WEEKAGENDA Brutale inbraak bij De Faam Kagers vragen vernietiging raadsbesluit over pont Kwekelingen bedankt voor hun adoptatie Dr. Riemens trouwde derde generatie Zilveren medaille voor G. G. van der Kwaak Jubilaris Goedhart in Oegstgeest gehuldigd Bronzen medaille voor jubilaris P. J. Stol Ds. J. L. Keijzer naar Beilen J. Kamerman uit Lisse 25 jaar controleur NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 24 FEBRUARI 1969 LEIDEN Het huwelijk van de 22-jarige confectie-technicus Victor H. Lens en de 22-jarige Marjan Rijnbende, dait de 94-ja- rige emeritus predikant dr. J. Rie mens zaterdagmidag in de Pie terskerk inzegende, trok meer dan gewone belangstelling. Het was dan ook de derde generatie van de familie Lens, die dr. Riemens (nu wonend in Zeist maar voorheen predikant van de Leidse Her vormde Gemeente) trouwde. Piet van Egmond bespeelde het orgel. Foto N. van der Horst Ds. Westerveld bedankt ALPHEN Ds. G A. Westerveld, Geref. predikant alhier heeft be dankt voor het beroep, door de Ge reformeerde kerk van Groningen- Noord op hem uitgebracht. ALPHEN De heer G. G. v. d. Kwaak is zaterdagmorgen in de kantine van de lakfabriek Varossi- cau en Cie. N.V. gehuldigd in ver band met het feit dat hij veertig jaar in dienst was van dit bedrijf aan de Emmalaan. Het is een van de oudste bedrijven in onze gemeen te, opgericht in 1795. Juist dezer da gen is, zoals wij gemeld hebben, een belangengemeenschap aangegaan met Vette winkel. Er was een groot gezelschap bij een, toen de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote en zoon, werd bin nengeleid. De directeur, de heer A. H. C. van Wersch, sprak een begroe tingswoord. waarin hij ook me vrouw Van Rijn-Altona, echtgenote van de in het verzet 19401945 om- uur: ruilclub Maandag 3 maart Zuiderkerk, 2.30 uur: jeugdconcert Toonkunst, pianoduo Alfons en Aloys Kontarsky. Zuiderkerk, 8 uur: concert Mij. voor Toonkunst, pianoduo Alfons en Aloys Kontarsky. Gehoorzaal, 8 uur: Toonkunstkoor met -„Theodora" van G. F. Handel, met orkest en solisten, o.l.v. Is. Aribo, generale repe titie met publiek. Dinsdag 4 maart LHJ-gebouw, Levendaal 101: open huls, hr. Stelnz over moderne kunst. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Gehoorzaal, 8 Uur: Toonkunstkoor met „Theodora" van G. F. Handel, met orkest en solisten, o.l.v. Is. Aribo. Woensdag 5 maart Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Hal Bevrijdingskerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Schouwburg, 8 uur: K. en O., Centrum met „lm Dlckicht der StSdte" (Brecht), serie Modern Toneel. Donderdag 6 maart Oude Singel 236, 8 uur: Chr. Besturen bond, W. Zwikker over de soc. leefbaar heid van Leiden. Hal Bevrijdingskerk. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Kantine Royal Rooseveltstraat, 8 uur: De Natuurvriend. LHJ-gebouw, Levendaal 101: open huls, de heer Van Wengen over Surinaamse volkskunst, 8 uur. Kleine Gehoorzaal, 2.30 uur: Ned. Ver. Huisvr. afd. Leiden, de heer Vogel over „Het Loo". Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Residen tie-Orkest, met mezzo-sopraan. Vrijdag 7 maart Hal Bevrijdingskerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur nam.: bevolkingsonderzoek. Kloksteeg 19, 9 uur nam.: cabaret Peter de Jong. Zaal Koningskerk, verzamelaars. Schouwburg, 8 uur: K. en O., cabaret Sieto Hoving. Gehoorzaal, 8 uur: voorlichtingsavond Vrije Universiteit, Bijbel en natuurwe tenschap, nieuwe inzichten in de theolo gie. Zaterdag 8 maart Schouwburg: LJA, middagvoorstelling Scapino-ballet. Afd. Leiden Natuurhist. Ver.: strandex- cursle Katwijk naar Noordwijk. Schouwburg, 8 uur: K. en O., cabaret Sieto Hoving. Oegstgeest: Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. Zaterdag 1 maart Antonius-clubhuls Mare, 10 tot 5 uur: ruilbeurs. LHJ-gebouw, Levendaal 101: mid- densoc., concert trio Kees Nix, met films van Leidse Smalfilm-liga,'7.30 uur. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Tentoonstellingen Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: Se rie-schilderijen Albert Roskam, dins, t/m vrij. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur, van 5 tot 27 maart. Trappenhuis Akademie, Rapenburg 73: pentekeningen en houtsculpturen van Ge orges Fransen, van 3 tot 28 maart. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen Hessel de Boer, 1 t/m 29 maart, dins, t/m zat. 9 tot 18 uur. LHJ-gebouw, Levendaal 101: ten toonstelling werken Leidse kunstenaars, van 1 t/m 7 maart, dag. 3.30 tot 5.30 uur, dins, en dond. ook van 7.30 tot 10 uur nam. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oeharidelliig na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur ('s middags, tot woensdag 12 uur waargenomen dooi het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA: Romeo en Julia, 14 j., dag, 2.30, 7 en 9.30 uur. wo alleen 7 en 9.30 uur. zo 4.45. 7 en 9,30 uur. Do, vr en zat 24 uur: Nazarin, 18 jaar; zo en wo 2.30 uur Wlnnetou, het grote opperhoofd. LIDO: The graduate, 18 j., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Mysterie in Triplo 18 jaar, dag, 2.30, 7 en 9,15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX: Viva Django, 18 j., dag 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; vrij en zat 23.30 uur: The collector, 18 jaar. STUDIO: De grote stilte, 18 j., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Met zes wordt het homme les. 14 j.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en .9,15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dlaconessenhuls: Ie klas dagelijks van 11-12 uur, van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 2e klas dagelijks van 16.30—17.15 uur en van 19—20 uur; 3e klas dagelijks van 16.30—17 uur en van 19—20 uur, kinderafdeling van 16.30—17 uur en van 18.30—19.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse la. lb en 2e: dagelijks 10.30—11.30. 14.30-16 en 19—20 uur. Voor patiënten in klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19, dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethzlekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Leiden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest van half twee tot half vier en elke avond dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot half 5. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's-avonds van 7 tot 8, zaalplatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van l tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkJageo van 10 tot 6 u. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.. zondags van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94 werk van Willem Breddels, van 22 febr. tot 15 maart, dinsd. tot en met zond. van 2 tot 8 uur. De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1967, 8 febr. tot 10 maart. De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges, Krijn Glezen, van 17 febr. tot 30 maart, dag. 10 tot 16 u., zond. 13 tot 16 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: tekeningen van Wlm de Mol, tekeningen en grafiek van L M van der Willigen (3 tot 27 febr., dinsd t/m zat van 9 tot 18 uur). Exposities Koffiebar Gonk, Korte Diefsteeg: van zondag 23 februari tot 20 maart grafisch werk van R. Thomasen. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot u. Op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur). EHD: 20645. gekomen directeur, de commissaris de heer L. Spreij en de gepensio neerden betrok. Burgemeester R. M. Gallas stond even stil bij de enorme verhuizin gen die in 'n periode van veertig jaar plaats hadden. Hij noemde het be voorrechte mensen die in deze boeiende tijd mogen leven. De werkmethodiek is verbeterd en daarin hebt u, 'aldus spreker tot de jubilaris, een verantwoordelijke functie gehad. De groei en bloei van een bedrijf staat of valt mede met uw capaciteit. Een jubileum als dit staat niet op zichzelf aldus mr. Gallas. Het