelijk Onderwijs hield dezer dagen de jaarlijkse ledenver gadering. Naar aanleiding van de notulen merkte de heer P. Langeler op dat het idee om bij de uitbrei ding van de school over te stappen van houtbouw op steenbouw niet van de Raiffeisenbank afkomstig was. maar van de architect, de heer A. A. Bos uit Baarn. Vice-voorzit- ter, de heer H. Noort. deed uit de doeken dat de Raiffeisenbank toch wel de grootste stoot heeft gegeven. Vervolgens lichtte de administra- trateur van de school, de heer A. Bol, de financiële positie van de school toe. De post onvoorziene uitgaven gaf een batig saldo van f2600.60 te zien. terwijl voor bui tengewoon onderhoud een bedrag van f 1000 kon worden gereserveerd. Vanuit de vergadering werd erop aangedrongen in de komende jaren een vervangingsreserve voor leer middelen, meubilair enz. aan te leggen. Uit de rekening 1968 en de begro ting 1969 werd geconcludeerd dat de school er bijzonder goed voor- ■taat. De voorzitter merkte echter op te voeren en de vorming zo aan trekkelijk mogelijk te maken. Mocht men inlichtingen wensen, NOORDWIJK De Centrale Volksbank opende in het pand IJmui- derstraat 2 een nieuw bijkantoor in Noord wijk. De feestelijke opening geschiedde door de heer J. van Leeu wen, voorzitter van het N.K.V. Noordwijk. Katwijk krijgt ap par tem entenhotel KATWIJK Aan de Zuid-Bou levard in Katwijk is een hotel in aanbouw. Het werk wordt uitge voerd door het bouwbedrijf Lucas uit Voorburg, onder architectuur van prof. J. A. B. Lucas en ir. H. E. Niemeijer. De nieuwe aanwinst wordt een zgn appartementenhotel, waar men een kamer kan huren en zelf voor de kost zorgen. De gasten kunnen ook gebruik maken van liet restaurant dat een onderdeel vormt van het bouwwerk. KATWIJK AAN ZEE De groep „We shall overcome", die al verschil lende ontspanningsavonden organi seerde voor de jeugd van 16 t.m. 30 jaar, heeft ook voor april diverse avonden voorbereid: hobby, zang, dis cussie en instuif. De avonden worden elke donderdag gehouden in een zaal van de Ontmoetlngskerk en begin nen om 8 uur. op dat dit geenszins het geval is. Veel moet worden opgeknapt. Wan neer de opknapbeurt is verwezen lijkt, zou het batig saldo wel eens een nadelig saldo kunnen zijn. Bijzonder gelukkig is het bestuur met de benoeming van de heer W. Slootweg tot technisch adviseur van het bestuur. De heer Slootweg is in het bijzonder belast met de voor zieningen die aan het schoolgebouw moeten worden getroffen. Uitvoerig werd gediscussieerd over de mini mum contributie en het ledental van de vereniging. De secretaris zei niets in een contributieverhoging te zien. daar dit de vorige maal vrij veel leden kostte. De aftredende bestuursleden de heren Barnhorn, Noort en Ravens- bergen, werden allen herkozen. Hierna king men over tot de be spreking van de plannen omtrent de uitbreiding van het bestaande schoolgebouw. Het ontwerp van architect A. A. Bos zoekt de uitbreiding in een vleugel achter en evenwijdig aan de huidige lokalen aan de Broek- weg. waarin 3 lokalen komen. In dit plan wordt er rekening mee ge houden, dal op deze lokalen in de dan kan men zich wenden tot de heer Huijbers aan het politiebureau, Oude Zeeweg 10, tel. 4646. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijden van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de vol gende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: le klasse J. Caspers 46; 2e klasse L. Pfister 45; 3e klasse E. Wassing 45. In de K.S.O.-competitie werden de wisselmedailles gewonnen door: le klasse C. Lassooy 56; 2e klasse C. Tissing 58. In de 2e klasse behaalden C. Tis sing en W. van der Wilk beiden 58 punten, maar door een beter ge plaatst laagste schot werd eerstge noemde winnaar. 