Leidse schooladviesdienst ook voor buurtgemeenten WEEKAGENDA De Keukenhof getuigt: de lente is nabij Centrum speelde ruw stuk van Brecht Schouwburg belangrijkste agendapunt Subtiel tekenwerk van GEORGES FRANSEN Agenda voor Leidse raad In Leiden vrouwelijke trouw- ambtenaren' Weekagenda Den Haag OPENING ons nieuwe servicepunt Dahlialaan 2 te Oegstgeest Automobielbedrijf Rijnland, FAILLISSEMENT MULDER-VOGEM Burgerzinlening voor Leiden KVP-bestuur kon niet aftreden Jos Volenti jn toon in Heerenveen BENDER NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 6 MAART 1969 LISSE De lente is in aantocht! Over enkele weken zullen de eerste lenteboden zich melden. Al twintig jaar lang is „De Keukenhof' er het levend bewijs van dat de winter is onttroond, als het eenmaal weer de 21ste maart is. Een week na de aftochtzal ,fie Keukenhof' voor het publiek toegankelijk zijn. Dui zenden en nog eens duizenden zul len ongetwijfeld komen genieten van de fraaie bloemenpracht. De tulpen in hun rijkgeschakeer de kleuren, de narcissen en hyacin ten zullen in volle pracht te be wonderen zijn. De crocussen vormen een attractie van de eerste orde en ook in de kassen zal de bezoeker (ster) een fraai kleurenpalet te zien krijgen. R. S. P. Beekes cum laude gepromoveerd LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit is de heer R. S. P. Beekes, wetenschappelijk medewerker bij de Griekse taal- en letterkunde aan deze universiteit, gepromoveerd tot doctor in de Letteren op een proef schrift, getiteld „The development of the Proto-Indo-European Laryn geal in Greek". Promotor was prof, dr. F. B. J. Kuiper. De promotie ge schiedde cum laude. De heer Beekes is geboren te Haarlem en woont te Oegstgeest. LEIDEN Voor de maandagavond 17 maart te houden raadsverga dering staat als belangrijkste agendapunt het plan voor een nieuwe schouwburg op de agenda. Eergisteren schreven wü uitvoerig hierover. Daarnaast is er onder meer het definitieve voorstel tot instelling van een schooladviesdienst, waaraan enkele jaren geleden al een raadsbesluit vooraf ging, dat werd gevolgd door voorbereidend werk van de voor bereidingscommissie schooladviesdienst. De schooladviesdienst betekent een uitbouw van het huidige schoolmaatschappeliük werk. De voorbereidingscommissie heeft de taak van deze nu in te stellen dienst iets willen uitbreiden. Uit gangspunt is, dat de dienst zowel het openbaar als het bijzonder onderwijs omvat. De dienst zal zich behalve met het werk van het kind dat in moeilijkheden verkeert, ook gaan bezig houden met preventief en voorlichtend werk ten behoeve van de scholen, zowel op pedagogisch-di- dactisch als op psychologisch en me disch terrein. Gedacht wordt bij voorbeeld ook aan het instellen van schoolkeuze- en schoolrijpheidson- op 7 MAART a.s. wordt officieel geopend door de Wethouder van Open bare Werken, de heer M. v. d. Voet. Na deze opening bestaat voor iedereen de gelegenheid dit bedrijf geheel te bezichtigen, waarbij wij naast onze moderne outillage tevens de nieuwste Ford-produkten zullen showen. SHOW VRIJDAG 7 MAART VAN 19-22 UUR ZATERDAG 8 MAART VAN 10-18 UUR OFF. FORD-DEALER VIJF MEILAAN 7, LEIDEN - OEGSTGEEST - NOORDWIJK, binnenkort ook in Leiderdorp. LEIDEN In het Academiege bouw aan het Rapenburg wordt on der auspiciën van het Leids Acade misch Kunstcentrum tot 28 maart een tentoonstelling gehouden van een aantal pentekeningen en houtsculpturen van de in 1947 gebo ren Leidenaar Georges Fransen. Fransen (Langegracht 103) stu deerde aan de Vrije Academie te Haarlem, werkte een tijdlang in Griekenland en het Midden-Oosten en schilderde toneeldécors