krant van FORMAAT RADIO Jan van Hillo liet D-day in Normandië herleven AMADEUS Amerika koopt NCRV-documentaire Ook enquête over r.k. kerk van KRO Zwartkijkers! aangifte formulier Dan kijkt u gernst! Lappie Loep en de Appelenberg VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN door t John Knitlel CAROLINA YES Smidje Verholen en de Knap-Mutator rrr MAANDAG 31 MAART 1969 (Van een onzer verslaggeefsters) HILVERSUM Uit de publiciteits media blijkt de grote belangstelling voor de gang van zaken in de rooms- katholieke kerk in Nederland. Niet alleen Elseviers Weekblad heeft een enquête laten houden onder de be lijders van die kerk, zoals wij in onze krant van zaterdag weergaven, ook de KRO heeft dit laten doen. Gisteravond zond de televisie hier een programma over uit in „Kerk '69". Liet de KRO het instituut voor toegepast marktonderzoek Intomart haar opdracht uitvoeren, Elsevier nam het NIPO in de arm. Intomart ondervroeg 1500 rooms-katholieken. Het valt op, dat gelijke vragen van beide enquêtes praktisch gelijke antwoorden kregen. In beide geval len vond 83 procent van rooms-ka- tholieken onder de 35 jaar, dat het priesters moet worden toegestaan te trouwen. Op de „KRO-vraag" Meent u, dat de Nederlandse bisschoppen toe stemming moeten geven voor het huwelijk van priesters, ook wanneer Rome dat niet goed vindt?" zei 36 procent ja, 57 procent nee en zeven procent had geen mening. De vraag „Wie zich verzet tegen het pauselijk leergezag, verzet zich pet. positief gewaardeerd en voor 53 procent positief gewaardeerd en voor procent negatief, de rest had geen mening. Ouderen en mensen met lagere opleidingen waren het hier het meeste mee eens. Van de 55-ja- rige en ouderen ongeveer zestig procent. „Drie is te veeV' ZAANDAM De rooms-katholie- ke, hervormde en gereformeerde wijkgemeenten in de Zaandamse nieuwbouwwijken Poelenburg en Pel- dersveld gaan samen actie voeren on der het motto „Drie is te veel". Het plan omvat een interkerkelijk informatieblad, oecumenische zonda gen, gezamenlijke kerkeraadsverga- deringen, uitwisseling katechisatie en jongerengroepen, gemengde gespreksgroepen en gezamenlijk op- streden naar buiten. Volgende week wordt een interkerkelijke paasdienst gehouden. Men wil af van de gebruikelijke interkerkelijke vrijblijvendheid van eens een kerstzangdienst of een vre- desweek „en dan weer terug in het eigen hokje". NAPELS De 22-jarige Nederlan der Frederik R. P. is zaterdagavond in Napels gearresteerd en beschul digd van een groot aantal misdrijven. De politie had zijn spoor door heel Europa gevolgd. P. die in Torremolinos in Spanje woont, wordt beschuldigd van een reeks oplichterijen ten bedrage van 15.000 dollar. (Van onze radio- en tv-redactic) HILVERSUM „Het is de eerste keer, dat de Amerikaanse televisie in Nederland een docu mentaire heeft gekocht. Mag ik daar een beetje trots op zijn?" Dat mag. Jan van Hillo heeft het over zijn documentaire „D-Day", die als herdenkings manifestatie op 1 juni a.s. juist 25 jaar nadat de bevrijding van Europa begon met de Ameri kaanse invasie in Normandië, door de NCRV wordt vertoond en die aangekocht is door NET, Amerika's educatieve tv-maat- schappij, en dan nog voor verto ning op precies dezelfde dag en hetzelfde uur: 's avonds half 9. Jan van Hillo is op deze vrijdagna middag moe. Het kost hem moeite, het lange relaas van ruim een jaar ingespannen werken te vertellen, maar het enthousiasme dat hij voor zijn driedelige documentaire voelt, neemt