Oegstgeest volgend jaar 17 gemeenteraadsleden VLEET CHU Oegstgeest voelt wel voor gesprek met KVP Kunstmarkten op Noordwijks Vuurtorenplein Echtpaar De Jong in het goud voor Veel belangstelling samenwerkingsavond Uitslaande brand op Rijnsburger weg Twee Leidse lectoren hielden gezamenlijke openbare les Contact met AR blijft echter belangrijker WINKELMEISJE en MEISJE RIJNLAND VAN RODE KRUIS HEEFT NIEUWE VOORZITTER Vogelkeuring bij Iogellust WETSONTWERP: HECTARE GROND VOOR NOORDWIJK Visserijnieuws bij de Bloemen Jeugdwerk in Katwijk Bridge-drive in .,De Duinark" Expositie in Flor ARP-CHU-KVP in Leiden /Vief kleurloos Elkaar nodi{ NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 25 MAART Inbraak in school te Katwijk KATWIJK In de afgelopen nacht kreeg de christelijke lagere school aan de Koninginneweg in Katwijk ongewenst bezoek. Door een niet gesloten raam aan de zuidzijde van de school had men zich toegang tot het gebouw weten te verschaffen. Alle lokalen werden doorzocht, waarbij een bedrag van f 17 werd buit gemaakt. De politie heeft de zaak in onder zoek. Notabelen verkiezing in Katwijk KATWIJK In het bericht dat maandag werd gepubliceerd over de uitslag van de notabelenverkiezing in Katwijk is een foutieve melding ge maakt. De heer G. de Best, één van de gekozenen, behoort namelijk tot de confessionele groep. Wegens huwelijk der tegenwoor dige zo spoedig mogelijk gevraagd voor halve dagen voor de huish. Banketbakkerij B. de Kort Voorstraat 5, Katwijk. Tel. 2115 KATWIJK AAN DEN RIJN Morgenavond om 8 uur wordt in de zaal bij de Hervormde Dorpskerk een wijkavond gehouden. Ds. A. Makkenze zal deze bijeenkomst, die in het teken staat van het naderende Paasfeest, leiden. Mej. D. Knetch zingt solo. KATWIJK De Christen Vrou wenbond, dorp, komt op 26 april bijeen in het jeugdhuis. De heer L. Kalsbeek zal spreken over „Zijn mensen zonder geloof?". Aanvang 8 uur. OEGSTGEEST De leden van de CHU voelen voor meer en inten siever contact met de AR dan alleen het samen uitkomen met één lijst tijdens de gemeenteraadsverkiezingen (hetgeen al jarenlang gebeurt). Op bestuursniveau zal over de nadere uitwerking van dit principebesluit verder worden beraadslaagd. Ook zal men de A.R. polsen over het al dan niet samenpraten met de K.V.P. De Unie-leden staan daar- positief tegenover, al willen ze vooralsnog niet met één lijst (CHU- AR-KVP) uitkomen. Over de uitnodiging van D '66 tot deelneming aan de gespreks bijeenkomsten was men na een rapport van de heren Gelderblom en Van Weizen weinig enthou siast, hoewel men niet direct nega tief wil reageren. Het bestuur zal de gang van zaken afwachten en naar omstandigheden handelen. Dit bleek tijdens de jaarverga dering van de afdeling Oegstgeest van de C.H.U., gisteravond in het gemeentecentrum. Ledental In zijn openingsrede stelde voor zitter D. J. Kommer de sterke teruggang in het ledenbestand aan de orde, veroorzaakt door de grens wijziging in 1966 en de drastische verhoging van de contributie. Hij opperde dan ook de mogelijkheid belangstellenden tot de vergaderin gen toe te laten, die slechts het oude contributie geld behoeven te betalen. Contact Ook pleitte de heer Kommer voor veel meer contact tussen de raads leden en de leden van de kiesver enigingen. Financieel, staat de afdeling er slecht voor, aldus penningmeester Oudshoorn: een nadelig saldo van OEGSTGEEST Als de Morsebelpolder (aan de overzijde van het Oegstgeester kanaal) met ruim duizend woningen voor 3.500 mensen zal zjjn volgebouwd, zal Oegstgeest een inwonertal hebben van ongeveer 21.000. Thans zijn er byna 16.000 