Scylla 2 Herstel Verdiende zege voor Pernix op SSS: 7-3 Geen straffen voor stakers Endegeest Burgerveners gehuldigd VOORZITTER NOORDWIJK ACTIEF TOONDE ZICH ONTEVREDEN Voorsprong vergrootte Mooie opdracht voor Dageraad DADERS SCHOOLINBRAKEN IN DE KRAAG GEGREPEN DORPSHUISWERK BURGERVEEN HIELD LEDENVERGADERING Vierde school in Alphen-Noord Fiks bedwingt RZ in eigen huis: 5-3 Sassenheimse schoolvereniging omgezet in een stichting SMS struikelt op defensie: 1-1 Huisbroeitentoonstelling Lisse is goed geslaagd Strijd spitst zich toe tussen PVF en Jong Hercules Meer inspraak bevolking bij bestuur Voorschoten Eerst rustig afwachten NIEUWE IEIDSE COURANT 1 MAANDAG 3 MAART 1969 NOORDWIJK Na een uitgebreid onderzoek, waarbij een groot aantal jongelui werd verhoord, heeft de Noordwijkse reeherche zaterdagmid dag twee jongens van respeetieveliik 17 en 16 jaar kunnen arresteren, die in de loop van de laatste maanden in verschillende scholen te Noordwijk hebben ingebroken. Zij bekenden zich tot tweemaal toe door het stukslaan van een ruit toe gang te hebben verschaft tot de open bare school. Zij doorzochten de lo kalen en braken een afgesloten kast, waarin zij geld vermoedden, met een groot breekijzer open. Door de ruwe werkwijze werd aanzienlijk schade aangericht De buit bedroeg bij het eerste bezoek ongeveer f 5r>. Toen zij het volgende weekeinde weer in deze school inbraken, was daar uiter aard geen geld aanwezig. In andere scholen klommen zij door dakramen naar binnen. Ook daar doorzochten zij kasten en lessenaars, maar de buit was nihil, omdat het onderwijzend personeel geen geld meer in de school achterliet Om in de schoolgebouwen te ko men werden soms halsbrekende toe ren verricht. Zo klom men aan de Wassenaarsestraat eerst in een hoge boom om vervolgens op het dak van de r.k. kleuterschool te springen, waar men door een dakraam de zol der binnendrong. De beide jongens bekenden ook enkele weken geleden de Finse school aan de Bronckhorststraat te zijn Filatelisten Noordwijk NOORDWIJK De Noordwijkse Vereniging van Postzegelverzame laars kwam onder leiding van voor zitter A. G. Schoordijk in restaurant „Flora" bijeen. IJet huishoudelijk reglement vorm de een ftw aunten van bespreking. Het huidige reglement is langzamer hand volkomen verouderd en daar om werd besloten een nieuw te ont- binnengeklommen. Toen zij daar geen geld vonden, hadden zij uit pure balorigheid in de lokalen een enorme chaos aangericht. De inhoud van kas ten en lessenaars werd over de vloer gegooid, waarna inktflessen over de boeken en schriften werden uit gegoten. Ook schakelden zij de ver warmingsinstallatie uit, zodat de meisjes de volgende morgen naar huis gestuurd moesten worden. Door het gebruik van kaarsen ontstond in een der w.c.'s van het houten gebouw zelfs een begin van brand. TOV versloeg Wibats 4 NOORDWIJK Het eerste team van de Noordwijkse tafeltennisver eniging TOV slaagde er in de rode lantaarndrager Wibats 4 voor de tweede maal ln deze competitie te verslaan. Het won verdiend met 73. TOV 2 won met liefst 100 van RTC 2. Het derde verloor met fikse cijfers (82) van Avanti 1 en kwam tegen De Valken 1 niet verder als 55. De promotiekansen voor dit team zijn daarmede zo goed als vervlogen. TOV 4 verloor met 73 van Wibats 10. NOORDWIJK De klaverjasver- eniging „Sport na Arbeid" te Noord wijk speelde een competitiewedstrijd, waarvan de uitslag als volgt luidde: 1. W. P. Smit 5176 p. 2. B. Hazenoot 5001 p. 3. Th. Koelewijn 4987 p. 4. A. Voorn 4858 p. 5. L. Plug 4764 p. 6. J. van Eik 4534 p. 7. Th. van den Berg 4486 p. 8. S. Wijnands 4411 p. 9. J. Duivenvoorde 4388 p. 10. W. Mooije- kind 4380 p. BURGERVEEN In een geheel gevulde zaal van het dorpshuis „Marijke" .werd de feestavond ge houden voor de begunstigers van het dorpshuis. Medewerking werd verleend door de mondaccordeon- vereniging „Kunst en Volharding" uit Lisse, die voor de pauze mars muziek ten gehore bracht en tijdens