KVP: debat met PvdA „op dit moment" heeft geen zin IF ALP A-vliegers gaan optreden tegen kapers Commentaar Verzetsmensen helpen vrouw Lemnitzer pleit voor langere dienstplicht Werk van bijna Uit de Haagse hof geplukt Achttien klaar VONDELING: MISSCHIEN LATER WÈL? VAN DER STEE: LICHTE VERBAZING KLM versterkt luchtvloot Duizend Noord- Vietnamezen gesneuveld Mootenkraker 'mm, Echt Officier in beroep in Brocades-zaak Vragen over de huurverhoging Adviezen herziening grondwet en kieswet Massa-arrestaties in Pakistan 7 DINSDAG 25 MAART 1969 - (Van onze par lemen tsred actie) DEN HAAG De KVP vindt dat een debat met de PvdA op dit moment geen zin heeft. Partijvoorzitter Van der Stee heeft dan ook afwijzend gereageerd op de uitnodiging van Vondeling. De heer Van der Stee: „De voorstellen van de PvdA heb ik met lichte verbazing bestudeerd. Op zichzelf zijn wij steeds bereid tot het aangaan van een politie ke discussie. Wij kunnen echter niet inzien dat een voorstel op dit moment, nog geen 14 dagen nadat het PvdA-congres samen werking met de huidige KVP af wees, zin heeft. Een debat vóór het congres zou meer voor de hand gelegen hebben. Wij kunnen de uitnodiging van de heer Vondeling dan ook slechts plaat sen tegen de achtergrond van de ont wikkelingen van dit ogenblik in de PvdA. In de huidige situatie kan de door de heer Vondeling gewilde dis cussie alleen leiden tot onvruchtbaar politiek gehakketak en tot verscher ping van al dan niet vermeende te- Een dijkwoning in Sliedrecht is, toen een aantal bouwvakarbeiders het huis een opknapbeurt gaven, niet bestand gebleken tegen de vernieu wing en begaf het gedeeltelijk, maar net genoeg om de bouwvakarbeider A. Sterrenburg uit Hardinxveld- Giessendam (16 jaar) onder het puin te bedelven. Twee anderen konden niet op tijd wegkomen en werden j zwaar gewond. Op de foto de ruïne i na de instorting. De pijl wijst de plek aan waar het slachtoffer zich bevond. genstellingen. Hieraan bestaat onzer zijds geen behoefte." JAMMER Meer ivapens en betere oefening nodig BRUSSEL De scheidende opperbevelhebber van de NAVO- strijdkrachten in Europa, gene raal Lyman L. Lemnitzer, heeft fin een oproep tot de veertien bondgenoten gepleit voor ver lenging van de militaire dienst plicht. Hij deed dit in een artikel in hel tijdschrift „NATO's Fif- Iteen Nations" ter gelegenheid van het twintigjarige bestaan van de NATO. Generaal Lemnitzer zegt in het ar tikel, dat de communistische bedrei ging voor de westelijke alliantie van een geweldige omvang is en de nood- Wilson ^LS premier Wilson werkelijk in houd wil geven aan zijn reis naar Nigeria, zal hij het de president van dit land. generaal Gowon, niet gemakkelijk mogen maken. Bij moei lijke vragen stellen kan het dan niet blijven. De beelden uit Biafra, die telkens ook Engeland bereiken. liegen er niet om. Tegen dit gebied wordt een niets ontziende oorlog gevoerd, ook al blijft men dit in Lagos ontkennen. Ondanks de overmacht van de troe- i pen en een betere militaire oefening pen van Gowon lijkt een militaire1 ->=* »--» beslissing niet binnen bereik te lig gen. Alleen totale uithongering kan het felle verzet van de Biafrancn breken. De waanzinnige oorlog tegen de Bin zaak oproept om te zorgen voor meer en beter geoefende manschappen en betere wapens. „De NATO heeft de leden van de alliantie twintig jaar lang vrede en vrijheid heeft gegeven, maar het zal uitsluitend van hen afhangen of zij in de toekomst ook in vrede en in vrijheid kunnen leven." Vastberadenheid Hij stelde, dat dit slechts afhangt van hun wil en vastberadenheid om de militaire strijdkrachten van de al liantie te handhaven op het peil, dat nodig is voor de collectieve veilig heid van de gehele NATO." Hij wijst op de bezetting van Tsje- choslowakije, de steeds stijgende de fensiebegroting van de landen van