Per 1 juni proef met koopavond WEEKAGENDA B. EN W. VAN LEIDEN: Cursus in Rijnsburg geëindigd met fraaie examenstukken Bejaardenflat aan de Engelendael Dorpshuis de Oase in Zwaanshoek Misschien derde oven voor vuilverbranding kmwrijpmaken gronden Leiden-Morskwartier Agenda voor leidse raad Voor BRILJANT v. d. WATER Aanwinsten Lakenhal keijzer Bonaparte tapijt Nieuwe deken in Leiden benoemd NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 27 MAART 1W LEIDEN Reeds in het begin van 1966 hebben B. en W. de mogelijk heden afgetast om te komen tot de invoering van een wekelijkse koop avond. Zoals zy eerder in antwoord op enige vragen hebben mede gedeeld, bestonden daartegen van de zijde van de organisaties van de werknemers overwegende bezwaren, terwijl de vertegenwoordigers van de werkgevers een genuanceerd standpunt innamen. Toen bleek, dat de koopavond in mis land meer en meer opgang maakte en ook, grote gemeenten in onze provincie tot de invoering daarvan overgingen, hebben B. en W. er toe besloten terzake opnieuw met alle daarvoor in aanmerking komende organisaties en instellingen overleg te plegen. Zo is de Kamer van Koophandel advies verzocht. Nadat dit advies aan het eind van het vorige jaar was ontvangen, zijn rowel met vertegenwoordigers van de werkgevers als met de organisa ties van werknemers besprekingen gevoerd. Daarnaast hebben B. en W. de besturen van dertien plaatselijke vrouwenverenigingen, die naar ons oordeel representatief konden wor den geacht voor de consument, uit genodigd in een bespreking hun zienswijze weer te geven. Te g. en Alle belanghebbenden, met uit zondering van de consumenten, heb- ben zich tegen de invoering van een wekelijkse koopavond uitgesproken. Ongeveer de helft van de leden van de Raad voor het Grootwinkelbedrijf I is echter wel voorstander van een periodieke koopavond. Ten aanzien van genoemd advies merken B. en W. in de eerste plaats op, dat de onder de winkeliers ge- I houden enquête één van de grond- slagen vormt, waarop het advies van de Kamer berust. In dit licht bezien, valt het op. dat slechts de helft van degenen, die zijn gevraagd aan het onderzoek deel te nemen, daaraan gevolg hebben gegeven. Een van de belangrijkste punten, welke bij het onderzoek naar voren is gekomen, betreft de vraag, of een koopavond uitsluitend een verschui ving van de koopkrachtbesteding zal betekenen, of dat er een vergroting die besteding zal plaatsvinden. LETDF-N Dinsdagavond 8 april om hlf 8 vergadert de raad. De agenda ver- Beidt onder meer: benoeming van een hoofd van de open- tare school voor gewoon lager onderwijs wn de Drie Oktoberstraat (Drie Okto- tarschool); benoeming hoofdleidsters aan tie openbare kleuterscholen; beschik- taar stellen van gelden voor de aanschaf fing van enig meubilair, ontwikkehngs- w speelmateriaal ten behoeve van de inrichting van een derde werklokaal van fit openbare kleuterschool ..De Klimop" «an De Mey van Streefkerkstraat 64; vast- stelling van de vergoeding in de exploi tatiekosten over het jaar 1967, waarop de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon, voortgezet en uitgebreid lager onderwijs aanspraak hebben; verstrek ken van geldleningen ten behoeve van de bouw van drie clubhuizen, voor het Jeugdwerk in het zuidwestelijk stads deel; aanvaarden van schenkingen ten behoeve van het Stodelijk Museum „Dc Lakenhal"; verlenen van machtiging aan de N.V. Leidsche Duinwater Maatschap- "M om overeenkomsten tot kortstondige ■ering van water aan andere gemeen ten aan te gaan; beschikbaar stellen van gelden voor het bouwrijp maken c.a. van gronden in het noordoostelijk deel van het bestemmingsplan „Leiden-Mors- kwartier": beschikbaar stellen van gel den ten behoeve van de ontruiming van het perceel Oranjegracht 69; aangaan van een overeenkomst tot het vestigeD van een zakelijk recht van opstal voor de ondergrond van het