Reservisten Rijnsburg en Valkenburg op oefening (Brom-) fietszaak in Katwijk uitgebrand In elke vergadering moet de woningnood ter sprake komen KOÊtufUs Sportcommissie Lisse kan nu aan liet werk Grondwerker in Katwijk twee keer overreden QSÜBS39 NIEUWE LEIDSE COURANT 6 WOENSDAG 12 MAART 1« VALKENBURG Gisteravond was er voor de reserve-rijkspolitie van Rynsburg en Valkenburg een paraatheidsoefening, waaraan ook de brandweer en de E.H.B.O. van Valkenburg medewerking verleenden. Nagenoeg alle leden van het beroepspersoneel van de rijkspolitie groep Rijnsburg waren ingezet bij ongeregeldheden elders in ons land. Van deze gelegenheid maakten anderen gebruik om op verschillende plaatsen roofovervallen te plegen. Het was in verband hiermee dat de reservisten van Rijnsburg en Valkenburg werden opgeroepen in werkelijke dienst op het groepsbureau van de rijkspolitie te Rünsburg (B.B.-lokaal aan de Broekweg te Valkenburg). Fouten worden besproken Om kwart voor acht begon de oefening met een brandmelding. Te lefonisch werd aan het groepsbureau nieegedeeld dat er brand was uitge broken in en buiten de fabriek van Boer en Jaeger aan de Valkenbur- gerweg, waarbij twee personen ge wond waren geraakt. Nog geen tien minuten later was de brandweer met groot materieel ter plaatse. Dit was hard nodig daar, ondanks dat het een oefening betrof, de omlig gende houtopslagloodsen ten gevol ge van de sterke wind werkelijk ge vaar liepen. Nog geen vijf minuten nadat de brandmelding was binnen gekomen werd aan het groepsbu reau een roofoverval op het benzine station van het garagebedrijf Maas land gemeld. Twee gemaskerde per sonen hadden een pompbediende neergeschoten en een tweede be- Elckerlyck met Sil SASSENHEIM Goede rolbeheer- sing en vlot spel maakten gisteravond de opvoering van het toneelstuk „Sil de strandjutter, door toneelgroep Elckerlyck tot een gebeurtenis van goed volkstoneel. Henk Berg voerde een knappe regie. Er was flinke be langstelling. Het zeker niet gemakke lijk stuk, dat door de roman van Cor Bruyn alom bekendheid geniet, had als hoofdrolspelers P. v.d. Zwet, die met sterk geladen spel de rol van Sil vertolkte, en mevrouw A. Immer- zeel-Homan, die als zijn vrouw Jaak- je knap tegenspel leverde. Bijzonder goed waren ook Leny v.d. Geest als Lobke, de aangenomen dochter en A. Scholten als Jelle, de oudste zoon. Het rustige spel van P. G. v.d. Kraan als buurman Ane deed geweldig aan temidden van de hoogoplaaiende emoties. Verder hadden kleinere rol len, die ook prima werden vertolkt K. Wiering als Wietse de tweede zoon, Henny Mens als Maam, het manzieke buurmeisje, Freek Homan als de dominee, mevrouw Van Rijn- Eldering als Genne de weduwe, H. Vrijburg als Gert. de vriend van Sil, en Corry de Zwart, als vrouw van Gert Het dankbare publiek beloonde de spelers met een minutenlang applaus. Buurtvereniging Centrum RIJNSBURG De voorzitter van de buurtvereniging 't Centrum open de de jaarvergadering met te zeggen dat de vereniging een goed jaar ach ter de rug heeft. Hij dacht daarbij vooral aan de uitgaansdag voor kin deren naar de Efteling. De verlich ting van de Vliet mag niet meer worden gebruikt Zij is onherroepe lijk afgekeurd door de S.L.F. Penningmeester A. L. van Iterson bracht voor de laatste keer zijn fi nanciële verslag uit Hij wordt op gevolgd door mevrouw De Vries. Mevrouw Koeleman is het andere nieuwe bestuurslid. Na de vergadering voerde de to neelclub Mobiel uit Alphen een blij spel op. RIJNSBURG Ds. W. Chr. Ho- vius uit Katwijk gaat vrijdagavond om 8 uur voor in een dankstond voor gewas en arbeid van de Her vormde Evangelisatie in de zaai achter de Chr. Geref. kerk. Politie-oejening in Valkenburg:, overvallen en gewond. Foto Van der Horst