het Warschau-pakt en de Russische maritieme macht in de Middellandse Zee, waarvan hij zegt dat deze „nau welijks defensief zijn, maar erop ge richt zijn in feite NATO- Europa in de flanken aan te tasten. Lemnitzer legde de nadruk op de noodzaak de conventionele strijd krachten van de alliantie te verbete ren. Met sommige verbeteringen is reeds een begin gemaakt, zegt hij, waarbij hij wijst op het tijdige lucht- alarmeringsstelsel, dat in het begin van het volgende decennium gereed zal komen en het communicatiestel sel via satellieten, dat spoedig gereed zal komen. „Maar dergelijke verbete ringen zullen op zich niet voldoende zijn om alle tekortkomingen in ons militaire potentieel te overwinnen." „Fundamenteel blijft echter, dat het militaire schild van de alliantie meer en betere wapens, meer troe- De heer Vondeling had zijn reactie na ontvangst van de afwijzing snel klaar. „Erg jammer. De bedoeling van ons verzoek lijkt niet goed begrepen. Het ging ons om een openbare ge- dachtenwisseling over de inhoud die beide partijen geven aan begrippen als konsekwent vooruitstrevend be leid en constructieve politiek. Beide termen zijn door de heren Van der Stee en Schmelzer gebruikt. Wij trekken dat van de KVP in twijfel. Waarom zouden wij die beide punten dan eens niet in het openbaar aansnijden? Van gehakketak en ver scherping van niet-bestaande tegen stellingen houden wij ook niet Er zou echter wel een verduidelijking van de standpunten uit kunnen voortkomen. Jammer dat de kiezers nu niet opvat tingen kunnen vergelijken en het met eenzijdige uitspraken moeten doen." De heer Vondeling maakt uit de reactie van de KVP op, dat een aantal openbare debatten vóór het volgende congres van de PvdA of vóór de vol gende KVP-partyraad wel tot de mo gelijkheden behoort, omdat gesproken wordt over „op dit moment". SCHIPHOL De KLM heeft bij I de Boeing-fabrieken te Seattle op nieuw een order geplaatst voor drie Boeings 747-b. De eerste van deze vliegtuigen wordt in september 1971 afgeleverd, de andere twee worden in oktober van dat jaar naar Nederland overgevlogen. De drie reeds eerder bestelde 747-b's worden successievelijk in ja nuari, april en mei 1971 aan de KLM-vloot toegevoegd. De KLM heeft tevens bij McDonnel Douglas een bestelling gedaan voor twee DC's 9-33 rc. Wanneer deze machines in februari en maart 1970 worden afge leverd beschikt de KLM over 16 ver lengde DC's-9, waarvan zeven in de „rapid change'-uitvoering overdag als passagiers- en 's nachts als vrachtvliegtuig worden gebruikt. De twee bestellingen vergen een in vestering van 300 miljoen. Volgens opgave FS j SAIGON Volgens een Ameri- kaanse opgave zijn bij een vorige week geëindigde operatie in en rond het A Sjoe-dal meer dan duizend Noordvietnamezen gesneuveld. Het dal diende als infiltratieweg van La- j os naar de noordelijke steden Hoe-e I en Da Nang. Amerikaanse mariniers zijn een nieuwe zuiveringsactie begonnen in het beboste heuvel gebied rond de verlaten basis Khe Sanh. Daarbij zijn tot dusver 43 Noordvietnamezen gesneuveld en aan Amerikaanse kant 10 doden en 64 gewonden gevallen. In de Mekong-delta zijn zondag volgens een Amerikaanse bekendmaking 110 Vietcong-strijders gedood. Een Amerikaans artilleriebataljon is gisteren begonnen met de over dracht van kanonnen en uitrusting aan een Zuidvietnamese eenheid. An dere eenheden zullen dit voorbeeld volgen. Met het overdrachtsprogram zijn enkele maanden gemoeid. Het moet mogelijk maken dat Zuid-Viet- nam een deel van de Amerikaanse oorlogsinspanning overneemt. Een vermindering van de Amerikaanse troepensterkte in Vietnam wordt voorlopig niet verwacht. President Nixon heeft gisteren ge neraal William B. Rosson benoemd tot plaatsvervangend opperbevelheb ber van de Amerikaanse troepen in Vietnam. Hij vervangt Andrew Goodpaster, die