Esjkol laat Israël verdeeld achter LEVEN IN VIJF JAAR 25 PCT. DUURDER Zaterdagvoetballers de evenknie zondagamateurs BELASTINGBETALERS VULDEN SCHATKIST Kort geding melodie van Fabeltjeskrant Voetbal-luchtbrug naar Parijs record Meer gekocht en meer gespaard Sportbonden willen E-hal behouden Fors verlies van ijshockeyteam Bazen militair schaatskampioen Verkerk tweede op 5000 meter Valbovol speelt om zeven uur Programma naar beneden gehaald' Stopzetting 3000 SUPPORTERS PER VLIEGTUIG NIET ALLEN SLAAGDEN IN ZEIST, MAAR 10 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1961 (Van onze econ. medewerker) TAE prijsstijging in januari laat ons niet met rust. In de eerste plaats de huisvrouwen niet. Maar ook de ministers van economische zaken, van finan ciën en sociale zaken zitten er mee in hun maag. Die onver wacht hoge prijsstijging van 3,5 procent oefent invloed uit op de consumptie, op de bespa ringen, en ook, op een gegeven ogenblik, op de lonen. Zij roept de politici en de vakbe weging in het geweer. Er is daarom de regering veel, zo niet alles, aan gelegen dat de prijsstijging niet veel verder gaat In hoeverre dat een vro me wens is. zullen wij in de loop van het jaar wel merken. ROTTERDAM De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, de Neder landse Badmintonbond, de Neder landse Basketbalbond, de Christelijke Sportfederatie, de Culturele Sport bond, het Nederlands Handbalver- bond, de Koninklijke Nederlandse Korfbalbond. de RK Sportbond, de Nederlands Tafeltennisbond, de Ko ninklijke Nederlandse Lawn Ten- nisbond, het Koninklijke Nederlands Gymnastiek verbond en de Neder landse Volleybalbond hebben alle raadsleden en burgemeester en wet houders van de gemeente Rotterdam dinsdag gezamenlijk een telegram gestuurd, waarin zij erop aandringen het voorstel van B. en W., de Ener giehal te verplaatsen naar een sport veldencomplex ten koste van drie sportvelden aan te nemen. Zij stellen, dat uitstel of verwer ping van het voorstel, dat donderdag aanstaande ir. de gemeenteraad wordt behandeld, een ramp betekent voor de binnensport. COLORADO SPRINGS Bij de wereldkampioenschappen kunstrij den, die in Colorado Springs worden gehouden, heeft bij de dames na twee verplichte figuren de Oost-Duitse Gaby Seyfert de leiding met 324.4 punt Tweede is de Oosten rijkse Beatrix Schuba (319,6) en der de Hana Maskova uit Tsjechoslowa- kije (309.6). De geschiedenis van na de oorlog is in dit opzicht niet erg hoopvol. Wij hebben de cijfers eens uit de stof gehaald en ze op een rijtje gezet. Wij willen met elkaar vergelijken de prijsstijgingen aan de hand van de kosten van levensonderhoud, de stij ging van de consumptie en de stij ging van de besparingen. In alle drie gevallen is sprake van een stijging. Het leven wordt wel steeds duurder, maar toch kan niet verdoezeld worden dat onze consumptie groter kon worden en dat wij ook meer konden sparen. Prijzen De kosten van levensonderhoud worden gemeten door uit te gaan van een pakket van artikelen en diensten die een aantal gezinnen met een be paald inkomen in een bepaald jaar hebben gekocht. Regelmatig wordt becijferd in hoeverre die artikelen en diensten duurder zijn geworden. Als wij van het jaar 1963 uitgaan en het prijsniveau voor dat jaar op 100 stellen, krijgen wij sedert 1938 de volgende ontwikkeling: 1938 1953 1963 1968 voeding 25 75 100 123 kleding 28 97 