Pull Mali Export WEEKAGENDA WINKELIERS IN ALPHEN IN CONFLICT MET DE WET GEMEENTE ALKEMADE Al f15.151 bijeen voor Dorpshuis in Benthuizen Jonge Alphenaar na inbraken aangehouden Bad Koudekerk op 19 april open Aan U, die aan het publiek verkoopt! 1 april is Pall Mali Exportgoedkoper U als winkelier kent het verhaal De beste Amerikaanse sigaret die er is, Pall Mali Export, wilde goedkoper worden: 25 King Size (dus 5 méér) voor dezelfde prijs Maar het mocht niet. Niet in januari, wél in april. Nü is het zover! U weet dat wij alles doen om alle Pall Mali Export die U besteld hebt op tijd af te leveren. En we redden het! Vanaf dinsdag, 1 april kunnen al Uw klanten komen voor de nu zoveel voordeliger Pall Mall Export Pall Mall Export mét filter Kingsize pa|| ^a|| Export zónder filter Pall Mali Export Menthol 25 Belangrijk pa|Ma|| Export 10Q méf Mef Pall Mali Export 100 zónder filter Pall Mali Export Menthol 100 tb BOERHAAVEGROEP OPENDE TROEPHUIS IN VOORHOUT NIEUWE IEIDSE COURANT MAANDAG 31 MAART 1W9 ALPHEN De combinaties van middenstanders die bonnen uitgeven, met uitzondering van de zgn. bank- zegelgroepmogen elkaar gevonden hebben bü de afschaffing van de zegels, men heeft elkaar niet kunnen vinden bij de vorming van één win keliersvereniging voor het voeren van reclame-acties. De middenstanders in de Van Nes straat die de „toreraegels" niet meer uitgegeven, hebben hun actie moeten staken. Zij hadden een pagina in een ad vertentieblad laten nummeren; kwam een nummer voor in één van WEDERGP80UWWET Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkemade brengt hierbij ter openbare kennis, dat Burgemeester en Wethouders van die gemeente voornemens zijn om met toepassing van artikel 20 der Weder- opbouwwet in afwijking van het goed gekeurde bestemmingsplan „De Goch" aan het Districtshoofd van de Rijksge bouwendienst te Leiden vergunning te verlenen voor de bouw van een telefoon centrale op het aan de Sotaweg te Roelofarendsveen gelegen kadastrale per ceel sectie B nr. 2298. Belanghebbenden worden ervan in kennis gesteld, dat zij eventuele bezwaren tegen het realiseren van vorenomschreven bouwplan binnen 7 dagen na de dag tekening van deze bekendmaking ge durende welke termijn het plan in de morgenuren ten kantore van de Dienst Openbai-e Werken ter visie ligt schrif telijk ter kennis van Burgemeester en Wethouders kunnen brengen Alkemade. 31 maart 1969. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. P M. F. SMOLDERS Wei n ig belangstelling voor Aarkanters TER A.*R Voor de voetbalver eniging T.A.V.V. gaf de toneelver eniging .,De Aarkanters" twee avon den. die slecht bezocht waren. Het is de vraag of het de moeite nog loont een nieuw stuk in te studeren. Dat lag beslist niet aan de toneel vereniging. Het blijspel ,,Oom Noppie in de vernieling" van Johan Blaaser is een vrolijk stuik. De spelers hebben in dit spel ge geven wat zij konden. Oom Noppie. een volksmannetje, werd gespeeld door Bertus van GiLs, mevrouw J. Uibimk-'v. d. Loo was zijn verloofde Sien, die onder bepaalde omstan digheden dienst moest doen als zijn huishoudster. De fabrikant werd vertolkt door G. Koeleman en me vrouw Niemöller-de Ridder was diens vrouw- HAARLEMMERMEER Tijdens de donderdag te houden raadsver gadering zal worden beslist omtrent de toelating van het nieuw benoem de raadslid de heer A. C. Houts- ma. De heer Houtsma zal de heer A. A. J. Spruyt (KVP) opvolgen, die vorige maand moest bedanken in verband met vertrek naar el- ,ders. BENTHUIZEN HM lid van Ged. Staten in Zuid-Holland