Ds. Minnema nam afscheid van Geref. Kerk Leiderdorp Rotterdams orkest zorgde voor grote verrassing WARMONDS FANFARE GAF WINTERUITVOERING Naar Rotterdam als ziekenhuispredikant Dank Warm hart Schoolzwemmen in Overdekte OPHALEN HUISVUIL Langdurige ovatie voor alle uitvoerenden Schaap door hond ernstig gewond FISSERUNIEUWS N u Het grootste autoverhuurbedrijf N U uit de omtrek met nieuw materiaal met de —FORD (APRI 1969— L. v. d. ZWAN Vinkeweg 9 - Katwijk - Tel. 01718-6219-3361 Dr. Barnhoorn nam afscheid van Sancta Maria Ds. Smits beroepen in Kerkrade e.o. Tentoonstelling in gerestaureerde kerl NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 31 MAART 19éi LEIDERDORP Met de tekst „De God nu der volharding en der vertroosting geve u eensgezindheid, van hetzelfde gevoelen te zijn naar het voorbeeld van Christus Jezus, opdat gij eendrachtig uit één mond de God en Vader van onze Here Jezus Christus moogt verheerlijken". (Ro meinen 15 5 en 6) heeft ds. F. Minnema gisteravond afscheid genomen van de Gereformeerde Kerk van Leiderdorp, na bijna 8 jaar als predi kant aan deze kerk verbonden te zijn geweest. Hij gaat naar Rotterdam om daar als ziekenhuispredikant te gaan werken. Deze opdracht van de apostel Pau- lus ls een moeilijke; het valt niet mee deze vol te houden. Immers, eensge zindheid vindt men in de kerk ook niet altijd, maar door over verschil van mening en inzicht met elkaar te praten hetgeen verstarring voorkomt en de bereidheid tot zelf verloochening en elkaar dienen, blijft de eensgezindheid in Jezus Christus bewaard. Het komt op het volhouden aan, waarbij gerekend mag worden op de steun van de God der volhar ding. Sprekende over zjjn afscheid ne men zei ds. Minnema naast alle dank bare herinneringen zeker niet te willen verzwijgen, dat er ook pijn lijke zijn. En dan is er ook het be wustzijn van eigen tekort Maar dit laatste geldt eigenlijk voor ons allemaal, want iedereen heeft de opdracht te doen, wat gedaan moet worden. We mogen ons in vertrouwen overgeven aan Gods liefde, want Hij maakt goed, waar wij tekort schoten; zo kunnen we verder gaan. Ha de dienst sprak als eerste ds. J. van Drie. „U hebt als uw eerste opdracht gezien het brengen van de blijde boodschap. Als catecheet hebt u jonge mensen onderwezen uit de Schrift. Verder hebt u veel mensen pastqraal begeleid. Namens de ge meente wil ik u bedanken voor de wijze waarop u deze taken hebt ver vuld". Sprekend over hun persoon lijke verhouding zei ds. Van Drie, dat beiden elkaar, na een periode van aanpassen, steeds meer hadden leren waarderen. Namens de classis Leiden sprak ds. F. Pijlman uit Katwijk woorden van dank en waardering voor de trouw waarmee ds. Minnema z'n aandeel in het classicale werk had verzorgd. „Oecumene is in Leiderdorp geen vraag meer; we hebben elkaar her kend in Jezus Christus", aldus ds. J. P. Honnef, die sprak namens de Herv. Gemeente en de R.K. Kerk. Bij dit afscheid hebben we daarom het ge voel dat er een gezin uit ons midden weggaat. „Daarom onze dank voor wat u, ge steund door uw vrouw, voor deze ge meenschap hebt gedaan, en voor de gastvrijheid in uw pastorie voor onze pastores-vergaderingen", zo besloot ds. Honnef. „Een persoonlijk afscheidswoord sprak mej. G. Bcimers. „U hebt het contact tussen een predikant en maat schappelijk werkster niet ervaren als een uitholling van uw ambt. Ik hoop voor u, dat u op uw nieuwe arbeids terrein weer goede samenwerking zult weten te vinden met maatschap pelijke werkers in Rotterdam". Nadat de heer L. v. d. Sys gespro ken had namens het bestuur van het Parfumeriezaak geopend SASSENHEIM Mevr. Postma— Bisschops en mej. Postma hebben aan de Hoofdstraat een nieuwe par fumeriezaak geopend, die niet alleen de eerste is in