100 125 huur 43 50 100 133 totale uitg29 76 100 126 In vergelijking met vóór de oorlog ls het leven gemiddeld bijna 4 maal zo duur geworden. Sedert 1963 ruwweg 25 procent duurder. Het is opvallend dat de stijging van de hu ren minder groot is geweest en wel driemaal zo hoog. De huurstop komt duidelijk in de cijfers tot uiting. Consumptie Wat de consumptie betreft: de cij fers van het Centraal bureau voor de statistiek stellen ons in staat om de invloed van de prijsstijgingen buiten beschouwing te laten. Met andere woorden, de nu volgende cijfers zijn in feite hoeveelheidscijfers. Zij geven aan in hoeverre de con sumptie werkelijk is gestegen. Boven dien is er nog rekening gehouden met de stijgende bevolking door uit te gaan van de consumptie per hoofd. De nu volgende cijfers zijn dus zeer reëel 1938 1953 1963 1968 voeding en genotm. 77 100 106 duurzam. cons.goed. 50 100 130 diensten 77 100 123 ovrige goed. en totale consumptie 67 70 100 120 De totale werkelijke consumptie kon sedert 1938 dus 1,75 maal zo groot worden. Die stijging is in feite pas in 1953 begonnen. De oorlog en de naweeën ervan hadden de verbetering van ons levenspeil nagenoeg stop gezet Voor de onderdelen van het consumptiepakket zijn geen cijfers van 1938 bekend. Duidelijk ziet men de enorme opmars van het pakket duurzame consumptiegoederen (radio, televisie, ijskast, gashaard, bromfiets enz.): sinds 1953 een consumptie die 2,5 maal zo groot is geworden. Besparingen Als het geld minder waard wordt, zou men veronderstellen dat de spaar- lust ook verdwijnt. De spaarder krijgt namelijk hetzelfde aantal guldens te rug als hij naar de bank brengt. Die guldens worden echter in koop kracht steeds kleiner, hij kan er steeds minder voor kopen. Toch heeft dit het publiek niet verhinderd te blijven sparen: in miljarden gld. 1938 1953 1963 1968 stortingen 0.7 1,9 8.2 16,9 terugbetalingen 0,7 1,6 6,7 15,0 netto besparing 0,3 1,5 1,9 De spaarcijfers hebben betrekking op de spaarbanken en vanaf 1963 ook j op de handelsbanken. Zij laten een duidelijke stijging zien: van ƒ1.500 miljoen in 1963 tot 1.900 miljoen in 1968. Desondanks werd er vorig jaar minder gespaard dan in 1967 (ƒ2.200 miljoen). Dat ligt niet aan de stortin gen maar aan de terugbetalingen: men had meer geld nodig om te ko pen. De cijfers illustreren dat wij per saldo toch vooruit gaan. Wel romen de stijgende prijzen veel van de loon- en salarisstijging af. Maar desondanks konden wij elk jaar wat meer kopen, konden wij iets „beter" gaan leven. Ook werd er meer gespaard, waaruit blijkt dat men over het algemeen toch niet zo erg stil staat bij het minder waard worden van de gulden. SKOPJE De Nederlandse ijs- hockeyploeg heeft in zijn tweede wedstrijd in groep C van het wereld kampioenschap een 80 nederlaag geleden tegen Zwitserland. De sco res in de perioden waren 20, 30 en 30. De Deense ploeg, die eer der van Nederland had verloren, werd nu door Japan met 111 ver slagen. Door de overwinning van Hongarije (53) op Bulgarije is al leen Zwitserland na twee wedstrij den nog ongeslagen. In Deventer DEVENTER Jan Bazen is dinsdag op de Deventer kunstijsbaan militair schaatskampioen geworden. Hij won twee afstanden, de 500 me ter (42.5) en de 1500 meter (2.15.6) en eindigde op de 3000 meter op de tweede plaats. Winnaar van de 3000 meter werd De Vries, die in de on derlinge rit juist iets