inwoners, die bü de verkiezingen van volgend jaar door zeventien gemeenteraadsleden (thans zyn er nog vyftien) zullen worden vertegenwoordigd. f 50 noopt waarschijnlijk tot het vra gen om extra bijdragen voor de verkiezingskassen. In het bestuur koos men mr. H. J. Penning. Uitvoerig besprak men de con cepten voor het beginselprogram en het politiek program; over het eer ste zal nog een speciale avond (14 april) worden belegd. Mannenkoor Jubilate heeft een ere-lid KATWIJK Op de laatst gehou- den ledenvergadering van het Kat- wijks christelijk mannenkoor Jubila te'', is de heer P. v. Rossum benoemd als eerste ere-lid van 't mannenkoor. De benoeming vond plaats onder de enthousiaste instemming van alle le den. Als bestuursleden werden herko zen de heren P. Schaddee. Van Doorn, C. Guit, G. Prins, J. v. Rijn, terwijl in de ontstane vacature werd geko zen de heer S. Vergunst. Het concert in Katwijk wordt ge organiseerd samen met het Gew. or kest Zuid-Holland, m.m.v. de alt Wil- helmdna Matthes, waarbij naast en kele opeawer^en en negro-spirituals de Rapshodie van Brahms ten gehore zal worden gebracht. Voor het jaarlijks uitstapje van het mannenkoor wordt gedacht aan een rondvaart over de Kaag en Brasem. NOORDWIJK In Ons Gebouw werd een klaverjastoernool georga niseerd ten bate van het schoolfonds van de openbare school in Noord- wijk. Voor deze avond bestond flin ke belangstelling en zij leverde een mooi bedrag voor het fonds op. OEGSTGEEST Tijdens de maandagavond gehouden vergade ring van de afdeling Rijnland van het Rode Kruis, werd burgemeester T. A. J. van Eysinga gekozen tot voorzitter en volgt daarmee zUn collega uit Rijnsburg, burgemeester B. N. Koomans, op. Laatstgenoemde sloot een periode van bijna twaalf jaar voorzitterschap af. De afdeling, omvattende Oegst geest, Rijnsburg, Voorhout en War mond, telt 2389 leden. Secretaris D. P. Harmsen liet in zijn jaarver- VALKENBURG EN OMSTREKEN OPGELET Deze week 500 gram verse graatloze kabeljauwfilé voor 2.20 2e 500 gram voor de halve prijs. 1e Valkenburgse Vishandel Slippen in Lisse LISSE In het Gasthuis „Welkom" hield de afdeling Lisse van het ver bond voor Veilig Verkeer de eerste vergadering onder leiding van de nieuwe voorzitter, ir. F. C. Flury. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. F. van der Stroom vervangen door de heer A. J. P. van Rijckevorsel. Bij de rondvraag werden vragen gesteld over de verkeersproblemen in Lisse. Na de pauze sprak Rob Slotemaker over zijp slipschool op het circuit van Zandvoort. Met voorbeelden op een schoolbord toonde hij aan, hoe men moet handelen, als men in een slip geraakt Aldus enkele toekomstbeelden door mr. B. C. van Krieken gister avond voor de afdeling Oegstgeest van de Nederlandse Christen Vrou wenbond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg onder de aandacht gebracht. Het merendeel van zijn voordracht, aangevuld met foto's en dia's, betrof echter de geschiedenis van Oegstgeest, die verder teruggaat dan die van de stad Leiden. KATWIJK Woensdag om 3 en 7 uur zal ds Mallan in de kerk aan de Louwersstraat spreken voor de gereformeerde gemeente in Neder land. Beroemd De heer Van Krieken wist in kort bestek een groot aantal we tenswaardigheden op zijn gehoor over te brengen. Zo noemde hij als beroemde inwoners Descartes (1641- 1643 op kasteel Endegeest). Boer- haave (1724-'33 op kasteel Oud- Poelgeest), Philips van Almonde (in 1695 eigenaar van Haaswyk), ver telde onder meer) van de vele grenswijzigingen (Oegstgeest reikte vroeger tot diep in het huidige Lei den), de oorsprong van de naam Oegstgeest van