Kind ervaart dat het in het water veel meer kan Ir. Hakstege bestudeert al problematiek Alphen WEEKAGEN DA Geld instructiebad Leidse Mytylschool goed besteed Als ze weten dat ze het kunnen dan willen ze ook Oegstgeester politie verlaat Geversstraat Bibliotheek Leiderdorp PvdA Leiden staat achter Vondeling Directeur gemeentewerken ziet uitzonderlijke kansen Veel gereisd in buitenland Aanhouding in trein naar Amsterdam Grootmoeder in Den Haag door kleinzoon vermoord BRILLANTEN SIERADEN JUWELIER v.d. WATER NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 15 MAART 1969 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De inspecteur lichamelijke opvoeding de heer P. Leen heer valt meteen met de deur in huis als wij bij hem komen praten over het gereedgekomen instructiebad bij de Mytylschool. ,Jk heb altijd al een pré gehad voor mytylkinderen en ik ben dan ook blij, dat het bad onder mijn beheer valt". Zijn functie brengt mee, dat de heer Leenheer het beheer heeft over alle gebouwen, lokalen en materialen, die nodig zijn om de schoolgaande jeugd haar wekelijkse uurtjes sport te geven. Met het bad aan de Blauwe Vogelweg (naast de Annakliniek) is hij wel bijzonder ingenomen. „De leerlingen van de Mytylschool krijgen nu de kans te ontdekken, dat zij hun ledematen misschien nog enigszins kunnen gebruiken". De heer Leenheer weet waarover hij praat, want na 26 jaar als leraar praktijk te hebben opgedaan aan di verse schoolinrichtingen werd hij in 1964 benoemd tot inspecteur. Boven dien is hij bedreven in heilgym nastiek en massage. Geen wonder dus, dat toen de Leidse raad een maal het besluit had genomen de aan de Zuidsingel gevestigde My tylschool een nieuw onderkomen te geven, hij met de toemalige inspec teur, de heer B. Swanenburg, en stadsarchitect, de heer Koch, ging praten of het niet mogelijk was een instructie bad bij de nieuwe school te realiseren. Groot tekort De raad ging akkoord en twee jaar nadat de Mytylschool in gebruik was genomen, gingen (twee weken gele den) de eerste kinderen te water. Er is al een instructiebad in Leiden, het Zweilandbad, waar de kinderen tot nog toe zwemonderwijs kregen. Waarom dan toch nog een apart bad voor de mytylkinderen?, vroegen wij de heer Leenheer. „Nou, op de eerste plaats is dat Zweilandbad overvol. Er is eenvoudig een groot tekort aan baden in Leiden, maar het voor naamste was wel, dat het water van het Zweilandbad te koud was voor de kinderen. Spastische kinderen kunnen geen koud water verdragen. Dan verkrampen ze helemaal. De constante temperatuur in het mytyl- bad is nu 32* C". Onschatbaar besef De heer Leenheer: „Vanaf de eerste levensmaand is het kind be zig alles te onderzoeken. Juist de zo belangrijke ontwikkeling van de functies noodzaken het kind tot dit onderzoek. De lichamelijk gehandi capte kinderen hebben echter veel minder mogelijkheden. Dit geldt niet alleen voor het lichamelijke, ook de geestelijke ontwikkeling zal zwaar te lijden hebben. De ruimtelijke oriëntering is voor de lichamelijk gehandicapte kinderen een zeer groot probleem. Het is nu juist de hydro-therapie met als belangrijk facet het zwemonderwijs, die een gunstige factor is in de problematiek van die ruimtelijke ordening. He) kind gaat ervaren, dat het in water veel meer kan en zich kan bewegen, wat buiten het water bijna niet mo gelijk is. En of er nu sprake is van een spastische paralyse of van een spastische parese (geen totale ver lamming), het besef dat er bewe gingsmogelijkheden voor het kind zijn, is van onschatbare waarde. Juist daarom is het tot stand komen van dit bad voor de mytylkinderen zo belangrijk". Kunnen is willen De afmetingen van het bad zijn niet zo groot (5 x 12,5 m) maar wel is het voor het gehandicapte kind zeer belangrijk, dat het een beweeg bare bodem heeft, die waterstanden van 1,70 m tot slechts 10 cm moge lijk maakt. De heer Leenheer: „Zelfs