be drijf heeft een functie in het ge meentelijk bestel. Daarom is er ook belangstelling bij de overheid en die culmineerde in de onderscheiding met de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Kassier en secretaris De heer Van Wersch bood de ver kleinde uitgave van de onderschei ding aan. Hij noemde dit voor het bedrijf een eervol gebeuren. „De di rectie is dankbaar en blij, dat u veertig jaar geleden uw keuze op ons bedrijf liet vallen". Thans is de heer Van der Kwaak kassier van de onderneming, een functie die bij hem in bijzonder goede handen is, en ook secretaris van de onderne mingsraad. Spreker bood namens de directie een stereofonischc pickup- installatie aan en een moderne bu reaustoel; verder de gouden medail le van de Vereniging van Vernis- en Verffabrikanten ia Nederland. Namens alle personeelsleden sprak de oudste medewerker, de heer J. Venae, die weer op de prima sfeer in het bedrijf, waaraan de heer v. d. Kwaak ook bijdraagt. Hij bood na mens allen een radiotoestel aan en mevrouw v. d. Kwaak een bloemen hulde. Ook sprak nog de heer Joh. F. van Druten, directeur van het verkoopkantoor in België, die zijn woorden onderstreepte met een boe ket rode rozen. De heer Van der Kwaak zei in zijn geestige dankwoord dat hij nooit re den had gezien Varossieau te ver laten. En dan groei je vanzelf naar de veertig jaar, als het voornaamste, gezondheid, je deel is. Gesneden op rijksweg LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag reed een 21-jarlge Amsterdammer met zijn personenauto over Rijksweg 4 in de richting van Amsterdam. De Amsterdammer werd door een onbekend voertuig gesne den, raakte de macht over het stuur kwijt en sloeg over de kop. De auto belandde in de sloot naast de rijweg. Wonder boven wonder kwam de be stuurder geheel ongedeerd uit zijn zwaargehavende vervoermiddel. De mede-inzettende, een 22-jarige Lei- denaar moest echter met een hoofd wond en beenletsel in het academisch ziekenhuis worden opgenomen. ZUSTER ANSPACH VERLAAT LEIDEN LEIDEN Zuster Anspach, bestu rend zuster van het Diaconessenhuis, gaat Leiden dit jaar verlaten, waar schijnlijk omstreeks 1 juni. Zij wordt besturend zuster van het Diacones senhuis te Emmen. Vorige maand vierde zuster Anspach haar koperen jubileum in Leiden. Voorheen werkte zij in het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Burgerlijke stand OEGSTGEEST Geboren: Cyn thia Erica, d.v. F W Brugman en A Huising; Mark Hendrik Christiaan, z.v. H E D J ter Keurs en J H A Beek; Miranda Berdina, d.v. P J v/d Voort en J B v/d Maat; Anna E, d.v. N van Delft en A Driebergen; An- ne-Marie Nicoline Wilhelmina, d.v. A Koerten en J E Plug; Marco, z.v. J A Lambooy en J M Kamphues; Mo nique Louisa, d.v. F W Noppen ep J L Cornelissen; Hendrik, z.v. H Wamsteker en D H van Herwaarden; Belinda Jolanda Rianne, d.v. G W van Delft en E M Sloos; Yulin, d.v. T T Tjan en M Beijer. Ondertrouwd: R A Heijtink en M E Heuvelman; R Kruthoffer en E Q van Dieman Arbeiter. Getrouwd: A C D van Duijn en T M Peeters. DE KAAG Namens vier ex ploitanten en eigenaren van be drijven op het Kaageiland heeft mr. J. van der Plas te Den Haag zich in een request tot de koninging ge wend. De requesten stellen, dat het vreemdelingenverkeer de belang rijkste bron van inkomsten is voor de eilandbewoners. Door de drasti sche tariefsverhogingen van het pontveer, de enige manier om hef eiland te bereiken, dreigen deze in komsten sterk te verminderen. Het raadsbesluit volgens hetwelke de tarieven mochten worden ver hoogd, steunt op de bewering van de eigenaren van het veer, de heren Zwetsloot, dat de exploitatie niet lonend is. De requestanten trekken deze bewering in twijfel, want, zo stellen zij, niemand kan controleren hoeveel de gebroeders Zwetsloot verdienen. Zij geven geen kaantjes of kwitanties af. Uit de overgelegde stukken bleek verder, dat de gebroeders Zwetsloot een beperkte verhoging van de ta rieven en