EEKAGENDA Ds. Hoekstra nam afscheid van Ger. Kerk Oegstgeest Leidse studenten namen knoken weg Organist trad in t ir. Muller huwelijk Raad Voorhout praat over stadsgewest en het streekgewest Thrillers doen het bijna niet meer tegenwoordig "Democratiseringsnota B en W Voorschoten Weekagenda Den Haag 'Weest nederig jegens elkaar Bouwri j pmaken Noord-Hofland Op heterdaad betrapt op kerkhof in Warmond Gobelins en bloemen in tuinbouwschool ruWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 24 FEBRUARI 1969 OEGSTGEEST De nederigheid, de bereidheid om je te laten helpen ad ds. W. E. Hoekstra gekozen als kernthema van zijn afscheidspreek, isteravond in de Gereformeerde kerk. Zijn basistekst was ,flem zij de racht in alle eeuwigheid. Amen" (1 Petrus 5 11). Alleen daar, waar ederigheid is jegens elkaar, waar de trots op ons individualisme en onze umdigheid wegvalt, waar de bekommernissen op God worden geworpen n waar wordt geleefd in de schuilplaats van Gods machtige hand, alleen aar kan er „de Gemeente" zijn. collega K. Vegter. Deze citeerde de scheidende predikant uit zijn laat ste kerk brief: het is mogelijk, dat de predikant in zyn nieuwe stand plaats (Brazilië) meer nodig is dan hier. Ds Vegter wenste het gezin Hoekstra toe, dat het de nabijheid van de Zender steeds mag ervaren. De gemeente zong daarna het ver trekkende predikantengezin psalm 121:3. toe. Voordat ds Hoekstra een dank woord sprak en de gelegenheid werd gegeven de heer en mevrouw Hoek stra de hand ten afscheid te druk- ?ijzer zyn, op let wij een lofzang voor God kun ingen. Wij moeten niet alles alleen wil- en opknappen. Daarin zit hoog- noed. Niet voor niets schiep God 5va naast Adam. We moeten niet lang zijn voor de hulp van elkaar. )nxe zorgen verdwijnen ook niet, als wij ze aan God toevertrouwen, maar ze komen wel in een ander Icht te staan. lieer nodig Aldus ds Hoekstra, die na de idienst namens kerkeraad en ge- neente werd toegesproken door zijn V eili g-V erkeer stest OEGSTGEEST Deze week be- aat enkele malen gelegenheid zich e laten onderzoeken in het test- en nformatiecentrum van de Vereni- ing voor Veilig Verkeer. De test- ragen is geplaatst achter het politie- lureau aan de Geversstraat. Van- vond van 7 tot 9 uur, morgen van 0 tot 1 uur, 2 tot half 6 uur en 7 tot uur en woensdag van 10 tot 1 uur n 2 tot half 6 uur kan men er te- echt. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Pie- er, z v L W van Delft en C Hand haaf. Ondertrouwd: F D van der Valk n tHME Aanen. Getrouwd: C van Egmond en P J foogervorst. Overleden: F W Helmons. Z A )uwehand, w v E J Veldhuyzen. ken, sprak nog ds De Vries namens de classis. Geboeid Zoals wij reeds berichtten, is ds. Hoekstra beroepen door de Kerk van Arapotd. In Brazilië zal hij deels zendingswerk, deels het werk onder de verstrooiden verrichten. Derge lijke arbeid heeft hem steeds zeer geboeid. Ds Hoekstra (31) heeft slechts korte tijd de Kerk van Oegstgeest gediend: hij deed er op 27 augustus 1967 intrede, komend van Lewedorp. Daar was hij in 1963 predikant ge worden. Jaarvergadering NCVB OEGSTGEEST - Vanavond houdt de NCVB, afdeling Oestgeest, de jaarvergadering in het jeugdcen trum Taberna aan de Julianalaan 1. LEIDEN Het is een nogal lugubere bedoening in het café, waar Madame Tic-Tac de scepter zwaait. Zijzelf, doof en blind, staat aan het hoofd van een stelletje gangsters, terwijl ook een paar tippelaarsters deze zaak frequen teren. Met deze onderwereld ma ken we kennis in ^Madame Tic- Tac", een thriller, geschreven door Falkland L. Cary en Philip Weathers, in het Nederlands be werkt door Alfred Pleiter. De ouderwetse „thriller" zien