KOERIEÜS 2 FEEST AANBIEDINGEN 99 249 98 LAMSVLEES HALVE PRIJS! KAMERBREED TAPIJT GRATIS GELEGD gm OSSESTAART RUNDERBIEFSTUK 250 9,. DESSO - K.V.T. - BERGOSS RICHELIEU - HATéMA EEN LABORANT(E) Andere stijl NCR(eis)V? Wetenschapsman moet gevolgen onderkennen en rf m die oei W. J. ZIRKZEE ANWB-programma uitgebreid De toerist kan steeds beter uit de voeten Opheffing bedreigt vrijwilligerskorps Prof. Groen: eed voor alle academici GEMEENTE LEIDEN waarnemend cheffin typekamer CHRISTELIJKE SCHOLEN GEMEENSCHAP ZWOLLE DOCENTEN GEMEENTE LEIDEN Sportstichting Leiden Garderobe- en Schoonmaakpersoneel DEZE WEEK ABONNEE WORDEN, KRIJGEN DE KRANT Gratis tot ZEG HET AAN WIE U OP DE BON WILT ZETTEN De bon vindt U '^ers in de kran' AFDELING PAARDEVLEES 225 550 129 650 149 450 125 ALLE BEKENDE MERKEN wordt door ons vakkundig en INTERIEURVERZORGING v. 't H off straat 5-7 - Telef. 24610 N.V. Meelfabriek 'De Sleutels' v/h De Koster Co. hieuwe leidse courant MAANDAG 17 MAART 1969 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De ANWB breidt het toch reeds omvang rijke toeristische programma dit jaar nog aanzienlijk uit. Vooral op het gebied van vliegreizen zal de toerist in ruime mate aan zijn 'trekken komen. Geheel verzorg de vliegreizen naar het buiten land, waarvoor een grote belang stelling blijkt te bestaan, nemen in aantal toe. Geheel nieuw zijn de ANWB-vliegtochten boven Nederland, in nauwe samenwer king met de Nederlandse Kas telenstichting. De „kastelenvluchten". die met een Fokker Friendship worden uitge voerd, worden zowel uit Amsterdam (Schiphol), Rotterdam (Zestienhoven), Groningen (Eelde) als uit Maastricht (Beek) gehouden. Een groot deel van de routes wordt op een hoogte van tweehonderd tot vijfhonderd meter gevlogen. Vooralsnog zijn de vlieg tochten alleen tijdens de weekeinden mogelijk. In studie zijn tochten op de overige dagen van de week. Een van de excursies van Amster dam uit biedt een vlucht (tijdsduur ongeveer anderhalf uur) boven di verse kastelen Muiderslot, De Haar, Loevestein en Brederode o.a. en boven Europoort, een deel van de Deltawerken en de Biesbosch met een tussenlanding op het vliegveld Zestienhoven, waar een consumptie wordt aangeboden. Prijs van de vlucht f 75. Voor de tochten werden reeds bij na 800 boekingen genoteerd. Het bleek al noodzakelijk, een extra vlucht in het programma op te ne men. Combinaties van twee vluchten zijn eveneens mogelijk. De ANWB overweegt de mogelijkheid, de deel nemers aan de vliegreisjes het inschrijfgeld geheel of gedeeltelijk te restitueren, indien de weersomstan digheden een tocht tot een minder geslaagde zouden maken. Wat het buitenlandse toerisme be treft, werden autotours naar Noorwe gen, Zweden, Finland, Ierland, Italië, Joegoslavië, Roemenië en Denemar ken (Jutland) gerealiseerd. Nieuw is verder o.a. de kampeerreis naar Wo- burn Abbey in Engeland, in het ka der van de FICC-rally. In het algemeen is een sterk stij gende belangstelling voor reizen naar het buitenland waar te nemen. Rela tief toegenomen is de interesse in geheel verzorgde vliegreizen, waarbij Spanje veruit op kop gaat, gevolgd DEN HAAG Opheffing van de zelfstandigheid van het Nederlandse vrijwilligerskorps, het minder concen treren van Nederland op Indonesië en de ontwikkelingslanden zelf over de verleende financiële hulp te laten beslissen. Dat zijn de drie belangrijk ste conclusies en aanbevelingen in het evaluatierapport, dat minister Udink aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. De toenmalige minister voor ont wikkelingshulp, mr. Th. Bot, gaf in 1965 zes wetenschappelijke instituten van universiteiten opdracht, dit rap port samen te stellen. Bij de behande ling van de