het tweede gedeelte van de avond operetteklanken liet horen. De al gehele leiding berustte bij de heer P. van Strien uit Voorschoten. Het werd een prachtige avond vol zang en muziek waarvan het pu bliek tenvolle genoot Tijdens het openingswoord van voorzitter D. van der Blom werden enkele Burgerveners op het toneel geroepen om te worden gehuldigd. De heer I. van der Wouden kreeg een blijvend aandenken voor 'tt vele werk dat hij als bestuurslid van het dorpshuiswerk heeft gedaan. Ook 't echtpaar Witte kreeg een geschenk aangeboden. Mevrouw J. Roubos-de Cloe werd in het zonnetje gezet, omdat zij nu al vijf jaren lang de kantine van het dorpshuis beheert, daarbij geholpen door haar echtgenoot B. Roubos. In de pauze was de traditionele verloting, die bijna vierhonderd gul den opbracht. Een eerder gehouden collecte voor nieuwe gordiinen voor 't dorpshuis bracht al f 111.60 op. zodat men kan terugzien op een alleszins geslaag de avond. werpen. De aandacht werd gevestigd op enkele filatelistische evenementen van betekenis. Op 19 maart a.s. orga niseren de afdeling Noordwijk aan Zee van de Intern. Ver. Philatelica en de Noordwijkse Vereniging van Post zegelverzamelaars in „Die Ossewa" aan de Duinweg een ruilavond, die ook toegankelijk zal zijn voor niet- leden van de organiserende vereni gingen. Verder zal op Tweede Pinksterdag weer een internationale ruildag wor den gehouden. Besloten, werd deze ruildag ook open te stellen voor ver zamelaars van munten. Men zal dus niet alleen postzegels maar ook mun ten kunnen ruilen en verhandelen, hetgeen een novum is op deze ruildag. Ten slotte werden de aanwezigen opgewekt de nationale postzegelten toonstelling te bezoeken, die van 8 tot 11 mei a.s. in de Houtrusthallen te Den Haag wordt gehouden. Veilingmeester J. Onderwater bracht in deze vergadering verschil lende mooie kavels onder de hamer, waarop met veel animo werd gebo den. In deze vergadering kwam daarna nog de inning van de contributie ter sprake. Enkele leden, welke tot nog toe in gebreke zijn gebleven de ver enigingspenningen te voldoen, zullen bij aangetekend schrijven tot beta ling worden gemaand. Wordt daaraan geen gevolg gegeven, dan zal tot royement worden overgegaan met vermelding van de namen in het maandblad en de verenigingspublika- ties. VOORSCHOTEN De gemeente raad heeft vrijdagavond de nota van B en W over doeltreffende democra tie met instemming een basis ge noemd voor een betere relatie tus sen bestuurder en bestuurde. De suggesties van B en W, waar onder het betrekken van een groter aantal personen bij het bestuur der gemeente door middel van functio nele commissies, het houden van hearings en teach-ins, het verbete ren van de communicatie door een goede voorlichting en een ruimer recht van beroep voor de burger, werden met vreugde begroet. Dr. Pels (pvda) verzocht ook aan dacht te besteden aan de leesbaar heid van de officiële stukken, de heer Schuurman (kvp en pc) ver zocht meer aandacht te geven aan de politieke partyen en de besturen hiervan ook steeds uit te nodigen bij hearings e.d- Daarnaast laakte hij de „keiharde journalistiek" van de pers. Hij vroeg zich af of vooral de pers niet oorzaak is van veel onbe hagen. De heer Krol (bp) zag een goede gelegenheid door middel van deze nota ook de middenstand te bena- eren. Baron De Vos van Steenwijk (wd) noemde de nota een verzame ling van alle activiteiten, die al eni ge jaren door het Voorschotense ge meentebestuur worden nagestreefd. Dank Burgemeester De Kool dankte de raad voor de medewedking de bur ger nauwer te betrekken bij het be stuur. maar wees tevens op de mo gelijkheid van het uitglijden, hoe wel „onze bedoelingen zo goed mo gelijk zijn". De instelling van de raadadvies- commissie voor beroepszaken, waar door de burger gelegenheid krijgt in beroep te gaan tegen afwijzing van B en W. verkreeg daarna even eens met alpiemene 'temmen de goedkeuring. Baron De Vos van Steenwijk (VVD) liet kritische geluiden ho ren bij het verlenen vnn een kre diet ten behoeve van het bouw- rijpmaken van gronden in „Noord- Hofland". Hjj was bevreesd, dat Noord-Hofland wordt volgebouwd zonder een duidelijke conceptie en verzocht het college de raad in de gelegenheid te stellen zich diep gaand te beraden welke kant het met Noord-Hofland moet uitgaan. BURGERVEEN In het dorpshuis „Marijke" in Burgerveen werd de algemene ledenvergadering gehouden van het dorpshuiswerk. Voorzitter D. van der Blom bracht in z'n ope ningswoord naar voren dat in het af gelopen jaar veel is gebeurd. Alle plaatselijke verenigingen kwamen goed aan hun trekken. Naast de zang vereniging, vrouwenvereniging, sjoel vereniging, reisvereniging, toneelver eniging. ijsclub en kinderclub, zal in Burgerveen nu ook worden gestart met een klaverjasclub. De voorzitter bracht de belangrijk heid van een ledenvergadering naar voren, omdat dan gelegenheid gebo den wordt in een open gesprek van gedachten te wisselen zowel over het dorpshuiswerk als over de samenle ving. Uit het jaarverslag van mevrouw T. Kooyman-v.d. Weerdt bleek dui delijk dat het verenigingsleven „ge zond" is en er een uitstekende ver standhouding is. Penningmeester W. Post deed verslag over de financiën en exploitatie van het dorpshuis. Tij dens de bestuursverkiezing werd de BURGERVEEN Dinsdag 4 maart zal het jaarfeest worden gehouden van de Christelijke Plattelandsvrou wenvereniging in Burgerveen. Te vens zal het eerste lustrum worden herdacht. De avond zal worden verzorgd door mevrouw De Klack-Hoebe uit Am sterdam. De bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis „Marijke" en begint om 8 uur. Wethouder Van der Laan (kvp) stelde, dat de werkzaamheden in Noord-Hofland extra worden be moeilijkt door problemen waarover buiten Voorschoten moet worden beslist De bebouwing geschiedt echter wel degelijk volgens een plan. In de commissievergadering krijgt de raad hog steeds de gelegenhrid tot een gesprek over deze uitbrei dingswijk. De sporthal wordt onderhands aanbesteed. Vedwacht wordt, dat de bouw zal kunnen starten op 1 april en de sporthal zal worden opgele verd voor 15 september van dit jaar. Onderzoek naar een eigen jeugdsoos 1IAZERSWOUDE De werk- groep Jeugdwerk, die bestaat uit vijf jongeren en vier gemeenteraads leden. stelt momenteel een onder zoek in onder de jeugd naar de be hoefte van een eigen jeugdsoos- Via een stencil wordt gevraagd antwoord te geven op: acht u de oprichting van een jeugdsoos nood zakelijk. waar dacht u, dat deze moet 'worden gevestigd en bent u bereid te zijner tijd een bedrag van f 5 te betalen? De jongeren wordt verzocht het formulier van het stencil voor 9 maart in te leveren op het gemeen tehuis aan de Rijndijk of het raad huis in Hazerswoude (dorp). Tekenwedstrijd voor scholieren H'uoude HAZERSWOUDE De culturele commissie Hazerswoude en het on derwijzend personeel van verschei dene scholen gaan een wedstrijd in creativiteit houden voor de school jeugd. Het is de bedoeling, dat de leer lingen zich bekwamen in het teke nen. Als onderwerpen zijn opgege ven sprookjesfiguren, dierenwereld, sport en ruimtevaart. De Mavo-scho lieren hebben een vry onderwerp. Zowel in het dorp als aan de Rijn dijk zullen de inzendingen worden tentoongesteld. De winnaars krijgen een prijs en verder alle deelnemers een herin neringsvaantje. Als sluitingstermijn is voorlopig 15 april genomen. BURGERLIJKE STAND NIEUWKOOP Geboren: Frank, z.v. C O R Roos en E M van Velzen. Overleden: W van Es, 87 jaar. heer T. Speelman gekozen als opvol ger van de heer I. v.d. Wouden die zich niet herkiesbaar had gesteld. Van de rondvraag werd door velen gebruik gemaakt Gememoreerd werd het 5-jarig bestaan van de Christelij ke Plattelandsvrouwenvereniging en het'40-jarig jubileum van de christe lijke gemengde zangvereniging „Ad- vendo". Na de vergadering werd gekiend om mooie prijzen. (Van een onzer redacteuren) OEGSTGEEST