grootgrondbezitter Osgerest). de eerste burgemeester in 1814 en de 876 inwoners in 1805 en ten slotte van de Groene of Willibrordkerk. het oudste en mooi ste bouwwerk in de gemeente. NOORDWIJK De vereniging „Vogellust" te Noordwijk hield on der leiding van tweede voorzitter Jac. Beurse een vergadering. Tijdens deze bijeenkomst vond een tafelkeu ring plaats, waarbij een aantal vo gels door keurmeester A Dommer- holt uit Den Haag werden beoor deeld. Nummer één werd een oran je-rode kanarie van de heer J. Ver heugd. Tot besluit van deze leerzame avond hield de heer Dommerholt een lezing, geïllustreerd met dia's over „Bastaarden". De aandacht werd gevestigd op de jaarvergadering, die op 15 april in het Verenigingsgebouw wordt ge houden. Dan zal de op het filmfesti val te Cannes bekroonde film De wondere wereld der dieren" ver toond worden. NOORDWIJK By de Tweede Kanier is een wetsontwerp ingediend dat beoogt een hectare van het grond gebied van Noord wllkerhnut aan Noordwijk toe te voegen Dit in ver band met de aanleg van ren weg naar een deel van Nonrdwiik dat de komende tijd zal worden bebouwd Schelvis liet zich NOORDWIJK Aan de rijksuni versiteit te Groningen slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde, éi heer F. G. Pasma uit Noordwijk. IJMUIDEN Het weer was maan dag van dien aard, dat in dc loop van deze dag ook de kleinere schepen naar zee konden vertrekken. Het werd voor deze eenheden hoog tijd, want in de voorgaande week konden zij slechts in beperkte mate tot actie overgaan. De eerste trekken in de Ne derlandse kustwateren leverden rede lijke hoeveelheden aan kleine gul en wijting op. In dc omgeving van de rouleboeien bedroeg het gemiddelde per trek 25 kilo tong en een mand of vijf andere vis. Dit betrof in hoofdzaak over het algemeen kleine schol. In de Noord was op 60 NB dc koolvis nog steeds in de meerderheid. Het ging voorname lijk om dc kleine zwarte soort. In dc buurt van 59 NB troffen sommige vaartuigen lekkere beetjes makreel aan. De haring was schaars evenals gul en kabeljauw vrijwel niet zien. Wat Aan de IJmuidense markt meldden zich welgeteld 100 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 8895 kisten vis, waarvan 95 kisten schelvis. 1650 kisten wijting. 280 kisten gul en kabeljauw. 530 kisten kleine gul. 940 kisten koolvis, 360 kisten haring. 1100 kisten makreel. 2690 kisten schol, 30 kisten tarbot. 10 kisten schartong. 15 kisten leng. 25 kisten schar. 10 kisten poon. 30 kisten kleine haai. 430 kisten diversen. 4200 stuks stijve kabeljauw en 35.000 kilo tong. Verder waren er 37 kleine kisten schelvis. 1430 kleine kisten wijting, 1030 kleine kisten ha ring cn 810 kleine kisten ma kreel. Tong Bij de tong ging de grootste be langstelling nog ster .is uit naar dc kleinere soorten. Ditmaal was het hoogste bod met f7.99 voor de slips. De tong 2 bleef twintig cent achter. Ook dc kleinmiddel liet zich met een notering van f 6.63 tol f 5.89 niet iri een hoek drukken. De grootste soort kon hieraan met een koers van f 4.62 tot f 4.20 niet tippen. De tarbot was onder de f 8.40 niet te koop. Op de eerste afslag moest f9,10 worden be taald. De interesse voor de schol nam aanmerkelijk toe. Voor de grote en grootmiddel had men op de eerste ronde vijftig gulden over. De kleinste soort liet met een top van f 53 bij dc aanvoerders een uitstekende indruk achter Schelvis Bij de schelvis had dc braad sterk dc overhand. Hiervoor hadden dc kopers eerst tachtig en daarna zestig gulden over. Dc gul bleef met soepel gemak overeind. Dc grootste soort bereikte ccn gemiddelde van f 55. Dc kleine gul was met