onlangs is benoemd tot opperbevelhebber van de NA- VO-strijdkrachten in Europa. Tf-ij il A De Noorse ontdekkingsreiziger Thor Heyerdahl, die zijn tocht met de öOOlt Kon-Ti-Ki tot een legende van visionaire moed heeft gemaakt, gaat zich nu wagen aan epn nieuw heroïsch avontuur: hij zal een tocht onder nemen van Marokko uit naar Centraal- of Zuid-Amerika in een boot, die nu voor hem wordt ge(re)construeerd uit papyrusplanten uit Ethiopië. Het is namelijk een getrouwe kopie van een vaartuig, minutieus nagebouwd naar oud-Egyptische ontwerpen. Heyerdahl vertrekt in mei a.s. met zijn boot, die hij Ra zal noemen, naar de Egyptische zonnegod.Op de foto inspecteert hij de vorderingen aan de Ra op de „werf" in Gizeh, bij Uar. (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM De Ifalpa, de internationale overkoepelen de organisatie van verenigingen van verkeersvliegers, zal morgen op de derde dag van haar jaarlijks congres in Amsterdam beslissen over de vraag hoe het kapen van vliegtuigen in de toekomst kan worden voorko- (Van onze parlementsredactie) i DEN HAAG In de vergadering I van de „groep van achttien" Is gister avond even gesproken over de vraag: wat gebeurt er als we met het uitwer ken van de programmapunten klaar zUn? Er zjjn twee mogelijkheden: de „groep van achttien" beschouwt haar 99 99 franen zou al veel eerder zijn vast gelopen, als niet de Russen èn de Britten op grote schaal dc bewape ning van Nigeria hadden opgevoerd en gemoderniseerd. Meer en meer zullen dc Britten dan ook gaan beseffen, dat zij medever antwoordelijk zijn voor het voort duren van een situatie waarin een volk letterlijk tot uitsterven gedoemd lijkt. Zij kunnen niet volstaan met te zeg gen. dat de Russische invloed in Ni geria en de rest van West-Afrika snel zal toenemen, als Engeland een eind maakt aan de wapenleveranties. Premier Wilson dient daarvan door drongen te zijn. als hij besprekingen voert met generaal Gowon. Hij kan «ich niet langer vrijblijvend opstel len. Hij kan inhaken op de voorstellen die kolonel Ojoekwoe, de leider van dc Biafranen, nog recent heeft ge daan: een staakt het vuren of een be stand, en onderhandelingen zonder voorwaarden vooraf. Het feit dat Wilson naar Nigeria reist doet veronderstellen, dat h|j meent gebruik te kunnen maken van de invloed die zijn land daar heeft Anders zou het bezoek geen zin hebben. Bovendien mag niet worden aange nomen. dat de Britse premier slechts om redenen van binnenlandse poli tieke aard met generaal Gowon gaat praten, om namelijk dc kritiek op lijn beleid tot bedaren te brengen. nodig heeft. In dit verband dient de militaire dienstplicht eerder verlengd dan verkort te worden." Een (onbekende) muzikale maniak of misschien toch wel een doodgewone dief heeft Harry Mootens geloof in de eerlijkheid van het mensdom een geduchte knauw gegeven. De accordeon van de meesterbespeler van dit instrument is namelijk gisternacht uit een geparkeerde auto in de hoofdstad gestolen. En als het nu maar een huis-tuin-en-keuken-speeltuig is geweest was het nog daaraantoe, maar het betreft hier een exclusief instrument ter waarde van ruim 5000 gulden. Het zal volgens Harry Mooten (op de foto droefgeestig bij zijn opengebroken auto) zeker een jaar of twee duren voor dat de fabriek een gelijkwaardige accordeon kan afleveren. DOOR Oom was altijd iets wazigs ge weest in de familie. Vaag wisten nichtjes en neven, dat ergens op de wereld nog een vaders-broer moest zijn, of geweest zijn, maar niemand had dar ooit veel over nagedacht. Ze waren al volwassen en hadden zelf een gezin en de oude garde was reeds heengegaan, toen opeens een brief kwam van oom en nog één en nog één en ten slotte oom zelf. Een oude heer, die de laatste jaren van zijn leven in het vroeg verlaten va derland wilde slijten. Het werd een paniek. Vergeten