Nieuw postkantoor Oegstgeest komt aan Kamperfoelielaan «ee*©8*8 Bouwaktiviteiten in Koudekerl Wilhelminapark wordt gesloten Ballons klaar voor de start Ziekenverpleging Rijnsburg gaat contributie verhogen Paasontbijt Kinderen hebben ook grootouders naam voor Een het zwembad AUTO GLEED OVER VANGRAIL Burgerli jke stand van Leiden Rijnsburg schonk geld voor orgel in Diaconessenhuis Promoties te Leiden Waaraan moet de nieuwe pres.-curator voldoen Hoogbouw in Koudekerk? GEEN OPENBARE VERGADERING VAN DE RAADSCOMMISSIES VLAGGEN MARKEERDEN BIJZONDERE DAG Herv. kerk 100 jaar NIEUWE IEIDSE COURANT OEGSTGEEST Op dit nog braakliggende terreintje aan de Kamper- foelielaan zal deze zomer een nieuw postkantoor zijn verrezen. Het thans in gebruik zijnde kantoor aan het Wilhelminapark wordt dan opgeheven. Reeds lange tijd is in Oegstgeest-Noord sterke behoefte gevoeld aan een gelegenheid met de nood zakelijkste postvoorzie- ningen. Lag het eind vorig jaar nog in de bedoeling een postcaravan in de omgeving van het winkel centrum Langevoort te plaatsen, nu heeft men besloten tot een definitief paviljoen (prefabricated) met drie loketten. Ook komen er, zoals ze aan het oude postkantoor reeds bestaan, postbus sen aan de buitenkant van het kan toor, zodat het publiek deze dag en nacht kan bereiken. De verwezenlijking van de Plan nen zal hoogstens vier a vijf maan den duren, zo werd ons medege deeld. Hulpagentschap Het ligt niet in de bedoeling de oude kern van Oegstgeest door de OEGSTGEËST In het gerestau reerde koetshuis van kasteel Oud- Poelgeest wordt opnieuw een geza menlijk paasontbijt gehouden. Men dient zich daarvoor wel op te geven, aangezien de belangstelling ervoor meestal groot is en het aantal plaat sen niet onbeperkt. Het paasontbijt vangt aan om half 9 precies op 6 april (eerste paasdag). Jong en oud kan zich aanmelden bij de dames Fockens (Emmalaan 51, tel. 53898), Keegstra (Prins Hendriklaan 24-51100) en Rietveld (Wijttenbach- weg 20-50973)) en de heren Van de Broek (Ridderspoorlaan 27-54119) en Heijloo (Hazenboslaan 30-50955). OEGSTGEEST Kinderen hebben ouders, maar ook grootouders. Dit is het thema, dat dinsdagavond 1 april om 8 uur in het gemeentecentrum aan de Lijtweg wordt behandeld door het voorlichtingscentrum voor ouders en opvoeders te Rotterdam. De avond is georganiseerd door de afdeling Oegstgeest van de Stichting voor huishoudelijke en gezinsvooriichting. OEGSTGEEST Uit vier namen voor het nieuwe, in april open te stellen, zwembad kan de raad van avond een keuze doen. Leerlingen van de lagere scholen hebben een groot aantal namen verzonnen, waar uit de beheerscommissie voor het zwembad een selectie heeft gemaakt van drie: „Poelmeer", Rijnlandbad" en „Nieuw Poelmeer". B. en W. voe gen er als vierde bij: „Zwembad Poelgeest". Overigens ontraadt het college de naam „Rijnlandbad". OEGSTGEEST Op de Rijksweg ter hoogte van het Groene Kerkje botste gisteren om half acht een per sonenauto tegen de vangrail. Door de schok sloeg de auto over de kop en kwam ondersteboven op de vangrail terecht waar hij nog een eind door schoof. De auto viel gelukkig niet naar rechts, want dan zou hij in het water zijn terechtgekomen. Hij kwam weer terecht op de rijweg. Hoewel de auto totaal was vernield kwam de bestuurder met de schrik vrij. LEIDEN Geboren: Yvonne Johan na Adriana dv R W Turk en W D D Hockx; Borre Frederik zv E G Dies- bergen en T Hennus: Marjolein dv J W Blöte en L A Duijverman: Bob zv D H A Springer en C E van Gemert; Wil- helmina Simona dr E L Lourens en W van Dijk: Jannie dv J W Schou ten en C Schlagwein; Edward Paul zv K D Smith en N de Mol; Marjori Mercedes dv B Overdijk en E J E Francis; Monique Agnes Maria dv F J Stofmeel en M J van der Top. Gehuwd: B H G van der Pluym en J T P Hoogervorst. Overleden: W van Eijk 73 jaar man: G Warmenhoven 77 