aardgasontvang- «tation in de gemeente Koudekerk aan de Rijn; instellen van een dienst voor de Groenoordhal en om deze aan te wij ten als tak van dienst, alsmede tot het vaststellen van een verordening, houden- wijziging van dc Bcdrijvcnvcrordcning; :aan van een overeenkomst met be king tot de exploitatie van de café- restaurantruimten in de Groenoord- MI; beschikbaar stellen van gelden voor hst verrichten van een onderzoek naar mogelijkheden tot het uitbreiden van dt vuil verbrand in gsinrichting met een derde oven; voorstel om met ingang van 1 Juni a s voorlopig voor een proefperio de van een jaar de mogelijkheid te schep pen de winkels op vrijdagavond tot 21 geopend te houden. w; tanga' trèkkl JUWELIER HORLOGER Haarlemmerstraat 181 Hoewel het door het Economisch In stituut voor het Midden- en Klein bedrijf ingestelde onderzoek naar de ervaringen met de Rotterdamse koop avond heeft uitgewezen, dat de 's avonds geopende winkels een omzet hadden, die gemiddeld 11% hoger was dan in de overeenkom stige periode van het vorige jaar, kan daaruit bepaald niet zonder meer worden afgeleid, dat de in voering van een koopavond in Lei den eenzelfde omzet vergrot in g tot gevolg zal hebben. V oor Vast staat, dat de consumenten in het algemeen gebaat zijn met een verruiming van de koopgelegenheid. Dit is onder meer gebleken uit het overleg, dat met de besturen van de plaatselijke vrouwenverenigingen is gevoerd. Daarbij is ook naar voren gekomen, dat de koopavond voor de alleenstaande werknemers, die een eigen huishouding voeren, de jon gere gezinnen en de toenemende groep gehuwde werkende vrouwen van bijzonder belang is. Voorts moet er op worden gewezen, dat door de toenemende weekeindirecreatie bij een deel van de burgerij behoefte bestaat om op vrijdagavond inkopen te doen. Na diepgaand beraad en uitvoerig overleg, waarbij wij de vele tegen de koopavond ingebrachte bezwaren hebben afgewogen tegen het grote gemeentelijke belang, dat hier op het spel staat. B. en W. zijn tot de con clusie gekomen, dat zij in hun ver antwoordelijkheid jegens de burgerij tekort zouden schieten, indien zij in deze belangrijke aangelegenheid de weg van de minste weerstand zouden kiezen. Mede gelet op het belang van de consumenten, menen zij u der halve geen ander voorstel te kunnen doen, dan met ingang van 1 juni a.s. voorlopig weer een proefperiode van een jaar de mogelijkheid te scheppen de winkels op vrijdagavond tot 9 uur geopend te houden. Zij delen ten slotte nog mede, dat zij overwegen om enige daarvoor in aanmerking komende gemeentelijke bureau's eveneens op vrijdagavond open te stellen. LEIDEN Onlangs zijn bij de Kunstveilingen Mak van Waay n.v. te Amsterdam een zevental schilderijen in veiling gebracht, die meer dan dertig jaar bij het Stedelijk museum „De Lakenhal" in bruikleen zijn geweest. Hiertoe behoorden o.m. de werken: „Vani- tas" van Willem de Poorter, „Pel grim door Satan misleid" van Jan Wellens de Cock en ,flellegezicht" van Jacob Swanenburgh. Nadat in de commissie voor De Lakenhal de wenselijkheid was be pleit deze drie stukken, van Leidse origine uit de grote en belangwek kende bruikleen blijvend voor het museum te verwerven, zijn door de directeur van De Lakenhal daartoe de nodige stappen ondernomen. Mede dank zij belangrijke finan ciële steun van particuliere zijde is hij hier in geslaagd. Door de Vereniging van Belang stellenden in De Lakenhal werd n.l. een bedrag van f4.600 geschonken, zijnde het aankoopbedrag van het schilderij van Willem de Poorter. De aankoop van het voor de stedelijke verzameling uiterst belangrijke stuk van Jan Wellens de Cock, waarvan de prijs op de veiling f 19.000 be droeg, werd mede mogelijk gemaakt door een gift van f 5000 van de Lon- dense Kunsthandelaar Leonard Koetser. Het schilderij van Jacob Swanenburgh ten slotte kon wor den verworven voor een bedrag van f 5800. Met