een notering van f 57 tot f 47 een onbereikbaar ideaal. De goede kwaliteit makreel deed op de eerste ronde bijna zestig gulden. De minde re soort was in de meeste gevallen voor f 14 te koop. De haring begon met een top van f41 uitstekend. Later liep het niet zo best meer. Vooral de in een minder goed vel stekende vis sers moesten het ontgelden. Zij gingen vaak voor f 13 van de mand. Vandaag aan de markt Vandaag meiaütn zich aan de IJ muidense markt onder meer de KW 103 r rancina mei ïzu KiSien en zzv stuks stijve Kabeljauw, de KW 30 Er- mine mei 41 Kisien en luu siuks stijve Kaoexjauw, de KW 32 öaKina Martina mei 111) Kisten, cie kw 43 mjiunona z met 5 kisten, 2o7 kieine Kisten di versen en luu siuks stijve kaoexjauw, de VL 7 Ada met- 21b kisten en 275 stuks stijve Kaoeijauw. ae KW 44 tujnmona 3 inet luu Kisten. 7b8 kleine Kisten ui vei sen en oio siuks sujve Kabeljauw, ue sCH 13o Comeita ma- na met 320 Kisten en i/a siuks sujve ivaDeijauw, ae kW 24 Corneus met du Kisten, ae UM 4 Dageraau met 4o Kisten, ae KW al Ura et caoora met 4 Kisten, iö4 Kieine Kisten cuversen en o2a stukjes stijve kabeljauw, ae DM 104 frouiius niet <3 Kisten en du siuks sujve Kabeljauw, de kW lb5 Aliaa jacoba met b4 Kisten en luu siuks stijve kabeyauw. ae KW 212 Marlena mei fr* Kloven en oz ovuKs sujve Ka beljauw, de KW b7 Aiie met 5o Kisten en 40 stuks stijve kabeljauw en ae vL 73 Eily mei bbO kisten en 7öl kleine kisten diverse!). Zeebrugge In navolguig van uoblendc wordt ook in /.eeorugge hard gewerkt aan een moderuiseruig \au de Kotieivioot. Daarvan getuigde de ingebruikneming van de Z. 492 „Espada liet vaartuig weru in opuiaciu van ue reueiij Constant en Marcel gebouwd door de scheepswerf Degraeve te Zeebrugge. Dc lengte is 27,50 meter, de breedte D.bU meier en de bone 3,40 meter. In de machinekamer staat een 500 PK Deutzmotor. Het visruim kan 1700 kisten bevatten. Voor de koeling zorgt een uitgekiend buizensysteem. De opsporings- cn navigatieapparatuur is van de modernste soort. De „Espada" kan lang op zee blijven. Het schip kan 35.000 liter aan brandstof en 5000 liter drinkwater meenemen. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 50 kleine kisten schelvis. 450 kisten wijting. 500 kleine kisten wij ting. 350 kisten kleine gül. 35 kisten haring, 100 kleine kisten haring, 1200 kisten schol, 3500 stuks stijve kabel jauw en 25.000 kilo tong. slag vele activiteiten de revue pas seren. Oak kwamen de huisvestings- moeilykheden van de colonne ter sprake, waarvoor binnenkort een oplossing wordt verwacht. Resume rende verklaarde de secretaris te kunnen spreken van een actief jaar. Penningmeester Sierag liet weten, dat de kas een batig saldo te zien geeft van f 4955,38. Jkvr. Van Heurn wordt in het bestunr opgevolgd door mevrouw T. A. van Oudshoorn-van Rossum en in de ontstane vakature vanwege het vertrek van de heer Van Westrenen, werd voorzien door de benoeming van de heer Oechies. OEGSTGEEST De huis-aan- huiscollecte voor de epilepsie van Meer en Bosch heeft f 1802,53 op gebracht. NOORDWIJK Het ligt in de bedoeling van het winkelierscomité om het Vuurtorenplein te Noordwijk nog meer in het centrum van de belangstelling te plaatsen. Daarom is er het voornemen in samenwerking met de Evenementencommissie op het plein kunstmarkten en exposities te organiseren. Kunstschilders, beeldhouwers, bloemenverkopers, anti quairs en andere bedrijvers en liefhebbers van de schone kunsten" zullen in het openbaar hun produkten kunnen aanprijzen. Antiquiteiten en curiosa kunnen zaterdag 17 mei op het Vuurtoren plein worden bewonderd en wel