Sterk verweer van Quick Boys-jeugd tegen Oranje-team CHMN-. Strauss' Zigeunerbaron blijft dé operette bij uitstek Rouwkoop in verlenging nog naast Piershil 2-2 Ned. Opera Stichting Circustheater in LEUK DUEL IN KATWIJK FLAMINGO'S BLEEF IN LEIDEN OP 99 STAAN... Door treffer van Daan Kooy Kag ia en MVKV naar puntendeling (2-2) Automobilist onder invloed ramt zes geparkeerde auto's Rijswijk liet ds. Boeyinga node vertrekken naar radio Bloemendaal Benauwde, maar verdiende zege voor Lisser Boys Bowens "Na de regen" viel toeh regen REILEN EN ZEILEN NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 MAART 196? KATWIJK In de wedstrijd tus sen de Quick Boys-jeugd en de se lectie van het Nederlands jeugdclftal bleven verreweg de meeste spelers van het Nederlands jeugdteam onder de maat. Alleen de Vlaardinger Riet dijk stak met kop en schouders bo ven de rest van de Oranje-aanval lers uit. In de achterhoede maakte de hardwerkende Bogaart (Asperen) rijn kwalificatie eveneens waar. De Katwijker W. v.d. Plas. kwam on danks enkele knappe acties over het algemeen niet uit de verf. Uiteinde lijk eindigde hel boeiende duel in een 11 gelijkspel. Een in de eerste helft sterk tegen vallend Nederlands team kon tegen de hechte Quick Boys-verdediging geen vuist maken. De meeste aan vallen strandden reeds op het mid denveld. Bovendien stak doelman Van Leeuwen in goede vorm. In de eerste helft konden geen van beide ploegen de juiste richting naar het net vinden. Zelfs de schutters in de voorhoede van het Ned. Jeugdteam gaven een demonstratie van hun on kunde. Uitstekend De tweede helft daarentegen gaf een uitstekende partij voetbal te zien, waarin zeer spannende momen ten elkaar afwisselden. Zo begon het Ned. Jeugdteam direct aan een serie verwoede aanvallen. De eerste de beste aanval was al raak. Een leuke combinatie over rechts werd afge rond met een doeltreffende omhaal van de Ajaxied Kleton: 10. Quick Boys liet het er echter niet bij liggen. Men moest tot de 20ste minuut wachten op succes. Een aan val. die in het begin niet erg gevaar- Basketbal LEIDEN In een goed bezette sporthal heeft het basketbalteam van Flamingo's Bona Stars met een regelmatige score naar een verdien de nederlaag gespeeld. Flamingo's, had als ploeg meer inhoud. Al moet erbij gezegd worden, dat de Bona Stars geen geluk hadden met zijn schoten en strafvvorpen, waarvan er slechte enkele zijn benut. Flamingo's ging van het begin af aan de leiding. Na 5 minuten ston den de Stars al met 145 achter. In de eerste speelperiode kon Bona Stars het spel van de Flamingo's nog aardig volgen. Na 10 minuten waren de Haarlemmers uitgelopen naar 21—10. Bij de rust was de achterstand groter geworden: 4424. Na de rust was er de eerste vijf minuten een opleving in de Bona-gelederen. Men kon tien punten scoren tegen de Fla mingo's slechts vier, waardoor de stand kwam op 4834. Toen echter kwam de doelpuntenmachine van de gasten pas goed op gang. De Flamin go's zou bijna de eerste ploeg zijn geworden, die de Stars met meer dan honderd punten ging verslaan. Zover lieten de Stars het echter niet komen. Al ging dit wel ten koste van talloze persoonlijke fouten, waardoor eerst P. Ruyssenaers en even later P. v. Tuyll het veld. met vijf p's, moesten verlaten. Bij de stand 9960 ging de gong voor de laatste maal. Voor Bona Stars scoorden: P. v. Tuyll 20 (3—17), C. Pley 15 (5—10) Ruyssenaers 6 (4—2). P. de Jong 6 (4—2) Wallaart 3 (0—3) v. Cleef 4 (2—2) A. de Jong, v. Mameren en J. Maassen elk twee (2—0). Voor Flamingo's was E. Jager de beste schutter met 35 (12—23) Schappers 2! (13—Kales 19) 8—11) Francke 15 (9—6) lijk scheen, werd afgerond met een hard schot van Van Duin. Epping keerde de inzet maar de bal ketste voor de voeten van B. Verdoes. die prompt zijn club naast het Neder lands Jeugdteam schoot. Quick Boys rook, dat er nu meer in zat en stelde de verdediging van de gasten op de proef. In de 28ste minuut reageerde J. van Dijk scherp op een diep te-pass, kopte de bal over verdediger en doelman heen