inbegrip van bijkomende kosten blijft voor de gemeente in verband met deze aankopen te be talen een bedrag van ca. f 24.500. LEIDEN Bij de bouw van de vuilverbrandingsinrichting zijn daarin twee ovens geïnstalleerd met een verbrandingscapaciteit van 25.000 ton per oven, zodat jaarlijks 50.000 ton afvalstoffen kunnen wor den verwerkt. Tevens is toen uit bouwkundig en verbrandingstech- nisch oogpunt rekening gehouden met de totstandkoming van een der de oven. Nadat de installatie in gebruik was genomen, heeft de raad er mee ingestemd, dat de omliggende ge meenten eveneens in de gelegenheid werden gesteld van de inrichting ge bruik te maken. In verband daarme de heeft de raad besloten met de gemeenten Leiderdorp. Oegstgeest, en Zoeterwoude een daartoe strek kende overeenkomst aan te gaan, welke, binnen afzienbare tijd zal kunnen worden omgezet in een ge meenschappelijke regeling. In 1969 zullen naar raming in to taal ongeveer 47.000 ton afvalstoffen in de vuilverbrandingsinrichting worden verwerkt. Verwacht moet worden, dat deze hoeveelheid rond LEIDEN Bij besluit van 16 no- tamber 1964, heeft de raad een kre- van f2.400.000 beschikbaar Bteld voor o.m. het reconstrueren doortrekken van de Vondellaan, aanbrengen van een riolering in Jacob Catslaan en het aanleggen een gedeelte van de invalsweg "0 rijksweg 4 naar het Stati- ikplein, n.l. het deel tussen het foraanviaduel en de westelijke bc- '«nzing van het Legermuseum. Ter verdere uitvoering van het wtgestelde bestemmingsplan „Lei- ®-Morskwartier" is een plan ge- «dgemaakt voor het bouwrijpma- van terreinen, gelegen in het "wd-oostelijk gedeelte van dit "temmingsplan, te weten tussen de *ard Brandtstraat en de Constan- tijn Huygenslaan enerzijds en de be doelde invalsweg anderzijds. De ter reinen zijn bestemd voor woning bouw. In het kader van de uitvoering van de werkzaamheden is het nood zakelijk. dat tot demping van een in dit gebied gelegen watergang wordt overgegaan. Deze watergang vervult een belangrijke functie in de afwa tering van het gedeelte van de Pesthuispolder tussen de Plesman- laan en de Lage Morsweg. Voor een goede waterhuishouding in dit ge bied is het derhalve noodzakelijk, dat een gemaaltje met een perslei ding wordt 'aangebracht. De kosten van de uit te voeren werken, aange geven op bedragen naar raming f 810.000. 1971 tot ruim 50.000 ton zal zijn op gelopen, zodat de capaciteit van de inrichting dan volledig zal zijn be nut Met het oog daarop en mede gelet op de voortdurende toeneming van de hoeveelheid afvalstoffen, achten B en W. het tijdstip aange broken voor het verrichten van een onderzoek naar de mogelijkheden tot het uitbreiden van de vuilverbran dingsinrichting met een derde oven. Vorstelijk, dat Bonaparte tapijt onder je voeten ZWAANSHOEK Burgemees ter mr. F. Th. Dijckmeester opende woensdagmiddag een dorpshuis in Zwaanshoek. Mr. Dijckmeester moest een papieren wand stuk- scheuren, waarop de naam „de Oase" zichtbaar werd. Na de offi ciële handeling kregen enkele sprekers het woord, onder wie de heer H. Vissers (tweede voorzitter van de Stichting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer Zuiden de heer D. van der Blom uit Burgerveen (namens de dorpsraden). Er wer den vele cadeaus overhandigd aan het dorpshuiscomvté. Het dorpshuis in Zwaanshoek is het derde dat de laatste jaren in de gemeente Haarlemmermeer werd geopend, 's Avonds werd in het dorpshuis feest gevierd en werd de heer A. Adams gehuldigd die de naam had bedacht. RIJNSBURG Zeer veel be langstellenden bezochten gister avond de expositie van examen stukken van de cursus bloem schikken en -binden die onder leiding van de heren Buurman nvt Oegstgeest en Van der Berg uit Wassenaar het afgelopen seizoen in Flora is gegeven. De vele hon derden bloemstukken waren zeker het aanzien waard. Ze toonden niet alleen de prachtigste kleurschake ringen maar