VLEET Venneper sporthal bijna voltooid Reconstruktieplan voor kruispunt in Katwijk A'dams Strijkkwartet het L.A.K. voor WEEKAGEND ZATERDAG DAMDAG IN ALPHEN Doorstromingsregeling nu ook in Warmond Alle Lenteklokjes zongen in volle Triumfatorkerk Visserij nieuws bij de EEN BEZORGER Zeilerseiland in de Kagerplassen? Morgen: 4 daags Fordfeest in de Stadsgehoorzaal NIEUWE IEIDSE COURANT WOENSDAG 26 FEBRUARI ÉÉN WETHOUDER TEGEN.... KATWIJK In verband met de onoverzichtelijke verkeerssituatie by het kruispunt Secretaris Varkevisserstraat/Nieuwe Duinweg-Meeuwen laan, hebben b. en w. van Katwijk een plan laten ontwerpen tot recon structie van de wegen ter plaatse. In het nieuwe plan is als oplossing gekozen een ten opzichte van elkaar verspringende haakse aansluiting van de Secretaris Varkevisserstraat en de Nieuwe Duinweg op de Meeu wenlaan. De aansluiting van de Nieuwe Duinweg wordt ondergeschikt ge maakt aangezien deze weg geen functie meer voor het doorgaand verkeer hoeft te vervullen. In het plan is tevens voorzien in het terugbrengen van de 9 meter brede en uit verkeersoogpunt ge zien vrij onbelangrijke aansluiting van Duinoord tot 6 meter, waar door de verkeersveiligheid en de situering ten opzichte van de Bes- tevaerweg wordt verbeterd. Ten aanzien van de voorrangsregeling van de straten onderling delen b. en w. de raad mee dat het in het voornemen ligt een zodanige ver keersmaatregel te bevorderen dat het verkeer op de Meeuwenlaan voorrang heeft boven het uit de Secretaris Varkevisserstraat, Nieu we Duinweg, Duinoord en Beste- vaerweg komende verkeer. Gelet op het feit dat de Meeu wenlaan na de reconstructie een belangrijke verkeersroute zal vor men is tevens een plan opgesteld om gelijktijdig met de onderhavige reconstructie van het kruispunt, de Meeuwenlaan voor het gedeelte gelegen tussen de Boslaan en de Zeeweg te voorzien van een asfalt- verharding. De kosten worden geraamd op totaal 118.000, Voor het vanwege de gemeente bedrijven doen leggen van mantel- ALPHEN De Leldse Dambond houdt zaterdag zijn traditionele dam- dag. Vorig jaar werd die in Noord- wijk gehouden, maar ditmaal is Al phen aan den Rijn de plaats waar het evenement plaatsvindt. Inmiddels hebben zich daarvoor al meer dan honderd spelers opgegeven en het ligt in de verwachting, dat wanneer burgemeester R. M. Gallas om tien uur in de Ned. Hervormde Kerk aan de Prinses Marijkestraat de eerste zet doet, dat nog veel meer deelne mers achter de borden zitten. Men kan zich overigens nog steeds aanmelden voor dit met medewer king van de plaatselijke damvereni gingen ADC en HDC georganiseerde tornooi. Inschrijfadressen zijn (ook voor huisdammers): G. van Winkel, Eendrachtsweg 26, Rodegraven; P Kalshoven, Diamantstraat 470, Al phen; J. Koelewijn, Rozenstraat 13, Alphen en H. Robbe, H. de Boer- straat 4, Woubrugge. Verder tot 9.30 uur zaterdagmorgen aan de zaal. De eerstvolgende activiteit van de Leidse Districtsdambond is de orga nisatie van een massakamp, die ook in Alphen zal worden gehouden. Tegenstander is het rivierendistrict (Gorkum e.o.), terwyl de massakamp wordt gehouden op zaterdag 12 april. Er zullen 50 spelers per team uit komen. buizen haaks onder het wegdek is een bedrag van 18.100 noodzake lijk. B. en w.'Stellen de raad der halve voor een krediet beschikbaar te stellen van 118.000 en ƒ18.100. Overigens is binnen het college van b. en w. van enige verdeeld heid sprake betreffende dit voor stel. Eén van de leden ziet de noodzaak van bovenbedoelde wijzi gingen namelijk niet in en wenst uitdrukkelijk aantekening voor de handhaving van de huidige situa tie. Ook een lid van de commissie voor openbare werken ziet nog geen reden voor de reconstructie. De verkeerscommissie kan zich echter aan de plannen