waarna hij maar voor het inschieten had. Maar tot de grote teleurstelling van Quick Boys werd het doelpunt afgekeurd. Er was wat te stevig met de schouders gewerkt. Problemen Al met al een leuke wedstrijd, die de coach van het Ned. Jeugdelftal nogal wat problemen heAt opgele verd. Scheidsrechter Boers leidde dit duel met zijn twee secondanten Schouten en v.d. Linden naar beho ren. Ned. Jeugdelftal: d. Epping (Gen- dringen), a. Steenbergen (Go Ahead), Monnees (ADO), Bogaard (Asperen), Dekker (Apeldoorn), m. Bosman (Raptim), v. d. Plas (Katwijk), v. Storm (ADO), Bonvrie (MKC), Riet dijk (Fortuna VI.) en Kleton (Ajax). Quick Boys: d. W. v. Leeuwen, a. A. de Jong, J. de Hollander en W. v.d. Plas, m. F. de Best en H. v.d. Plas, v. P. v. Duyn, J. v. Duin, B. Verdoes, J. v. Dijk en A. v. Rijn. Agenda Hazersivoude HAZERSWOUDE De vereni ging voor prot.-chr. onderwijs houdt morgenavond om 8 uur in de Mavo- school aan de Ds. V. d. Boschstraat een ledenvergadering. Het Plattelands-Jongerencontact komt eveneens morgenavond om 8 uur bijeen, maar dan in het vereni gingsgebouw. In deze jaarvergade ring zullen enkele bestuursleden worden gekozen. Voor de hervormde mannenver- eniging houdt woensdagavond om half acht ds. J. Cirkel uit Bodegra ven een lezing. De bijeenkomst is in het lokaal achter de geref. kerk en niet, zoals eerst was bekend gemaakt, in de herv. kerk. Voor de ouders van de leerlingen van de Johannes Postschool is er vrijdag van 2 tot 4 en van 7 tot 9 uur ('s avonds) gelegenheid contact te hebben met het onderwijzend perso neel. Afscheid J. Bogerd TER AAR De president-kerk voogd van de hervormde gemeente, de heer J. Bogerd, heeft zoals wij al meldden zijn funktie neergelegd. Zondagmorgen heeft hij afscheid genomen. Ds. A. M. Lindenburg dankte de scheidende president- kerkvoogd voor zijn werk, dat hij met nauwgezetheid heeft gedaan. De gemeente zong de heer Bogerd de zegenbede uit psalm 121 toe. In een bijeenkomst van kerkvoogdij en kerkeraad zal de heer Bogerd nog nader afscheid nemen. Tafeltennis Leimuiden LEIMUIDEN Play Fair speel de weer de competitiewedstrijden. De eerste kampioen is inmiddels be kend geworden. Jongensteam 1 Avanti 3 7—3: jongensteam 2— Avanti 5 46; jongensteam 3 Avanti 6 82; meisjesteam 1De Valken 1 73; meisjesteam 2 tegen Pit '54 010; senioren damesteam Wibats 37; heren 1Excelsior 3 73; heren verloor met 64. Morgen staan er thuiswedstrijden op het programma voor het eerst dames- en eerste herenteam. VOORSCHOTEN De strijd leek gestreden. Met nog vier minuten te spelen nam Piershil een 21 voor sprong. Niets leek er nog op dat Rouwkoop deze achterstand nog te niet zou kunnen doen. Mede omdat de gasten met het rekken van de tijd, uittrappen en dergelijke onrust in de Rouwkoopploeg zaaiden. Het was al ruim twee mi nuten over tjid. toen Rouwkoop de zoveelste vrije trap mocht nemen. Loek Helder knalde de bal hard in, doelman Groe- nenberg liet het leer vallen en toen was Daan Kooy er als de kippen bij om de thuisclub alsnog naast Piershil te knal len. Onmiddellijk na deze treffer floot de goed leidende arbiter Lefeber voor de laatste maal. Vele protesten van Piershil, dat er te lang gespeeld zou zijn wuifde hij. terecht weg. Middenveld In de eerste helft kregen beide doelwachters nauwelijks enig werk te verrichten, omdat het spel zich hoofdzakelijk op het middenveld af speelde. De rust kwam dan ook met een blanco stand. Piershil dat zijn theoretische kans op de titel wilde behouden, startte na rust furieus. Rouwkoop kwam onder druk. Een uitval leverde echter succes aan de andere kant. Met nog twintig minuten te spelen werd het door Stam 10. Dit was KOOY WEINIG VOETBAL IN AFD. LEIDEN (Van onze sportredaklie.) LEIDEN Wegens de slechte ge steldheid van de terreinen is er za terdag In de afdeling Leiden maar een zeer beperkt programma afge werkt. In de le klas hebben a' ecn Kagia en MVKV gespeeld, zij het onder verre van ideale omstandighe den. De puntjes hebben ze broeder lijk verdeeld. De ranglijst heeft dan ook geen