verhalen kwamen boven van de „jongen-die-niet-deugen-wilde" en iets van weglopen en veel avontu ren. Een nicht herinnerde zich he' eens opgevangen woord „zwerver" Nu was de zwerver thuis gekomen Een keurige meneer met witte lok ken en een wat uitheemse tongval Niet straatarm, maar beslist niet rijk Wat moesten ze met hem? Op visite mocht hij komen, want ze wa ren het er allemaal over eens, dal oom vriendelijk, bescheiden en zeer zeker ook onderhoudend was. Maar hij moest toch wel weer op tijd op stappen. Tot opeens een neef het besluit nam. Oom moest maar bij hun ko men. De kinderen waren de deur uit ze hadden ruimte, zijn vrouw vond het ook goed. Zo trok oom daar in. Met zijn kof fers, meer had hij niet. Behalve dai een paar duizend op een bank er een ring aan zijn vinger. Een ring met een waterblank teen, die lichtjes sproeide. De neve •n de nichtjes lachten daar onder el caar stiekum wat over. Die oud bijna gesjochte man met die fonke ende namaaksteen aan zijn vingei Oom leefde zuinig en na jarer tierf hij net toen de laatste honder- gulden van de bank gehaald was. Ze vonden een briefje met zijr 'aatste wens: Mijn ring is voor Piet- Dat was de neef, die hem in huis had willen nemen. Piet was er blij mee, want hij was van de oude man gaan houden en zo •choof hij, ondanks de monkelende 'amilieschare de ring aan zijn vinger. Iedereen, ook Piet zelf, wende er ian en de ring werd een vergeten •rnament. Op een dag ging hij een nieuw pak ;open. Hij worstelde zich in het te nauwe paskamertje in broek en vest en greep het jasje. Hoe het gebeurde kon hij niet na vertellen, maar op eens zwaaide hij bij het aantrekken van het jasje met zijn arm een droge tik hij keerde zich om naar le spiegel en zag zichzelf maar <ok eon putje in het glas waaruil -•n sterretje ontsproot.... Het werd wel even een paniekerige lak, maar verzekering dekte de hade. Het verhaal werd natuurlijk op de erste familiebijeenkomst verteld en oen vroeg één: „Wat dacht je toen e die ster in de spiegel zag Piet keek de kring rond en zei toen diep ernstig: „Ik dacht: die dirmant is wèl echt en oom wist dat." taak als geëindigd en geeft het uitwer ken van de concretisering van de sa menwerking tussen de drie christelijke partijen over aan de Commissie Duide lijkheid of de Commissie Duidelijkheid brengt van tijd tot tijd nog rapport aan de „groep van achttien" uit. Zoals de zaken nu liggen gaat de voorkeur uit naar de eerste mogelijk heid, die ook al is aangestipt door KVP-voorzitter Van der Stee op de partijraad in Arnhem en door Arjos- voorzitter Hans de Boer, zaterdag in Utrecht. Het ligt namelijk niet in de bedoeling nieuwe programmapunten aan te snij den. Er zijn wel eens voorstellen van buiten de „groep van achttien" geko men de groep als een soort super-orgaan te institutionaliseren. De onderhande laars van de drie partijen beschouwen dit als een minder gelukkige oplossing. De „groep van achttien" heeft gister avond gesproken over twee rapporten: economische macht en ondernemings structuur. Deze zullen 22 april worden gepubliceerd. Begin juni wordt het laatste rapport, welzijnsbeleid, bespro ken. Dc heren Veerman van de ARP cn Van Mastrigt, vooiizitter van de CHU, verklaarden na afloop „alle begrip" te hebben voor de afwijzing door de KVP van de PvdA-uitnodiging discussies op regionaal niveau te houden. Dr. Veerman zei niet het gevoel te hebben dat dit verzoek was bedoeld als een poging de tegenstellingen te overbruggen. ASSEN De officier van justitie, mr. C. J. van Oldenbeek te Assen, is in hoger beroep gegaan van het von nis van de Asser rechtbank, waarbij drie apothekers in dienst van de NV Koninklijke Farmaceutische Fabrie ken voorheen Brocades Steehman te Meppel werden vrijgesproken van de hun ten laste gelegde dood door schuld. De officier had een boete van 2000 