volledig conformeren KATWIJK AAN ZEE In de geheel uitverkochte Triumfator kerk gaven de vier afdelingen van de Lenteklokjes een uitvoering onder leiding van Dirk van Vliet. Ada van der Bent verzorgde kun dig en welluidend de pianobege leidingen, die in enkele gevallen zelfs virtuoos klonken. De Lente klokjes zijn zo bekend geworden, in Katwijk en ver daarbuiten, dat een uitvoerige beschouwing over bodig is. Deze zangeresjes zingen vlot, natuurlijk, zuiver, beschaafd, in beheerste eenheid. Wat dit alles betreft verschillen de groepen niet of nauwelijks. Dat de voordracht, de zegging, bij de C's het meest overtuigt en pakt, is niet een typisch Katwijks verschijnsel; men merkt dat overal op. Het is eenvoudig een kwestie van leeftijd. Hiermee wil intussen niets ten na dele van de anderen groepen gezegd zijn; de cultuur was by allen merk baar. Ook bij de prille A's hoefde men niets te vergoelijken. Zij zongen keurig en troffen zeker, behalve dan een paar keer in een sprongetje naar boven. Ik noem twee bijbelse liedjes in nieuwe, simpele stijl :„Noach" en „De dromer" (Jozef), „Hans Pom- merans" en het leuke „Luilekker land" (Herman Broekhuizen). In drie speelliedjes, door pianospel ver bonden, kwamen er ook nog bewe gingen bij; maar de zang zelf leed er niet onder. „Terschellingerdans" (in werkelijkheid een Franse branie), en „De Speeltuin" (Broekhuizen) slaag den in elk opzicht. Ook de B's zongen een paar mooie bijbelse liedjes (,,Het grote feest", „Zacheiis") van Wim ter Burg. In „Water, water" (Lo van der Werf) werd bovendien duidelijk gedecla meerd. „Drie apothekertjes" en „Cir cus Jan Plezier" (resp. Van der Vel de en Beets) klonken ook bijzonder plezierig. De B-meisjes, in kleurige eendere jurken, dansten en zongen aardig Mitte confitte" en ,,'k Heb m'n wagen volgeladen". Het laatste had nog wel wat joliger moeten zijn. Ik merkte weer eens op, dat de oude volksliedjes, van hier en over al, muzikaal genomen, nog altijd aan de top staan. En als een nieuw liedje werkelijk inslaat, blijkt meestal, dat de componist, misschien onbewust, de oude regels heeft toegepast. Zo zongen de C-meisjes het prachtige LÏMUIDEN Voor de treilers. die het kustgebied afstroopten in hun Jacht op kabeljauw, was niet veel te verdienen. Ook de kleinere eenheden speelden in deze omgeving; niet veel klaar. Hun vangsten bleven beperkt tot geringe hoeveelheden kleine gul en soms wijting. De vaartuigen bij de routeboeien moesten met schrale resultaten genoegen nemen. Over het algemeen werd in de nachtelijke uren iets meer gevangen dan overdag maar over het hele etmaal gerekend hield het bepaald niet over. In de Noord had de koolvis weer de overhand. On geveer tweederde van de vangsten bestond uit deze vissoort. Voor de rest mest men het hebben van wat wijting, gul, kabeljauw en soms «ring en ma kreel. Schelvis was hier vrijwel niet te achterhalen. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 23 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 2800 kisten vis, waar- van 15 kisten schelvis. 230 kisten wij ting, 150 kisten gul en kabeljauw, 290 kisten kleine gul, 740 kisten koolvis. 280 kisten haring. 15 kisten makreel. 680 kisten schol, 18 kisten tarbot, 182 kisten diversen 4000 stuks stijve ka beljauw en 10.000 kilo tong. Verder waren er 160 kleine kisten schelvis, 1000 kleine kisten wijting en 985 klei ne kisten haring. De tong moest wat terrein afstaan, maar goedkoop was deze vissoort be paald niet. Voor de centjes moest op de eerste afslag ruim negen gulden worden betaald. De kleinmlddel teken de voor een top van f8.28. De slips marcheerde met een notering van f7,84 tot f 7,37 nog steeds braaf mee. De grootmiddel haalde een top van f 6,09 en was onder de f 5.72 niet te koop. De grote tong