wusteloos geslagen. Toen men naar deze plaats was uitgerukt, werd de diefstal van een auto van het terrein van garage Poot doorgegeven. Nog geen kwartier later werd melding gemaakt van een overval op het as surantiekantoor van de heer D. Dol- dersum, door twee gemaskerde man nen. Telefonisch werd meegedeeld, dat op het terrein van de Abex aan de Katwijkerweg twee verdachte per sonen liepen. Zij hadden hun auto geparkeerd bij een der ingangen. By de achtervolging van de daders viel een van hen van het dak van het kantoor en brak zijn benen. De tweede was er met de auto vandoor, maar werd later aangehouden. Ver der kwam er nog een melding van diefstal van een bromfiets aan de Broekweg. Na afloop van de oefening kwa men de deelnemers in het ge meentehuis samen, waar zij wer den toegesproken door de loco- burgemeester, de heer G. Vis, de adjudant der rijkspolitie, de heer Docters van Leeuwen, de comman dant van de brandweer, de heer A. Oosterlee, en de leider van de EHBO. de heer A. van Delft. De KATWIJK Even na het middag uur moest de brandweer gisteren uitrukken voor een uitslaande brand in de (brom-)fietszaak van de heer J. de Vries in de Rijnstraat. De heer De Vries was bezig met reparaties aan een bromfiets, w&arvan de ben zinetoevoer stagneerde. Op een ge geven ogenblik schoot de benzine slang van de carburateur af, waar door de benzine in de richting van een op de grond staande brandende petroleumkachel stroomde. heer Vis bracht namens het ge meentebestuur alle deelnemers dank en sprak met grote waar dering over het enthousiasme om het geheel zo goed mogelijk te laten slagen. Hij toonde zich verheugd dat in een kleine gemeente als Valkenburg zo'n groot aantal mensen zich hier voor inzet. De heer A. van Delft wees in zijn toespraak op het spel van de slachtoffers. Het is juist dit spel dat bij een oefening als deze zo belangrijk is. De EHBO-ers moeten aan de patiënt kunnen zien wat er aan de hand is. Dank werd ook ge bracht aan de opsteller van deze oefening, de wachtmeester der rijks politie Dorrestijn. Op de tijdens de oefening gemaakte fouten ging men niet tot in finesses in. Dit hoopt men op de eerstvolgende bijeenkomsten te doen. De heer G. J. Maarseveen sprak er namens de prot, christelijke groepering zijn teleurstelling over uit, dat onvoldoende gegevens voor handen zijn om stelling te nemen aangaande de intergemeentelijke samenwerking. Hij gaf uiting aan zijn twijfel omtrent de juistheid van de cijfers, die de KVP-fractie- voorzitter over de beroepsbevolking in Noordwijkerhout gaf. Hijzelf be schikte over andere cijfers. B. en W. kregen vragen over de inrichting van parkeergelegenheid in het centrum van het dorp, de instelling van een streekenergiebe- drijf, de samenwerking met Noord- wijk op het terrein van de recrea tie. de oefengelegenheid voor de muziekkorpsen en de aanleg van waterleiding in de onrendabele ge bieden. Openheid De heer G. W. ten Braak vroeg B. en W. om meer openheid voor geïnteresseerden in de raadsagenda met bybehorende stukken. Hij be pleitte verder een gemeentelijke bydrage in de kosten van de door een particulier gedreven ambulan ce-dienst. Opnieuw uitte de heer Ten Braak zijn zorg over de z.i. onvoldoende bouw van woningwet woningen. In een tydvak van on geveer 2 jaar zal er geen woning wetwoning gereedkomen. Ik zou graag, aldus de heer Ten Braak, op de raadsagenda van iedere ver gadering steeds weer opnieuw het punt vinden: bespreking van de woningnood en wat daarmee sa menhangt. Hij achtte verder de heffing we gens het ophalen van huisvuil in vergelijking met omliggende ge meenten te laag. De woordvoerder van de VVD- fractie in de raad, de heer D. A. Heeneman, besteedde in zijn be schouwing ruimschoots