prof. dr. J. P. van Praag heeft zaterdag morgen de eerste (proef) paal voor het Dorpshuis geslagen. In het ge meentehuis was een kleine bijeen komst, waar burgemeester Keijzer als eerste zijn bijdrage leverde aan de financiële commissie. Prof. dr. Van Praag zei, dat men in juni 1968 was begonnen met een Dorpshuis-plan en dat begin 1969 nu de eerste paal kon worden ge heid. Hij noemde dit een geweldig record en sprak de wens uit, dat de gehele bevolking achter dit centrum zou staan. Terwijl de heer Van Praag zijn best deed de eerste paal de grond in te krijgen, zong het kinderkoor o.l.v. Ton Scheepers het lied van Benthuizen. Zaterdagavond om tien- voor negen kon het resultaat wor den bekend gemaakt van de actie tien procent: f 15.151. Zestig gezin nen. die niet thuis waren, zullen nog worden bezocht, terwijl ook een aantal instellingen nog van zich zal laten horen. de etalages van de deelnemers, dan kon men daarop een waardebon af halen. De politie heeft een spaak in het wiel gestoken, omdat de winkeliers met deze actie in conflict kwamen met de Wet op de Kansspelen. Ook de muzikale rondgang van „Crescen do" vond afgelopen zaterdagmiddag geen doorgang. ALPHEN Een 18-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is aange houden en wordt naar het parket van de officier van justitie overge bracht wegens inbraken in de MULO- school aan het Thorbeckeplein, bij de firma Ponsioen en het automobielbe drijf Kortekaas. Zijn buit bedroeg f 670, een dicteer- apparaat, een transistorradio en een elektrisch scheerapparaat. De goede ren konden worden achterhaald. De jongeman was hierna gaan zwerven en stal op zijn tocht een auto in Heerenveen, een auto in Ven- lo en brak nog in in een café te Luyksgestel. Hier vond hij slechts f 75 waarmee hij naar België toog. Toen hij ook daar trachtte een ca féhouder van zijn wisselgeld af te helpeh, werd hij gegrepen en over gegeven aan de Nederlandse politie. ALPHEN Op Goede Vrydag zal het postkantoor om 19.00 uur in plaats van 20.30 uur gesloten zyn. Op de naar woensdag 2 april ver schoven koopavond kunnen postza ken op het postkantoor Julianastraat. of aan de postcaravan Diamantstraat, tot 20.30 uur worden afgewikkeld. KOUDEKERK Het is zo goed als zeker dat op 19 april het Kou- dekerkse zwembad zal worden opengesteld. Openingstijden werkdagen: voor seizoen, april-mei van 7 uur v.m. 7 uur n.m.; naseizoen, september, eventueel gedeelte oktober: van 7 uur v.m.7 uur n.m.; overige maan den, (juni t.m. augustus), van 7 uur v.m. tot 8 uur n.m., met uit zondering van de dinsdag en don derdag. Op laatstgenoemde dagen wordt het bad om 7 uur n.m. ge sloten, in verband met het gebruik door de plaatselijke zwem- en po loclub. Openingstijden zaterdagen en zon dagen: zaterdag van 7 uur v.m.6 uur n.m.; zondag van 1 uur v.m. 6 uur n.m. De tarieven voor 1969 zijn: en treebewijzen uitsluitend voor één bad: voor personen jonger dan 16 jaar f 0,80: voor personen van 16 jaar en ouder f 1,25. Gezinsabonnementen: geldig voor ouders en alle kinderen beneden 18 jaar. Jaarabonnement voor kinde ren beneden 18 jaar f 22,50; jaar abonnement voor volwassenen van 18 jaar en ouder f 27,50. Burgerlijke stand van Koudekerk KOUDEKERK Ondertrouwdo Pieter Hofland, 54 jr en Sara Wil- lemina Lekx, 51 jr; Sten Christer ©Win, 31 jr en Anna W van Els, 25 jr. Gehuwd: Hendrik van Vliet, 39 jr en Maria van der Velden, 40 jr. CJV Oude Wetering bracht toneelstuk OUDE WETERING De Geref jeugdvereniging hield zaterdag avond in het jeugdgebouw de jaar vergadering. Eigen leden voerden