sneller was dan Bazen: 4.55.5 tegen 4.55.6. De Vries, die op de 500 en 1500 metei de twee de plaats bezette, legde in het alge meen Klassement beslag op de twee de positie. Pronk nam de derde plaats in. HEERENVEEN Jan Bijvoet uit Weesp heeft dinsdag op de kunstijsbaan van Heerenveen de kor- tebaantitel van het gewest Noord-HollandUtrecht geprolon geerd. De Zaandammer Erik Tim merman eindigde op de tweede plaats. De Westzaner John Olof werd derde. DRAMMEN Tijdens internatio nale schaatswedstrijden in de Noorse plaats Drammen is Kees Verkerk op de vijfduizend meter achter Goeran Claesson op de tweede plaats geëin digd. De Zweed liet een tijd van 7.41.9 voor zich afdrukken en Ver kerk kwam tot 7.45.2. Magne Tho massen, die de laatste tijd op de lan gere afstanden een aantal goede prestaties heeft geleverd, werd derde in 7.47.1. Op de 500 meter was de Zweedse meestersprinter Hasse Boer- jas ongenaakbaar. Hij reed de sprint in 40.8 en was daarmede 1,1 seconden sneller dan Thomassen, die tweede werd. Verkerk werd op deze afstand negende in 42.5. WOERDEN In de Holland- Utrechthal in Woerden spelen zater dag a.s. om zeven uur de dames teams van het Woerdense Valbovol en het Italiaanse Maxmara Latore de eerste wedstrijd voor de tweede ron de van de Europa-cup. De NTS zal aanwezig zijn om opnamen te maken voor het programma Scala. De Ita liaanse dames worden zaterdagmid dag officieel ontvangen op het Woer- dens stadhuis. Volgende week zater dag speelt Valbovol de uitwedstrijd in het Italiaanse Reggio. De dames van Valbovol zullen daags voor de wedstrijd per vliegtuig naar Milaan vertrekken. (Van een onzer redacteuren) XJET overlijden van premier Levi Esjkol komt voor Is raël onverwachts en op een bij zonder ongelegen moment. Niet alleen vanwege de nog altijd toenemende spanningen in het Nabije Oosten, maar vooral om dat de strijd over wie hem moet opvolgen, nog niet was beslecht. Van het grootste belang is, wie of welke groep het nu in Israël voor het zeggen krijgt. Zolang Esjkol nog de leiding had, kon men ervan uitgaan, dat het optreden van zijn land tegenover de Ara bische buurlanden zo gematigd mo gelijk zou zijn. Esjkol had het na de vijfdaagse oorlog erg moeilijk met de in die dagen tot minister van defensie be noemde Mosje Dajan. Deze had zich een uitstekend militair getoond, maar bracht door zijn politieke uit spraken zijn land vaak in grote verlegenheid. Hem moest zelfs een spreekverbod worden opgelegd. Dajan? Dajan heeft sinds de overwinning op de Arabische landen met de steun van oud-premier David Ben Goerion geprobeerd zich ervan te verzeke ren dat hij premier Esjkol zou op volgen. De splinterpartij waarvan hij lid was, sloot zich daartoe aan bij de Mapai-partij van Esjkol, die zij eer der vaarwel had gezegd. Esjkol en de Mapai-leiders, die voorstanders waren van een be dachtzame Israëlische politiek met name in de bezette gebieden en tegenover de Arabische landen hebben geprobeerd de weg naar het premierschap voor Dajan te blokke ren. Zij schoven een andere vroege re militaire bevelhebber, Jigal Alon, naar voren. Alon was aanvankelijk minister van arbeid, maar werd gepromo veerd tot vice-premier, in welke hoe danigheid hij direct werd betrokken bij het binnen- en buitenlandse be leid van Esjkols kabinet. Het is ech ter de vraag of Alon reeds voldoen de invloed heeft verkregen om het in de opvolgingsstryd