ontwikkelingshulp in de Tweede Kamer is het geheim houden van dit rapport fel bekritiseerd. In het rapport wordt er bij de mi nister op aan gedrongen de hulpverle ning aan ontwikkelingslanden he lemaal om te zetten door in plaats van leningen ook giften aan die lan den te verstrekken. Door de leningen zitten de meeste ontwikkelingslanden met een niet af te lossen schuld. De universiteiten vinden het vreemd, dat Indonesië veel „libera ler" wordt behandeld, dan de andere landen. In het rapport pleit men dan ook voor overheveling van een deel van de hulp aan Indonesië naar bij voorbeeld India. door Tunesië en ook het eiland Rho- dos. Voor het eerst in het binnenlandse toeristische programma zijn „ste- deschoontochten" opgenomen. In eerste opzet in acht steden: A- mersfoort, Amsterdam, Bergen op Zoom, Breda, Den Haag, Leeuwar den, Tilburg en Zeist. WV-hostesses begeleiden de stadswandeling van ongeveer anderhalf uur met folders en een surprise. Ook net rultertoerisme staat in het centrum van de belangstelling. Rond Kootwijk en in Noord-Holland zijn inmiddels acht ruiterroutes beschre ven. In samenwerking met de Neder landse Ruitersportvereniging zai op 21 september in het Gooi een ruiter- dag worden georganiseerd. (Van een onzer verslaggevers) ZWOLLE „We moeten ons gaan bezinnen op de gehele stijl van onze vereniging. Er is veel wijsheid en tact nodig om be grip op te brengen voor de wen sen van de jongere generatie. Moeten wij misschien een an dere houding aannemen tegen over de gangbare levensstijl op onze reizen met dagsluitingen, zondagsviering en -heiliging, zonder het essentiële van ons christen-zijn aan te tasten?" Deze opmerkingen maakte zaterdag prof. dr. B. Meulenbeld op de jaar vergadering van de Nederlandse christelijke reisvereniging in Zwolle. Prof. Meulenbeld riep de NCRV-le- den op tot werkelijke bezinning op de vraag of de „eisen" van de jeugd gegrond zijn. Hij herinnerde eraan dat Jezus tij dens zijn verblijf op aarde ook waarschuwde tegen de dwang van „regel op regel" en „Gij zult niet". Hij was zich ervan bewust dat het handhaven van tradities geen „af god" behoeft te zijn, maar meende wel dat het conservatief vasthouden ten koste van alles aan een levenspa troon, dat in vroeger jaren gewenst en geboden was, een belemmering kan zijn voor een gezond functione ren van een christelijke vereniging als de NCReisV. De huidige tijd stelt heel andere eisen dan vroeger. We worden gecon fronteerd met een jongere generatie, die heus nog wel vraagt naar God en Zijn gebod, maar dan in een bele vingsschema, dat hen aanspreekt. Het is zaak op de reizen, afdelingsverga deringen en jeugdconferenties de juiste sfeer te vinden, tot eer van God, misschien met loslating van veel tradities, maar met handhaving van Zijn geboden. In mei zal het tweede NCRV-huis in Zwitserland worden geopend te Saas-Alrnagell in Wallis. Volgens de voorzitter bestaat er grote behoefte aan dergelijke „homes". Het eerste tehuis van de NCRV staat in Adelbo- den. Voor de leden die een vakantie willen doorbrengen in eigen land is een derde huis aangetrokken in het Utrechtse Huis ter Heide. Voor het eerst in haar bestaan zul len ook reizen worden georganiseerd naar Indonesië. Het wordt een groepsreis van drie weken. Voor ve len zal de prijs (ƒ4000) nog wel een struikelblok zijn. Bij de bestuursverkiezingen wer den de aftredende bestuursleden her kozen. De contributie werd verhoogd met twee gulden en komt daarmee voor gewone leden op vijf gulden per jaar en voor jeugdleden op een rijksdaalder. Uit het jaarverslag bleek dat er in 1968 536 reizen uitgeschreven werden, waarvan er 461 doorgang vonden en waaraan 16.112 leden deelnamen. (Van onze