van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Uiteraard bestaat er ook Zaterdag 3 mei krijgen de deel nemers gelegenheid hun werk op het Vuurtorenplein te exposeren en eventueel te verkopen. De kunst markt zal van 's middags 2 uur tot 's avonds 10 uur geopend zijn. Het is een unieke gebeurtenis in de badplaats en men rekent op een zeer grote belangstelling. Op 10 mei, de zaterdag voor Moederdag, zal het Vuurtorenplein ingericht worden als bloemenmarkt. Er zullen losse bloemen verkocht worden, maar ook tuinartikelen, tuin- en kamerplanten, en alles wat verder aan Moederdag geur en fleur kan geven. Tafeltennis T.O.V. NOORDWIJK Het eerste team van de Noord wij kse tafeltennisvereni ging T.O.V. is nu zeker van een plaats in de hoofdklasse, dank zij een schit terende 82 overwinning op het Til- burgse Luto. TOV 2. weer boven aan de ranglijst daar concurrent Docos 3 verrassend verloor van Den Burcht 2. boekte een 91 overwinning op NSSS 1. Overige uitslagen TOV 3—Sparkler 1 4—6; Steeds Vooruit—TOV 3 4—6. TOV 4—Reflex Vs. 5—5. Bij de junioren TOV 1Docos 1 2 8: TOV 2—Docos 2 2—8: Effect '54^- TOV 3 5—5: Scylla 2—TOV 4 10—0: Steeds Vooruit 1—TOV 5 4—6: NSSS 1 —TOV 6 9—1: TOV 7—NSSS 2 4—6; St. Vooruit A—TOV A 6—4. Meisjes: TOV 2—Avanti 9 3—7. ZOETERWOUDE Donderdag 27 maart hoopt het echtpaar A. de Jong-Hulsbos zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Wij brachten een bezoek aan de woning van het gouden paar in de Noordbuurt op „het eiland" zoals dat in de Zoeterwoudse volksmond heet. De bruid, een bijzonder vlotte praatster, is daar ook geboren in 1897 en heeft er altijd, gewoond. De bruidegom zag op 1 augustus 1893 het levenslicht in Noor deloos. gelegenheid tot kopen. Voor dt markt zullen in hoofdzaak quairs uit Leiden en omstrek moeten worden aangetrokken. Het deelnemen aan de markt is gratis. Verder ligt het in de bedoeli van het winkelierscomité om, samenwerking met de Evenen» tencommissie, de exposities lal in het seizoen te herhalen. Moe de opzet slagen, dan zullen wellicht jaarlijkse gebeurtenis worden. LEIDEN Voor de eerste maal hebben vandaag in het groot audit» rium van dc Leidse Universiteit twee lectoren, dr. A Zwaveling en di J. L. Terpstra, gezanienlyk een openbare les gehouden. Dr. Zwaveliu aanvaardde hiermee het ambt van lector in de klinische oncologie, di Terpstra het ambt van lector in de algemene heelkunde. KATWIJK Dc Stichting Jeugd werk Katwijk gaat dc activiteiten uitbreiden. Er wordt ondermeer ge dacht aan de oprichting van een voetbalclub (ook voor dames). In verband met het één en ander is een vaste kracht aangesteld, name lijk de heer F. J. B. van Hellemondt. Medio april zal het eenjarig be staan worden herdacht van het clubhuis „De Springplank". Aan de verschillende afdelingen wordt een feestmiddag aangeboden. De trainingsavond vóór tafeltennis en biljarten is verschoven naar de donderdagavond 8.30 uur. Voor de jeugd van 12, 13 en 14 jaar zijn wedstrijden gepland op 10 en 21 april in het parochiehuis. Tijdens de paasvakantie is het clubhuis geopend op 8, 9, 10, 11 en 12 april vanaf 's middags 2 uur. Er zullen enkele activiteiten worden georganiseerd, zoals een speurtocht, film en zwemmen. Jongens en meis jes van 8 t/m 12 jaar kunnen mee doen. Later verhuisde de familie De Jong naar Leidschendam. Nauwelijks had de heer De Jong zijn diensttijd van 13 maanden volbracht of de Eerste Wereldoorlog brak uit. Dat beteken de opnieuw „onder de wapenen" waardoor er aan de eerste 13 maan den nog eens 52 werden vastgeknoopt- Erg zinvol leek het allemaal niet maar om één bijzondere ervaring wel: de