wijziging van betekenis ondergaan. KAGIA—MVKV 2—2 (1—0). Een evenals vorige week goed op dreef zijnd Kagia heeft het MVKV heel moeilijk gemaakt. Bij rust stond Kagia zelfs nog met 10 voor. De gehele wedstrijd is de ploeg uit Abenes in de meerder heid geweest en het is voorname lijk aan keeper Eliveld te danken dat MVKV er een gelijk spel uil heeft kunnen slepen. Na 40 min. spelen beging de MVKV-verdedi- ging een ernstige fout en De But ter was aanwezig om zijn ploeg een voorsprong te geven (10). Direkt na rust echter wist Gold- steyn uit één van de weinige MVKV-uitvallen zijn ploeg gelijk te brengen (11). Hierop echter ging Kagia weer over tot de aan val en Walkier kon na 20 min. op nieuw een verdedigingsfoui af straffen (21) In het slot-offen- rief van MVKV werd Goldsteyn, vlak voor het eindsignaal, een ogenblik onbewaakt gelaten, en dat was voor hem voldoende om voor de tweede maal doel te tref fen. Eerste klas: Woubrugge 12 11 0 1 22 39-12 VWS 12 9 1 2 19 26-16 MVKV 13 8 1 4 17 37-24 TAW 11 7 2 2 16 27-19 Kagia 13 7 2 4 16 34-20 Leiden 12 5 3 4 13 30-18 Valken 12 r 1 9 5 17-38 Alphia 10 2 0 8 4 12-24 Sleutels 12 1 2 9 4 17-43 VVSB 11 1 0 10 2 13-38 Uitslagen le klas: Kagia—MVKV 2—2. IA: Quick B 5—RCL 3 2A: Katwijk 4Lisser B 3 0—1. Noordwijk 4— VVSB 2 0—2. Oegstgeest 3—Quick B 6 14. 3A: Kagia 3—SVOW 4 '2—1 3C: Ter Leede 4Rijnsb B 5 31 3D: Lisser—Rijnsb B 6 11. 3E: MVKV 3—Sleutels 4 O—l. Noordwijk 5Ter Leede 5 41. Quick B 10— Katwijk 7 1—4. 3F: Lisser B—Ter Leede 6 41. SJZUnitas 2 3G: MVKV 4—Quick B 11 Oegstgeest 6VWS 4 26. 3J: Kagia 5—Quick B 13 34. Katwijk 11 MVKV 5 10—0. Lisser B 8—Haz Boys 7 2—2 Ter Leede 7—SJZ 3—1 olie op het Piershilvuqr. dat pas vijf minuten voor tijd zijn bekroning vond. Spil Achterberg knalde de gelijkmaker achter Vleeshouwer. Een minuut later was Vleeshouwer voor de tweede maal geklopt toen Groe- nenberg uit een schrimmage de stand op 21 bracht. Hierna begon nen Piershils-spelers de tijd te rek ken met de voor hen onplezierige afloop. DEN HAAG De 51-jarige dron ken automobilist T. B. heeft zaterdag avond om kwart over acht in de Paets van Troostwijckstraat een serie gepar keerde auto's geramd die flink zijn beschadigd. Eerst botste hij tegen twee gepar keerde auto's aan de rechterkant van de straat en vervolgens zwenkte hij naar links waarna een derde auto klappen opliep die een kettingbotsing veroorzaakte tegen een vierde, vijffe en zesde auto. De man reed door. Maar hij kon door de politie even later in de naaste omgeving worden aangehouden. ,Jau Sehmitz: Franse medaille mei robijnen DEN HAAG Wegens zijn ver dienste voor de Franse orgelmuziek is de 53-jarige organist van de Heilige Sacrementskerk aan de Sportlaan, Jan Sehmitz. begiftigd met de robijnen medaille van de Franse Academie van Kunsten en Wetenschappen. Deze on derscheiding zal hem op 27 april te Parijs worden overhandigd. Jan Sehmitz heeft vele orgelconcer ten in Frankrijk gegeven en brengt in Nederland dikwijls orgelmuziek van Franse componisten ten gehore. Reeds eerder werd hij begiftigd met de zil veren medaille. DE KAAG Het zangkoor Looft den Heer gaat niet naar .Salzburg, zoals in het verslag van de jaarver gadering (door een fout ter redac tie) werd bericht, maar naar Wenen. SCHEVENINGEN Donderdag avond 20 maart brengt de Neder landse Operastichting de première van „Der Zigeunerbaron" in het Circustheater. Daarmee begeeft men zich op het terrein van de operette, zij 't dat Der Zigeunerbaron zonder twijfel qua eenheid van tekst en muziek de meest geslaagde ope rette van Johann trauss' zoon ge noemd kan worden. Het leven van Johann Strauss (1825-1899» is verlopen als een sue cesvol avontuur, waarin roem. erken ning, rijkdom en een ongeremde stroom van successen de belangrijkste plaats innemen. Hij was de zoon van de componist, die o.a. met zijn Ra- detzkymars onsterfelijkheid verwierf. De oude geschiedenis herhaalde zich. het conflict tussen vader en zoon ontstond toen de zoon tegen de wil van zijn vader in componist wilde worden. Ook