Leidse redactie) LEIDEN De laatste oorlog heeft ons van de illusie geroofd, dat de wetenschapsman zijn ac tiviteit kan uitoefenen zonder verantwoordelijkheid voor de ge volgen ervan te aanvaarden. De medische wetenschap heeft altijd al aandacht geschonken aan de ethische aspecten. Het ging bij haar steeds om de mens en zijn genezing. De medische ethiek staat echter niet los van de ver anderingen in de samenleving, en de vorderingen van de we tenschap zelf. Dit betoogde zaterdag prof. dr. J. J. Groen, hoogleraar in de methodologie van het psycho-biologisch onderzoek aan de Leidse universiteit, op een bijeenkomst van het Verbond voor wetenschappelijke onderzoekers. Thema was de medische ethiek als factor in de wisselwerking tussen de natuurwetenschappen en de samenle ving. Vroeger was de opdracht voor de medicus om het leven zo lang moge lijk te laten duren. De moderne tech niek maakt het mogelijk mensen in leven te houden die nauwelijks meer menselijke eigenschappen hebben of ongeneeslijk ziek zijn. Het transplantatiewaagstuk bestond vroeger niet. Nu wordt de medicus geconfronteerd met de vraag: wanneer is de mens als to taliteit dood? Medisch ingrijpen in de hormonale structuur en de hersenen iaidt tot grote veranderingen in d« persoonsstructuur van de patiënt. Hoever kan de arts hier gaan zonder de persoonlijkheid van de ander aan te tasten? Suggesties Prof. Groen constateerde dat de techniek ons ethisch denken vooruit is geijld. Wij moeten nu alsnog ons standpunt bepalen. Zonder alle vra gen te willen oplossen kwam prof. Groen met een aantal suggesties voor de vele praktischè problemen. Zo stelde hij dat het onverant woord is als artsen om financiële re denen tot abortus overgaan. Als een arts in geweten overtuigd is dat hij abortus mag of moet toepassen, dan diet het regel te zijn dat hij hiervoor geen honorarium accepteert. Een ander voorstel van prof. Groen: alle academische afgestudeer den zouden een eed moeten afleggen en niet alleen de medici. Aan de uni versiteiten moeten de docenten veel meer wijzen op de ethische aspecten van de vakwetenschap. En dat niet in aparte colleges maar geïntegreerd in het eigenlijke vakonderwijs. Het is ook een internationale op dracht aan de wetenschap om door onderzoek de oorzaken van het verschijnsel „oorlog" op te helderen. Met name door biologen en psycholo gen kan een belangrijke bijdrage worden .geleverd aan de politicologie door bestudering van het agressieve handelen bij de mens. Oorlog is de grootste contra-me dische aktiviteit: De medicus dient zich af te vragen of best i'ding van de oorlog niet tot zijn primaire taa" behoort. Bij de afdeling juridische, post- en archiefzaken van de Dienst van Gemeentewerken vaceert de functie van: Gegadigden zullen bij afwezigheid van de cheffin de typekamer met een bezetting van 5 typistes moeten leiden. Het bezit van het MULO-diploma en een type diploma is vereist. Minimum leeftijd 23 jaar. Het salaris dat overeenkomstig leeftijd en ervaring zal worden vastgesteld, zal maximaal f 818,- per maand bedragen. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Sollicitaties binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan burgemeester en wethouders van Leiden. GEMEENSCHAPPELIJK ADMINISTRATIE KANTOOR Stationsplein 21: Leiden Tel. 01710-45555 Voor een vlotte uitvoering van de ziektewet, de werkloosheidswet en de wet op de arbeidsonge schiktheidsverzekering hebben wij op korte ter mijn behoefte aan: a. Enige administratieve krachten Leeftijd 21-28 jaar met minstens een Mulo diploma en administratieve ervaring. b. Een jeugdige kantoorassistent(e) voor de administratie van onze medische dienst te Alphen a.d. Rijn; leeftijd 17-20 jaar en bij voorkeur een Mulo opleiding. Salarissen variërend naar leeftijd en opleiding. Voor de functie onder a: f 540,- tot f 850.