1JMU1DEN In de Noord was in de buurt van 60 NB alleen koolvis te vangen. Bfj 59 NB konden sommige trcilers wat makreel aan boord ha len maar de hoeveelheden waren een stuk minder dan aan het begin van de voorgaande week. Onder de Ne derlandse kust Hepen de resultaten sterk uiteen. Sommige loggers en kot ters haalden mooie beetjes gul en ka beljauw op, andere vaartuigen bleven van succes van betekenis verstoken. De treilers hadden het moeilijk. Een enkele uitzondering daargelaten kon den zjj niet in voldoende mate aan hun trekken komen. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 78 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 9445 kisten vis. waar van 125 kisten schelvis, 1800 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw, 610 kisten kleine gul, 1600 kisten kool- vis, 410 kisten haring, 310 kisten ma kreel, 2920 kisten schol, 50 kisten tar bot, 25 kisten schar, 30 kisten poon, 20 kisten leng, 10 kisten schartong, 495 kisten diversen, 4200 stuks stijve Kabeljauw en 42.000 kilo tong. Ver der waren er 285 kleine kisten schel vis, 910 kleine kisten wijting, 740 klei ne kisten haring en 610 kleine kis ten makreel. Ook ditmaal ging bij de tong de meeste belangstelling uit naar de kleinere soorten. De eentjes bleven op de eerste afslag twee cent van de ze ven gulden verwijderd. De slips was met een hoogste bod van f 6,91 ook goed aan de prijs. De grote en groot middel waren niet zo in' trek. Beide soorten konden niet boven de vier gulden komen. De grote tong bleef daar op de laatste ronde twintig cent van verwijderd. De schol speelde niet veel klaar. De grote en grootmiddel werden na een matige inzet van f 25,- naar twintig gulden weggedrukt. De drietjes moesten na eenzelfde start meestal met een schrale koers van f 18.- genoegen nemen. De schar be gon op f 45.- goed maar kon het la ter niet helemaal bolwerken. Op de laatste afslag werd niet meer betaald dan f 28,-. Bij de schelvis was de toekomst nog eens 3 lokalen wor den gebouwd. De bouwkosten wor den geraamd op f 430.000. De ruimte achter de entree van de school zal uitgebreid worden met ©en ge meenschapsruimte. Ook zal hierin een klein toneel worden aangebracht. Over het juiste gebruik zal een bespreking plaats vinden niet het personeel van de school en de inspecteur voor het onderwijs. Het speelterrein zal bij de uitbreiding naar achteren verplaatst worden, waarbij voor de leerlingen van de laagste klassen een afgescheiden gedeelte zal ko nten. Vanuit de vergadering werd ge vraagd of de gemeenschapsruimte, gezien de hoge bouwkosten wel noodzakelijk en verantwoord is. De voorzitter antwoordde dat in een vorig ontwerp een kleinere gemeen schapsruimte was geprojecteerd, maar dat juist daarom het ontwerp moest worden gewijzigd. Ook werd nog het voorstel gedaan samen te werken met de commissie tot op richting van een Sporthal om mo gelijk op die manier de bouwkosten wat te verlichten. Uitvoering KEV Lisse oogstte veel succes LISSE Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan gaf het muziek gezelschap Kunst en Volharding in gebouw Rehoboth een extra goed verzorgde uitvoering. Voor de pauze werd een aantal kleinere werkjes uit gevoerd. waarvan vooral Winterfees ten en Lente bijzonder de aandacht trokken. Zoals ook in vorige jaren verleen den mevrouw Viele-van Strien en mevrouw Van Zuylen-de Jong solis tische medewerking. Ze brachten een duet ten gehore. Na de pauze volgde de opvoering van de operette „Das Dreimadelhaus" van Franz Schubert Dit werd op be wonderenswaardige wijze gedaan. Er was dan ook niets dan lof voor de uitvoerenden. LISSE De afd. Lisse van de Chr. Ouderenbond heeft het seizoen besloten met een bejaardenmiddag in de zaal van de Geref. kerk aan de Prinsessenstraat braad in de meerderheid. Met een no tering van f 45,- tot f 31,- mochten de aanvoerders niet mopperen. De ande re soorten waren schaars. De grote schelvis ging voor gemiddeld f 75,- van de hand. De kattencentrale moest het bij het bereiden van dierenvoed- sel weer zonder gul stellen. Deze vis soort handhaafde zich gemakkelijk op het eerste plan. De grote gul zat op de eerste ronde dicht bij de zeventig gulden en gaf later weinig terrein prijs. De kleine gul stak op f 51,- voortvarend van wal en bleef zich in de voorste gelederen ophouden. De dichte wijting was bijzonder ruim vertegenwoordigd en dat betekende een geringe interesse. Een groot deel van de produktie werd op het mini mum gedrukt. Met een top van f 150,- hieid de kabeljauw zich weer in de hogere prijsregionen op. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui dense markt onder meer de KW 14 Zephyr met 34 kisten, de KW 142 met 15 kisten, de KW 55 Hans met 96 kisten, 307 kleine kisten diversen en KW 226 Jacob Senior met 275 kisten, de KW 144 Cornelis den Duik met 295 kisten, 370 kleine kisten diversen en 1030 stuks stijve kabeljauw, de KW 148 Dirk van Beelen met 66 kisten, de KW 193 Vrouw Pruna met 72 kis ten en 30 stuks stijve kabeljauw, de IJM 209 Meyert Menno met 87 kis ten en 50 stuks stijve kabeljauw, SCH 27 Onderneming 2 met 106 kisten, de KW 153 Francina met 235 kisten, 367 kleine kisten diversen en 315 stuks stijve kabeljauw, de KW 174 Cornelia met 78 kisten, de VL 7 Ada met 260 kisten, 110 kleine kisten diversen en 375 stuks stijve kabeljauw, de VL 131 Peitronella met 222 kisten, 114 kleine kisten diversen en 264 stuks stijve kabeljauw, de VL 153 Llesje en Rut- ger met 130 kisten, 268 kleine kisten diversen en 650 stuks stijve kabel jauw, de KW 87 Albatros met 86 kis ten, de SCH 117 Onderneming 3 met 320 kisten, 264 kleine kisten diversen en 370 stuks stijve kabeljauw, de KW 132 Jacoba Catharina met 120 kis ten, de KW 180 Solea met 102 kisten, de KW 171 Jan Maria met 15 kisten, 562 kleine kisten diversen en 900 stuks stijve kabeljauw, dp KW 32 Sakina Martina met 88 kisten, de KW 222 Maarten Cornelis met 127 kisten, de KW 67 Arie met 82 kisten en 5 stuks stijve kabeljauw, de KW 33 Liman- da met 75 kisten, de KW 66 met 60 kisten, de IJM 154 Protinus met 66 kisten, de KW 117 Mare Liberum met 72 kisten, de WR 61 Bastiaan met 105 kisten, de KW 215 Anna Henderika met 95 kisten en de KW 141 Willy In het bijzonder stond spreker stil bij het plan tot een „oecumenische driehoeksverhouding", (ds. Lands man): de min of meer geleidelijke vereniging van de herv. kerk met de geref. kerken en de rooms kath. kerk). Dit streven naar eenheid, dat ook in internationaal verband ge stalte heeft gekregen in Wereldraad en ICCC komt voort uit het besef van onze generatie dat aan de gees telijke eenheid van de chr. kerk ook een zichtbare, uiterlijke eenheid dient te beantwoorden. Opgelost De toenadering tot de geref. ker ken achtte spreker voor de hand lig gend daar deze veranderd zijn. Als keerpunt gaf hij aan 1942 toen de scheiding met de huidige vrijge maakte grote gevolgen had. Toen de dolerenden in de 19e eeuw de herv. kerk verlieten hadden zij vier grote bezwaren tegen de gang van zaken in deze kerk. Het verlaten van de geref. belijdenis, het ontbreken van leer- tucht, de bureaucratische tendens in Dierenfokkers uit Bollenstreek bijeen LISSE De pluimvee- en konij nenfokkersvereniging Lisse en Om streken had het initiatief genomen voor een grote diereufokkersdag, die niet alleen voor eigen leden was, maar ook voor leden van verenigin gen uit de omgeving. Er was een groot aantal keur meesters uitgenodigd en drie van hen hielden een causerie over het fokken van dieren en de veredeling van rassen. Na afloop van deze dag werd een gezamenlijke maaltijd ge houden in gasthuis Welkom, die de dierenfokkers zich goed lieten sma ken. Zilveren medaille voor J. Langelaan LISSE De chef van de afd. levensmiddelen van de r.k. coöpe ratie „Onderling belang", de heer J. Langelaan, vierde zaterdag zijn gouden jubileum, waarvoor veel be langstelling bestond. Drs. A. J. Berends speldde als burgemeester de jubilaris de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau op de borst en prees de werklust van de heer Langelaan. De methode van werken is in de loop der tijden veranderd, maar uw ijver niet. Namens bestuur en raad van toe zicht voerde de voorzitter van de coöperatie, de heer