heer De Jong leerde in zijn Leidse tijd zijn vrouw kennen. Een jaar na de demobilisatie traden zij in het huwelijk. De heer De Jong was werkzaam in de houthandel, als schipper en in „de bouw". Na enige keren ernstig ziek te zijn geweest, kreeg hij in 1938 het advies het kal mer aan te gaan doen. Hij begon toen als zelfstandig groentehandelaar wat nu niet bepaald de gewenste rust-gaf. De bruid heeft altijd een druk be zet leven gehad. Zij bakerde al voor haar trouwen, had lange tijd twee broers in huis en haar moeder van wie zij de vreugde beleefde de 100ste verjaardag te mogen meemaken. La ter vonden ook andere familieleden bij haar een goed tehuis. Pas vijf jaar zijn zij samen; zij gaan nu graag in het buitenland op vakantie. Een be wijs van hun vitaliteit is de reis die zij nog vorig jaar maakten naar Joe- go-Slavië. Alle reden dus voor een fijne feestviering donderdag in Ons Huis, met de vier kinderen en 14 klein kinderen. NOORDWIJK Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Ne derlandse Jeugdherberg Centrale, wordt in jeugdherberg „De Duinark". gelegen in het Langeveld te Noord- wijk. op zaterdag 29 maart een bride- drive georganiseerd. Aanvang 8 uur. Ieder bridge-paar uit de gemeente Noordwijk en Noordwijkerhout kan deelnemen, ongeacht of men lid is van een bridge-club. De organisato ren streven er naar 15 paren uit Noordwijk te krijgen en 15 uit Noordwijkerhout. Er zijn aantrekke lijke prijzen beschikbaar. Dr. Zwaveling wees erop. dat menwerking tussen de verschille de specialisten, die zich bezigho den met de behandeling van ki kerpatiënten, noodzakelijk is. Ei multidisciplinaire benadering zal vooral in die gevallen, waar h ziekteproces reeds ver is vooi geschreden leiden tot een me optimale behandeling. Het onderscheid tussen curatie en palliatieve behandelingswija is in wezen fictief. Palliatie, d verzachting van het lijden, hef vaak nog te weinig aandacht kregen. Op de diverse palliatie: mogelijkheden, vooral op de toedi ning van kankerchemotherapeutii ging dr Zwaveling nader in. Hij a derstreepte het belang van a dacht te blijven schenken aan patiënt, ook als hij niet meer te g nezen is. Palliatie, aldus dr Terpstra. het in de heelkunde niet alleen betre! king op patiënten, die wegens ka: ker worden behandeld. Dit begi staat ook temidden van vele ande heelkundige facetten. Wanneer namelijk nagaat, welke deze pu ten zijn voor een heelkundige u versitaire kliniek anno 1969. k men zes hoofdlijnen onderscheide onderwijs aan studenten, aan artsi voor de vorming tot chirurg en a specialisten na hun opleidin voorts wetenschappelijk onderzoe in kliniek en experiment, reëvalui tie van zogenaamde gesiandaari seerd geachte heelkunde en vofl» uitzien van verdere ontwikkelii RIJNSBURG Woensdagavond! uur wordt in de kantine van Veili* „Flora" een expositie gehouden ve het examenwerk van de vier bloeo binderscursussen die onder leidiq van de heren W. Buurman uit Oegst geest en J. van den Berg uit Was» naar zijn gegeven. LEIDEN Het advies van de landelijke besturen van de ARP, CHU en KVP om ook op gemecntelyk vlak de mogelijkheden tot samenwerking te onderzoeken, heeft in Leiden weerklank gevonden. Genoemde con fessionele partijen hielden gisteravond in De Burcht een gemeenschappe lijke ledenvergadering, waarop werd gediscussieerd over Hoofdstuk 1 „Principiële uitgangspunten" van het interim-rapport van de „Groep van Achttien". De belangstelling was buitenge woon groot. „Dat moet ook wel", zei CHU- voorzitter N. van Dee. ..Als dat niet eens het geval zou zijn op een belangrijke vergadering als deze. dan konden