van Dajan te kunnen winnen. De militaire situatie in het Nabije Oosten kan in het voordeel van Da jan werken. De gespannen situatie lijkt te vragen om een militaire lei der, die niet terugschrikt voor maat regelen, die internationaal felle kri tiek uitlokken. Het lijkt erop dat men in Israël die kritiek langs zich heen wil laten gaan. Alon heeft ook zijn sporen ver diend als militair leider. Hij is echter meer het bedachtzame type, dat militiare en politieke belangen tegen elkaar afweegt en ondanks vele teleurstellingen rekening wil houden met het nadelig effect op de wereldopinie van onbesuisde maat regelen tegen de buurlanden. Hij steunde het beleid van Abba Eban, Israëls voortreffelijke minister van buitenlandse zaken. Uit Rusland Esjkol, die in 1895 in Oratowi (Oekraine, Rusland) werd gehoren, kwam al jong in contact met de Zio nistische beweging en vertrok in 1914 naar Palestina, waar de Tur ken nog de baas waren. Aan hel eind van de jaren twintig speelde hi; een belangrijke rol in de socialis tische Mapai, waarin hij nauw sa- menwerkte met David Ben Goerioa Lang stond Esjkol in de schaduw van Ben Goerion. Toen deze echter met ernstige politieke moeilijkheden te kampen kreeg, trad Esjkol naai voren. Hij bracht verandering in d( harde politiek van zijn voorganger en stelde pogingen in het werk, een poli tieke oplossing te vinden voor hel conflict tussen Israël en de Arabisch» landen. Aanvankelijk leek zijn nieuwe aan pak succes te hebben. Als Arabisch» landen grensincidenten veroorzaak ten, gaf Esjkol niet meteen opdracht strafexpedities te ondernemen. Hij legde de schendingen aan de Veilig heidsraad voor en al veroordeeld» deze niet altijd de aanvaller, het ef fect van de aanklacht bleef vaak nle: uit. Toeslaan Tenslotte kon Esjkol echter niel voorkomen, dat de Arabische lande: zich opmaakten, de zo lang voor spelde vernietiging van de staat Is raël waar te maken. Hij was echter voorbereid. Onder zijn leiding beslool Israël niet af te wachten, tot het naai de slachtbank werd geleid. Het sloeg toe, waarschijnlijk op het laatst» ogenblik. Het succes van de vijfdaagse oor log werd aanvankelijk toegcschreve» aan Dajan. Dat was onjuist. Wan! Dajan was tot enkele dagen voor de grote klap lid van de oppositie in hel parlement en had niets te maker met de enorme militaire voorberei dingen, die aan de vijfdaagse oorloi vooraf zijn gegaan. Dajan werd overigens pas als mi nister van defensie beëdigd, toen strijd al achter de rug was. Weekstaat Nederlandsche Bank AMSTERDAM Uit de Weekstaat van de Nederlandsche Bank per 24 februari valt op te maken, dat de ultimo zich reeds heeft aangediend. De chartale circulatie is hierdoor gestegen met 88 min. tot 8365 min. Belastingbetalingen hebben ertoe bijgedragen dat de schatkist werd ge vuld met 140 min. tot 391 min. Van de rekening „andere ingezete nen" kwam 29 min. in de markt, Daardoor daalde deze rekening tot 49 min. Door het afwikkelen van dollar transacties steeg de goud- en devie zenvoorraad met ƒ58 min. tot ƒ6845 min., waarvan ongewijzigd ƒ6116 min. aan goud. Om aan hun verplich tingen te kunnen voldoen hebben de banken weer een beroep moeten doen op de dure voorschotten. Er werd voor een bedrag van niet minder dan 209 min. aan deze voorschotten opge nomen. Daardoor steeg deze post tot ƒ507 min. Het tegoed van de banken bij de centrale bank daalde met ƒ8 min. tot 16 min. De geldmarkt is nog steeds zeer krap. Geldkrineen verwachten hierin voor de komende dagen geen verande ring. Door de te verwachten uitkerin gen van het rijk ziet het er naar uit, dat de rekening voorschotten niet ver der zal stijgen, ondanks de verdere ultimo-opvragingen. Daggeld staat al bijna een maand onveranderd op het hoge niveau van 5V« pet. 24/2 17/2 ACTIVA: (in duizenden gids.) Goud 6.116.417 6.116.417 Vorderingen in goud enz. 778.335 719.116 Buitenl. betaalmidd. 