Sassenheim, maar ook van de omgeving. Naast allerlei ar tikelen voor de huid en het haar van de vrouw kan men er ook te recht voor babyverzorging. Verder is er een schooheidssalon, waar een schoonheidsspecialiste aanwezig is. Knapenkoor in oprichting SASSENHEIM In Sassenheim loopt men met plannen rond om een knapenkoor op te richten, dat o.a zal kunnen meewerken aan bijzon dere geref. kerkdiensten. De heer N. de Vries zal de leiding op zich ne men. Jongens tussen 8 en 12 jaar, die nog niet de baard in de keel heb ben, kunnen zich opgeven op het adres Emmastraat 11, tel. 7322. bejaardencentrum De Dillenburg en ds. Stroes als toekomstig collega in Rotterdam, was het woord aan bur gemeester M. A. v. d. Have. „Ik weet persoonlijk uit zeer re cente ervaring hoe moeilijk het is af scheid te nemen. Het zal voor u geen gemakkelijke avond zijn. Ik heb u in dit afscheidsuur gezien als een mens die de oecumene een warm hart toedraagt. Namens het gemeentebe stuur dank ik u voor uw werk in deze gemeente." De heer J. Verduyn bood het af scheidscadeau van de gemeente aan: een radio-pickuprinstallatie en een elektrisch stroopwafelijzer met ther mostaat. Ds. Minnema bedankte ten slotte iedere spreker, en daarna kon ieder persoonlijk afscheid nemen van ds. en mevrouw Minnema. De foto toont van deze afscheidsreceptie een frag ment. Er was veel belangstelling voor de afscheidsdienst, o.a. het voltallige college van b. en w., gemeentesecreta ris C. Hobo, ds. en mevr. Banga uit Ede, collega's uit de classis Leiden, ds. en mevrouw Honnef, pastoor Kragtwijk van de Meerburg-paro chie en vertegenwoordigers van de Herv. kerkeraad. LEIDEN Zwemvaardlgheidsdlploma I: Rik de Wit, Paul Zwaan, Wlm van Vliet, Koos de Vos, Jaap Zee, Franny Solleveld, Marja Veerman, Ad Verkley, Gerard van Leeuwen, Henny Lardee. Gert-Jan de Jong, Joh v d Leest, Rob Bol. Nico Huls bos, Joke Fengler, Klaas de Fey. Wlm Handgraaf, Elly Boezaard. Pleter van Dijk, Willem Lugthart, Hans van Schra- vendljk, Pleter van Vliet. Plonle O wel. Peter Stouten, Rob van Putten. Tineke Huner. Marianne Kuisen, Bert de Mey, Martlen van Zijl, Leo Wljtewaal, Aad v d Hulst, Wlm v d Werken, Ditte Vermeer. Frlts Duyzend, Pleter Ruts, Hans Ver meulen, SJaak Turenhout, Gerard Koek, Wllly Bles, Hennle Stouten. Jean C van Anceaux, Rob van Oosterom, Paul Buis, Gerda v d Zwan, Luuk Hendrlksen, Wlm Mol, eannette Dees, Peter v d Weyden, Joop Jonker, Wlm Pracht, Paul Haleber, Arle van Velzen. Jaap Zoetemelk, Bram Azler, Rob Krapels. Adrie Neuteboom, Willem Rietkerken, Rob van Es, Ben Dantrok, Henny Kluivers, Wllly van Rijn, Llesbeth van Bunnlngen, Gerry Meskers, Kees Halvemaan, Johan Peer. Nlcolet van Reisen, Peter Frulthof, Joop' van Steyn, Wlbo Pardon, Johan van Rooden, Hans v d Meulen, Peter de Groot, Sjaak v d Voort, Wouter Holverda, Wlm van Hulst, Henk van Leeuwen. Paul Brandt, Nico Vos, Rob van Tongeren, Peter Prins, Henny de Bruin, Johnny Meyers, Wlm Verhoeven, Kees v d Dop, Jan Ruwaafd, Johnny Abrams, Hans v d Hoed, Rla van Leeuwen, Bram Janse. Joop de Boer, Peter Hulsbos, Atle Eradus. Marianne de la Rle, Jaques v d Worp_. Dlck Mleremet. Agnes Zwetsloot, José van Haasteren, Marianne de Groot. Kees Ravensbergen. Joost Schoonwater, Marian v d Woerd. Paul l'Ecluse. Dick v d Weyden, Marcel Walenkamp, Paul Gradenwltz. Sjaak de Fey, Albert Hulsman, Anita Verbeek, Plet van Veen, Anthonie van Klarenbosch, Marjolein Glezeman, Genny Schepers, Corry v d Meer, Elly de Jong, Corry van Voorthuyzen. Margriet Koetsier, Fred Voskuil. Hans Pauw, Joke Elsgeest, Wlm van Emmerik, Kees Gordijn, Ronald Raa. Frans Compeer, Bea Slagweln, Peter van Gent, Coby van Gent, Trien van Putten, Joseph Kriek. Anton Knijnenburg, Gerard Beugelsdljk, Bart v d Weyden. Eddy