aandacht aan de bouwexploitatieverordening. Er ontstond een steekvlam en direct hierna vloog het vuur via het benzinespoor over op de bromfiets. Binnen korte tijd stonden werk plaats en winkel in lichterlaaie. Het gelukte de heer De Vries nog met assistentie van buren 25 nieuwe bromfietsen uit de winkel naar bui ten te slepen. De werkplaats en een groot deel van de winkel brandden geheel uit. De schade loopt in de tienduizenden guldens. Foto D. Kruyt. KATWIJK Vanmorgen om half acht had een ernstig ongeluk plaats bij de in aanleg zijnde provinciale- weg ten noorden van Katwijk. Vlak bij de brug stonden enige mannen bij een vrachtwagen, die met zand werd geladen. Eén van hen, de 61-jarige grondwerker C. van der Bent uit de Prinses Marijkelaan, kreeg een op dracht en liep daarvoor achteruit in de richting van een achteruit rijden de zandauto. Een collega riep hem toe uit te kijken, waarop de heer Van der Bent zijn hoofd omdraaide en tegen de laadbak van de achteruit rijdende zandauto sloeg. Hij viel, waarna de zandauto over hem heenreed. Toen iemand de chauffeur van de zand auto op het ongeluk attent maakte, reed deze snel vooruit, nogmaals over de heer Van der Bent heen. De man is in ernstige toestand naar het Dia- conessenhuis in Leiden gebracht en vandaar naar het beademingscentrum van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Het voortzetten van het vorderen en het innen van de bouwexploita- tievergoeding zeker op de wij ze zoals dat tot voor kort is ge schied wetende dat deze niet verschuldigd is, riekt naar knevela rij. Resultaten De heer Heeneman trok fel van leer tegen de KVP-fractie, die tot dusver steeds de wethouders gele verd heeft en wie het kennelyk aan voldoende zakelijk inzicht ont breekt. De voorzitter van de raad wil de resultaten van het organi satieonderzoek niet bekend maken en hij moet niet aankomen met een vaag verhaal, dat moet dienen als motivering voor personeelsuitbrei ding. De VVD sprak voorkeur uit voor aansluiting bij het stadsgewest Lei den, tenzij B. en W. de fractie er van weten te overtuigen, dat een andere oplossing de voorkeur ver dient. De heer Heeneman uitte zijn twijfel over het voldoend sluitend zijn van het gemeentelijke toezicht op de bouw van de woningwetwo ningen in plan Victor IV. Ook vóór half tien en na vier uur wordt in de bouwwereld gewerkt en kunnen daar vreemde dingen gebeuren. De VVD-fractie geeft B. en W. in overweging het toezicht te la ten uitoefenen door een buiten de gemeente staande opzichter met verstand van zaken. Nieuw bestuur voor streek-V.V.V. HILLEGOM Maandagavond ontmoetten afgevaardigden van de VVV's van Hillegom, Leiden, Lisse, Noordwijk, Sastenheim, Voorhout en Warmond eikaar in hotel Flora. De vergadering was bijeengeroepen om een nieuw bestuur van de Streek-VVV te kiezen. Onder leiding van de heer Kamsteeg uit War mond werd gediscussieerd over het wel en wee van de Streek-VW. Men beraadde zich over de noodzaak tot nauwere samenwerking op toe ristisch gebied tussen bovengenoem de gemeenten. Als nieuw bestuurslid werden ge kozen: H. J. C. van der Kroft, Lisse (voorzitter), H. M. Tromp, War mond (secretaris). P. Postma, Sas- senheim, (penningmeester). Het adres van het streeksecretariaat is Vierkant 229 in Lisse. De eerstvol gende ledenvergadering is op 14 april. LISSE Donderdag om 8 uur houdt de dorpsraad Lisserbroek in gebouw Contact een avond, waarop B. en W. van Haarlemmermeer vra gen zullen beantwoorden. LISSE De afd. Lisse van de Bloembollencultuur vergadert don derdagavond om 8 uur in de Witte Zwaan. KATWIJK Morgenavond is er in De Schuit een gewone soosavond voor jongeren en vrijdagavond treedt het cabaret Sjattesjen uit Leiden op met het programma Opus(oes) 2. HILLEGOM Voor een uitver kocht Treslong presenteerde Max Tailleur dinsdagavond „Asjemenou" met medewerking van Mieke Bos, Pauline Johnson en Leslie Davis. Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 11 maart Londen 8,64^-8.65%: New York 3.61 -3.624; Montreal 3.36 V* -3.36 M»: Parijs 72.98- 73.03: Brussel 7.20%-7.20%: Frankfort 90.12^-90.17%; Zürich 84.26-84.31: Mi laan 57.54'i-57.59M:: Kopenhagen 48.16 Mx-48.21 Ms: Oslo 50.67-50.72: We nen 13.98Ms-13.99Ms: Lissabon 12.73'i- 12.74%; Stockholm 69.94-69.99. LISSE In de restauratiezaal van de sporthal werd onder voor zitterschap van de heer P. van Leeuwen een bijeenkomst gehouden met de verenigingsbesturen, die werkzaam zijn op het gebied van sport en recreatie. Doel van deze bijeenkomst was de leden van de commissie voor Sport en Recreatie aan het verenigingsleven voor te stellen en de besturen kennis te doen nemen van de taak en doel stelling van deze commissie. De heer Van Leeuwen gaf als voor zitter een indruk van de veelom vattende taak, die nu op de schou ders van de commissie is gelegd nu alles op het gebied van de sport hier is ondergebracht en de Stich ting Gemeentelijk Sportpark is op geheven. De commissie voor sport en re creatie is 2 jan. begonnen. Zij heeft bevoegdheden gekregen. Het was niet langer doenlijk voor het col lege zich met allerlei zaken aan gaande sport en recreatie bezig te houden. Een groot deel was voor heen al in handen van de stichting gem. sportpark, maar nu vorig jaar de sporthal in gebruik is genomen en dit jaar het overdekte zwembad zal worden geopend, was het niet mogelijk dit alles bij de stiching onder te brengen. De raad besloot dan ook een vaste commissie sport en recreatie in het leven te roepen onder voorzitterschap van de heer P. van Leeuwen, die als voorzitter van de Gem. Sportstichting zijn sporen op dit terrein al had ver diend. Verder zitten in deze commissie: mevr. P. M. C. F. "Walenkamp- Schrama, mevr. A. J. van der Wal- Meijer, mevr. G. P. Barten-Kallen- berg, G. B. C. van Dijk. arts voor de medische begeleiding, B. Mas tenbroek met een cultuur-techni sche functie, W. J. Weerman, voor zitter van de „Watervrienden", J. W. van Soest, leraar lich. oefening en de raadsleden M. Montagne, W. L. G. Scholberg en H. de Vroo- men. De raad heeft de heer W. A. Bode benoemd als sportambtenaar. Hij heeft een opleiding gehad als sportleraar aan het CIOS in Over- veen. De commissie heeft tot taak te adviseren, te stimuleren, te co- ordineren en te organiseren. Een aparte taak is het houden van sportmanifestaties op feestdagen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag 13 maart: hoog water 10.40 en 23.44 uur, laag water 5.49 en 18.53 uur. SASSENHEIM De accordeon vereniging DSVP geeft vrijdagavond om 8 uur geheel belangeloos in het KSA-gebouw een uitvoering voor bejaarden en minder-validen. Wie niet op eigen gelegenheid kan ko men, wordt gehaald en gebracht (tel. 8078 of 8956). T a feiten nis A vanti HAZERSWOUDE Heren: Avan ti 1 wist na een moeilijk begin me 82 te zegevieren over De Valken 1 Team 2 verloor met 73 van Dt Salamanders 8 en verspeelde hier mede de eerste plaats. Via promotie wedstrijden zal dit team proberei alsnog in de 2e klas te komen Avanti 5 verloor met 73 vat Smash RK 4 en team 6 verloor me' minimaal verschil van NSSS 5. Jongens: Dankzij een 100 zegt op Shot '65 uit Zwijndrecht heeft he- eerste jongensteam zich geplaatst bij de laatste 16 teams, die zulleg strij den om het Nederlandsche Club kampioenschap voor junioren. Team 2 verloor verrassend van Salaman ders 1 en wel met 19 Avanti 3 kwam met een 64 zege uit de buj tegen het sterke Docos 3. Avanti 5 ging met 73 ten onder bij TOV 5, Avantj 6 kon niet verder komen, dan