ook de artisticiteit en de technische vaardigheid waar mee de cursisten hun. bloemen van bloembol tot orchidee rang schikten. Uiteraard kregen de ge vorderden van de vervolgcursus de meeste lof; echter, ook het werk van de beginners vertoonde een goed resultaat. De hoogst ge waardeerden waren; Beginners: M. A. Zuiderduin (Noordwijkerhout) 69 punten; F- Heemskerk (Rijnsburg) 66 punten; mevr. Van Starkenburg den Haan (Rijnsburg) 65Va punt; S. v. d. Berg (Noordwijkerhout) 63 punten. Gevorderden: H. v. d. Mey (Val kenburg) 68 punten; Kees Noort (Rijnsburg) 67M: punt; mej. A. v. d. Vijver 67 punten. De andere geslaagden van de be- giincursus zijn: de dames A. v. Kla- veren-Kuyt; N. v. d. Bosch; M. star- Kuyt; C M v. Starkenburg-den Haan; A. G. Heemskerk; J. v. Kla veren; C. v. Egmond; M. v. Egmond; A L Vianen; allen te Rijnsburg: M. A. H. Alink, Oegstgeest: P. v. Dijk. Oegstgeest; Th. v. Oosten, Noord- wijk; H. A- v. Duivenvoorde, De Zilk: A. A. P. v. Nobelen. Sassen- heim; M A v. d. Kletersteeg, Lei den; P. Karsbergen v. d. G-ugten, Leiden; G. v. d. Mey. Valkenburg; N. M. de Vries-Verschoor, Valken burg; E. Imthorn-Meyvogel, Valken burg; C. Schoonderwoerd den Be- zemer. Leiden; J A. P. Brauckman, Valkenburg; H. C- Ligt, Rijnsburg; C W v. d. Haak, Noordwijk/Zee; J. H. v. Oosten, Noordwijk/binnenJ. den Haan, Oegstgeest; J. de Witte. Koudekerk/Rijn; de heren Kees de Mooy; P. Cederhout; J. B. Paauw; en C. Ravensbergen, allen te Rijns burg; mej. A. Koelemen, Ter Aar; mevr. C. H- de Lange Bentvelsen, Woubrugge; de heren F- Versluis, Langeraar; G. H. J. M. v. d. Zalm. Noordwijk; W. W. Wijnants, Noord- wijik; H. v. d. Berg, M- A. Zuider duin, S. v. d. Berg en N. v. Wierin- gen. allen te Noordwijkerhout; A. Vooys, Katwijk/Zee; G. Barnhoorn, Katwijk/zee; H. Slootweg, Valken burg; A. J. Allemans. Wassenaar; P. M. H. Tetteroo, Voorhout; M. H- Lekse, Koudekerk/Rijn; J. C. Hoo- genboom. Oudewetering; G. Zwaan. Valkenburg; G. v. d. Plas. Katwijk/ zee: de heren C. W. Lekse, Koude kerk/Rijn; J. J. v. Houten, Noord- Vorstelijk? Keijzerlijk! ~£hkalotv LEIDERDORP Er bestaat een redelijke kans dat Leiderdorp bin nen afzienbare tijd een service-flat met dicnstcentrum, op huurbasis, krijgt. Dit werd meegedeeld op de ledenvergadering van de „Vereni ging Algemene Bejaardenzorg Lei derdorp", die gehouden werd in het Dorpshuis. Als vice-voorzitter leidde dc heer P. J. M. Evers; hij deelde mee, dat het bestuur bericht had ontvangen van de Nederlandse Stichting Bejaardenzorg, dat er beslist geen mogelijkheid is om te komen tot de stichting van een be jaardencentrum in deze gemeente. De vereniging werkt nauw samen met de NCBH te Amsterdam die reeds vele bejaardentehuizen in ons land heeft gerealiseerd. Een vertegenwoordiger van de NCBH en het bestuurslid ir. R. Poels hebben in een onderhoud met burge meester v/d Have, diens volledige medewerking toegezegd gekregen. Het terrein waarop deze flats, ra ming 120 bedden of 3 blokken van 40 woningen komen, is gereserveerd aan de Engelendael. in de Voorhof, nabij de „Winkelhof" en de Hout kamp. Men hoopt spoedig een archi tect te benoemen. Het ledental van de vereniging groeit nog steeds; eind 1968 bedroeg dit al 441, van wie velen uit Leiden en naaste omgeving, maar ook elders uit het land. De penningmeester, de heer J. K. Wolt bleek een batig saldo van f640,50 in kas te hebben. De secre taresse, mevr. A. Bakema-Laman, was aftredend en had zich niet her kiesbaar gesteld. In haar plaats werd gekozen mevr. Van Duyn-Zuur. De contributie blijft on gewijzigd nl. f2,50 voor alleenstaan den en f 3,50 per echtpaar. Naast het doel van de vereniging, om het komen tot verantwoorde huisvesting van bejaarden van alle gezindten, wordt gestreefd naar het verlenen van buurthulp. Academische examens LEIDEN, 26 maart Geslaagd: doet ex Chinese taal- en letterkunde de heer G. J. Bouquet (Den