In Groenoordhal gaat alles in het groot Werk nadert voltooiing In Sassenheim Openbaar onderwijs luidt de noodklok Felle aan 'stakingsbrief' directie NZH Mond - accordeonconcert in NOORDWIJK Busstaking in 't noorden ten einde Interpellatie over Progil toegestaan Min. Sociale Zaken naar Leidschendam ■V 71 NIEUWE LEIDSE COURANT 16 WOENSDAG 26 MAART 19 LEEUWARDEN De staking van de chauffeurs van het Leeuwarder autobusbedrijf (LAB) en de Zuidwest hoek behoort tot het verleden. Aan het begin van de middag is er tijdens een bespreking op het provinciehuis in Leeuwarden overeenstemming bereikt tussen vakbonden en directies. De sta king van de ongeveer honderd chauf feurs heeft precies een week geduurd. De directies van de beide Friese autobusondernemingen hebben erin toegestemd de cao voor 1969 te teke nen. De chauffeurs zullen de f 33 per maand uitbetaald krijgen, waarmee de achterstand die zij hebben op de chauf feurs bij het stadsvervoer wordt inge lopen. Een landelijke commissie zal onderzoeken of een achterstand tussen deze groepen chauffeurs gerechtvaar digd is. Ruim drie uur spraken gistermorgen vertegenwoordigers van Gedeputeerde Staten en vakbonden met de directie van de twee ondernemingen. Te mid dernacht was het overleg afgebroken, maar toen zag het er al naar uit dat het eind van de staking nabij was. Het initiatief tot de besprekingen was uit gegaan van het provinciaal bestuur. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Nog deze week, ver moedelijk donderdag, zal het PSP- Kamerlid Van de Lek de minister van economische zaken, mr. De Block, mogen interpelleren over de vestiging van de waterkoolstoffabriek Progil te Amsterdam. De KVP-fractievoorzitter drs. Schmel- zer verzette zich tegen het tijdstip van deze interpellatie om eerst het ge meentebestuur van Amsterdam een uit spraak te laten doen. Hij kreeg steun van de fractievoorzitters van CHU. VVD en CPN. De heer Schakel gaf namens de ARP het PSP-Kamerlid zijn zin. Het voorstel werd aanvaard met de fracties van de KVP, CHU, VVD en CPN tegen. Kamervoorzitter Van Thiel stemde als enige KVP-er voor interpellatie deze week. De Kamer besliste gistermiddag ook over een aanvraag tot interpellatie van drs. Nederhorst (Soc.) over de vestiging van een staalbedrijf in Euro poort op de Maasvlakte. LEIDSCHENDAM Het gemeente bestuur heeft van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland de goedkeuring ontvangen op het besluit van de ge meenteraad om bouwgrond in de „Kleine Plaspoelpolder" te verkopen aan de Staat der Nederlanden. Dit houdt in, dat het ministerie van Socia le Zaken dat nu op verschillende plaatsen in Den Haag verspreid is en waarvan al een deel, de afdeling volksgezondheid in de drie kantoor flats bij de dr. Reijersstraat en de dr. Stamstraat is gevestigd, in Leidschen-, dam haar zetel zal krijgen in het be gin van de zeventiger jaren. Want de verwachting is, dat in 1971 met de bouw zal worden begonnen, onder auspiciën van de Rijksgebouwen dienst LEIDEN De grootste vrachtwagens lijken nietige speelgoedwagentjes onder de bogen van de intmense Groenoordhalde veemarkt-sporthalaan de Willem de Zwijgerlaan. Men is volop bezig aan de afbouw in en rond de hal. Het begint er in de hal al aardig op te lijken. In de nok hangt al een klok een ding van een kubieke me ter grootvertelt men—, vier trossen luidsprekers hangen ook al aan de enorme houten bogen en de verwarming heeft al proefgedraaid. De asfaltvloer moet nog worden gestort en gelegd. Drie firma's heb ben alle een klein stukje van de 7650 m2 mogen bestrijken, maar op- ziohter