in dit geval kroop het muzikale bloed waar het niet gaan mocht en al spoedig bleek junior een ernstige concurrent voor senior. Op 15 oktober 1844 viel de beslissing in het tuincafé van Dommayer te Hietzing. het eerste optreden van de zoon. Reeds spoedig had hij het pleit ge wonnen en zijn Sinngedicht-Walzer moest 19 maal herhaald worden' Het succes en de erkenning hebben Johann Strauss zijn gehele leven niet meer verlaten, succes gebaseerd op onvex-getelijke werken als 'een wille keurige greep uit zijn honderden wer ken): An der schonen, blauen Donou. Friihlingsstimmen, Kaiser-Walzer, G'schichten aus dem Wienerwald. en zijn operettes als Die Fledermaus. Ei- ne Nacht in Venedig. en der Zigeu nerbaron. Eerst op 45-jarige leeftijd schrijft hij de eerste van zijn 16 operettes en hij doet dit in feite onder invloed van de successen van Offenbach. Hoezeer Johann Strauss door de muzikale we reld werd aanbeden .blijkt wel duide lijk uit het honorarium, dat de stad Boston hem betaalde voor zijn over komst naar Amerika t.g.v. de herden king van de honderdjarige onafhanke lijkheid. De walsenkoning ontving voor zijn optraden: 100.000 dollars en dat in het jaar 1876! BOEDAPEST Tijdens een gast-optreden in Boeda pest bezocht Strauss Maurus Jokai. een sprookjesverteller bij uitstek. Hij verfelde aan de componist het sprook je van Saffi en hieruit groeide zijn operette der Zigeunerbaron. Dank zij de journalist Ignaz Schnitzer die voor het libretto zorgde, is een bijzonder gaaf werk ontstaan, waaraan Strauss met aandacht en zorgvuldigheid twee jaar lang werkte. Hoewel men in om gekeerde volgorde werkte (de teksten werden aan de muziek aangepast) is dank zij de, perfecte samenwerking van librettist en componist een ope rette van klassieke schoonheid geschre ven. Aan de vooravond van zijn 60e ver jaardag ging op 24 oktober 1885 Dor Wilma Driessen zingt de Arsena- rol in Der Zigeunerbaron. Johann Strauss in 1867. Zigeunerbaron in het Theater an der Wien in Première. Het publiek was buiten zichzelf van enthousiasme, stormen van applaus voor de voca listen van. formaat als Grete Collin, Karl- Streitman en Alexander Girardi, doch in de allereerste plaats voor de componist van dit succes: Johann Strauss. Niet minder dan 84 maal achtereen werd Der Zigeunerbaron uitgevoerd en in minder dan 25 jaar ging de operette alleen al in Wenen 1000 maal. Zo ontstond de populariteit voor een duet als; „Wer uns getraut? Ich sag es Eueh". cle Schatzwalzer: ..Ha. wie es winkt, es klingt, es blinkt", het Sitten- kommissions-couplet „Nur keusch und rein", de mars ..Von des Tajos-Strand" en de wals „So voll fröhlichkeit". EIND GOED Saffi, de basis van Der Zigeunerba ron. is het sprookje in de geest van ..en zij leefden nog lang en gelukkig". En die „zij" zijn dan Sandor Barin- kay. een zoon van een uit Hongarije verbannen familie en Saffi, de dochter van een zigeunerin. Verwikkelingen RIJSWIJK „Als je gelooft, moet je kunnen kijken door het oog van de vreugde, en het oog van de vrede, dat is een wederkerige inwerking op el kaar. Dan groeit het geloof van een christen. De bedoeling van allen die van Jezus Christus zijn is. overvloedig te zijn in de hoop, want de God der hoop is ons gebed. Geloofdlcven, vreugde, vrede en hoop kunnen er alleen zijn als ze gevuld worden dooi de dynamo, de krachtcentrale van de Heilige Geest. Aldus gisteravond ds. L. J. Boeyin ga, Geref. pred. tijdens zijn afscheidspredikatie in de Hofrustkerk i.v.m. zijn vertrek naar radio Bloe mendaal. Hij had zijn tekst gekozen uit Ro meinen 15:13 ..De God der hope nu vervulle u met louter vreugde en vre de in uw geloof, om overvloedig te HVO verspeelde voorsprong LISSE Een sterk gespeelde tweede helft heeft Lisser Boys een belangrijke 32 zege opgeleverd te gen het eveneens laag geklasseerde HVO. De Vlaardingers namen tot twee keer toe een voorsprong, maar de sterke tweede helft deed hen toch capituleren na een forse wedstrijd. Het was al na vier minuten 01 toen aanvoerder v. d. Kloet uit een vrije trap achter Luyk kopte. Lisser Boys werd met de wind mee veel sterker en de verdediging van HVO stond zes hoekschoppen toe, eer Kors met een kopbal in de 28 ste minuut de stand op 11 bracht. De verdediging van de Boys was mede door het ontbreken van de gebles seerde Mastenbroek, niet erg op dreef, waardoor J. Kornaat nog voor rust gemakkelijk zijn ploeg ander maal op een voorsprong zette (12). 