we wel ophouden". Vóór de gemeenschappelijke le denvergadering hadden de bestu- LEIDEN Gisteravond ongeveer kwart over elf is in het woonhuis aan de Rijnsburgerweg 40 brand uitgebroken. Het huis wordt verhuurd aan meisjesstudenten. Een van hen had op haar kamer een verplaatsbaar oliekacheltje laten branden en was weggegaan. De kamer, die op de eerste verdieping ligt. vloog in brand en het vuur breidde zich snel uit naar de zolderverdieping en de vliering aan de achterzyde van het huis. Toen de brandweer op de plaats aankwam, was het een uitslaande brand. Met drie hoge drukstralen gingen de brandweerlieden het vuur te lijf. Zij hadden vooral veel werk aan de voortwoekerende brand tus sen de balkenlagen. Om kwart voor één werd een tweede brandweer ploeg opgeroepen om een hoeveel heid kunstvoorwerpen uit een huur huis te redden. Drie kwartier later was men de brand meester. De schade wordt geschat op 20.000 gulden. Door een gesmolten loden waterleiding heeft het huis water schade geleden. Dooor de meubels met dekzeilen te bedekken tracht ten de brandweerlieden de water schade enigszins te beperken. ren van ARP, CHU en KVP reeds een gesprek gehad over hel rap port van de „Groep van Achttien", een gesprek, dat voor alle partners een bevredigend verloop had. De vergadering van gisteravond had tot doel de meningen van de leden over eventuele samenwerking te peilen. De heer N. van Dee: „We willen de loden niet voor een vol dongen feit stellen." Van iedere partij hield gister avond iemand een inleiding. Het Tweede-Kamerlid A. M. de Boo (CHU) maande tot voorzichtigheid en raadde aan een realistische kijk op de gang van zaken binnen de drie confessionele partijen te hou- .den, om eventuele teleurstellingen te voorkomen. Toch sprak hij zich ook optimistisch uit en noemde het al een winstpunt dat de voor mannen van de „drie" in de „Groep van Achttien" overeenstemming wat betreft de principiële uitgangspun ten hebben kunnen vinden. Het Leidse raadslid ds A. J. Kret (ARP) zei ervan overtuigd le zijn. dat samenwerking of eventuele sa menwerking niet zal betekenen, dat er een kleurloos midden ontstaat. De ARP-afgevaardigde sprak van een vernieuwing van geest. De heer T. Brouwer (KVP) lid van het Europese parlement zei, dat de verhoudingen tussen de christelijke groeperingen in het Europese Parlement wat gemakke lijker liggen, ofschoon er ook gre te meningsverschillen bestaan w: betreft de pragmatische benaderiq van de sociaal-economische probit men. Het KVP-lid kwam met bt plan een commissie van 6 „Groe pen van Achttien" (van de EEG landen) te vormen, die dan b basisrapport als uitgangspunt mot ten nemen. De jongeren roerden zich in discussie die volgde en kwam® met moties naar voren. Besloten werd de moties in i respectievelijke kiesverenigingen afdelingen van ARP, CHU en KB aan de orde te laten komen. Eetf gezind was de vergadering van o« deel, dat tot samenwerking gekt •men moet worden, ofschoon er toe! ook nog een conservatief geluid beluisteren was. De politiek v« de KVP wordt nog steeds gedif- teerd dóór dc pauselijke encyclit ken. Een 80-jarig Leids vrouwtje z® echter weer met een krakend steff- metje: „Laten we toch samenwer ken, we hebben elkaar zo hard nfr dig". Schietwedstrijd in Noordwijk NOORDWIJK Bij de laats* schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" wonnen de volgende schut ters een wisselmedaille: 1 J. Pkt 48, 2. L. ter Laak 45, 3. A Zwaanswijk 46. In de KSO-competitie werden wisselmedailles gewonnen door: 1. Wassing 60 (max.), 2. J. van Haar* 54.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4