daarnaast een verhoging van de jaarlijkse subsidie. Het ge meentebestuur besloot tot een ver- Tegen auto gereden LEIDEN Een 22-jarige Leidse jongeman reed zaterdagmiddag om streeks drie uur op het Levendaal in de richting van de Korevaarstraat Door nog onbekende oorzaak botste hij tegen een geparkeerd staande auto, die tegen een voor hem staapde, eveneens geparkeerde auto schoot. De jongeman liep inwendig letsel op en is per E.H.D. naar het academisch ziekenhuis gebracht. OEGSTGEEST Zaterdag was het veertig jaarg eleden, dat de heer A. Goedhart (63) zich bij de H. Homan en Co. N.V. aan de Dorpsstraat ging bezig houden met alle administratieve zaken, die met de expeditie afdeling te maken hebben. In verband met dit jubileum werd hij gister middag in gezelschap van zijn vrouw door de directie en personeel in „De Rode Leeuw" hartelijk gehuldigd. hoging van de tarieven, die ver bo ven de gevraagde uitgaat. De ver hoging van de subsidie werd van de hand gewezen. De exploitanten vinden de tariefs verhoging in strijd met de normen, die de regering hanteert in het ka der van de door haar gevoerde prij,- zijnpolitiek. Zij verzoeken ten slotte het raadsbesluit te vernietigen. LEIDEN Burgemeester mr. G. C. van der Willigen heeft in de Turk zaterdag de bronzen medail le, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer P. J. Stol (63) wegen zijn 40- jarig dienstverband bij de groot handel in huishoudelijke artikelen Fa. H. E. van der Heide en Zn. aan de Nieuwstraat. De burgemeester stond speciaal stil bij de stimulerende rol, die mevrouw Stol in het actieve leven van haar man heeft gehad. Hij schetste de goede verhouding van de jubilaris met het bedrijf. De heer Stol, die op zijn 23ste jaar bij de firma Van der Heide als ma gazijnbediende begon, werkt nu op de afdeling balieverkoop. Hij heeft nog twee jaar voor de boeg. Directeur H. E. van der Heide kon „U hebt in de loop der jaren een massa relaties opgebouwd, zowel za kelijke als vriendschappelijke", zei directeur H. Zwetsloot in zijn feest- toespraak. „Voor de directie was het echter het belangrijkst, dat we steeds op u konden rekenen". Behalve met de eigenlijke verzen dingsformaliteiten ging de heer Goedhart zich in de loop der jaren ook belasten met de verzorging van prijscalculaties en alle drukwerken. Als dank voor dit alles bood de heer Zwetsloot hem een envelop met in houd aan. Hobby laris een aantal herinneringen op en legde de nadruk op de prettige on derlinge verstandhouding. De jubilaris is in zijn vrije tijd actief in de Gereformeerde Kerk van Oegstgeest. Burgerli jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Remco J W zv J W Filippo en A M E de Boer, Hendrika J dv H Wijnhout en C J Dekker, Marcel zv J Mijnders en G Tulen, Leendert zv G Guijt en J M Ouwehand, Barbara dv A Labrie en S J Bruining, Miohaël P M zv C R Lubbe en H A J Snoeren, Clémence dv P Versnel en A M Langedijk, Jolanda Y dv F W V Gerlaoh en J M E Janmaat, Benjamin R zv G Powell en A E K Schearmen, Franciscus H zv H A G Hooijmans en M H M v d Ploeg, Carlo H J zv J L van Delft en W A G Focke. Gehuwd: W Laterveer en A C M Piket. Overleden: A C Beurse 79 m, J M Selier 75 wed v B H Swart, A C Schalkwijk 78 wed v J War- menhoven, A C Ouwehand 8 dagen dochter. Namens het kantoorpersoneel overhandigde de heer M. van Heu- ven de jubilaris een boekenbon, na te hebben vastgesteld, dat de jubila ris zijn werk graag deed („bijna een hobby van je"). De heer H. Duivenvoorde voerde het woord namens het schuurperso- neel, dat de heer Goedhart eveneens met een cadeau verraste. In zijn dankwoord haalde de jubi- ALPHEN De beheercommis sie van het gebouw Bethel houdt vrijdag en zaterdag een grote ba zaar. Attracties zijn rad van avon tuur. schiettent, sjoelbak en een stand waar men van alles kan ko pen. De bazaar is vrijdag van 7 tot 11 en zaterdag van 2 tot 11 uur open. Leidse politie speelde toneel LEIDEN Vrijdag hield de Nederlandse