'Na de hervatting zette HVO een openingsoffensief in, maar Lisser Boys verplaatste het spel na die moeilijke periode. In de dertien de minuut had Poel met een hard schot succes, maar de arbiter kende de treffer op advies van de Vlaardiri- gen-grensrechter niet toe. De scheidsrechter was misleid omdat de bal van de staander weer het veld inkwam. WEL RAAK Even daarna was het wel raak. De kopbal van Kors na een voorzet van Poel vond wel genade in de ogen van de heer Van Nes en daarmee was de spanning terug (22). In de 23ste minuut scoorde Lisser Boys de winnende treffer. Een pass van de vrijstaande Mondriaan bereikte Ru waard, die doelman Kornaat be heerst passeerde. Ondanks felle protesten van HVO bleef arbiter Van Nes bij zijn beslis sing. Lisser Boys trok zich terug, al bleven de uitvallen gevaarlijk. Be nauwde, maar toch wel verdiende zege na een forse wedstrijd behaald. zijn in de hoop. dooi- de kracht van de Heilig Geeste. „Hebben wij, aldus, al dus ds. Boeyinga nog wel verwachting van die God, waarvan wij mogen be lijden met de woorden van psalm 48. dal hij onze God is, de god van de beloften, die hij allemaal realiseert? Jesaja verwachtte dit al. want hij spreekt van de vervulling van de wortel van Isaï. Als wij geen ver wachting meer hebben spreken wij van „God is dood". Wat een tragiek als een geestelijke in welke kerk dan ook. zijn ambt moet neerleggen, omdat hij er geen gat meer in ziet. omdat er zo weinig innig gebedsleven is. daarom is er ook zo weinig verwachting in het leven. De vervulling met louter vreugde en vrede, waarvan de tekst spreekt is eigenlijk genade De kerk die de moet der gelovigen is. mag in de eindtijd haar verwachting overvloedig vervuld zien door de Heer der Wereld, die alleen in het geloof zichtbaar wordt. Hard gewerkt Na de dienst werd de scheidende pastor toegesproken door ds. M. T. Minnema. praese s-an de Kerkeraad Algemene Zaken. „We mogen", aldus spreker, „elkaar met een zekere opge ruimdheid toespreken. U hebt hier ne gen jaar gestaan. U hebt hard ge werkt. De ouderen onder ons hebben be grepen. dat u in dit beroep, dat toch wél een bijzonder beroep was. een grote vrijheid van handelen moest hebben. We laten u gaan naar Bloe mendaal met een beetje zorg om het vele werk dat u daar te wachten staat, maar niet met bezorgdheid, want u bezit een gezonde vechtlust, u hebt de eigenschap, dat u zich bemind weet te maken en dat u met een simpel blij geloof in de wereld mag staan". Aanwezig waren: de wethouders mr. W. Verheul en J. A. Kortink uit Rijswijk, ds. A. C. Scherpenisse na mens de classis, ds. D. J. Roos van Bloemendaal. ds. J. Drost, luchtmacht predikant. ds. J. P. Prins van Den Haag - Loosduinen, afgevaardigden van de Ned Herv Gemeente de R.K. Kerk. de Chr. Geref. Kerk van Rijswijk en de genabuurde Geref. kerken van s-Gravenhage - Escamp, 's-Gravenhage- Zuid, Wateringen en Voorburg. blijven ook in dit verhaal niet uit. doch aan het einde krijgt Sander (dank zij betoonde moed bij de strijd in Spanje) zijn tit-el van baron en zijn schat terug en Saffi blijkt de dochter van een Turkse Pasja. De dochter van de varkensfokker Zsupan, die Sandor afwees omdat zij haar hart had verlo ren aan Ottokar, de/zoonvsqi haar gouvernante, mag zich ten slotte ook de zijne noemen. Een sprookje vol charme en levendigheid, -een operette vol bruisende muzikaliteit en meesle pende melodiek. De Ned. Opera Stich ting brengt elf voorstelling-en van der Zigeunerbaron en met dit aantal on derstreept men a.h.w. het vertrouwen dat men ook in 1969 heeft in het succes van deze klassieke operette. BEZETTING De voorstellingen van Der Zigeu- 20 en 