toch de overhand. „Ja, het zijn er eigenlijk drie. En allemaal in kleur. D-Day komt op 1 juni, dat is een zondag. De 6e juni is de juiste datum, maar dan heeft de NCRV geen zendtijd. De tweede gaat op 21 september uit, die is gewijd aan de invasies in Nederland. Ieder een denkt nog alleen aan Arnhem maar er waren ook droppings in Nij megen en Eindhoven. Hoofdpersoon in deze documentaire is Arie Beste- JJARTELIJK en ongedwongen was het weerzien lussen generaal-majoor Pat Cassidy, 25 jaar geleden contact-kolonel tussen Amerikaanse en Franse troepen, en de oud-burgemeester van liet eerste Normandische dorp dat op D-Day de be vrijding zag komen: Faucarville. Jan van Hillo wordt helemaal opge nomen in het over en weer herinnerin gen ophalen, herinneringen die verbonden zijn met rouw over gevallen medestrijders en met vreugde over de goede afloop van de ellendige Tweede Wcreldoorlog. Kijkgeld betalen moeten we allemaal. Dat staat in de wet. Wees verstandig en vraag een aan. Dat doet u zo Schrijf uw naam en adres achter op een lege envelop en stuur die - zonder postzegel - aan breurtje, die toen als contactman tus sen geallieerden en Nederlands ver zet als enige Nederlander gesprongen is bij Nijmegen en later nog een keer bij Hooghalen in Drenthe. Bij die sprong brak hij zijn been. Terwijl de Duitsers hem zochten lag hij zes da gen in een bos. Hij was nogal een wilde jongen, maar in die dagen is er iets door hem heen gegaan: hij be loofde God dat, als hij er veilig door mocht komen, hij dominee zou wor den. Die belofte heeft hij gehouden. Direct na de bevrijding is hij naar Amerika gegaan en nu is hij presby teriaans predikant in Charlotteville, Virginia". „Ja en dan de derde, die is he lemaal gewijd aan de bevrijding van Nederland. Die draagt de NCRV bij aan een nationaal NTS-programma op 5 mei 1970, cn daarin ben ik he lemaal op de luchtige toer gegaan, dat is feitelijk een amusementspro gramma." WEERZIEN We houden het verder op de eerste aflevering, die opgezet is rondom de figuur van generaal Pat Cassidy, die in juni 1944 kolonel was bij de 101ste Airborne divisie, die de eerste lan ding in Normandië aanvoerde. Hij was de contactman tussen Amerika nen en Fransen. „Het merkwaardige is, 'dat deze di visie ook deelde in de bevrijding van Nederland en daarom kan ik voor de tweede documentaire de lijn door trekken. Ik ontmoette generaal Cas sidy in Amerika, en hij was bereid om mee te gaan naar Normandië en daar op de plaats van de invasie te vertellen wat hij op die 6e juni be leefde." „Heb je oude journaalfilms ge bruikt voor de oriëntering?" „Nee, de hele uitzending door wordt er voornamelijk gepraat en verteld. We laten Normandië zien zoals het nu is. De herinneringen aan toen worden alleen in foto's weerge geven. Die stijl houd ik in alle drie de afleveringen aan." „Generaal Cassidy heeft in Nor mandië allerlei mensen weergezien en allemaal herkenden ze elkaar. Voor iedereen die erbij was betrok ken leeft die tijd nog als de dag van gisteren. Ze zijn er allemaal ook nog emotioneel over. Ja, wie komen er zoal in voor. O.a. de burgemees ter van Faucarville, waar Cassidy dropte. Ze zijn altijd in correspon dentie gebleven, maar ze hadden el kaar nooit meer gezien." DIE BABY „Er is ook een ontmoeting tussen Jean Bartot, de eerste baby die in 't bevrijde gebied werd geboren, en de Amerikaanse arts Best, de para chutistendokter, die midden in de vuurlinie hem op de wereld hielp. Bartot is nu een volwassen boer. Wie er ook is... Aaron Corper, de Neder landse munitie-aandrager op de H.M. Flores, de kanonneerboot die het eerste schot op de Normandische kust loste. Hij plakte een Davidsster op die eerste granaat. Nu is hij dia mantbewerker in Antwerpen. Dan heb je John Steele, die met zijn para chute aan de kerktoren van St. Mère Eglise bleef hangenhij is nu zwaar ziek en kon niet meer naar Normandië gaan. De burgemeesters- HII ver sum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind U door.,., praatje. 