we praktisch niet meer op het toneel. Het beroepstoneel ziet in dit vroe ger zo geliefde genre geen brood meer. Of men moet een nieuwe vorm zoeken, zoals in „Centrum vermoordt pianiste". We kunnen ons dit alles na gister avond goed voorstellen. De altijd wat romantische thriller heeft plaats moeten maken voor de harde „shock". Daar zijn we nu aan ge wend, met het gevolg, dat een „thriller", hoe goed deze vroeger ook ontvangen werd, nu niet meer die spanning oproept om de ont wikkeling te volgen. We hebben het allemaal allang van te voren door en de spanningsvolle thriller van Maandag 24 februari De Doelen, 8 u.: amateurfotografen. Gehoorzaal, 8 u.: concert kunstkring foor Allen. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: K. en O. lezing ver Rusland. Stadhuis, 7.30 u.: gemeenteraad. Dinsdag 25 februari Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- onds. Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Smlgr. centrale. Lakenhal, 8 u.: K. en O., A'dams Strijkkwartet. Pieterskerkgracht 9, 8 u.: K. en O., rilmclub 16. Woensdag 26 februari Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: ipreekuur soc. raadsvrouw. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: openb. bijeen- omst PvdA over leefbaarheid ln Leiden. Schouwburg. 8 u.: Lltterls Sacrum. Donderdag 27 februari Levendaal 14, 8 u.: Ëxpogé dlstr. Lei- len, A. J. Jongeleen over oud-Lelden en llarokko. LEIDERDORP Scheppingskerk, 8.15 afd. L'dorp K. en O., Haags Matrozen- toor. Vrijdag 28 februari Rapenburg 23, 3.30 tot 5.30 u.: afscheid mej. H. H. F. Hendersen als dir. vakschool voor meisjes. Boshuis, achter Hofiaan 74, 7 tot 9.30 u.: Nllclub verzamelaars. Kleine Gehoorzaal. 8 u.: Ver. Huisvrou wen, lezing over ballonvaart. Kloksteeg 19, 9 u. nam.: cabaret Peter de Jong. Langebrug 87, 8.15 u.: H. D. van Goud oever over ,.De ontwikkelingsweg" (Centrum voor vrij Geestesleven). Stationsweg 35. 8.05 u.: Kynoiogenverenl- ting Rijnland. Zaterdag 1 maart Schouwburg, 8 uur: Lltterls Sacrum. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot i-JO u.: schaaksoc. Palamedes. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 tpotheek Voorschoten is op zondag 23 lebruarl gesloten van 8 uur tot 22 uur Apotheek R. van Brees Smallenburg te >iderdorp en de Oegstgeestse Apotheek *ijn de gehele week geopend. Dienst bulsartsen Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen, daarna, tot zondag 24 kur, 5 maal 2 bellen. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische oehandeilfig na ongeval ton wordt van dinsdag 12 uur Cs middags- (pi woensdag 12 uur waargenomen dooi bel Dlaconessenhuts Van vrijdag 12 uui tol taterdag 12 uur door hei St Elisabeth üekenhuls (Hooigracht) Op andere werk togen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis FILMS CAMERA: Romeo en Julia, 14 J. dag. *•30 ,7 en 9.15 uur, wo alleen 7 en 9.15 our. zo 4.45, 7 en 9.15 uur; Verleden Jaar to Mariënbad, 18 J., do, vr en za 24 uur; SJors en SJlmmle a.l. zo en wo 2-30 uur. UDO: The graduate, 18 J.. dag. 2.30, 7 en 15 uur .zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Seks en chantage, 18 j.t dag *•30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Uur. REX: Blonde handel voor Istanbul, 18 !- dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 «n 9.15 uur; Twee vrouwen, 18 J., vr en za '■30 uur. STUDIO: De grote stilte. 18 J.. dag 2.30, 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9-15 uur. TRIANONDe wurger van Boston. 