22 maart en 5 april, Rotterdam: 3 april) staan onder leiding van Frans Bauer Theussl. Het Omroeporkest zal de be geleiding verzorgen, de regie is van Frans Boerlage, decors van Cor Heesemans en de kostuums van Jaap Nieuwenhuys. De rolbezetting is als volgtGraaf Peter: Heinz Blankenburg, Graaf Car- nero: Paolo Gorin. Sandor: Caesare Curzi. Zsupan: Benno Kusche. Arsena. Wilma Driessen, Mirabella: Elsa Lioni Ottokar; Rudolf Kat, Czipra: Anny De- lorie -en Saffi; Els Bolkenstein. Adr. Hager SCHEVENINGEN John Bowen is ttoch wel een man met een grote fan tasie. Dat heeft hij met zijn „Liittle bboxes" (Blijf zitten waar je zit) jl. woensdag al bewezen. Nu bracht de Nieuwe Komedie van hem in het Pa viljoentheater de toekomstfantasie „Na de regen" in de vertaling van H. J. Oolbekkink en goed regie vah Erik Plooi j er. In het jaar 2170 geeft een professor een college over een ramp, die de wereld in 1970 getroffen zou hebben. Toen nl. heeft een alles verzwelgende regen slechts een negental mensen op een vlot doen overleven Deze geschiedenis van* een moderne arke Noachs laat de professor door zijn studenten op college naspelen. Onder leiding ven een zekere Ar thur zullen de overlevenden een „nieuwe mens en een nieuwe wereld" gaan scheppen. Het draait erop uit, dat er doodgewoon weer dezelfde ou de mens en dezelfde oude wereld ontstaat. De overlevende mensheid be gint alleen de ontwikke lingsgeschiedenis van de mens weer van voren af aan. In deze fantasie van Bowen zijn twee saillante punten: ten eerste laat hij de wereld niet ondergaan door een atoombom of andere technische uit vinding, maar op de uit de Bijbel bekende manier van een zondvloed. (Hierin is hij in zekere zin optimist, want meestal heeft men een zwartere kijk op de afloop van onze technische beschaving), In de tweede plaats laat hij bij een nieuw begin de oude geschiedenis weer van voren af aan beginnen. (Hierin is hij een pessimist, want meestal heeft de grote „men" een rozekleuriger droombeeld van de ..nieuwe" mens) Bowens fantasie is interessant. Hij is een originele dwarsligger. Maar de voortgang van zijn stuk stelt ondanks de illusoire inkleding teleur en het slot is werkelijk slecht. En daardoor werd deze opvoering van de Nieuwe Komedie een beetje koude bedoening, hoewel er naar beste weten werd ge regisseerd en gespeeld, met name door Hans Boswinkel als Arthur, Truus Dekker als ..voordrachtskunstenares" Gertrude, Joop van der Donk als bo- Markl- en visserijberichten Markten BARNEVELD. 17 maart Vette kalve- f renmarkt Aancoer 639 stuks, handel stroef. Prijzen: le kwaliteit 3.70—3.85. 2e kwaliteit 3.55—3,65. 3e kwaliteit 3.40—3.50. BARNEVELD. 17 maart Coöp. Veluw- se Eiervelling. Aanvoer 294.480 stuks, stemming vlug, Prijzen dn guldens per loo I stuks): 53-54 gram 13.44—13.76. 56-67 gram 14.54—14 71. 60-61 gram 14.82—15.71. 64-65 gram 14.83—15 81. KATWIJK AAN DEN RIJN De aan voer van waspeen was in de afgelopen week wat minder groot, dan de laatste weken gewoonte was. Was die aanvoer vorige week bijna twee miljoen kg. in de afgelopen week noteerde men 921.000 kg. De gemiddelde prijshoogte was iets la ger. maar wel oplopend, vooral bij de 6T peen. De export had weer een vlot verloop, waarbij de afnemers waren Engeland, West-Duitsland en België. De eerste twee hadden belangstelling voor kleinverpakte peen. België was tevre den met peen in kisten. De binnenlandse handel was goed. De conservenfabrieken in België kochten behoorlijk, de Neder landse wat minder Verwacht mag wor den dat binnen korte tijd de eerste peen van de oogst 1969, en wel vanuit, Cyprus, de Westeuropese markten zal bereiken. Desondanks is er geen reden de vooruitzichten ten aanzien van onze waspeen te bezien. Peen uit Frankrijk nieuwe oogst zal nog wel even op zich laten wachten. De noteringen waren A I 670—1160, A II 260—900, B I 890—1340. B II 220—990. C I 830—1010, C II 300—870. De aanvoer van de overige produkten, klein in aantal, was gering. De noterin-, gen. uien 100540. boerenkool 26, witlof 