No- zeman. Rudy Wennekers, Rob v d Mey- den, Wlm Pauw, Ruud Post. SASSENHEIM Dinsdagavond om acht uur wordt in gebouw Ont moeting de jaarlijkse ledenverga dering van de gymnastiekver. DOS gehouden. Auto's tegen elkaar SASSENHEIM Op de kruising ElbalaanTer Leedelaan had gister middag een botsing plaats, waarbij twee auto's waren betrokken. Een inwoonster uit Aalsmeer verleende geen voorrang. Beide auto's raak ten zo zwaar beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De direkteur van Openbare Werken te Katwijk maakt bekend dat door de in voering van andere werktijden het tijd stip waarop wordt begonnen met het ophalen van huisvuil met ingang van dinsdag 1 april a.s. MET EEN HALF UUR ZAL WORDEN VERVROEGD. Met het aan de straat plaatsen van de emmers gelieve men hiermede rekening te houden. LEIDEN Misschien moest het aan de voor concertbezoek minder gunstige zaterdagavond geweten worden, dat het concert door het Rot terdams Philharmonisch Orkest onder Edo de Waart voor „groene kaarthouders" van K. en O. zo betrekkelijk slecht bezocht bleek. Zo ooit dan hadden nu de afwezigen ongelijk. Nog zelden, misschien nooit, hoor den we het R.P.O. zo geïnspireerd en tevens zo correct en gaaf musiceren en wel in Wagners toch niet gemakkelijke Siegfried-Idyll en Beethovens zevende symfonie. Maar laten we de voorrang geven aan onze grote, en in haar klasse unieke dramatische sopraan Gré Brouwenstijn, die aan deze bijzon dere avond glans gaf in fragmen ten uit Wagners Tannhauser en Verdi's Otello. Haar verschijning, haar vokale stijl, haar persoonlijk heid maken nog altijd een grote indruk, of ze nu Wagners onschul dige, offerbereide Elisabeth be lichaamt, die de zondige Tannhau ser door liefde wil verlossen, of de getourmenteerde, door de dood be dreigde en benarde, eveneens on schuldige, doch als mens veel in drukwekkender Desdemona. De stem van Gré Brouwenstijn moge iets WARMOND De muziekvereni ging Warmond's Fanfare gaf in de goed bezette zaal van 't Trefpunt, onder directie van Cor Klein, de tweede tointeruitvoering. Ik neem graag aan, dat het dit korps onder deze leiding goed gaat. Men betrekt nu de jonge aanwas via de muziek school, wat mij in onze tijd de meest gewenste manier van uitbreiden lijkt. Dat er echter voor de heer Klein nog wel het één en ander te doen is, werd deze keer weer eens duidelijk. De dirigent kent, als vakman, de partituren, de opva.ttingèn, de tem po's. Het bleek echter, dat de juiste verwerkeling daarvan slechts tot aan een zekere moeilijkheidsgraad geheel slaagde. Dit goedwillende korps heeft als geheel (enkele prominente spelers uitgezonderd), zijn technisch plafond. Dit kan langzaamaan worden ver hoogd. Maar het is gewenst, dat de dirigent nu met bestaande grenzen Wegens huwelijk der tegenwoordige zo spoedig mogelijk gevraagd WINKELMEISJE BANKETBAKKERIJ B. DE KORT VOORSTRAAT 5 KATWIJK TELEFOON 2115 rekening houdt. Dit was in Henk van Lynschootens „De geuzen in de Bom- melerwaard", slechts ten dele het ge val. Opvatting, voordracht en tempo waren goed, maar de uitvoering zat vol kleine ongerechtigheden, vaak veroorzaakt door onzuivere intonaties, Toch kon men de tegenstemmen -spotliedjes) van deze veelgespeelde parafrase duidelijk volgen. Ook Boedijns 4-delig Divertimento, met zomaar wat speelsheid in niet ernstig-constructief-bedoelde stukken, wilde de heer Klein te veel model laten verklanken. Maar deze muziek konden de spelers toch beter aan, al bemerkte men ook hier aan enkele lessenaars een te krampachtig meekomen. De eerste cornettist blies een zeer verdienstelijke solo. De rest van het, een uur vergende, programma verliep gemiddeld vol doende vlot. P. A. Stem" Manoeuvre mars werd door vier drumband-kna pen kranig