18 lf dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, tn 9.15 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Dlaconessenhuts: le klas dagelijks van 1-12 uur. van 16.30-17.15 uur en van f-20 uur; 2e klas dagelijks van 30—17,15 uur en van 19—20 uur; Je klas togelljks van 16.30—17 uur en van 19—20 "Ur: kinderafdeling van 16.30—17 uur en *»n 18.3019.15 uur. Academisch ziekenhuis voor patiënten U klasse la, lb en 2e: dagelijks '•l—11.30, 14.30-16 en 19-20 UUT. Voor patiënten ln klasse S: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—19. dinsdag 13—14, zaterdag 15-16, zondag al gemeen christelijke en nationale feestda gen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m vrljdae 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks 10.30—11.30, 14—16,30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en '8 avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraamafde- ling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8. eerste klas dagelijks van half 7 tot half 8. Anna kliniek Lelden dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag U tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 8. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half S tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 5 en "s-avonds van 7 tot 8. zaaiplatlénten zon dgs. van 1 tot 3. dinsdag van I tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. MUSEA EN HORTUS Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u. uOK zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u-, zondag» van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94 werk van Willem Breddels, van 22 febr. tot 15 maart, dlnsd. tot en met zond. van 2 tot 8 uur. De Lakenhal: tentoonstelling best ver zorgde 50 boeken van 1967, 8 febr. tot 10 maart. De Lakenhal: tentoonstelling Assembla ges. Krijn Glezen, van 17 febr. tot 30 maart, dag. 10 tot 16 tl., zond. 13 tot 16 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: tekeningen van Wlm de Mol, tekeningen en grafiek van L M van der Willigen (3 tot 27 febr., dlnsd t/m zat van 9 tot 18 uur). Exposities Koffiebar Gonk, Korte Diefsteeg; van zondag 23 februari tot 20 maart grafisch werk van R. Thomasen. MOBIEL KANTOOR ANWB Elke donderdag van 10 tot t u. op Lammermarkt bij molen De Valk. ALARMNUMMERS Politie: 5 maal 4. Brandweer 5 maal 3. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). EHD: 20645. vroeger heeft het effeot van een gewoon praatstuk. Na ongeveer vijftien jaar heeft „Litter is Sacrum" onder regie van Bob Hageman opnieuw een op voering van dit stuk gegeven. Het was niet de schuld van speelsters en spelers, dat het stuk brokkelig werd en spanning miste. De nog steeds vitale mevrouw Co Hageman-Ver- hagen speelde de hoofdrol als blinde en dove gangster uitstekend. De schrijvers hebben een niet erg ge slaagde poging gedaan sommige fi guren ook nog iets van karakter mee te geven. Geen wonder, dat daar niet veel van terecht kwam. Het bleef bij typeren, maar dat was dan ook heel goed. In de allereerste plaats de tot het uiterste uitgewerkte typering van Nelleke Bol, die we zo goed kennen van het studententoneel, maar ook Annet Pieters-van der Staak, Anny Beerbaum-Meger en Bep van den Wijngaard-de Vries kondien hun figuren volkomen waar maken. Bob Hageman, Joop Segaar en Bram Harteveld deden het voortreffelijk bij de heren. Oak de kleinere rollen waren goed bezet, maar ondanks dat alles kwam er toch geen spanning over. Het driemanschap, Bob Hageman, Hans van den Wijngaard en Hans van Kamp, leverde een knappe prestatie door het maken van een sfeervol decor. Behalve de traditio nele bloemen voor de dames, schonk Bram Hasselbach een extra mooie en grote bos bloemen aan Co Ha geman vanwege de 113e verjaardeg van* Liitteris. A. C. BOUWMAN. Burgerlijke