een 19 verlies tegen Effect '54 3. Meisjes: Avanti 1 ondervond van De Valken 1 weinig tegenstand en won met 91. Team 2 kon in Delft niet verder komen, dan een 73 ne derlaag. Avanti 3 is een grillig team, dat verrassend kan uithalen. Dit weekeinde werd dat ondervonden door de meisjes van Play Fair 1, die met 46 het onderspit dolven. Avanti 5 haalde met 91 de vollej winst binnen bij Play Fair 2. Team 6 versloeg St. Vooruit 3 met 37. Team 7 won met 82 van St. Voor- uit 4. Avanti 8 staat nog steeds zon der puntenverlies aan de kop van de ranglijst Ditmaal was Slagvaar dig 1 met 91 het kind van de re- kening. LISSE Met ingang van maandag zal het postkantoor geopend zyn van half 9 tot 7 uur. Raad Noordwijkerhou t NOORDWIJKERHOUT De kleinere fracties hielden gisteravond de algemene beschouwingen over de begroting 1969. Mr J. F. Beekman (PvdA) gaf zijn visie op de ontwikkeling van het maatschappelijk werk in Noord- wykerhout. In Noordwijkerhout, met ruim 13.500 inwoners, is slechts plaats voor één instelling, die zich richt op gezinsverzorging, bejaarden zorg en maatschappelijk werk. Wij kunnen, aldus de heer Beekman, in onze gemeente alleen dan tot een behoorlijke instelling op sociaal terrein komen, als er levensbeschouwelijk wordt samengewerkt in één instelling, er tussen de gemeente en de sociale instelling een zeer nauwe band be staat en er niet gezeurd wordt over aparte bejaardenzorg of aparte gezins verzorging of welke tak van sociaal werk dan ook. Personeel gevraagd Meisjes gevraagd voor schoon en prettig werk. Wasserij Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184. Leiderdorp. 9 Jongens gevraagd. Wasse rij Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184, Leiderdorp. 9 In onze fabriek hebben wij nog plaats voor enige jonge krachten, licht werk, prettige werkkring. Metavo N.V., Langegracht 246, Lei den. Kapster gevraagd. Goed kunnende permanenten en watergolven, bij J. A. Be- deker. Voorstraat 73, Kat wijk aan Zee. Tel. 2584. Mevr. Scheeres, Flatge bouw Langevoort, Aert van Neslaan 402, te Oegstgeest vraagt voor z. sp. mogelijk een nette werkster, voor donderdag van half 9 tot half 5 of van 9-5 uur en eventueel voor dinsdagmor gen van 9-12 uur. Hotel Noordzee. Noord- wijk vraagt kamermeisjes en knecht alg. dienst. Tel. 01719-3141. Gevr. all-round scheeps timmerman of dito meubel maker. Jachtwerf Gebr. Visch, Burg. Ketelaarstraat 19. Warmond. Tel. 01711 2416. 9 Bejaardenhelpster wor den? Dat kan.ga eens pra ten met de directrice van Rusthuis Vreeswijk, Vree wijkerstraat 8, Leiden. Het telefoonnummer is 31012. Gevraagd voor direct ver koopster. Banketbakkerij Urban, Hoofdstraat 89 Noordwijk. Tel. 3187. 9 Flink, zelfst. meisje ge vraagd van 8 tot 5 uur. zon dags vrij. Mariënpoelstraat la. Aanmelding 's avonds na Mevr. Zwarenstein, Piet Heinlaan 16. Oegstgeest, vraagt huish. hulp, maandag en vrijdag van 9 tot 12.30 uur. Aangeboden jonge cavia's marmotjes! Rijnsburgerweg 78, Oegstgeest. Kinderwagen aangeboden In prima staat. T.e.a.b. Kleur: zwart. Oosteinde 8. Warmond. Voor zaal gevraagd 2 or gels ong. 20 reg. en 14 reg. Br. onder nr. 2678 bur. v. d. blad, met merk, prijs en re- gisternamen. Te koop gevraagd Wij kopen alle soorten hoeken en tijdschriften. J. Borsboom. Oude Rijn 23. lefoon 21876. Daf de Luxe, 1960. Prima auto, prijs f 225. Ford Zodi ac. 1963, prijs f 275. Tech nisch 100 procent, Leidse Straatweg 2, Oegstgeest, tel 51453. Volkswagenbus met ra men. Zeer goed onderhou den. Motorisch en mecha nisch 100 pet. Bj. 1964. Prijs f 975. Oegstgeesterweg 69. Rijnsburg, tel. 01718 - 4164. Peugeot 404. Bj. 1965. Kleur: wit. In zeer goede staat. Te bevr. Valken- burgseweg 4, Leiden. Voor al uw accessoires, gereedschappen en onder houdsmiddelen naar Otosjop Cok de Graaf. Hoofdstraat 158-160, Leiderdorp. Telef 24520. Banden, alle maten en merken met aantrekkelijke kortingen en gratis monta- S;, Otosjop Cok de Graaf, oofdstraat 158-160, Leider dorp. Tel. 24520. Autorijschool C. Verhoel lest in nieuwe V.W. Eerste rijles gratis. Lopsestr. 