geassisteerd. Verder ga ven Al fords „The Standard of St. George'', de „Moeder Klaar over"- mars'' (van de dirigent), de „Tyro lean Tubas" (M. Clark), met een goe de solo-partij door de bas- tubabe speler (die z'n kostbare instrument zelf heeft gekocht) en Walters' Bras ses tot the Fore", veel genoegen. Het korps besloot zijn aandeel in de avond met de tegenwoordig erg po pulaire „El gato montés" (de wilde kat, oftewel een beroemde toreador). Joh. van Wolfswinkel aan glans hebben ingeboet, de rou tine moge soms een tikje merkbaar zijn, haar intonaitie zou soms wat zekerder kunnen wezen; maar ze blijft een imponerende figuur en we konden ons niet anders dan ge wonnen geven aan haar zang. We dachten bovendien, dat het vreemd is, dat we naast zovele klavier- en vioolvirtuozen nauwe lijks tweemaal per Seizoen een vokale solist met een orkest horen optreden. Het orkest begeleidde de soliste prachtig, hetgeen na de doorzichtige, fraai golvende en zeer beheerste weergave van de Siegfriedidylle niet kon verbazen. De grote verrassing van de avond bracht ons de werkelijk meester lijke verklanking door het R.P.O. onder De Waart van Beethovens dionysische zevende symfonie. We hadden, ondanks de goede indruk die Edo de Waart verscheidene malen op ons heeft gemaakt, het niet voor mogelijk gehouden dat hij met de Rotterdammers tot dit schitterende niveau kon stijgen. Daarbij werden enkele oneffenhe den in het koper volkomen zonder betekenis. We hebben bijna adem loos geluisterd en we konden ons best voorstellen, dat sommigen na het eerste allegro al de behoefte bleken te voelen tot applaudisse ren. Welk een spanning ook in het ongeëvenaarde allegretto met na- SASSENHEIM Een loslopende hond heeft vrijdagnacht een dwerg- schaap, dat naast huize Vredesteyn aan de lijn stond, aangevallen. Het dier werd bijna alle wol van de huid gescheurd en raakte ernstig gewond. Volgens de dierenarts zal het nog geruime tjjd duren, voordat het helemaal is genezen. Er schijnen de laatste tjjd in Sassenheim nogal klachten te z(jn over loslopende hon den. me aan het slot; welk een vreugde in het scherzo en bovenal: welk een demonie in de overweldigende finale, zonder dat daarbij iets aan de duidelijkheid of aan de disci pline ging ontbreken! Het was een heerlijke uitvoering van een ongelofelijk mooi opus, een beleving, waarbij men vele minder fraaie zaken volledig kan vergeten, een zuivering, katharsis in de ware zin van het woord. Een loftuiting voor orkest en diri gent is hier volkomen op haar plaats. Op grond van deze zevende sym fonie zouden we Edo de Waart een opmerkelijke toekomst zonder aar zeling willen voorspellen. Terecht gaven de toehoorders blijk van heel grote geestdrift. Dr. J. van der Veen. IJMUIDEN In de afgelopen week was het beeld in de IJmuidense vishallen heel anders dan in de voor gaande perioden. Toen wisselden de koolvis en de schol elkaar op de - eerste plaats af. Ditmaal eindigde de wijting op de aanvoerlijst dik voor aan. Vooral de kustvissers brachten grote hoeveelheden van deze vissoort aan de markt. Dit betrof de kleinere soort. Vanuit de Noord zorgden de treilers voor de produktie van de gro tere exemplaren. Als het even kon werd de vangst in de premiekisten verpakt. Hiervan losten de havenar beiders er een kleine 3000. Verder wa ren er bijna 4000 grote kisten. De dichte soort speelde niets klaar. Vrij dag liep de koers op tot f17 maar in de meeste gevallen kon men voor f 12 terecht. De gestripte wijting was iets meer in trek. Donderdag was men be reid tot veertig gulden te gaan. D§ notering zakte evenwel elke dag tot f 17. De schelvis was weer schaars. Maar dan 305 grote en ongeveer 550 kleine kisten kreeg de handel niet te verwerken. Bovendien was de braad