politiebond, afdeling Leiden, de jaarlijkse feestavond in De Burcht. Op het programma stond het blijspel „Vrijen met Amerika" van Wim Bischot. Men is bereid de simpelen intrige voor lief te nemen, omdat het spel zonder pretenties werd geschreven en opgevoerd. Men wil gewoon een kapstok om wat gekke situaties aan op te hangen. G. A. N. Comelisse, nu als oom Amdries, was de sterkste troef van Academische examens LEIDEN, 28 februari Kand. ex. Fran se taal- en letterkunde: mej. H J Boersma (Den Haag), mevr. J Gerritsen-Gagnaux (Leiden): doet. ex. Franse taal- en letter kunde: de heer A H J Kleynen (Kerkra- de); kand. ex. Italiaanse taal- en letter kunde: mej. K L v d Meer (Wassenaar). het gezelschap. Rolvast en beheerst zette hij zijn type neer. Dit kan ook gezegd worden van H. J., Roest, die kostelijk, clownesk, een Ame rikaan gestalte gaf. Na afloop van de voorstelling was men nog gezellig bijeen met medewerking van een dansorkest ondier leiding van die heer H. H. Glasbergen. OEGSTGEES Vrijdagmiddag is de directeur van Rennics Mills in Hong-Kong op de Kweekschool in Oegstgeest geweest om de leerlingen persoonlijk te bedanken voor de hulp, die aan het door de school geadopteerde jongetje, is gegeven en nog wordt gegeven. De heer Houd- kamp, leraar Engels, neomde het een hele eer iemand uit Hong-Kong in Oegstgeest te mogen begroeten. Hierna kreeg de heer Taylor, die met zijn vrouw al een maand in Nederland verblijft, het woord. Hij bood zijn verontschuldigingen aan voor het half uur, dat hij over tijd was. Vervolgens vertelde hij iets over het huis in Rennies Mills en hoe het met de jongen ging, waar voor men eigenlijk de meeste inte resse had. Aan de hand van dia's werd de omgeving getoond, waarin de jongen samen met nog vele anderen op- ABBENES Ds J. L. Keijzer heeft het beroep aangenomen, dat de hervormde gemeente van Bei len op hem heeft uitgebracht. Ds Keijzer werd in 1923 in Epe ge boren. In 1951 begon hij als predi kant in Kiel-Windeweer. Van 1960 tot 1964 stond hij in Borgharen- Druten en sinds 1964 was hij pre dikant van de wijk Abbenes-Nieuw- Vennep-Oost-Burgerveen. Verwacht wordt, dat ds Keijzer niet vóór juni/juli zal vertrekken, omdat de pastorie nog moet wor den uitgebreid. Beilen is een grote plattelandsgemeente met twee her vormde predikanten en twee hulp predikers. Een tegenvaller voor de herv. gemeente is ook dat ds D. W. Sirag te Schiedam, die was beroepen in de wijk Nieuw-Vennep-West-Beins- dorp, heeft bedankt. Dorpsraad Abbenes wil graag ruimte ABBENES Onder voorzitterschap van de heer PI. Roos hield de dorps raad een vergadering, waarin duide lijk naar voren kwam, dat het jeugd werk zich uitbreidde. Binnenkort zal een nieuwe jeugdclub voor meisjes en jongens van 10 tot 12 jaar worden opgericht. Er bestaat zoveel belang stelling voor, dat de groep nu al in tweeën moet worden gesplitst. Dank zij het Anjerfonds kan men voor f 2.700 spullen aanschaffen, die nodig zijn voor de handenarbeid. De dorpsraad zou verder graag zien, dat er een jeugdsociëteit kwam. maar een groot probleem is de ruimte. De behoefte aan een Dorpshuis doet zich steeds sterker gevoelen en de raad hoopt bij het gemeentebestuur en de stichting dorpshuiswerk Haar- lemmermeer-^uid op medewerking voor dit doel. groeit. De middag werd besloten met vragen, die leerlingen aan directeur Taylor stelden en die hij beantwoord de. T afeltennistoernooi in Nieuwkoop NIEUWKOOP Onder leiding van de heren Kastelijn en Leeflang, be stuursleden van de tafeltennisver eniging „Nieuwkoop", uitkomend in de N.T.T.B., werd zaterdag een toer nooi gehouden voor scholen. Dit eerste toernooi is naar het oordeel van de iniatiefnemers zo succesvol verlopen, dat nu reeds plannen be staan een dergelijk evenement bin nenkort op een grotere schaal te houden. De wedstrijden waaraan 36 scho lieren deelnamen duurden de gehele dag. Voor de scholen was een wis selbeker beschikbaar, die met 52 punten werd gewonnen door de R.