Drommen kopers openden de Consumentenmarkt Leiderdorper (22) chanteerde aannemer voor 5000 gulden Leden zijn vrij hun stem te bepalen WEEKAGENDA VOORVERKOOP AR0NNEMENTEN ZWEMBAD OEGSTGEEST Verkoopslag vanmorgen begonnen Rechtbank doet 1 april uitspraak Geen ambtsgebed in Gewestraad Gewestraad 14 april in Leiden bijeen Taak Gewestraad wordt uitgebreid Ds. Schuurman niet naar Leiden Kan geroes-dames titelkandidaat Castellum verloor van Valken 15.- ƒ10.- NIEUWE lEIDSE COURANT WOENSDAG 19 MAART 1969 Klaar voor de slag. Een batte rijcassières vlak voor de ope ning van de Consumentenmarkt, in een omlijsting van potjes pindakaas. Foto N. van der Horst BETALING ABONNEMENT De abonnees, die gewend zijn het abonnementsgeld te gireren, wordt verzocht voor 1 april a.s. 4,70 per maand 14,10 per kwartaal over te schrijven op onzepost rekening nr. 58936. De abonnees, diie gewoonlijk per kwitantie betalen, doch inmiddels in het bezit zijn van een post rekening wordt eveneens verzocht, ter voorkoming van incassokosten, genoemd bedrag te gireren. Het bovenstaande geldt niet voor de abonnees die ons machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt. DIRECTIE N. L. CRT. LEIDEN Zonder enig officieel vertoon maar met een ongekende verkoopdrukte is vanmorgen aan het Levendaal de Consumentenmarkt geopend, of, zoals lichtende letters boven de ingang aangeven: de „Con- sumarkt". Met drommen kwamen vanmorgen vroeg de kooplustigen op zetten en van de eerste minuut af werden er bijzonder goede zaken ge daan op alle afdelingen. Benden: een enorme supermarkt, een zeer royale slagerij (de 21e van de nv Teekens), een al even royale groente-afdeling, een brood- en ban ketafdeling, een drogisterij-in- opbouw en een drankwinkel-in- wording. Per 1 juli komt er ook nog een radio- en tv-af deling bij. Boven: een groots opgezette con fectiezaak, een camping-afdeling, een meubel-afdeling en een wo- ningtexitielzaak (die zoveel koop lustigen trok, dat vanmorgen een uur na de opening d'e looppaden al te klein waren); verder: een koffiebar. Een glunderende Eij ment Teekens leidde ons rond. Nu gaan wij ons waarmaken", zei hij. „Geen toe spraken. geen linten maar ge woon de deuren open en de ver koopslag begint. En kijkt u nu eens aan. Geweldig niet, zo'n drukte bij de start"! Toverwoord De consumentenmarkt wekt de indruk een antwoord te zijn op de in het algemeen niet zo ideaal ge huisveste cash-and-carryzaken. Met niet te minimale middelen is van het voormalige gebouw van Van Wijk een imposant en sfeervol ver- Pu zzelpromin enten De winnaars van de kruis woordpuzzel uit ons zondagsblad van 8 maart zijn: le prijs f 10: J. J. van Vliet, Eikenlaan 15, Leiderdorp; 2e prijs f5: mej. J. van den Brink, Korevaar- straat 9a, Leiden; 3e prijs f 5, J. L. Heuseveldt, Hazenboslaan 8, Oegsfgeest. DEN HAAG Het is me gebleken, dat u over tie hele oppervlakte van het terrein een halve meter zand minder hebt gestort dan u aan de gemeente verplicht was, zodat in totaal ongeveer zesduizend kubieke meter zand te weinig is geleverd en de gemeente op eigen kosten het terrein verder zal moeten ophogen. Wanneer we op 5 november niet tot zaken kunnen komen, zal op 8 november de directeur van openbare wer ken worden ingelicht Zo luidde de inhoud van een brief, die een aan nemer ontving, die dit ophogingswerk had uitgevoerd. Een 22-jarige draglinemachinist uit Leiderdorp, die de brief had geschreven, liet daar op de mededeling volgen, dat f 30.000 moest worden betaald. Dit bedrag werd later verminderd tot f 5000 Bij de overhandiging van het bedrag greep de politie in. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste gistermiddag voor poging tot afpersing tegen de Leiderdorper een jaar gevange nisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest. Verdachte had een 21 -jarig vrien dinnetje ingeschakeld voor het schrijven van de brief en voor de eerste telefoongesprekken met de aannemer. Tijdens een telefoonge sprek had ze de aannemer geadvi seerd maar gauw te betalen, omdat hij anders wellicht zijn kinderen niet meer zou zien. De Leidse politie was echter door de aannemer gewaarschuwd en had met een bandrecorder de gesprek ken met het meisje afgeluisterd. Toen het meisje niet meer wilde meewerken,, had verdachte zijn zuster een andere dreigbrief laten schrijven, waarin stond, dat de aan nemer op 22 november 's avonds een enveloppe met f 5000 moest ge ven aan iemand, die op het Stations plein zou staan. Toen dat gebeurde, was ook de politie aanwezig en werd de zwa ger van verdachte gearresteerd, die het geld in ontvangst kwam ne men. Deze wist evenwel niet pre cies, waar het om ging. Hij zou alleen f 100 krijgen voor zijn mede werking. Voor de rechtbank gaf de Leider dorper alles toe. De officier noemde hem een fantast, die samen met het nogal romantisch aangelegde meisje een spel probeerde te spelen. De Leiderdorper had ongeveer f 5000 aan schulden en hij verkeerde in de veronderstelling, dat de aannemer de gemeente had benadeeld. Tegecn het vriendinnetje eiste de officier zes maanden gevangenis straf voorwaardelijk en een geld boete van f 250 voor medeplichtig heid aan de poging tot afpersing. Dit meisje is avontuurlijk aange legd en liet zich gemakkelijk door de jongeman op sleeptouw nemen. De levensomstandigheden voor haar zijn moeilijk geweest en ook omdat ze vrijwillig het contact met ver dachte liad verbroken, wilde de officier daarmee wel rekening hou den. De raadslieden, mr. C. G. Schop pen, en mr. G. J. Niezen, bespraken de situatie, waarin de verdachten waren gekomen. Ze hadden aan vankelijk niet beseft zich aan zo'n ernstig misdrijf te hebben schuldig gemaakt. De rechtbank zal 1 april vonnis wijzen. volgnummer inleveren van de tas sen door de klanten. De enkele personeelsleden, die daarmee zijn balast en het volgnummer-appa raat brengen hun geld ruimschoots op wanit ■daardoor bespaart, men an derhalf tot twee pet van de omzet aan winkeldiefstallen Parkeren Een groot manco vormt momen teel nog de parkeergelegenheid. Pas op 7 april zullen B en W de raad een voorstel voorleggen, voor parkeervoorzieningen op het Le- veaidaal en omgeving. Er komen parkeermeters en waarschijnlijk wordt het gehele Levendaal blauwe zone. Reeds vanmorgen toonde de prak tijk de noodzaak van dergelijke voorzieningen aan. Nu waren' en kele politiemannen nodig om het verkeer en het parkeren in zo goed mogelijke banen te leiden. kooppaleis gemaakt, waarin omzet- snelheid het grote toverwoord is. Vloeroppervlakte: voorlopig vier duizend ni2; bezetting: rond zeven tig personeelsleden, van wie twintig in de slagerij. Alle deelnemers aan deze consu mentenmarkt hebben één ding ge meen: progressieve verkoopmetho den, waardoor men wel de prijs maar niet de kwaliteit wil druk ken. Tassen inleveren Tot die verkoopmethoden behoort bv. in die supermarkt het tegen een LEIDEN Tijdens de op 28 no vember 1968 gehouden vergadering van de Gewestraad gaf het lid me vrouw mr. I. Geelkerken-Brusse het bestuur namens de protestants- christelijke groepering in overwe ging te gelegener tijd een voorstel te doen betreffende het al dan niet invoeren van een ambtsgebed. „Wij menen ervan af te kunnen zien de argumenten pro en contra het ambtsgebed te noemen. Deze argumenten mogen wij bekend ver onderstellen". aldus het bestuur. „Wij staan op het standpunt dat invoering van een ambtsgebed door ons niet behoort te worden bevor derd, wanneer niet zeer duidelijk blijkt dat dit overeenkomstig het verlangen van de overgrote meer derheid van de raad is. Daar wij niet de indruk hebben dat dit het geval is, achten wij het niet ge- wensit U een voorstel tot invoering van een ambtsgebed te doen". LEIDEN Op maandag 14 april om 8 uur komt de Gewestraad in het stadhuis te Leiden bijeen. Agenda: Toetreding gemeente Sassenheim tot Regeling gewest Lei den; Benoeming leden commissies; Stemrecht voorzitters commissies; Wijziging Regeling gewest Leiden; Vergroting aantal onderwerpen voor gewestelijk overleg: Fractie- vorming in gewestraad: motie ge meenteraad Zoeter wou de; Ambts gebed;: Begeleiding sociaal-weten schappelijk onderzoek V.N.G.; Toe passing artikel 29 Regeling gewest Leiden (melding