Momenteel wordt in de psychiatrische inrichting Ende geest op hoog niveau overleg ge pleegd naar aanleiding van de sta king vrydag van de dienstweigeraars, die daar als verpleger tewerk zyn gesteld. Directe aanleiding daartoe was het overplaatsen van twee dienstweigeraars naar het kamp Vledder zonder gegronde redenen, aldus de verplegers. Vanmorgen kon men ons nog niets meedelen over eventuele gevolgen, die deze staking, zal hebben voor de dienstweigeraars. Economisch direc teur Beekman verwees naar de afd. voorlichting van de gemeente Leiden. Het was ook niet mogelijk een van de dienstweigeraars aan de telefoon te krijgen, omdat het de telefoniste was verboden door te verbinden. Van de kant van het ministerie van defensie werd ons meegedeeld, dat men niet van plan was discipli naire maatregelen te nemen. We zijn eraan gewend, dat een of twee keer per jaar een dergelijke explosie plaats heeit De leiding van de in richting zal een onderzoek instellen, maar hoe is nog niet bekend. Als de jongens van plan zijn weer goed aan ALPHEN ln het bestemmings plan Noord zijn twee schoolgebou wen voor lager onderwijs in ge bruik. Met de bouw van een derde schooi is onlangs een begin ge maakt. Uit berekeningen is geble ken, dat de drie schoolgebouwen omstreeks 1 januari 1970 geheel zullen zijn bezet. Op 1 september 1970 zal naar verwachting, reeds een vierde schoolgebouw volledig nodig zijn. Het is daarom noodza kelijk dat met de bouw van scho len voor het lager onderwijs wordt voortgegaan, aldus B. en W. aan de raad. Voor de bouw van twee bijzonde re scholen resp. voor het prot. chr. en het r.k. onderwijs, heeft het col lege reeds medewerking verleend; tot het stichten van een openbare school in plan Noord is ook beslo ten. Op het ogenblik zijn er ook nog geen aanvragen ingekomen om me dewerking voor het stichten van meer bijzondere scholen. Het ligt wel in het voornemen van B. en W. de raad binnenkort een voorstel te doen tot het stichten van een tweede openbare school. B. en W. achten het gewenst nu al een kre diet beschikbaar te stellen voor de bouw van een vierde school. Dit schoolgebouw kan dan, even als de thans in gebruik zijnde ge bouwen, worden gebruikt voor het onderbrengen van de leerlingen van de bestaande scholen, voor wie in deze gebouwen geen ruimte beschikbaar is en eventueel voor leerlingen van nog te stichten scholen. HAZERSWOUDE Ter gelegen heid van de wereldgebedsdag voor vrouwen wordt vrijdagavond om half acht in de St. Michaëlskerk een gebedsdienst gehouden. Leden van het r.k. vrouwengilde, de Christen- vrouwenbond en andere vrouwenver enigingen zullen samen bidden, zin gen en mediteren. NOORDWIJK Op een vergade ring van de middenstandsvereniging „Noordwijk Actief" in het restaurant van de Jachthaven Noordwijk. heeft de voorzitter, de heer J. van den Haak, felle kritiek uitgeoefend de middenstanders, die geen of te ge ringe donaties betalen aan de Stich ting VVV. „Een zaak, die niets aan de VVV bijdraagt", aldus de heer Van den Haak, „vind ik maar een lam lendige profiteur". De vergadering stelde een begro ting vast, waarin de afdracht van „Noordwijk Actief' aan de VW op f 2000 was gesteld. De voorzitter gaf als zijn persoonlijke mening te ken nen, dat een dergelijke bijdrage veel te weinig was. „Noordwijk Actief" wil zich laten gelden op het gebied van de VVV, maar dan zal er ook veel meer geld op tafel moeten ko men. Achter de schamele bijdrage van f 2000 kruipen vele leden weg en met uitzondering van een klein aantal, dat zijn taak wel verstaat, zijn er in de vereniging nog velen aan te wijzen, die geen donateur van de Stichting VVV zyn. Anderen geven vijf tot tien gulden. Dat is be slist onvoldoende, zo meende de heer Van den Haak, want de doelstellin gen van „Noordwijk Actief" zijn de zelfde als die van de VW. Voor een zaak is een donatie van vijftig of honderd gulden beslist als een mi nimum te beschouwen. Parkeersituatie Uit een