bij de Nederlandse Comedie. Tegenwoordig maakt hij ook boekillustraties. Vooral voor deze laatste vorm van versiering leent het tekenwerk van Fransen zich goed. Subtiel van lijn zelfs in de gro te formaten weet hij een geheim zinnige, soms haast mystieke sfeer op te roepen. Opvallend is daarbij de veelvuldig gebruikte combinatie mens en vogel: de ongrijpbare vogel en de hunkerende mens, zoals in ou de sprookjes. Op zijn eigen wijze is Fransen dan ook een romanticus. Surrealistische motieven zijn overi gens niet zeldzaam. Fransen laat soms zijn objecten in elkaar over vloeien, geheel in elkaar opgaan tot een onverbrekelijk, schijnbaar on deelbaar geheel. In verschillende van zijn prenten zijn daar voorbeel den van tc zien. Even opmerkelijk zijn de ruimte en de diepte van Fransens werk, die met enkele lijnen geraffineerd te voorschijn worden geroepen, zoals in een zwemmende figuur (nr. 3), mensen en vogels in een landschap (nr. 5) en reikende handen (nr. 6). De prent van een beboste laan met vogels en enkele mensenfiguren (nr. 8) is naar onze smaak een der mooiste tekeningen van deze exposi tie in zwart-wit, zonder overigens tekort te willen doen aan nr 11, een prent waarin de mens slechts als schaduw voorkomt. Mystiek doet een drietal bladen aan in gekleurde inkt, als met de etsnaald getekend. Gezichten vol ge heimen en met een sfeer, die Franse bijzonder goed weet te tréffen. Ten slotte mogen wij wijzen op een groot houtsculptuur, dubbelge- zicht van mens en vogel(?), twee li chamen in één, gehakt uit een prachtige oude stam. Een beeld waarmee Fransen erin slaagt een zelfde sfeer op te roepen als in zijn prenten. Willem Prins derzoeken en de opbouw van een dienst voor remedial teaching. Voor alle scholen Blijkens de aanvankelijke opzet was de dienst uitsluitend bedoeld voor het kleuteronderwijs, het ba sisonderwijs en het buitengewoon lageronderwijs. In het rapport van de voorbereidingscommissie is echter naar voren gekomen, dat het aanbe veling verdient op den duur ook scholen voor voortgezet onderwijs van de schooladviesdienst gebruik te laten maken en ook scholen uit na burige gemeenten. B. en W. hebben zich kunnen ver- HAARLEM Nadat de Haarlem se rechtbank enkele weken geleden de N.V. Mulder-Vogem en de N.V. Mulder-Vogem Internationaal te Nieuw-Vennep failliet had verklaard, heeft de rechtbank ook enkele doch termaatschappijen in staat van fail lissement verklaard en wel N.V. Cryo Transportprodukten, N.V. High Vacuum Mulder-Vogem, Cryocen- trum Mulder-Vogem, alle gevestigd te Nieuw-Vennep. Tot curator zyn benoemd mr. G. A. P. de Kort (Haar lem), mr. H. G. Stibbe (Amsterdam) en de heer H. Brandenburg (Amster dam). LEIDEN De stichting Leidse Spaarbank heeft de gemeente een lening van f600.000 aangeboden. B. en W. stellen de raad voor de lening, die kan worden aangemerkt als een burgerzinlening, te gebruiken voor urgente investeringen, waarvoor het college spoedig voorstellen zal doen aan de raad. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Paul Jeroen Sebastiaan, z v P S A Minnes en H R M A Borghans; Leendert, z v L van Delft en A van der Plas; Claudine, d v P F M Bouma en H L M Everaardt; Johannes Josephus Hendrik, z v B J Kluts en B K Wille; Nancy Gisela, d v M C J Kanters en K W Wijnants; Miran da Maryska Helena, dvBB Huys- man en M G Brouwer; Henriëtta, d v J B van Berkel en H Crama; Willem, z v W Onos en J Grave- kamp; Abra Pieternella Miriam, d v W Hagendijk en J Louwen; Michel Marinus, z v M Cok en A E Moerland: Eric Alexander, z v J A Dietz en E J Verhoef; Michele, d v B R Harris en M A X Tucker. Overleden: S F M Heinhuis, 11 dagen, W de Leest, 66 jaar. M Overdyk, 68 jaar, ACL van Nieu- wenhuizen, 5 jaar. L van Rooyen, 86 jaar. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 5 maart Geslaagd voor doet. ex. Arische taal- en letterkunde; de heer P J Worsley c.l. (Lelden) kand. ex. N.W. Sociologie: de heer F A E Wagemakers (Den Haag); kand ex. Duitse taal- en let terkunde: de heer Th L J v d Lans (Den Haag). enigen met het rapport, terwijl ook de betrokkken schoolbesturen en instellingen er hun fiat aan hebben gegeven. Twee verordeningen B. en W. hebben de raad nu twee verordeningen voorgelegd, nodig voor de instelling van de schoolad viesdienst Hierin worden onder meer taak, werkwijze, bevoegdheden en bestuurssamenstelling geregeld. Vermeldenswaard is nog, dat basis van de nu in te stellen schoolad viesdienst een rapport is, dat wijlen onderwijsinspecteur B. Zwanenburg kort voor zijn overlijden met mede werking van dr. P. van den Broek samenstelde en dat tot titel heeft „Van bureau schoolmaatschappelijk werk tot adviesdienst voor het schoolkind". LEIDEN Maandagavond 17 maart om half acht vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: Benoeming van twee ambtenaren van de burgerlijke stand, uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken; uit breiding van het schoolgebouw César Franckstraat 7 en van het schoolgebouw Valeriusstraat 75; oprichten van een Schooladviesdienst: voorstel van de heren Amptmeijer, Frans en Koopmans om het door hen ingediende voorstel Inzake wij ziging van het huishoudelijk reglement Hembrandt-scholengemeenschap en van het huishoudelijk reglement Louise de Collgny-scholen gemeenschap te stellen in handen van burgemeester en wethouders om pre-advies; aankoop van een fotoko pieerapparaat ten behoeve van de hulsdrukkerij van het stadhuis: verhuren aan de Leldsche Onderwijslristelllngen en de N.V. Nederlandsch Drukkerij Bedrijf van een gebouwencomplex aan de Oosterkerkstraat. Weverstraat en le looi erstraat; beschikbaar stellen van gelden voor de ontruiming van het bedrijfspand Oude Vest 203a: uitbetaling van de scha deloosstelling en bijkomende kosten in verband met de onteigening van het ln het onteigeningsplan voor de noord-zuld- verblndlng gelegen perceel Kore- vaarstraat 12; en geldleningen. Rolls Royce bracht Brits bezoek LEIDEN Tussen de vele gepar keerde auto's op het parkeerterrein aan de Beestenmarkt stond gister middag een Rolls Royce te glanzen. Deze had de Britse marine-attaché naar Leiden gebracht, die met vi- ce-admiraal Maes en zijn gevolg de lunch gebruikte in de Schout- en Schepenenkamer van rötisserie Oudt Leyden aan de Steenstraat. TER AAR Het is voorzitter H. A. Volgering niet gelukt zjjn functie bi) de afd. van de KVP neer te leg gen en zyn voorzittershamer over te dragen aan een ander bestuurslid. Er was geen enkele kandidaat binnenge komen. De heer Volgering is 33 jaar voorzitter geweest. Ook secretaris J. Zwirs stelde zich na een periode van 23 jaar niet meer beschikbaar. Verder legde ook pen ningmeester A. G. de Rijk zijn func tie neer. De vereniging, die 346 le den telt, heeft een tekort in kas van f 1994,71. Om uit deze impasse te raken be noemde de voorzitter een commissie van vier. Er zal een nieuwe verga dering worden uitgeschreven, waarop dit viertal advies zal uitbrengen. TER AAR Bij de gisteren ge houden wedstrijden op de kunstijsbaan in Heerenveen heeft onze plaatsgenoot Jos Valentijn zich als eerste weten te plaatsen bij de junioren van 15 en 16 jaar. Hij werd eerste op de 500 meter in 45 seconden en tweede op de 1500 meter in 2.23,9. Zijn prestatie op de korte baan