maatregelen van gewestelijk belang): Verordening op het geldelijk beheer en de boek houding; Begrotingen 1968, 1969 en 1970. Openbare les over de Nederlandse R LEIDEN In het Groot Audito rium van de Leidse Universiteit heeft dr. B. C. Damsteegt het ambt van lector in de Nederlandse taal kunde aanvaard meit een openbare les. getiteld ,.Over relevante ken merken van fonemen en de Neder landse r". Dr. Damsteegt haalde oude schrij vers aan, die het onderscheid tussen de rollende r en de andere reeds hebben vermeld, en wees erop, dat moderne auteurs er niet altijd vol doende rekening mee houden. Het schijnt onmogelijk een kenmerk te vinden, dat de r-typen alle drie ge meen hebben. Waarnemingen aan gesproken taal leren dat de r in een aantal posities in het woord niet of nauwelijks gerealiseerd wordt, zon der dat dit tot misverstand leidt en zonder dat men daarom de spraak onverzorgd noemt. Toch houdt dr. Damsteegt de mogelijkheid open. dat nog gemeenschappelijke kenmerken gevonden worden. Verder onderzoek acht hij daarom noodzakelijk. Bridgeclub l)e Sleutels LEIDEN Stand na 5 zittingen; Groep A; Team Kuyt 28 pnt.; team Rip 24 pnt.; team Dek 20 pnt.; team De Vrind 18 pnt.; team Zwetsloot 8 pnt.; team Tan 4 pnt. Groep B: Team dames Sier 28 pnt.; team Biesot 24 pnt.; team Van Helvert 18 pnt.; team De Vries 17 pnt.; leam Mid delham 15 pnt.; team dam<s Derogee 14 pnt.; team Lepelaar 13 pnt.; team mevr. Vrijenhoek 12 pnt.; team echtpaar Jansen 11 pnt.; team Vreeburg 11 pnt,; team Bern- hard 5 pnt. Groep C: Team De Koning 24 pnt.; team Riel 22 pnt.; team Van Kempen 20 pnt.; team Lelieveld 19 pnt,; team v d Berg 18 pnt.; team dames BlaiAen 5 pnt. Fractievorming in Gewestraad Leiden LEIDEN De gemeenteraad van Zoeterwoude heeft in zijn vergade ring: van 9 januari 1969 een motie aangenomen, waarin hij zich kant tegen wat wordt genoemd politieke blokvorming in de gewestraad van het gewest Leiden. Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude hebben de motie aan de raden van de overige aan het gewest deelnemende gemeenten toe gezonden met het verzoek daaraan adhesie te betuigen en de gewest raad hiervan in kennis te stellen. De gemeenteraad van Zoeterwoude doelt in zijn motie .op het feit, dat zich tijdens de eerste twee verga deringen van de raad een begin van fractievorming langs partijpolitieke scheidslijnen heeft gemanifesteerd. LEIDEN Het gewest Leiden heeft tot taak overleg te doen ple gen over problemen en maatrege len, die het belang van de afzonder lijke gemeenten te boven gaan op het gebied van: de ruimtelijke ordening: de re creatie; het verkeer en vervoer; de gezondheidszorg; de huisvesting: de vuilverbrandingde rioolwateraf voer; het onderwijs; de economische ontwikkeling. Het bestuur stelt de volgende aanvulling voor: a. openbare nutsbedrijven; b. so ciale zaken; c. woningbouw; d. cul turele zaken. Uit de motie mag worden afgeleid dat de gemeenteraad het slechts te verdedigen acht indien fractievor ming op gemeentelijke grondslag plaatsvindt. Het bestuur van- de Gewestraad meent zich te moeten onthouden van een voorkeur voor hetzij partijpoli tieke fractievorming hetzij fractie- vorming op gemeentelijke grondslag. De gemeenteraden hebben 7 leden als vertegenwoordigers in de ge westraad aangewezen; hoe de leden hun mandaat willen uitoefenen, staat te hunner beoordeling. De leden van de raad moeten vrij zijn hun stem te bepalen na of in overleg met wie zij willen. Het bestuur ziet daarom niet in hoe men deze opvatting ten aanzien van de fractievorming in het reglement van orde zou kunnen of willen neerleggen. De allereerste kopers zochten vanmorgen vroeg peinzend hun weg langs de enorme voorraden van de „Consumarkt". Foto N. van der Horst LEIDEN Ds. Schuurman te Vol- lenhove heeft bedankt voor het be roep van de Leidse herv. gemeente (Kooiwijk). Het beroep uit Maas sluis nam hij aan. VOLLEYBAL LEIDEN Het eerste damesteam van V.C. Kangeros blijft door een overwinning op de reserves van A.M,V.J.