sterk in de meerderheid. De be langstelling was aan schommelingen onderhevig. Maandag werd op de eerste afslag zestig gulden betaald. Donderdag bleef de koers tijdens de laatste rondgang op f21 hangen. Vrij dag liep het met een gemiddelde van f35 weer beter. Grote schelvis was er helemaal niet. De pennen bereikten met f 65 het beste gemidelde. De Noordschepen zetten 3000 koolvis in de markt. Aanmerkelijk minder dan in de voorgaande weken. Het had meer kunnen zijn maar enkele vaar tuigen werden om de matige noterin gen in IJmuiden te ontwijken naar Duitse havens gedirigeerd. De zwarte soorten hadden zwaar de overhand. De kleine exemplaren moesten zich tevreden stellen met een top van f22. Meestal werd niet meer uitgegeven dan f 15. De grote zwarte soort be landde eveneens menigmaal op het minimum. Een enkele keer werd een „uitschieter" van f 46 genoteerd. De paar kisten kleine witte koolvis gin gen steeds voor zestig gulden van de hand. Aan grote gul en kabeljauw kwamen uit de noordelijke contreien 600 kisten. De grote en middelkabel jauw gaven elkaar met een weeknote- ring van f152 tot f112 niets toe. De grote gul handhaafde zich met soepel gemak in het voorste gelid. Verschei dene keren mijnde men op f75. Met een laagste notering van f 51 werd een uitstekend gemiddelde bereikt. De kleine gul was met 1200 kisten niet zo best vertegenwoordigd. De belangstel ling was met een notering van f72 tot f 40 uitstekend. De kattencentrale kwam in een stuk niet voor. Een klei ne 14.000 stijve kabeljauwen vormde een welkome aanvulling. De regels grote tekenden voor een goede top van f 132, de regels kleine zaten met een hoogste bod van f68 ook aan de goede kant van de prijzenlijn. Enkele treilers wisten in de Noord eindelijk eens redelijke hoeveelheden makreel naar zich toe te halen. Tot dusverre was men dit jaar in een week nog niet aan een totaal van 2420 grote en 2200 kleine kisten toegeko men. Helaas liepen de vangsten aan het eind van de week al weer terug. Ondertussen konden de rokers zoda nig aan hun trekken geraken dat de notering langzaam maar zeker terug liep. Betaalden zij donderdag voor de goede en grote kwaliteit nog f 56, vrij dag wensten zij niet meer uit te ge ven dan f26. De mindere soort had het dikwijls hard te verduren. Soms moest de vismeelindustrie worden in geschakeld om partijen, die op het minimum waren gedrukt, af te voe ren. De haringproduktie viel met ruim 1600 grote en 2350 kleine kisten niet tegen. De spanvissers slaagden er zo waar in vanuit de kustwateren een be hoorlijk graantje mee te pikken. Te leurstellingen bleven deze groep niet bespaard want vaak ging de ha- ringstroom vergezeld van een flinke hoeveelheid minder bruikbare toters. De belangstelling was niet groot. Al leen donderdag ging het met een hoogste bod van f36.80 even de goede kant op. Maar alle dagen zakte de notering tot f14. Vrijdag zat de IAutorijschool A-Z Autoverhuur Botenverhuur Autorijlessen in Opel Kadett - Daf - V.W. - Fiat 850 10 LESSEN v.a. 85.— Boten, 6-persoons kruisers - Speed- en rubberboten PER DAG v.a. 7.50 EN KEUZE UIT O.A.: FORD: Taunus - Combi - Escort - Cortina - Transit bestel. FIAT: 124 - 1100 - 850 Sport Coupé - 850. OPEL: Kadett - Rekord - Coupé - Caravan - Kapitan. V.W.: 1200 - 1300 - 1600 T.L. - Pers. en Bestel bus. VOLVO: 131 - MERCEDES - DODGE - CHEVROLET IMPALA Prijzen v.a. 7.50 p. uur - 6.p. dag 6 ct. p. km - 120,p. week - 450,p. maand. HOOFDKANTOOR: FILIALEN in Den Haag, Leiden, Haarlem, Noordwijk, Voorschoten. BESTEL TIJDIG OM TELEURSTELLINGEN TE VOORKOMEN. klad er helemaal in. Toen liet de han del het fhnk afweten door niet hoger te gaan dan f 18. De loggers en kotters moesten het wat de hoeveelheid betreft voorname lijk hebben van de