18.30 Strijd krachtenprogramma. 19.30 Nieuws. R.V.U.: 19.35 De Pre historie van de mens. NRU: 20.05 Geef ze de ruimte!: geva rieerd programma ln stereo. 21.30 Hokus Pokus Prljzenver- hoglng, klankbeeld. 22.00 Uit zending over beroepskeuze. 22.20 Visueel gehandicapten: De blinde hulsvrouw, lezing. 22.30 Nieuws. AVRO: 22.40 Ra diojournaal. NRU: 22.55 Jazz ln aktle (opn.). 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Llte- rama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 19.20 In formatie over kerklied en kerkmuziek ln klank en geschrift. 19.50 Stereo: Metro- pole orkest. 20.10 Stereo: Duitse voorjaarsliederen (gr.). 20.25 Op de man af, praatle. 20.30 Oude gewijde muziek (gr.). 21.20 De toekomst van de Friese taal. lezing. 21.40 Neder lands kamerorkest. 22.00 Ste reo: Lichte grammofoonmu- zlek. 22.20 Avondoverdenking. •2.30 Nieuws. *2.40 Tekens bij de tijd: cultureel programma. 23.55 - 24.00 Nieuws. van 18 - 20 uur I. Claude Debussy. 1. Prélu des, boek 2 (36 min.). 2. Sonate voor cello en plano. 3. Sonate voor vlooi en piano. II. Mauri ce Ravel. 1. Valses nobl«s et sentimentales. 2. Sonate voor viool en cello. 3. Sonate voor vlooi en plano. TELEVISIE VAXAVOYD 20.20 Bureau Bristol, TV-feulllc- ton. 21.10 „Vrije" ln Harder wijk: theologische discussie. 22.00 Actualiteitenrubriek. NTS: 22.25 - 22.30 Journaal. België, kanalen Nederlands 2 en 10: 18.30 Guten Tag: 26e Duitse les. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Zorro: Jeugdfeullleton. Afl. 68. 19.25 Vergrootglas op de postzegel. 19.40 Openbaar kunstbezit 19.50 Hier spreekt men Nederlands. 19.55 Medede lingen en De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 High Chaparral, tv-western. Afl. 18. 21.15 Ten huize van kunstschilder Ar- mand Vanderllck. 22.05 Optre den van Zwl Kanar: mime. 22.20 Nieuws. Nederland I. NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. AVRO: 19.07 In kleur: Vaders tegen wil en dank, TV-feuilleton. 19.32 AVRO's Regiovizier. STER: 19.56 Re clame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 Keer Kwis, een quiz in omgekeerde volgorde. 20.50 De Mounties, amusementsshow. 21.30 Is de baas de basis?: In formatief programma. NTS: 22.20 - 22.25 Journaal. 23.00 - 23.30 Teleac: Export (les 17 - herh.). Nederland II. NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: in formatief programma. NCRV: 19.30 Tweekamp: quiz tussen studententeams. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NCRV: Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Lichte gram. muz. (8.30 - 8.33 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. NRU: 9.00 Een nacht tot 6 uur nul.... klankbeeld. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen (gr). (11.00 - 11.02 Nieuws). 11.30 Stereo: Fluit en harp. 11.55 Beursber. 12.00 Progr. rondom het volkslied. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Voor de landbouw. AVRO: 12.39 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojourn. NRU: 13.30 Muziek en nieuws van onze zuiderbu ren. 14.00 Rostrum of Com posers 1968: moderne muziek uit Zweden en Frankrijk. 