D. Schouten wacht nog op de rapporten, die TNO over het pro- dukt van de drie firma's zal uitbrengen. Pas dan kan de op dracht worden gegund. Douches worden geïnstalleerd., deuren wor den gehangen. Er is nog enorm veel te doen. Ook buiten de hal. Dat ziet men pas goed vanaf de galerij in de hal. Achter de hal ligt de riolering er nu in en het terrein is dus weer geëgaliseerd. Een vijftig man sterke ploeg straatmakers is daar met de bestratingswerkzaamheden begon nen. Een enorm karwei. De Groen oordhal ,en wat er zo bij komt is een affaire van astronomische ge tallen. De gemeenteraad stelde bij elkaar voor grond en bouw reeds onge veer 10 min gulden ter beschik king. In de parkeerterreinen moe ten door de straatmakersploeg zes miljoen en vijfhonderdduizend klin kers verwerkt worden. Men zal daar drie maanden werk aan heb ben. Er kunnen dan wel 1500 tot 1800 personenauto's worden gepar keerd. De parkeerterreinen in de Leidse binnenstad halen dat niet. Om maar even een indruk te krij gen Maanlandschap Er is nog enorm veel te doen. Het voorterrein, aan de kant van de Willem de Zwijgerlaan, lijkt nog op een maanlandschap. Daar wordt druk gewerkt aan de riolering. Om dat men iedere vrijdag grote hoe veelheden stro weg moet kunnen spuiten was de aanleg van een stel sel rioolbuizen met een grote dia meter noodzakelijk, de slechte bo- demgestelhdeid ter plaatse maakte het ook noodzakelijk, dat het rio leringstelsel werd onderheid. Dat maakt het verklaarbaar, dat het terrein drastisch door draglines overhoop gehaald moest worden en dat er grote kapitalen in die grond verdwenen. Directeur Hoewel er nog veel moet ge beuren is men op ambtelijk niveau al volop bezig met voorbereidin gen voor de opening. In afwachting van de aanstelling van een direc teur De Groenoordhal zal als een aparte tak van dienst in het ge meentelijk bestel gerund worden is de heer T. C. Daey Ouwens, ambtenaar van de afdeling perso neelszaken van de gemeentesecre tarie belast met het tijdelijk direc toraat. Er zit een volledige dag taak aan, vertelde ons wethouder S. Harmsen gisteren tijdens een wandeling door de immense hal. Op 13 september wordt de hal officieel geopend (door wie is nog niet be kend), nadat in de laatste week van augustus reeds de Leidato-show in de hal is gehouden. Over het programma van de ope ning is al het een en ander te mel den. In samenwerking met de VEBO zal zaterdag 13 september, een SASSENHEIM Gisteravond werd in het Bruine Paard de jaar lijkse algemene ledenvergadering gehouden van de vereniging Open baar Onderwijs. Voorzitter Melgers heette in het bijzonder welkom het ere-lid. oud-voorzitter Jac. J. Gor ter. Uit de voortdurende stijging van het leerlingental aan de kleu ter- en lagere school blijkt, dat door het goede beleid van de leer krachten de scholen een goede naam hebben. Volgens het jaarver slag van de secretaris telt de ver eniging 56 leden. Het bestuur be staat uit de heer G. Melgers, voor zitter, J. M. Kloos, secretaris, me vrouw De Boer, penningmeeste- resse en als leden mevrouw B. Werkman en J. Hoeve. Een compliment kreeg toneel groep Pankras voor het brengen van een éénakter. Verder werd uit gebreid gediscussieerd over de moeilijke situatie, die is ontstaan voor de kleuterschool Er is een wachtlijst die steeds groter wordt. In het éne lokaal, in gebruik bij de lagere school zjjn nu 40 kleuters gehuisvest. Maar door het groeiend leerlingental van de lagere school, wordt in september een noodsituatie verwacht. De lagere school zal het lokaal dan zelf nodig hebben. De heer Platje wees erop dat voor een nieuwe