school, waarbij de tweetjes een stevig overwicht hadden. De aanvoer bedroeg ongeveer 4 kisten. In het begin van de week liep de handel nog niet warm. Maar gaan deweg trad een verbetering in. Vrij dag klommen de grote en grootmiddel naar f46. De andere soorten bleven maar een paar gulden achter. De tweetjes trokken een zeer uiteenlo pende intersse. Een top van veertig gulden werd afgewisseld door een laagste bod van f 15. Deze schepen kregen niet veel tong aan boord. De totale produktie schommelde rond 60.000 kilo. De kleinere soorten had den over gebrek aan belangstelling niet te klagen. De eentjes zaten meestal boven de acht gulden. Alleen vrijdag konden zij deze grens niet doorbreken. Ook de slips kreeg van de kopers een goed onthaal. Donder dag waren de grootste liefhebbers be reid tot f7,71 te gaan. De kleinmiddel sloot zich met een gemiddelde van ze ven gulden voor de vier eerste dagen goed bij de kleinere soortgenoten aan. Vrijdag blies men met een notering van f 6,50 tot f 5,98 wat stoom af. Ook de groter soorten moesten het toen ontgelden. De grote tong zakte na een inzet van f405 zelfs een dubbeltje on der de vier gulden. De schar was in de platvissector goed aan de prijs. Dinsdag was de notering steeds zeven tig gulden. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJmuidense markt onder meer de KW 221 Arle Jacob met 100 kisten eh 25 stuks stijve kabel jauw, de KW 108 Alida met 22 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 217 Cornelia met 138, de KW 21 Jacoba Arendje met 25, de KW 14 Zephyr met 34, de IJM 221 Wiron 2 met 110 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 96 Nico met 36, de KW 134 Dirk Taat met 131 kisten en 125 stuks stijve kabeljauw, de KW 98 Arendje met 170, de IJM 221 Wiron 5 met 120 kisten en 70 stuks stijve kabel jauw, de KW 205 Dirkje met 125 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 60 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 170 Annle H1111-. na met 1020 kisten en 550 kleine kisten diversen, de KW 136 Urania met 70, de KW 124, Sursum Corda met 60 kisten, 100 kleine kisten diversen en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 167 Mlchlel met 105. de KW 187 Elly met 152 kisten en 50 kleine kisten diversen, de KW 183 Aleida met 109 kisten en 20 kleine kisten diversen, de KW 196 Aagje Adriana met 157 kisten en 25 ssuks stijve kabeljauw, de KW 79 Zee arend met 70, de IJM 45 De Hoop 1 met 4 kisten, 76 kleine kisten diversen en 625 stuks stijve kabeljauw, de KW 93 Jean- nette met 130 kisten en 120 stuks stijve kabeljauw, de KW 200 Antje met 60 kisten en 105 kleine kisten diversen, de KW 38 Neptunus met 17 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 172 Corne lls Schaap met 86, de WR 45 Dieuwlna met 81, de KW 15 Rijnmond 1 met 765 kisten en 280 stuks stijve kabeljauw, de KW 90 Alnllam met 120, de KW 63 Mar griet Jozlen met 91, de KW 166 Vertrou wen met 161, de KW 220 Janny Jacoba met 122, de KW 186 Anna Jacob met 69, de KW 91 Jan met 42 kisten en 45 stuks stijve kabeljauw, de KW 26 Concordia met 66 kisten en 20 kleine kisten di versen, de KW 210 En Avant met 70, de KW 24 Cornells met 26, de KW 173 Aqui rius met 85 kisten en 15 stuks stijv kabeljauw, de KW 126 Agatha met kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, WR 33 Tiny met 63, de KW 155 Fidua met 93 kisten en 200 stuks stijve kabfc jauw, de KW 195 Pieter Jacob met 165, t KW 128 Leuntje met 73 kisten en 30 stul stijve kabeljauw de KW 142 met 15 d KW 178 Dirkje met 48, de KW 114 avo: tuur met 72 kisten en 110 stuks stijv kabeljauw, de KW 211 Geertruida met de KW 160 De Vrouw Alida met 77, KW 162 De Vier Gezusters met 65, de Ki 146 Cornells van Beelen met 116, de KI 156 De Vrouw Bregtje met 