sland van Voorschoten VOORSCHOTEN GEBOREN: Antoinette M, d v A M J Erkelens en M T I Lombarts; Jan H, z v W op den Velde en M M Rodenburg; Hed- wig M, d v P L E van Veenendaal en N Hollander; Dirkje M, d v J Snippe en G H Weber; Heieen B, d v D B van Keulen en H E G Beltman; Peter W L, z v W J C Baurichter en M F Bloem; Marieke A, d v A W Jansen en A L Kromhout; Peter H, z v E Kalk en E M Hülsman; Na- tasja, d v W R Wouters en E Röme- lingh; Robert A, z v R H Kuypers en B L M Oosterholt. ONDERTROUWD: Johannes G A A W M Belt te Leiden en Elisabeth J M van Velzen. GEHUWD: Gerrit Timmermans te Rheden en Adriar.a H van Dussel- dorp; Paul J Rol en Jannetje J Kleijburg. OVERLEDEN: Jacoba Labordus wed. van J J Pijnnjiker, oud 70 j, (Erasmusstraat 5). Madrigal Singers in Voorschoten VOORSCHOTEN De Madrigal Singers, 22 studenten uit de Philip- pijnen, die .reizen onder auspiciën van de Phillippijnse regering, geven maandagavond 3 maart om 8 uur in de Dorpskerk een zanguitvoering, waarin alle facetten van de Philip- pijnse zangkunst worden vertolkt. De groep geeft in Nederland maar drie uitvoeringen en wel in Amster dam, Haarlem en Voorschoten. De Madrigal Singers komen op uit nodiging van het departement tot Nut van 't Algemeen, afdeling Voor schoten. De Madrigal Singers komen maan dagmiddag 3 maart omstreeks één uur in Voorschoten aan. Zij zullen de lunch gebruiken in „De Werf', Leidseweg 21. Daarna gaan de stu denten naar de gastheer- of gast vrouw, leden van 't Nut, en blijven daar tot dinsdagmorgen omstreeks 9 uur. 't Nut komt nog enige logeeradres sen te kort. Opgave hiervoor moeten worden gericht aan mevrouw Th. Veldhuysen van Zanten, tel. 2225. VOORSCHOTEN In de jaren 1964 t/m 1968 heeft de raad voor het bouwrijpmaken en ontsluiten van de gedeelten 1 t/m 5 van de wijk NoordHofland kredieten ver strekt tot een totaal bedrag van f 5.391.325. In totaal zal een bedrag nodig zijn van f 7.424.000, zodat no.g een krediet is vereist van f 2.466.675 Dit krediet komt ten laste van het grondbedrijf en is nodig o.m. voor het leggen van het stamriool en het bouwen van een rioolgemaal met persleiding. Aanleg Piet Heinlaan VOORSCHOTEN De aanleg van de Piet Heinlaan, de tweede verbinding tussen Leidsewg en Noord-Hofland, wordt nu mogelijk, doordat ook overenstemming is be reikt over de aankoop van het pand Leidseweg 353. Daardoor heeft de gemeente het gehele huizenblok van Leidseweg 349 t/m 357 in eigendom. Binnen enige maanden kan tot af braak worden overgegaan. WARMOND Het kerkhof van de Hervormde kerk aan de Warmond- se Mgr. Aengenentlaan schijnt een Dijzonaere aantrekKingsKracht uit te oefenen op Leidse studenten. Speciaal het knekelhuisje van de begraafplaats heeft hun bijzondere aandacht- In de nacht van donderdag op vrijdag werden 5 studenten onder wie een Fransman, door de War- mondse rijkspolitie op heterdaad betrapt, toen zij knoken uit het knekelhuisje probeerden weg te halen. „En dat was niet voor de eerste keer", vertelde de beheerder van het kerkhof, de heer Doornen ons vanmorgen. In de 7 jaar, dat ik be heerder ben van het kerkhof heb- wen we zeker al een keer of vijf, zes, bezoek gehad. Ze hebben het dan speciaal gemunt op het knekel huisje. Daarin bewaarden we altyd de knoken, nadat de lijken geschud waren. Tegenwoordig gebeurt dat niet meer. De knoken die er nog in lig gen en dat zijn er niet zoveel zijn al oud. Nu begraven we de res- Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen in het raadhuis. De agenda vermeldt o.m. beëdiging en instal latie van het nieuw benoemde raadslid, mr. H. P. Sengel; een nota inzake een doeltreffende democratie; instellen