- p. maand Voor de functie onder b: f 260,- tot f 340,- p. maand Er geldt een 5-daagse werkweek. Vakantietoeslag 6 pet. en andere aantrekkelijke secundaire arbeids voorwaarden. Hromotie-mogelijkheden zijn aanwezig. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan de Directie van het Gemeenschappelijk Administratiekantoor, Stationsplein 212 te Leiden. (vwo - havo - mavo - meao) Gevraagd per 1 augustus 1969: nederlands; 11 uur (le graads) nederlands: v b. (2e of 3e graads) frans: 30 uur (le graads) wiskunde: 18 uur (le graads) natuurkunde: 24 uur (le graads) biologie; 30 uur (le graads) geschiedenis: 29 uur (le graads) tekenen: ±18 uur (le graads) handvaardigheid: 9 uur muziek: uur (waarvan ±16 uur aan de afdeling mavo) lichamelijke oefening: 29 uur (docente), voornamelijk aan de afd. mavo wiskunde: 29 uur (2e graads) aardrijkskunde: v.b. (aan de afd. mavo) handelswetenschappen: 21 29 uur (waarvan ±13 uur aan afd. vwo en afd. havo en de overige uren aan de afd. meao), le of 2e graads bevoegdheid. De te benoemen docent handelswetenschappen heeft de mogelijk heid te zijner tijd bij gebleken geschiktheid aangesteld te worden tot directeur van een afzonderlijke school voor meao Woningpositie gunstig. Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan de rector: J. van 't Hul, Veerallee 17. Zwolle. Bij de zweminrichting „De Vliet", Voorschoterweg, kan voor het zwemseizoen (aanvang 5 april a.s.) worden geplaatst. Salaris volgens leeftijd tussen: 262.53—709,59 43%-urige werkweek, zondags vrij. Voorts worden gevraagd part-time krachten voor dienst op zondag van 09.0019.00 uur. Beloning naar aantal gewerkte uren. Persoonlijke aanmelding op woensdag 19 maart tussen 10.00 en 12.00 uur aan het Bureau van de Sportstichting. Stationsweg 32. Hl COmPANY In de Produktieafdeling van 3M moeten de meest uit eenlopende werkzaamheden verricht worden, zoals van zelfsprekend in een bedrijf dat meer dan 35.000 pro- dukten uitvoert. Het werk breidt zich van dag tot dag uit, zodat wij thans wederom plaats hebben voor til Onze gedachten gaan uit naar jongelui van minimaal 18 jaar, die bereid en in staat zijn beide handen uit de mouwen te steken. Wij bieden een goed loon en prettig werk in een modern bedrijf. Uw sollicitatie, ook telefonisch (toestel 115), wordt gaarne ingewacht op onderstaand adres. miNNESDTA [NEDERLAND] N.V. ROOSEVELTSTRAAT 55 LEIDEN - TEL. (01710) -34541 1 TOT 20 WOORDEN f 1,75. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht Personeel gevraagd Meisjes gevraagd voor schoon en prettig werk. Wasserij Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184, Lei derdorp. Jongens gevraagd. Wasse rij Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184, Leiderdorp. Mature woman te care for 2 year old part time call 54310, 12-13 hr. 9 Schoonmaaksters en schoonmakers gevraagd voor de avonduren. Goed loon. Aanmelden Schoonmaakbe drijf „Die Leithe", Oude Rijnzichtweg 41a, Oegst- geest. Tel. 51638. Gevr. le kapster. Tiele- mans kapsalons. Damlaan 58, Leidschendam. Telefoon 01761 - 3325. 9 De Stichting Interkerke lijke Gezinszorg te Leiden vraagt gezinshelpsters. Min. leeftijd 18 j. Min. opleiding Primaire opleiding Huishoudschool. Informa ties en sollicitaties tussen 9 en 10 uur v.m. Tel. 25771. Oude Rijn 190, Leiden. 9 Kapster gevraagd. Goed kunnende permanenten en watergolven, bij J. A. Bede- ker, Voorstraat 73, Katwijk aan Zee. Tel. 2584. 9 Uitstekende bijverdienste aang. voor ontwikkelde heer of dame. Br. onder nr. bur. v.d. blad. Meisjes gevraagd voor schoon en prettig werk. Wasserij Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184. Lei derdorp. 