14.35 Jazz uit het historisch archief (opn). AVRO: 15.00 Stereo: De wereld van de opera: La fille du Régiment, opera van Doni zetti. 16.00 Nieuws. 16 02 Lichte muziek uit Latijns Amerika. 16.30 Land der Muzen:kunst- kronlek. 17.00 Stereo: Big Band Beat (opn). 17.25 Jazz Spectrum. 17.55 Meded. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Lichte muziek met nieuws en actualiteiten. 8.00 Nieuws. Oude en moderne ge wijde muz. 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de vrouw. 9.35 Stereo: Koorzang met orgel. 10.00 Kanttekeningen bij het Lijdensverhaal naar Mattheus. lezing 10.15 Stereo: Klassieke operamuziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Meded. KRO: 12.00 Medi tatie. 12.05 Gevar. progr. (12.22 Wij van het land: 12.28 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar....) 14.00 Con- clllepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Muzikaal middagmagazi ne. (16.00 Nieuws). 17.00 Over heidsvoorlichting. 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Stereo: VolksliedJesprogr. 18.19 Uitzen ding van Demokraten '66. Hilversum III. 240 m en FM-kanalcn. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. visite (12.00 Nieuws). 13 00 Nieuws. 13.03 Gevar. platenprogr. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15 03 Drie-draal. 16.00 Nieuws. 16.03 - 18 00 Licht platenprogr. (17.00 - 17.02 Nieuws). België: Nederlands progr kan. 2 en 10: 16.00 - pl.m. 17.30 Namlddagprogr. 58. De zon scheen helder en het was warm. „Ga je mee naar zee, Lappie?" vroeg Jonas. Lappie knikte. „Fijn spelen in de zee!" riep hij. „Zullen we een oude binnen band meenemen om op te drijven?" „Dat is goed, Lappie" antwoordde Jonas vaderlijk. „En als we dan weer een beetje tot rust zijn gekomen aan het heerlijke strandje, van al de drukte en beslommeringen, dan gaan we gezellig wat aan ons huis verven en timmeren en zo...." Jonas roeide het water over en even later reed het tweetal in het tweede hands autootje naar de kust. Een uur later arriveerden ze in het kleine plaatsje, dat aan de zee lag. Jonas keek verbaasd om zich heen. „Valt jou niets op, Lappie?" vroeg hij zacht. Lappie knikte. „Ja, Jonas, ik vind het hier stil... ongewoon stil..." vrouw van dat eerste bevrijde dorp vertelt er ook van." Langer nog is de rij van Fransen en Amerikanen, die middels dit werkstuk van Jan van Hillo deelt in het weerzien en levende herinnerin gen ophaalt aan die dag, nu een kwarteeuw geleden. Het is een reusachtig werk ge weest Vooral de research, waaraan een hele staf heeft meegewerkt. Want eer je alles en iedereen hebt nagespeurd, opgezocht en al of niet gevonden, is er een massa tijd vertre ken. Ik ben ten slotte met twee fil mers, Jan Huyskens en Jan Schaper, maar enkele weken in Amerika en Normandië geweest om opnamen te maken. Maar ik heb twee maanden achtereen volledige dagen het mate riaal gesorteerd en de montage ge maakt." Het is voor de kijker wel eens inte ressant om te weten, hoe geweldig veel werk er samenhangt met het vertonen van zo'n documentaire, die 78 minuten op het scherm verschijnt. VERBLUFT „Bij de Amerikaanse televisie wa ren ze verbluft, dat we met een team van drie man het hele filmwerk heb ben gedaan. Zoiets kennen zij niet. Voor elke documentaire gaat een gro te filmploeg op reis, en een commen tator, die meteen interviewt en regis seert, bestaat daar niet. En dat je dan voor alles met een budget van 30.000 op stap bent, geloven ze nau welijks." Voor Jan van Hillo is het fijn, dat de NET zijn documentaire belangrijk genoeg vindt, om uit te zenden: „Wel bekorten ze de film tot een uur, ze halen het Nederlandse element er grotendeels uit, maar ze beginnen nu al,' de documentaire aan te kondigen als een Nederlands werkstuk.,, Ned. 1 AVRO 7.07 uur Vaders tegen wil en dank. 8.20 uur Keerkwis. 