van een raadsadviescom- missie beroepszaken; beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het bouwrijpmaken van gron den, gelegen in het bestemmings plan „Noord-Hofland"; aankoop van het pand Leidseweg 353; verdere voorbereiding van de bouw van een sporthal; onderwijszaken. Beter contact bestuurders-burgerij VOORSCHOTEN Burgemeester en wethouders hebben de raad een nota aangeboden over doeltreffende democratie, omdat het naar de mening van B. en W. aanbeveling verdient het vraagstuk „bestuurders - burgerij - voorlichting" eens in een wat groter kader te zetten. Er bestaat een gevoel van „onbe hagen" omdat de bevolking niet meer het gevoel heeft „zelf' te regeren. De afvaardigingen in een gemeenteraad vinden plaats via de politieke groe peringen, maar nu doet zich het ver schijnsel voor dat vele burgers zich van de actieve politiek afkeren, waarbij zij direct hun inspraak op het plaatselijk gebeuren prijs geven. B. en W. zijn ervan overtuigd dat de niet-politieke burger wel degelijk belangstelling heeft voor de gemeen schap. Alle mogelijke vormen over wegend, komen B. en W. tot de con clusie dat het overheidsbestuur niet moet worden aangeprezen, maar dat het voor de burger moet worden ver klaard. Aanbevelingen B. en W. doen de volgende con crete aanbevelingen voor een doel treffender democratie: Een zo ruim mogelijk gebruik ma ken van de instelling van functionele commissies, zoals voor de sport, de jeugdzaken en culturele aangelegen heden. Intensiveren van burger- en _wijk- avonden, niet alleen voor de nieuwe inwoners, maar voor de gehele bur gerij, waardoor een tweerichtingver- keer op gang kan worden gebracht. Op deze wykavonden zou dan de ge hele raad aanwezig dienen te zijn en de raad zou toestemming moeten ver lenen bepaalde problemen te behan delen tydens deze wykavonden voor dat zy formeel ter kennis zyn ge bracht van de gemeenteraad. B. en W. zyn voorstander van de inrichting van een permanente ten toonstelling, waarop de bestemmings plannen. maquettes, fotomateriaal e.d. te zien zyn. Ook willen B. en W. sneller de pers informeren, waardoor de burger gelegenheid krijgt een gesprek op gang te brengen vóór de beslissing van de raad wordt gevraagd. De tijdsduur (nu 1 week) tussen het toe zenden van de raadsvoorstellen en de gemeenteraadsvergadering zou be langrijk groter moeten worden. LEIDEN Zaterdagochtend werd in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente het huwe lijk bevestigd van ir. F. Muller, een van de twee organisten van deze kerk, en mejuffrouw Helma E. J. de Roo uit Lexmond. Dr. S. L. Verheus uit Amsterdam bevestig de het huwelijk. Het kerkkoor verleende onder leiding van de heer H. Beenhakker medewerking en dr. J. Smeenk bespeelde het orgel. Dr. Verheus noemde het niet alleen een vreugdedag voor het bruidspaar maar voor heel de Doopsgezinde Gemeente van Lei den. Opening LJA-deel IJdo-school LEIDEN Zaterdagmiddag om half drie wordt in het voormalige gebouw van IJdo, Hooglandse Kerk- gracht 4, het deel van de Leidse Jeugd-Actie in gebruik genomen. Al enige tijd is hierin het cursuswerk van de L. J. A. ondergebracht. Er zal ter gelegenheid van de opening een expositie van door de cursisten ge maakte werkstukken worden gehou den. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 21 februari Geslaagd: kand. ex. Dulfse taal- en letterkunde: de heer D Herstel'(Gouda); doet. ex. W. soclolo- §le: mevr. P E M Lijphart-Herman (Lei en); kand. ex. W. sociologie: de heer G Wlersma (Lelden). ten onmiddellijk na het schudden. Ik snap niet was die jongens er mee moeten. Een paar jaar geleden heb ik er ook een paar gepakt. Die hadden toen wel 2 jutezakken vol. Ze zeiden, dat ze de knoken nodig hadden voor hun studie en lieten toen studieboekjes zien. Dat kan best zijn, maar ik vind het maar niets. Ik hoop dat het ein delijk eens de laatste keer is ge weest, want het is ook wel voor gekomen, dat grafkelders werden opgebroken. Dat is een kwalijke zaak. Bepaald niet grappig". Ook de agent van de rijkspolitie, die van de week tegen de studenten een proces-verbaal opmaakte, vindt het geen leuke grap, zoals de studenten wilden doen voorkomen. „Ze heb ben zeker een sterk verhaal ge hoord over dat knekelhuisje en wilden de „grootse daden" van hun voorgangers nadoen. Voor mij hoeft het niet. Het is toch zeker schan delijk. De studenten, die ik van de week pakte eentje ontsnapte er nog hebben de knoken zeer zeker niet nodig voor hun studie want ze stu deren rechten. Gronings-Zeeuws en Friese avond LEIDEN Na 37 jaar hielden Ons GrunnegSrlaand, Luctor et Emergo en het selskip Fryslan weer een gemeenschappelijke avond en wel in de grote zaal van Den Burcht, die tot de laatste plaats was bezet. De Twentse Dansgroep uit Den Haag verleende een gewaar deerde medewerking aan deze avond evenals heit Leids Kamer orkest onder leiding van de heer J. Trouwee. Geen dure voorwerpen in auto achterlaten LEIDEN De politie waarschuwt de automobilisten toch vooral geen waardevolle voorwerpen zichtbaar achter te laten in hun geparkeerde auto. Er worden de laatste tijd voortdurend voorwerpen uit auto's ontvreemd. RIJNSBURG De Leidse Weef- kring houdt deze week een tentoon stelling in de tuinbouwschool (Sandtlaanhoek Spinoznlaan)De tentoongestelde artikelen kan men kopen. Er zijn stoffen voor mantels en japonnen, kussens, tafelkleden, wandtapijten, handtassen enz. De ta pijten zijn in gobelin-techniek ge weven. Men kan ook een bestelling doen. Heel apart is bijvoorbeeld een wand tapijt in Spaanse motieven, waarin verschillende technieken: spinnen, weven, borduren, naaien en haken zijn gecombineerd. Tijdens de tentoonstelling demon streren de dames van de Leidse Weefkring het weven en spinnen op een weefgetouw en spinnewiel. Tegelijkertijd is er een bloemen- expositie, waaraan meer dan zestig oud-leerlingen van de tuinbouw school meewerken- Leerlingen van de handelsrichting van de tuinbouw school bieden bloemen te koop aan. Verder worden er demonstraties in bloemsierkunst gegeven. Openings tijden: dinsdag van 18—22 uur, 26 tot en met 28 februari van 1022 uur. LEIDEN Zaterdag omstreeks 2 uur moest op de Rijnsburgersingel een automobilist uitwijken. Hij reed daarbij tegen een bromfiets en fiets op. De bromfietster, een 17-jarig Leids meisje en haar 15-jarige duo- passagiene moesten met een hersen schudding per EHD naar het Aca demisch ziekenhuis worden ver voerd. LEIDEN Zaterdag zijn twee auto's gestolen, waarvan één alweer is terug gevonden. De andere auto is een grijsgroene Citroen met het kenteken FD-94-07. die van het Stadhuisplein is gestolen. Theater en concert: Maandag, 24 febru ari. KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe: „De zangen van Maldoror" van Comte de Leautréa- mont. Dinsdag, 25 februari, KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Nieuw Rotter dams Toneel: „Nu" van John Osbornx DILIGENTIA, 20.15 uur: Cabaret Frans en Flet Koster, „Feest". Woensdag, 26 februari, KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Nationale Bal- llet. m.m.v. het Nederlands Ballet Orkest o.l.v. André Presser: „Serenade en Gls- selle". CIRCUSTHEATER. 20.00 uur: Nati onale finale voor het Eurovisie Songfesti val. DILIGENTIA, 20.15 uur: Cabaret Frans en Flet Koster „Feest". KURZAAL. 