9 Jongens gevraagd. Wasse rij Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184. Leiderdorp. 9 De Geref. Stichting voor Maatschappelijk Werk heeft plaats voor enkele ge zinshelpsters. Bij gebleken geschiktheid bestaat er een mogelijkheid om opgeleid te worden tot gezinsver zorgster. Sollicitaties of in lichtingen woensdagmiddag tussen 23 uur of vrijdag ochtend van 8.309.30 uur. aan het bureau der Stichting Plantsoen 61. Leiden. Tel 41987. 9 Gevr. op klein kantoor rl. adm. kracht, 15 a 16 jaar. Aanmelden Ned. Uitge vers Mij. Aalmarkt 11. Tel. 33629. 9 Gevr. chauffeur voor onze Mercedes vrachtwagen. Ge boden wordt een zelfstandi ge werkkring. Tevens een langdurig werkverband. Kistenfabriek „Guldemond" Valkenburgseweg 19, Kat wijk a/d Rijn. Tel. 01718 - 2843. 9 Nette werkster gevraagd, wegens ziekte der vorige. Eén ochtend per week. Me vrouw* Ter Harmsel, Mare- laan 16, Oegs(geest. 9 Net meisje gevraagd van 8.30 tot 2.30 uur. Restaurant Bernsen. Breestraat 157. Lei den. 9 Engelse tour- en stacara vans. Keuze uit 30 stuks. Pr vanaf f 1750. Financ. en in ruil mogelijk. Ook zonder verkoop. J. Kabalt, Steekter- weg 67a. Alphen aan den Rijn. telef. 01720 - 3294. 9 10 autorijlessen v. f 47,50 Vervolg- en losse lessen f 7.50. Fonkelnieuwe V.W.'s, Autorijschoolcombinatie „De Centrale". Aanmeldingsadr. Leiden: Morsstraat 23, tel. 31909. Alphen aan den Rijn Hooftstraat 257. telef. 3752. Voorschoten: Prof. Camer- lingh Onnesplantsoen 13, te lefoon 5834. Warmond: Laan van Oostergeest 3, tel. 2678. 9 Voor een goede rij-oplei ding met resultaat, natuur lijk naar Kwak's verkeers- instituut, Thorbeckestr. 34. telef. 22803. Erkend gedipl. betrouwbaar. 9 Voor al nw accessoires gereedschappen en onder houdsmiddelen naar Otosjop Cok de Graaf. Hoofdstraat 158-160, Leiderdorp. Telef. 24520. 9 Banden, alle maten en merken met aantrekkelijke kortingen en gratis montage Otosjop Cok de Graaf, Hoofdstraat 158-160, Leider dorp. Tel. 24520. 9 Uitlaten tegen zeer scher pe prijzen leveren wij u voor elk merk. Eerste klas uitlaten en voor een geringe vergoeding monteren wij de ze eventueel voor u. Otosjop Cok de Graaf. Hoofdstraat 158-160, Leider dorp. Tel. 24520. 9 Te koop aangeboden van particulier: Fiat 1500 C 1965 in prima staat. Te bevragen, Vlietweg 1, Zoeterwoude (01710 - 31616). 9 Rijlessen.Een zaak van vertrouwen! Prettig idee: een rijschool met de naam Kamsteeg erachter. Gediplo meerde instructeurs: uiter aard de nieuwste Volkswa gens, goed verzorgde theore tische opleiding. Auto rijschool Kamsteeg, Gevers straat 30, Oegstgeest. Telef. 01710 - 51940 's avonds: voor Leiden en omgeving 01710 43428 voor de bollenstreek 9 Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiema chines. verchroomde ge- stoff. klapstoelen, formica tafels - kapstokken - bar krukken, enz. Leidens groot ste verhuurder „De Gouden Sleutels" (sinds 1898), Haar lemmerstraat 220. Leiden, te lefoon 21691. Woningruil 9 Wie ruilt mijn zonnig bo venhuis, in centrum 2 gr. kamers ,5 sip. kamers, bad kamer, keuken en bergzol der voor benedenhuis met tuin, 3 sip. kamers, badka mer en zolder. Tel. 26081 na 7 uur. 9 Weber koeltechniek. Voor nieuwbouw koelinstallaties, koeltoonbanken en koelcel len. Diepvrieskisten. Rep. en onderhoudswerk, tel. 01719- 3126, Leiderdorp. 9 Laat nu uw grasmachine slijpen en nazien. Korte le vertijd. Kippengaas, harm, gaas, afr.-palen en alles voor uw tuin en gazon. W. P Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 7-11, Leiden, telefoon 26627. 9 579 gulden. Voor deze ui terst lage prijs leveren wij u. na inruil van uw oude toestel, een 59 cm t.v. Webe, Haarlemmerstr. 