68, de WR Maryanne met 35 kisten en 35 stuks stljv kabeljauw, de KW 59 Floris met 32, i KW 11 Deo Volente met 72, de KW is Rianne met 46, de KW 111 Marljtje met de KW 119 IJsbrand met 45, de KW Sola Gratia met 48, de KW 88 Vrout Immetje met 68 kisten en 22 stuks stljn kabeljauw, de KW 113 Wllma met 42, di KW 34 Rose Marie met 90, de KW ii Maartje Jacoba met 104, de KW 43 Rijn mond 2 met 704 kisten, 583 kleine kiste diversen en 700 stuks stijve kabeljauw, di KW 189 Hans met 90, de IJM 18 Gein met 91, de KW 127 Klazlena Marijke 60, de KW 194 Eben Haëzer met 65, KW 92 Adriana Catharlna met 70 kiste en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW ld Nestor met 75 kisten, 118 kleine kiste diversen en 482 stuks stijve kabeljauw, ds KW 30 Ermine met 31 kisten, 4 klein; kisten diversen en 32 stuks stijve kabel jauw, de KW 100 Kniertje met 17, de IJS! 36 Kemphaan met 1110 kisten en 324 klei ne kisten diversen, de VL 90 Caroline 440 kisten, 470 kleine kisten diversen e stuks stijve kabeljauw, de KW 102 met de KW 55 Jacob met 96, de KW 185 me: 240, de KW 80 Dirk Maria met 94, de KVf 205 Dirkje met 165, de KW 226 Jacob Senior met 275, de IJM 6 Adriana met 64 de KW 144 Cornells den Duik met kisten, 614 kleine kisten diversen en stuks stijve kabeljauw, de KW 148 Dirk van Beelen met 66, de KW 42 Nlcolaas Senior met 255 kisten, 53 kleine kiste» diversen en 290 stuks stijve kabeljauw, di KW 193 Vrouw Pruna met 72 kisten en stuks stijve kabeljauw, de IJM 209 Meyer Menno met 87 kisten en 50 stuks 3tljvi kabeljauw, de KW 44 Rijnmond 3 met 4t! kisten, 692 kleine kisten diversen en 1311 stuks stijve kabeljauw, de KW 85 Rijn mond 4 met 530 kisten en 445 stuks stijve kabeljauw, de KW 159 Marian Ellen met 210 kisten, 340 kleine kisten diversen et 300 stuks stijve kabeljauw, de IJM Nooltgedacht met 68, de SCH 27 Onderne ming 2 met 106, de KW 153 Marian Ellee met 235 kisten, 315 stuks stijve kabeljaus en 367 kleine kisten diversen, de KW 111 Cornelia met 78, de VL 7 Ada met kisten, 110 kleine kisten diversen en stuks stijve kabeljauw, de VL 131 Petro- nella met 222 kisten, 114 kleine klstes diversen en 264 stuks stijve kabeljauw, di VL 153 Liesje en Rutger met 120 kisten, 268 kleine kisten diversen en 650 stufc stijve kabeljauw, de KW 87 Albatros mei 86, de SCH 117 Onderneming 3 met 311 kisten, 264 kleine kisten diversen en 311 stuks stijve kabeljauw, de KW 132 Jacoba Catharlna met 120, de KW 180 Solea met 102, de KW 171 Jan Maria met 15 kisten, 562 kleine kisten diversen en 900 stuks stijve kabeljauw, de KW 164 Helena mil 66, de KW 32 Sakina Martina met 88, de SCH 135 Cornelia Maria met 251, de KK 197 Willem Senior met 56, de WR S Marco met 120, de KW 222 Maarten Cor nells met 127, de KW 67 Arle met tt kisten en 5 stuks stijve kabeljauw, de KW 33 Limanda met 75, de KW 66 met 60 de IJM 154 Protinus met 66, de KW Ui Mare Liberum met 72, de WR 61 Bastlaar met 105 en de KW 215 Anna Henderlk met 95 kisten. Volgens de opgaven van de schippes bestond de aanvoer uit 47 kisten tarboi 708 kisten tong, 2768 kisten schol, if kisten kabeljauw, 120 kisten schelvis, Al kisten koolvis, 350 kisten makreel, Ti kisten haring, 1670 kisten wijting, kisten gul, 500 kisten diversen, 195 kleia kisten makreel, 303 kleine kisten harkt 3573 kleine kisten wijting, 58 kleine kiste schelvis en 4000 stuks stijve kabeljauw. NOORDWIJK Dr. J. A. J. Barnhoorn, geneesheer-directeur van het psychiatrisch ziekenhuis „Sanc ta Maria" te Noordwijk, heeft za terdagochtend afscheid genomen. Hij wordt per 1 april opgevolgd door dr. J. A. Verheul. De af scheidsreceptie werd druk bezocht. Als eerste sprak zuster Electra, voorzitster van het bestuur, die waarderende woorden richtte tot dr. Barnhoorn en voor diens op