kinde ren, die zich dus helemaal niet kun nen bewegen kunnen het water in. Al zouden ze alleen maar de handen wat op en neer kunnen doen. Dat is van enorm psychologisch belang. Weten ze eenmaal dat ze dat kun nen, dan willen ze ook. Ze moeten het eerst ondervonden hebben". De resultaten zullen door de twee schoolartsen, de schoolpsycholoog, de logopediste en de fysio-therapeutiste nauwlettend in het oog Worden ge houden. Niet alleen de gehandicapten van de Mytylschool zullen van het bad gebruik maken, ook de debielen en imbecielen van de diverse blo-scho len in Leiden. De heer Leenheer is bijzonder content met de medewer king van het hoofd van de My tylschool, mej. Hilarius, maar ook met de medewerking van de ouders, die vaak met de kinderen mee naar het bad komen om ze te helpen uit en aankleden, want er zijn natuur lijk kinderen die helemaal niets kunnen. „Als je aandit soort werk mee helpt moet ook niets te veel zijn", aldus de heer Leenheer. „Als het nodig is, als een kind bijvoorbeeld net psychologisch in staat is wat te leren, dan wordt ook na schooltijd doorgegaan. Het is een louter psychologische kwestie. De meeste gehandicapte kinderen zullen nooit leren zwemmen, maar bij de debielen en imbecielen zijn er wel, die een zwemdiploma halen. Het is geen kwestie van intelligentie, dat men kan leren zwemmen. Het gaat er alleen maar om, hoe breng je een kind bij, dat het kan blijven drijven. Dat gebeurt hoofd zakelijk door middel van spelletjes als: wie durft zijn hoofd onder wa ter te steken, wie is al lopend door het water het eerst aan de overkant van het bad; wie durft te gaan lig gen in het water? Langzaamaan dur ven zij het dan aan te gaan drijven LEIDERDORP Vrijdagmid dag 28 maart om kwart over vier opent burgemeester M. A. van der Have het nieuwe gebouw van de stichting Openbare Bibliotheek aan de Tollenaersingel. Het ge bouw heeft een vloeroppervlakte van ongeveer 150 m2 en behalve een bibliotheek-leeszaal bevat het een keuken en een personeels ruimte. Foto N. van der Horst en dan ben je een heel eind. Maar voor je ze zo ver krijgt! De instructie wordt verzorgd door de heer B. Westbroek, geen onbe kende in de Leidse zwemwereld. Ja renlang was hij badmeester in het buitenbad „De Zijl" ejn de laatste jaren ook wel in het Zweilandbad. Voor hem is het een grote stap ge weest van buitenbad naar binnen bad. Gemakkelijker heeft hij het beslist niet gekregen, maar dat vindt hij niet erg. „Het is wel een hele toer om met de kinderen in een temperatuur van 32° C. te werken, maar het is ook geweldig om juist deze kinderen te kunnen helpen". De heer Westbroek wordt geassis teerd door de heer Buis. Ze hebben de beschikking over veel hulpmidde len om de kinderen bij hun zwempo- gingen te assisteren. Zo is er onder meer aan de wand van het bad een lift bevestigd, waardoor spastische kinderen als het ware in het water kunnen worden „getakeld". Bovendien is er een trap, die al naar gelang de waterhoogte, spastische kinderen die zich voortbe wegen in rolstoelen, in staat stelt het bad in te rijden. Het bad is dus een enorme bijdra ge tot de ontwikkeling van het ge handicapte kind. De heer Leenheer formuleerde het zo: „Als ergens ge meentegeld goed aan is besteed, dan is het wel aan dit instructiebad van de Mytylschool". Eerste tomaten LEIDEN Kweker P. A. J. v. d. Arend uit Leidschendam voerde gis teren de eerste tomaten van dit jaar op de groenteveiling aan. De firma J. Kromhout te Leiden kocht ze voor f 3,75 per kilo. HASSELMAN PANDER Eksklusieve artistieke handdrukstoffen van Paap Ploeg en Wim v. d. Doeff Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Eduard zv G J J van Diemen en J Brugman: Anne- Marie Elvira Apollonia dv N L C D Neuwahl en L van der Plas; Menco zv R Erenst en T M Steur; Theodora Hendrika dv P J van der Zeuw en G S de Boer; Olga Maureen dv H P E Kaitjily en C C de Keijzer; Robert- Jan