63, Leiden, telefoon 32782. 9 Hele pruiken van zuiver mensenhaar vindt u bij ons vanaf f 130. Ieder dag de monstraties in ons aparte atelier. Ook voor Pelatti-he- renhaarwerk Haarboutique L. v. Tongeren Zn., Depot van Pelatti - International N.V., Breestraat 32, Leiden, tel. 25212, b.g.g. 23612. 9 Lakenpakketten. 6 lakens voor 3 gulden. Geef ze aan ons voor de grote wasbeurt. Uw lakens - slopen - tafella kens kastklaar in plastic verpakt. Ook in uw omge ving een filiaal van Tri-Ex pres. 9 Stofzuiger - onderdelen voor alle merken stofzui gers uit voorraad leverbaar, de Stofzuiger-specialist, Ko- revaarstraat 16, telefoon 20164. 9 Repareren-wikkelen ombouwen van alle merken stofzuigers, de Stofzuiger specialist Korevaarstr. 16, te lefoon 20164. 9 Stofzuigers keuze uit 15 modellen ook in 127 volt. de Stofzuiger-specialist Kore vaarstr. 16, telefoon 20164. 9 Wasserij „Ozon" voor uw was, chemische reiniging, partijen jassen, overhemden, overalls, kleding, reparatife, stoppage, suède reiniging, enz. Vraagt inlichtingen bel 22675. 9 Swarfcga, het ideale mid del voor schone handen, ver wijdert snel en eenvoudig teer, bitumen, vet olie, verf enz. „De Schilder" N. v. Groeningen, Morsstraat 31. 9 Wimpcrolic. Geeft lange wimpers van opmerkelijke schoonheid. Import. Per fl. 90 ct. bij Drogist Boer- haave. Haarlemmerstraat 68. 9 Aangeboden vloer-r kraai en sponningshout, rasters, panlatten, alle soorten balk- hout, deuren met en zonder kozijnen, breedfiensbalken din no 24, straatstenen en kolken, ijzt.en golfplaten Fa. E. de Bolster. Overrijn 8. Leide tel. 23502. 9 Schuldenregelingen d.w.z. concentratie der betalingen op één punt voor particulie ren, ambtenaren en zaken- drijvenden ter voorkoming van faillissement en loon)-beslag, verkoop enz. enz. Medewerking/ erken ning van Voorschot- en fi- nancierings-banken alsmede met hen, die zich belasten met de invordering van schulden. 9 f 13,50 Permanent wave Tlierm O Perm (compleet) DAGEN DINSDAG EN WOENSDAG HEERLIJKE ZACHTE 2e 500 GRAM GELDERSE HAM SAPPIG PEKELVLEES GEKOOKTE LEVER AM. CORNED BEEF NAAR KEUZE 150 GRAM EN BOVENDIEN ALLE SOORTEN HOGEWOERD 19 LANGE MARE 90 250 gram PAARDEBIEFSTUK Kilo MALS MAGERE LAPPEN 4 BIEFSTUK TARTAAR Kilo ROSBIEFLAPPEN 500 gr. PAARDEWORST Kilo STOOFLAPPEN 500 gram GEMALEN VLEES voor uw huisdier Teekens LEIDEN vraagt wegens huwelijk van één van haar medewerksters voor haar BEDRIJFSLABORATORIUM. Leeftijd tot 25 jaar. Eventueel in part-time. De werkzaamheden worden verricht in een ruim laboratorium met een bezetting van 5 personen en bestaan o.a. uit: chemische analyse van de grondstoffen, tussen- en eind- produkten. kwaliteitscontrole op de eindprodukten in nauwe samen werking met de proefbakkerijen voor brood en banket. Voor deze funktie is een opleiding op MULO-niveau en enige ervaring als laborant(e) of studerend voor een analystendiploma vereist Voor studerenden kennen wij een attraktieve studiekostenver goeding. Na de proeftijd bestaat de mogelijkheid tot deelname aan onze gepremieerde spaarregeling. Geïnteresseerden verzoeken wjj schriftelijk of telefonisch kontakl op te ne men met de chef van het laboratorium, Oosterkerkstraat 18, telefoon 24141. dinsdag, woensdag en don derdag. Bespreken niet ver plicht. Kapsalon Rita, Wil lem Klooslaan 15, Leiden. Tel 24683. Gratis wassen en water golven. Bij aanschaf van een permanent wave van f 20,75 entvangt u deze maand een waardebon voor wassen en watergolven gratis. Bespre ken niet verplicht. Kapsalon Rita. Willem Klooslaan 15. Leiden. Tel. 24683. VOOR ADVERTENTIES 31441 Laten advertenties u inlichten eer u gaat kopen

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7