CBTB Ter Aar bestaat 50 jaar Er is altijd nog zoiets als een verticale lijn bij Simon de Wit wasmiddel HALVE PRIJS 2 KIL0138 simon E UJIT BEURSOVERZICHT Prof. Van Niftrik in KATWIJK Jeugdvereniging Calvijn zoekt meer leden vrije produkten voor vrije prijzen ROSE DE PORTUGAL w PANTY'S THEE of ©THEEZAKJES m Behandeling plan Boonrak voor GS Juffrouw Ada was de bruid Mening Kenmerken KILOdisc-matic SPECULAAS wg HONIG SOEPEN BL0ED- SINAASAPPELEN HACHEEVLEES 500 gram NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 MAART 1969 VALKENBURG In een zitting van een commissie uit het college van ged. staten, te houden op 20 maart in het provinciehuis, zal verslag worden uitgebracht inzake de bezwaren te gen het plan 't Boonrak. In deze zitting wordt aan belang hebbenden gelegenheid gegeven hun bezwaren of belangen nader toe te lichten. B. en W. adviseren de raad als ge machtigde van de gemeente aan te wijzen: 1. de burgemeester, nu loco burgemeester, 2. ir. F. Klein, namens het bureau Wieger Bruin, Vink en Van de Kuilen. VALKENBURG B. en W. heb ben overeenstemming bereikt inzake verkoop van een perceel grond, gele gen aan de Voorschoterweg, indertijd gekocht van de heer C. Langeveld, aan de huidige gebruiker, de heer J. van der Zwart De prijs is f 1,75 per m2. VALKENBURG Weer hebben zich vier bewoners van een woning in het gemeentelijk woningbedrijf gemeld met het verzoek om aankoop- Het betreft de woningen Rijnlaan 3 met garage, Rijnlaan 10, Marinus Poststraat 13 en Katwijkerweg 6. B. en W. geven de raad in overwe ging deze woningen aan de bewoners te verkopen. Het jubilerende bestuur in Ter Aar met v.l.n.r.: T. Verboom, C. Mulder (penningmeester), W. Rodenburg (secretaris)C. Verduyn (voorzitter), D. Es- veldit, C. de Kleer en hoofdbe stuurslid drs. J. de Koning. AMSTERDAM De internationale waarden hebben vandaag over een breed front een goed tot krachtig koersherstel te zien gegeven na de flauwe stemming van de twee voor gaande beursdagen. Vooral voor AKU bestond bij de opening grote belang stelling van lokale zijde terwijl er in deze hoek ook deKkingsaankopen plaats vonden. Dit had een willige tendentie voor AKU tot gevolg waardoor op 122.10 (117.60) de eerste transacties tot stand kwamen. De vraag bleef aanhou den waardoor de koers nog verder uit liep tot 122.70. Philips verbeterde 30 cent tot 168.20, Unilever en Kon. Olie gingen ieder een gulden omhoog tot resp. 122.90 en 180.50. Hoogovens had bij de opening aanbod te verwerken hetgeen geschiedde op een sterk ver laagd niveau met een koers van 101.10 (103.70). De beurs begreep maar al te goed dat deze koers voor Hoogovens te laag was en zeker gezien in het licht van de koersen van de overige inter nationale waarden. Er kwam dan ook spoedig vraag voor Hoogovens los waardoor de koers snel opliep tot 103.40. Kon. Olie verbeterde verder tot 180.70, Unilever kwam op 123 en Phi lips op 168.40. Alleen bij de opening was de handel voor deze toonaange vende fondsen actief, vooral voor AKU. Beursplein 5 ontving een zeer goede stimulans van Wallstreet, alwaar gis teren een fors koersherstel plaats vond. Het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen steeg er circa 11 punten tot 919.51. De reeds aangekon digde fusie in de Ver. Staten tussen de oliemaatschappijen Atlantic Rich field en Sinclair Oil gaat door. Zoals bekend was, tegen deze fusie bezwaar gemaakt van rechterlijke zijde doch dat is nu opgeheven. Op dit bericht was de Newyorkse beurs gisteren vast Van de cultures was Amsterdam Rubber zeer vast op 597a en HVA goed gedisponeerd op 99 Vz. De scheep vaartsector was merendeels vriende lijker tot aan de vaste kant echter met weinig zaken. De staatsfondsen- markt gaf geen veranderingen van be tekenis te zien. Deli Mij ging bijna twee gulden om hoog tot 78.80. KZ-Organon verbeterde een paar dubbeltjes tot 189.70. Heine- ken gaf een goed koersherstel te zien tot circa 163. KLM was zeer vast op 243.50 als gevolg van de