20.15 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Bohu- mll Gregor. m.m.v. het Janacek-kwartet, POPPENTHEATERS Guldo van Deth. 14.30 uur: „De koningsdochter en het to vermannetje". (M.); Frank Koopman, 14.30 uur: „De kleine giraffe". Donderdag. 27 februari, KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come- die: „Veel leven om niets" van William Shakespeare. DILIGENTIA, 20.00 uur: Vereniging voor Kamermuziek: Sonata da Camera. Vrijdag. 28 februari, KONINKLIJKE SCHOUWBURG, 20.15 uur: Haagse Come- die: „De Humorist" van John Osbome. DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret Frans en Flet Koster. „Feest". NEDERLANDS CONGRESGEBOUW. 20.15 uur: Fleedwood Mac (Bluesgroup). PAVILJOENTHEATER. 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Lekker blij ven liggen maffen" van Gerben Helllnga THEATER IN DE STEEG. 21.00 uur: Ca baret Salvo o-l.v. Inge Tielman: „Psst". THEATER SCARABEE. 20.15 en 22.00 uur: Schouwspel „Poppetgom". Zaterdag. 1 maart, KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.15 uur: Haagse Come- dte: „Veertig karaat" van Barillet en Grédy. DILIGENTIA. 20.15 uur: Cabaret Frans en Fiet Koster „Feest". KURZAAL. 20.15 uur: Residentie-Orkest o.l.v. Bohu- mil Gregor, m.m.v. Blrgit Flnnlia, alt en Arne Tyrén. bas. PAVILJOENTHEATER. 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „Ploeft" van Maria Clara Machado. 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „Lekker blijven liggen maffen" van Gerben Helllnga. POPPEN THEATERS Guldo van Deth, 14.30 uur: „Het Ijzeren hek en de vuurrode vis". Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Brand- netelelland". THEATER SCARABEE. 20.1S en 22.00 uur: Schouwspel „Poppetgom". THEATER IN DE STEEG. 21.00 uur: Ca baret Salvo o.l.v. Inge Tielman: „Psst". Tentoonstellingen: GEMEENTE MUSEUM, Stadhouderslaan 41, ma t/m zat 10-17 zon 13-17 bovendien wo.av. 20-23 uur t.m 2 maart: „Glas door de eeuwen"; t.m. 24 maart: Theo van Doesburg; t.m. 31 maart: Grepen uit de muziekbiblio theek (Georg Frledrich Handel): 26 febr. t.m. 30 maart: Haagse vuurwerken in de Hofvijver. KONINKLIJK PENNINGKA BINET. Zeestraat 71b, ma t.m zat 10-13 en 14-17 uur: t.m 28 maart: Verzamelingen uit collecties van leden van de Numisma tische Kring Den Haag. LETTERKUNDIG MUSEUM. Juffrouw Idastraat 11, ma t.m. vrij 13-17 uur: Documenten over de peri ode van 1750 tot heden. MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS, Hemsterhulsstraat 2E. Ma. t.m vrijd. 12-16 zat. 10-16 zon.- en feestd. 13.30-16 uur: „Van Terp tot Delta plan". NEDERLANDS POSTMUSEUM. Zeestr 82, ma. tm. zat. 10-17, zon 13-17 uur: t.m. 6 maart: „Wintersport op dc postze gel". PULCHRI STUDIO. Lange Voorhout 15, ma. Lm. zat 10-16, zon. 14-17 uur: t.m. 8 maart: Herbert Frank (schild, en colla ges). RIJKSMUSEUM „DE GEVANGEN POORT". Buitenhof 33. ma. t.m. vrij. 10.30-17 zat. en zon. 14-17 uur: 22 febr. t.m. 9 maart: Vereniging „Amateurspalet" (schild., aquarellen, gouaches, pastels, etsen, lino's, tek., mozaïeken, boetseer- en beeldh.w.). Film: APOLLO: 12.15 2.30 4.45 7 9.15 „Inga. Ja. Ik wil". 18 Jr. ASTA: 2.30 7 9.15, zon. 1.30 4 7 9.15 „Duffy, de vos van Tanger", 14 jr. BIJOU: 2 7 9.30, zon. 1.45 4.15 7 9.30 „Ter zake schatje", 18 Jr. CA MERA: 2.15 8. zon. 2.15 8 „Rosemary's baby". 18 jr. CINEAC: 9.30 11.30 1.30 3.30. zon. vanaf 11.30 „Het schot ls te boord, Pan, Prijs de zee en Amsterdam", a.l„ 5.30, 7.30 9.30 „De engel Ier Liefde". 