241 131 Guldensvord. op buitenl. 6.855 6.214 Papier in disconto 85.888 96.888 Papier door bank gek. 1.494.300 1.564.800 Voorschotten en beien. 506.693 297.807 Nederlandse munten 29.749 29.580 PASSIVA: Bankbiljetten 8.365.269 8.276.979 's Riiks schatkist 391.171 251.472 Banken in Nederland 16.134 23.857 Andere ingezetenen 48.549 77.881 Banken in buitenland 48.525 44.151 Andere niet-ingezetenen 6.642 3.624 Saldi buitenl. geld 6.725 6.851 Totaal goud en deviezen 6.845.213 6.787.669 waarvan convertibel 778.576 719.247 Dekkingspercentage 77.65 78.69 AMSTERDAM „Hallo me neer den Uil, je onderbroek is vuil", zo begint de tekst van het op een grammofoonplaat uitge brachte liedje, waarvan de melo die gelijk is aan die van de her kenningsmelodie van de Fabel tjeskrant. De NV M. M. Chanowski Produc tions. die het kinderprogramma ver zorgt, heeft tegen de platen maatschappij NV Dureco, die het plaatje uitbrengt, een kort geding aangespannen, dat gisteren diende voor de vice-president der Amster damse rechtbank, mr. A. Cohen Ter- vaert. Deze onthulde bij het begin der zitting, dat hij in verband met de zaak naar de Fabeltjeskrant was gaan kijken. Chanowski vraagt Dureco te ver oordelen tot onmiddellijke stopzet ting der distributie van de plaat en terugneming van de reeds gedistribu eerde platen1 op straffe van een dwangsom van duizend gulden. De raadsman van Chanowski mr. R. F. Zoetmulder, stelde dat zijn cliënt het auteursrecht heeft op de Fabel- Zaterdagvoetballers aan het werk in Zeist. Henk Kiel (links) lost een schot dat Schinkel (midden) en v. d. Giessen (rechts) niet kunnen stuiten. KESSEL Het Westduitse tafelten- nisteam heeft dinsdag ln Kassei met 4—3 van Zweden gewonnen in een wedstrijd voor het tornooi om de Europese beker voor landenploegen. LONDEN De uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden voor de - eerste divisie van de Engelse voetbalcom petitie zijn: Coventry - Queens Park Ran gers 5—0. Nottingham Forest - Leeds Uni ted 0—2. De nieuwste WurliTzer 1 GAWINA ElECTRONISCHE ORGELS f Reeds voor 20. p. maand Pmet ons exclusieve I SPAAR-terwijl U speelt-SYSTEEM Bij Van Urk de grootste keus: meer dan 150 instrumenten van olie vooraanstaande merken. Prijzen vanaf 995.- tot 28.000.- Ook in HUUR met recht van koop tjeskrant, waarvan de tekst een inte grerend onderdeel is en de herkei ningsmelodie een onderdeel daarvat Dureco's versie van „Hallo menee den Uil," inplaats van „Hallo meneer de Uil" moet volgens de advocaal dienen om het plagiaat te verdoeze len. Het is een opvallende nabootsin? van de tekst. Indien het geen schen ding is van het auteursrecht is het in ieder geval een onrechtmatige daad. Dureco profiteert volgens mr. Zoet mulder op onbetamelijke wijze van de bekendheid die eisers herken ningsmelodie heeft verkregen. Er is klakkeloos een initiatief van Cha nowski overgenomen. Chanowski heeft