8.50 uur Mounties-show. 9.30 uur gezinsdocumentaire „Is vader de basis?": medezeggenschap op allerlei terrein. Ned. 2 NCRV 7.30 uur studentenquiz Tweekamp. 8.20 uur aflevering politieserie Bureau Bristol. 9.10 uur reportage „De V.U. in Harderwijk op bezoek". 10.00 uur actualiteiten. Hilversum l NRU 8.05 uur groot gevarieerd stereoprogramma „Geef ze de ruimte". 9.30 uur politiek op prijzengebied. 10.55 uur jazzprogramma. Hilversum II NCRV 8.10 uur Duitse voorjaarsliederen. 8.30 uur Duitse uitvoering van de Lukaspassion van H. Schütz. 10.30 uur avondoverdenking. 10.40 uur cultureel programma Tekens bij de Tijd. (Een wereld in wording) 148 Zijn vader, die arme, oude man, schudde de hele tijd zijn hoofd en zei niets dan ,Ts ts ts'. En wat vreselijk zoet waren ze tegen mij. Net sacharine. Ze spraken tegen me alsof ze van honing en amandelen waren gemaakt. Maar de hele tijd besefte ik, hoe ze me moesten haten, omdat ik in het huis van hun geliefde Gusti was en dat nog wel tegen de wil van die geliefde Gusti. Ik bracht immers zijn hele huishouding in de war. Enz., enz. Eugenie nam haar biografie van Liszt op en smeet die weer neer. .Gusti doet me altijd precies denken aan die oude vrouw, die kort geleden van de honger is gestorven en die een vermogen naliet van honderdduizend franks, die ze in een pakje had gebonden, dat in een donkere kast lag.' Pauline keek haar zuster aan. Er verscheen een flauwe glimlach op haar lippen, een glimlach die van het ver ver wijderd gebied van haar innerlijke wereld scheen te ko men. Een ogenblik later liep ze naar de tafel, nam een appel van het blaadje en zette er haar tanden in. ,Je eet appels aan het doodsbed van je huwelijk', merkte Eugenie droogjes op. „Ik moet wel een heel gezond soort dier zijn," sprak Pauline, die nu weer de kamer op en neer liep, terwijl ze stukken van de appel afbeet. „Ik ben geen gecompliceerd wijfje van de soort, neen, ik ben niet half zo gecompliceerd als jij. Ik weet heel goed, dat 't niet langer zo gaat Ik weet. dat ik nooit gelukkig zal zijn, tenzij ik openlijk Amadeus mag liefhebben. Maar aan de andere kant weet ik heel goed, dat dat Gusti's hart zou breken." „Gusti's pens!" viel Eugenie in de rede. „Nu dan, zijn pens, als je dat beter vindt, maar dat is toch ook een deel van zijn lichamelijk samenstel. Zo is 't nu eenmaal. Jij bent niet getrouwd. Jij kunt vermoedelijk niet voelen, wat ik voel. Gusti heeft ook een heleboel goede kanten. Om je de waarheid te zeggen... ik zou hem niet graag kwetsen. Ik weet, dat ik dat doen moet, maar tot nu toe was ik daar niet toe in staat' „Lafaard!" „Ik ben geen lafaard. Ik aarzel alleen maar. Er was een tijd, dat Gusti heel anders was." „Dat verbeeld je je maar. Misschien is hij lichamelijk veranderd. Maar wat 't andere betreft is hij altijd dezelfde gebleven." Pauline keek haar zuster met vreemd glanzende ogen aan. „Ik weet niet, wat 't is, ik kan 't niet precies zeggen, maar ik voel, dat Amadeus me vandaag iets geschonken heeft iets, dat ik met mijn geboorte had