George zv J R J Visser en A C van der Heiden; Johanna Anna Anita dv W Monfils en D Moenen; Danuta dv W Monfils en D Moenen; Petrus Gerardus Jacobus zv P G van Leeu wen en M E T Vink; Esther dv M van Duyvenbode en J Smit; Jeroen Jean- Paul zvPCJ Barel en J A van Gas tel; Ferdinand Jacob Laurens zv M Mosselman en P Arensman; Jan zv P van den Oever en A van Duijn; Ariana Jacoba dv J J van der Plas en J van der Plas; Paula dv A A Croon en A van der Meijden; Alexan dra Francisca dv A van Zijl en M H van der Klugt; Shelly Maria dv T A G J van der Voort en A H C Vos; Sonja Maria dv M N J Nederhof en M G M van Es. Gehuwd: A van der Vorst en L J M van der Borg; J H W Rullmann en G R Schadee. Overleden: P Vooijs 67. jaar man; R J van der Lans 3 maanden zoon; J Hartevelt 59 jaar man; A Mc Intyre 58 jaar man; J M Koornhof 81 jaar vrouw. O LEIDEN Ook het bestuur van de afd. Leiden van de PvdA heeft zich beraden over de partijcongres. Het bestuur heeft besloten zich vol ledig te stellen achter de verklaring van partijvoorzitter A. Vondeling en wacht in vertrouwen de handelingen van het nieuwe bestuur af. Vrijdag 21 maart houdt de Leidse afdeling in gebouw Ons Centrum aan de Hooigracht een ledenverga dering over het congres. De afge vaardigden Kerling, Van Seters en In 't Veld zullen verslag doen van hunbevindingen. Van Gelder Papier hoger AMSTERDAM De raad van com missarissen en raad van bestuur van Koninklijke Papierfabrieken van Gel der Zonen n.v. maken bekend aan de op dinsdag 13 mei te houden algemene vergadering van aandeelhouders te zullen voorstellen over het boekjaar 1968 een dividend uit te keren van 8 pet (v j 4 pet). OEGSTGEEST Eind deze maand of begin volgende maand is eindelijk het nieuwe politiebureau aan de Rhijngeesterstraatweg ge reed. Het duurt dan ook nog maar even, of de groep rijkspolitie verlaat dit pand aan de Geversstraat, na er twintig jaar lang „tijdelijk" ge huisvest te zijn geweest. Het oude politiebureau is eigenlijk een „gemeenteschool anno 1879" en werd een jaar of veertig geleden reeds afgekeurd voor het geven van onderwijs. In 1949 trok de politie- groep er in, met het vooruitzicht op „spoedig een echt eigen bureau". Dat spoedig duurde, zoals gezegd, twintig jaar. De oude school wordt na het ver trek van de politiemensen naar de Rhijngeesterstraatweg geschikt ge maakt voor gymnastiekonderwijs. Zoals bekend heeft dat reeds lang plaats in een deel van het gebouw. ALPHEN De nieuwe directeur van Gemeentewerken te Alphen. ir. C. Hakstege uit Voorschoten, zal op 1 april in functie treden. De dag daarvoor, op 31 maart, zal hy op een min of meer officiële bijeenkomst, door het gemeentebestuur worden verwelkomd. Het is wel een merk waardige gang van zaken. De voorganger van de benoemde, ir. N. Buij- sert, ging, als Gedeputeerde een vast verband aan met de provincie Zuid-Holland. Zijn opvolger, ir. Hakstege, verlaat de provincie, om in gemeentedienst te gaan. Ir. C. Hakstege werd 18 maart 1939 te Leerdam geboren. Hij woonde vijfentwintig jaar in Scheveningen, twee jaar ver bleef hy in Ryswijk en een gelijk aantal jaren in Den Haag. Een jaar geleden kocht hij een woning in Voorschoten, waarin hij nu enkele maan den woont, aan de B. J. Gennekelaan 55. Hij is vijf jaar geleden gehuwd met P. A. J. van der Deijl. Het echtpaar heeft een zoontje. re betonwerken en de wegenbouw. Op deze reizen deed hij ook veel praktisch werk in het kader van zijn opleiding. Bij P. W. heeft hij zich in zijn functie als waarnemend chef speci aal bezig gehouden met organisatie, planning en begeleiding van de wer ken ten zuiden van de lijn Den Haag, Rotterdam en Gouda, met na me op de eilanden, de waarden en in het VVestland, specifiek de randge meenten van de Maasstad. Bij deze werken had hij vooral veel te maken met afzet en uilvoering van zand- putten. Woongebied In Alphen ziet de nieuwe direc teur van openbare