liet zich met een koers van (5.88 tot f5.40 evenmin in een hoek drukken. De heilbot en de tarbot gaven elkaar met noteringen van achtereenvolgens (7 en f7.30 tot f 6,80 bijca niets toe. Schol De schol bereikte met een notering van (35 tot (28 voor de vier grootste aoorten een beter gemiddelde dan op de voorgaande dagen. De tweetjes be gonnen op f37. Op de laatste ronde werd f21 betaald. Bijzonder groot was de belangstelling voor de schar. Op de eerste ronde kon men onder de 84 niet terecht. Bij de haring was de kleinste soort in de meerderheid. De interesse was gering. Het gros werd niet door de handel afgenomen. De betere kwaliteit makreel ging voor een goede top van vijftig gulden van de hand. De mindere soort moest met een laag bod van f 13 genoegen nemen. Bij de schelvis richtte de meeste aandacht zich op de pennen. Zij tekenden voor een top van f 73. De andere soorten schommelden op de eerste afslag rond de zeventig gulden. De braad zakte later af naar f 36. Wijting De dichte wijting had met een top van dertig gulden een voorspoedige start. De interesse verflauwde snel. Op de laatste ronde werd niet meer betaald dan f 12. De gestripte wijting hield zich met een notering van f 37 tot f 17 op redelijke wijze overeind. De gul had weer geen last van de kattencentraie. Alle soorten zaten steeds dik boven de veertig gulden. De zwarte koolvissoorten speelden niets klaar. De kleine exemplaren wa ren meestal voor f 15 te koop. De wit te koolvis was met een hoogste bod van f 160 voor de grote soort heel wat meer in trek. De grote heek was in deze groep met een regelmatige note ring van 644 veruit favoriet. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJ muidense markt onder meer de SCH 6 met 1625 kisten, waarvan 300 kisten schelvis, 1000 kisten kabeljauw, 180 kisten koolvis. 105 kisten heilbot en 40 kisten roodbaars plus 70 stuks stijve kabeljauw en de IJM 37 Haarlem met 765 kisten en 446 kleine kisten di versen. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 10 kisten schelvis, GO kleine kisten schelvis. 250 kisten wijting. 320 kleine kisten wijting. 110 kisten klei ne gul. 900 kisten koolvis. 190 kleine kisten haring, 97 kleine kisten ma kreel en 20 kisten diversen. „Vedeldi, vedeldei" (door Rudolf Karsemeyer bewerkt), opvallend rijk door de piano begeleid. Deze groep muntte ook uit in een Duits dans liedje „Zwei Spielleut'en het knappe, puntige „Syllabe" (van Van As), op één woord. De D's verdienen voor de muzi kale uitvoering van „Le printemps qui chante" (Frank Churchill), een vervoerend, meer Italiaans dan Frans geaard, liedje, alle lof. Ook „Ge- griiszt, du schoner Maien" (een dub- belcanon van J. J. Schaublin) klonk uitstekend. Zoals gewoonlijk werd de uitvoering met geestelijke liede ren geopend en besloten (o.a. „Het lied van de uittocht" en „De Wij zen"). De assistente mej. M. den Dikken sprak dt dirigent en de pianiste zeer waarderend toe. Dat verdienden ze voluit. Zélf hoorde zij ook namens allen woorden van dank voor haar voortreffelijk, voor de goede gang van zaken onmisbaar werk, vóór en tijdens de uitvoering. Bij woorden alleen bleef het niet. Ook mevrouw Van Vliet werd bedankt en (met een bloeiende plant) bedacht. Joh. van Wolfswinkel Men schrijft ons CHU-vergadering Katwijk Ómdat het gisteren geplaatste ver slag van de ledenvergadering der Christelijk-Historische Kiesvereniging Katwijk aan Zee misverstanden kan oproepen, breng ik graag het volgen de onder uw aandacht: Tijdens genoemde vergadering werd door mij het nieuwe beginsel en werkprogramma der C.H.U. be sproken. Hierin stelde ik, dat de CHU een beginselpartij wil zijn met een praktisch politiek programma. M.a.w.: de CHU wil als christelijke partij haar politiek handelen steeds weer toesen