kleuterschool de grond reeds beschikbaar was t.w. op de hoek Rusthoflaan/Menneweg. De financiering is echter het grote probleem. Hij was overtuigd van de medewerking van de gemeenteraad. De gemeente voelt niets voor een semi-permanente bouw en hij zag dit ook niet als een oplossing. Ge zocht moet worden naar een tijde lijke oplossing. De heer Hoeve, hoofd van de lagere school, zei in het nieuwe leerjaar op een totpal van 146 leer lingen te rekenen, zodat een vijfde leerkracht moet worden aangesteld, waardoor geen plaats meer is voor de kleuterschooL Besloten werd een brief te richten aan het gemeente bestuur, waarin wordt gewezen op de noodsituatie. Het bestuursvoor stel de contributie te verhogen van f 5 tot f 8,50, o.a. om steun te ver lenen aan bepaalde evenementen op de scholen, werd aangenomen. Na de huishoudelijke vergadering hield de heer J. W. Veldhuyzen van Zanten een interessante causerie over de luchtvaart. aigarische dag worden gehouden, 's-Avonds komen alle Leidse mu ziekkorpsen een taptoe geven waar na voor de jeugd een open dansfes- tijn wordt georganiseerd. De opening als sporthal geschiedt een week later, op 20 en 21 sep tember. Een programma voor deze dagen is evenwel nog in voorbe rieding. De heer Daey Ouwens, die voorlopig alle organisatorische fa cetten van de openingsmanifestaties coördineert is ook reeds in onder handeling met een aantal gegadig den voor de huur van de hal na de openingsdata. In principe wordt de hal niet ver huurd op veemarktdagen. Slechts bij uitzondering, hoogstens enkele keren per jaar, zal de hal of een gedeelte daarvan verhuurd worden op marktdagen. Concert K. en G. Vooruitlopende op de grote ope- ningsevenementen is er zaterdag middag reeds een „besloten voor stelling" van K en G in de Groen oordhal. Het befaamde Leidse tam boer- en pijperkorps treedt dan in volle bezetting aan om deskundigen in de gelegenheid te stellen de akoestiek van de hal, die zo groot is als een voetbalveld (ruim 100 bij 70 meter) te testen. Het Leidse Jeugdorkest De Burcht nam reeds een proef met kleine bezetting. Die gold als zeer geslaagd. Op de avond van 1 april geeft hetzelfde korps een herhaling in volle bezetting. En dan is de akoes tiek nog maar een van de talloos vele dingen waarop gelet moet wor den bij de afbouw van de hal en het grote aantal vertrekken en zalen, dat zich aan de lange zijden op de begane grond en de galerijverdie ping bevindt Tot de lokaliteiten behoren ook een aantal restaurants, waarvoor het college van burge meester en wethouders reeds een pachter gevonden heeft. Bij een in schrijving, waarbij ook een kans gegeven werd aan de exploitanten van restaurants rond het oude vee- marktterrein, bleek Stadsgehoor- zaalexploitant I. Milikan de gun stigste. In de eerstvolgende vergade ring van de gemeenteraad zal het college voorstellen de heer Milikan, die samenwerkt met Amstelbrouwe- rij N.V., de restauratiegelegenheden in pacht te geven. De pachtsom zal worden vastgesteld aan de hand van een basisomzet van f 200.000, per jaar. In een volgende raadsver gadering, zo kondigde wethouder Harmsen aan, zal verder nog een aanvullend krediet gevraagd worden. Dat is o.m. nodig voor de aanschaf van een „telecopische" tribune, een voorraad stoelen en een aantal an dere voorzieningen. Enorm Hoe groot de Groenoordhal wel is op afstand, vanaf de Willem de Zwijgerlaan heeft men dat zo direct niet door kan men onge veer opmaken uit het feit, dat een groot spektakel als „Holiday on Ice" nog niet de helft van de beschikbare ruimte nodig zou hebben. De waar nemend-directeur, de heer