koersstijging met ruim 3 dollar voor dit fonds gis teren in Wallstreet. AKU verliet de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag met een notering van 124. Hoogovens kwam eveneens op de hoogste notering van de dag op circa 103.70. Philips verliet de markt op 167.80, Unilever 123 en Kon. Olie op 180.90. In de eerste periode steeg Dru 8, Gist-Brocades, Ass Rotterdam, Naeff en Van Reewijk ieder 7 punten. Berg- oss ging 5, VRG-Papier 14 en Fokker 11 punten omhoog. Sanders Behang was 5 punten hoger niet aan te ko men. Delta, Vettewinkel en Rommen- hoeller gingen ieder 8 punten omlaag. Maintz Handel daalde 10, Nutricia 12, Nat Nederlanden 11, Hoeks Machines 5 en Interlas 25 punten. Billiton-2 gaf f 1, VNU f 2 en Bols f 3 prijs. Amev en Elsevier ondergingen ieder een ge voelige koersdaling en wel met 10 gulden. KOUDEKERK In Koudekerk was het gistermiddag voor de kleuterschooljeugd feest. Juffrouw Ada den Hollander, drie jaar leid ster aan de Chr. kleuterschool, trad in het huwelijk met Jan Uilke Wagenaar, employé bij een firma in Bodegraven. Alle klassen van de kleuter school en de eerste klassen van de school „De Rank" stonden keurig opgesteld in een ere-haag, voor de ingang van het raadhuis. Het bruidspaar werd luid toegezongen. Ook van de zijde van de ouders was er veel belangstelling. Na de huwelijksvoltrekking in heit raadhuis werd het huwelijk kerkelijk ingezegend door ds. Quak, herv. predikant. De kleuters mochten ook dit gebeuren meevie ren. KATWIJK In gebouw „De Hoeksteen" hield de Confessionele Vereniging afd. Katwijk gisteravond een bijeenkomst. Voor deze avond was prof. dr. Van Niftrik, hoogleraar in Amsterdam, uitgenodigd. Er waren niet alleen leden van de Confessionele Vereniging maar ook gemeenteleden uit de Noordwest- wijk en belangstellenden uit Rijnsburg. In dit dorp was Van Niftrik namelijk lange tijd predikant. Ds. Van Roon leidde de spreker in door te zeggen dat een bezinning over het confessioneel denken in deze tijd wel op haar plaats is nu zo'n grote golf van secularisatie en nieuwe theo logie over de kerk stroomt. Prof. Van Niftrik wees erop, dat men niet op begrip moet rekenen als men de confessie aan de orde wil stellen bij de grote massa. Belijdenis is bij velen wat je aanspreekt, geen dogmatiek, maar bezig zijn met maat schappelijke en politieke dingen. Dan pas ben je christen als je een me ning hebt over Zuid-Amerika en Griekenland. Ook Uppsala getuigde van: geen woorden maar daden. „Ethiek" is het modewoord. Confessioneel denken als het be lijden van de persoon van Jezus Christus moet plaats maken voor Sölle's Messiaanse idee die ons voort stuwt door de geschiedenis naar de toekomst. Het subjectief denken is in. Maar het confessioneel denken be lijdt dat de waarheid buiten onszelf is, daarbij tevens uitdrukking gevend aan de persoonlijke betrokkenheid. Je bent erdoor gepakt. Je bent er met lijf en ziel bij betrokken. Confessio neel denken poneert dus niet een koel: dat heb je te geloven, maar be klemtoont dat er altijd een betrok kenheid is van subject op object en omgekeerd. Vervolgens ging de spreker in op de kenmerken van de confessie. Het is oppervlakkig om mee te gaan met Bultmann wanneer deze zegt: belangrijk is wat voor de indivi duele existentie waar is. God is im mers meer dan ons hart, ons sub ject. De confessie leert ons, Hem te eerbiedigen. De Ich-Du-rcIatie is nog niet eerbiedig genoeg. Daarom spreekt ps. 103 over: „Hij doet ons niet naar onze zonden". We durven God a.h.w. niet meer in zijn aan gezicht kijken. De belijdenis is niet zomaar een knap theologisch werk, maar wordt uit bloed geboren, in vervolging, in het aangezicht van de vijand. Je moet dan op een gegeven mo ment uitspreken wat je gelooft. Je legt dan verantwoording af van de hoop in je. Een christen mag de be lijdenis niet voor zichzelf houden, maar gaat getuigen in de wereld. Het gaat dan niet alleen om maatschap pelijke verbeteringen, maar er is ook altijd nog zoiets