20. Leiden of tel. 32009. Rijlessen.Een zaak van vertrouwen! Prettig idee: een rijschool met de naam Kamsteeg erachter. Gediplo meerde instructeurs; uiter aard de nieuwste Volkswa gens, goed verzorgde theore tische opleiding. Auto rijschool Kamsteeg, Gevers straat 30. Oegstgeest. Telef 01710 - 51940 's avonds: voor Leiden en omgeving 01710 - 43428 voor de bollenstreek 02530 - 3930 9 10 autorijlessen v. f47,50 Vervolg- en losse lessen: f7,50. Fonkelnieuwe V.W.'s Autorijschoolcombinatie De 1 20 WOORDEN 1,75 Elk woord meer ƒ0,12 Deze prijzen zijn exclusief 8.T.W. Voor Koeriers onder nr wordt 35 ct. extra in rekening gebracht. 3ewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Centrale. Aanmeldingsadres sen: Leiden Morsstraat 23. tel. 31090. Alphen aan den Rijn: Hooftstr. 257, tèlef. 3752. Voorschoten: Profes sor Cam. Onnesplantsoen 13 telef. 5834. Warmond: Laan van Oostergeest 3, telefoon 2678. Te koop Opel Kadett, eind '65, 36.000 km. In prima staat. Rijnmond 8, Katwijk aan Zee. Ook zaterdags kunt u bij automobielbedrijf Van Rui ten, de prachtige en streng geselecteerde collectie oc casions bekijken, proefrijden en ons alle inlichtingen vra gen over de auto van uw keuze: de hoge inruilwaarde van uw huidige wagen en de snelle en discrete financie- ringsvoorwaarden. Onze ga rantie is bekend en goed: jaar op onderdelen én ar beidsloon; onze service navenant: dat hebben in 1 ruim 130 kopers van een van Ruiten-occasion ondervon den. Komt u zelf dus eens kijken bij ons, wij zijn iede re dag - ook zaterdags ge opend tot zeven uur 's a- vonds. Ons adres: Ka- gerstraat 26, Leiden, tel. 54913. Renault 4-Exportuitv. Ty pe 1968. Bijna nieuw en toch een gebruikte prijs, betaalt u voor dit prachtige-super- zuinige automobieltje. Net 20.000 km gelopen en uiter aard voorzien van onze „all-in" garantie. Inruil en financ. reeds mogel. met f 750 aanbet. Automobielbe drijf Van Ruiten, Ka- gerstraat 26, Leiden, tel. 54913 (iedere dag - ook za terdags geopend tot zeven uur 's avonds). Een unieke VW-occasion. Zelden wordt door ons een bijna nieuwe (6 maanden oud) VW 1300 de Luxe aan geboden. Nu hebben wij er echter een. Slechts even ge bruikt; rechtstreeks van de lste eigenaar; geheel schade vrij; div. acc. en met onze bekende Vz jaar ..all-in" ga rantie. Kleur: donkergroen. En de korting bedraagt ruim f 1000. Inruil en financ. reeds mogel. met f900 aanbet. Au tomobielbedrijf Van Ruiten, Kagerstraat 26, Leiden, tel. 54913. Dagelijks geopend tot 19.00 uur - ook zaterdags. Renault 16 Grand-Luxe. Type 1967. Zelden heeft u een dergelijk fijne en goede automobiel gezien als deze. De kleur is diepgroen. De wagen heeft slechts weinig gelopen en wordt verkocht met onze bekende Vz jaar „all-in" garantie. Wij verko pen deze „auto van het jaar" thans voor een fractie van de nieuwwaarde. Inruil en financ. reeds mogel. met f900. Automobielbedirjf Van Ruiten, Kagerstraat 26, Leiden, tel. 54913. (Dagelijks geopend tot 19.00 uur - ook zaterdags). Fiat 850 de Luxe. Type '""6. Extra laag geprijsd de- week en mét jaar ga rantie op onderdelen en ar beidsloon. Weinig gelopen en in prachtige schadevrije con ditie. Kleur: rood. Inruil en financ. reeds mogel. met f 700 aanbet. Automobielbe drijf Van Ruiten. Ka gerstraat 26. Leiden, tel. Opeis Kadett '64-"65-'66. Deze week hebben wij de beschikking over 3 stuks van deze zuinige en confor- tabele wagens. Voor de man met de kleine