werken uitzon derlijke kansen liggen, enerzijds voor zich en anderzijds voor de ge meente. Wat Alphen-Noord betreft, waar zich Alphens grootste bouwac tiviteiten voltrekken, daarover kan nog geen afgerond oordeel worden geveld. Noord is nog niet af. Hij noemt het nieuwe woongebied een tafel zonder kleed, een kamer zonder Ir. Hakstege studeerde aan de Delftse Technische Hogeschool voor ingenieur civiele tecniek, richting wegenbouw, hydraulica en beton bouw. Zijn keuzevak was utili teitsbouw. Bovendien heeft hij zich bekwaamd in wegverkeerskunde, verkeersveiligheid en automation. Na zijn HBS-jaren bezocht hij nog enige tijd de Rijksluchtvaarschool, studeerde tegelijkertijd en stapte vervolgens over naar de TH tot hij ongeveer vier jaar geleden definitief als civiel-ingenieur bij de dienst Provinciale Waterstaat in Den Haag werd benoemd. Veel heeft ir. Hakstege voor stu diedoeleinden in het buitenland ver toefd. Hij is o.a. vier maanden in Israël geweest, waar hij studie maakte van de havenbouw, de bouw van het regeringscentrum, vele ande wandversiering, maar dat komt alle maal wel. Vaak willen de stedebouwkundi gen zelf ook veel meer, maar worden hun beperkingen opgedrongen door de exploitatie-opzet en de centrale overheid. De gemeenten kunnen we liswaar niet failliet gaan, maar dit voorrecht ontlast de gemeentebestu ren niet van de plicht het huisje bij het schuurtje te laten. Studie De sollicitaitie, die voor ir. Hakstege meteen raak was. bracht voor hem ook enkele problemen •nee. Hij moest zijn nieuwe en pas geïnstalleerde woning haastig verko pen. Vóór september moest hij deze ontruimen. Dan komt de verhuizing. Maar eerst zoeken in Alplien naar een geschikte woning. Het liefst in het centrum. In Voorschoten woonde hij in een magnifiek huis en hij hoopt in Alphen een gelijkwaardige woning te vinden. De nieuwe directeur van gemeen tewerken schijnt zijn hart al aan Alphen te hebben verpand. Elk vrij uurtje besteedt hij aan studie over de geschiedenis van Alphen, het be kende boekje „Een nieuwe sta aan de Oude Rijn" van mr. H. Harden- berg, samengesteld ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Alpehn, heeft hij tot de laatste bladzijde uit gelezen. Ir. Hakstege heeft zich al verdiept in de Alphense problematiek, maar voordat hij zich daar helemaal mee gaat bezighouden, wacht hem eerst nog een meerdaags afscheidstournee door zijn werkgebied bij Provinciale Waterstaat, waar zes centrale kanto ren hem een receptie zullen aanbie den. DEN HAAG Een vrouw uit de Haagse Honthorststraat is gis teravond door haar kleinzoon ver moord. De dader, die per trein naar Amsterdam vluchtte, is dooi de recherche aldaar bij aankomst in de hoofdstad op het station in arrest gesteld. Het slachtoffer is de 79-jarige weduwe KabbedijkGiessekom. Tegen half tien trof de 35-jarige kruidenier-melkbezorger C. W. van W. uit diezelfde straat de vrouw dood in haar woning aan. De vrouw zat op een stoel in de achterka mer. Er lag bloed op de grond. De vrouw is vermoedelijk met een zwaar voorwerp op het hoofd ge- Slagen. Het hoofd van de vrouw ver toonde een 19 cm grote wond. De politie neemt aan, dat de vrouw van achteren is aangevallen. Een onderzoek wees uit. dat in het huis niets overhoop Ls gehaald. Een zakje met geld, dat de vrouw altijd onder haar japon droeg, was verdwenen met de zojuist geïnde AOW-uitkering ter grootte van ongeveer f 350. Een door de recherche ingesteld onderzoek leidde naar de bij de vrouw inwonende kleinzoon als de vermoedelijke dader. Deze, de 29- jarige metselaar A. J. D. K„ bleek een café aan het Hobbemaplein te hebben bezocht, waar hij. min of meer onder drankinvloed, verteld had nog diezelfde avond naar Am sterdam te zullen gaan. GEWAARSCHUWD De Haagse politie heeft hierop terstond do politie in Amsterdam gewaarschuwd. Met, zoals de Haagse politie het uitdrukte, „bijzonder grote medewerking