G. van der Berg, het woord. Hij bood een enve loppe met inhoud aan. Voor het personeel sprak de heer Kuit. Ook de buren waren de heer Langelaan niet vergeten. Namens hen gaf de heer L. P. Hogervorst een enve loppe met inhoud. Wegens huwelijk der tegenwoor dige zo spoedig mogelijk gevraagd Banketbakkerij B. de Kort Voorstraat 5, Katwijk. Tel. 2115 met 1200 kisten en 360 kleine kisten diversen. Tridens Het Nederlandse visserij-onderzoe kingsvaartuig Tridens vormde de af gelopen dagen als omlijsting van de internationale visserijbeurs te Oost ende een speciale attractie. Van de gelegenheid om het schip te bezich tigen werd een zeer druk gebruik ge maakt. Meer dan 1000 belangstellen den kwamen een kijkje nemen, In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kleine kisten schelvis, 100 kisten wijting. 600 kisten dichte wijting, 350 kleine kisten wijting, 200 kisten klei ne gul. 135 kleine kisten haring, 700 kisten schol, 1150 stuks stijve kabel jauw en 27.000 kilo tong. de regering der kerk onder het alge meen reglement en de gezangen kwestie. Al deze bezwaren zijn door de jongste ontwikkelingen min of meer opgelost. Intussen signaleerde de referent dat er in de geref. kerken een veel grotere tegenstroom tegen de mo derne koers van Kuitert c.s. is dan men zou vermoeden. Deze is echter veel minder georganiseerd dan in de herv. kerk (conf. vereniging; ge ref. bond). Isolement „U moogt geweldig dankbaar zijn voor uw vereniging", aldus ds. Boer. Daar moogt u de vragen van deze tjjd in het licht van het woord onderzoeken. Dan zit u in een isole ment. En dat omdat het niet anders kan! Maar een gericht isolement. We moeten de gehele kerk op het oog hebben. De Here heeft zijn discipe len wel apart gesteld als hij ze na een volle dag gebeden te hebben uitverkoos. Maar daarna heeft hij ze dan ook de wereld ingezonden. Dat betekent In een gedwongen isole ment toch gericht zijn op alles wat buiten die omgeving gebeurt". Ds. Boer waarschuwde er voor, KATWIJK Bij de Kroon zijn bezwaarschriften ingediend door B. Haasnoot en C. van Harten tegen het besluit van b. en w. waarbij aan A. W. de Vooijs te Valkenburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende voorwaardelijke ver gunning is verleend tot het wijzigen en uitbreiden van een haringinleg- gerij met een onderhouds- en ont wikkelingswerkplaats in het pand Remisestraat 24. In hun bezwaarschriften merken de adressanten op, dat T. Vooijs in maart 1967 aan b. en w. een ver gunning heeft gevraagd tot het ver bouwen van de opslagruimte, het bouwen van een koelcel, het wijzi- Belangrijke verbinding met industrieterrein KATWIJK Met man en macht wordt gewerkt aan het viadukt in de provinciale weg in Katwijk. Het viadukt is een onderdeel van een gigantisch werk dat verband houdt met de verbindingsweg tus sen het uitbreidingsplan Hoornse- polder en het industrieterrein 't Heen. De totale kosten worden ge raamd op ruim drie miljoen gul den. Ongeveer anderhalf jaar geleden werd met de bouw van het viadukt begonnen. Er wordt naarg estreefd het kunstwerk medio juni voor het verkeer te kunnen openstellen. Op de achtergrond de nieuwe dat fagades pas vallen als ze reeds langer een lege ruimte achter zich hebben gehad. Aan de sloping gaat altijd de ontruiming vooraf. Daar om moet bij de orthodoxie de vraag klemmen of de belijdenis niet tot een ijdele fagade wordt. VALKENBURG Maandagavond organiseerde de voetbalvereniging „Valken '68" in het Dorpshuis een klaverjaswedstryd. Het aantal deel nemers was by zonder hoog: 60 per sonen. Uitslag: K. Revet, B. Kromhout, J. Hoekstra, mevr. Buwalda, Postma, Jac. Slootweg, L. J. Hooymans, C. Barnhorn, A. van Dorp, J. H. Fran ken, W. J. H. de Feiter, mevr. Oos- terlee, P. Schaap, L. Rhijnsburger en Plugge. De poedelprijs ging naar J. H. Hooymans. KATWIJK/NOORDWIJK Op tweede paasdag zal het Katwyks Christelijk Mannenkoor „Jubilate" medewerking verlenen aan een inter kerkelijke Paas-zangdienst in de hervormde