Daey Ouwens heeft reeds contact gehad met het schaatscircus (voorlopig nog zonder resultaat overigens), waarbij de verschillende mogelijkheden wer den besproken. In de halve zaal zouden rond de ijsvloer tribunes ge zet kunnen worden met een capa citeit van 4000 zitplaatsen. HILLEGOM Onder voorzitter schap van de heer E. Spilker houdt de afdeling Hillegom van de VARA op 31 maart om 8 uur in het gebouw Haven 50, haar jaarvergadering. Noordwijkse bouwvakkers waren bijeen NOORDWIJK De afdeling Noordwijk van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid hield in „De Rank" haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord gaf voorzitter G. Dekker een korte beschouwing over de nieuwe ca.o. voor het bouwbedrijf, die wel tot stand is gekomen, maar nog steeds niet is goedgekeurd. Secretaris G. Wesseling gaf een overzicht van de activiteiten in het afgelopen jaar. Het ledental van de afdeling bleek te zijn gestegen van 147 tot 167. Penningmeester J. van Duijn bracht verslag uit en maakte melding van een voordelig saldo. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredende be stuurders G. Dekker, J. van Duijn en L. Hazenoot herbenoemd. NOORDWIJK De Alg. Bond van Bejaarden, afd. Noordwyk is voor nemens op zaterdag 24 mei a.s. een tocht naar Amsterdam te maken. Het belooft een bijzonder mooie middag te worden, waarbij Gert Timmerman in het stadion voor de deelnemers zal optreden. Opening dependance gezondheidscentrum ZOETERMEER Burgemeester H. G. I. Baron van Tuyll van Seroosker- ken zal morgenmiddag om vier uur de dependance van de Stichting Gezond heidscentrum aan de Ambachtsheren- laan 1034a officieel openen. Deze de pendance is gevestigd in een van de zng. knikflats. LEIDEN Wij ontvingen het vol gende afschrift van een brief van de A.N.V.W.P. (Algemene Ned. ver eniging van werknemers in het per sonen- en beroepsgoederenvervoer) aan de directie van de N-Z.H.: Namens het dagelijks Bestuur van de A_N.V.W.P-, de vereniging van beroepschauffeurs en namens de schaduw-ondernemingsraad N.Z.H., lettende op de vele pers-, radio- en t.v.-berichten, verzoeken wij u ons te willen berichten, waarom uw di rectie toestemming heeft verleend 1. dat aan één „knokploeg" respec tievelijk aan stakings-comité's tijdens de 'huidige stakingen in de provincie Friesland bij de L.A.B. en de Z.W.H-, de naam N-Z.H. werd verbonden, terwijl de Noord- Zuid-Hollandse Vervoer Maat schappij N.V. een dodhter is van de N.V. Nederlandse Spoorwegen en lid van de Koninklijke Neder landse Vereniging van Transport- Ondernemingen; 2. dat leidinggevend en rijdend per soneel in N.Z.H.-uniform deel nam en neemt aan de acties, ter wijl dit in strijd is met het Regle ment Dienstvoorwaarden, artikel 7 en 13 en het Reglement Dienst kleding, ingevoerd bij Dienst order no. 1538 d.d. 1 juni 1953. Daarnaast betreuren wij het, maar ergeren ons bovendien mateloos aan het ernstige feit, dat bij de Noord- Zuid-Hollandse Vervoer Maatschap pij N.V. te Haarlem, Leiden en Voor- NOORDWIJK De jaarlijkse uit voering van de Eerste Noordwykse Mondaccordeonclub „Concordia" ge noot weer grote belangstelling. Dat ieder jaar een volle zaal in „De Rank" naar dit orkest komt luisteren, bewjjst wel, dat het zich in grote po pulariteit mag verheugen. „Concordia" weet harmonie te brengen tussen kunst en gezelligheid en daarom vindt zij in de Noordwijk se gemeenschap in brede kring waar dering. Dirigent Van der Reyden, die reeds zovele jaren het orkest leidt, weet precies wat hij met zijn toegewijde muzikanten kan doen en om de trouwe aanhang van „Concordia" een