verslag van de Evenemen tencommissie bleek, dat men in het afgelopen jaar over een bedrag van bijna f 16.000 had kunnen beschik ken. Er restte een klein batig saldo. Uit de discussie in deze vergade ring bleek, dat de winkeliers in de Hoofdstraat zeer ingenomen zijn met de tegenwoordige parkeersituatie. De meesten zijp van oordeel, dat het parkeren nog nooit zo mooi geregeld is geweest als nu. Men verwacht, dat het merendeel van de winkeliers in de Hoofdstraat deze parkeersituatie ook tijdens het seizoen gehandhaafd wenst te zien. Vorig jaar werd een gedeelte van de Hoofdstraat voor alle verkeer gesloten. „Noordwijk Actief" telt thans 118 leden. Vorig jaar trad de vereniging toe tot de Noordwijkse Middenstands centrale. het werk te gaan, aldus de woord voerder, volgen er geen straffen. Op de vraag of het feit, dat ze geen contact met de buitenwereld mochten hebben, dan geen straf was, werd ge antwoord, dat ze nu „erg geladen" zijn. Het beste is dat ze zich rustig houden, opdat ze geen dingen zullen zeggen, waarvan ze later spijt kun nen krijgen. Visrecht voor Brasem in Keet- en Kerksloot TER AAR Een prima draaien de sportvereniging met 165 leden, dat is de hengelsportvereniging De Brasem, die haar jaarvergadering in het Dorpshuis hield. Voorzitter G. Wilms vertelde dat het gelukt is het visrecht te verkrijgen in de Keetsloot en de Kerksloot. De Put nabij de Galgmachine is met de zegen bevist om te zien wat er in zit aan vis, maar het onderzoek is niet helemaal gelukt. Natuurlijk had de viering van het derde lustrum geld gekost en daarom kwam penningmeester A. v. d. Haven tot een nadelig slot van ƒ208,47, maar er is nog ruim 3400. Secretaris A. P. Touw ver telde dat er weer 200 kg jonge kar per in de put is uitgezet. De voorzitter reikte de wissel- beker aan D. van Leeuwen uit. A. de Knijff werd tweede. Namens de ereleden overhandigde de heer Wij- zenbroek de wisselbeker voor de strijdbaarste visser uit aan J. Ver beek. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. v. d. Haven en P. C. Verkerk herkozen. De contributie werd met 2 gul den verhoogd. DEN HAAG Na eon goed be gin van ZIAN in de nationale wa- terpolocompetitie heeft de Haagse ploeg voor de derde achtereenvol gende wedstrijd een gelijkspel be haald. Tegen AZPC in Amersfoort kwam Zian niet verder dan een 22 stand. De Robben won van Neptunus Amersfoort en leidt met twee punten voorsprong op Zian. HZ&PC komt er na een minder goede start beter in en versloeg Nereus met 62. waardoor de Haagse ploeg opschoof naar de 6e plaats. DZV verloor in Amsterdam opnieuw met het minste verschil GO—9> van DJK. Uitslagen hoofdklas: Neptunus AmersfoortDe Robben 45. PSV Het IJ 53. De MeeuwenNep tunus Arnhem 7 3. Stand: De Robben 713. Zian 711, De Meeuwen 710, Neptu nus Amersfoort en Arnhem 79, HZ&PC. AZPC en DJK 7—6. PSV en Het IJ 75, DZV 74. Nereus 7—0. Uitslagen eerste klas: GZC SVH 65, ZwemlustAZC Alph. 45, RotterdamPolar Bears 77, LZC—ZCE 1—7. Het Gooi—UZSC 10—6. ESCA—DAW 5—7. Stand: Polar Bears 7—12, Het Gooi 711. ZCE en AZC Alph. 7—9. SVH 7—5. Zwemlust 77 UZSC. Rotterdam en DAW 7—6. ESCA en GZC 7—5. LZC 7—0. Omtrent het te stichten winkelcen- I trum en het structuurplan voor Noordwijk deelde de heer Van den Haak mede, het juister te vinden deze I Chr. ambtenaren in Sassenheim bijeen SASSENHEIM Voor de jair- vergadering van de Chr. Bond van Overheidsoersoneel. vrijdagavond in „Ontmoeting", waren voor het eerst ook de dames van de leden uitge nodigd. Vóór de pauze was het woord aan landelijk voorzitter J. ten Heuvelhof uit Leidschendam. Na het jongste salarisoverleg te hebben besproken ging hij uitvoe rig in op het bestaansrecht van de christelijke vakbeweging. Komt er een eenheidsvakbewe ging, dan zou ondanks de goed ge leide organisatie de enkeling ver drinken in de massa en het con- currentie-element zou niet meer meespelen. De heer Ten Heuvelhof wees op voorbeelden uit andere landen (Engeland