-Amsterdam titelkandidaat. Als de laatste wedstrijd tegen het laaggeplaatste Alliance ook gewonnen wordt, zijn ze zeker van een beslis singswedstrijd tegen Slotermeer. Laatstgenoemde wacht echter nog de moeilijke uitwedstrijd tegen H.V.S. ALPHEN Lijstaanvoerder Cas tellum heeft het in de moeilijke uit wedstrijd tegen de Vakken' 1 niet kunnen klaren. Het was voor het eerst sinds vier maanden dat de Alp'hense dames meit een nederlaag werden geconfronteerd. Slechts bij vlagen kon Castellum in de Leidse Sporthal dn spel komen. Het was niet de zwakke verdediging die de nederlaag doet verklaren, maar het anders zo sterke punt bij de Alphen- se dames, nl. de aanval, liet het vol ledig afweten. Met 15-12 grepen de Val'ken de volle winst, en nestelden zij zich naasit Castellum op een ge deelde eerste plaats. Academische examens LEIDEN Geslaagd voor doet. ex. II gen.: mevr. A I Smit-van Herwaarden (Delft), mevr. I Yadava-Krult (Rotter dam). mevr. M Drenth-Versteeg (Leiden), de heer E J van Herlc (Den Haag); semi- artsex.: de heren J G de Bruyn (Pijnac- ker), A W Frantzen (Meppel). H S Goel The (Voorburg). C N Vreeken (Katwijk aan Zee). J B M Wesseling (Schevenin- gen); artsex.: mevr. B H C Nieuwenhuis- Koster (Leiderdorp), de heer A E van Poelgeest (Alphen aan de Rijn); kand. ex. Engelse taal- en letterkunde: mej. M Over weg (Den Haag), mej. SC de Vroe (Den Haag); kand. ex. A wlsk. en nat.; de he ren J N de Groot (Hillegom), H Schutjes (Leiden): idem \V3: de heren P j Moole- naar (Rijswijk), W J Groenevelt (Leid- schendam); idem A'; de heer W Turken burg (Leiden), mej. M C Smit (Leiden), de heer A G de Bnpi (Leiden); idem Ni: mej. E G M Vorst (Leiden); idem F: de heer E de Greef (Leiden); idem G: de heren S P Bakker (Leiden), F R Bloot- hoofd (Leiden), W Soederhulzen (Den Haag); idem J: de heer J H Staal (Oegsl- geest); idem K-; de heren J Th van Steyn (Leiden). R E Poelman (Leiden), mej. E Spaan (Leiden); idem Ft: mej. A C Boek- mer (Leiden), de heer J W Roerink (Lei den); doet. ex. natuurkunde: de lieren M W van Tol c.l. (Oegstgeest), T M El- Sherbini (Amsterdam). A L J Burgmans (Leiden). F C den Hollander (Leiden), W L van Iterson (Leiden), mej. A H M Fleur c.l. (Leiden), de heer S J R Rinses (Leiden); doet. ex. geologie: de heer G Kuiper (Leiden): doel, ex. biologie: mevr. R Goedbloed-Glel (Winschoten), WOUBRUGGE Vrijdag 21 maart houdt d'e Ghr. Nat. School in Het Oude Raedthuys een ouder avond, Het programma, dat om half acht begint, wordt voor het grootste gedeelte door -de leerlingen verzorgid. Woensdag 19 maart Foyer Gehoorzaal. 2 tot 6 u.: vleesbraadwedstrljd afdelingen Ver. Huisvrouwen. Gehoorzaal. 7.15 u.: Mattheüs-Passlon Ex Animo, gener. repetitie met pupliek. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Camera. I-Iogewoerd, 7 en 9.15 u.: K. en O.-film, Accident. Aula Du Rieustraat. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek. Schepenkade 6. 8 uur: ledenverg. afd. Lelden Tuinbouw en Plantkunde. Kantine P. C. en L., Derde Binnenvest gracht. 7.30 uur: contact-ruilavond Phila- telica. Donderdag 20 maart Gehoorzaal, 7.15 u.: Mattheiis-Passion Ex Animo. Aula Du Rieustraat. 9 tot 12 en 2tot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek. Vrijdag 21 maart Hotel Centraal. Breef \at. 8 uur. leden vergadering Politieke partij Radikalen. Zaal Zuiderkerk. 8 uur: afd. centrum Christen vrouwenbond, mevr. A. Attema- Roosjen te Katwijk over „Het vierde kruiswoord". Vijf-Meihal. Boshuizerlaan. 7.30 uur: uitvoering chr. gymnastiekvereniging JAHN. Aula Du Rieustraat. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 u.: bevolkingsonderzoek. Gehoorzaal, 8 uur: modeshow De Faam. Veemarkt: Paasveetentoonstelling. Zaal Koningskerk. Noord, 7.30 u.: rull- club voor verzamelaars. Kloksteeg 19. 9 u. nam. Cabaret Peter de Jong. Breestr. 19, 8 u.: jaarverg. afd. Leiden en omstr. Ned. Ver. Suikerzieken. Schouwburg. 8 uur: cabaret PePljn (Paul van Vliet). LEIDERDORP Dorpshuis, 8 uur: K. en O., literaire lezing door Cees Bud- dingh. Zaterdag 22 maart Kantine Doelenkazerne, 3 en 7.30 u, jaar vergadering en contactavond afd. zuid- Holland-Noord Bond Ned. Mil. Oorlogs slachtoffers. Kerk. Oude Rijn 3, 8 u.: Baptistenge meente. filmavond Billy Graham-fllm „Lucia", medewerking zangduo G van Dljke-J van Egmond. Schouwburg. 