18 Jr. CITY: 2 6.45 9.15, zon. 1.45 4.15 6.45 9.15 „Matt Helm en de vernielers", 14 Jr. CORSO: 2 8.15. zat. 2 7 9.15, zon. 2 4.15 7 9.15 (do. en vrij. geen matinee) „Wat niet weet, wat niet deert", a.l. DU MIDI 8.15. zat. 7 9.30. zon. 2.30 7 9.30 „Bertrand fn on(t)roerend goed", a.l., zat. wo. 2 „Ge- helm agent Fllntstone", a.l., zon. 12 „Eu- gen Onegin" (opera van Tsjaikowsky) a.l. EURO CINEMA 2 8, zat., zon., WO. 4 8 „The great race", a.l., zat., zon., wo. 1.30 „Tarzan, de wolfshond", a.l., zat. 24.02 „smashing time". 18 jr. FLORA 2.30 7 9.15. zon. 2 4.30 7 9.15 „Spel der hartstochten". 18 Jr., vrij., zat. 24 „Jacht op de vijand". 18 jr. HOLLYWOOD: 2.30 8.15, vrij., zat., zon. 2.30 7 9.15 „De bende van Quint", 14 Jr., zat. 24 „Het aangezicht van de verschrikking". 18 Jr. KRITERION: 2.15 7 9.15. zon. 1.45 4 7 9.15 „I'll never forget what's 'ls name", 18 jr.. vrij., zat. 23.30 „The Cincinnati Kid", 18 Jr. METROPO- LE: 2 8 „Oorlog en Vrede" (deel II) 14 Jr. ODEON: 2 8 ..Barabbas". 14 jr. OLYM- PIA: 2 8 „In the heat of the night", 18 Jr. PASSAGE: 2.30 7 9.30, zon. 1.45 4.15 7 9.30 „De dood komt te paard", 18 jr. REX: 9.30 11.30 1.30 3.30 5.30 7.30 9.30, zon. vanaf 1.30 „OSS 117 speelt met vrouwen", 18 Jr., zon. 11.30 „Hlto-Hlto", a.1. ROXY: 2.30 8.15, vrij., zat., zon. 2.30 7 9.15 ..Bandole ro" 14 Jr., zon. 12 „Old Shatterhand", 14 Jr. SEINPOST: 8.15, zat., zon. 2.15 8.15 „Alleen op woensdag", 14 Jr. STUDIO DE LUXE: 2.15 7.15 9.30, zat., zon. 1.30 4 7.15 9.30 „De grote stilte". 18 Jr. STUDIO 2000 vrij-, zat., zon. 7 9.30, ma., dl., do., vrij. 2, zon. 4 (dl.-av. besl. voorst.) „Benjamin, dagboek van een puber", 18 Jr.. zat., wo. 2, zon. 1.30 „De jongens uit het wilde westen", a.l. THALIA: 2.30 7 9.15, zon. 7 9.15 „De man zijn trots en zijn wraak". 18 Jr., vrij., zat. 24 „Sexy in neon", 18 Jr.. zon. 1 en 3 „Ontmaskering der veedie ven". a.l., wo. 26 febr. „De man met het rode masker". 14 Jr. DE UITKIJK: 2.30 7.30 „Lea enfants du Paradis", 14 Jr. LEIDEN De Leidse Assurantie club heeft in haar jaarvergadering een nieuw bestuur gekozen. Tot voorzitter werd de heer Th. Gutte ling gekozen. Het overige bestuur wordt gevormd door R. O. van Heel. A. de Best, S. Th. Goslinga en J. P. M. Deen. Dinsdag 25 februari is er een vergadering met bingo-avond in de ontvangstzaal van het Doopsge zind Centrum, Pieterskerkstraat 1. die om 8 uur begint. VOORHOUT Donderdagavond om 8 uur komt de raad bijeen. In deze vergadering zal alleen maar de intergemeentelijke samenwer king aan de orde worden gesteld. Drs F. van Pijpen zal een inleiding houden over de problematiek rond het stadsgewest Leiden en een streekgewest Bollenstreek. Er zal van de raad geen beslissing worden gevraagd. Momenteel hebben de gemeente besturen van Katwyk, Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest. Rijnsburg, Val kenburg, Voorschoten, Warmond, Wassenaar en Zoeterwoude voor 5 jaar een gemeenschappelijke rege ling aangegaan met Leiden. De col leges van de gemeenten Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwykerhout, Sassenheim en Voorhout zijn bij het vooroverleg betrokken geweest, maar waren van oordeel, dat niet tot deelneming aan het stadsgewest kan worden overgegaan, voordat een onderzoek is ingesteld naar de mogelijkheden voor een streekge west. B. en W, van Voorhout voelen het meeste voor realisering van een of andere vorm van een streekge west met de mogelijkheid voor iedere gemeente incidenteel deel te nemen aan het overleg in het stadsgewest. VOORHOUT In de nieuwe chris telijke school aan de Boerhaavestraat wordt vrijdagavond om 8 uur een vergadering gehouden van rooms- katholieken, gereformeerden en her vormden. Doel van deze bijeenkomst is te kijken of men kan komen tot het gezamenlijk vieren van het Avondmaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3