101—145, radijs, eerste nieuwe oogst 45, rode kool 57, spruiten 258, groene kool 54, schotseneren A I 48—91, B I 65 en C I 11. KATWIJK AAN DEN RIJN. 15 maart - Groenteveiling: waspeen A I 1040—1160, A II 590—860. B I 1220—1340, B II 320— 480. C I 840—960, C II 390—660. groene kool 54. Aanvoer waspeen 85000 kg. LEIDEN, 17 maart Coöp Groente- en Fruitveiling: appelen 13—52, andijvie 115 —155, snijbonen 580—610 postelein 230, prei 96102, rabarber 126169. spinazie 121 —140, spruiten A 171—181. B 171—185. kom kommers 23—82. champignons 260—320. to maten C 2110, uien middelfijn 10—20, Idem middelgrof 1517. idem grof 20—22, witlof 145—196 sla 19—29. raapstelen 18. radijs 51, selderij 35. ROTTERDAM. 17 maart Veemarkt. Aanvoer: totaal 1492 dieren, waarvan 1111 slachtrunderen en 381 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen extra 5.25—5.70. I 4.65 —5.15, II 4.10—4.50. III 3.90—4.05. varkens I 2.64—2.67, II 2.61—2 64. III 2.55—2.61. stieren 4.60—5.20 worstkoeien 3.75—3.90, slachtzcu- gen 2.10—2.25, zware varkens 2.20—2.40. Overzicht: Slachtrunderen. aanvoer gro ter. handel lui-duur, prijshoudend. Var kens: aanvoer iéts kleiner, handel vlot, fijne varkens Iets gedrukt in prijs, slacht- zeugen hoger in prijs enkele prima's bo ven notering. RIJNSBURG, 17 maart Groentevei ling: peen BI 1280—1370, AI 1130—1190. was peen 650—810. breekpeen 890. uien 40—350, groene kool 1037. Visserij SCHEVENINGEN. 17 maart Visserij- berichten. Totaal aan de markt: 210 kisten verse haring. 130 kisten makreel, 530 kis ten kabeljauw, 670 kisten koolvis. 565 kis ten wijting, 60 kisten schelvis 840 kisten schol. 60 kisten diversen, 24.530 kg t$ng en tarbot SCHEVENINGEN, 17 maart Visserij- berichten. Besommingen trawlers in gul dens. SCH 339—2750, SCH 15—10.200. SCH 16—15.440. SCH 45—13.650. SCH 46—6180. SCH 50—4100. SCH 54—12.730. SCH 55—3820, SCH 60—15.650 SCH 101—10.600, SCH 110— 12.500, SCH 123—21.650. SCH 162—6280. SCH 196—10.900. SCH 242—12900, SCH 248—5440. SCH 303—6040, besommingen kustvissers: SCII 48—5040. SCH 251—7130, KW 106470(K Noteringen per kg: g rtong 370—402. grm 422—470 kim 585—660 I G85—775. II 580—670. tarbot I 600—760 II 430—570, III 375—425, IV 360—390. griet I 340—385. II 190—225: per 40 kg: grm, schol 1525. middel 17.5024, klei' nl6—20, grm schelvis 45—55. kim 45— 50. I 42—50 II 35—40 wijting gestript 13.60— 18.80, idem dicht 9 60—12, schar 30—42. m kabeljauw 32—40. 1 30—36, II 28—35, III 26— 34, m koolvis 12—12.50, I 12. II 12 schar- tong 17—20; per 100 kg: gr kabeljruw 60— 100, gr koolvis 30. gr leng 35—42; per 50 kg: verse haring 14—28. verse makreel 14—66, Verwachte aanvoer voor morgen uit de Noord: SCH 33. IJMUIDEN. 17 maart Visserijberich ten Besommingen in guldens. KW 331730, KW 52—3015 KW 79—3260. KW 93—1700, KW 127—2735, KW 172—4230. KW 187—3510. KW 200—5320 KW 213—4060, WR 32—3074, WR 45—6070. Oprichting Voorburg» Chr. Mannenkoor maandag 24 maart VOORBURG In de Opstan- dingskerk wordt maandag 24 maart om kwart voor acht een openbare vergadering gehouden over het Christelijk Mannenkoor dat in oprich ting is. Ook degenen die zich nog niet hebben opgegeven zijn welkom. Er is gelegenheid vragen te stellen aan de dirigent, de heer N. Scheps. over zijn plannen. dy-builder danseres. en Tatiana Radier als lm? Abbekerk 16 W Walvisbaai Acteon 17 Whitegate Amstelland 16 pass Rlo Grande do Sul nr Buenos Aires. Andljk 17 O St Helena Angolakust 16 z Jamaica Aadara 17 St. Vincent nr Rio de Janeiro Aclla 16 Yokohama BANGGAl 17 Manzanillo. Diadema 16 Tranmère Eos 16 Piraeus nr Tripoli Koresttown 17 Lagos Gary Medes 18 Buena Ventu- Kloostcrdljk 17 Savannah nr Le Havre Keizerswaard 16 Frederica Marnelloyd 17 Los Angeles Moerdijk 17 pass Kp St Lu cas nr Balboa Macoma 17 Halul Nieuw Amsterdam 16 S1 Crolx nr Freeporl Oldekerk 16 Monrovia Pericles 16 Le Havre Provenierssingel 16 New Or- Rochab 16 Onoba nr Joe goslavië Si non 16 ono guadeioupe Socrates 16 Antwerpen Savonelta 17 ZO Porto Rlco Straat Holland 16 Rio de Ja neiro Vannoor» 17 Tawan Vlana 16 