van de Amster damse politie en de Spoorwegre cherche" is men erin geslaagd de laatste trein van Den Haag naar Amsterdam buiten het station te la ten stoppen. Aan bedde zijden van de trein hadden zich politiemensen opge steld, zodat de dader geen kans kreeg te ontsnappen. Zander moei lijkheden liet hij zich meevoeren. Het was de politie inmiddels be kend, dat tussen d'e grootmoeder en haar kleinzoon een gespannen ver houding bestond, die veroorzaakt werd d'or geld. De metselaar, die ongehuwd is, is vannacht naar Den Haag over gebracht. In zjjn gezelschap werd in de trein aangehouden een 55-jarige blosmenkoopman uit Den Haag met wie hij samen vanuit een café aan het Hobbemaplein in de residentie naar Amsterdam was gegaan. De twee mannen kenden elkaar opper vlakkig. Ze hadden elkaar gister avond omstreeks negen uur in het café ontmoet, waarbij K. zou heb ben voorgesteld naar Amsterdam te gaan om de bloemetjes wat bui ten te zetten. Ook d'e andere is in gesloten. Op het stoffelijk overschot van mevrouw Kabbedij a zal vanmorgen sectie worden verricht. Zij is waar schijnlijk met één slag met een hard voorwerp, dat nog niet is ge vonden, om het leven gebracht. Moderne diamantcollectie Ringen met briljant reeds vanaf 75,- OOK VERLOVINGSRINGEN Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGÖEST Geboren: Anne Louise dv P C Mazure en L A L A van den Broek. Gerard Maarten zv J M Hins en J M C van Tol. Ondertrouwd: J J P Biegelaar en A A de Jong, H M N M Groothuis en J E M Nouwens, J C M Jonkman en I T Sonneville, N van Dijk en J Bonte, R Rus en P M Landkroon. Overleden: M E C van der Meer, e.v. A J Filippo. Zaterdag 15 maart Volkshuis, 8 u.: culturele filmavond. OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 u.: schaaksco. Palamedes. Maandag 17 maart Stadhuis, 7.30 u: gemeenteraad. Schouwburg, 8 u.: Theater met „Blijf zitten waar je zit" (John Bowen). Dinsdag 18 maart Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Brceslraat 19. 7 tot 8 u.: Spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Pieterskerkgracht 9. 8 u.: Filmclub 16 K. en O. Schouwburg 8 u.: Theater met „Blijf zitten waar je zit" (John Bowen). Kantine LTS Haagweg 4, 8 u.: Film avond ver. oud-leerlingen. Aula Du Rieustraat, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 u.: Bevolkingsonderzoek. Doelenhuysje. Doelensteeg 11. uur: politiek café. Woensdag 19 maart Foyer Gehoorzaal, 2 tot u.: vleesbraadwedstrijd afdelingen Ver. Huisvrouwen. Gehoorzaal. 7.15 u.: Mattheüs-Passion Ex Animo, gener. repetitie met pupliek. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwzaal stadhuis. 4 tot 6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 u.: K. en O,-film, Accident. Aula Du Rieustraat. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 u.bevolkingsonderzoek. Schepenkade 6, 8 uur: ledenverg. afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde. Kantine P. C. en L., Derde Binnenvest gracht. 7.30 uur: contact-ruilavond Phila- telica. Donderdag 20 maart Gehoorzaal, 7.15 u.: Mattheüs-Passion Ex Animo. Aula Du Rieustraat, 9 tot 12 en 2lot 4.30 u.: bevolkingsonderzoek. Vrijdag 21 maart Aula Du Rieustraat. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 u.: bevolkingsonderzoek. Gehoorzaal. 8 uur: modeshow De Faam. Veemarkt: Paasveetentoonstelling. Zaal Konlngskerk, Noord, 7.30 u.: rull- club voor verzamelaars. Kloksteeg 19, 9 u. nam. Cabaret Peter de Jong. Breestr. 19. 8 u.: jaarverg. afd. Leiden en omstr. Ned. Ver. Suikerzieken. Schouwburg, 8 uur: cabaret PePijn (Paul van Vliet). LEIDERDORP Dorpshuis. 8 uur: K. en O., literaire lezing door Cees Bud- dingh. Zaterdag 22 maart Schouwburg. 