of twintig dagen öeëist tegen de 58-jarige bedrijfsleider K. G. P., f 3000 "f dertig dagen tegen de 58-ja- rige fabrikageïeider E. A. H. J. van P. en een boete var 1000 of tien dagen tegen de 53-jarige afde lingschef. Aan hun schuld zou het te wijten zijn geweest, dat in mei en juni 1966 vier vrouwelijke patiënten in hel Diakonessenhuis te Eindhoven overleden, nadat hun door Brocades gemaakte. niet-steriele in- fuusvloeistof was toegediend. men. De werkcommissie heeft er drie dagen op gestudeerd en is thans met een voorstel gekomen (vrijwel hetzelfde als dat van de commissie, die het vraagstuk voor het congres voorbereidde), waarover morgen wordt ge stemd. In dit voorstel wordt o.m. gesteld, dat Ifalpa en nationale vliegersver- cnigingen met alle kracht sullen moe ten proberen regeringen ervan te weerhouden bilaterale akkoorden aan te gaan, tenzjj in die overeenkomsten ook staat, dat kapers zullen worden gestraft of worden teruggestuurd naar het land, waar het gekaapte vlieg tuig is geregistreerd. Voorts behelst het voorstel enkele amendementen op de Conventie van Tokio van 1963 (die nog niet van kracht is omdat er nog niet voldoende ratificaties zijn). Men wil o.m. de clausule, waarin wordt gesproken over aanvallen aan boord op vliegtuig, pas sagiers en bemanning, een ruimere strekking geven door bij die aanvallen DEN HAAG - Het Tweede Kamer- d drs. H, van den Doel (PvdA) heeft schriftelijke vragen de minister v?n ilkshuisvestine cn ruimtelijke orde- 'ng ir. W. F. Schut ..gebrekkige" oorlichting over de niet verplichte uurverhoging per 1 april verweten, iet als gevolg, dat niet voldoende waarborgen aanwezig zijn voor een achtig tegenspel van de huurder. Drs. Van den Doel informeert of het vaar is, dat veel huiseigenaren van le gelegenheid gebruik maken om de 'costen van zogenaamde service (water. Tas, elektriciteit, verwarming, verlich- •ing. schoonhouden) drastisch te ver hogen en waarom de huurders niet worden ingelicht hoe zij zich hierte gen kunnen verweren. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Tot nu toe zijn 54 adviezen van politieke en maatschap pelijke organen met betrekking tot de komende grondwetswijziging op het ministerie van Binnenlandse za ken ontvangen. Ze hebben betrekking op onderwerpen als administratief beroep, waterschappen, vrijheid van drukpers, voorlichting, rechtsbescher ming enz. De adviezen die in de periode 1967 tot mei 1968 zijn binnengekomen, zijn gisteren gebundeld verschenen in het tweede deel van de doeumentatie- reeks Naar een nieuwe Grondwet? Men wil hiermee voortbouwen op de gedachte waaraan de in 1966 ge publiceerde Proeve van een nieuwe Grondwet is ontsproten, namelijk de discussie over een grondwetsherzie ning, met name over de omvang en de richting daaryan te bevorderen. Er verschijnt nog een derde deel. „Naar een nieuwe Grondwet?" is be doeld als documentatie, de redactie berust bij prof. mr. H. Th. J. F. van Maarseveen, hoogleraar in het staats- en bestuursrecht aan de Nederlandse Economische Hogeschool in Rotterdam. KARATSJI Radio Pakistan heeft gisteren bekendgemaakt dat op grote schaal arrestaties zijn verricht om wet en orde te herstellen. In en rond de provinciehoofdstad Dacca zijn 172 mensen aangehouden. Hiervan worden er 95 verdacht van onder meer 14 moorden. Bij de onge regeldheden van deze maand in Oost-Pakistan zijn 150 mensen ge dood. Volgens in Karatsji bereikte berichten zouden daar mensen door benden zijn gekruisigd of in vuren zijn gegooid. De nieuwe gouverneur van Oost-Pakistan. dr. M. Hoeda, heeft gezegd dat hij het herstel van het gezag van de regering als zijn eerste taak beschouwt. In West-Pakistan, waar eveneens een nieuwe gouver neur aan het bewind is gekomen, zijn veiligheidsmaatregelen getroffen. ook acties op de grond of in de lucht buiten het