aan het Evangelie. In verband hiermee kwamen de in het programma genoemde woorden „Omdat het evangelie oproept tot dienst aan God en aan de naaste. in bespreking. Nu is het beslist on juist te menen, dat het in het nieuwe beginselprogramma van de CHU uit sluitend om de „dienstbaarheid aan de mens" te doen is. Het dienen van God wordt voorop gesteld; de dienst aan de naaste vloeit hieruit voort. Dat het er in de christelijke politiek om gaat ervoor te zorgen, „dat de maatschappij zo goed mogelijk wordt", is een niet geheel juiste weergave van mijn woorden. Een dergelijke oppervlakkige uitspraak kan door vertegenwoordigers van ve lerlei politieke richtingen worden ge uit. Christelijke politiek echter dient gericht te zijn op „de nieuwe hemel en de nieuwe aarde, waarop gerech tigheid woont". Dit betekent een on derweg zijn, een steeds weer getui gen, ook in de politiek. Al ligt de realisering van de bede „Uw Konink rijk korne" niet in handen van men sen, een christelijke partij zal in ge hoorzaamheid steeds weer moeten streven naar de opbouw van een maatschappij overeenkomstig Gods bedoelingen. Een maatschappij waar vrede en gerechtigheid heerst. KATWIJK H. BOUMAN. NIÉUW-VENNEP Hoewel de officiële opening van de sporthal in Nieuw-Vennep pas volgende week zaterdag zal plaatsvinden, blijkt al een grote belangstelling te bestaan voor deze belangrijke aanwinst voor sportbeoefenaars uit Haarlemmermeer en de bollenstreek. Vrij wel iedere avond is de sporthal reeds bezet. Toen de foto genomen werd, had juist de gemeentepolitie van Haarlemmermeer beslag ge legd op de sporthal voor de indoortraining. Momenteel verrichten arbeiders de laatste werkzaamheden aan het interieur. De vaste tribune waaraan wordt gewerkt, is een geschenk van de drie plaatselijke aannemingsbedrijven Erven Jansen, Bakker en L. H. Mulckhuyse jr. Deze tribune zal plaats bieden aan zeven honderd personen. In de sporthal zijn velden uitgezet voor tennis, basketbal, volleybal (drie velden), badminton (vijf velden), zaalhandbal, -voetbal en -hockey. De voetbalbond uit Haarlem heeft al belangstelling getoond voor de sporthal, voor het organiseren van een zaalvoetbaltoernooi. Burge meester, mr. F. Th. Dijckmeester, zal op 8 maart om 2,30 uur de sporthal officieel openen. LEIDEN De serie Hedendaagse muziek van het L.A.K. en onder auspiciën van K. en O. werd gisteravond in de Grote Pers van De Laken hal voortgezet met een optreden van het Amsterdams Strijkkwartet. Dit ensemble hebben we al enige malen in deze omgeving beluisterd en ge constateerd, dat vooral de kwartetstijl van Schoenberg en zijn leerlingen deze musici uitstekend ligt. Het programma van gisteravond, dat overigens alleen met veel goede wil „muziek van deze tijd" kon worden genoemd, begon met het Concertino van Strawin^ky. een weinig gesneeld werkje, dat in rit misch opzicht veel verwantschap met l'Histoire du soldat vertoont en dat overigens in de neoclassicis tische sfeer blijft. Het werk moet dynamisch en droog worden uitgevoerd en dit was ook het streven van Jeannelotte Hertzberger, Kees Hulst, Rena Scholtens en René van Ast die teza men dit kwartet vormen. De akoe stiek van de zaal is echter zo droog, dat ook eventuele ongewenste bijge- DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor direct Noordwijk-Binnen en Noordwijk-zee Leuke bijverdienste voor oudere scholier. Nadere inlichtingen Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden, Telefoon 01710-31441. WARMOND B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot in stelling van een doors trom in gs- fonds en vaststelling van een ver ordening geldeli:ke steun doorstro ming. In een ui'vorrig pre-advies delen B. en W. mede, dat zij van oordeel zijn, dat de uitkeringen uit het