genoeglijke avond te bezorgen. Daar om was het programma, dat traditie getrouw met de Concordia-mars van de dirigent werd geopend, aantrekke lijk gehouden. Andere marsen, pittig en in een goed ritme gespeeld, waren de Militaire Mars van A. van der Sloot en Sousa's Stars and Stripes. Vooral dit laatste nummer was een uitblinker. Andere glansnummers waren de bekende Parade van de tinnen soldaatjes en de Schone blauwe Donau van Joh. Strauss. In het Franse genre klonk Chante En core heel mooi. Een keer vond zelfs een reprise plaats. Als blijk van waardering van „Concordia" mocht de orkestleider de gebruikelijke enveloppe in ontvangst nemen. In de tweede helft van de avond domineerde Van der Zwan in het amusante „Muziek en spel door 't hele stel". In oud-Noord wij kse kle derdracht tapte hij in origineel dia lect „Noortikse moppen". Concordia zorgde voor een muzi kale omlijsting. burg met 2 maten wordt gemetei dat in een nog democratisch lam Het blijkt dus overduidelijk, de werknemers, die socialist (N-B.V./N.V.V.), katholiek (N.E en christelijk (C,P,B,/C.N.V.) georganiseerd aanmerkelijk n rechten hebben, dan werknen die anders zijn georganiseerd, voorbeeld categoraal. Bij stakingen in het recente leden, 1963 en 1966, zijn werl mers, die categoraal zijn georg seerd, voor dezelfde feiten gesl door aantekening, berisping en st overplaatsingen. Wij, A.N.V.WP. en schaduw dernemingsraad N.Z.H., verzoek in deze straffen, alsnog posit correcties aan te brengen, zodat ze discriminatie niet ongemim doorgaat en dat bovendien een paalde groep van uw rijdend soneel niet meer gediscrimineerd worden in verleden en toekom* hoogachtend, A.N.V.W-P. - de veren van beroepschauffeurs G. H. M. Beynen Gzn. secretaris v. h- thoofdtoes Lucas Passion in Noordwijkse kerk NOORDWIJK Donderdag 3 a zal in de Grote Kerk te Noordw Binnen de „Lucas Passion" van hann Sebastian Bach worden uil voerd. Medewerkenden zijn het Gem. Koor „Cantate Domino" Noordwijk, het Chr. Gem. Koor „1 lelujah" uit Katwijk en de solii Lize Schoo (sopraan), Belia Kej (alt), Johan Kramer (tenor), All Lukassen (tenor), Cor de Heiden nor), Henk van den Brink, (bas) Ton de Koning (bas). Het Haags Orkest en Johan Zwt aan het orgel verzorgen de bege ding. Het geheel staat onder leid van de heer Joh. Admiraal. Aanv 8 uur nam. NOORDWIJK De afdel Noordwijk aan Zee van de Inti Ver. Philatelica en de Noordwij Vereniging van Postzegelverzai laars organiseerden in „Die Ossev een ruilavond voor de Noordwij filatelisten. Op 26 mei (Tweede Pinksterd wordt in de aula van de r.k. sch aan de Van Panhuysstraat te Noo wijk de internationale ruildag geh den. Deze dag, die langzamerh; traditie begint te worden, trok vc jaar vele bezoekers uit binnen- buitenland. Deze keer zullen op de ruildag, I halve postzegels ook munten gen kunnen worden. Uitgekookt Zij is niet gauw uitgekookt. Zij is nu eenmaal dol opculi- naire experimenten. En aardgas legt haardaar- bij geen enkele beperking op. Zij kan elke pan en elke schaal gebruiken diezij maar wil. En zij kan, behalve koken. ook bakken, grilleren, stoven, sudderen en braden. Toegegeven, laatst brand- dede andijvie lelijkaan. Maar dat was meer de schuld van een opbellende vriendin dan van aardgas. En dankzij aardgas kan zij zich zulke kleine "bedrijfson gevallen" eigenlijk wel ver oorloven. Want omdat zij ook nog metaardgasstookt(haarhele huis is altijd lekker warm), betaalt zij het laagste tarief. Waardoor het koken voor haar een zeer voordelige zaak is. In dat opzicht is zij heus wel uitgekookt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 16