-K. Lagere school. Hiervoor zorg den Steef Schuiten, Wim van Kee- ken, Pieter Koenders en Annemieke Pietersen. Tweede werd de Dr. Ariens Mavo, behaald door Adria Balvert, Ben van La'mmeren, Ties van Houten en Ton Rijnbeek. Er werden ook individuele wed strijden van N.T.T.B.-leden en niet- leden gespeeld. Bij de niet-leden ging het tussen Karei Stemmerik, G. van Montfoort, Wim van Keeken en Kees Tensen. Winnaar werd Karei Stem merik. In de finale van de meisjes speel den Annemarie Pieterse tegen Jeanet- te Blijleven; eerstgenoemde won. BURGERLIJKE STAND VAN TER AAR TER AAR Geboren: Edward J T z.v. T' Bader en J W M Zoet, Edwinus M C z.v. AC M v/d Pijl en E A Brozius. Ondertrouwd: P J J den Haan 24 jr en A G M Koeleman 19 jr. Overleden: J Meijer 72 jr. zich nog goed de dag herinneren, dat de heer Stol bij hem in dienst kwam: de dag dat het stadhuis afbrandde. LISSE De heer J. Kamerman uit Lisse is vijfentwintig jaar lang werkzaam bij de bloembollenkeu ringsdienst. In 1944 kwam hij in „losse dienst" en kreeg een zeer groot rayon toegewezen. In 1947 werd een begin gemaakt met een dahliakeuring en kreeg de heer Kamerman een speciale opdracht, waarbij hij zich naast het keuren van de andere bolgewassen ook op de dahliakeuring ging toeleggen. Al spoedig ging de heer Kamerman in vaste dienst over en in 1950 volg de de bevordering tot opsporingsamb tenaar. Het opsporingswerk naar zondaars tegen de voorschriften bleef gekoppeld aan het gewone werk als controleur. In 1956 volgde de promo tie tot hoofdcontroleur. De heer Kamerman schreef tijdens zijn loopbaan een boekje over alle bol- en knolgewassen. Vooral wat de dahlia's betreft hebben de kwekers hier veel van kunnen leren en waar nemen. Dank zij zijn grote kennis van za ken werd de jubilaris in 1965 lid van de vertrouwenscommissie, waar hij op zijn eigen wijze de belangen dei- controleurs kan behartigen. Als jongeman van 25 jaar begonnen heeft de heer Kamerman zich opge werkt tot hoofdcontroleur van de bloembollenkeuringsdienst, tegen woordig de Centrale Vereniging van Bloembollenkeuringsdiensten te Haarlem. Poppenkast en films voor speeltuinjeugd Nieuwkoop NIEUWKOOP De speeltuinver eniging „De Zudde" heeft zaterdag haar jonge leden een bijzonder ple zierige attractie bezorgd. In het clubgebouw kwamen in de ochtend uren de kleinste kinderen bijeen voor het bijwonen van een poppenkast voorstelling. In de loop van de middag en de avond werd voor de verschillende groepen kinderen, die naar leeftijd waren ingedeeld, een filmvoorstelling gegeven, waarvoor zeer grote belang stelling bestond. LEIDEN Een 83-jarige Leidse dame ging zondagmiddag om 5 uur een eindje wandelen. Op de Morslaan struikelde zy. Daarbij liep zij zodanig letsel aan haar rechterheup op dat zij naar het academisch ziekenhuis moest worden gebracht. VALKENBURG De vrouwenver eniging „Maria en Martha" houdt donderdagavond haar jaarlijkse jaar vergadering. De inleiding op deze avond zal verzorgd worden door Mevr. v.d. Meij-Noort: „Ruth". Ook echtgenoten zijn van harte welkom, terwijl ook de komst van nieuwe le den op prijs wordt gesteld. LEIDEN In het afgelopen weekeinde hebben inbrekers hun slag geslagen in het kledingmagazijn De Faam aan de Hoogstraat. Waarschijnlijk zijn zij binnengekomen door een deur aan de kant van de Oude Rijn. die werd gefor ceerd. Op de eerste verdieping werd in het kantoor de brandkast van demuur weggeschoven. De ramen werden afgedekt met regenmantels en met een door de inbrekers meegebrachte snijbrander is vervolgens de brandkast aan de achterkant opengebrand. Hieruit werd een bedrag van drieduizend gulden ge stolen. In het kantoor werd een flinke ravage aangericht. Onder meer hebben de inbrekers twee flessen jenever leeggedronken en dikke sigaren zitten roken. De snijbrander en bijbehorende zuiirstofcilinder zijn in het achter gelaten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3