fonds niet afhankelijk moeten worden gesteld van het inkomen van de belanghebbende. Met de regeling wordt beoogd degenen, die qua inkomen en/of gezinssamen stelling een meer aan die omstan digheden aangepaste woning kun nen betrekken een financiële sti mulans te geven dit te doen. Op die manier komen goedkope woningen voor de minder draag- krachtigen beschikbaar. Zou deze financiële tegemoetkoming niet worden gegeven, dan zou de stimu lans om een duurdere woning te betrekken gaan ontbreken. Het verstrekken van een tege moetkoming zouden B. en W. wil len beperken tot die gevallen, waarbij de huur van de te verla ten woning niet meer bedraagt dan 21.50 per week. De middelen, die voor verdeling beschikbaar zyn. zyn beperkt. In verband hiermee geven B. en W. er de voorkeur aan alleen gel delijke steun te verlenen in de transport- en wederinrichtingskos- ten en wel in de vorm van een bijdrage ineens van 500 per ge val. Naar hun mening vormt de hoog te van de huurprijs van de in het plan Endepoel in aanbouw zijnde woningwetwoningen geen belem mering deze woningen om die reden niet te betrekken. Een bij drage in de vorm van een huur- toeslag kan op grond hiervan geen wezenlijke bijdrage leveren om de doorstroming binnen de plaatselij ke woningvoorraad te stimuleren. Bij gebrek aan gegevens over de financiële middelen waarmee de doorstroming in de jaren na 1969 zou moeten worden bevorderd, hebben B. en W. gemeend de wer kingsduur van de regeling tot 1 ja nuari 1970 te moeten beperken. luiden veel kans krijgen en daar door werd deze uitvoering wat heel droog. Veel beter beviel ons Jana- ceks tweede strijkkwartet, dat zo typisch het idioom van deze merk waardige componist weerspiegelt. Het werk is merkwaardig rhap- sodisch en heeft met de klassieke structuur van het strijkkwartet weinig meer gemeen, eerder her kent men erin de klanksfeer van Janaceks opera's. Na de pauze wa ren Webern en Schoenberg aan de beurt en we hadden het gevoel dat de Amsterdammers zich in dit repertoire toch het meest op hun gemak voelden. Weberns zes Baga tellen op. 9 uit 1913 vormen min of meer een voorstudie voor de be kende en zeer revolutionaire or keststukken op. 10: elk motiefje, elke noot bijna is een klankexperi ment van grote intensiteit en span ning. Het is duidelijk wat Webern hier met vele tradities alreeds had gebroken en op zoek is naar een totaal nieuwe wereld. De vertolking vonden we heel knap en zeer inspirerend juist om dat de musici het zelf ook nog als een experiment schenen te ervaren. Schoenbergs tweede kwartet in fis op. 10 uit 1907-1908 is integendeel eerder naar het verleden gekeerd, een afscheid van Schoenbergs vroe ge hyperromantische stijl en meer in het bijzonder van de „Verklarte Nacht"-sfeer uit 1899. Het volgende werk vormden de klavierstukken op. 11 waarin de vrije atonaliteit werd beproefd. Dedelen drie en vier wor den gevormd door de zangsoli „Li- tanei" en „Entrückung" naar Stefan George, hier gezongen door Elisa beth Lugt die zich prachtig en met veel begrip voor deze styl van haar taak kweet. Het betreft hier een moeilijk doch belangwekkend opus al is de ge voelsinhoud misschien nu wel wat verouderd. Deze verklanking over tuigde ons er opnieuw van dat de Amsterdammers op dit terrein een bijzondere aanleg bezitten. De aan wezigen gaven blijk van gyote geestdrift voor werk en uitvoering. DR. J. VAN DER VEEN RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur houdt de heer M. de Vos uit Katwijk aan Zee een spreek beurt voor de herv. Evangelisatie kring in de zaal achter de chr. geref. kerk. Woensdag 26 februari Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.. spreekuur soc. raadsvrouw. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: openb. bijeen komst PvdA over leefbaarheid in Lelden Schouwburg, 8 u.: Lltterts Sacrum. Donderdag 27 februari Levendaal 14, 8 u.: Expogè dlstr. Lel den, A. J. Jongeleen over oud-Leiden en Marokko. LEIDERDORP - Schepplngskerk, 8.15 u.: afd. L'dorp K. en O.. Haags Matrozen- koor. Vrijdag 28 februari Bijzaal Konlngskerk. jaarvergadering Hervormde Jeugdvereniging Calvijn, spre ker:' ds. Batelaan te Voorschoten. Rapenburg 23, 3.30 tol 6.30 u.: afscheid mej. H. H. F. Hendersen als dlr vakschool voor meisjes. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 9.30 u.. rullclub verzamelaars. Kleine Gehoorzaal. 8 u.: Ver. Hulsvrou wen lezing over ballonvaart. Kloksteeg 19. 9 u. nam.: cabaret Peter de Jong. Langebrug 87 8.15 u.: H. D. van Goud oever over ..De ontwikkelingsweg" (Centrum voor vrij Geestesleven). Stationsweg 35, 8.05 u.: Kynologenverenl- glng Rijnland. Zaterdag 1 maart Zaterdag 1 maart. Antonlusclubhuls. ruilbeurs van 10 tot 5 uur. Schouwburg, 8 uur: Lltteris Sacrum. OEGSTGEEST Het Witte Huis. 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313 Apotheek Voorsrhoten Is op zondag 23 februari gesloten van 8 uur tot 22 uur ApothPek R. van Brees Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgecstse Apotheek zijn de gehele week geopend. Dienst hulsartsen Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen hulsarts raadplegen, daarna, tot zondag 24 uur. 5 maal 2 bellen. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De ptillKlllilM'h» fit*'iHiin*-limi na .i.r.sh. en wordt var- dinsdag 12 oui -meidag- tol woensdag O nul waargenomen dom nel DlaeoneKsenhuls Van vrijdag 17 uui tol zaterdag 17 unt dooi het St Ehsaheth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door hel Acade •nisch Ziekenhui» FILMS CAMERA: Romeo en Julia. 14 j dag. Puzzclprominentpn De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad van 15 februari zijn: le prijs f 10: J. de Jong, Adtrianastr. 41, Katwijk aan Zee; 2e prijs f 5: mej. J. W. de Rave, Herensin gel 35, Leiden; 3e prijs f 5: J. v d Ankier, Burggravenl. 38, Katwijk aan den Rijn. DEN HAAG Gedeputeerde Sta ten hebben een plan ontworpen om een eilandje in de Kagerpolder spe ciaal te bestemmen voor watersport beoefenaars. Het eiland !s niet vanaf land bereikbaar. In het plan is ge tracht zoveel mogelijk aanleggele- genheid te scheppen. Aan de kant van de Balgerij kan men het eiland binnenvaren. Die ingang is ruim ge noeg om naar binnen te laveren, maar toch zo smal dat de kracht van binnenrollende golven bij Oosten- 'wind zoveel mogelijk wordt gebro ken. Op het eiland zal een toiletge bouwtje komen. Het plan is voorgelegd aan de pro vinciale staten van Zuid-Holland. Academische examens LEIDEN. 25 februari Geslaagd: kand. ex. Ned. taal- en letterkunde: de heer J Belt (Lelden): doet. ex. Engelse taai en letterkunde: de heer J G Zonnenberg (Leidschendam): kand. ex. Engelse taai en letterkunde: mej A L Walland (Den Haag): doet. ex. Duitse taal- en letter kunde: de heer C J M Lamboolj (Voor burg); doet. cx. fiscaal recht: de heer W D Conneveldt (Voorschoten); doet ex. Ned, recht: de heer L J M Tonlno (Delft) 2.30 .7 en 9.15 uur, wo alleen 7 uur zo 4.45, 7 en 9.15 uur; Verleden ]t in Marlenbad, 18 j., do, vr en za 24 SJors en Sjimmle a.l. zo en wo 2.30 uu LIDO The graduate, 18 J.. dag. 2.30, 7 9.15 uur .zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR. Seks en chantage, 18 J., di 2.30. 7 en 9.15 uur zo 2.30, 4.45, 7 en 9J uur. REX Blonde handel voor Istanbul. J. dag. 2 30, 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45. en 9.15 uur: Twee vrouwen. 18 J. 2330 uur. STUDIO: De grote stilte. 