beurs dé kans op een kwaliteits automo biel; want wij geven altijd 10.000 km lang volledige ga rantie. In prijzen vanaf f 1950. Inruil en financ. reeds mogel. met f 500 aan bet. Automobielbedrijf Van Ruiten. Kagerstraat 26. Lei den, tel. 54913. (Dagelijks - ook zaterdags - geopend tot 19.00 uur). Ford Cortina de Luxe. Type 1964. Bijzonder goed onderhouden en voorzien van nieuwe banden-accu en div. acc. Ook hier 10.000 km garantie op terwijl u reeds met een aanbet. van f450 de gelukkige eigenaar bent. Au tomobielbedrijf Van Ruiten, Kagerstraat 26. Leiden, tel. 54913. Renault 8-Major. Voor zien van fonkelnieuwe fa- brieksmotor en in puntgave conditie. Een wagen waar u nog jaren plezier van heeft. Door ons erg voordelig inge ruild; zodat u met f450 ei gen geld reeds kunt rijden Automobielbedrijf Van Rui ten, Kagerstraat 26, Leiden, tel. 54913. (Iedere dag ge opend tot 19.00 uur - ook za terdags). Te koop Peugeot 404 f2000. Tel. 51715. Occasions in prima staat: Ford Cortina bouwj. 1963 - 1967. Ford 17M Super 1965 4-deurs. Ford Corsair 1964 met radio. Citroen Ami 1 VW 1500. 1500S en 1600 TL bouwj. 1964 - 1966, Simca 1300, 1500 GLS en Automaat bouwj. 1964 - 1966. Inruil en financiering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Gal- [ewater 14-16, Leiden, tel 13355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. Inruilauto's: VW 1200 bouwj. 59, 60, 61. Opel 1500 bouwj. 1959, Simca Monaco 1962 .Daf 750 bouwj. 1963. Peugeot 1960, Fiat 1300 bouwj. 1962. Inruil en event, financiering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V.. Kort Gal gewater 14-16. Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. Te huur aangeboden 9 Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes, verchroomde gestoff. klapstoelen, formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898). Haarlem merstraat 220, Leiden, tele foon 21691. 9 Te huur ligplaats voor zeilboten in nieuw te bou wen jachthaven aan de kop- poel te Rijpwetering. C. Zoetemelk, Ripselaan 2, Rijp wetering. Tel. 01712 - 212. Te huur gevraagd 9 A.s. echtpaar zoekt ka mers in Oegstgeest, Leiden en omgeving per 1 me'i. Man in mil. dienst. Br. onder nr 2676 bur. v. d. blad. Speciale aanbieding 9 Behang, korting 10:30 pet. Keuze uit meer dan 5Ü00 rol. „De Schilder" N. van Groe ningen, Morsstraat 31. 9 Wimperolie. Geef lange wimpers van opmerkelijke schoonheid. Import. Per fl. 90 ct. bij Drogist Boerhaave. Haarlemmerstraat 68. 9 579 gulden. Voor deze ui terst lage prijs leveren wij u, na inruil van uw oude toestel, een 59 cm t.v. Webe, Haarlemmerstr. 63, Leiden, telefoon 32782. 9 Goed gekleed, laat uw garderobe met de uiterste zorg chemisch reinigen bij Spronk, gratis hanger en plastic hoes. Spronk, Witte Singel 14. Leiden, telefoon 43341. 9 Wasserij Spronk. laken- pakketservice, lakens, slo pen, tafellakens, totaal 6 stuks in plastic verpakt f3 incl. BTW, doe uw voordeel Vandaag brengen, morgen halen. Witte Singel 14. 9 Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinestation De Potgieter, Potgieterlaan, 200 m vanaf Churchill-laan/Haagweg. 9 Zelfsleutelen, gebruik hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsm., olie- verversen, banden (hoge korting). Kom eens kijken bij het Plot vrije-benzine- station, Potgieterlaan. 9 Wcber koeltechniek. Voor nieuwbouw koelinstallaties, koeltoonbanken en koelcel len. Diep vrieskisten. Rep. en onderhoudswerk, tel. 01719- 3126, Leiderdorp. 9 Wij hebben een zeer mooie collectie bloembakken in teak, etemiet en vlecht werk. Het Houtpaleis, He renstraat 31, Leiden, telefoon 32648, 9 Heeft u onze collectie kasten en bouwpakketten al eens gezien? 'n Hang- en legkast, macoré en limba. v.a. f 94 Het Houtpaleis. Herenstraat 31. Leiden, tele foon 32648. 