bezwaar tegen de tekst van hel liedje van Dureco. Het zo aardig» kinderprogramma van Chanowski wordt er door naar beneden gehaald en de indruk gewekt of de wijze me neer de Uil van eiser in een andere verschijningsvorm het tegendeel van een heer is doch veeleer een ordinai re vent. De raadsman van Dureco, mr. L. J M. Pijnenburg, zei dat met toestem ming van de componist der herken ningsmelodie, Ruud Bos, de muziek gebruikt. Zijn tegenpleiter stelde, dal dit onmogelijk is krachtens het con tract, dat Chanowski met Bos heefi over de muziek. Volgens mr. Pijnen burg mag men profiteren van de po pulariteit van iets anders. Volgende week doet de vice-president uitspraak. (Van een onzer sportredacteuren) ZEIST Het aantal zaterdagvoetballers dat zal worden opgeno men in de kerngroep voor het nationale amateur-elftal zal niet hoger dan vier of vijf zijn. Niet omdat alle overige spelers die naar voren zjjn geschoven ronduit te zwak zjjn, maar omdat zy zich niet de i betere kunnen tonen dan de tegen-candidaten uit het zondag-ama- I teurvoetbal. 'Dage lijkt geopend van 8.30 tot 18.00 uur, Vrijdagavond tot 9 uur, Westersingel 42-44. Rotterdam, telefoon (010) 136400, 8 lijnen SCHIPHOL Voor de beslis singswedstrijd tussen Ajax en Benfi- ca op woensdagmiddag 5 maart in het Stade de Colombes van Parijs wordt de grootste luchtbrug geslagen, die de Nederlandse voetbalhistorie tot nu toe heelt meegemaakt. Volgens een schatting van directeur R. Hoe gen van het luchtvaart-make laarskantoor Ainsterdam-air zullen tegen de 3000 supporters in 25 tot 30 vliegtuigen van Schiphol naar Parijs en terug vliegen. Dat is dan ongeveer 10 procent van het totale legioen want naar bekend heeft Ajax 25.000 kaarten toegezegd gekregen, terwijl er een verzoek loopt tot verhoging van dit contin gent tot 30.000 iHet stadion biedt plaats aan circa 55.000 toeschouwers. De overige plaatsbewijzen z'in bestemd voor de Benfica-aanhang met uitzondering van circa 10.000 kaarten, die gereser veerd worden voor neutrale Franse toeschouwers Intussen zijn reeds veel meer aan vragen bij reisbureaus en bij Ajax binnengekomen dan het aantal beschikbare Kaartjes. De koek is dus eigenlijk al verdeeld Het heeft dus weinig nut nu nog met een plan om naar de wedstrijd te gaan op de proppen te komen Treinen Naar bekend leggen de Neder landse Spoorwegen een zestal extra treinen in met in totaal 6000 suppor ters. Trein er vliegtuig nemen dus samen ongeveer 9000 voetbalen thousiasten voor hun rekening. De overigen (en dat zullen er ongeveer tweemaal zoveel zijn) trekken per bus naar de lichtstad. Van de dertig vliegtuigen is onge veer de helft van de KLM, Air Fran ce, Martinair en Transavia De ande re helft is gecharterd in Engeland. KLM en Air France zetten op de ochtend van 5 maart resp. de grote verlengde dc-8 en de boeing 707 in. Een ongeëvenaarde drukte wordt op woensdagochtend 5 maart in de ver trekhal van Sv-niphol verwacht, waar zich op het normaal al drukke spits uur in de ochtend nu nog 2000 tot 3000 supporters zullen aandienen. Tijdens de eerste selectie-wedstrijil J die gistermiddag in Zeist werd gehou- I den en waarbij niet minder dan 26 I spelers op de korrel werden genomen. kwamen dertien zaterdagvoetballers j in srctie. Geen van allen viel uit de i toon en dat was al iets waarover de I zaterdag-KC zich ronduit verheugde, i Daartegenover stond overigens