18 J., dag 2J 7 e 915 uur zo 2.30 4 45 7 en 9 15 uur TRIANON De wurger van Boston, jr.. dag 2.30 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4J 7 en 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dlacunessenhuis: le klas dagelijks H-12 uur. van 16.30—17 15 uur en 19—20 uur; 2e klas dagelijks 16.30-17 15 UUI en van 19—20 uur. 3e tt dagelijks van 16 30—17 uur en var uur; kinderafdeling van 16.30—17 t van 18.30-19.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patienl r in klasse la. lb en 2e: dagelU i 10.30—11 30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voor oatienten in klasse 3. maar.di wuerisdag. donderdag en vrijdag 18.15- dinsdag 13- 14, zaterdag 15—16, zondaR i gemeen christelijke en nationale teestd gen 14.30 16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrljdi 18 45-19 30 uur. zaterdag 15.30—18.30 uu zondag 16 30- 17 uur Klassepal lemen op de vrouwenklink dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en Op de afdelingen verloskunde en dei geneeskunde kunnen kinderen den de 6 resp 12 laar niet worden toei ■aten. In het belang van de patiënten kunw niet meei dan twee bezoekers tegelijk een patient worden toegelaten. Elisabethziekenhuis Lelden derde I dagelijks van 2 tol 3 en 's avonds 1 kwart vooi 7 tot hall acht. kraaman ling dagelijks van 3 tot 4 en "s van kwart voor 7 tot half acht. klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot en kwart voor 7 tot half 8. eerste ku dagelijks van half 7 tot half 8. Annakiinlek Lelden dagelijks van twee tot haif drie en bovendien dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond zes tol zeven Klassepaticnien dagenji van half twee tot half vier en elke avo« van zeven tol acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegee» dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zoa dag U tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen daft UJks van half 5 tot half 8 op zondag 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks 3 tot 6 met bovendien op dinsdag donderdag een halfuurtje voor vader w 8 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnK dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-aMt llng dagelijks van half 3 tot half 5. Revi lldatiecenlrum dinsdag en donderdag 7 tot 8 en zaterdag en zondag van h; tot half 5. Revalidatiecentrum klndere woensdag vgn 7 tot 8 zaterdag en zondi van half drie tot half vijf Longkllniek tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 8 en zaterdag en zondag van half 3 te half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-p» tlCnten dagelijks van 3 tot half 5 e 's-avonds van 7 tot 8. zaaiplatiénten to>. dgs. van I tot 3. dinsdag van 1 lol half donderdags van half 7 tot half 8 zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: 0) weikdauen van 10 lot 5 u., ook zaterdal zondag van i tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg weixjcgei van 10 lot 6 u. ook taterdil zondag van l tot 5 uur. Sted Museum De '.akcnnal, Oude S® gel up werkdagen van 10 tot 4 u.. zondai» van I tol 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tol uur. kassen zaterdags en zondags gesfo TENTOONSTELLINGEN tot 15 maart, dlnsd. tot en met zond. val 2 tot 8 uur De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1967, 8 febr. tot I' maart. De Lakenhal: tentoonstelling Assemblfr ges. Krijn Giezen. van 17 febr. tot maart, dag 10 tot 16 u., zond. 13 tot U uur. Galerie Van der Vllst. Botermarkt t tekeningen van Wim de Mol, tekeningen en grafiek van L M van der Willigen 0 tot 27 febr., dlnsd t/m zat van 9 tot Exposities Koffiebar Gonk. Korte Diefsteeg: van MOBIEL KANTOOR ANWB - Elke donderdag van 10 tot 4 u •ammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 6 maai 4. Brandweei 5 maal 3. Doktersdlenst5 maal 2 (zat. 10 U. I middag tni zondag 24 uur). EHD 20645 (ADVERTENTIBI

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4