en West-Duits- land) waar de democratie op dit terrein een farce is. Als wezenlijke taak van de chris telijke vakbeweging noemde spre ker het in de praktijk demonstreren het gebonden zijn aan de Bijbel. De kans die er vandaag nog is voor de christelijke vakbeweging is uniek. In alle eenvoud en be scheidenheid mag worden meege werkt om het Evangelie uit te dra gen in de wereld. Na de pauze zorgde het duo „Amarco" uit Noordwijk voor een gezellig programma. plannen in groter middenstandsver- band te bestuderen en voorlopig de voorlichting van het gemeentebestuur af te wachten. ROTTERDAM Een beter spelend Fiks heeft een kleine maar verdiende 35 zege geboekt op Rotterdam-Zuid. In de eerste helft, waarin sportief werd gespeeld en beide ploegen weinig voor elkaar onder deden, gaf Carl Vos de maasstedelingen een 10 voorsprong. Enkele minuten later was het 20. toen Gerard Baartman van de ljjn raak schoot. Eerst toen viel het de scheidsrech ter op dat de korf. in het Rotter damse aanvalsvak niet op de juiste plaats stond. Na de vakwisseling pak te Fiks de zaken wat energieker aan. Dit resulteerde in een aantal goede aanvallen. In één van deze aanvallen misleidde Julia van Tongeren haar te genstandster en scoorde prachtig (2-1). Met deze stand werd er ook van korf gewisseld. Het Oegstgeester Fiks kreeg nu de koude wind in de rug. Direkt na het hervattingssignaal probeerde Leen Wielhouwer c.s. door te druk ken. Dit gelukte uitstekend en Paul Mekking rondde een doorbraak uit stekend af. Het spel lag weer hele maal open. Rotterdam-Zuid nam ech ter opnieuw de leiding. Jaap Koore man speelde zijn tegenstander uit po sitie en benutte de vrije kans uitste kend 3—2. De voorsprong werd 20 minuten voor tijd te niet gedaan, toen Fred de Gruil na goed aangeven van Ton Anholts 33 aantekende. Fiks ging door, eerst scoorde Sjaak Nonhebei na aangeven van de goed debuterende Nico den Hollander de vierde Oegst geester treffer. Toen kort hierop Sjaak Nonhebei ook nog voor 53 zorgde, was Rotterdam-Zuid een verslagen ploeg. Het verdedigend goed sluiten de Oegstgeester team, wist de voor- sprone de laatste tien minuten uitste kend te consolideren. ROTTERDAM Het tweede van Scyl.a heeft na de teleurstellende ne derlaag van vorige week het moeilijk te kloppen Xerxes bedwongen. Een regelmatige zege was het echter niet. Maar als we de enorme tegenstand van de Xerxanen ln acht nemen is deze overwinni.ig verdiend. Geen van de spelers van Scylla wist tot drie overwinningen te komen. Ed Fallaux won eerst van Selaar met 16—21, 21—9 en 21—16 daarna verloor hij van de sterke Baumgarte (die alle drie zijn partijen in winst om wist te zetten) met 18—21, 21—19' en 19—21. De derde partij werd weer in winst omgezet. Knikkenberg werd met 21—18 en 21—19 terug gewezen. Anton Will van Zoelen kwam tot hetzelfde resultaat als van Ed Fallaux. Winst op Knikkenberg niet 21—19 en 22—20 en op Selaar met 21—16 en 21—15. Ook zijn partij tegen Baum garte ging verloren en wel met de cijfers 2114 en 2119. Peter van Schie speelde weer bene den zijn kunnen. Hij verloor twee van de drie partijen. Alleen Selaar wist hij te bedwingen. Met 2116, 1121 en 21—12 zette hij hem op verlies, terwijl Baumgarte met 21—19 en 2115 en Knikkenberg met 2116, 1821 en 2118 van Schie terugwe zen. Het dubbel bezorgde Scylla 2 echter de winst. Fallaux en Van Zoe len wisten hier Baumgarte en Knik kenberg onder de duim te houden en met 21—19 en 21—17 te zegevieren. De titelkansen zijn nu nog steeds aanwe zig, er is een concurrent minder. KOUDEKERK Op dinsdag 4 maart kwart voor 8 zal mevr. Mary Brükel-Beiten, schrijfster van kook boeken, een rijsttafel-kookde monstratie geven voor de leden van de afdelingen Koudekerk en Ha zerswoude- Rijndijk van de Ned. Bong van Plattelandsvrouwen. Ook de mannen worden hierbij uitgeno digd. Op 7 maart is er Vrouwenwereld gebedsdag in de Zwaantjeskerk te Hazerswoude-Rijndijk. SASSENHEIM Vrijdagavond werd