als een verhouding tot God die niet via de naaste gaat: de verticale lijn. We moeten Gods mede-arbeiders zijn en de heilsver wachting in de kerk levend houden. Met deze opdracht besloot prof. Van Niftrik zijn lezing voor een volle zaal. TER AAR In 1918 kwamen boeren en tuinders van chr. huize bij een om in hun agrarische belangen te voorzien door het stichten van een eigen plaatselijke organisatie. De heer C. van Spronsen nam de voorzittershamer in handen en hield die bijna dertig jaren vast. Dat betekende, dat h|j ook in de slechte jaren dertig leiding had te geven aan de afdeling. In 1939 ging de kas naar de heer C. Mulder, die dus een jubileum vierde. De afdeling begon met 55 leden. Dit alles vertelde de secretaris, de heer W. Roodenburg jr., op de feest avond in het dorpshuis. Ter gelegen heid van het gouden jubileum kon voorzitter C. Verduyn een groot aan tal gasten welkom heten. In de afge lopen 50 jaar is er veel veranderd, maar de C in de naam is niet ver anderd, zo zei de voorzitter. De feestrede werd uitgesproken door drs. J. de Koning van het hoofd bestuur, die meer vooruit wilde zien dan achterom. Toch stelde hij de vraag, wat de oprichters een halve eeuw terug had bezield en wat er van him doelstelling is terechtgeko men. De samenwerking tussen de verschillende chr. organisaties is ge worden tot een pijler van de maat schappij. Er zün nu 120 lagere en 11 middel bare scholen, die onderwijs geven voor land- en tuinbouw. Het ideaal moet blijven: alle mensen een mens waardig bestaan. Oorkonde De voorzitter bood de heer C. Mul der een projectietafel aan. De heer Roest overhandigde namens de ge westelijke organisatie een oorkonde aan de jubilerende penningmeester. Burgemeester B. J. Hogenboom vond de contacten van de bond met het gemeentebestuur altijd prettig. Hij was er ook blij om, dat deze bestu ren elkaar niet zoveel meer nodig Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Yvonne Hermina Elizabeth dv A J v/d Berg en P A M van Wetten, Hoofdstr. 65; te Leiden: Rob Richard zv L van Es en D v/d Blaak, Clusiusweg 41; Wil ly Klazina dv L Dubbelaar en L Plug, De Ruijterstr. 24; Alexander Aad Jan zv W P J Warmerdam en G A M van Paridon; Timothy Francis zv J L A Steenvoorde en L M D v/d Haak, Narcisstr. 28. Overleden: C B Stuij, 76 jaar; A C Schalwijk, wv J Warmenhoven, 78 jaar; B J Bon, wv M v/d Broek, 53 jaar; J M van der Meer, 70 jaar. Ondertrouwd: Hendrik van 'tWout, 25 jaar, Pr. Bernhardstr. 34, en Ida Maartje van Drongelen, 22 jaar, Egmonderstr. 41; Willem Nico- laas Betram, 41 jaar, Marjoleinstr. 1, en Catharina Clasina Notenboom, 34 jaar, Gladiolusstr. 57; Bert Anne Zweers, 26 jaar, te Leiden, en Mar- gareta Berendina Wiardi, 25 jaar, Ranonkelstr. 27. Getrouwd: F H Roelofs te Voor burg en H van Wijnbergen (toe komstig adres: Koningin Wilhelmi- nalaan 177, Voorburg); J P Valty te Levallois (Frankrijk) en J Eisenga (toek. adrs: 48 rue Voltaire, Leval lois); P J van Riel te Oegstgeest en C J J M de Zwart (toek. adres: Cu- racaostr. 4, Oegstgeest); A V Kuhnen te Parijs en M van Tilburg. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijden van „Blijf voor 't Land" werden de volgende schut ters met de buks winnaar van een wisselmedaille: le klasse J. Plug 42 punten; 2e klasse J. Schmal 42 pun ten; 3e klasse J. Plug Mzn 47 punten. In de le klasse kwam J. Plug defini tief in het bezit van de medaille. In de K.S.O.