Curacao Iwi'fili 'ii-t Acamaca 17 W Crittle Actean 17. Whitegate Adonis 17 Amsterdam Ares 16 Hamburg Benghalis 17 W Wake eilan den Gulfliansa 17 Kingsnorth Krebsla 17 Lehavre Leuvelloyd 16 WNW Fl- nfSterre Medon 19 San Juan Nederlek 17 Lissabon Phlletas 16 pass Vlissingen nr Antwerpen Prinsenborg 18 pass Vlissin gen nr Antwerpen Rotterdam 17 Kobe nr Yoko- Slnon 20 Curacao Socrates 16 pass Vlissingen nr Antwerpen Wonorato 17 Laguaira nr Pt Cardon Wissekerk 16 pass Vlissingen nr Rotterdam Zaankcrk 16 pass Vlisslngcr nr Antwerpen I anker? Ablda 16 Baltimore verw. Sewaren. Cardon. verm Houston Aciln 15 Yokohama verw. Yokkaichi. Manilla, Bukom (verw verm 27), om Kaap de Goede Hoop naar Cura cao Acmaea 14 Bandar Mahshahr. Bukom Acteon 14 Ardrossan verw. verm Curacao Area 12 te Norrkoping (verw 14). Gothenburg (verw 15), Helsingborg. Limhamn. Teesport. verm Jarrow, Teesport, Killingholme, Sunderland Atys vaart sinds 11 In de Singaporearea, verm Bu kom Camitia 11 Cardon nr Slan- low, Barton, verm Curacao Capiluna 21 thv Kaapstad verw op weg nr Spezia (verw 6/4), verm Tripoly nr Lybanon. Hamburg Capisteria 13 Es Sider verw, Hamburg. verm Kharg Island. Bombay Capulonix 21 thv Kaapstad verw, op weg nr Mena al Ahmadi (wordt verm Kharg Island, Bombay) Cinulia verm 14 gereed dok ken RDM. Rotterdam. Per nis. Shallhaven, Stanlow. Mohammedla, Curacao. Cardon. Durban, Ango An- g° Crania 16 Curacao verw. Stanlow. Barton Dallia 18 Bukom verw (verm 18), verm Mena al Ahmadi. Bukom Daphne 22 Khor al A may a verw verm Mena al Ah madi. Sydney. Geelong Diadema 14 ten ank(?i Mersey Bar. Tranmere (16 meren), om Kaap de Goede Hoop nr Mena al Fahal. bultenpm Diloma 25 Mena al Fahal verw. verm Stavanger Dione 14 vn Rotterdam om Kaap de Goede Hoop nr Mena al Ahmadi Dostna plm 14 Fremantlc verw (bunkeren) Whanga- rei. Geelong (Sydney ver vallen) Kabylla 15 Bukom vertv. Me na al Ahmadi Kalydon 18 Durban verw. verm Cartblsch gebied Kara vaart sinds 9 In de Sin gaporearea. verm buitenom Katelysla 13 Bukom nr Sam- bu. Kobe. Nago.va .Kelletia 12 Rotterdam, Stan low. verm Hamble. Tha- meshaven Kenia 21 Bukom verw Kermla 13 te Teesport (vern (4 meren), verm Killinghol me, Isle of Grain (Pet!' Couronne vervallen) verm Cardon. Wootlhrldgi Khaslella 18 Cnrncao verw Koplonella 19 Nilgata verw. Bukom, Bangkok Koratla 12 Bukom (verw 15), I Perz Golf (Bangkok ver- I vallen) Korenla 14 Colombo verw, I Bukom (verw 19), verm I Singaporearea Korovlna vaart sinds 3 in de Singaporearea, Bukom (verw 17), Singaporearea Kosicia 13 Eastlondon verw (14 meren), Durban (verw 16), Lorenzo Marques, verm Curacao Kossmalella 13 in de Mersey verw: Eastham nr Stanlow (verm 17). verm Petit Cou ronne, Curacao Krebsia 13 Rotterdam, La Havre, Ceuta, Gibraltar, I Tunis, Ambarli, Tripoli I (Lybie), verm Caribisch ge- I bied Kryplos verm 20 gereed dok- I ken „De Schelde" Vlissin gen Kylix 11 ten anker in de Mersey, Stanlow (14 meren, verm 15), Eastham. Rotter dam l.ovellia 21 thv Kaapstad I verw op weg nr Spezia I (verw 5/4) Macoma 18 Halul Island verw, Mena al Ahmadi. Rclterdam vletula 13 thv Kaapstad verw I m weg nr Rotterdam Veverlta 7 Gothenburg om I Kaap de Goede Hoop nr I Mena al Ahmadi (verw .1/4), verm Lavera Niso 6 Lissabon (dokken, verw 23). Forcados 'Jndina 16 Thameshaven verw. Port Gentil Onoba 16 Portland (Mainel verw. Pto Miranda, Hovic Patro 11 ten anker reede Durban (verm 17 meren). Kharg Island. Bombay Phllldora 13 Bonny, Stavan ger (Sola) (verw 27) °hiltne 16 Genua verw (17 meren, verw 18). Skara- manga (dokken). verm Mersa el Hariga, Rotter dam Phdippla 16 Teesoort verw, Port Gentil. UK/Cont Seoia 18 Tranmere verw, Mena al Fahal. bunkeren, Halul Island. Tranmere Vasum 12 Rotterdam. Gibral tar. Madeira. Cardon. Pa namakanaal. Mrtlnez viana '6 Curacao verw. Pi- ney Point, verm Curacao "rpa oo Tr'»ni"ere verw, VmsteMam 'dokken ADM) 'Mvitiarn '.4 Mir! verw. Ta- hopgm Mirt. bn'tenom '"fra '3 Aden (15 meren), Kharg Island, verm Bom-

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12