meegekregen, maar dat ik verloren had. Hij heeft iets in me opgeroepen, dat altijd in me verscholen was vanaf de tijd, dat ik nog heel klein was. Ik veronderstel, dat het op de een of ander manier in verband staat met de menselijke waardigheid. Hij heeft daar oceanen van, maar ook een druppeltje ervan is genoeg voor mij. Ik ben bang, dat 't een lange weg is om hem te bereiken, maar ik wil 't toch proberen. Ik wil me een weg naar hem toe banen, totdat ik geestelijk contact met hem krijg." „O lieveling, wat verkeer jij toch in een toestand van zelfvergiftiging!" riep Eugenie uit. „En 't is alles zo eenvou dig. Je kunt met Gusti niet opschieten. Je houdt van Ama deus. Je wilt van Gusti los komen en je wilt naar Amadeus toegaan. Daar gaat het toch eigenlijk om. Of is 't niet waar?" Pauline sloeg haar armen om Eugenies hals en kuste haar. „Ga naar hem toe. Denk niet aan mij!" fluisterde Eugenie haar in het oor, alsof ze haar laatste opmerking niet had gehoord. „Je houdt geen rekening met Amadeus," sprak Pauline. XXVI Het was een van die voorjaarsochtenden, waarop hemel en aarde verenigd lijken in een zang van liefde en harmonie. De fonkelende zon goot vanuit haar vlammend vat een zee van goud uit. De oude bomen strekten hun bladeren en bloesems uit. Ze offerden zich met een stilzwijgende drang aan de Schepper van al het leven. De honden trokken met de neuzen dichtbij de grond aan hun koppels. Slechts enke len van hun eigenaars wisten, waarom zij dit deden. Hier en daar kon men op banken op straat eenzame individuen zien zitten, het waren meest eenzame mensen die de nieuwe ontplooiing van de jeugd voor hun ogen meeleefden. (Wordt vervolgd) jen scv/ttéqéi\jd féést, £r&£x£óp céana/vr/zcué océaam. waar twéé Gasté/v" élvaap va een lavee scx/éld//v& oxitaiostbv- 1182: Toen Eelco eenmaal begonnen was, wist hij van geen ophouden meer. „A'k er nog an denk, wat ik al lemaal heb moet'n mee- maak'n..., mens'n, mens'n, dan loop'n de kriebels mien nog over de rug", fanta seerde hij verder. „Weet'n jullie nog van die knok- partij'n, die hier hebb'n plaatsgevond'n met die bietelknul die bij smidje Verhool'n in de leer was9 Allemaal doorgestook'n kaart, mann'n! Die bietel knul. dat was de beroemde geheimzinnige agent 009. beter bekend als Sjeems Bons! Ik heb met die keer'l héél fijn kunn'n saam'n- werk'n trouwens." „En waarom heb je hem dan in dé baajes gegooid?" vroeg boer Knolle. „Zukke ding'n kun je alleen maar snapp'n, als je een beetje thuus bent in de truuk'n en kippekunst'n van de geheimzinnige dienst", antwoordde Eelco. „Allemaal afgesprook'n werk, Knolle. Ik zeg nog teeg'n hem, Sjeems, zeg ik. Die boev'n uut Nikkemegonië die benn'n van plan om jou te liekemedeer'n. Da's een spionn'nwoord voor met geweld opruum'n. weet je. En toen zegt Sjeems: Eelco, zegt-ie. Gooi mij dan voorlopig maar onder de toor'n. Daar zit ik seef. Dat hê'k gedaan, en toen ben'k een stevig woordje gaan praat'n met onze burgemeester en met de sjef van de geheim zinnige dienst Ene kolonel Plum. Die z'n vader heb nog een soort pudding uutgevond'n, de plumpudding. En toen hê'k teeg'n Plum gezegd. Stuur jij nou smidje Verhool'n naar Nikkemegonië om daar de Koning weer op de troon te zett'n. Geef hem meteen een paar duuz'nd blikk'n plumpudding mee, want de mens'n daarginds hebb'n honger. En hier krijg'n ze dat spul met de kerst- daag'n nauwelijks door de keel. Ze doen we nog een goeie daad óók

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9