kerk in Noordwyk aan Zee. Tijdens deze dienst zullen obk me dewerking verlenen het Noordvvyks Muziekgezelschap Echo der Duinen en de heer Joh. Zweers (orgel). RIJNSBURG Woensdag 8 u. houdt evangelist J. J. Frinsel te A'dam een Bijbellezing in de boven zaal achter Katwijkerweg 15. gen van de ingang van de haring- snijderij. Deze vergunning werd ge weigerd met een beroep o.p de wo ningwet. (Op de betreffende grond mogen alleen eengezinswoningen worden gebouwd.) De appellanten zeggen, dat het bedrijf in strijd is met de bestemming van de grond. Ondanks dit alles heeft de firma T. Vooijs de voorgenomen verbou wing toch uitgevoerd, of zal daar althans toe overgaan. „De firma be schikt niet rechtmatig over de in richting, waarvoor de aangevraag de hinderwetvergunning moet die nen. De aanvraag had dan ook niet door b. en w. in behandeling mogen worden genomen. De gevraagde ver gunning had moeten worden ge weigerd. Het gemeentebestuur had bovendien maatregelen moeten ne men om het bedrijf te sluiten, voor zover daarin anders wordt gewerkt dan volgens de bestaande hinder wetvergunning van augustus I960 en om ongedaan te maken, hetgeen door de firma sindsdien in strijd met de bestaande bebouwingsvoor schriften en bestemming werd ge bouwd", aldus de adressanten. Zij menen, dat ondanks alle voorzienin gen ernstige overlast en hinder zal blijven veroorzaken. Riool barst open Geklaagd wordt ook over de vet- afzetting in het riool. Het is reeds voorgekomen, dat het riool daar door onder het bedrijf van de heer C. van Harten is opengebarsten met als gevolg, dat alle vet en andere afvalstoffen in zijn bedrijf terecht kwamen. Bovendien veroorzaken de vrij komende dampen bij het verwerken van vis een ondragelijke stank, om dat volgens de adressanten de ont- luchtingspijpen een te geringe hoog te hebben. Zij achten het beter om de hele haringbakkerij te verbieden. Ook klagen zij over het feit. dat in de nieuwe vergunning is toegestaan, dat de inrichting in vergelijking met de oude vergunning drie uren per dag langer in werking mag zijn, waardoor de stank en de hinder voor alle omwonenden toeneemt. Deze stank is vooral voor de brood- en banketbakkerij van de heer Van Harten een ondragelijke toestand geworden. Ook de aan- en afvoer van vis in een oplegger met een open bak veroorzaakt een enorme slank. Dit kan worden voorkomen door te bepalen, dat deze vis voortaan in gesloten containers moet worden afgevoerd. Zij verzoeken de Kroon de ge vraagde Hinderwetvergunning als nog te weigeren, of daaraan althans zodanige voorwaarden te verbinden, dat volledig aan de bezwaren tege moet kan worden gekomen. Vol gende week zal de afdeling geschil len van bestuur van de Raad van Cu ate deze kwestie in een openbare zitting behandelen, waarna advies zal worden uitgebracht aan de Kroon. Daarna zal een beslissing per Koninklijk Besluit worden be kend gemaakt. 1 brug (in geopende toestand). welke gehouden zal worden woensdag 2 en donderdag 3 april a.s. in het Dorpshuis, Kerkweg 3, Valkenburg. Geopend van 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur. Op enkele artikelen worden aantrekkelijke kortingen gegeven. Gratis consumptie. Voor elke bezoeker een presentje. Voor elke koper een leuke attentie. Tegen inlevering van de convocatie ontvangt U een lot. waarmee U meedoet aan de verloting om niet. Een verloting zomder nieten. De trekking zal plaatsvinden op dinsdag 8 april, waarna de prijzen door de vertegenwoordigers rondgebracht zullen worden. PATIJNENBURG 3 TELEFOON 01740-5955 Gevraagd zo spoedig mogelijk die, na inwerkperiode, bereid moet zijn te assisteren met de verkoop van onze elektrische, huishoudelijke artikelen. 5-daagse werkweek. Gunstig salaris in overeenstemming met capaciteiten. Sollicitaties telefonisch of mondeling bij Peursum, Secr. Varkevisserstraat 67, Katwijk. Telefoon 01718 - 6254 of 6422. Hinder haringinleggerij bij Kroon

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4