jaar man; M G Koetsier 25 jaar echtgenote van J C Ketel; M W van Bohemen 63 jaar echtgenote van L C Janson; C de Mooij 81 jaar man: H de Jong 73 jaar wed van J van der Veen: S P Roessen «3 jaar man: L J M Annee 63 jaar man; J C Eggink 68 jaar echtgenote van H L A Boom; F J Kern 55 jaar man; G den Heijder 33 jaar echtgenote van D Bloemendaal: J Mijnders 64 jaar sluiting van het kantoor in het Wil helminapark geheel van postvoor- zieningen veratoken te laten. Inte gendeel, men zoekt nog naarstig naar gegadigden voor een hulp agentschap (in een winkel bijvoor beeld). opdat de bewoners van dit LEIDEN In het Diaconessenhuis te Leiden heeft op zondag 23 maart, aansluitend aan de kapeldienst, waarin ditmaal de voorzitter van het bestuur, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, voorging, een comité van oud-patiënten en vrienden van het Diaconessenhuis uit Rijnsburg een som geld ten bedrage van f 2600 aan het bestuur overgedragen, om daarmee de aanschaf van een nieuw orgel in het trappenhuis van het zie kenhuis te kunnen bekostigen. Eén van de oud-patiënten, de heer G. van de Vijver, daarbij terzijde gestaan door een tweede oud-pa tiënt, de heer J. van Delft, heeft het initiatief genomen om gelden voor dit doel in te zamelen. De Rijnsbur gers hebben zich niet onbetuigd ge laten. Het orgel is voornamelijk bestemd voor het begeleiden van de zang van het zusterkoor en andere koren. Het bestuur van het Diaconessen huis is bijzonder dankbaar voor deze aanwinst. Bij de overdracht sprak de voorzitter de hoop uit, dat het orgel een belangrijke bijdrage zal mogen vormen tot het scheppen van een goede sfeer voor patiënten. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is de heer C. J. de Weerdt, neu roloog bij het Nederlands Hervormde Diaconessenhuis te Emmen, tot doc tor in de geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Neuro logical studies on Leoer's optic atro phy". Promotor was prof. dr. W. J. C. Verhaart. Mejuxirouw drs. E. Th. M. van de Laar, docente in de Engelse taai- en letterkunde aan het lyceum „Mater Dei" te nijmegen, promoveerde tot doctor in de letteren op een proef schrift, getiteld „The Inner Structure of 'Wuthering Heights'. A Study of an Imaginative Field". Promotor was prof. dr. A. G. H. Bachrach. Mej.'C. J. Venverloo, wetenschap pelijk medewerker bij de algemene plantkunde (weefselkweek), is gepro moveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „The lignin of populus nigra L. cv. „Italica". A com parative study of the lignified struc tures in tissue cultures and the tis sues of the tree". Promotor was prof, dr. W. K. H. Karstens. LEIDEN Een commissie, be staande uit de curatoren mr. H. van Manen. ir. D. J. G. de Graaf en mr. G. C. van der Willigen en de pro rector, prof. dr. D. J. Kuenen, heeft de onderscheidene geledingen van de Leidse universitaire gemeenschap ge vraagd hun opvattingen kenbaar te maken omtrent de eisen, waaraan de opvolger van de in de loop van het volgende academiejaar wegens het bereiken van de leeftijdsgrens aftre dende president-curator, dr. E. H. Reerink, zal moeten voldoen. In haar brief aan het bestuur van de Senaat, de Lectorencommissie, het Stafcon vent, de Technische en Administra tieve Staf en het bestuur van de Al gemene Leidse Studenten-Vereniging zegt de commissie zich voor te stellen hun, wanneer een beeld is verkregen, te vragen, of zij wellicht personen kunnen noemen, die naar hun oordeel de bekwaamheid bezitten de functie van president-curator op zich te ne men. deel van de gemeente gemakkelijk gebruik kunnen blijven maken van de diensten van de P.T.T. Tussen flats De foto toont de plaats van het toekomstige postkantoor, met rechts de achterzijde van een blok flats aan de Floralaan (dart recht tegenover 't winkelcentrum Langevoort staat) en op de achtergrond het benzine