8 uur: cabaret PePijn (Paul van Vliet). Oegstgeest: Het Witte Huis 2 tot 5.30 u.: Schaaksoc. Palamedes. APOTHEEK Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest, Smal- lenbrug te Leiderdorp wordt waargeno men door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 16 maart van 8 uur tot 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid-West De Oegstgeestse Apotheek is de gehele week geopend. Doktersdicnst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag avond 24 u.. de dokterstelefoon bellen, 5 maal 2. BEHANDELING NA ONGEVALLEN Ue poliklinische: uenanoeling na origevm ien word» van dinsdag 12 uur I's middags cot woensdag 12 uui waargenomen dooi het Dlaconessenhuls Van vrijdag !2 uu> tot zaterdag 12 uur door het St Elisahe'h ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op eondaeen door hel Acade mlsch Ziekenhuis Films CAMERA: Benjamin. 18 jaar. dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 4.45. 7 en 9.15 uur; do. vr en zat 24 uur: Meln Kampf; zo en wo 2.30 uur: SJors en Sjlmmie bij de reuzen, wo 7 en 9.15 uur (voorstelling K en O): Accident 18 Jaar. LIDO: The Hellflgthers 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 LUXOR: Op vrijersvoeten, a,l„ dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: WarkllL. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr en zat 23.30 uur: Nattlek, 18 Jaar. STUDIO: Mademoiselle, 18 Jaar. dag, 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.3a 4.43, 7 en 9.15 TRIANON: Ik, een mannequin, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30-11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 8: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.19—19, dinsdag 13—14. zaterdag 13—16. zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uui Vrouwenkliniek: maandag t.ra vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.80 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 jaar niet worden toege laten. In het Delang van de patiënten kunnen niet meei dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethziekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. DIACONESSENHUIS: dagelijks eerste kl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15 tot 2 en van 6.30 tot 7 u. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, tongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 3. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag cn zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 4. NOORDWUK Sole Mlo klasse-pa- tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplatienten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdags van half 7 tot balf 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op ueikdagen van 10 tot 9 u„ ook zaterdag zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op wer-iUageo van 10 tot 6 u. ook ^terdax. zondag van i tot 5 uur. Sted. Museum De .akennal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot u.. zondags van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie t Dulvenhuys, Rapenburg 94 grafiek Marijke de WH en Auke de Vrie-., 19 maart tot en met 5 april, dlnsd. t.e.m. zond. 2 tot 8 uur. De Ruif, Janvossensteeg: foto-tentoon stelling Anne Marle Schtofer te Voorscho ten, tot en met 17 maart. De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges. Krijn Gtczen, van 17 febr. tot so maart. dag. 10 tot 16 u.. zond. 13 tol 16 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg li: Se rie-schilderijen Albert Roskam, dlns. t/m vrij. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur, van 5 tot 27 maart. Trappenhuis Akademle, Rapenburg 73: pentekeningen en houtsculpturen van Ge orges Fransen, van 3 tot 28 maart. Galerie Van der Vllst, Botermarkt schilderijen Hessel de Boer, 1 t/m -s maart, dins, t/m zat. 9 tot 18 uur. Koffiebar Gonk. Korte Dlefsteeg: tol 20 maart grafisch werk van R. Thomasen. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot 4 u. op Lammermarkt DU molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: s maal A Brandweei 5 maai 3. Doktersdlenst: 5 maal s (zat. ll u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3