was voldoende om als eerste in het klassement te eindigen. Op de derde plaats op de 500 me ter eindigde Kees Boer uit Wou- brugge. LEIDEN Blijkens een voorstel van B. en W. aan de raad kunnen tot ambtenaar van de burgerlijke stand uitsluitend belast met het vol trekken van huwelijken worden benoemd mevrouw M. H. M. F. Gar- deniers-Berendsen en mevrouw H. van Traa- van der Burg, beiden wonend in Leiden. "lm Dickicht der Stadte LEIDEN Het stuk van Brecht ,J.m Dickicht der Stadte", dat „Cen trum" speelde voor K. en O., kan men aanduiden als een ruw, maar niet ongevoelig brok mensenleven. Watt overtrokken, anders zou het niet schokken, maar in principe geeft het toch wel een vrij goed beeld van de menselijke vereenzaming temidden van een ontluisterde samenleving De menselijke banden en verhou dingen zijn in een staat van ontbin ding gekomen. Zo wordt de mens eenzamer. Brecht laat zijn stuk in Amerika spelen. Chicago is nu niet precies de plaats waar de mensenmaatschappij het zachtst omspringt met mensen die van buiten komen. Daar regeren geld, seks en gangsterdom. In deze gemeenschap komen Geor ge en zijn zuster Maria terecht. Bei den komen in aanraking met de macht van de dollar, gesymboliseerd in de Chinees C. Shlink. In deze we reld is George de harde, de vechter met het devies: oog om oog en tand om tand. Marie tast het leven af Jll\\ STOMME PIANO 1.Lijkt vreemd voor adviseurs ln klank, maar soms adviseren wij pla no's die voor stommetje spelen: we bedoelen piano's die door gebruik van het derde pedaal vrijwel geluid loos spelen. Op deze wijze hebben wij al heel wat flatneuroses genezen, burenruzies voorkomen en de studie van menig adspirant concertpianist gered. Waarmee wij maar willen zeg gen dat U,- zelfs voor een stom advies - beter naar Bender kunt gaanl deskundig in klank Goede belangstelling voor Israëlweek RIJNSBURG De belangstelling voor de Israëlweek, speciaal voor de expositie in het raadhuis, is ver heugend groot, zo vertelde de heer Bakker ons. Ook zakelijk gaat het goed. De filmvoorstelling in de kantine van de tuinbouwschool genoot een grote opkomst. De heer Azat schetste de geschiedenis van de staat Israël. Er werden twee films vertoond. Geref. Kerk over Poelpolder LISSE De Geref. Kerk hield gisteren in Salvatori een gemeente avond. Er was vooral een grote op komst van nieuwe leden. Na een bespreking over de financiën kwam men tot de vraag wat er in de Poelpolder van kerkelijke zijde moet gebeuren. Er kwamen ver scheidene suggesties naar voren die de Kerkeraad zal bekijken. Eerste radijs op veiling Ter Aar TER AAR Gisteren kwam de eerste radijs van dit seizoen aan de groenteveiling. De kwekers N. G. Pieterse van de Westkanaalweg en Th. J. Verlaan van de Oostkanaal- weg brachten deze primeur ter vei ling voor de prijs van 28 tot 36 cent per bos. Donderdag 6 maart Nieuw-Minerva. 8 uur: alg. ledenverga dering afd. Lelden Ned. Rels-Vereniging. Oude Singel 236, 8 uur: Chr. Besturen bond, W. Zwikkcr over de boc. leefbaar heid van Lelden. Hal Bevrijdingskerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Kantine Royal Rooseveltstraat, 8 uur: De Natuurvriend. LHJ-gebouw, Levendaal 101: open huis, de heer Van Wengen over Surinaamse volkskunst, 8 uur. Kleine Gehoorzaal. 2.30 uur: Ned. Ver. Huisvr. afd. Lelden, de heer Vogel over „Het Loo". Gehoorzaal, 8 uur: K. en O.. Residen tie-Orkest, met mezzo-sopraan. Vrijdag 7 maart Hal Bevrijdingskerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur nam.: bevolkingsonderzoek. Kloksteeg 19. 9 uur nam.: cabaret Peter de Jong. Zaal Koningskerk, 7.30 uur: ruilclub verzamelaars. Schouwburg, 8 uur: K. en O., cabaret Sieto Hoving. Gehoorzaal. 