8 uur: cabaret PePljn (Paul van Vliet). Oegstgeest: Het Witte Huis 2 tot 5.30 u.: Schaaksoc. Paiamedes. Zondag 23 maart Kerk. Oude Rijn 3 8 u.: Baptistenge meente. zangdlenst. medewerking van padvindereskoor ..Pivana" uit Den Haag. spreker ds. R Reiling. APOTHEEK Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest. Smal- lenbrug te Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Herdingh Blanken. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oenandeiing na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags* tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dlacnnessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag l? uur door het St Eltsaheih ziekenhuis Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade mlsch Ziekenhuis Films CAMERA: Benjamin. 18 jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 4.45, 7 en 9.15 uur; do vr en zat 24 uur; Meln Kampf; zo en wo. 2.30 uur: SJors en Sjimmie bij de reuzen, wo 7 en 9.15 uur (voorstelling K en O): Accident, 18 jaar. LIDO: The Hellfigthers 14 Jaar, dag, 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Op vrijersvoeten, a.l„ dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2210. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: Warltlll, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr en zat 23.30 uur: Nattlek. 18 jaar. gezinsabonnementen42.50 persoonsabonnementen boven 16 jaar persoonsabonnementen t/m. 15 jaar. indien lid van „Poelmeer" TROUWBOEKJE en -.PASFOTO'S MEEBRENGEN Niet-leden resp. ƒ47,50, ƒ17.50 en ƒ12.50 Verkoop vindt plaats: t.m. 21 maart Wilhelminapark 25 te Oegstgeest (bureau gemeentewerken) van 10-12 uur, van 14-16 uur en van 19-21 uur. LES-kaarten voor een gering aantal beschikbaar Verwarmd zwembad Restaurant Grote ligweide Zwembad geopend van 7 uur tot 's avonds 9 uur: zaterdag tot 6 uur, zondag van 9 tot 6 uur OPENINGSDATUM: 26 april a.s. STUDIO: Mademoiselle, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: Ik. een mannequin, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten In klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19, dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16,30 en 19-20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. tn het belang van de patiënten kunnen nlel meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Leiden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van hall twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag U tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSENHUISdagelijks eerste kl. 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, tongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en •s-avonds van 7 tol 8. zaalplatlënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op wextJagen van 10 tol 5 u. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De Lakennal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u., zondags van 1 tol 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tol 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: grafiek Marijke de Wit en Auke de Vries', 19 maart tot en met 5 april, dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. Rapenburg 107: tentoonstelling- „Del meirevolutie in Parijs" (tot en met 31 maart). De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges. Krijn Glezen, van 17 febr. tot 30 maart, dag. 10 tot 16 u„ zond. 13 tot 16 uur. Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 11: Se- rle-schildcrljen Albert Roskam, dins, t/in vrij. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur. van 5 tot 27 maart. Trappenhuis'Akademle, Rapenburg 73: pentekeningen en houtsculpturen van Ge orges Fransen, van 3 tot 28 maart. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen Hessel de Boer. l t/m 29 maart, dlns. t/m zat. 9 tot 18 uur. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot u Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maaJ 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3