Haag). wijk/binnen; de dames N. Koele- man, Ter Aar; C. Hoogeveen-Meyer. Wassenaar: E. Remmerswaal-v. d. Velden, Kgtwijk/Rijn; R. Heems kerk, B. De Koning-v. Egmond, P. F. Heemskerk-de Jong, W. Hooge- woning, N. Jungerius-Heemskerk, en C. de Mooy. allen te Rijns burg; de heer C. J. W. Hooymans, Oegst geest; de dames J. A. M. Hooymans. M. C. Buiskool-Vrind. Oegstgeest; J. F. Huismans-Wijmer, M. A. Grim bergen Costenmiller, J M Mathot. R. Noordermeer-Mathot, Katwijk/ Rijn; W. Los. W. Gravenkamp, A. den Roode, Valkenburg; A. Th. C. Colla-Laken, H. Colla, Leiderdorp; de heer G- L. M. Vermey, Rijpwe- tering: de heer P. Valentijn. Ter Aar; mej. E. v. d. Poel. Hazerswou- de; de heer A. v. d. Veer, Sassen- heim; de heer C. J. Ruygrok, Was senaar; de heer C. de Jong. Katwijk/ Zee. Geslaagden vervolgcursus: mej. D. v. Klaveren, mej. A- J. C. de Vijver, de heer C. P. Noort. Rijns burg; mej. N. v. d. Vijver, P. Vianen Oegstgeest: mevr. Kanbier-Plant- feber. Leiden; de heer R. Rooden- burg, de heer A. J. de Vos, Sassen- heim; mej. H. Korver, Boskoop; J- v. d. Mey, Valkenburg-; J. M. v. Steyn, Voorhout: mevr. J. v. Eg- mond-Gorzee, Leiderdorp: mevr. J v. d. Plas Leiden; de heer G. de Vos. Leiden; mej. W- M. A. Aanhane Noordwijk/binnen: C. A. F. Blonk, Den Haag. Seth in Voorschoten VOORSCHOTEN In een uitver kocht Cultureel Centrum bracht Seth Gaaikema voor leden van het Nut van de afdelingen Voorschoten en Wassenaar zijn programma „En ik.zei Seth". Over zijn optreden in Leiden schreven wij onlangs uit voerig. Donderdag 27 maart School Du Rleustraat, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Kerk Oude Rijn 3, 8 uur: evangelisatie- dienst Bapt. Gemeente, medewerking Lelds gemengd Bapt. koor en zangduo G. van DIJke - J. van Egmond, spr. ds. J Bourltus uit Emmen. De Lakenhal. 7.30 uur: ledenverg Oud-Lelden, na afloop „Modieuze spiegel beelden der historie" door mevr. mr. J. M. de Jonge - de Meijere. Breestraat 85. 8 uur: jaarverg. „Konin ginnedag". Vrijdag 28 maart Zomerzorg, 8.15 u.: aid. Leiden PSP, openb. ledenverg., onderwerp: 1-mei-vle- ring. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 u.: Ned. Ver. Hulsvrouwen, lezing over paasge- bruiken door mej. Portielje. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 u.: ruilclub voor verzamelaars. Kloksteeg 19. 9 uur: cabaret Peter de Jong. Kerk Oude Rijn 3. 8 uur: Bapt. Ge- 7 tot KATWIJK Lidmatenkring Hoor- nes West: vrijdag 28 maart om 8 uur Ds. v.d. Bergh over Christelijke Vrij heid. Plaats: Consistorie. spr. ds. J. Bourltus te Emmen. School Du Rleustraat. 2 lot 4.30 9.30 u.: bevolkingsonderzoek. Grote zaal Gemeentecentrum, 8.15 u.: aid. Oegstgeest K. en O., concert door Marlnus Flipse, piano. School Lammenschansweg 6, 8 uur: Contactcommissie Kinderbescherming, dr. G. de Lange te Rotterdam over „Werk wijzen van het pedologisch Instituut". L.H.J.-gebouw. Levendaal 101. 7.30 u.: tlenersoc., bezoek van een Amerlk. high school dansen met band, midden- en ou- derensoc. café boven. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Reis.Ver.. Filmavond. Zaterdag 29 maart L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 7.30 uur: midden- en ouderensoc., cabaret. Kerk Oude Rijn 3, 8 uur: Bapt. Ge meente, afslultingsdlenst Handelingen 69. medewerking zang en vibrafoon, spr. ds. R. Reiling. Gehoorzaal. 8 uur. K. en O.. Belcan to-concert, Rott. Phllh. Orkest, medew. sopraan Gré van Swol - Brouwestljn. Schouwburg, 8 u.: Jaaruitvoering Leidse Gymnaslastenbond, opvoering van „Arse nicum en oude kant" (J. Kesselring). OEGSTGEEST Het Witte Huls. 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Zondag 30 maart L.H.J.-gebouw. Levcndaa) 101. 8.30 uur: midden- en ouderensoc., café boven. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7. tel 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door dc Zuider Apotheek. De Ocgstgeestse Apotheek Is geopend. Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, 5 maal 2 bellen. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De pollkilniscne oenmuleilng na ongtrvai ien wordt van dinsdag I? uur middags to' woensdag I? uui waargenomen dooi net Diaconessenhuls Vari vrijdag 12 oui tot zaterdag t? uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door hel Acarte mlseh Ziekenhuis Films CAMERA; Op vrijersvoeten, a l.; dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. 2.30, 4.45. 7 cn 9.15 uur, do-, vi-y.- en zaterdagnacht 24 uur Hiroshima, mon amour, 18 jr. LIDO; Een paar dollars voor DJango. 14 jr; dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR; Een lange, zwoele nacht. 18 j; dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX: In koelen bloede, 18 Jr; dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur, vrijdag- en zaterdagnacht 23.30 uur: Losgeslagen in de branding. STUDIO: Misschien bent u er oud ge noeg voor, 14 Jr; dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Cleopatra. 14 Jr; dag 2. en 8 uur, ook zondag BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30-16 cn 19—20 uur. Voor patiënten tn klasse 3: maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen u.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag Lm vrijdag 18.45—19.30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlenten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 Op de aldeiingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. in het belang van de patiënten kunnen niet meet dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Eltsabethziekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 3 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- iing dagelijks van 3 tot 4 en 'b avond» van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8, eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond vao zes tot zeven. Kiassepatiënten dageiljk» van zeven tot achL Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag il tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSENHUIS: dagelijks eerste kl. li tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dageiljk* van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord aile klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot hall 8. Kinderafdeling dagelijks van i tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. katwijk Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afcle- nng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdeitng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van haLf 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- ilënien dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8. zaalplatienten zon. dgs. van l tot 3. dinsdag van tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot S u. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Sted Museum De Lakcnnal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van I tot 4 uur. Hoi lus Botanicus ^Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tol 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Dc Lakenhal: tekeningen Piet Noest, beelden Henk de Vroom (van 29 maart -11 mei; vóór 1 april dag 1016 u. .zond. 13—16 u.. na 1 april dag. 10—17 u.. zond. 13—17 u.). Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94; grafiek Marijke de Wit en Auke de Vries, 19 maart tot en met 5 april, dinsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. Rapenburg 107; tentoonstelling- „Dei meirevolutie In Parijs" (tot en met 31 maart) LEIDEN Tol deken van Lei den is benoemd dr. L. G. A. van Noort uit Rotterdam. Dr. Van Noort is studentenpastoor in Lei den geweest. Hij werd in 1920 geboren en werd in 1944 tot pries ter gewjjd. Hij behoort tot de orde van de Kruisheren. Momenteel is de nieuwe deken werkzaam aan bet pastoraal instituut in Rotter dam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3