8 uur: voorlichtingsavond Vrije Universiteit. Bijbel en natuurwe tenschap. nieuwe Inzichten in de theolo gie. uitvoering Zaterdag 8 maart Schouwburg: LJA. middagvoorstelling Scapino-ballet. Afd. Leiden Natuurhlst. Ver.: strandex- cursie Katwijk naar Noordwljk. Schouwburg, 8 uur: K. en O., cabaret Sieto Hoving. Oegstgeest: Het Witte Huls, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Zaterdag 1 maart Antonius-clubhuls Mare, 10 tot 5 uur: ruilbeurs. LHJ-gebouw. Levendaal 101: mid- densoc.. concert trio Kees Nlx. met films van Leidse Smalfilm-liga, 7.30 uur. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Tentoonstellingen Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg U: Se rie-schilderijen Albert Roskam, dlns. t/m vrij. 1 tot 6 uur. zat. 2 tot 5 uur, van 5 tot 27 maart. Trappenhuis Akademle, Rapenburg 73: pentekeningen en houtsculpturen van Ge orges Fransen, van 3 tot 28 maart. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen Hessel de Boer. l t/m 29 maart, dlns. t/m zat. 9 tot 18 uur. LHJ-gebouw, Levendaal 101ten toonstelling werken Leidse kunstenaars, van 1 t/m 7 maart, dag. 3.30 tot 5.30 uur. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandeling na ongeval ten wordt van dinsdag 12 uur Ca mldoagsi tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het SL Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op r.ondagen door bet Acade misch Ziekenhuis. Films CAMERA: Mysterie ln triplo. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 4.45, 7 en 9.15 uur; do, vr en zat 24 uur: Een mes in het water, 18 Jaar; zo en wo 2.30 uur: De Jongen uit het Wilde Westen, a.l. LIDO: The Graduate, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur .zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Op vrijersvoeten, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 7 en 9.15 uur. REX: Mondo~lnfame, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; vrijdag en zaterdag 23.30 uur? Het mon ster van dr. Jekel, 18 Jaar. STUDIO: Edipo Re, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dlaconessenhuls: le klas dagelijks van 11—12 uur. van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 2e klas dagelijks van 16.3017.15 uur en van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur; kinderafdeling van 16.30—17 uur en van 18.3019.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse la, 1b en 2e: dagelijks 10.3011.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor patiënten ln klasse s. maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19 dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke "en nationale feestda gen 14.3016 uur. vrouwenkliniek: maandag Lm vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30-11.30. 14—16,30 en 19-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. ln het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- tlng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van halt twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- Ung dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplatiënten zon. dgs. van 1 tot 3. dinsdag van l tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondag» van l tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN De Ruif, Janvossensteeg: foto-tentoon stelling Anne Marie Schrofer te Voorscho ten, tot en met 17 maart. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94 werk van Willem Breddels, van 22 febr. tot 15 maart, dlnsd. tot en met zond. van 2 tot 8 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges. Krijn Glezen, van 17 febr. tot 30 maart, dag. 10 tot 16 u.. zond. 13 tot 16 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: tekeningen van Wlm de Mol, tekeningen en grafiek van L M van der Willigen (3 tot 27 febr., dlnsd t/m zat van 9 tot 18 uur). Exposities Koffiebar Gonk, Korte Dlefsteeg; van zondag 23 februari tot 20 maart grafisch werk van R. Thomasen. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur), EHD: 20645. naar mogelijkheden om contact met de medemens te krijgen. Het lukt al lemaal niet en zelfs Shlink lijdt een fiasco. Ook de godsdienst komt er niet meer aan te pas en krijgt van Brecht geen kans. Dat is ons bezwaar. Brecht geeft zijn mensen geen kans om anders te doen. Niet omdat zij niet willen, maar omdat hij niet wil. Het is allemaal net iets te veel constructie en dat houdt misschien wel verband met zijn geliefde „vervreemdings-element". Door het abstraheren krijgt men een te eenzijdig beeld. Het stuk heeft veel scènes, die tel kens wisselen en steeds anders zijn wat situatie en situering betreft, waardoor het brokkelig wordt. Men moet zich telkens omschakelen. De rollen van Marie, George en de Chinees werden heel goed gespeeld door Ann Hasekamp, Piet Römer en Wim van den Heuvel. Piet Römer heeft alles mee voor de stoere jongen. Ann Hasekamp is knap in de dose ring van het sentiment in haar speL Wanneer wij het applaus als graad meter mogen nemen, dan heeft het publiek deze opvoering in de serie Modern Toneel zeer gewaardeerd. A. C. BOUWMAN Donderdag 6 maart KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come die: „De Humorist" van John Osborne. DILIGENTIA. 20.15 uur: Nederlands Ka merorkest o.l.v. Szymon Goldberg m.m.v. Peter Pears, tenor. THEATER MATRIJS (boven ln Diligentla). 20.15 uur: Herden king Koos Speenhoff 1869-1945: m.m.v. Daphne Nleuwenhuizen, Peter van Es, Rink Groenveld en Rob Roeleveld, plano. Vrijdag 7 maart KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come die: „VeerUg karaat" van Barillet en Grédy. DILIGENTIA. 20.15 uur: Neder lands Kamerorkest o.l.v. Szymon Gold berg, m.m.v. Peter Pears, tenor. THEA TER IN DE STEEG, 21.00 uur: Cabaret Salvo o.l.v. Inge Tielman: „Psst". Zaterdag 8 maart KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come die: „Veel leven om niets" van William Shakespeare. CIRCUSTHEATER, 20.00 uur: Nederlandse Operastichting; „Car men" van Georges Blzet, m.m.v. het Kunstmaand Orkest, het Nederlands Ope rakoor o.l.v. Cor Ol thuis, het National» Ballet, Muzikale leiding: Louis do Fro- ment; Regie: Louis Erlo. DILIGENTIA, 20.15 uur: Vera Beths, viool. POPPEN THEATERS Guido van Deth, 14.30 uur: „Slngo en de sneeuwfant". Frank Koo- man, 14.30 uur: „Het Aardmannetje", (M.); 20.15 uur: „Koning Midas heeft ezelsoren" en Cabaretprogramma „Vossestreken". THEATER IN DE STEEG. 21.00 uur: Cabaret Salvo o.l.v. Inge Tielman ..Psst". THEATER MA TRIJS (boven in Diligentla). 20.25 uur: Herdenking Koos Speenhhoff 1869-1945: m.m.v. Daphne van Nleuwenhuizen, Peter van Es. Rink Groenveld en Rob Roele veld, piano. THEATER SCARABEE, 20.15 en 22.00 uur: Schouwspel „Poppetgom". Tentoonstellingen: BENELUXHUIS. Nassauplein 38. werkd. 