in het Jeugdhuis een leden vergadering gehouden van de Ver eniging van de Dr. de Visserschool, afdeling mavo. Belangrijkste agen dapunt was het voorstel van het bestuur de vereniging om te zetten in een stichting. Na een duidelijke uiteenzetting werd besloten dit voorstel met algemene stemmen aan te nemen. Voor deze belangrijke vergadering bestond minimale belangstelling. Voorzitter Westerbeek heette in het bijzonder welkom ere-voorzitter Vogelaar. Hij merkte o.m. op. dat de gedachte om van de schoolver eniging een stichting te maken op kwam, nadat de chr. lagere school en de Hervormde school waren ge fuseerd. Eén der beweegredenen was de tanende belangstelling der ouders voor de ledenvergaderingen. In vele andere plaatsen is de stichtingsvorm ook al gekozen. Als bezwaren werden genoemd geen contaot met de leden en met het personeel. Zoals reeds opgemerkt, was het contact met de ouders toch al vrij gering op de ledenvergade ringen, maar men is wel geïnteres seerd in het directe wel en wee der school. Een oudercommissie zou goede diensten kunnen bewijzen, WOUBRUGGE Na een periode van slapte is er weer volop werk op de scheepswerf „de Dageraad" in Woubrugge. Begonnen wordt met de bouw van een coaster voor een West- duitse rederij te Bremen. De hoofdafmetingen bedragen resp. 56 x 10 x 6.25 meter, terwijl de voortstuwing geschiedt door een 900 pk M.W.M.-motor. De inhoud be draagt duizend ton, geschikt voor het vervoer van zes en dertig containers. Men hoopt het vaartuig in augustus te water te laten en medio oktober te hebben afgebouwd. BURGERLIJKE STAND VAN ALKEMADE ALKEMADE: Geboren: Petrus C z.v. H A Los en E Spaan, Aemilius D z.v. N J Heemskerk en J v/d Meer, Mark z.v. F D G M van IJzendoorn en E A Jacobi, Geertruida A M .d.v. N A van Schie en H G M de Winter, Lucienne S d.v. W Yntemaen J Wijngaarden. Ondertrouwd: J M Hoogenboom 21 jr en J P M Kerkvliet 18 jr, T h L van Es 27 jr en G J M Bouwmeester 24 jr. Gehuwd: D J A Riel en M E C van Berkel. Overleden: M van der Tang ev. van Egmond, 76 jaar. maar dit moet uitgaan van de ouders en niet van het bestuur. Het contact met het personeel zou kun nen worden bevorderd door min stens eenmaal per jaar samen te komen om problemen en wensen te bespreken. Na het aannemen van het voorstel werden tot bestuurslid van de nieuwe stichting benoemd de heren: T. Huyzer, voorzitter; A. J. Westra Hoekzema, secretaris; W. Keyzer, penningmeester; A. van Nieuwkoop: J. v. Wijk, Jac. Oudshoorn. J. C. van BeTge en P. Nieuwenhuys, leden. SASSENHEIM Ongetwijfeld zullen er velen zijn, die het boek van Cor Bruyn „Sil de strandjutter" hebben gelezen. Het verhaal is weergegeven in een spannend to neelspel, dat de Sassenheimse to neelgroep „Elckerlyck" op zondag 9 en dinsdag 11 maart in „het Tref punt' opvoert. LEIDEN Pernix heeft de tweede helft van de veldcompetitie uitste kend ingezet. In de uitwedstrijd te gen het Wageningse SSS waren de Leidenaren door het oog van de naald gekropen en was een zeer be nauwde 67 zege het resultaat. Dit maal werd een veel ruimere over winning behaald, vooral door het grote overwicht in de tweede helft. Pernix startte buitengewoon goed en had direkt al een flink over wicht. Het feit, dat SSS, dat veel te laat arriveerde, totaal onvoorbe reid het veld in moest, zal hieraan niet vreemd zijn geweest. Het was goed, dat de Wageningse verdedi ging het enige vak was, dat het hoofd nog enigszins koel hield en de eerste stormlopen kon opvangen. Na ongeveer 15 minuten had Jacob Bakker voor de eerste maal van ver succes: 10. Vijf minuten later had dezelfde speler geen moeite met een straf- worp, die een wat al te zware straf was op een overtreding tegen Flip van der Kooij. In de tweede opstel ling stokte het aanvallend by de Leidenaren, terwijl ook de verde diging niet geheel attent was. K^rel van Brakel profiteerde daarvan na ongeveer een half uur spelen (21). De strijd werd zelfs weer geheel open, toen