ook weer dat behoudens Arie van der Gie- sen en Jan den Rooyen niemand wer- kelijk boven de concurrentie uitto rende. Henk Kiel evenmin ook al scoorde Kampenaar alle drie de doel punten voor het door Evert Sterk ge coachte witte team. Gelet op zijn spel tijdens de 3 x 35 minuten durende wedstrijd viel de Kampenaar danig tegen. Nieuwe kans Voor bondscoach Kessler, geassis teerd door de trainers Plooijer, De Vroet en Sterk alsmede de KC-voor- zitters Brox en Jonker, vormde dat geen bezwaar om Kiel nog een nieu we kans te geven. Volgende week dinsdag wordt een tweede wedstrijd in Zeist gespeeld, waarbij nog twaalf nieuwe spelers zullen worden getest, aangevu'd met veertien man die na I gisteren op de lijst bleven. Van de zaterdagvoetballers werden geschrapt Diepeveen (DOVO), Gouman (Heer- jansdam), Faro (SSC'55), Vlaanderen (Zuidvogels), Karsten (Noordwijk), Smit (ONS), Bouman, (Be Quick) en de voor de geblesseerde Gritter mee spelende Kalden (PPSC). In de loop van de week zijn even tuele mutaties nog mogelijk. Een nieuwe kans krijgen Kiel en Schinkel (Go Ahead), v.d. Giesen (Zw. Wit), Den Rooyen (SSC) en Westland (Hulzen). Zij die afvielen, verdwenen overigens met ere van het toneel, want met uitzondering van mogelijk Karsten kwalificeerden zij zich stellig voor de centrale ploeg van het zater dag-elftal. Gouman en Kalden de eerste in de laatste twee speelperio den en de Schiedammer in de eerste groeiden zelfs naar een voortreffe lijke vorm. Faro was de beste rechtsbuiten. maar kon door gebrek aan techniek I de sprong niet voltooien, terwijl Die- peveen ondanks twee knappe schoten I teleurstelde. Smit begon traditiege- I trouw zwak, maar draalde steeds be- I ter. Ook voor hem is de concurrentie van de zonHau-spelers De Vries en v.d. Avoirt te groot. Karsten werkte hard, maar toonde tekort aan inzicht, terwijl Vlaanderen naast goede din gen te veel slippertjes maakte. Intussen was het centrum-duo Van der Giesen - Schinkel sterker dan het zondag-tandem Mei - Van Londen en werkte Den Rooyen zich door sterk spel in de laatste twee perioden een stapje dichter naar de kernploeg. Jan Westland binnenkort zijn werk in Brussel beëindigend en weer beschik baar voor centrale trainingen maakte een solide indruk en is een tweede kans waard. Ook al bleef het spelpeil als geheel wat onder de verwachting het kan ook moeilijk anders in zo'n wedstrijd tussen vogels van diverse pluimage de selectie was stellig nuttig te noemen. Evenzeer voor de voltallig aanwezig zaterdag-KC die in geen van de kandidaten werd teleurge steld. Volgende week krijgen dan nog de volgende vijf zaterdag-spelers een kans: Gritter van ACV, Van Effrink van Zuidvogels, De Best van Quick Boys, Dentro van Zwart Wit en Pos thumus van WOG. Score De score in de gisteren gespeelde wedstrijd was uiteraard van geen en kel belang. Voor de statistiek de doel punten. Eerste speelperiode schoten van Diepeveen en J. de Wit (ZW) voor het wat sterkere rood op de paal. Tweede speelperiode: 10 voor rood door Hol (UVS). Direct daarop 1—1 door Kiel na goed werk van Den Rooyen. Derde speelperiode 2—1 en 3—1 door Kiel. Bondscoach Kessler met aan zijn zijde trainer De Vroct, ziet nauwlettend toe hoe Nederlands beste amateur-voetballers het ex af brengen in een selectieujed- strijd die gisteren in Zeist werd gespeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 10