station en de achterkant van de flats aan de Akeleilaan. Aan de overzijde van het nieuwe kantoor staat (niet meer zichtbaar op de foto) het noodgebouw van de tweede protestants-christelijke lagere school school-Kamper - foelielaan), in de toekomst komt daar een definitief schoolgebouw. KOUDEKERK Toen men in de raadsvergadering een voorberei- dingsbesluit moest nemen over en kele wijzigingen in de bouwplan nen „Dorp Oost" wees burgemees ter C. M. van der Linden op de mogelijkheid om drie-woonlagen- flats te bouwen zodat meer inwo ners een woning zullen krijgen. Adhfcer het park Ypemburg wor- dien waarschijnlijk een 20-tal bun galows en ongeveer 30 koopwonin gen bijgebouwd. De gemeente zal enkele aanmemens en eventueel mensen van de planologische dienst en stedenbouwkundigen uitnodigen om te oordelen welke bebouwing het meest in aanmerking komt. Voorzitter Van der Linden herin nerde aan de uitbreiding van di verse industrieën. Het personeel dat daarvoor nodig its, heeft ook woon ruimte nodig. De heer Van Veen was van me ning. dat als men met hoogbouw Boomplant in Abbenes ABBENES Door leerlingen van de zesde klas van de School met de Bij bel werden lindebomen geplant op het Langerak. Dit is de verbindings weg tussen de nieuwe wijk Tonne- kamp en het oude dorp. Deze activi teit vond plaats in het kader van de jaarlijkse boomplantdag. In de ver schillende dorpen van de gemeente Haarlemmermeer werden 600 bomen geplant. ABBENES Zaterdag vindt de maandelijkse filmmiddag voor de jeugd plaats. Deze door de Dorpsraad georganiseerde voorstelling begint om 2 uur. gaat begonnen, die gemeente wordt ontsierd. De bewoners vam die bun galows zullen ook niet bepaald en thousiast zijn als men naast hun •huis hoogbouw gaat neerzetten, die hun uitzicht belemmert, aildus de heer Van Veen. Overigens is het nog niet zeker of GS een eventueel plan voor hoogbouw zullen goedkeuren. Dit college heeft vroeger ai aangezegd dat men in Koudekerk alleen laag bouw mag neerzetten. DONDERDAG 27 MAART 1! RIJNSBURG Voor de 46ste maal hield de Vereeniging tot zie- kenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten" haar jaarvergadering en we! in hotel-restaurant „de Monye". Na de opening door voorzitter ds. H. van Gostiga gaf secretaris-penning meester J. G. Abbink, een overzicht over 1968. Hoewel de contributie-premie in het begin van 1968 hoger was dan het jaar daarvoor, moest toch een gedeelte van het reservefonds wor den gebruikt om aan de verplichtin gen te kunnen voldoen. Oorzaken waren hogere verpleegtarieven en een toegenomen aantal verpleegge- LEIDERDORP Dc vergaderin gen van de raadscommissies van de gemeente Leiderdorp, zullen niet openbaar worden. B en W zijn het in deze eens met de conclusie van een commissie ad hoc, die zich met de vraag bcaig hield of het wense lijk is de bijeenkomsten openbaar te maken. In een rapport wondt gezegd dat het in de huidige situatie niet is aan te bevelen. Opmerkelijk vinden B en W de suggestie een meer genuanceerd verslag van de commi sgie vergade - ringen te maken en bij de raads stukken ter inzage te leggen, waar bij de commissie er aan denkt be stemmingsplannen geruime tijd van te voren aan de raadsleden en de pers toe te zenden. B en W menen dat voor zover noodzakelijk de voorstellen be- Gevonden voorwerpen LEIDEN Gevonden: Sleutels, kinderhandschoenen, wantjes, sjaal, lap stof, beursje, baal meel, heren polshorloge, damesportemonnee, da mesportefeuille, diamantje, rijwiel tas, schooletui, map inh. papieren, mi litaire tas met inh., hamer, pak spij kers, kinderportemonnee, geldbedrag, diplomatentas, armband, meisjesbril, ring met steen, dameslaarzen, bood schappentas inh. laarzen en bad handdoek, multocahier, wereldbol, visgerei, schaatsen, herenportemon nee, herenhandschoenen, dameshand schoenen, aktetas, tas inh. gereed schap, bankbiljetten, herenbril, win terjas, regenjack, damespolshorloge, standpijp waterleiding, motorhand schoenen, autostep. Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 14 en 17 uur. hoorlijk worden geargumenteerd, zodat een nadere toelichting als gevolg van de behandeling in de oommssievegadering niet nodig is. ,,Wij hebben de indruk", aldus B en W „diait de raad wellicht onbe wust, tijdiens de behandeling van onze voorstellen in de raadsverga dering ietwat al te gemakkelijk de bespreking van de voorstellen be perkt. Dat is echter niet de bedoe ling van de commissievergaderin gen. De openbaarheid mag daardoor niet in het gedrang kamen, even min als door een voorbehandeling in fractiever band vallen. Daarom moest half 1968 op nieuw de contributie worden ver hoogd en om dezelfde reden per 1 jan. 1969 weer. Met het inwerking treden van de PIANO PER CENTIMETER Muzikale flatbewoner 'of concertpia nist Wij streven naar maatwerk In onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd ons in Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. A.B.Z. (algemene wet bijzondere ziektekosten) is met een grote lan delijke verzekeringsmaatschappij een afspraak gemaakt dat zonder kosten bemiddeling verleend wordt bij de behandeling van uitkeringen. Dit was nodig omdat het Rijnsburgse D.E.L. geen erkend ziekenfonds is. Om te worden erkend moet er een saldo van f 250.000 zijn. In totaal zijn er 792 leden. Het aantal ligdagen door de leden in een ziekenhuis doorgebracht was 1119. In verband met ziekte van mevr. Abbink is het innen van de contributie overgedragen aan de heer J. v. d. Mey. Er is f 195.196,67 aan contributie ontvangen, waarbij de bijbetalingen ook zijn opgenomen. Uitgegeven werd f 189.464,61, zodat er een batig saldo is van f 5732,06. De aftredende bestuursleden de heren M. van Egmond en J. G. Ab bink werden herkozen. Het bestuur zal na een informatieve bespreking nagaan of er aanleiding is de verze kering voor ziekenhuiskosten uit te breiden met de kosten van dokters consulten en -bezoeken en apotheek- kosten. De vergadering besloot om de reeds genoemde reden met ingang van 1 juli de contributie te verhogen tot f 19 per maand. Na aftrek van de gereglementeerde storting van f 1500 in het sanatoriumfonds bleef er niet genoeg over om ook de reserve, groot f 51.202,01, aan te vullen, want dat mag alleen als de beschikbare kas- en bank-gelden de f 8000 te boven gaan. AARLANDERVEENVoor stuur, leerkrachten, ouders, ma vooral toch ook voor de leerlingi van de nieuwe chr. lagere school J Viergang" was het gisteren een fet telijke dag. Na een kleine bijea komst in het Dorpshuis ging het optocht naar de school. Het was t hele stoet met aan het hoofd het m ziekkorps DSS en onmiddellijk dat achter alle kinderen met in hun kleurige ballons. De heer Ch. P. M. Delnooz, inspt teur van het basisonderwijs inspeel Alphen, onthulde een plastiek w Cor Rijlaarsdam (op de foto red vooraan) en tevens de nieuwe nat van de school (De Viergang), die opgegeven door de families Grijpsi en Van 't Riet. In het gebouw werd namens ouders een televisietoestel aangeb den en hierna voerden verscheidt sprekers het woord, zoals inspectt Delnooz, burgemeester Gallas en heer J. van Vliet, lid van de Get kerkeraad, maar dat was voor kinderen niet interessant meer, wo ze hadden net met veel bravour k ballons losgelaten en vol spanni keken ze hoe hoog die wel gingen Aan het slot van de bijeenkon dankte het schoolhoofd, de heer J. Dekker, iedereen voor woorden geschenken. Hij sprak, de hoop dat de nieuwe school voor de jeu van Aarlanderveen tot in lengte dagen een grote zegen zou zijn. Hi na werd een rondwandeling gemat door het gebouw. Haduard verloor van KV HAZERSWOUDE Het een herenteam van de volleybalverec ging „Haduard" heeft het in eip huis niet kunnen redden tegen Kf' 6: het zestal verloor met 13.