vliegtuig te betrekken. Geen garantie Volgens Ifalpa-president Jan Bar telski (gezagvoerder KLM) kan een overeenkomst eerst van kracht worden als alle vliegersverenigingen de af spraak ratificeren. Dit moet binnen 90 dagen gebeuren.. Wanneer ook maar één bij de Ifalpa aangesloten vereniging deze ratifica tie weigert, dan kan het verdrag niet in werking treden en moet worden ge wacht tot het volgende congres in 1970. Dan zal slechts een meerderheid van de stemmen nodig zijn om het verdrag van kracht te doen worden. Overigens, zo gaf de voorzitter toe. geeft zo'n verdrag nog geen volledige garantie. Er zijn immers nog altijd vliegersverenigingen, die niet zijn aan gesloten bij de Ifalpa, zodat een boy cot geen afdoend effect zal hebben. Zo zijn er naar Cuba vijf luchtdien- sten, waarbij twee vliegersverenigin gen zijn betrokken, die geen deel uit maken van Ifalpa. Beter zou het dan ook zijn, aldus de heer Bartelski, wanneer de landen on derling tot bilaterale overeenkomsten komen. Mocht een van de landen in gebreke blijven, dan zou men de zaak altijd nog voor het internationale Hof van Justitie kunnen brengen. Giro-collecte Naar aanleiding van uw artikel „Fiscus heeft bezwaar tegen collec te-bonnen" het volgende: Mij is bekend dat bezwaren tegen het bonnen-svsteem enige jaren gele den ook reeds bestonden, zodat ver wacht kan worden dat een positieve reactie voorlopig nog wel zal uitblij ven. De andere methode om één cent in de collectezak te doen (arme diakenen, die dan weer centen moeten gaan tel len!) en dan enkele malen per jaar de werkelijk te geven bedragen te gire ren, is uiteraard een oplossing, met de nadelen van een vereiste „boek- houd-mentaliteit" en een grote kans op vergeten. Er is m.i. een veel eenvoudiger op lossing: Daar men meestal het collecte-pa troon wel kent (gunstiger is evenwel één collecte tijdens de dienst) vult men op een girokaart het te geven bedrag in met tevens het doel en (indien be kend) het gironummer en adres. Deze kaart nu deponeert men in de collec tezak. Bij meerdere collecten evenzo- vele kaarten. De gedeeltelijk ingevul de girokaarten worden dan door de kerkvoogden en/of diakenen gecom pleteerd en aan de PCG-dienst gezon den. Bij deze methode: geen centen, geen bezwaar van de fiscus, geen kans op vergeten en, indien men zijn plicht verstaat, een ihiddel om volkomen le gaal een aanmerkelijk grotere be lastingaftrek te krijgen. Mogelijk zullen in diverse kerken de collectezakken aangepast moeten wor den, evenals de zgn. zendingszakjes e.d., die dan zo dienen te worden uit gevoerd dat er zonder vouwen een gi rokaart in kan. Den Haag K. P. Halleman ENSCHEDE Na een I actie van oudverzets- mensen onder wie ds. L. Overduin zal de 76- jarige mevrouw A. C. La- Isonder Bauer voortaan I van het rijk een lijfrente I ontvangen. Mevrouw Lasondei heeft harerzijds een ver I zoekschrift ingetrokken lom revisie van een von nis, op grond waarvar (het vele miljoenen omvat tende vermogen van haar overleden man, mr dr. G. A. Lasonder, werd onthouden. Mr. dr. Lasonder, die in Enschede de advoca tuur beoefende, wethou der is geweest en in 1944 iverleed, was lid van de ^ISB. Hij was o.a. eige- laar van het landgoed Drieërloos, waarop dev echnische hogeschool Twente is gevestigd. Mevrouw Lasonder. lie Duitse van geboorte s doch in Nederland was opgevoed, was geen lid van de NSB. In Enschede leefde zij in kommervolle omstan digheden, wat voor een groepje Twentenaren aanleiding was pogingen te doen haar een finan ciële tegemoetkoming te /erstrekken, omdat de in beslagneming van het niljoenenvermogen van haar man in geen verhou ding werd geacht tot het feit, dat wijlen mr. dr. Lasonder weliswaar lid van de NSB is geweest, maar op wiens conto geen oorlogsmisdaden voorkwamen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7