volger een hartelijk welkomstwoord had. Daarna was het woord aan dr. Meningen over koopavond Noordw.liout verdeeld NOORDWIJKERHOUT Tüdens de ledenvergadering van de Noord- wljkerhoutse Ondernemersvereniging kon nog geen beslissing worden ge nomen over een koopavond. Burge meester H. J. M. Bosma toonde zich een voorstander, maar de meningen van de middenstanders liepen zo ver uiteen, dat het bestuur besloot zich hierover wederom te beraden. Burgemeester Bosma vroeg of het geen tijd is in Noordwijkerhout een gezamenlijk cash- en carrybedrijf in te stellen voordat een buitenstaan der dit doet en of het geen zin heeft een wekelijkse markt b.v. op de Brink, te houden. De inleiding van de burgemeester over de verhouding tussen de over heid en de ondernemers enerzijds en tussen de ondernemers en de consu ment bood veel stof voor discussie.' Onderwerpen als de parkeermoei- Hjkheden in het centrum van het dorp er is veel ruimte bij de St. Jozefkerk en op de Brink te benutten als parkeergelegenheid en uitbrei ding van de winkelstand in de toe komstige nieuwe bebouwing werden uitvoerig besproken. Het gemeentebestuur streeft ernaar de Havenstraat, de Dorpsstraat en zo mogelijk ook de Zeestraat te bestem men voor winkelpanden, zodat deze straten met als centrum het Witte Kerkje hét koopcentrum van Noord wijkerhout zullen worden. NOORDWIJKERHOUT Ds. A. H. Smits, die sinds november 1957 werkzaam is in de Ned. herv. ge meente te Noordwijkerhout is beroe pen naar de „oude mijnstreek", een nieuwe streekgemeente omvattende de plaatsen Kerkrade, Eijgelshoven, Terwinselen, Waubach, Nieuwenha- gen en Schaesberg. J. A. Verheul, de opvolger van de scheidende geneesheer-directeur. Hij sprak de hoop uit ook zijn beste krachten te kunnen besteden aan de groei van „Sancta Maria". Dr. Verheul deed een beroep op alle personeelsleden om door nauwe samenwerking en openheid, waar voor hij het devies stelde „semper apertus" altij d open het op timale te bereiken voor de patiën ten van het ziekenhuis. Vervolgens werden door een ver tegenwoordiger en vertegenwoor digster van het personeel geschen ken overhandigd aan de scheiden de geneesheer-directeur en diens echtgenote. Plannen bij Oud-Noordwyli NOORDWIJK „Het Genoot schap Oud-Noordwijk bepaalt zich tot consolidatie van hetgeen tot nog toe is verkregen". Dit merkte dr. J- van Nes op in zijn openingswoord van de algemene ledenvergadering die in het Badhotel Zeerust werd gehouden. Al maakt Oud-Noord wijk een pas op de plaats, bij zy« streven om de band met het ver leden te behouden, richt het rich ook op de toekomst, zo bleek uit dt openingsrede van de voorzitter. Daarom achtte hij het van belang, dat ook de jeugd zich zal gaan in teresseren voor de activiteiten van het genootschap. Uit het jaaroverzicht van de heer J. Sier, secretaris-penningmeester, bleek dat het ledental in het afge lopen jaar constant was gebleven. Dank zij de bijdragen van Monu mentenzorg en de gemeente Noord- wijk zal het lukken de museum boerderij in bruikbare staat te hou den. Voor reparatie van het dak is f 5000 nodig, waarvoor genoemde instanties elk 30 pet bijdragen. Door verhoging van de gemeentelijke subsidie kon men het museum met verschillende aanwinsten verrijken. Meegedeeld werd dat een Haagse uitgeverij een uitgave gaat ver zorgen van „Noordwijk in prenten". Verder zijn er plannen tot het in richten van een tentoonstelling van werken van Noordwijkse schilders in het gerestaureerde gedeelte van de Herv. kerk te Noordwijk aan Zee. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren J. van Nes en J. Sier herkozen. Na de huishoude lijke zaken verzorgde de heer G. Vogelaar een boeiend filmprogram ma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4