9 Dat is voordelig. Voor de a.s. moeder een bouwpakket, commode, kinderbedje en box samen v.a. f 136,85. Het Houtpaleis, Herenstraat 31. Leiden, tel. 32648. 9 Uitlaten tegen zeer scher pe prijzen leveren wij u voor elk merk. Eerste klas uitlaten en voor een geringe vergoeding monteren wij de ze eventueel voor u. Oiosjop Cok de Graaf, Hoofdstraat 158-160, Leiderdorp. Telef. 24520. 9 W.A. Verzekering ver plicht ambtenaren speciale korting alle verzekeringen en financieringen. Assuran tie Kantoor, Amsterdam. Morsweg 228, tel. 33088. 9 Géén binkie maar een volwaardig vakman sneert controleert uw auto bij u. Probeer het een keer en u komt zeker weer. Berk v. banden - beanen - balance ren doorsmeren. Kaasmarkt 2-7, Leiden. Telefoon 01710 - 25341. 9 „Evinrude" Buitenboord motoren van 1,5 tot 115 p.k. Reparatie, verkoop, inruil, financiering. Leverirg ook via uw werf of haïdelaar. Hoofddealer: Techn Bur. Bloem (v/h Bauer) Hoge- woerd 104, tel. 31620. 9 Schriftelijk praktsch on derwijs. Dokters- ei tand- ai'tsass., med. secrttaresse, dierenartsass.. leerl. analist, laborant (basisex.). apothe- kersass., med. en chen. labo rant, amanuensis, artsenbe- zoeker, kinderverz., pedicu re, sportmassage, vooropl. v. verplegenden, analist en apoth. ass. Gratis studiegids bij Me.Vo., afd. N. Ealju- wenlaan 22, Amstelveen, tel. 02964-31840. 9 f 13,50 Permanent vave Therm O Perm (compleet) dinsdag, woensdag en don derdag. Bespreken niet ver plicht. Kapsalon Rita, Wil lem Klooslaan 15, Lejden. Tel. 24683. 9 Gratis wassen en water golven. Bij aanschaf van een permanent wave van f 20,75 ontvangt u deze maand een waardebon voor wassen en watergolven gratis. Bespre ken niet verplicht. Kapsalon Rita. Willem Klooslaan 15. Leiden. Tel. 24683. 9 Wij verzorgen al uw drukwerk. tegen billijke prijzen. O.a. visitekaartjes, geboortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa - Haar lemmerstraat 64. telefoon 24185. Naast Muziekhande' C. Hofenk. 9 Bezoekt wasautomatiel „De Eendracht", Zoeter woudsesingel 15b, Munte» verkrijgbaar van des mor gens half 8 tot 's avonds uur, zaterdag van half 8 tot 12 uur v.m. Uw wasgoed (6 kg) gordijnen en dekens helder gewassen en gelijk gecentrifugeerd in 40 min. Droogkasten en stoomman- gel aanwezig om uw was kastklaar te maken. 9 Trouwauto's Bespreek de moderne 8-pers. Chrys ler's van H.G.T. Met wil ivoor of zwarte bruidscoupé Dir. De Jong. Alleen: Zee manlaan 12a, telef. 23055. 9 De Sleutclkoning. Bijmï- ken van alle sleutels, repx- reren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte). Tel. 33958. Lever hg aan Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. 9 Hij loopt weer puik net onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scoder- en bromfietsonderd. naa- T Struik, Groenesteeg 3, I en 8, telefoon 22026. 9 Trouwen? Maak var uw ig een sprookje. Door spe ciale service en moierne trouwauto's. Trouwtedrijf De Groot. Beestenmaikt 3, telefoon 23300. 9 Wasserij „Ozon" vojr uw was, chemische rehiging. partijen jassen, overhemden, overalls, kleding reparatie, stoppage, suède reiniging, enz. Vraagt inlichtingen bel 22675. 9 Ilele pruiken van zuiver mensenhaar vindt u bij ons vanaf f 130. Iedere dig dc - monstra ties in ons aparte atelier. Ook voor Pelatti-he- renhaarwerk Haarboutique L. v. Tongeren Zn., Depot van Pelatti - International N.V., Breestraat 32, Leiien, tel. 25212, b.g.g. tel. 23612. 9 Iedereen een krediet tot f 3000 zonder borg direct te verkrijgen voor aansciaf meubelen. woningtextel. Ook zij die gaan trouwen en allen die dringend meubehn willen kopen Vraagt gra is folder met gratis uitvoerije inlichtingen bij postbus 10E3, Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 6