# eerste damesteam kwam wisseW- lig voor de dag: het team won 31 van In Up Go 2 en verloor mS 30 van Salvo 1. HAZERSWOUDE Plein geeft zaterdagavond in het Groener dijkse parochiehuis een beat-avon The Motions zorgen voor muziek. KOUDEKERK Woensdagmiddag wapperden hier en daar de vlaggen in Koudekerk, waaruit een ieder kon opmaken dat er iets bijzonders aan de hand was: Het was dan ook een belangrijke dag: De eerste fase werd ingeluid voor het bouwrijpmaken van grond bestemd voor de bouw van de eerste 58 woningen in het bestemmingsplan „Dorp-oost", waar t.z.t. 250 woningen zullen komen. De eerste woningen zullen waarschijnlijk nog aan het einde van dit jaar opgeleverd kunnen worden. Voorts werd een aanvang gemaakt met de aanleg van sportvelden en werd het nieuwe kantoor van de Technische Dienst in gebruik genomen. Sportvelden Burgemeester C. M. v. d. Linden toonde zich deze middag een vol leerd kraanmachinist en verrichtte de officiële handeling waarmee de eerste werkzaamheden van start gingen. Nadat burgemeester Van der Lin den een uiteenzetting had gegeven Onder heit toeziend oog van onder meer burgemeester C. M. v. d. Linden en jeugdvoorzitter J. Colijn, spitten de pupillen de eerste grond om voor de uit breiding van het sportvelden complex. van de verdere plannen op 't gebied van de woningbouw, ging men naar de dam in het Artesiaplantsoen, die als toegang dient voor het beno digde materiaal voor de aanleg van de sportvelden van de voetbalver eniging „Koudekerk". Het gezel schap begaf zich onder leiding van de burgemeester naar een hoek van één van de toekomstige sportvelden, waar een tiental jeugdspelers van Koudekerk en van de voetbalver eniging „St. Bernardus" uit Ha- zerswoude gewapend met spaden reeds stond te wachten, om na het eerste fluitsignaal van burgemees ter Van der Linden in wedstrijdver band een gat te gaan graven, waar voor zij vijf minuten de tijd kregen. De Sint Bernardus-jeugd werd winnaar en kreeg uit handen van de burgemeester een fraaie beker. Met deze wedstrijd was officieel het werk gestart voor de aanleg van de sportvelden. Technische Dienst De heer Veldman van de Gront Mii. gaf aan de hand van een teke ning een uiteenzetting over de toe komstige twee velden, waarna men naar het clubgebouw ging. Op het veld stonden de pupillen van „Koudekerk" en „St. Bernardus" gereed om onder leiding van jeugd leider M. van der Berg een voetbal- wedstrijd te spelen. Burgemeester Van der Linden verrichtte de af trap. Na een spannende wedstrijd won Koudekerk met 21 en mocht aanvoerder F. Wagenaar de beker in ontvangst nemen. Rond 4 uur kwam het gezelschap bijeen in het nieuwe kantoor van de Technische Dienst, waar intussen ook burgemeester Van Wageningen uit Woubrugge was gearriveerd, die het nieuwe kantoor officieel in ge bruik stelde. Gewapend met een schaar ging hij naar het gebouw om een oude tekening door te knippen, waarna een bezichtiging volgde. In het gemeentehuis was ten slotte een bijeenkomst en sprak burge meester Van der Linden zijn vreug de uit over alles wat deze dag in Koudekerk was gepasseerd. Burge meester Van Wageningen feliciteer de op zijn beurt zijn Koudekerkse collega met deze belangrijke dag. Burgemeester C. M. v. d. Linde verplawtst de eerste rioolbui voor de uitbreiding van dorp- oost 3 en toonde zich daarbij ef volleerd kraanmachinist. ABBENES De Hervormde ke* bestaat zaterdag 100 jaar. Vrijdaf- avond om 19.30 u zal dit worden her dacht met een dankdienst, die gel«: wordt door Ds. J. L. Keijzer. Alle in woners van het dorp zijn uitgenodië voor de daarop aansluitende feesie lijke bijeenkomst in het Dorpshui Er zal dan o.a. één en ander wordtf verteld over de totstandkoming v* het gebouw. Deze laatste bijeenkom* begint om ongeveer 20.30 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4