10-16 uur; t/m 7 maart: „Antwerpenaren te gast" (Werk van: De Bols Commerman, Van Ger- wen, Van Gisbergen, Mees, Overberghe. Tas, Vandenbranden en Verhelst. GALE RIE PULCHRI STUDIO, L. Voorhout 15, di t/m zat 11-15, bovendien di-av 20-22 u.: t/m 6 maart: Bob Buy (schild.). GEMEENTE MUSEUM, Stadhouderslaan 41. ma. t/m. zat. 10-17 zon 13-17 bovendien wo. av. 20-22 uur: t/m 24 maart: Theo van Doesburg; t/m 31 maart: Grepen uit de muziekbibliotheek (Georg Frledrlch Handel); t/m 30 maart: Haagse vuurwer ken in de Hofvijver: 1 maart t/m 27 april: Schönberg, Webern, Berg (por tretten, partituren, documenten). KO NINKLIJK PENNINGKABINET. Zeestraat 71b, ma. t/m zat. 10-13 en 14-17 uur t/m 28 maart: Verzamelingen uit col lecties van leden van de Numismatische Kring Den Haag. LETTERKUNDIG MUSEUM, Juffrouw Idastraat 11, ma t/m vrij. 13-17 uur: Documenten over de peri ode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. Hemsterhuisstraat 2E. ma t/m vrij. 12-16 zat. 10-16 zon en feestd. 13.30-16 uur: „Van Terp tot Deltaplan" NEDERLANDS POSTMUSEUM. Zeestr. 82, ma. t/m zat. 10—17. zon. 13-17 uur: t/m 6 maart: „Wintersport op de postzegel". PULCHRI STUDIO, Lange Voorhout 15. ma. t/m zat. 10-16, zon. 14-17 uur: t/m 8 maart: Herbert Frank (schild en collages). RIJKSMUSEUM „DE GEVANGEN- POORT55. Buitenhof 33, ma. t/ vrij. 10.30-17, zat. en zon. 14-17 uur: t/m 9 maart: Vereniging „Amateurspalet" (schild., aquarellen, gouaches, pastels, etsen, lino's, tek. mozaïeken boetseer- en beeldhouwwerken). Films: APOLLO: 12.15, 2.30, 4.45, 7. 9.15: „Ik ben nieuwsgierig blauw", 18 Jr.: ASTA: 2. 8: „55 dagen ln Peking". 14 j.; BIJOU: 2. 7.15 9.30, zon 2, 4.15, 7.15, 9.30: „Ter zake schatje". 18 Jr.; CAMERA: 2.15. 8. zon 2.15, 5,,8: ..Rosemary's baby". 18 J.: CINEAC: 9.30—5.30. zon 11.30—5.30: do. vrij, ma, dl.: (De grote vier van Herman van der Horst): „Het schot is te boord". „Pan", „Prijs de zee" en „Amsterdam", a.l.; zat., zon. wo.: „Laurel en Hardy als straatmuzikanten", a.l.; 5.30, 7.30 9.30: „Thérèse en Isabel". 18 Jr.; CITY: 2, 6.45. 9.15. zon 1.45. 4.15, 6.45. 9.15: „Matt Helm en de vernielers". 14 Jr.; CORSO: 8.15. zat 2. 7. 9.15 zon 2, 4.15, 7. 9.15: „Wat niet weet. wat niet deert", a.l.; DU MIDI: 8.15. zat 7. 9.30. zon 2.30, 7. 9.30: „Bertrand ln on(t)roerend goed". a.l.;zat. wo 2: „Ge- helm agent Flintstone", a.l.; zon 12 „Als de dauw hangt, komt er regen". 18 Jr.; EURO CINEMA: 2, 8. zat. zon. wo 4. 8: „The great race", a.l.; zat. zon, wo 1.30: ..Rusty en de spionnen", a.l.; zat 24.02: Judith", 18 jr.; FLORA: 2.30, 7. 9.15 zon. 2. 4.30, 7. 9.15: „De dokter van St. Pauli" 18 jr.; vrij, zat 24: „Th echase", 18 jr.; HOLLYWOOD: 2.30, 8.15 vrij, zat, zon 2.30, 7. 9.15: „De grote slag". 14 jr.; zat 24: „De horror met het geschonden gelaat". 18 jr.; KRITERION: 2.15, 7. 9.15. zon 1.45. 4, 7. 9.15: „Ik ben nleuwglerlg blauw". 18 Jr.: vrij, zat 23.30: „The Cincinnati kid", 18 jr.; METROPOLE: 2, 8: „Oorlog en vre de" (deel II). 14 Jr.: ODEON: 2. 8: „Funny girl", a.l.; OLYMPIA: 2. 8: „Vlvre pour vivre" (Leven om te leven). 14 Jr.; PAS SAGE: 2.30. 7. 9.30. zon 1.45, 4.15. 7, 9.30: „Gevecht in de hel". 14 Jr.: REX: 9.30. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30, zon vanaf „De rimboe-vechters van Birma", 14 zon 11.30: „Hito-Hlto", a.l.; ROXY: 2.30. 8.15. vrij, zat. zon 12: „Old Shatter- hand" 14 jr.; zon 2.30: „Robin Hood der wilde feeën". 14 jr.; SEINPOST: 8.15. zat. zon 2.15. 8.15 (wo-av besl voorst.): „Khar toum". 14 jr.; STUDIO DE LUXE: 2.15. 7.15, 9.30. zon 1.30. 4. 7.15. 9.30: „De grote stilte". 18 Jr.: STUDIO 2000: 8. vrij t/m zon 7. 9. ma. dl. do. vrij 2, zon 4 (dl-av besl. voorst.): „Benjamin, dagboek van een puber". 18 Jr.: zat. wo 2. zon 1.30: „Joe Hammond en de Indianen", a.l.: THALIA: 2.30. 7. 9.15, zon 3. 7. 9.15: „In de dodende greep van de schorpioen". 14 Jr.: vrij, zat 24: „De bloedige wraak van Ringo", 18 Jr.; zon 1; „Hands across the border", a.l.; wo 5 maart: „De verove raars van de Pacific", 14 Jr.; DE UIT KIJK: 1.30 7.30: „Les enfants du Paradis". 14 Jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3