-competitie werden de medailles behaald door: le klasse N. W. Caspers 58 punten; 2e klasse D. van Beelen 59 punten. In de le klasse schoten N. W. Cas pers, P. Slingerland en J. van der Wiel 58 punten, maar door een beter geplaatst laagste schot won Caspers de wisselmedaille. NOORDWIJK Ten bate van het Jeugd-Rode Kruis werd in Ozon een bridge-drive gehouden. De organisa tie berustte bij mevr. P. J. Roskam- Boogert De leiding was in Jianden van de heer F. Versteege. De uitslag (de eerste tien paren) was als volgt: 1. mej. Baas-hr. Turk 217 p. 2. Bröring-R. de Haas 208 p, 3. mevr. Dekker-Van der Werf 200 p.; 4/5 Trouwborst-Passchier 196 p. (4 tops) 4/5 echtpaar Nouland 196 p. (2 tops); 6. mevr. Roskam-Timmer 195 p. 7/8 echtpaar Duindam 194 p. (4 tops) 7/8 echtpaar Loot 194 p. (0 tops); 9. echtpaar Van den Berg 188 p. 10/11 dames Van Nes-Blijdenstein 185 p. (3 tops); 10/11 Krol-Schouten 185 p. (2 tops). VALKENBURG In de begroting voor 1969 is f 3.000 geraamd i.v.m. uitbreiding van het aantal graven, op de algemene begraafplaats. Daarbij gingen B. en W. ervan uit, dat de werkzaamheden over twee jaren ver deeld zouden worden. B. en W. geven er de voorkeur aan, in het lopende jaar toch het gehele werk uit te voeren, mede in verband met het feit, dat hierdoor de toekom stige bewoners van de woningen van het Lambrechtsveld minder hinder zullen ondervinden van de werk zaamheden. De kosten zullen f 5.000 vergen. hebben, omdat de tijden beter zijn geworden. Namens de groenteveiling sprak de heer D. C. van Harten en namens de Raiffeisenbank de heer P. C. van Rijn. Bloemen en geschenken van ver schillende organisaties sierden het gouden jubileum op. LEIDEN „Calvtfn", de Hervormde jeugdvereniging op Gerefor meerde grondslag, die er een beetje trots op is nog een kerkelijke jeugd vereniging van de oude stempel te zjjn, is een ledenwerfactie begonnen. Elke zondagavond om half acht komt deze in 1925 opgerichte vereni ging bijeen in een zaal van de Koningskerk maar door huwelijk en ver trek is het ledental gedaald tot twaalf. Voorzitter H. Overduin (18) en zijn medebestuursleden willen daarin nu verandering gaan brengen. Al eerder maakte men wat het le dental betreft moeilijke tijden mee en in 1954 werd de vereniging zelfs op geheven om in 1961 als „gemengde" vereniging voor jongeren van veer tien jaar en ouder weer verder te gaan. Deze nieuwe start was te dan ken aan de activiteiten van Sjoerd Timmermans en Gerrit Schaap. Het programma voor de wekelijkse bijeenkomsten omvat een inleiding over een bijbels onderwerp vóór de pauze en een inleiding over actuele zaken na de pauze, beide gevolgd door een discussie. De vergaderingen HILLEGOM Dinsdagavond werd de jaarlijkse uitvoering gege ven van de turnvereniging „Jahn". Tweehonderd turners (sters) toon den hun prestaties in „Treslong". Begonnen werd met de kleuters. De jongens van 8 tot 10 jaar deden lage brug-oefeningen en de meisjes van 6-7 jaar brachten een bankoefe- ning. Een leuk intermezzo was het volksdansen. Zowel dames als heren voldeden aan de verwachtingen. Een aparte vermelding verdient de Vlinder- dans, gepresenteerd door meisjes van 14-15 jaar. duren in het algemeen tot half tien kwart voor tien. Secretaris (tevens tweede voorzit ter) van „Calvijn" is B. Lems, Tul penstraat 9, en penningmeester D. Zomerhuis, Maredüjk 68, telef. 21037. Uitvoering muziekschool SASSENHEÏM In ons blad van gisteren werd abusievelijk ver meld, dat de uitvoering van de Muziekschool zaterdagavond zou plaats hebben. Dit moet zijn vol gende week zaterdag (15 maart). SASSENHEÏM In het kader van de Wereldvrouwengebedsdag wordt morgenavond om 8 uur in de Chr. Geref. kerk aan de Kerklaan een bijeenkomst gehouden. HILLEGOM In het Hervormd Jeugdhuis Weltevreden zal vrijdag 14 maart 20.45 uur een politiek prot.- chr. forumavond worden gehouden. Tevoren vergadert de A.R.P. Hille- gom afzonderlijk. Op de jaarverga dering treedt als secretaresse af mevrouw Veldhuyzen van Zanten- Vogelaar en dienen 2 bestuursleden te worden gekozen. Na 20.45 uur is de vergadering voor CHU- en ARP- leden toegankelijk. doet alles voor al uw wasgoed èn inweken èn voorwassen en de hoofdwas Marca 450-GRAMSPAKy^-^ (groente-, Mpp^oftomatei^ van 1.25 voor keuze uit 4 maten rper ner blik van 98 voor stuk van 2.75 voor I Elk 2e pakje voor In vele SdeW-filialen Geldig t/m zaterdag a.s. In onze S-markten Geldig t/m zaterdag a.s. Deze aanbiedingen zijn geldig tlm woensdag 12 maart a.sJft,

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7