het toneelstuk „De wonderen zijn de wereld nog niet uit" van Gerard van Dijk op. De regie was in handën van Dik Krijger. Het stuk met zijn soms zeer grote rollen werd goed gebracht. Ds- Hoekstra besloot de avond en be treurde het, dat er van de zijde van de ouders zo weinig belangstelling was. Rothmans voor nieuw... voor f 1.75 De 100 mm lange Pall Mail Export 20 voor f 1.75 (dus véél langer dan King Size) voor de 20 stuks roker nieuw... OUDE WETERING In de kan tine van de sportvereniging SVOW wordt woensdagavond weer een ge zellige bijeenkomst gehouden met kaarten en sjoelen. of Pall Mali VOORHOUT Zaterdag was het zover, dat de „Boerhaave"-groep van de Vereniging „de Nederlandse Padvinders" afdeling Voorhout, haar nieuwe troephuis in gebruik kon nemen. Burgemeester G. A. Stolwijk heeft als een echte hout hakker de toegang „open gehakt". In 1968 kwam de groepsleiding op het spoor van een directiekeet Met vereende krachten en goede samenwerking werd deze winter gewerkt om van de oude keet een troephuis te maken. De genodigden verzamelden zich bij de „Woelige Stal", waar burgemeester Stolwijk een bord met de nieuwe naam van de laan waar het troephuis is ge- KOUDEKERK Vanavond om 7 uur speelt een elftal geformeerd uit spelers van de voetbalverenigingen Koudekerk, Hazerswoudse Boys en St. Bernardus tegen een selectie elftal uit Leiden en omgeving. Woensdagavond speelt het A-junio renteam van Koudekerk tegen het A-clftal van UVS uit Leiden. De UVS-jeugd komt in de regionale competitie ondermeer uit tegen Feijenoord A. Aanvang 7.30 uur. komen, onthuld: „Baden-Powell- laan". In optocht gingen allen naar het troephuis waar de burgemeester gelukwensen uitsprak. Voorts sprak de districtscommissaris de heer Van Rije en overhandigde deze een Sint- Joris afbeelding en een dankbaar- heidsinsignue aan één der trouwe medewerkers. Toen was het ogen blik aangebroken dat burgemeester Stolwijk met een grote bijl een dikke balk doorhakte. VOORHOUT Voor dc bewo ners van de Teylingerlaan en de 's-Gravendamscheweg in Voorhout gaat een lang gekoesterde wens in vervulling: binnenkort zal de nieu we straatverlichting zijn aange bracht. De lichtmasten zijn voor een deel al geplaatst. VOORHOUT Bij de afdeling plantsoenen van gemeentewerken zijn benoemd de heren G. J. van den Berg uit Doorwerth en P. van Schaik uit Amsterdam. In verband met de benoeming van de heer P. van Schaik is de heer C. M. van der Lans overgeplaatst naar de af deling openbare werken. Maandae 31 maart Jeugdhuis Breestraat 19, 7 uur: ver gadering Postzegelvrienden. Aula school Du Rieustraat, 9 tol 12 en 2 tot 4.30 u.: doorlichting. Dinsdag l april Waaggebouw 10 tot 12, 2 tot 5 en 7 lot 9 u.: poppen kon. huis, ten bale van kerktelefoon Marekerk. Breestraat 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: Bouwfonds Ned. Gemeenten. Woensdag 2 april Waaggebouw. 10 tot 12. 2 tot 5 cn 7 tot 8 u,poppen kon. huis, ten bate van kerktelefoon Marekerk. Breestraat 19. 8 u.: afd. Leiden Chr. Plattelands vrouwen bond. paasliturgic. Stadhuis, trouwkamer. 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Hal Gezondheidscentrum Bernhardkade. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: doorlichting. Donderdag 3 april Waaggebouw, 10 tot 12. 2 tot 5 cn 7 tot 9 u,: poppen kon. huls. ten bate van kerktelefoon Marekerk. Hal Gezondheidscentrum Bernhardkade. 9 tot 12 en-2 tot 4.30 u.: doorlichting. Kantine Royal. 8 u.: De Natuurvriend. Gehoorzaal. 3' tot 5 u.: receptie Ka. Langezaal. 8 u. opening jubllcumshow Langezaa! Vrijdag 4 april L.H.J.