Steef van Hoogdalem zich vrij speelde en goed inschoot (22). Nog juist voor de rust had Kees de Rooij succes na een fraaie doorbraak (32). Na de thee ging Pernix aan een overwicht bouwen, wat resulteerde in een treffer van Guido Bakema, die van zijn verdediger veel te veel vrijheid genoot en daarvan goed profiteerde. De strijd leek gestreden toen Ja cob Bakker wederom een strafworp benutte, toen Flip van der Kooij door zijn tegenstander werd geblok keerd. Nog eenmaal konden de Wagenin- gers hier een doeltreffende daad te- NIEUW VENNEP Hoewel er bij KinheimSMS niets meer op het spel stond, is fel om de punten ge streden. Dat SMS niet won, was ver wonderlijk, want ondanks het grote veldoverwicht van de Vennepers, wist een zich fanatiek werend Kim- heim gelijke tred te houden. Slechts één keer benutte SMS één van de vele kansen. Kant zette Van Steen- sel aan het werk, die Tates in de ge legenheid stelde om na een kwartier de score te openen (01>. Ook na rust kreeg SMS voldoende kansen, maar telkens strandde men weer op de verdediging van Kinheim, die zich steeds kon herstellen. In de 32ste minuut werd het zelfs 1—1. De razendsnelle Van Liere profiteerde van een uitval en schoot hard langs Buis. Ook in de slotfase kreeg SMS geen gat in de verdediging. LISSE De huisbroeitentoonstel ling is een groot succes geworden. Bij de opening zei burgemeester Be rends grote waardering te hebben voor het comité Vakentievreugd. Het kwekershart zit er bij de jeugd ai in, zo zei hij. Hierna ging men over tot de prijsuitreiking. De leerlingen van de r.k. jongensschool aan de Heereweg kregen voor de afdeling scholenhuisbroei de wisselbeker van de gemeente, die het hoofd, de heer Winkelmolen. dankbaar uit handen van de burgemeester in ontvangst nam. Een extra prijs van het comité huisbroei in Sassenheim ging naar de St. Annaschool. Naast een wedstrijd tussen de scholen was er ook een wedstrijd voor het mooiste resultaat van de leerling per klas. Uitslag: St. Annaschool 6e klas Fadhila Ofner. 5e klas Ellen Nieu- wenhuyzen: Wilhelmusschool 6e kl. en 5e klas (gecombineerd) Mariëtte Hoogervorst; openbare lagere school 5e en 6e klas Brigitte van de Eyk, chr.-nat. school 6e klas Joke Veer man, 5e klas Tjerk Reitsma, r.k. la gere school Oranjelaan 6e klasA Ton van der Meer, 5e klas Anja van der Veek, 6e klasB Benny Buyck, 5e klas Jan van der Ham; St. Jozefschool 6e klas John van Haaster, 5e klas Fons Lefeber, geref. school 6e klas Suzan Koning, 5e klas Ellen Aangeenbrug; herv. school 6e klas Nocolette Veld- huyzen van Zanten, 5e en 6e klas Bram Reyerkerk en 5e klas Erik Oosthoek. Ook in clubverband of individueel werd deelgenomen aan deze tentoon stelling. Hiervan is de uitslag: groep jongeren: 4e klas St. Annaschool, welpengroep Kaninefaten en 2e klas St. Annaschool: groep ouderen: 6e klas herv. school. Don Boscoschool en 6e klas St. Annaschool. genover stellen. Uit een verwarde situatie kreeg Henny van Eek de bal in haar bezit en schoot resoluut in. (5—3). Pernix voelde weinig voor een zenuwslopend einde en handelde daarnaar. Tom Tieleman had binnen enkele minuten twee keer succes. (7—3). Dé tegenstand van Wageningen was gebroken, de Leidenaren speel den een gewonnen strijd zonder ech ter hun voorsprong te vergroten. Al met al een goed begin na de winter voor een feller en enthou siaster Pernix. (Van onze sportredactie) NIEUW-VENNEP Na de voorlaatste wedstrijddag in 4A spitste de strijd zich toe tussen Jong Hercules en PVF. Het Iloofddorpse ETO viel af door de onverwachte nederlaag bij ABN maar PVF en vooral Jong Her cules maakten geen fout. SMS bleef dank zij de puntendeling bij Kinheim vierde, terwijl SVJ onderaan het verschil met VEW niet kon overbruggen. Het on derlinge duel eindigde in een gelijk spel. Hercules 17—24 ABN 17—16 PVF 17—23 Zandv. 17—16 ETO 16—18 ASC 16—15 SMS 17—18 VEW 17—11 Kinheim 17—17 SVJ 17—10

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4