-gebouw. Levendaal 101. 7.30 uur: tlenersoc. film. ouderensoc.. café boven. Gehoorzaal. 10 tot 12 en 14 tot 23 u.: Jubileumshow Langezaal. Zaterdag 5 april Waaggebouw. 10 tot 12. 2 tot 5 en 7 tot 9 u.: poppen kon. huls. ten bate van kerktelefoon Marekerk L.H.J.-gebouw. Levendaal 101. 7.30 uur: mlddensoc.. chansons. Gehoorzaal. 10 tot 12 en 14 tol 23 u.: Jubileumshow Langezaal. OEGSTGEEST - Het Witte Huls. 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedcs. Maandag 7 april Waaggebouw. 10 tot 12. 2 tot 5 en 7 tot 9 u.: poppen kon. huls. ten bate van kerktelefoon Marekerk. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. tel BEHANDELING NA ONGEVALLEN Ue poliklinische oehanaeling na oiigcvai .en wordt wan dinsdag ij out middag* tot woensdag l> um waargenomen dooi net DiHi-txiessenhiils Van vrijdag 12 um tot zaterdag IJ utii door hel St Elisabeth ziekenhuis 'Hooigrarnt) Op andere werk dagen en op tondagen innr het A.-ade 'i«ch Ziekenhuis Film r. do- vrij.- en zaterdagnacht 24 Hiroshima, mon amour, 18 jr. LIDO. Een paar dollars voor Django, 14 jr: dag 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR: Een lange, zwoele nacht. 18 J; dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur REX: In koelen bloede. 18 jr; dag. 2.30. 7 en 9.15 uur zo. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. vrijdag- en zaterdagnacht 23.30 uur Losgeslagen m de branding STUDIO: Misschien bent u er oud ge noeg voor 14 jr; dag. 2.30, 7 en 9.15 uur zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: Cleopatra. 14 jr; dag 2. en 8 uur. ook zondag BEZOEKl KEN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis vooi patientei ui klasse la. Ib en te i.meiljk* 10.30-11 30 14.30- 18 en 19—20 uui Vooi patlenter. in Klasse i m.ia..das woensdag, donderdag en vrijdag 18 15—19 dinsdag 13—14, zaterdag 15— 16. zondag ai gemeen christelijke en nationale feesida gen 14.30—18 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks I0.30-n.80. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 8 resp. 12 laar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlokenhuls Lelden derde klbs dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dogeltjks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van halt twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis EUidegeest van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag ll lot 12 en 2 tot 3 uur. diaconessen HU is dagelijks eerste kl. 11 tot 12 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. lis tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage iljks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot hall 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. katwijk Zeehospitium, longklinlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afdc- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tol half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van huif drie tot half vijf. Longklinlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van nalf 3 tot half 4 NOORDWIJ k - Sole Mio klasse-pa uonien dagelijks van 3 lot half 6 en s-avond» van 7 tot 8. zaalptatlënten zon dgs van I tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 8. MUSEA EN hortus Museum Volkenkunde, steenstraat: op werkdagen van 10 lot S u.. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op wertuxgui van to lot 5 u. ook saterdag zondag va;. I tot 5 uur. Sted Museum De --axcnnai. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondag» van I tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 0 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tekeningen Piet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 moart -11 met; vóór 1 april dag 10—16 u. .zond. 13—16 u.. na 1 april dog 10—17 u„ zond. 13—17 u.) Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: te keningen J. J. Schoonhoven en reliëfs P. Damsté. 4 tot 25 april, geopend dinsdag t.e.m. vrljd. 1 tot 6 u.. zat. 2 tot 5 u. en na afspraak. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 91: ciaflek Marijke de Wit en Auke de Vries. 19 maart tol en met 5 april, dlnsd. te.m zond. 2 tot 8 uur. MOBIEI KANTOOR ANWB Eikc aonaeraag van 10 tot 4 u. op i.amniermarkt du molen De Valk. Brandweer 5 maal 3. Ooktersdiensi. 5 maai 2 (zal. 10 u. voor niddug tol zondag 34 uur). EHD i0645 IIAZËKSWOUDE Deze weck /.uilen dc repetities van het grote koor van Zang en Vriendschap ge houden worden op woensdagavond in Slagvaardig kampioen HAZERSWOUDE Het eerste he renteam van de tafeltennisvereniging „Slagvaardig" is vrijdagavond kam pioen geworden van de derde klas NTTB, district Den Haag. Chris Klop, Gijsbert Spierenburg en Hans van der Horst behoefden in Katwijk te gen Syntat slechts een gelijk spel uit het vuur te slepen, om de titel (en daarmee promotie naar de twee de klas) te behalen. Dat Syntat zich bewust was van zijn sportieve taak ten opzichte van de Slagvaardig-con- currentie, blijkt uit de uitslag van de ontmoeting: 55. In het nieuwe seizoen zal Slag vaardig de thuiswedstrijden en de trainingen niet meer houden in het Groenendijks parochiehuis, maar in het gymnastieklokaal in Rhynen- burch. Auto in brand gestoken HAZERSWOUDE De vrijwillige brandweer, zaterdagmiddag om tien over twaalf gealarmeerd voor een brand op de boerderij van de familie Van Leeuwen aan de Rijndijk, be wees paraat te zijn: acht minuten la ter waren zij onder leiding van de heer W. Soeters present Overigens bleven de activiteiten van de brand weerlieden beperkt tot een blussing met zand van een vuurtje, dat was aangestookt in een auto. De daders waren spoorloos. HAZERSWOUDE Het eerste he renteam van de tafeltennisvereniging Avanti houdt de race naar het kam pioenschap goed vol. In de wedstrijd tegen Sparkler trad het Hazerswoud se team vol revanchegedachten aan: eerder immers verloor het met 64 van deze ploeg. Nu liet Avanti zich niet verrassen en won met 100. In de winnaarsronde van de landelijke competitie verloor Avanti's jongens team de eerste wedstrijd tegen Wils kracht uit Utrecht. Het werd een 64 nederlaag. Feestavond voor bejaarden NIEUWE WETERING In het afgelopen weekeinde hebben de be jaarden van Nieuwe Wetering weer eens extra in de aandacht gestaan. Er was een feestavond in het Cul tureel Centrum, waar zij werden verwelkomd door de voorzitter van het bejaarden-comité, de heer W. Klerks. Deze feestavond was mo gelijk geworden dank zij de mede werking die het comité van alle kanten ondervindt. De prijswinnaars op deze laatste kaartavond waren: 1 Eef Termeulen en Nico Struive. 2. Piet Opdam en Piet Bouwmeester. 3. Bert Bouwmeester en Huub. Bouwmeester. Poedelronde: 1. mevr, Bouwmeester-Boxce, en Jan Hoo- genboom, 2. mevr. Klerks-Kuipers en Cor v. d. Vlugt, 3. Nico Bouw meester en Hub. Koek. KOUDEKERK Het is de klaver jassers van de voetbalvereniging Koudekerk gelukt in een uit- en thuiswedstrijd tegen de voetbalver eniging Alphen de meeste punten te verzamelen en daarmee de beker te winnen. Koudekerk behaalde 190.664 punten en Alphen 180.481 punten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5